Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1387)Журнали та продовжувані видання (557)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4Укр-4Оде$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яблонська 
Підвищення соціально-економічної ефективності інвестиційної діяльності у регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Наталя Валентинівна Яблонська ; НАН України; Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)60-56 + У9(4УКР-4ОДЕ)0-56
Шифр НБУВ: РА365304

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Щербина Н.Ф. 
Розвиток історичного краєзнавства на Одещині (1944 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Ф. Щербина ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення архівних документів, матеріалів періодичної преси та краєзнавчої літератури досліджено основні тенденції, форми та напрямки діяльності краєзнавчих осередків на Одещині за умов динамізації кризи радянської системи. Проаналізовано здобутки та прорахунки у діяльності музеїв, бібліотек, архівів, наукових і громадських товариств у вивченні історії регіону. Висвітлено внесок істориків і краєзнавців у розвиток історико-краєзнавчих досліджень на Одещині. Надано біографічні дані невідомих раніше краєзнавців-аматорів. На прикладі підготовки одеських томів "Історія міст і сіл Української РСР" і "Зводу пам'яток історії та культури" показано зближення громадських і наукових форм краєзнавчої роботи у зазначений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)6-7 +
Шифр НБУВ: РА352085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевчук-Бєла Я.В. 
Правове становище національних меншин півдня України у складі Російської імперії наприкінці XVIII - на початку XX ст. (на матеріалах Одеси): автореф. дис... канд. юрид.: 12.00.01 / Я.В. Шевчук-Бєла ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано положення, що національна меншина включає певну групу громадян країни (або не громадян, тих, які постійно мешкають на її території), яка поступається у числовому відношенні решті громадян, не займає домінувального становища у суспільстві, що зумовлює відстоювання цією групою їх політичних прав і встановлення засобів юридичного захисту. Зазначена група є достатньою впливовою на політичне життя регіону компактного мешкання національної меншини або країни в цілому. Важливою ознакою національної меншини є те, що вона прагне зберегти їх особливості у мові, культурі, релігії, створює спеціальні інституції, національно-культурні центри, освітні або благодійні товариства. Наведені положення можуть бути застосовані щодо представників неросійського населення м.Одеса та навколишніх територій, які мешкали тут протягом XIX ст. Проаналізовано національну політику Російської імперії та її особливості на території Південної України. На підставі широкого кола певних джерел проаналізовано права грецької, болгарської, німецької, польської, вірменської та єврейської національних громад м.Одеса та прилеглих територій, а також їх закріплення в законодавчих актах та інших документах Російської імперії. Висвітлено особливості складання нормативно-правової бази та її практичного застосування щодо прав національних меншин у галузях користування рідною мовою та здобуття освіти рідною мовою; віросповідання, економічної діяльності, представництва у міському самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2ОДЕ)4/6-512.9 + Ф51(4УКР7)4/6 + Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)4/6-56 +
Шифр НБУВ: РА358024

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Хомич Л.В. 
Принципи і методи функціонально-територіальної організації берегової зони Одеської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Л.В. Хомич ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Поглиблено та уточнено теоретико-методологічні положення концепції берегових зон відповідно до умов України. Запропоновано критерії встановлення меж і складу берегової зони, розроблено принципи й методи її функціонально-територіальної організації. Надано оцінку демографічної та господарської атрактивності берегової зони. Досліджено основні елементи компонентної, функціональної, територіальної її структури.Проведено функціональне зонування берегової зони Одещини, визначенно її проблеми, тенденції та напрямки розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)6
Шифр НБУВ: РА310188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тарасова О.В. 
Розробка стратегій реального інвестування підприємств АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Тарасова ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні і практичні аспекти розробки стратегій реального інвестування та створення дієвих механізмів підвищення інвестиційної привабливості підприємств АПК України. Розкрито сутність стратегій інвестування, описано основні етапи та алгоритм здійснення стратегій інвестування для підприємств АПК. Проаналізовано сучасний стан реального інвестування та здійснено вибір стратегічних напрямів інвестування. Викладено методику оцінки ефективності спільних інвестиційних проектів з урахуванням економічного ефекту на макрорівні та інтересів кожного з інвесторів. Описано специфіку виникнення галузевих ризиків та комплексну методику їх оцінки та обмеження. Висвітлено вплив факторів на інвестиційну привабливість підприємств АПК. Розглянуто питання розробки механізму підвищення ефективності реального інвестування та вдосконалення інвестиційної інфраструктури галузі. Визначено пріоритетні напрями політики інвестування підприємств АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)321.0-56 + У9(4УКР-4ОДЕ)306.71-56 +
Шифр НБУВ: РА328069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тітенко З.В. 
Суспільно-географічні аспекти адміністративно-територіального устрою обласного регіону (на прикладі Одеської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / З.В. Тітенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто суспільно-географічний підхід дослідження адміністративно-територіального устрою (АТУ) країни на регіональному рівні. Розкрито суспільно-географічну сутність феномену АТУ, систематизовано суспільно-географічні концепції для АТУ. Розроблено методику суспільно-географічного дослідження АТУ на регіональному рівні: визначено фактори, що впливають на формування адміністративно-територіальні систем; обгрунтовано критерії виділення адміністративних одиниць і центрів різного ієрархічного рівня. Висвітлено головні напрямки та пріоритети адміністративно-територіальної реформи в Україні. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення АТУ Одеського обласного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)2 + Х809(4УКР-2ОДЕ)79 +
Шифр НБУВ: РА348720

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Смоквіна Г.А. 
Формування політики інноваційно-інвестиційного розвитку регіону в умовах його ринкової трансформації (на прикладі Одеського регіону): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.А. Смоквіна ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано структурний підхід до формування політики інноваційно-інвестиційного розвитку регіону за умов його ринкової трансформації та обгрунтовано комплекс заходів щодо його супроводу. Обгрунтовано аналітичні підходи та методичні положення щодо оцінки резервів інноваційно-інвестиційного розвитку регіону за показником інвестиційного прибутку інноваційно-активних підприємств шляхом побудови його дев'ятифакторної моделі, ефективності політики інноваційно-інвестиційного розвитку регіону за показником рентабельності інвестицій інноваційно-активних підприємств, які містять кореляційно-регресійну модель рівня його рентабельності та розширену чотирифакторну виробничу функцію, що пов'язує інноваційні витрати й інвестиції в інновації з прибутком від їх використання та дозволяє дослідити наслідки впровадження політики більш інформативно. Удосконалено методичне забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку регіону за рахунок методичних положень щодо оцінки інноваційно-інвестиційного іміджу регіону, яка відрізняється від існуючих підходів комплексністю визначення рівня інвестиційного стану регіонів, сприятливості зовнішнього середовища та рейтингу ділової активності підприємств, що дозволяє зробити аналітичні інструменти придатними для регулярного аналізу інвестиційного середовища регіону, інвесторів, згрупованих за видами економічної діяльності, інноваційно-активних підприємств та підприємств, що одержують інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)0-55 + У9(4УКР-4ОДЕ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА368118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сментина Н.В. 
Ефективність управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності (на прикладі міст Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Сментина ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто наукові засади, теоретичні та практичні аспекти управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності. Розкрито сутність поняття "комунальна власність" як економічної категорії. Розглянуто особливості формування власності територіальних громад у малих і середніх містах. Обгрунтовано концептуальні положення управління комунальним майном і розроблено методичні рекомендації щодо розрахунку його ринкової вартості. Проаналізовано вплив результатів оціночної діяльності на ефективність прийняття органами місцевого самоврядування управлінських рішень з питань вибору форм використання майна. Обгрунтовано концепцію вибору підходів щодо оцінювання різних груп об'єктів комунальної власності з урахуванням варіанта управлінського рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)441.3-21 +
Шифр НБУВ: РА344704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скрипник В. В. 
Вчені-сходознавці в науковому та громадському житті Одеси (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Скрипник ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено науково-громадську діяльність вчених-сходознавців Одеси в ХІХ - на початку ХХ ст. Встановлено, що Одеса в силу свого географічного положення опинилася в епіцентрі торгових і дипломатичних відносин зі Сходом, тому саме тут існувала нагальна потреба у підготовці сходознавчих кадрів. У цілому з першої третини XIX ст. в одеських навчальних закладах і наукових громадських організаціях почалося активне вивчення країн Сходу. До першої чверті ХХ ст. досягнуто певних результатів. Інститутом Східних мов Рішельєвського ліцею й історико-філологічним факультетом Новоросійського університету було випущено значну кількість фахівців-сходознавців. Визначено, що Одеське товариство історії та старожитностей відіграло роль у накопиченні та науковій обробці сходознавчого матеріалу. Традиції орієнталістики в Одесі були перервані подіями революції, громадянської війни та подальшим закриттям Новоросійського університету й Одеського товариства історії та старожитностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)5-7
Шифр НБУВ: РА382139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сирота О. І. 
Репресії проти етнічних меншин Одещини у 1934 - 1937 роках: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. І. Сирота ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано законодавчо-нормативну базу, яка забезпечувала проведення репресій та вивчено механізм їх реалізації. Підкреслено, що протягом даного періоду керівництво радянської держави прийняло закони, які суттєвим чином доповнювали кримінальне законодавство. Встановлено, що в радянському суспільстві штучно формувалась атмосфера недовіри до іноземнопідданих, політемігрантів та осіб, які мали рідних за кордоном. Розкрито форми та методи каральних заходів у соціальних верствах етнічних меншин. Доведено, що характерними рисами у репресивній діяльності влади на Одещині стали численні рейди по "чистці" режимних територій, під час яких заарештовувались особи без паспортів та куркулі-втікачі. З'ясовано типовість звинувачень, досліджено методи ведення слідства й охарактеризовано прийняття репресивних рішень. Проаналізовано механізм фабрикування "контрреволюційних організацій" у середовищі етнічних меншин Одещини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)61-56 + Т3(4УКР-4ОДЕ)61-49
Шифр НБУВ: РА377415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Савюк О.Ю. 
Методика суспільно-географічної оцінки якості життя сільського населення регіону: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Ю. Савюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Сформульовано дефініцію якості життя сільського населення як категорії, що відображає сукупність умов життєдіяльності сільської спільноти та є характерною для певного етапу його розвитку, специфіка якої обумовлена географічним положенням, природно-ресурсними та територіальними особливостями, рівнем соціально-емоційного розвитку сільського населення регіону, шкалою цінностей і норм індивідів. Розроблено методику суспільно-географічного оцінювання якості життя сільського населення, розглянуто її складові та досліджено їх геопросторове співвідношення на мікро- та мезорегіональному ієрархічних рівнях. Проведено інтегральне об'єктивно-суб'єктивне оцінювання якості життя сільського населення Одеського регіону. Розроблено типізацію адміністративних районів і територіальних громад регіону за співвідношенням різних складових якості життя сільського населення на мікро- та мезорегіональному рівнях. Удосконалено систематизацію міжнародних і національних рейтингових інструментів порівнянь рівнів людського розвитку та якості життя населення. Проаналізовано сучасні дослідження з даної проблеми в окремих пострадянських країнах і визначено їх специфіку. Обгрунтовано доцільність інтегрування у суспільно-географічні дослідження показників самооцінювання населенням власного життя, а також нових показників соціально-економічного стану для діагностики та візуалізації окремих результатів суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)25 + У9(4УКР-4ОДЕ)320-94 +
Шифр НБУВ: РА362930

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Рябков С.В. 
Обгрунтування технології мікрозрошення розсадника та саду мінералізованими водами в умовах півдня Одеської області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.В. Рябков ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості водного режиму грунту за краплинного зрошення розсадника та молодого саду. Установлено закономірності засолення й осолонцювання грунту у разі зазначеного способу їх зрошення водою різної мінералізації й обгрунтовано параметри технології регулювання водно-сольового режиму грунту завдяки проведенню його промивання та гіпсування. Уперше досліджено вплив краплинного зрошення на безхребетних, що мешкають у грунті та на його поверхні. Запропоновано конструкцію поливного модуля, застосування якої дасть змогу зменшити навантаження мінералізованої води на грунт і поліпшити його родючість для вирощування активно адаптованих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА339943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Руденко С.В. 
Екологічна безпека техногенно навантажених урбанізованих екосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / С.В. Руденко ; Нац. ун-т кораблебуд. ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 35 с. — укp.

Здійснено наукове узагальнення та розв'язано важливу народногосподарську проблеми ощадження та відновлення екосистеми мікрорайону Лузанівський м. Одеси. Розроблено теоретичні та практичні засади ліквідації техногенно небезпечних об'єктів на базі концепції екологічного ризику. Розроблено концептуальну модель управління екологічним ризиком в екосистемах. Створено метод оцінок техногенного ризику на підставі теоретичних уявлень з урахуванням існуючих нормативних показників якості навколишнього середовища. Виконано формалізацію завдань управління проектом відновлення екологічної рівноваги у даному мікрорайоні. Проведено інженерно-дослідницькі роботи для дослідження, вибору та розробки оптимального варіанту проекту ліквідації технологічних ставків промивно-пропарювальної станції. Розроблено технологію ліквідації технологічних ставків. Впроваджено систему екологічного моніторингу. Підтверджено ефективність ліквідації техногенно небезпечного об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ОДЕ-20) в052,022 +
Шифр НБУВ: РА352041

Рубрики:

      
14.

Присяжнюк О. М. 
Становлення і розвиток системи охорони культурної спадщини Одеської області (1944 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / О. М. Присяжнюк ; Укр. тов. охорони пам'яток історії та культури НАН України ; Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 20с. с. — укp.

Представлено аналіз всіх основних напрямів у сфері охорони культурної спадщини Одещини. Виокремлено особливості процесу становлення та розвитку системи охорони пам'яток культурної спадщини Одещини та виділено дві основні історичні складові її розвитку: існування радянської системи органів охорони пам'яток історії та культури Одещини та формування нової системи охорони пам'яток культурної спадщини Одещини за часів незалежної України. Узагальнено сучасний пам'яткоохоронний досвід і розроблено практичні рекомендації щодо поліпшення пам'яткоохоронної роботи в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ) л60 + Ч773(4УКР-4ОДЕ)6
Шифр НБУВ: РА372869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Присяжнюк О. М. 
Становлення і розвиток системи охорони культурної спадщини Одеської області (1944 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / О. М. Присяжнюк ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано всі основні напрями у сфері охорони культурної спадщини Одещини. Виокремлено особливості процесу становлення та розвитку системи охорони пам'яток культурної спадщини Одещини та виділено дві основні історичні складові її розвитку: існування радянської системи органів охорони пам'яток історії та культури Одещини та формування нової системи охорони пам'яток культурної спадщини Одещини за часів незалежної України. Узагальнено сучасний пам'яткоохоронний досвід і розроблено практичні рекомендації щодо покращання пам'яткоохоронної роботи в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ) л60 + Ч773(4УКР-4ОДЕ)6
Шифр НБУВ: РА372869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Присяжнюк О. М. 
Становлення і розвиток системи охорони культурної спадщини Одеської області (1944 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / О. М. Присяжнюк ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано всі основні напрями у сфері охорони культурної спадщини Одещини. Виокремлено особливості процесу становлення та розвитку системи охорони пам'яток культурної спадщини Одещини та виділено дві основні історичні складові її розвитку: існування радянської системи органів охорони пам'яток історії та культури Одещини та формування нової системи охорони пам'яток культурної спадщини Одещини за часів незалежної України. Узагальнено сучасний пам'яткоохоронний досвід і розроблено практичні рекомендації щодо покращання пам'яткоохоронної роботи в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ) л60 + Ч773(4УКР-4ОДЕ)6
Шифр НБУВ: РА372869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Прижбило В.О. 
Організаційно-економічний механізм розвитку системи аграрно-технічного сервісу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.О. Прижбило ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукової проблеми, суттю якої є поглиблення теоретико-методологічних підходів до формування ефективного організаційно-економічного механізму системи аграрно-технічного сервісу. Удосконалено принципи побудови та функціонування такої системи, розкрито суть та запропоновано визначення окремих основних понять. Досліджено й оцінено сучасний стан системи аграрно-технічного сервісу регіону та виявлено основні чинники його руйнації. Обгрунтовано критерії розбудови сучасної ремонтно-технічної бази регіону. Розроблено методику визначення кількості ремонтно-технічних формувань, висвітлено їх функції. Наведено методику визначення річних обсягів ремонтно-обслуговуючих робіт для певної машини. Запропоновано шляхи удосконалення економічних взаємовідносин між власниками сільськогосподарської техніки та ремонтними підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)321.192 +
Шифр НБУВ: РА338634

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Петруня Н.В. 
Ефективність інвестування виноробних підприємств (за матеріалами Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Петруня ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто економічну суть та види інвестицій стосовно виноробних підприємств. Запропоновано методику оцінки ефективності їх інвестування та проведено комплексний аналіз економічних умов інвестиційного процесу. Оцінено інвестиційну привабливість виноробної галузі України. Запропоновано пріоритетні напрями залучення інвестицій та механізм підвищення інвестиційної привабливості виноробних підприємств. Значну увагу приділено розробці інвестиційної стратегії, в якій конкретизовано мету господарської та інвестиційної діяльності, встановлено оптимальне співвідношеня реальних і фінансових інвестицій, визначено напрями капітального, інноваційного та поточного інвестування, а також висвітлено питання стосовно власних і позикових джерел формування інвестицій виноробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-56-07 + У9(4УКР-4ОДЕ)306.752.5-56-07 +
Шифр НБУВ: РА323588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
19.

Парасюк І. Л. 
Стратегічне планування розвитку субрегіональних структур на основі мобілізації конкурентних переваг регіону (на прикладі Одеського субрегіону): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / І. Л. Парасюк ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та прикладні засади підвищення конкурентоспроможності субрегіональних структур на основі мобілізації конкурентних переваг регіону за допомогою стратегічного планування. Визначено чинники економічного розвитку субрегіональних структур та їх вплив на регіональну конкурентоспроможність. Встановлено пропозиції до Концепції адміністративно-територіального реформи в Україні щодо введення понять субрегіональних структур, базуючись на існуючій в ЄС системі NUTS. Досліджено теоретико-методологічні положення стратегічного планування місцевого розвитку на субрегіональному рівні. Висвітлено методичний підхід до стратегічного планування субрегіонального розвитку, який базується на принципах горизонтального планування за умов реалізації парадигми регіонального саморозвитку. Наведено комплексний план економічного розвитку Одеського субрегіону. Вдосконалено принципи міжмуніципального співробітництва в межах субрегіонального партнерства між органами місцевої влади, бізнесу та громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ОДЕ)60 + У9(4УКР-4ОДЕ)0-13
Шифр НБУВ: РА383680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Півоварчук І.Д. 
Управління витратами виробництва в забезпеченні конкурентоспроможності промислової продукції (на прикладі машинобудування Одеської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.Д. Півоварчук ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон. - екол. дослідж. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Удосконалено основні блоки (завдання, функції та методи) механізму ресурсоощадження на підприємстві машинобудівного комплексу, що є складовою частиною ефективного управління витратами. Розглянуто інструменти енергетичного менеджменту з метою оптимального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві машинобудівного комплексу. Розвинуто технологічну стратегію підприємства машинобудівного комплексу в процесі ефективного управління витратами. Розроблено матричну модель структури витрат (взаємозв'язок виявлених чинників і адресатів впливу), що дозволяє вибрати оптимальну комбінацію чинників виробництва за критерієм мінімізації витрат. Обгрунтовано створення гнучкої міжгалузевої корпоративної взаємодії на зразок вертикально інтегрованої організаційної будови під час ефективного управління витратами машинобудівного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-862 + У9(4УКР-4ОДЕ)305.851-862
Шифр НБУВ: РА315523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського