Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4133)Журнали та продовжувані видання (233)
Пошуковий запит: (<.>GRR=41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корень О.В. 
Системно-функціональні особливості англійських прислів'їв: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Корень ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено системно-функціональні особливості прислів'їв сучасної англійської мови. Визначено статус прислів'їв серед номінативних (фразеологізмів, приказок) та комунікативних (нетипових текстів малої форми) одиниць, їх біофункціональність у мовленнєвій реалізації. Запропоновано досвід систематизації структурно-семантичної організації англійських прислів'їв у вигляді кінцевого списку моделей зі специфічною глобальною структурою. Визначено тенденції змінюваності поверхневої та глибинної структур пареміологічних одиниць. Наведено формулу словесного обсягу прислів'я, що відображає тенденцію паремій до згортання. Прислів'я розглянуто як мовну складову простих, ускладнених, складних мовленнєвих актів та мовленнєвих кроків. Подано основні способи текстової реалізації прислів'їв. Проаналізовано поліфункціональність прислів'їв у різних позиціях тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш3(41ВЛ)-651
Шифр НБУВ: РА308339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Насалевич Т.В. 
Портретний опис у різних типах тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Насалевич ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Зроблено спробу комплексного порівняльного дослідження портретних описів у текстах різних типів за різними критеріями, що дає змогу виявити набір тих ознак та особливостей, які визначають специфіку даного виду опису. Проведено багатовекторне вивчення композиційних особливостей включення портретного опису до тексту твору. Досліджено проблему мовленнєвих особливостей портретних описів у різних типах тексту, які характеризують специфіку їх сприйняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш3(41ВЛ)-615.1 + Ш5(0)943-357 +
Шифр НБУВ: РА326409

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Старовойт С.М. 
Професійна підготовка фахівців з охорони та захисту навколишнього середовища у вищих навчальних закладах Великої Британії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.М. Старовойт ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження виявлено гнучку систему підготовки професійних кадрів для сфери охорони та захисту навколишнього середовища у сучасній Великій Британії. Визначено критерії професійної компетенції спеціаліста цієї сфери. Розкрито суть поняття "професійні кадри у сфері охорони та захисту навколишнього середовища". Виявлено основні критерії оцінки комплексної системи дослідження. Проведено науковий аналіз 150-ти навчальних планів і програм 40-ка різних навчальних закладів, які готують спеціалістів для цієї галузі. Розкрито основні тенденції екологічної освіти. Проаналізовано структуру та зміст 150-ти спеціалізацій на різних факультетах вищих навчальних закладів Великої Британії. Виявлено критерії дипломування фахівців у сфері охорони та захисту навколишнього середовища у даній країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(41ВЕЛ)7-3,022 +
Шифр НБУВ: РА339925

Рубрики:

      
4.

Лещинський О.П. 
Розвиток змісту шкільного курсу фізики у Великій Британії, Німеччині та США (XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.П. Лещинський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Проаналізовано процес історичного розвитку змісту шкільного курсу фізики у Великій Британії, Німеччині та США, а також визначено його основні чинники. Досліджено вплив університетського курсу фізики на зміст шкільного курсу у різні історичні періоди. Розглянуто інтеграційні процеси у розвитку фізики як навчального предмета. Визначено специфіку змін у змісті шкільного курсу за впливу інформаційних технологій. Висвітлено сучасні тенденції розвитку змісту даного курсу. За результатами проведеного дослідження сформульовано рекомендації щодо використання зарубіжного досвіду розвитку курсу фізики у вітчизняній педагогіці, а саме: у процесі переходу до профільного навчання у старших класах доцільно використовувати досвід Німеччини та Великої Британії щодо організації, розробки та впровадження курсів фізики, інтегрованих курсів природознавства для учнів різних категорій до диференційованої системи освіти. Зазначено стосовно необхідності врахування світових тенденцій використання основних концепцій квантової та релятивістської фізики та взаємопов'язаних з ними методологічними поняттями у шкільному курсі. Показано доцільність застосування нових підходів до оцінки знань і вмінь учнів з фізики, базуючись на концепції функціональної наукової грамотності, та включення до програми підготовки вчителів фізики ознайомлення зі світовим досвідом інтеграції професійної та фізичної освіти, методикою концептуального вивчення принципів сучасної фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(41ВЕЛ)21,022 + Ч33(0) + В3 р(44НІМ)21,022 + В3р(7СПО)21,022 +
Шифр НБУВ: РА341143

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Піскун О.Ю. 
Психоаналітична інтерпретація прози Т.Осьмачки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Ю. Піскун ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено психоаналітичне тлумачення творчої особистості Т. Осьмачки у контексті епохи більшовицького загарбання України, проаналізовано психобіографічні проекції творчості письменника. З'ясовано, що більшовизм шляхом придушення націотворчої традиції та насадження модерного космополітичного світу, сформував унікальний психологічний матеріал для розуміння феномену національної творчості за умов тотальних репресій. Виявлено, що для Т. Осьмачки українська соціальна катастрофа стала головною проекцією для творчості як виходу з катастрофічного пригнічення, у творах митця виражено глибинне українське бажання подолати знецінення націотворчого процесу. Встановлено, що проза Т. Осьмачки тісно пов'язала суб'єктивну психіку та соціум, повною мірою виразила ситуацію, в якій соціальна несвобода викликає захисну агресію у формі правдивого слова. Виділено основні мотиви творчості Т. Осьмачки - танатичні та демонічні як засоби відображення людської деструктивності. Доведено, що травматичний більшовицький соціум негативно позначився на психології творчості українського письменника, провідною установкою його прози стала психологія жертви, вербалізована бунтівною образністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Осьмачка Т. 534 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Осьмачка Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА362013

Рубрики:

      
6.

Романов С.М. 
Історична проза Юрія Косача 30-х - початку 40-х років ХХ століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Романов ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено історичну прозу Ю. Косача. На тлі громадсько-політичного та культурного життя Західної України й еміграції доби міжвоєння показано процес формування та розвитку письменника. На основі авторської концепції історичної прози й у контексті українського літературного процесу художні твори Ю. Косача вивчено на трьох визначальних рівнях: ідейно-тематичному, персонажному та поетикальному (жанру, сюжету, композиції). Розглянуто доробок Ю. Косача як цілісне художнє явище. З використанням системного підходу виявлено співвіднесеність традиції та новаторства у творчості письменника, а також характерні особливості його індивідуального стилю. З'ясовано місце та роль Косача-прозаїка в історії української літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=7СПО)-4 Косач Ю.М.534 + Ш5(7СПО=411.4)-4 Косач Ю.М.534 +
Шифр НБУВ: РА361809

Рубрики:

      
7.

Макарова Т.М. 
Поняття добра і зла в художньому світі Винниченка-драматурга: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.М. Макарова ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено зміст, основні форми та художньо-етичні функції категорій "добро", "зло" та досліджено духовність дійових осіб у драматургії В.Винниченка. Проаналізовано перехід дійових осіб п'єс і драматурга від особистісних і соціальних позицій щодо розуміння та тлумачення добра, зла та духовності до загальнолюдських, досліджено їх етико-духовну еволюцію. Запропоновано нову періодизацію драматургічної творчості В.Винниченка на підставі визначення ролі добра та зла у творах письменника. Охарактеризовано основні етапи його творчої діяльності. З'ясовано, що на першому етапі (1909 - 1916 рр.) домінують відвертий натуралістично-соціологічний тип мислення та протистояння ослабленої "старої" моралі й етики з іще непевними "новими їх варіантами", а звернення дійових осіб і автора до найглибшлих основ загальнолюдських цінностей лише зароджується. Встановлено, що на другому етапі (1918 - 1830 рр.) творчості В.Винниченка повністю домінують постійні та глибокі пошуки дійовими особами й автором національних, загальносуспільних і загальнолюдських інтерпретацій добра та зла, зло- та добротворень. Доведено, що другий період творчості В.Винниченка характеризується значним ускладненням способів вираження змісту, форм і функцій даних цінностей у житті особи, громади або соціуму, суспільства та людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.4)-4 Винниченко,В.К. 536 + Ш5(411.4=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 536 +
Шифр НБУВ: РА356472

Рубрики:

      
8.

Приймас Н.В. 
Просвітницька діяльність та педагогічні погляди Уласа Самчука (1905 - 1987 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.В. Приймас ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено виховні аспекти творчості У. Самчука, його педагогічні погляди та просвітницьку діяльність. Проаналізовано становлення У. Самчука як просвітителя, громадського діяча. З'ясовано умови й особливості формування його світогляду. На підставі аналізу творів письменника розкрито проблему взаємозв'язку національного виховання та мети життєдіяльності, свободи та відповідальності особистості, патріотичного виховання та розвитку національної свідомості. Досліджено вплив української етнопедагогіки на творчість У. Самчука. Обгрунтовано значення його педагогічної спадщини для сучасності. Проаналізовано проблему виховного, духовного та гуманістичного потенціалу творчості У. Самчука для формування та розвитку особистості та духовності нації, її роль і місце у навчально-виховному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=411.4)-4 Самчук У.3 + Ч33(7КАН=УК)6 э Самчук, У. + Ш5(411.4=7КАН)-4 Самчук У.3 +
Шифр НБУВ: РА361821

Рубрики:

      
9.

Шацький І.В. 
Поезія О.Ольжича: суб'єктна сфера, засоби вираження: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Шацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено поетичну спадщину О.Ольжича в аспекті її суб'єктивної організації, розглянуто засоби вираження авторської свідомості-чуттєвості. Обгрунтовано твердження про неперехідну вагомість категорії ліричного героя, його характеру як духовно-психологічного креативного центру суб'єктної сфери. Вперше досліджено засоби творення художньої цілості на поетологічному рівні. Проаналізовано особливості втілення категорій ліричного героя, його характеру, їх еволюції та взаємозв'язку з образом власне автора у суб'єктній сфері лірики та ліро-епосу О.Ольжича. Розглянуто засоби художнього втілення "естетики чину", досліджено особливості ідеостилю Ольжича-поета, його світовідчуття, висвітлено історичний, літературний і філософський контексти творчості митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ=411.4)-4 Ольжич, О. 535 + Ш5(411.4=4ЧЕХ)-4 Ольжич, О. 535 +
Шифр НБУВ: РА355544

Рубрики:

      
10.

Романова 
Екзистенціалістські мотиви в романістиці Івана Багряного: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ірина Василівна Романова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)-4 Багряний, І. 534 + Ш5(411.4=4НІМ)-4 Багряний, І. 534
Шифр НБУВ: РА359096

Рубрики:

      
11.

Усачова К.С. 
Агіографічні та епічні інтертексти в прозі Наталени Королеви: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / К.С. Усачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано інтертекстуальність творчого доробку Н.Королеви. Виявлено й охарактеризовано чотири базові джерела її творів та визначено єдиний метатекст прози. Проведено системне дослідження художніх текстів письменниці, а також наявного в них автокоментаря. З'ясовано принципи використання сакральних (Святого Письма, агіографії), апокрифічних, історичних текстів, усних легенд і переказів як протекстів. Розкрито спільні та відмінні аспекти понять "легенда" та "переказ". Розглянуто особливості літературного та релігійного контекстів творчості авторки. Проаналізовано структурні та сюжетні особливості агіографії, що відрізняють її від інших жанрів. Сформульовано визначення поняття "агіографічний твір".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ=411.4)-4 Королева,Н.А. 534 + Ш5(411.4=4ЧЕХ)-4 Королева,Н.А. 534 +
Шифр НБУВ: РА359953

Рубрики:

      
12.

Василишин І.П. 
Епоха й людина в художньо-екзистенційному вимірі літератури періоду ДіПі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.П. Василишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження тем епоха й людина в контексті аналізу екзистенціальної парадигми у прозовій і поетичній творчості українських письменників-емігрантів періоду ДіПі (І. Багряного, Т. Осьмачки, Д. Гуменної, Ю. Косача, В. Петрова-Домонтовича, О. Стефанович, Є. Маланюка, В. Лесича, М. Ситника, О. Зуєвського, Ю. Клена). Розглянуто світоглядні, аксіологічні, естетичні концепції розвитку української літератури, на яких базується художній та інтелектуально-світоглядний дискурс повоєнного періоду. На підставі вивчення "категорій-екзистенціалів", провідних екзистенційних мотивів, екзистенціалістських концептів та ідей, характерних для творчості українських письменників-емігрантів, розкрито теми епохалюдина та пов'язану з нею проблематику у контексті розвитку художньо-філософської парадигми в літературі періоду ДіПі. Виявлено актуалізацію традицій літературного філософування в національному письменстві, досліджено його зв'язки з європейськими та світовими літературами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=4/8)-3,3 +
Шифр НБУВ: РА359526

Рубрики:

      
13.

Заварзіна 
"Щоденник" (1911-1925) Володимира Винниченка: авторська свідомість та літературний контекст: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Євгенія Валеріївна Заварзіна ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.4)-4 Винниченко, В.К. 534 + Ш5(411.4=4ФРА)-4 Винниченко, В.К. 534
Шифр НБУВ: РА359098

Рубрики:

      
14.

Марченко А.М. 
Паризький текст у прозі письменників молодшого покоління російської еміграції першої хвилі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / А.М. Марченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На матеріалі творів Г. Газданова, Б. Поплавського та В. Яновського проведено всебічний аналіз основних структурних елементів (топосів, мотивів, міфологічних структур, оціночних компонентів, прийомів, типів героїв), що формують у їх прозі специфічну надтекстову єдність - паризький текст. Стверджено, що центром для паризького тексту досліжених творів є міф про Париж як втілення духовної свободи, пов'язаний з внутрішнім світом героїв. Література митців молодшого покоління зумовила розширення переліку топосів паризького тексту (пансіону, мансарди, монпарнаської кав'ярні, російського кабаре) та засобів їх репрезентації, а також породжує специфічні типи героїв (російський монарно, жебрак, фланер). Доведено, що образ Парижа у прозі Г. Газданова, Б. Поплавського, В. Яновського відтворено у аспекті метафізичної проблематики (подорож Парижем як шлях у простір "душевного міста"), паризький текст відіграє роль універсального засобу концепіювання екзистенційної картини світу, представленої у творчості молодшого покоління у контексті образів міської цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.2=4/8)-34 +
Шифр НБУВ: РА362329

Рубрики:

      
15.

Жовтані 
Німецькомовний простір творів Юрія Клена: конфлікт ідентичностей: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Руслана Ярославівна Жовтані ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)-4 Клен Ю.457 + Ш5(411.4=4НІМ)-4 Клен Ю.457
Шифр НБУВ: РА366036

Рубрики:

      
16.

Мельник Г.І. 
Онімікон у структурі ідіостилю (на матеріалі поезії Євгена Маланюка): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.І. Мельник ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено поетичний ідіостиль та власні назви як його потужного складника. Здійснено лінгвістичний аналіз оригінального поетичного ідіолекту Є. Маланюка, встановлено та систематизовано лексико-семантичні та функціонально-стилістичні особливості онімних домінант та відповідних периферійних зон у творчості поета. Поглиблено відомості про роль власних назв у поетичних текстах видатних українських письменників, розкрито роль онімікону в ідіолектному комплексі, зроблено висновки про необхідність урахування власних назв в процесі визначення ідіолектної специфіки. Зазначено, що матеріал дослідження ілюструє еволюційну динаміку авторської ономатворчості, встановлення глибинних психолігвістичних і культурологічних особливостей, відбитих у семантиці власних назв, що дає підстави для деталізації та доповнення певних теоретичних положень літературної та когнітивної ономастики та подальшого розвитку ономастичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Маланюк Є.Ф.535 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Маланюк Є.Ф.535 +
Шифр НБУВ: РА367380

Рубрики:

      
17.

Харченко О.А. 
Реформування системи професійного навчання державних службовців в Україні в контексті досвіду країн Східної Європи та пострадянського простору: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.03 / О.А. Харченко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження проблеми реформування системи професійного навчання державних службовців в Україні. Вивчено досвід підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців у країнах Східної Європи та пострадянського простору й обгрунтовано можливість його впровадження за умов інтеграції України до європейського освітнього простору та тенденції до зближення національних систем професійної освіти державних службовців у країнах Східної Європи та пострадянського простору. Визначено, що основними напрямами реформування системи професійного навчання державних службовців в Україні є удосконалення нормативно-правових основ забезпечення професійного навчання й освітньо-кваліфікаційних стандартів, адаптація професійного навчання державних службовців в Україні до стандартів Європейського Союзу, фундаменталізація та випереджувальний характер навчального процесу, ротація кадрів державної служби, удосконалення кадрового забезпечення системи професійного навчання державних службовців. Розроблено модель випереджувального професійного навчання державних службовців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1р + Х819(415)012 +
Шифр НБУВ: РА367732

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Барчан В.В. 
Творча особистість Теодовія Осьмачки: Художньо-естетичні та філософські константи: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / В.В. Барчан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Системно досліджено творчість Т. Осьмачки у контексті експресіонізму й екзистенціалізму. З урахуванням факту, що творчий набуток письменника належить до "повернутої" спадщини, проаналізовано рецепцію творчості митця материковою (1920-х рр.) й еміграційною критикою. Охарактеризовано стан її вивчення сучасним вітчизняним літературнознавством. Зазначено про неоднозначність наукової думки щодо сприйняття Осьмачки-людини та митця й актуалізовано психоаналітичні підходи до вивчення творчої індивідуальності письменника, що посилило увагу до його літературно-критичної спадщини. Проаналізовано етстетичні та світоглядні засади митця. Розглянуто питання формування експресіоністичної свідомості в Україні. Охарактеризовано творчість П. Тичини та М. Бажана 1920-х рр. у контексті поетики експресіонізму. Досліджено домінанти стилю поетичної та прозової спадщини Т. Осмачки та доведено, що вони повною мірою відповідають естетико-філософським параметрам експресіонізму та мають виразно націнальну специфіку. Спостережено стильовий синкретизм митця, зокрема, поєднання елементів поетики експресіонізму, символізму, неокласицизму, сюрреалізму. Проаналізовано екзистенційну суть творчості Т. Осьмачки. Простежено органічність у стилі письменника національних і європейських культурних традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Осьмачка Т.4/5 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Осьмачка Т.4/5 +
Шифр НБУВ: РА364016

Рубрики:

      
19.

Огієнко 
Тенденції розвитку освіти дорослих у скандинавських країнах (друга половина ХХ століття): автореф. дис... д-ра пед. наук : 13.00.01 / Олена Іванівна Огієнко ; АПН України; Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих. — К., 2009. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч444(441) + Ч443(411)63/64
Шифр НБУВ: РА364908

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Медвідь Н.С. 
Лінгвокультуреми в українській соціально-психологічній прозі першої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. філол. наук.: 10.02.01 / Н.С. Медвідь ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження лінгвокультурем в українській соціально-психологічній прозі першої половини XX ст. на матеріалі художніх творів І. Багряного, Г. Журби, У. Самчука. Визначено теоретичні засади вивчення лінгвокультурем у соціально-психологічній прозі першої половини XX ст. Розкрито сутність понять "лінгвокультурема", зроблено розмежування понять "лінгвокультурема" та "лінгвокультурний концепт". Визначено принципи та методи дослідження лінгвокультурем (лінгвокультурологічного поля, лінгвокультурологічної інтерпретації), описано мову української соціально-психологічної прози як джерельну базу лінгвокультурологічного дослідження. Виділено лексико-семантичні особливості лінгвокультурем-вербалізаторів концептосфер людина - суспільство та людина - культура в українській соціально-психологічній прозі. Класифіковано лінгвокультуреми за типом лінгвокультурної інформації. Узагальнено семантико-стилістичні особливості лінгвокультурем у парадигмах авторської мовотворчості І. Багряного, Г. Журби та У. Самчука, розкрито їх стилістичні функції у художній прозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=4/8)-334 +
Шифр НБУВ: РА362616

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського