Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (63)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5ЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Шарбель А.Е. 
Громадські простори в архітектурі сучасного Лівану: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / А.Е. Шарбель ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено перспективи розвитку громадських просторів у сучасній архітектурі Лівану й обгрунтовано шляхи удосконалення архітектурного проектування та соціального управління. На прикладі найбільших міст країни (Бейрута, Сайди та Тріполі) досліджено історичне значення громадських просторів для архітектури Лівану. Проаналізовано втрати громадських просторів у період громадянської війни, визначено тенденції післявоєнної реконструкції, запропоновано їх політичну та конфесіональну диференціацію. Досліджено проблеми функціонування громадських просторів, визначено перспективні підходи щодо управліня їх розвитком у країні. Сформульовано принцип розвитку громадських просторів як єдиного функціонально-просторового континуума. Визначено особливості організації та державного управління діяльністю з формування громадських просторів у Лівані. Розроблено принципову структуру й етапи реалізації громадсько-професійного проекту на користь охорони та розвитку громадських просторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)
Шифр НБУВ: РА371869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Жерейж Ж.І. 
Підвищення ефективності якості авіатранспортних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Ж.І. Жерейж ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості формування якості специфічного виду продукції - послуг, зокрема авіатранспортних. Проведено аналітичний огляд зарубіжних і вітчизняних досліджень, присвячених проблемі якості і його ефективності. Розглянуто теоретичні і методичні питання формування інтегральної якості стосовно сфери послуг. Виявлено і систематизовано основні параметри якості авіатранспортної послуги. Визначено відношення різних груп авіапасажирів до даних параметрів. Дослідження проведено на базі авіатранспортної системи Лівану. Проаналізовано тенденції зміни об'ємів авіаперевезень з урахуванням впливу якості послуг організацій повітряного траспорту країни на їх динаміку і поведінку пасажирів. Запропоновано включити до складу інтегральної якості послуги якість її споживання (використання), а до складу вартості якості - втрати споживачів і виробників послуг. Динамічно-адаптивна модель поведінки авіапасажира та система стимулювання їх прихильності до послуг конкретних перевізників сприяє підвищенню ефективності якості авіатранспортних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Лів)375
Шифр НБУВ: РА319418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кобейссі Хуссейн 
Принципи реставрації пам'яток архітектури Лівану першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Кобейссі Хуссейн ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено принципи і методи реставрації пам'яток архітектури Лівану на прикладі архітектурної спадщини міст Бейрута, Сайди. Проаналізовано розвиток архітектурної спадщини Лівану періодів Оттоманської імперії (початок XVI - початок XX ст.) і Французького мандату (1920 - 1943 рр.). Виявлено загальні принципи і методи реставрації пам'яток архітектури Лівану першої половини XX ст. Надано рекомендації щодо проведення реставраційно-відбудовної діяльності і використання особливостей Бейрутського еклектизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)6 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА330080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сімон Антуан Тадрос 
Скульптура у синтезі мистецтв комплексу Баальбек: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Сімон Антуан Тадрос ; Харків. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття "художнього образу міста", яке базується на принципах ситезу образотворчих мистецтв і архітектури. Виявлено принципи та форми синтезу мистецтв як образного діалогу різних художніх складових образу міста. Проаналізовано художні прийоми формоутворення, гармонізації, а також принципи зображальності у пластиці середовища. Введено до наукового обігу поняття "зображальність" в архітектурі. Проаналізовано змістовно-семантичні та пластичні особливості скульптури й архітектури та їх функції у створенні художнього образу міста. Проведено комплексний мистецтвознавчий аналіз пам'ятника Лівану - міста Сонця (Геліополіса) у Баальбеку як артефаку. Виявлено основні риси "зображальності" його художніх форм, а також принципи гармонізації у системі синтезу образотворчих мистетв і архітектури. Висвітлено основні тенденції у формуванні художнього образу міста Баальбека, наявні у трьох рівнях синтезу, а саме: синтезу культур місцевої, єгипетської, грецької, римської, ранньохристиянської; синтезу стилів, у яких з'ясовано вплив цих культур; синтезу мистецтв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)313.4 + Щ133(5ЛІВ-2Б)3 +
Шифр НБУВ: РА363042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юссеф Юссеф Алі 
Соціальні та організаційно-правові аспекти розвитку фізичної культури і спорту в Республіці Ліван: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Юссеф Юссеф Алі ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи вдосконалення соціальних та організаційно-правових основ розвитку сфери фізичної культури та спорту в Республіці Ліван з врахуванням сучасних вимог. Проаналізовано соціальне середовище, за умов якого здійснюється розвиток фізичної культури та спорту в країні. Виявлено й охарактеризовано сукупність чинників соціального середовища, які справляють як позитивний, так і негативний вплив на формування соціальних та організаційно-правових основ розвитку сфери фізичної культури та спорту в Республіці Ліван за сучасних умов. Проведено аналіз, який дозволяє сформулювати концепцію вдосконалення соціальних та організаційно-правових основ розвитку сфери фізичної культури та спорту в Республіці Ліван. Описані її основні компоненти. Визначено головні шляхи вдосконалення соціальних та організаційно-правових основ розвитку сфери фізичної культури та спорту. Обгрунтовано необхідність створення механізму реалізації концепції вдосконалення соціальних та організаційно-правових основ розвитку сфери фізичної культури та спорту в Республіці Ліван, заснованого на використанні програмно-цільового методу управління. Запропоновано розробити та реалізувати цільову комплексну програму "Ліван - спортивна країна".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(5ЛІВ)
Шифр НБУВ: РА382721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шехаді Алі Хассан 
Формування архітектурно-ландшафтного середовища міста в арабських країнах (на прикладі Лівану): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Шехаді Алі Хассан ; Харк. держ. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості формування архітектурно-ландшафтного середовища міста в арабських країнах з урахуванням комплексу впливаючих факторів. Проаналізовано сучасний стан науки та практики з даної проблеми. Розкрито суть основних теоретичних понять, виявлено регіональні особливості формування архітектурно-ландшафтного середовища міста на певних етапах його історичного розвитку. На прикладі Лівану визначено сучасні тенденції архітектурно-ландшафтного формування міського середовища. Наведено класифікацію відкритих просторів та охарактеризовано їх основні структурні елементи. Розроблено принципи проектування та наведено рекомендації щодо перспективного розвитку архітектурно-ландшафтного середовища міста з використанням пріоритетних засобів ландшафтного дизайну за умов жаркого клімату для створення комфортних умов за функціональними, екологічними й естетичними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Щ113(5ЛІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА335617

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського