Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (2001)Книжкові видання та компакт-диски (595)Журнали та продовжувані видання (53)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРОАТЛАНТИЧНА$<.>+<.>K=ІНТЕГРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крушинська Т.М. 
Підвищення ефективності виробництва та переробки молока в підприємствах різних форм господарювання приміської зони м.Миколаєва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.М. Крушинська ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 1999. — 19 с. — укp.

Ефективність функціонування молочного підкомплексу цілком залежить від конкретних умов господарювання, матеріально-технічної бази, організаційної структури, взаємовідносин між партнерами. В дисертації розкрито сучасний стан та причини падіння обсягів виробництва молока, зниження його економічної ефективності у підприємствах різних форм господарювання. Обгрунтовано підвищення економічної ефективності молочного підкомплексу (розробка модулів реструктуризації, раціоналізація ресурсовикористання у молочному скотарстві, контрактна інтеграція партнерів, визначення ролі державного регулювання).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4НИК)325.952.50-07

Рубрики:

      
2.

Гофман Д.С. 
Інструментальні програмні засоби інтеграції математичних моделей у системи підтримки прийняття рішень з екологічної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.С. Гофман ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновано нову методику створення СППР з екологічної безпеки на базі інтеграції незалежно розроблених наборів моделей, ГІС і баз даних. Для цієї мети розроблена програмно-інструментальна Система інтеграції моделей LIANA, об'єктно-орієнтована мова інтеграції моделей LIANA, набір системних і інтерфейсних засобів для різних ОС, типів прикладних задач і обміну даними. Інтеграція математичних моделей базується на описі ієрархії даних у СППР за допомогою класів мови програмування LIANA, де моделі є засобами побудови наборів даних, що відповідають сталим об'єктам. Запропонована методика та інструментальні програмні засоби застосовані при розробці восьми СППР з екологічної безпеки, що використовуються в Україні та за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с5,021

      
3.

Кухар В.В. 
Соціальна організація цивілізованого суспільства (філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Кухар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію соціальної організації цивілізованого суспільства в її історичній еволюції. Показано шляхи формування цієї концепції у її еволюційній зміні: виникнення, утвердження, тенденції сучасного розвитку. Використано нетрадиційну методику, яка поєднує організаційний підхід до вивчення суспільства з системним, цивілізаційним, парадигмальним, діяльним, інтервальним. Обгрунтовано спробу знайти алгоритм історичної еволюції цивілізованого суспільства у співвідношенні усіх її ланок: коеволюції та революції, дивергенції та конвергенції, монізму та плюралізму. Вперше проаналізовано шляхи формування концепції соціальної організації цивілізованого суспільства. Використано ідею про організаційну будову матерії. Новою є спроба подолати існуючі однобокості у вивченні суспільства шляхом запровадження поняття "системоутворююче ядро". Суспільство предсатвлено в дослідженні системною ієрархією з розкриттям її внутрішнього змісту у вигляді рівнів організації, які поступово ускладнюються. Виявлено прагнення елімінувати політичні та ідеологічні мотиви, зблизити та привести в певну систему погляди, з точки зору різних існуючих шкіл філософії, визначити шляхи їх конвергенції. Поглиблено зміст понять: розподіл праці, власність, соціальна культура, свобода та культура, які розглянуто концептуально. Запроваджено для характеристики соціальних процесів такі поняття, як спекулятивна вартість, рушійна сила товару, політичний соціум, суспільна самосвідомість. До новизни відноситься внесення в дослідження такого критерію, як відтворення суспільного життя, який підводить основу до розуміння історичної еволюції суспільства. Результати дослідження можуть бути використані у формуванні концепції соціальної організації та теорії суспільства, з'ясуванні перспективи розвитку сучасного суспільства перехідного типу: громадянського, постіндустріального, інформаційного, гуманного, відкритого. В Україні застосування результатів дисертаційної роботиможе складатись з декількох напрямків: 1) формування відкритого суспільства на основі ринкових соціальних усталень; 2) соціальна інтеграція українського суспільства до європейської та світової співдружності; 3) вибір оптимальних варіантів реформування, котрі позбавляють від монополізму та помилок світової цивілізації, враховують світовий досвід розподілу праці та інтеграції; 4) зближення різних регіонів України у єдиний соціальний простір на основі спеціалізації та кооперації виробництва і обігу, соціокультурного співвиробництва; 5) формування власного філософського фундаменту, спроможного актуально обгрунтувати не тільки практичні засоби щодо укріплення економічної самостійності та політичної незалежності, але і прорив в майбутнє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*1
Шифр НБУВ: РА306381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Леонтенко О.М. 
Інтеграція України у міжнародний ринок праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Леонтенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертаційній роботі досліджено розвиток інтеграційних процесів у сфері соціально-економічного співробітництва між країнами та їх вплив на формування світового ринку праці. Проведено комплексний аналіз ролі України на сучасному єтапі розвитку міждержавного обміну робочою силою. Запропоновано комплекс правових, економічних і організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління процесами зовнішньої трудової міграції в Україні. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення структури організаційного механізму реалізації державної еміграційної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Козаков В.В. 
Міжнародна інтеграція фондових ринків країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Козаков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексні підходи до аналізу факторів, що впливають на міжнародну інтеграцію фондових ринків. Досліджено вплив міжнародного ринку цінних паперів на розвиток економік країн, що розвиваються. Розглянуто перспективи інтеграції фондового ринку України в міжнародний ринок цінних паперів. Запропоновано й обгрунтовано основні напрямки державної політики розвитку фондового ринку України на основі виявлених тенденцій розвитку фондових ринків країн, що розвиваються, в умовах їх міжнародної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6

Рубрики:

      
6.

Путятіна О.В. 
Організація підприємництва в колективних сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Путятіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати підприємницької діяльності колективних сільськогосподарських підприємств та показано причини неефективного господарювання, основними з яких є неврегульовані державою макроекономічні ринкові механізми; паритет цін між галузями народного господарства, фінансово-кредитна та податкова системи і недостатнє впровадження ринкових відносин всередині підприємств. Обгрунтовано та запропоновано заходи щодо підвищення економічної ефективності господарювання та розвитку в них підприємницької діяльності, головними з яких є: інтеграція виробництва - переробки - торгівлі та встановлення еквівалентних розрахункових цін між формуваннями всередині підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гнатюк В.М. 
Управління системою виховання учнів у позакласній роботі загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.М. Гнатюк ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано теоретичну модель змісту національного виховання учнів, яку в процесі дослідження визначено як інтегративну сукупність таких основних компонентів: громадянин - патріот - гуманіст. Систематизовано ознаки кожного компонента, сформованість яких виступає індикаторами національно вихованої особистості. Розроблено та експериментально перевірено функціональні обов'язки суб'єктів управління системою національного виховання учнів у позакласній роботі загальноосвітньої школи, критерії та методику оцінювання стану національної вихованості учнів, методику самовивчення і самоаналізу власної управлінської діяльності процесом національного виховання учнів. Управління системою національного виховання учнів у позакласній роботі - інтеграція взаємодії суб'єктів процесу виховання на основі раціонального визначення та реалізації його методології, мети, форм і методів здійснення. Наведено окремі приклади учнівського самоврядування, яке в органічному поєднанні з адміністративним управлінням сприяє підвищенню ефективності національного виховання учнів у позакласній роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38
Шифр НБУВ: РА310186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Арцишевська М.Р. 
Теоретико-методичні засади інтеграції знань про суспільство у змісті шкільної освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / М.Р. Арцишевська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено різні аспекти проблеми інтеграції змісту суспільствознавчої шкільної освіти. Відзначено, що інтеграція змісту освіти є однією з провідних тенденцій її розвитку за умов швидких соціальних змін та інформаційного буму. Розглянуто теоретичні та методичні шляхи розв'язання даної проблеми в історії педагогічної думки, практиці зарубіжного та вітчизняного шкільництва. Обгрунтовано методологічні та теоретичні засади інтеграції змісту освіти. Доведено, що науково-теоретичною основою інтеграції змісту суспільствознавчої шкільної освіти є суспільно-наукова картина світу, як вища форма інтеграції наукових знань про суспільство. Проаналізовано різні чинники та шляхи удосконалення даної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.21
Шифр НБУВ: РА312595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Котков В.П. 
Інтеграція виробництва і промислової переробки молока (методологічні та організаційно-методичні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.П. Котков ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні та організаційно-методичні підходи та соціально-економічну сутність розробки моделі регіональних молокопродуктових комплексів в Україні. Значну увагу приділено забезпеченню економічної зацікавленості всіх виробничо-господарських структур у спільній діяльності на основі механізму фінансово-економічного регулювання інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)306.751.3
Шифр НБУВ: РА310339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бондарчук І.В. 
Формування механізму реалізації інвестиційної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Бондарчук ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічні засади інвестиційної політики. Висвітлено сутність інвестицій та їх види, основні цілі здійснення зарубіжних інвестицій. Обгрунтовано економічні передумови реалізації інвестиційної політики в Україні. Розглянуто залежність ступеня зрілості національної економіки від рівня її інтегрованості у світове господарство. Доведено, що лібералізація умов інвестування поряд із змінами в стратегіях транснаціональних компаній сприяє ефективнішому освоєнню економічних ресурсів, що призводить до сучасних зрушень у сфері прямого зарубіжного інвестування. Розкрито проблеми функціонування зарубіжних інвестицій в Україні, основні чинники мотивації іноземного інвестування, внесено пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів залучення зарубіжних інвестицій. Визначено, що повноцінна інтеграція України у світове товариство неможлива без розширення виробничої діяльності національних компаній за кордоном. Обгрунтовано об'єктивну необхідність застосування правових та економічних важелів щодо регулювання фінансових потоків в економіку України. Розроблено та обгрунтовано концепцію державного управління інвестиційною політикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА308083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мокій А.І. 
Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально-галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / А.І. Мокій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Розглянуто особливості сучасного етапу розвитку всесвітньогосподарських зв'язків у контексті інтеграції економіки України. Запропоновано авторське бачення сутності зовнішньоекономічної інтеграції, наведено методику вивчення досвіду деяких країн щодо вивчення досвіду даної проблеми. Проаналізовано досвід інтеграції перехідних економік з погляду можливостей його адаптування в Україні. Досліджено вплив тенденцій розвитку зовнішньоекономічних зв'язків колишнього СРСР на українську економіку, визначено проблеми та перспективи зовнішньоекономічної інтеграції нашої країни, а також обгрунтовано доцільність застосування регіонально-секторної моделі зовнішньоекономічної інтеграції. Доведено необхідність застосування стратегічного менеджменту в процесі інтеграції територіально-галузевого комплексу та розроблено послідовність його етапів. На основі дослідження основних тенденцій розвитку господарського комплексу Львівщини обгрунтовано засади регіональної політики формування передумов інтеграції. Акцентовано увагу на створенні спеціальних економічних зон як форми регіонально-секторної моделі в Україні. Надано рекомендації щодо вдосконалення законодавчої та нормативної бази, а також розроблено концептуальні засади створення спеціальних економічних зон (СЕЗ) на Львівщирі та основні прикладні рішення з приводу створення СЕЗ "Мостиська" та "Курортополіс - Трускавець".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА309336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Селінков С.Л. 
Економічний і валютний союз як форма загальноєвропейської економічної інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.Л. Селінков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесу західноєвропейської економічної інтеграції та її соціально-економічні наслідки для країн-членів угрупування та третіх країн. Встановлено, що західноєвропейська економічна інтеграція має позитивний вплив на розвиток загальноєвропейського економічного співробітництва та підвищення ролі Європейського союзу (ЄС) у сучасній системі світового господарства. Розглянуто проблемні питання щодо державного і наддержавного регулювання економік країн-членів, механізмів регулювання зайнятості. Запропоновано конструктивні, теоретично обгрунтовані напрямки проведення економічної політики України у стосунках із країнами-членами ЄС та претендентами на вступ до угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА308311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Демиденко Л.М. 
Інтеграція податкової системи України до європейського економічного простору: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інтеграції податкової системи України до європейського економічного простору. Розкрито економічну суть податків за умов сучасних інтеграційних процесів, що відбуваються в світогосподарських зв'язках, яка полягає в посиленні впливу податків на темпи і пропорції економічного розвитку. Досліджено організаційно-економічні основи гармонізації податкових систем у розвинутих країнах - учасницях Європейського Союзу з метою забезпечення захисту національних економік і добробуту громадян окремих країн від необгрунтованого міждержавного перерозподілу ВВП. Обгрунтовано необхідність розширення бази оподаткування, зниження податкового навантаження, урахування сучасних тенденцій розвитку податкових систем зарубіжних країн. Доведено доцільність збереження єдиної ставки податку на додану вартість та скорочення пільг з одночасним широким застосуванням адресних компенсацій окремим категоріям населення. Сформульовано вихідні позиції щодо трансформації прямого і непрямого оподаткування в Ураїні, визначено її етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА310783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Коломієць Д.І. 
Інтеграція знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Д.І. Коломієць ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інтеграції знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці вчителя трудового навчання. Розглянуто інтеграцію знань, шляхи їх застосування у підготовці вчителя за трьома напрямками: міжпредметні зв'язки, синтез різнопредметних знань на базі однієї кооперуючої дисципліни та інтегровані курси. Визначено основні шляхи інтеграції знань: розв'язання міжпредметних задач і засвоєння виконання комплексних завдань; проведення навчально-комплексних спостережень; організація олімпіад і конкурсів. Розглянуто методичні аспекти проблеми інтеграції знань. З метою підготовки вчителів трудового навчання до здійснення міжпредметних зв'язків у школі запропоновано ввести до навчального плану вузів написання курсових і дипломних робіт з проблем інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Б.Р(4УКР)3-38
Шифр НБУВ: РА313206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Гавалешко О.М. 
Інтеграція комунікативних та творчих компонентів у структурі самосвідомості особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Гавалешко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально проаналізовано інтеграцію комунікативних та творчих компонентів у структурі особистості. Досліджено психологічні особливості образу "Я" у структурі самосвідомості особистості. Висвітлено взаємозв'язок творчих і комунікативних складових самосвідомості, їх інтеграцію. Розроблено й апробовано програму тренінгових занять, спрямовану на розвиток комунікативних і творчих здібностей людини. Отримані дані засвідчили доцільність та ефективність застосування розробленої програми у практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю945.1
Шифр НБУВ: РА316925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гусаков В.В. 
Інтеграція пострадянських держав Середньої Азії у світове співтовариство в 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Гусаков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Проаналізовано геополітичні та геоекономічні чинники, якими супроводжується інтеграція нових незалежних держав Середньої Азії у світове співтовариство. Визначено стратегічні зовнішньополітичні цілі пострадянських держав Середньої Азії. Виявлено закономірності перших зовнішньополітичних кроків нових незалежних держав даного регіону в контексті прийнятих у них нових політичних моделей розвитку. Проаналізовано таджицький конфлікт та його міжнародні аспекти. Досліджено в ретроспективі процес прокладання трансконтинентальних транспортних комунікацій через країни регіону, а також діяльність міжнародних консорціумів, що працюють у галузі прокладання газо- та нафтопроводів, які зв'язали б регіональні родовища зі світовими терміналами. Всебічно оцінено та проведено порівняння результатів їх роботи. Розглянуто сучасний стан трансформації середньоазіатського регіону у центральноазіатський макрорегіон, рокрито суть, причини та наслідки даного процесу. Визначено роль центральноазіатської інтеграції в політичній стратегії Туреччини, Ірану, Китаю. Досліджено зв'язок між інтеграційними тенденціями в Центральній Азії та політичними процесами в мусульманському світі з перебігом подій в афганському конфлікті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(257)64
Шифр НБУВ: РА321191

Рубрики:

      
17.

Узлюк Т.А. 
Зовнішньоторговельні відносини в умовах системної трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.А. Узлюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Розглянуто важливі, недостатньо розроблені питання формування зовнішньоторговельних відносин України за умов переходу до ринкової економіки. Проаналізовано стан зовнішньої торгівлі України. Визначено чинники, які впливають на нього, запропоновано модель оптимізації її розвитку. Особливу увагу приділено вивченню механізму реалізації зовнішньоторговельних відносин в Україні. Виділено його характерні риси. Розкрито особливості інституціонально-функціональної структури органів центральної виконавчої та законодавчої влади, нормативно-організаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та інструментарію впливу на зовнішньоторговельні операції. Описано суттєві риси розвитку зовнішньої торгівлі України за умов системної трансформації її економіки. Установлено пріоритетні напрями реалізації зовнішньоторговельних відносин. Розроблено модель оптимізації розвитку зовнішньої торгівлі України, яка передбачає здійснення таких проектів, як "Підвищення конкурентоспроможності виробництва й збільшення експортного потенціалу держави", "Посилення соціальної орієнтації економіки, освоєння нових конкурентоспроможних товарів народного споживання", "Реалізація енергоощадної моделі розвитку економіки", "Регіональна інтеграція та закріплення позицій на світових товарних ринках", " Розвиток експортного потенціалу", "Формування експортної стратегії", "Участь у міжнародних економічних організаціях".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843.0
Шифр НБУВ: РА316068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кравченко П.А. 
Інтеграція вітчизняного культурно-історичного досвіду в сучасну українську державотворчу концепцію (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / П.А. Кравченко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Здійснено системний соціально-філософський аналіз інтеграції вітчизняного культурно-історичного досвіду в структурі сучасної української державотворчої концепції. Обгрунтовано джерела концепції національного державотворення, описано її структуру, конституційні засади. Розкрито сутність поняття "культурно-історичний досвід", з'ясовано його місце як загальнолюдського феномену в геополітичному європейському просторі та взаємодії західної та східної цивілізації. Проаналізовано культурно-історичний досвід як підгрунтя легітимності реформаторської діяльності, вказано шляхи його використання у державотворчому процесі. Розглянуто бівалентний характер світоглядної природи національної духовності та свідомості, специфіку формування національної самосвідомості, визначено стратегічні орієнтири вітчизняного державотворення та культурно-ціннісного забезпечення сучасного соціокультурного та національно-державницького поступу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + Ф055.256(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Чмерук Г.Г. 
Економіко-математичне моделювання інформаційного забезпечення управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Г.Г. Чмерук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблему вдосконалення інформаційного забезпечення управління виробничим потенціалом. Відзначено, що лише інтеграція даних дозволяє раціонально використовувати сучасні комп'ютерні технології, які сприяють успішному функціонуванню підприємств за умов ринкової економіки. Розроблено управляючу систему організації та способи удосконалення обчислювального процесу для розв'язання функціонально та інформаційно залежних задач управління виробничим підприємством. Наведено способи одержання кількісних та якісних характеристик функціонування програмного забезпечення управління підприємством. Висвітлено якісно новий підхід та відповідний алгоритм оптимізації розміщення файлів баз даних з метою мінімізації часу виконання запитів користувачів для інформаційно-обчислювальних систем управління, реалізованих у вигляді локальної мережі з довільною технологією. Побудовано математичні моделі структурної оптимізації окремих програм та систем програм інформаційного забезпечення управління підприємством. Запропоновано способи удосконалення інформаційного забезпечення управління підприємством та оцінки його основних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.301
Шифр НБУВ: РА313996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Паламарчук О.І. 
Принципи і форми інтеграції функції обліку в посиленні економічної безпеки промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Паламарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні положення у галузі бухгалтерського обліку для поглиблення його орієнтації на уникнення та послаблення загроз економічної безпеки промислових підприємств. Висвітлено існуючу систему організації бухгалтерського обліку промислового підприємства. Наведено принципи та форми інтеграції обліку з іншими функціями управління у питаннях уникнення загроз безпеки. Обгрунтовано необхідність інтеграції функції обліку з функціями планування, контролю, аналізу, регулювання. Запропоновано організаційні та інформаційні рішення, що створюють умови суттєвого поглиблення орієнтації обліку на посилення економічної безпеки підприємств. Доведено, що інтеграція функції обліку з іншими функціями управління підприємством передбачає зосередження сукупності функцій та персоналу у відділах, які безпосередньо здійснюють управління економічними процесами основних сфер діяльності підприємств: інвестиціями, фінансовим та матеріальним забезпеченням, виробництвом, збутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1 + У9(4УКР)301-99
Шифр НБУВ: РА314654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського