Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (3324)Книжкові видання та компакт-диски (1078)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРОПЕЙСЬКЕ$<.>+<.>K=ЕКОНОМІЧНЕ$<.>+<.>K=СПІВТОВАРИСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 621
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Літвіненко О.А. 
Еколого-економічне регулювання лісовідновлення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.А. Літвіненко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1998. — 18 с. — укp.

Визначені основні напрямки та організаційно-економічні засади екологізації лісовідновлення (лісорозведення). Розроблені методичні положення щодо еколого-економічного регулювання лісовідновлення на основі порівняльної інтегральної рейтингової оцінки лісокультурних (лісовідновлюваних) об'єктів, яка враховує економічно оцінювані соціально-екологічні функції лісових ресурсів та очікувані витрати на створення лісовкритої площі. Уточнені коефіцієнти економічної оцінки соціально-екологічних функцій лісових ресурсів відносно вартості запасу деревини. Розроблені методичні підходи до оцінки економічних збитків від деструктивного стану (загибелі) лісокультурних (лісовідтворюваних) об'єктів з урахуванням екологічного ризику. Обгрунтована необхідність моніторингу лісовідновлення, розроблені основні складові програми його організації та ведення. На прикладі Сумського держлісгоспу здійснено еколого-економічне ранжування ділянок, що підлягають залісенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Майко В.А. 
Розвиток Британсько-Українських економічних відносин в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.А. Майко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджується британсько-українське виробничо-інвестиційне, торговельно-економічне та науково-технічне співробітництво, що розвивається на мікро- і макроекономічному рівнях. Обгрунтовується можливість ефективної взаємодії країн з високим рівнем розвитку продуктивних сил та виробничих відносин з менш розвиненими країнами завдяки міжнародному поділу праці. Пропонуються шляхи і механізми використання якісно нових зрушень для стабілізації економіки та прискорення інтеграції України у європейські та світові структури на основі збалансованої зовнішньоекономічної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕЛ)8 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вишневська М.К. 
Реформування системи оподаткування в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.К. Вишневська ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу системи оподаткування як механізму реалізації податкової політики, розкриттю її місця і ролі в ринковій трансформації економіки. На основі дослідження впливу системи оподаткування на динаміку ВВП, інвестиційний і соціальний процеси даються конкретні пропозиції її вдосконалення з точки зору послідовної реалізації принципів податкової політики і системи оподаткування, підвищення економічної ефективності і позитивного впливу на активізацію підприємницької діяльності суб'єктів господарювання та економічне зростання в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У010.359.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ляшенко В.М. 
Європейське право як феномен духовно-практичного освоєння дійсності: Автореф. дис... канд. філос. наук: 12.00.12 / В.М. Ляшенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджені підстави зародження європейського права, означені його сутнісні властивості. Головну увагу зосереджено на реконструкції властивостей європейського права як особливого способу буття. Проаналізовані певні сфери прояву європейського права: на рівні людської особистості, на рівні соціального простору, на рівні духовно-практичної та інтелектуальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Х + Х002,0 + Х8(4)в

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Розпутенко І.В. 
Управління державними видатками в перехідних економіках: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Розпутенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Надано ретроспективний аналіз державних видатків в умовах структурних змін і стабілізації, досліджено вплив державних видатків на економічне зростання, приведено державні системи бюджету і звітності, розглянуто проблеми економічної і соціальної ефективності державних видатків, їх структури в країнах з перехідною економікою та визначено тенденції їх розвитку, вказано основні напрямки ефективного розподілу і перерозподілу державних видатків. Узагальнено зарубіжний досвід управління державними видатками, доказано, що демонтаж централізованого планування до останнього часу не привів до якихось серйозних змін у розробці і виконанні державного бюджету, до оптиізації державних видатків. З'ясовано, що до певної міри державні видатки сприяють економічному зростанню, але насправді важливо не їх обсяг, а структура. У цьому контексті спроба розподілу капітальних і поточних видатків може бути помилковою. У центрі уваги повинні бути відмінності між видатками, які мають продуктивний і непродуктивний характер. Обгрунтовано об'єктивну необхідність проведення реформи системи державних видатків, яка має стати важливою умовою реалізації економічних реформ у цілому. Проведення реформи щодо державних видатків знаходиться в тісному взаємозв'язку з реформами в таких сферах, як оподаткування, ціноутворення, діяльність державних підприємств і т.д. Доведено, що успішність реформи у сфері державних видатків залежить від намірів певної країни зберегти міру прямої участі держави у виробництві, виділенні ресурсів і розподілу кінцевої продукції. Не менш важливими умовами успіху є стримування рівня державних видатків і допустимих з макроекономічної точки зору рамках, підвищення ефективності державних програм, зміцнення ролі державних органів у опосередкованому стимулюванні економічності приватного спектра і залучення тих інветицій, які підвищують продутивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Постоловський В.В. 
Економічне та організаційне забезпечення реструктуризації гірничо-збагачувальних комбінатів у сучасних умовах господарювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 08.06.01 / В.В. Постоловський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Виконано аналіз структур управління підприємствами в гірничовидобувній галузі. З використанням їх досвіду, а також результатів індивідуальної експертизи запропоновані принципи будівництва структур управління гірничозбагачувальними підприємствами акціонерного типу. З урахуванням взаємозв'язків між собівартістю та об'ємами гірничих робіт складені економіко-математичні моделі сумарних витрат на видобуток руди, на базі чого установлені раціональний спосіб забезпечення перемінного попиту та оптимальна чисельність робітничого персоналу. Зроблена оцінка економічної ефективності і розроблені теоретичні положення організації капітальних ремонтів кар'єрного і збагачувального устаткування власними силами. Складено алгоритм прийняття рішення з урахуванням ризику інвестицій в реконструкцію технологічних цехів. Досліджена економічна доцільність реконструкції транспортної системи розробки передових уступів на марганцевих кар'єрах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451-981.33

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Симоненко Л.І. 
Структурні зміни в економіці України як фактор економічного зростання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Симоненко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота висвітлює проблеми структурних змін як фактора економічного зростання в Україні. У дисертації розглядається новий напрям структурування вітчизняної економіки, який грунтується на системі національних рахунків. Доведено, що результатом економічної кризи разом із падінням реального ВВП стало погіршення його структури, що, в свою чергу, призводить до подальшого погіршення економічної ситуації в країні. Проаналізовані методи та моделі макроекономічного прогнозування, а також прогнози структури економіки України. Встановлено, що економічне зростання можливе після зміни галузевої структури економіки (на користь галузей з випуску продукції кінцевого та інвестиційного призначення), структури первинних доходів (значного скорочення податкової складової ВВП на користь частки валових прибутків для забезпечення можливості самофінансування відтворення і розвитку виробництва) та структури кінцевого використання ВВП (у напрямі забезпечення рівня інвестування, достатнього для початку економічного зростання).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-312

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бойчук П.М. 
Економічне виховання студентів педагогічних училищ: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.М. Бойчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-педагогічні умови економічного виховання студентів педагогічних училищ. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено технологію економічного виховання молодших спеціалістів, формування у них економічних знань у процесі навчально-пізнавальної та позанавчальної діяльності. Аргументовано перспективні напрямки економічного виховання, визначено рівні сформованості засвоєння економічних знань студентами педагогічних училищ. Розроблено методичні рекомендації для викладачів педагогічних закладів I-II рівнів акредитації з проблем економічного виховання студентів. Встановлено, що зміст економічного виховання студентів можна розглядати як систему економічних знань, педагогічних вмінь та навичок, спрямованих на вироблення економічної свідомості спеціалістів, їх світогляду, поглядів та переконань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.357

Рубрики:

      
10.

Чигринець І.А. 
Організаційно-економічне обгрунтування комерційної стійкості роботи автотранспортного підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 08.06.01 / І.А. Чигринець ; Укр. трансп. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розроблені науково-методичні аспекти організаційно-економічного обгрунтування комерційної стійкості роботи автотранспортного підприємства. Розроблений механізм моделювання комерційної стійкості функціонування підприємства дозволяє фахівцям галузі обгрунтувати стратегію поведінки на ринку автотранспортних послуг з урахуванням розвитку економічного потенціалу конкретного АТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колінько Н.І. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку транскордонного співробітництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Н.І. Колінько ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні підходи щодо обгрунтування ролі транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Визначено основні важелі стимулювання та обгрунтовано необхідність забезпечення системного підходу щодо управління ТКС у регіоні. Розроблено концептуальні підходи з питань формування фінансово-кредитної та податкової політики у спеціальних економічних зонах. Запропоновано заходи щодо інвестиційного забезпечення розвитку ТКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА307645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Власюк В.Є. 
Регулювання зовнішньоекономічних зв'язків в аспекті розвитку пропозиції товаровиробників України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.Є. Власюк ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається питання подальшої розробки методологічних основ і організаційно-економічних форм підвищення ефективності пропозиції вітчизняних товаровиробників у зовнішньоекономічній діяльності, як стимулюючого заходу у відтворенні національної економіки у перехідний період і виявлення нових важелів регулювання розвитку пропозиції товаровиробників України у зовнішньоекономічній діяльності. Збагачено теорію пропозиції в аспекті доповнення кола факторів пропозиції для країн із перехідною економікою та показано місце активної маркетингової політики у виході країни із раніше закритої економіки на світовий ринок. Розкриті економічні і політичні передумови започаткування Україною, як незалежною державою, зовнішньоекономічної торговельної діяльності та сформульовані новітні тенденції і підходи до регулювання зовнішньоекономічних зв'язків товаровиробників країни із світовим співтовариством. Досліджено проникнення української економіки в світ через новітні підходи до виставкової діяльності та сформульовані моделі і варіанти нових економічних відносин в аспекті розвитку товаровиробництва і перспектив інтенсифікації маркетингової та виставкової діяльності з урахуванням рейтингу виставок. Запропоновані засоби стратегії поглиблення регіональних зовнішніх відносин в зовнішньоекономічних зв'язках країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кузьменко С.В. 
Еколого-економічне обгрунтування ефективності використання нових видів азотних добрив в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.В. Кузьменко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації визначені сутність принципи та шляхи розрахунків показників еколого-економічної ефективності виробництва та використання нових видів азотних мінеральних добрив. Розроблені науково-методичні принципи оцінки економічних збитків від виробництва та застосування мінеральних добрив. Обгрунтовані пропозиції щодо впровадження в сільськогосподарське виробництво екологічно не шкідливих видів мінеральних добрив, як важливого елемента отримання екологічно чистих продуктів харчування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бредіхин А.В. 
Політичне та торговельно-економічне співробітництво України з Латинською Америкою (1994-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Бредіхин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу договірно-правової бази політичного, торговельно-економічного співробітництва, інвестиційної взаємодії, а також відносинам у політичній і торговельно-економічній сферах. Взаємовідносини України з Аргентиною, Бразилією та Чилі в період 1994-1997 рр. проаналізовані в комплексному варіанті. Виявлено проблеми і перспективи кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-64(70) + Т3(70)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гайдук А.Б. 
Економічне регулювання розвитку сфери туристичних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.Б. Гайдук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробленню комплексу теоретико-методичних положень щодо формування політики динамічного розвитку та економічного регулювання сфери туристичних послуг і обгрунтуванню методів підвищення ефективності її функціонування в ринкових умовах. Розроблено методику бальної оцінки туристичного потенціалу територій, обгрунтовано концептуальну модель регіональної політики розвитку туристичної сфери. Запропоновано схему формування туристичної ринкової інфраструктури та обгрунтовано напрями вдосконалення механізму економічного регулювання розвитку туристичної сфери, який передбачає впровадження в практику туристичного господарювання рентних платежів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:ч518

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пріб К.А. 
Економічне регулювання інвестиційної діяльності в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / К.А. Пріб ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження теоретичних аспектів, досвіду інших країн та проблем розвитку аграрного інвестиційного клімату, інвестиційної діяльності вітчизняних та іноземних інвесторів та механізму її економічного регулювання в сільському господарстві України. Уточнено поняття інвестиційного клімату. Обгрунтовано основні заходи та напрямки удосконалення важелів регулювання та їх комплексного застосування. Розроблено методику оцінки державної інвестиційної підтримки сільського господарства непрямими важелями впливу, розраховано обсяги можливої підтримки аграрних товаровиробників. Запропоновано основні підходи до розробки та реалізації регіональних інвестиційних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Аксьонов Р.А. 
Формування капітальних вкладень в розвиток агропромислового виробництва (теоретичні і практичні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.А. Аксьонов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, які науково обгрунтовують напрямки додаткового залучення капітальних вкладень і ефективнішого їх використання шляхом реконструкції діючого виробничо-технічного потенціалу агропромислового виробництва. Розглянуто організаційно-економічні аспекти капітальних вкладень, їх місце і роль у процесі відтворення. Досліджено джерела капітальних вкладень, динаміку та причину скорочення їх обсягу у сільське господарство, розраховано потребу аграрного виробництва Полтавщини у капітальних вкладеннях. Оптимізовано шляхи додаткового залучення капіталу у розвиток виробництва завдяки виходу підприємств на ринок цінних паперів і емісію акцій. Обгрунтовано сутність, об'єктивну необхідність, мету та принципи сучасної реконструкції аграрного виробництва. На основі аналізу технологій виробництва молока, інженерно-будівельних рішень скотарських ферм, системи машин молочного скотарства здійснено комплексне техніко-економічне обгрунтування використання виявлених резервів підвищення ефективності капітальних вкладень шляхом реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-56
Шифр НБУВ: РА309732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Грищенко Т.В. 
Соціально-політичний вимір в'єтнамського досвіду модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Грищенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-політичні проблеми розвитку Соціалістичної Республіки В'єтнам у період економічного реформування, спрямованого на побудову ринково-орієнтованої економіки (80 - 90-ті рр.). Проаналізовано соціально-економічне підгрунтя та політичні передумови реформування, визначено напрямки, ступінь та глибину економічних перетворень, а також їх наслідки. Висвітлено зміни у соціальній та внутрішньополітичній сферах країни, проаналізовано засоби здійснення даної політики в'єтнамськими керівними колами, розкрито співвідношення та рівень взаємозалежності політики й економіки у теорії та практиці реформаційного курсу у В'єтнамі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024(5ВЬЕ) + Т3(5ВЬЕ)72-5
Шифр НБУВ: РА309072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Євченко Ю.В. 
Страхування в країнах з ринковою економікою (використання світового досвіду в умовах України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.В. Євченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі комплексного, багатоаспектного аналізу міжнародного ринку страхування виявлено пріоритетні напрями розвитку національного страхового ринку України. Запропоновано шляхи реформування системи соціального забезпечення, вдосконалення державного регулювання страхової діяльності, адаптації та гармонізації українського страхового законодавства до європейських норм і стандартів, що забезпечить успішне здійснення економічних реформ, стабільний розвиток національної економіки, входження України у світове економічне господарство, а також розвиток світової економіки та міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.17 + У9(4Укр)261.7
Шифр НБУВ: РА310614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Шкарлет С.М. 
Економічне управління інноваційною підприємницькою діяльністю в області створення програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.М. Шкарлет ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано модель життєвого циклу програмного продукту, за якою розроблено організаційну та економічну моделі досліджуваної галузі підприємництва, а також структурну і функцінальну моделі управляючої підсистеми. Розроблено методику оцінки інноваційного виробництва програмного забезпечення та оцінки його госпрозрахункового ефекту з використанням формул розрахунку рентабельності власного капіталу та ефекту фінансового важеля, ефекту та ефективності досліджуваної галузі підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:з97
Шифр НБУВ: РА310760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського