Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (200)Реферативна база даних (8636)Книжкові видання та компакт-диски (2893)Журнали та продовжувані видання (239)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНЖЕНЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 996
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кучук М.В. 
Використання прийомів генетичної інженерії і клітинної біології для отримання нових форм у видів з родини бобових і деяких інших рослин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.22;03.00.15 / М.В. Кучук ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Розроблено методику культивування протопластів і регенерації рослин у люцерни, конюшини, гороху і у Oenothera hookeri. Протопласти сої, люпину, голубиного гороху при використанні розроблених методів культивування здатні до утворення клітинних колоній з високим ступенем ефективності. Отримано канаміцинстійкі рослини люцерни і клітинні лінії сої та гороху шляхом електропорації протопластів. Запропоновано метод, що підвищує ефективність трансформації у гороху та люцерни - "подвійна трансформація", що включає 1) отримання лінії рослин, які здатні до регенерації в культурі in vitro, за рахунок трансформації мутантом "shooty" A. tumefaciens pGV2206; 2) - трансформація ліній, які здатні до регенерації, селективним геном. Таким шляхом було отримано регенераційні лінії люцерни і гороху і далі трансгенні рослини гороху з Ds транспозоном кукурудзи та з геном стійкості до фосфінотрицину. Присутність генів в геномі рослин було доказано за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції, блот-гібридизації за Саузерном, NPT II аналізу, аналізу GUS активності, імуноферментного аналізу (ELISA). Міжвидові соматичні гібриди Medicago sativa_+ M.varia і M.borealis+ M.lupulina були отримані за допомогою асиметричної гібридизації. Хромосомний аналіз та блот-гібридизація рибосомальної ДНК підтвердили гібридну природу отриманих ліній. Було проведено гістологічний аналіз процесу регенерації у конюшини, гороху та цукрового буряка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
2.

Костюк В.І. 
Розробка конструкції та обгрунтування параметрів двофункціонального скошувального пристрою з вертикальними передавальними елементами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.І. Костюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1998. — 16 с. — укp.

Розроблено універсальний скошувальний пристрій, створена математична модель процесу руху зрізаної маси, інженерна методика визначення динамічних та конструктивних параметрів пасивного ножа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.8-12,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Рязанов А.М. 
Розробка забивного пробовідбірника для буріння інженерно-геологічних свердловин на континентальному шельфі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / А.М. Рязанов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

Розглядаються питання розробки забивних пробовідбірників для відбору представницьких проб грунтів в нескельних породах в умовах вертикальних переміщень плавзасобу при бурінні глибоких морських інженерно-геологічних свердловин. На підставі аналітичного огляду запропонована принципова схема знімного забивного пробовідбірника з автономним гідравлічним приводом і вільно падаючим на робочому ході бойком. Виконаний математичний опис процесу ударної взаємодії елементів системи эбойок - керноприймальна труба - нескельний грунтю. З метою погодження в часі руху поршневої групи гідродвигуна з рухом бойка проведені теоретичні дослідження робочого циклу пробовідбірника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139.1-5

      
4.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Стецюк В.В. 
Сучасний морфогенез та рельєф морфокліматичної зони як екологічний чинник: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.04 / В.В. Стецюк ; НАН України. Ін-т географії. — К., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено встановленню ролі екзогенних процесів рельєфоутворення і адекватної морфоскульптури у виникненні несприятливих екологічних обстановок у навколишньому середовищі на прикладі досліджених автором морфокліматичних зон (тундрової зони Східно-Європейської рівнини, підзони сухих степів в межах України) та окремих фрагментів інших регіонів Євразії (Центрально-Якутська рівнина, південь Західного Сибіру, Новосибірське плато, передгір'я Гірського Алтаю). В дисертації розроблено та обгрунтовано теоретико-методологічні засади нового науково-прикладного напрямку геоморфології - екологічного, що грунтується на концепції морфокліматичної зональності рівнин суходолу та результатах тривалих інженерно-геоморфологічних досліджень автора. Запропоновано конкретні шляхи вирішення існуючих на території досліджень еколого-геоморфологічних проблем, розроблено нові види спеціального геоморфологічного картографування та районування, рекомендовано методи застосування геоморфологічних досліджень при різних видах природокористування, висока ефективність яких обгрунтована теоретично та апробована на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.05

Рубрики:

      
6.

Ларченко Л.В. 
Структурний синтез функціонально-орієнтованих пристроїв з числоімпульсним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Л.В. Ларченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод обчислення та відтворення у технічних пристроях ступінчастих функцій одного класу з цілочисловою формою зображення аргументу, оптимальний з точки зору точності та часу обчислення. На основі запропонованого методу для прикладу розроблено математичні, операторні, структурно-функціональні моделі та алгоритми функціонування ступінчатих апроксиматорів для обчислення та відтворення дробово-ірраціональних, дробово-раціональних, ступеневих та гіперболічних функцій; цифрових пристроїв, виконуючих арифметичні дії над частотно-імпульсними сигналами, і багатофазових генераторів імпульсів. Наведена оцінка похибок запропонованих технічних рішень, частотних можливостей та надана інженерна методика їх розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.421

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Медведєва Т.В. 
Отримання трансгенних рослин тютюну та картоплі з коренеспецифічною та бульбоспецифічною експресією химерних генів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 08.00.15 / Т.В. Медведєва ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена отриманню трансгенних рослин тютюну та картоплі з експресією химерних генів, що направляється клонованими органоспецифічними промоторами. Злиттям мезофільних протопластів з плазмідною ДНК отримані трансгенні рослини тютюну з коренеспецифічною експресією гену Inpt-ІІD, що направляється клонованим промотором IгрS12D. В трансгенних рослинах картоплі, регенерованих з мікробульбочкових дисків після співкультивування з IAgrobacteriumD, продемонстрована бульбоспецифічна експресія генів IcatD та IhEGFD, що направляється промотором гену пататину lambda pat 122 та коренеспецифічна експресія гену IHBsAgD під контролем I35SD промотору IВМККD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
8.

Лазаренко Н.В. 
Організація оплати праці робітників шахтобудівельних управлінь в ринкових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Лазаренко ; Запорізька держ. інженерна академія. — Запоріжжя, 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рубцова М.О. 
Одержання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки та їх аналіз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.О. Рубцова ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів отримання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки. Оптимізовані умови дорощування гібридних зародків і регенерації рослин із калусної тканини. Визначені маркерні ферменти для відбору істинних гібридних рослин гречки. Показано, що одержані методом регенерації із калусу гібридних зародків рослини, є в більшості випадків амфідиплоїдами. Одержані міжвидові гібриди і трансгенні рослини гречки з господарсько-цінними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314.5,022

Рубрики:

      
10.

Попович П.В. 
Розрахунок ресурсу причіпних обприскувачів по довговічності несучих елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / П.В. Попович ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням прогнозування ресурсу роботи причіпних обприскувачів з позицій механіки руйнування. Розроблена інженерна методика розрахунку ресурсу обприскувачів по довговічності несучих елементів. Встановлено аналітичні залежності для розрахунку коефіцієнта інтенсивності напружень та дельта-розкриття тріщини, розрахунку ресурсу роботи елементів несучих рам машин для хімічного захисту рослин. Представлено результати експериментальних досліджень динаміки реальної навантаженості причепних обприскувачів в умовах експлуатації, визначено характеристики тріщинотримкості швелерної сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.611-5,022

Рубрики:

      
11.

Серкіз О.Р. 
Підвищення продуктивності автоматизованого складального обладнання на основі принципу адаптації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.Р. Серкіз ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Створені та узагальнені наукові основи та інженерні методи підвищення продуктивності автоматизованого складального обладнання на основі принципу адаптації. На основі наукових, лабораторних та дослідно-промислових досліджень розроблено автоматизоване складальне обладнання, котре реалізує процес складання деталей, які належали до разряду тих, що не підлягають автоматизації. Запропоновані шляхи підвищення продуктивності технологічного обладнання на основі вирішення технологічних, конструкторських та керуючих задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-5-05

Рубрики:

      
12.

Губар І.В. 
Очистка вентиляційних викидів лінолеумного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / І.В. Губар ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1998. — 16 с. — укp.

Встановлено, що при виробництві полівінілхлоридного лінолеуму основними шкідливими компонентами у вентиляційних викидах є пара діоктилфталата та соляної кислоти. Теоретично і експериментально обгрунтована комплексна система знешкоджування газів від цих компонентів, заснована на принципах охолодження і тонкого очищення від діоктилфталату у фільтрах з пористого фторопласту, а від соляної кислоти - у пінних апаратах. Експериментально отримані рівняння для розрахунку питомої пропускної спроможності та коефіцієнта гідравлічного опору шару пористого фторопласту. Розроблена і випробована промислова установка і створена інженерна методика проектування газоочисної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.242н6

      
13.

Микийчук М.М. 
Засоби повірки вторинних пристроїв контактної термометрії на основі активних імітаторів опору: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / М.М. Микийчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена створенню калібраторів для повірки вторинних засобів вимірювання температури. Запропоновано шляхи побудови ефективних термометричних калібраторів на основі активних імітаторів опору. Створено інженерну методику аналізу та синтезу структур калібраторів електричних величин. Створено ряд пристроїв автоматизованої повірки засобів вимірювання температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842.23-5

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Охрущак В.П. 
Підвищення точності і швидкодії систем фазового автопідстроювання в пристроях зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.П. Охрущак ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці та дослідженню нових структур систем фазового автопідстроювання (ФАП) високої точності і швидкодії. Розроблена методика синтезу параметрів оператора масштабуючого корегуючого пристроя (МКП) із умови мінімізації середньоквадратичної похибки з урахуванням умови фізичної реалізації МКП. Запропонований інженерний метод синтезу оптимальних за швидкодією комбінованих систем ФАП та алгоритм машинного проектування пристрою управління. Розроблені структури оптимальних за швидкодією комбінованих систем ФАП, в яких виключено вплив нелінійності на моменти переключення сигналу управління та спрощене вирішення задачі синтезу і реалізації алгоритмів оптимального управління. Запропонована структура самонастроюваної оптимальної за швидкодією комбінованої системи ФАП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з88-01

Рубрики:

      
15.

Макар В.М. 
Математичне моделювання механічних коливальних процесів в силових напівпровідникових приладах на основі методу скінченних елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.М. Макар ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки алгоритмів математичного моделювання визначення резонансних частот та ударної міцності паяних силових напівпровідникових приладів типу кремнієвих діодів та тиристорів. Запропоновано математичні моделі для опису механічних коливань, розроблено методики їх чисельного дослідження, які забезпечують цілісність та економність обчислювального процесу. Побудовані чисельні схеми реалізовані у вигляді відповідного програмного забезпечення, працездатність якого досліджувалась шляхом розв'язання тестових задач і практично важливих задач інженерної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.3-060.15 с116

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Пологович А.І. 
Обгрунтування параметрів і розробка конструкцій багатокамерних щокових дробарок неперервної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06. / А.І. Пологович ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню нового напрямку поліпшення багатокамерних щокових дробарок. Наведені науково обгрунтовані розробки, спрямовані на вирішення актуального завдання зниження матеріальних і енергетичних затрат на дрібнення і здрібнення матеріалів шляхом обгрунтування параметрів і розробки ресурсозберігаючих конструкцій багатокамерних щокових дробарок неперервної дії. Досліджується створена ресурсозберігаюча багатокамерна щокова дробарка неперервної дії блочно-модульної конструкції, яка відрізняється ярусним розміщенням одна під другою роздільних вібраційних щоково-конусних камер дрібнення із загальними для них вертикальними камерами завантаження і розвантажування, що дозволяє збільшувати продуктивність і ефективність її роботи без збільшення розмірів здрібнюючих органів і займаної нею виробничої площі. Встановлено, що збільшення в її камері завантаження ступені ущільності початкового роздрібнюваного матеріалу дозволяє збільшити ефективність її роботи в 1,14 разів і продуктивність в 1,17 разів без змінювання розмірів її здрібнючих органів. Виявлено, що блочно-модульне компонування трьохкамерної щокової дробарки дозволяє отримати економію конструктивних матеріалів, яка складає 42% від сумарної маси трьох таких же однокамерних дробарок, при одночасному зменшенні займаної ними виробничої площі у три рази. Запропонована інженерна методика визначення її продуктивності і раціональних конструктивних параметрів. Розроблені рекомендації для практичного використання результатів цієї дробарки впроваджені у проектну практику при розробці на основі її схеми технічних пропозицій по створенню технологічного устаткування для прероблення сипких матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.1-51

Рубрики:

      
17.

Арапова О.М. 
Розробка методів і засобів тестування цифрових пристроїв в системах покомпонентного діагностування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Арапова ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вдосконалення методу покомпонентного діагностування, зокрема, дослідженню алгоритмів змінної компонентної структури для цифрових об'єктів. Розроблено математичну модель об'єкту діагностування на основі модифікованої мережі Петрі. Запропоновано формальний апарат опису та правила побудови компонентних структур. Досліджено алгоритмічні засоби формування компонентних структур, які базуються на декомпозиційному підході, враховують часові обмеження на процес діагностування, структурно-функціональні властивості елементів цифрових об'єктів, враховують оцінку складності та корекцію тестових програм утворених компонентів. Розроблено метод та інженерну методику адаптивного діагностування цифрових об'єктів в системах покомпонентного діагностування, де можливість доступу до об'єкту діагностування управляється на основі розроблених моделей та алгоритмів. Проведені дослідження дозволили вирішити задачу вибору ефективної стратегії тестування цифрових пристроїв в системах покомпонентного діагностування при суттєвому зниженні реалізаційно-часових витрат та підвищити якість діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Чирок О.П. 
Методи оцінки технологічної спадковості та їх використання при термоімпульсній обробці деталей авіаційного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / О.П. Чирок ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів врахування технологічної спадковості при обробці деталей авіаційного виробництва. Запропоновані математичні моделі щодо аналізу процесів виникнення, розповсюдження, розвитку та взаємодії властивостей, що набуваються деталлю нецільовим шляхом під час обробки. Розглянуто процеси, що супроводжують вплив високотемпературного газового середовища на поверхню та ребра деталей при термоімпульсній обробці. Отримані аналітичні та чисельні залежності, які дозволяють аналізувати та враховувати фактори технологічної спадковості. Наведено інженерні методики та технологічні рекомендації щодо врахування впливу нецільових відхилень на експлуатаційні показники виробів, а також вибору оптимальних маршрутів обробки, виходячи з мінімуму негативної спадковості. Запропоновано нові технології, що базуються на використанні енергії газового вибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.14

      
19.

Рукас Т.П. 
Формування культури ділового мовлення в майбутніх інженерів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.П. Рукас ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація висвітлює проблему організації мовної освіти у вищих навчальних закладах технічного профілю. Теоретично обгрунтовано структурні компоненти культури ділового мовлення і критерії її сформованості, визначено ефективні методи і прийоми, які сприяють удосконаленню професійно-ділового мовлення майбутніх інженерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913.37

      
20.

Корсунов К.А. 
Розробка та дослідження високоресурсних плазмотронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.10 / К.А. Корсунов ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню конкретного наукового завдання, пов'язаного з розробкою високоресурсних і високоефективних плазмотронів лінійної схеми одностороннього витікання для нагрівання агресивних газів потужністю від декількох кВт до 500 кВт. Знайдені умови, що сприяють підвищенню ресурсу роботи електродів плазмотрона, високому електричному та тепловому ККД, економічності за експлуатації у промисловості. Узагальненими способами створення і удосконалення конструкцій таких плазмотронів є: принцип розщеплення анодних та катодних плям дуг, зниження концентрації теплового навантаження, профілювання розрядного каналу, суміщення секціонованого каналу із ступінчастим анодом та ціла низка інших конструктивних рішень в залежності від призначення плазмотрона. Значна частина експериментальних даних подана у вигляді таблиць, узагальнених графіків та критеріальних рівнянь, зручних для застосування в інженерних розрахунках при розробці плазмотронів. Створені плазмотрони були використані при розробці промислових установок для захисту робочої поверхні продувальних кисневих фурм та отримання діоксиду титану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.11,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського