Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (229)Тематичний інтернет-навігатор (111)Наукова електронна бібліотека (2693)Реферативна база даних (9017)Книжкові видання та компакт-диски (11777)Журнали та продовжувані видання (576)
Пошуковий запит: (<.>K=ІСТОРІЯ$<.>+<.>K=КРАЮ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 658
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сабат М.В. 
Національне виховання учнівської молоді Галичини (1869-1914 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.В. Сабат ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1998. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження національного виховання учнівської молоді Галичини кінця ХІХ-початку ХХ ст. у контексті суспільно-політичного, соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку краю. Виявлено і узагальнено внесок українських галицьких педагогів у розробку і втілення в навчально-виховний процес ідеї національного виховання. Позитивні аспекти виховання галицької молоді можуть бути використані для розробки концептуальних положень національного виховання молодого покоління України на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Уманець О.В. 
Кантата А.Шнітке "Історія доктора Іоганна Фауста": культурологічний аспект: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.В. Уманець ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена культурологічному дослідженню маловивченого твору А.Шнітке. На основі семантичного аналізу й системного підходу розглядається знакове поле твору, що засновано на взаємодії знаків, різних у синхронії та діахронії музичних культур. Вивчається позатекстовий аспект кантати, за допомогою художньо втілених образів простору, часу та образу людини кореспондуючий з відповідними параметрами образів світу історико-культурних епох. Встановлено філософський сенс цих кореляцій, що актуалізує суттєві для сучасної культури та образу світу проблеми етичного змісту знання людства та індивідуального морального вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Рос)6-81 Шнитке

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ланцута Л.В. 
Українська фортепіанна соната: теорія, історія, сучасні тенденції: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.В. Ланцута ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню української фортепіанної сонати, її історії та сучасного стану. У роботі здійснено спробу поглиблення теорії жанру фортепіанної сонати, що розглядається як складноорганізоване, системне явище. У кореляції з провідними художньо-естетичними вимогами часу подано періодизацію розвитку української фортепіанної сонати до 1970-х років, прослідковано шляхи формування національного різновиду жанру, завершеного у творах Л.Ревуцького, Б.Лятошинського. Період розвитку української фортепіанної сонати з 1970-х до початку 1990-х років розглядається як новий етап еволюції жанру, пов'язаний з якісним стрибком і оновленням його структури, здійснених у неоромантичному, неокласичному та неоконструктивістському типах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-041-03(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кухта М.І. 
Виховний національний ідеал у шкільництві Закарпаття 20-30-х років XX століття (на матеріалах української педагогічної преси): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.І. Кухта ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

На основі аналізу архівних документів та української педагогічної преси Закарпаття відображено тенденції розвитку шкільництва краю у 20-30-і роки ХХ ст. і визначено вплив педагогічної преси на формування національного ідеалу учнівської молоді. Досліджено становлення української національної школи, що відбувалося в умовах демократичного ладу Чехословаччини, розкрито тенденцію еволюції поглядів на національну школу і, зокрема, на мету національного виховання - від необхідності навчання рідною мовою народності виховання у XIX ст. до вимоги націоналізації шкільництва на початку ХХ ст. Встановлено, що в періодичній пресі досліджуваного періоду були окреслені концептуальні підходи до формування основ рідної школи, визначені зміст, засоби і методи освітньо-виховної роботи, сформульована мета виховання, розроблені його принципи. Зроблено висновки про можливості використання передового педагогічного досвіду 20-30-х років ХХ ст. в умовах становлення та розбудови Української незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Остапенко Д.О. 
Соціальне страхування промислових робітників України (середина ХІХ ст.-лютий 1917 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.О. Остапенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертації всебічно досліджується історія соціального страхування промислових робітників України у дорадянський період. У роботі аналізується діяльність різноманітних закладів та форм соціального забезпечення робітників. Вказано на поступовість розвитку соціального страхування в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст. Значна увага приділена висвітленню запровадження державного страхування у 1912-1917 рр. З'ясовано недоліки та позитивні моменти у діяльності нових страхових установ у цей період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павлухіна В.Ф. 
Історичне краєзнавство Донецької області в 50-90-ті роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Ф. Павлухіна ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам розвитку історичного краєзнавства Донецької області в 1950-1990-х роках. У дослідженні вперше комплексно проаналізовано краєзнавчий рух у Донецькій області, показані підходи до вивчення минулого рідного краю, які знайшли вираз у створенні різних форм дослідження та популяризації історії краю, створенні Донецької обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців, роботі Товариства охорони пам'яток історії та культури, музеїв області та Донецької обласної наукової бібліотеки ім. Н.К.Крупської, краєзнавців-аматорів регіону. Вперше розкриті позитивні та негативні риси цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вегеш М.М. 
Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.М. Вегеш ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 30 с. — укp.

Комплексно досліджено місце і роль Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни. На основі критичного аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури і введення до наукового обігу оригінальних джерел системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище краю наприкінці 30-х років та вплив міжнародного фактору на внутрішньополітичний і культурний розвиток Закарпаття, аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Прикарпатської Русі - Карпатської України. Окрему увагу приділено висвітленню політичної діяльності автономних урядів А.Бродія і А.Волошина, збройним силам Карпатської України - Карпатській Січі, простежено антиукраїнську і античехословацьку діяльність угорської іреденти в Закарпатті. У дисертації стверджується, що Закарпаття напередодні другої світової війни переживало гостру політичну кризу. Це, безперечно, стосується також Чехословаччини і всієї Центральної Європи. Незважаючи на такі обставини, Карпатська Україна виявилася єдиною, яка наприкінці 30-х років проголосила свою незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр333)61

Рубрики:

      
8.

Конча С.В. 
Проблема походження індоєвропейців (аналіз концепцій): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / С.В. Конча ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається історія і сучасний стан проблеми походження давніх носіїв індоєвропейських мов. Проводиться порівняльний аналіз найбільш вагомих і поширених в науці гіпотез, побудованих як на лінгвістичному, так і на археологічному матеріалі, верифікується вірогідність кожної з них через зіставлення з найбільш усталеними і визнаними серед фахівців поглядами на аспекти мовного та етнокультурного (відомого з археологічних джерел) розвитку. Робиться спроба ввести до парадигми індоєвропеїстики деякі нові результати досліджень українських археологів. Підкреслюється необхідність враховувати фактор діахронності (подовженості в часі) не лише процесів зародження і формування індоєвропейської етномовної єдності, а й процесу її розпаду (resp. виокремлення історично відомих груп). Це дозволяє дещо інакше, ніж у більшості досліджень, підійти до питання про культурний стан індоєвропейського суспільства напередодні і під час розпаду мовної єдності. Робиться висновок, що відомим на сьогодні даним найкраще відповідає гіпотеза про розміщення прабатьківщини індоєвропейців в області низинних лісових рівнин між Рейном і Дніпром за епохи мезоліту - раннього неоліту (близько VII - V тис. до н.е.). Розпад індоєвропейської єдності був, вірогідно, пов'язаний з переходом населення Середньої та Північної Європи до відтворювальної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т51(4)0

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Білітюк Л.А. 
Поетика змісту літературно-художнього твору: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.А. Білітюк ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації на базі цілісно-системного підходу теоретично і практично досліджуються проблеми поетики змісту літературно-художнього твору. Простежується історія вивчення питань поетики змісту в теорії літератури ХХ століття. Пропонуються більш чіткі, цілісно-системні визначення двох аспектів "змісту" : "зовнішнього" і "внутрішнього". Детально досліджується "внутрішній (поетичний)" зміст твору як, по-перше, єдність двох складових ("художнього матеріалу" та його "авторського осмислення") і, по-друге, як система чотирьох складових (фонового матеріалу - тематики - проблематики - ідейності). На основі аналізу літературно-художніх творів української та російської літератури ХІХ ст. виявляються різні типи композиційного оформлення складових "внутрішнього (поетичного)" змісту у співставленні і зв'язках з етапами повного і неповного розгортання сюжету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.14

Рубрики:

      
10.

Стафійчук В.І. 
Політико-географічні аспекти взаємодії господарств країн Центральної Європи: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Стафійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20. с. — укp.

Узагальнено і розвинуто теоретико-методологічні основи вивчення поля економічної взаємодії. Обгрунтовано, що вивчення такого складного суспільно-географічного комплексу потребує поєднання наукових підходів окремих суспільно-географічних дисциплін (політичної географії, географії міжнародних економічних відносин, країнознавства тощо), геополітики та наук про міжнародні економічні відносини (МЕВ). На основі аналізу теоретичних концепцій геополітики, МЕВ та регіональної економічної інтеграції розкрито їх географічний контекст. Сформульовано суспільно-географічну концепцію розвитку і функціонування поля економічної взаємодії у зоні Центральноєвропейської Асоціації Вільної Торгівлі (ЦЄАВТ) і участь в ній України. Проаналізовано політико-географічні фактори (історія політичних і економічних відносин, сучасне геополітичне становище, співвідношення політичних сил тощо) утворення зони вільної торгівлі в регіоні. Виявлено їх вплив на формування закономірностей сучасної географії міжнародних економічних відносин як показника взаємозалежності національних господарств країн ЦЄАВТ та перспективи подальшої інтеграції. Подано рекомендації щодо поліпшення зовнішньоекономічних зв'язків України з країнами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(44)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Джаман Т.В. 
Розвиток народної освіти на Волині (XVIII-XIX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.В. Джаман ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена історично-педагогічному аналізу процесу розвитку народної освіти на Волині в XVIII-XIX століттях на тлі особливостей соціально-політичного життя краю, що спочатку був складовою частиною Польщі, а пізніше - Російської імперії. Відтворено цілісну картину, досліджено соціально-політичні умови, педагогічні аспекти еволюції народного шкільництва на Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Борковська Л.В. 
Роль макродефектів в електронних та іонних процесах в кристалах і епітаксійних шарах сполук Av2DBv6D: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.В. Борковська ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Показано, що декорування дислокацій точковими дефектами в кристалах CdS приводить до розмиття краю фундаментального поглинання внаслідок формування хвостів густини станів у придислокаційних областях. Встановлено, що цей ефект проявляється в зміні форми спектра крайової люмінесценції і процесах деградації лазерів з електронним збудженням. Виявлено ефект безактиваційного збирання донорів на дислокації під дією імпульсного ультразвуку. Доводиться, що фотостимульоване утворення дрібних донорів в об'ємі кристалів CdS обумовлено розпадом кластерів атомів кадмію. Ідентифіковано смуги люмінесценції, пов'язані з макродефектами, в епітаксійних шарах ZnTe/GaAs і ZnSe/GaAs. Встановлено, що приповерхнева область цих шарів містить підвищену концентрацію лінійних і точкових дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
13.

Симоненко О.В. 
Сармати Північного Причорномор'я. Хронологія, періодизація та етно-політична історія: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / О.В. Симоненко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню сарматських пам'яток Північного Причорномор'я. Встановлено, що сармати з'явилися на досліджуваній території в 2 ст. до н.е. Типолого-хронологічний аналіз пам'яток визначає дату ранньосарматського періоду в межах 2-1 ст. до н.е., середньосарматського - 1 - середини 2 ст. н.е., пізньосарматського - другої половини 2-4 ст. н.е. В ранньосарматський час Північне Причорномор'я населяли язиги та роксолани, в середньосарматський час язиги з Північно-Західного Причорномор'я відкочували на Угорську рівнину, а їх територію зайняли прийдешні з Поволжя - Подоння аорси. На сході Лівобережжя в другій половині 1 - на початку 2 ст. н.е. мешкала аланська орда. В початковій фазі пізньосарматського періоду за участю донських племен на заході Сарматії сформувалася своєрідна культура пізніх роксолан та алан. В другій половині 3 ст. н.е. нащадки її носіїв склали один з компонентів черняхівської культури. Фінал сарматської культури Північного Причорномор'я пов'язаний з навалою гунів в другій половині 4 ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.12

Рубрики:

      
14.

Тадіян В.В. 
Розвиток початкової освіти в Бессарабії (1918-1944 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Тадіян ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить дослідження розвитку початкової освіти в Бессарабії (український Придунайський край) у період перебування краю у складі королівської Румунії. На основі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел та літератури виявлені основні фактори, що детермінують розвиток початкової освіти і кожного її компонента, які розглядались з позиції системного підходу, створена і перевірена гіпотетична схема динаміки розвитку початкової освіти у визначений період, розкриті особливості організації навчально-виховного процесу і формування змісту освіти у початкових класах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4МОЛ)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Осьмак О.О. 
Експресіонізм в контексті західноєвропейської культури ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / О.О. Осьмак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню феномена "експресіонізм" в контексті західноєвропейської культури XX століття. Розглядається естетико-мистецтвознавче підгрунтя західноєвропейського експресіонізму та його місце в діалозі культур "Захід-Схід" в контексті компаративістського аналізу. Реконструйована історія становлення і розвитку експресіонізму, обгрунтовані його естетико-мистецтвознавчі засади, специфіка прояву у різних видах мистецтва. Експресіонізм досліджено як напрямок у сучасному мистецтві, що має корені у світовій філософській думці і обумовлений динамікою розвитку художнього мислення. З'ясовані типи творчого процесу експресіоністів відповідно до видової специфіки мистецтва. В пропонованому дослідженні експресіонізм розглядається не лише як мистецький напрямок, а, передусім, як специфічний духовний простір в західноєвропейській культурі XX століття, якому притаманне самобутнє світобачення, здатне виконати інтегративну функцію у діалозі "Захід-Схід".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.283.34

Рубрики:

      
16.

Краюшкіна І.А. 
Особливості рефлекторних відповідей спинного мозку в умовах надмірної спінальної гіперрефлексії (електрофізіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / І.А. Краюшкіна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням гіперзбудливості спинного мозку. На білих щурах створені дві моделі надмірної спінальної гіперрефлексії (НСГ). Це травматична (переріз нерва та спинного мозку) та хімічна (дія тироксину, тироліберину та 4-амінопіридину) моделі. Електрофізіологічними методами показано, що в умовах НСГ амплітуда рефлекторної моносинаптичної відповіді вентральних корінців близька або навіть перевищує поріг збудження їх волокон. В цих умовах можливе передавання збудження у нервовому стовбурі із збуджених на незбуджені волокна. Припускається участь цього механізму в патологічних процесах центральної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3

Рубрики:
  

      
17.

Сенченко Н.М. 
Історія становлення та розвитку державної бібліографії України (1919-1969 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Н.М. Сенченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню історії становлення та розвитку державної бібліографії України (1919-1969 рр.). У роботі розглянуто історію створення та організацію роботи Головної Книжної Палати в Києві, Української книжкової палати в Харкові, вивчено багаторічний досвід державної реєстрації українських друкованих видань і створення бібліографічної продукції, розкрито основні критерії відбору книжкових видань для реєстрації в органах державної бібліогафії, простежено еволюцію бібліографічного опису книжкової продукції України, розкрито структуру державних бібліографічних покажчиків та формування системи їх довідкового апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч753(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Морозов Ю.О. 
Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.О. Морозов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено двом актуальним проблемам: механіці крихкого руйнування тіл з наявними в них тріщинами і проблемі діагностики наявності таких в тілах. Розроблено новий підхід до дослідження тривимірних динамічних задач концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях, оснований на використанні розривних розв'язків. Побудовано розривний розв'язок тривимірних динамічних задач теорії пружності для областей, що містять циліндричні дефекти. Це дозволило задачі концентрації пружних напружень біля циліндричних дефектів зводити до інтегро-диференціальних рівнянь, що було продемонстроване на задачі кручення. Отримано ефективний наближений розв'язок задачі дифракції хвилі кручення на скінченній циліндричній тріщині, а також вказано шлях до її розв'язання в разі напівнескінченної тріщини. Використання неінтегрованих розв'язків і залучення апарату регуляризації розбіжних інтегралів, дозволило розв'язати її статичний аналог. Отримано асимптотичний розв'язок задачі концентрації напружень біля краю напівнескінченної циліндричної тріщини за ударного завантаження її берегів. Побудовано розривний розв'язок тривимірних динамічних задач теорії пружності для півпростору, що містить циліндричні дефекти. Отримано ефективний наближений розв'язок задачі концентрації напружень біля кінцевої циліндричної тріщини, що виходить на межу півпростору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.8-8-7,022 + В251.104.03-8-7,022

Рубрики:

      
19.

Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бураковський О.З. 
Історія Ради Національностей Народного Руху України, 1989-1993 рр. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.З. Бураковський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Ради Національностей Народного Руху України в період її існування від народження після 1-го з'їзду Руху до припинення в квітні 1993, коли Рух трансформувався в партію. Розглянуто і висвітлено участь представників різних національних громад України в поширенні впливу Руху серед населення, здобутті незалежності України. Аналізуються еволюційні процеси в міжнаціональних стосунках і політиці Руху, що відбувалися в суспільстві до і після проголошення незалежності, ставлення до цих змін Ради Національностей НРУ, окремих національних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського