Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (758)Книжкові видання та компакт-диски (266)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=АКВАРЕЛЬНІ$<.>+<.>K=ФАРБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бенеш Р.В. 
Автоматизований аналіз критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Р.В. Бенеш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання автоматизованого аналізу критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування. Здійснено класифікацію систем автоматичного керування на підставі відомих класифікаційних ознак за особливостями відбору й опрацювання даних для додрукарського та друкарського устаткування. Класифіковано друкарські машини за системами автоматичного керування на прикладі машин фірми Heidelbrg. Розроблено імітаційне моделювання координат кольору на відбитку у разі зміни відносної площі друкарських елементів, що реалізовано у програмі MATLAB. Запропоновано нові критерії оцінювання якості відбитків, а саме: амплітуду оптичної густини фарби, амплітуду та крок відносної площі друкарських елементів на відбитку. Для визначення даних критеріїв якості друкованого зображення розроблено та реалізовано модель базової структури вимірювальної системи з застосуванням міні-відеокамери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-7 +
Шифр НБУВ: РА341569

Рубрики:

      
2.

Бондар О.А. 
Адаптивно-насінницький потенціал та елементи зонального насінництва малопоширених культур і цибулі ріпчастої в Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.А. Бондар ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено результати комплексної оцінки та визначено джерела господарсько-цінних ознак з генофонду салату цикорного, нігели посівної, васильків, амаранта волотистого, сафлору фарбувального, катрану степового. Визначено строки висіву насіння малопоширених овочевих рослин за умов Нижнього передгірного району Криму. Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння малопоширених овочевих рослин у даному регіоні. Наведено господарську характеристику нового сорту салату цикорного Салгір. Доведено, що найбільш оптимальний для вирощування цибулі ріпчастої сорту "Ялтинська місцева" Південнобережний агрокліматичний район. Проведено добір родин, виділено лінію з найбільш стабільними ознаками, створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський люкс". Викладено порівняльну оцінку економічної ефективності виробництва зелені салату цикорного сорту "Салгір" та виробництва насіння цибулі ріпчастої сорту "Ялтинський люкс". Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння цибулі ріпчастої в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.4-4(4УКР-6КРИ) + П241.5-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА350765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шипілова І.В. 
Біохімічні особливості ішемії нижньої кінцівки при введенні алогенних мезенхімальних стовбурових клітин в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / І.В. Шипілова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин на динаміку апоптозу у м'язовій тканині нижньої кінцівки за умов ішемії за біохімічною детекцією з використанням ядерного фарбника Hoechst 33342 та за рівнем ДНК-фрагментації. Досліджено рівень стабільного метаболіту оксиду азоту - нітрит-аніону та вмісту вільного сфінгозину у разі ішемії нижньої кінцівки після застосування алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Вивчено стан енергетичного обміну м'язової тканини нижньої кінцівки за умов експериментальної ішемії та у разі введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено рівень оксидантної й антиоксидантої систем м'язової тканини за умов ішемії нижньої кінцівки з застосуванням алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Проаналізовано динаміку лактатдегідрогенази та креатинфосфокінази у сироватці крові у разі ішемії нижньої кінцівки та введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Досліджено морфологічні зміни у м'язовій тканині у разі ішемії нижньої кінцівки після введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-99 + Р457.865
Шифр НБУВ: РА370327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Білик Р.І. 
Ветеринарно-санітарна оцінка молока при лейкозі великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.І. Білик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз безпеки й якості молока, одержаного від РІД- та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)-позитивних корів. Визначено зміни показників якості та безпеки молока, одержаного від РІД- і ПЛР- позитивних корів і розроблено правила його ветеринарно-санітарної оцінки. Теоретично й експериментально обгрунтовано ступінь ризику споживання молока, одержаного від РІД- і ПЛР-позитивних на лейкоз корів, що підтверджено дослідами на біологічній моделі лабораторних мишей за (хронічного) тривалого згодовування їм такого молока. Запропоновано "методичні рекомендації з ветеринарно-санітарної експертизи молока та м'яса, одержаних від великої рогатої худоби, хворої на лейкоз", затверджені науково-методичною радою Державного комітету ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України, "Спосіб фарбування мазків молока для цитологічного дослідження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П872.132.1-911 +
Шифр НБУВ: РА366080

Рубрики:

      
5.

Климанська Н.В. 
Взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Климанська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються та обговорюються дані про взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони та її засіяності Helicobacter pylori (НР) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Дані здобуті за допомогою ультразвукового дослідження скорочувальної функції жовчного міхура з застосуванням жовчогінного сніданку, морфологічного та морфометричного дослідження біоптатів слизової оболонки гастродуоденальної зони після їх фарбування гематоксилін-еозином, які були одержані під час фіброезофагогастродуоденоскопії; наявність та ступінь засіяності НР антрального відділу шлунка визначали морфологічним методом після фарбування біоптатів за Романовським-Гімзою; електронної мікроскопії ендокринних І-клітин слизової оболонки гастродуоденальної зони. Доведено взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та ступеня важкості антрального гастриту та дуоденіту, важкість яких обумовлюється ступенем інфікованості слизової оболонки НР. Встановлено, що антихелікобактерна терапія та ерадикація слизової оболонки гастродуоденальної зони від НР зменшують активність антрального гастриту та дуоденіту, позитивно впливають на характер перебігу супутніх дискінезій. В комплексне лікування супутніх дискінезій жовчного міхура у хворих з ураженнями слизової оболонки гастродуоденальної зони рекомендовано включати препарати, спрямовані на ерадикацію НР та нормалізацію її гістологічного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
6.

Аль-Шаріф Абдельмаджід Набіль Абдельмаджід 
Відеоендоскопічні втручання в хірургічному лікуванні хронічної венозної недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Абдельмаджід Набіль Абдельмаджід Аль-Шаріф ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих з хронічною венозною недостатністю на базі удосконалення методів відеоендоскопічного лікування. За результатами досліджень установлено, що відеоендоскопічна дисекція неспроможних перфорантних вен зменшує тривалість лікування хворих у стаціонарі у 2,3 рази і дозволяє досягти доброго косметичного результату. Однотроакарна відеоендоскопічна дисекція перфорованих вен з застосуванням інтраопераційного вітального фарбування метиленовим синім тканинних структур з метою візуальної диференціації нервових і судинних елементів дозволяє у 2,5 рази зменшити ризик інтраопераційного ушкодження нервів та уникнути післяопераційних невралгій і рецидивів варикозу. За порівняльного аналізу клінічної ефективності однотроакарного і двотроакарного методів виконання субфасциальної відеоендоскопічної дисекції перфорантних вен установлено, що однотроакарний метод дає кращі косметичні результати і є надійнішим у технічному відношенні, дозволяє знизити витрати на операцію в 1,5 разів. Установлено, що відеоендоскопічна дисекція перфорантних вен є достатньо ефективним методом лікування хронічної венозної недостатності, який дозволяє знизити кількість рецидивів захворювання у порівнянні із традиційними втручаннями (у 5 - 6 разів менше, ніж після операції Коккета і в 2,5 рази менше, ніж після операції Лінтона). Відеоендоскопічна дисекція є методом вибору лікування хронічної венозної недостатності, зумовленої горизонтальним рефлюксом, і може бути використана за поєднання з кросектомією та мініфлебектомією за наявності вертикального рефлюксу у поверхневих венах нижніх кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-59 +
Шифр НБУВ: РА351111

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Яловенко О.І. 
Генетично змінені штами мікроорганізмів у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів і їхніх інгредієнтів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.І. Яловенко ; АМН. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості індукції генних мутацій у генетично змінених за допомогою генно-інженерних методів мікроорганізмах у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів та їх інгредієнтів. Досліджено закономірності прояву здатності відтінкових бальзамів, стійких крем-фарб для волосся та їх інгредієнтів, шампунів та їх інгредієнтів індукувати генні мутації за різними механізмами мутагенної дії. Установлено, що деякі з досліджуваних відтінкових бальзамів виявилися як мутагени "середнього" ступеня активності ("Червоне дерево", "Чорний" і "Каштановий"), властивості яких обумовлені наявністю в їх рецептурах рачовин, здатних індукувати мутації у тест-системи різного рівня організації. Стійкі крем-фарби, які містять фарувальний та окиснювальний компоненти, у порівнянні з відтінковими бальзамами, є більш потужними мутагенами, зокрема, 13 з 23-х вивчених фарб проявили генетичну активність "середньої" сили ("Коричневий", "Рубін", "Темно-каштановий", "Божоле", "Синьо-чорний", "Баклажан", "Синій оксамит", "Рожеве дерево", "Вишневий", "Попелястий", "Махагон", "Червоне золото", "Каштановий"). Система метаболічної активації у деяких випадках "прямих" і "непрямих" мутагенно-активних речовин. У всіх випадках тест-штам ТА 98 був більш чутливим до дії хімічних речовин. Установлено, що генетична активність стійких фарб залежить від двох складових, а саме: наявності у їх складах мутагенів (барвників і модифікаторів кольору) та від створення комплексу хімічних речовин, що утворюються у процесі додавання пероксиду водню перед її застосуванням. Показано, що шампуні не мають мутагені властивості, незважаючи на наявність у їх рецепторах лаурилсульфату натрію - відомого мутагену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА346449

Рубрики:

      
8.

Каменська О.В. 
Ефективність медикаментозної корекції порушень тіолового статусу при поверхневих формах герпетичного кератиту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Каменська ; Держ. установа "Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності медикаментозного лікування хворих з поверхневою формою герпетичного кератиту шляхом корекції порушень тіолового статусу організму з використанням препаратів факовіт і тауфон. За умов експериментального дослідження на моделі поверхневого герпетичного кератиту встановлено порушення відновної системи глутатіону у тканині рогівки, а також доведено можливість корекції порушень тіолового статусу в рогівці за допомогою препаратів, до складу яких входять амінокислоти, що місять сірку, а саме: факовіт (перорально) та тауфон (місцево). Коригувальний вплив даних препаратів за умов порушення тіолового статусу й окиснювально-відновних процесів виявлено у сльозі та крові хворих на поверхневий герпетичних кератит. Установлено, що застосування факовіта та тауфона під час лікування хворих на поверхневих герпетичний кератит зменшує кількість хворих з набряком рогівки на 32,6 %, запальною інфільтрацією - на 27,6 %, фарбуванням рогівки флюоресцеїном - на 25 %, за цього підвищується гострота зору на 0,16 у порівнянні з традиційним лікуванням. Розроблено рекомендації щодо включення до комплексної терапії ПГК факовіта (перорально) по дві таблетки двічі на добу та тауфона (місцево) в інстиляціях чотири рази на добу по 2 краплі до завершення епітелізації поверхні рогівки та купірування ознак її запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.16-52 +
Шифр НБУВ: РА365496

Рубрики:

      
9.

Копил О.С. 
Єврейські політичні партії та рухи у 20-х роках ХХ ст.: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Копил ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз діяльності єврейських політичих партій і рухів на Півдні України у 1920-х рр. Охарактеризовано ідеологічну та соціальну базу, розкрито специфіку організаційної побудови та практичної діяльності єврейських партій (Єврейської комуністичної партії, Сіоністсько-соціалістичної партії, Сіоністсько-трудової партії, Єврейської соціал-демократичної партії Поалей Ціон), молодіжних і громадських об'єднань (Євкомол, Гехалуц, Гашомер Гацоір, Югенд Фарбанд). Розроблено періодизацію єврейського політичного руху та типологізацію єврейських партій та об'єднань. Проаналізовано концептуальні моделі та механізми реалізації державної політики щодо єврейських політичних об'єднань. Розглянуто радянсько-більшовицьку модель взаємодії з єврейськими партіями та рухами. З'ясовано причини зникнення єврейського політичного руху з політичної арени України в кінці 1920-х рр., розкрито роль репресивної політики радянської влади у даному процесі. Наведено характеристику "домінантної" та "діалогової" моделей державної етнонаціональної політики та пов'язаних з ними парадигм політичної активності національних меншин - парадигм "вимог і тиску", "участі та внеску". Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення державної етнонаціональної політики в Україні у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР7=9Е)2 +
Шифр НБУВ: РА362966

Рубрики:

      
10.

Зоренко О.В. 
Закономірності перенесення поверхневим шаром гумовотканинного полотнища офсетного плоского друку фарби та зволожувального розчину: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.05.01 / О.В. Зоренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено та науково обгрунтовано закономірності перенесення друкарської фарби і зволожувального розчину поверхневими шарами декеля офсетного плоского друку та механізм спрацювання офсетних гумовотканинних полотнищ (ОГТП). Вперше встановлено вплив зміни структури і складу поверхні ОГТП на емульгування фарби. Розроблено фізичну модель перенесення фарби, зволожувального розчину та водно-фарбової емульсії в друкарських контактах "друкарська форма - поверхня ОГТП" та "ОГТП - відбиток". Здійснено теоретичний аналіз матеріального балансу перенесення фарби і зволожувального розчину в друкарському контакті офсетного плоского друку зі зволоженням друкарських форм з урахуванням спрацювання ОГТП, зважаючи на гідродинаміку дисперсних систем "рідина - тверде тіло". Встановлено механізм спрацювання поверхневих шарів полотнищ, аналітичні вирази матеріального балансу фарбоперенесення. Розроблено технологічну інструкцію експлуатації полотнищ, вихідні вимоги на засоби термічної обробки та оперативну методику контролю їх якості, подано практичні рекомендації щодо зменшення впливу агресивного середовища в період експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.02-1 +
Шифр НБУВ: РА327957

Рубрики:

      
11.

Сатіанарайан Паніграхі 
Застосування колагенвмісних продуктів, які модифіковані триетаноламіном, у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Сатіанарайан Паніграхі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена одержанню, дослідженню та застосуванню у виробництві шкір модифікованих триетаноламіном колагенвмісних продуктів - гідролізатів колагену. Встановлена взаємодія вихідних колагенвмісних продуктів з триетаноламіном, модифікованих - з хромовим дубитилем та барвником. Доведена доцільність використання модифікованих колагенвмісних продуктів у шкіряному виробництві: у переддубильно-дубильних та фарбувально-жирувальних процесах, при оздоблюванні. При цьому підвищується активність ферментних препаратів, прискорюється процес хромового дублення, поліпшуються використання хімічних матеріалів, якість та вихід шкір по площі. Розроблену методику виробництва шкір хромового дублення для верху взуття із застосуванням модифікованого триетаноламіном продукту КФО (гідролізат після обробки ферментами та пероксидом водню) апробовано у виробничих умовах. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про властивості колагену, як високомолекулярної сполуки, розширюють його практичне використання, підвищують рентабельність як основної продукції, так і вторинної сировини в шкіряному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3

Рубрики:

      
12.

Пахолюк О. В. 
Зносостійкість оздоблених льоновмісних платтяно-сорочкових тканин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. В. Пахолюк ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено основні закономірності зношування даних тканин, пофарбованих екстрактом кори крушини, під дією різних фізико-хімічних чинників. Обгрунтовано доцільність використання "холодної" технології вибілювання льоновмісних тканин пероксидом водню та гіпохлоритом натрію та "холодної" технології фарбування активними барвниками. Одержано нові результати щодо кінетики зношування льоновмісних платтяно-сорочкових тканин під дією сонячного опромінення та прання. Доведено й обгрунтовано доцільність безформальдегідної обробки лляних і льонобавовняних платтяно-сорочкових тканин, що дозволяє надати цим тканинам достатньо високих ефектів незминальності та малоусадковості за одночасного збереження їх формостійкості, гігієнічності й екологічної безпечності. Доведено доцільність й економічну ефективність впровадження у практику виробництва текстильної промисловості України результатів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.05
Шифр НБУВ: РА371069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Семенченко О.О. 
Інтенсифікація процесів колорирування бавовняних тканин прямими і кубовими барвниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.О. Семенченко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено нові способи інтенсифікації процесів фарбування та друкування текстильних матеріалів, які можуть забезпечити підвищення ступеня фіксації барвника на волокні та якості забарвлених тканин, зниження витрат на процес опорядження тканин, підвищення екологічної чистоти технології. Базуючись на електронній теорії фарбування, здійснено вибір способу інтенсифікації даних процесів. За положеннями електронної теорії фарбування електронні процеси, що відбуваються на поверхні текстильного матеріалу, відіграють значну роль і визначають кінцевий результат, а тому, впливаючи на ці процеси, можна керуватись процесом надання тканинам забарвлення. Вивчено вплив домішок слабких відновників за невеликих концентрацій (1 г/л), зокрема, тіосечовини та глюкози, на процеси фарбування прямими та на процеси фарбування і друкування кубовими барвниками. Показано, що рекомендації щодо використання тіосечовини як інтенсифікатора процесу фарбування прямими фарбниками можуть бути надані лише для окремих марок прямих барвників внаслідок здатності тіосечовини утворювати з деякими барвниками сполуки включення. Показано, що ефективність впливу слабких відновників на сорбцію прямих барвників підвищується зі збільшенням вмісту іонів металу на поверхні волокна, що доводить доцільність використання теорії фарбування. Показано, що домішки тіосечовини забезпечують стабільне підвищення сорбції кубових барвників на тканинах, незалежно від марки барвника та способу його застосування. Підвищення ступеня фіксації кубових барвників, колорирування якими проводилося за присутності 1 г/л або 1 г/кг тіосечовини, складає у середньому 20 %. Надано рекомендації щодо застосування слабких відновників у разі колорирування прямими та кубовими барвниками за умов даного виробництва. Розраховано економічний і екологічний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503 + М310.504 +
Шифр НБУВ: РА351112

Рубрики:

      
14.

Данилевич Н.С. 
Інтенсифікація процесів опорядження текстильних матеріалів у магнітному полі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Н.С. Данилевич ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано застосування магнітного поля у технологічних процесах фарбування та промивки текстильних матеріалів. Проведено комплексні дослідження та визначено раціональні параметри омагнічування води, робочих органів і тканин під час фарбування та промивки текстильних матеріалів. За результатами дослідження вологообмінних властивостей цих матеріалів визначено показники, зокрема, повну вологоємність, гігроскопічну вологу, адсорбовану вологу полі- та моношару, об'єму мікро- та макропор, питому поверхню. Вивчено залежність концентрації відмитого барвника від напруженості магнітного поля та часу промивки. Встановлено раціональні режимні параметри омагнічування води під час промивки тканин. Для реалізації процесу промивки текстильних матеріалів за наявності манітного поля запропоновано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017 + М305.03 +
Шифр НБУВ: РА364402

Рубрики:

      
15.

Ганзюк А.Я. 
Інтенсифікація процесу колорирування поліефірних текстильних матеріалів дисперсними барвниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / А.Я. Ганзюк ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження змін властивостей та структури поліефірних текстильних матеріалів, зафарбованих дисперсними барвниками за присутності інтенсифікатора аніліду саліцилової кислоти. Одержані дані використано для визначення механізму дії інтенсифікатора у процесі колорирування. Для інтенсифікації процесу колорирування поліефірних текстильних матеріалів дисперсними барвниками запропоновано нові технологічні режими, які дають змогу уникнути початкової стадії обробки матеріалу - зняття замаслювачів і забруднень внаслідок введення у фарбувальну ванну стійкої композиції аніліду саліцилової кислот та суміші поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.370.4 + М352.370.5 +
Шифр НБУВ: РА334878

Рубрики:

      
16.

Лозовий П. І. 
Інформаційна технологія тонопередачі коротких фарбодрукарських систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / П. І. Лозовий ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз стану технології перетворення зображень на стадії друкарської підготовки та синтезу тонопередачі та математичних моделей коротких фарбодрукарських систем. Побудовано математичні моделі типових коротких фарбодрукарських систем для усталених режимів роботи, досліджено вплив параметрів на статичні властивості під час відтворення растрових зображень. Розроблено інформаційну технологію синтезу тонопередачі для коротких фарбодрукарських систем на основі її математичної моделі. Побудовано математичні моделі, які описують перехідні процеси в коротких фарбодрукарських системах, що значно відрізняються від традиційних об'єктів і систем керування. Розроблено симулятори для обчислення та візуалізації результатів моделювання, побудови статичних і динамічних характеристик і реалізації інформаційної технології синтезу тонопередачі зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6
Шифр НБУВ: РА385447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шибанова А.М. 
Композити на основі полістиролу і поліметилметакрилату, наповнені оксидами титану та цинку з полівінілпіролідоном: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / А.М. Шибанова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено композити на основі полістиролу і поліметилметакрилату, наповнені модифікованими полівінілпіролідоном дисперсними оксидами титану та цинку, що використані для одержання воднодисперсійних фарб, литтєвих полістирольних виробів та для наповнення поліестерних смол. Досліджено властивості композиційних матеріалів на основі полістиролу і оксидів металів, модифікованих кополімерами полівінілпіролідону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л746.64
Шифр НБУВ: РА374269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Хмельницька І.М. 
Математичне моделювання стрічкопровідних систем ротаційних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Хмельницька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням запропонованого методу побудовано математичні моделі стрічкопровідних систем, які враховують вплив основних збурень і параметрів, що підвищило їх рівень адекватності. Проаналізовано дані моделі. Здійснено цифрове моделювання та наведено приклади вибору оптимальних параметрів окремих елементів. Побудовано математичні моделі зміщення, як багатовимірного об'єкту регулювання, що має вигляд матричної передавальної функції. Синтезовано автономну багатовимірну багатоканальну систему автоматичного суміщення фарб шляхом введення до системи додаткового каналу, який створює компенсувальне управління об'єктом, що забезпечує автономне управління каналами та підвищує ефективність системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.4-5-04 +
Шифр НБУВ: РА348875

Рубрики:

      
19.

Зіненко 
Математичне моделювання та синтез розкочувальних фарбових систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Р.Г. Зіненко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано та розкрито моделювання фарбових апаратів з різними діаметрами фарбових валиків і циліндрів, яке базується на нових підходах, названих операторним методом аналізу, в основі якого лежить дискретне перетворення Лапласа у вигляді z-перетворення. Побудовано моделі процесу розкочування фарби, які є відносно простими, наочними та зручними для програмування та цифрового моделювання на ЕОМ. Одержано аналітичні залежності товщини шару фарби на стрічці, в зонах контакту та на фарбових валиках за дискретної подачі фарби для розгалужених і послідовних фарбових систем. Проаналізовано структури фарбових систем, доведено та цифровим моделюванням підтверджено, що взаємне розміщення фарбових валиків не впливає на монотонність перехідних процесів у фарбових системах, тому можна розміщувати фарбові валики та циліндри зважаючи на конструктивні міркування фарбового апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6-5-042 +
Шифр НБУВ: РА326514

Рубрики:

      
20.

Кобильнік К. О. 
Моделі і методи контролю процесів рулонного ротаційного друку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. О. Кобильнік ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено інформаційні моделі елементів стрічкопровідних систем РРМ для встановлення залежностей між їх основними параметрами та визначення перехідних характеристик у типовому випадку. Вдосконалено структурну схему моделі зміщення фарб з регулюючою дією регістрового валика та фази формного циліндра для системи регулювання суміщення фарб за методом "стрічка - стрічка" та "стрічка - циліндр". Вперше синтезовано метод адаптивного кодування сигналів для систем контролю, в якому досягається мала похибка формування сигналу апроксимації та сталі періоди формування сигналу адаптації для підвищення їх технологічності. Синтезовано нові алгоритми функціонування та структури адаптивних процесорів керування на основі методів різницевого подання сигналів для скорочення затримки формування вихідного сигналу та заданої точності обчислень. Запропоновано використання прямої нейромережевої моделі для оптимізації складних контурів регулювання РРМ без проведення детальних математичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.4-7
Шифр НБУВ: РА380686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського