Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Климанська Н.В. 
Взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Климанська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються та обговорюються дані про взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони та її засіяності Helicobacter pylori (НР) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Дані здобуті за допомогою ультразвукового дослідження скорочувальної функції жовчного міхура з застосуванням жовчогінного сніданку, морфологічного та морфометричного дослідження біоптатів слизової оболонки гастродуоденальної зони після їх фарбування гематоксилін-еозином, які були одержані під час фіброезофагогастродуоденоскопії; наявність та ступінь засіяності НР антрального відділу шлунка визначали морфологічним методом після фарбування біоптатів за Романовським-Гімзою; електронної мікроскопії ендокринних І-клітин слизової оболонки гастродуоденальної зони. Доведено взаємозв'язок скорочувальної функції жовчного міхура та ступеня важкості антрального гастриту та дуоденіту, важкість яких обумовлюється ступенем інфікованості слизової оболонки НР. Встановлено, що антихелікобактерна терапія та ерадикація слизової оболонки гастродуоденальної зони від НР зменшують активність антрального гастриту та дуоденіту, позитивно впливають на характер перебігу супутніх дискінезій. В комплексне лікування супутніх дискінезій жовчного міхура у хворих з ураженнями слизової оболонки гастродуоденальної зони рекомендовано включати препарати, спрямовані на ерадикацію НР та нормалізацію її гістологічного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
2.

Соловйова Г.А. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки у осіб молодого віку: особливості перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.А. Соловйова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання вдосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДПК) у осіб молодого віку. Встановлено, що клініко-ендоскопічні, морфологічні прояви ВХДПК у різних вікових групах хворих неоднакові. Досліджено клінічний перебіг ВХДПК, ендоскопічну та морфологічну характеристики слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, показники інфікованості Helicobacter pylori, що дозволило оцінити ефективність методів лікування ВХДПК у осіб молодого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА311542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ковальчук Г.І. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, обтяжена дуоденогастральним та гастроезофагеальним рефлюксами: поширеність, особливості клінічної картини і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.І. Ковальчук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше у мешканців Львівщини вивчено поширенність поєднання дуоденогастрального (ДГР) і гастроезофагеального (ГЕР) рефлюксів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДК). Виявлено підвищення кількості випадків такого поєднання в останні 10 років удвічі. Установлено, що наявність ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК не впливає на ефективність ерадикації Hp-інфекції та загоєння дуоденальних виразок за умов використання потрійної антигелікобактерної терапії (АГТ) (блокатора водневої помпи (БВП) і двох антибіотиків) та модифікованої АГТ (БВП, колоїдного вісмуту та/або урсодезоксихолевої кислоти (УДХК)), а також встановлено позитивний ефект підтримувальної терапії протягом 4-х тижнів (омепразолу з ломперидоном або омепразолу з домперидоном і УДХК) на ці показники. На підставі результатів комплексного дослідження хворих на ВХДК у поєднанні з ДГР і ГЕР вивчено особливості клініки, дані ендоскопії та кислотно-лужного стану верхніх відділів травного каналу, інфікованість слизової оболонки шлунка таких хворих Helicobacter pylori, ефективність загоєння ерозивно-виразкових уражень і ерадикації гелікобактерної інфекції за різних режимів лікування. Розроблено пріоритетний оригінальний метод одночасного виявлення ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК, який полягає у вимірюванні pH окремо вмісту шлунка і стравоходу за допомогою pH-мікрозонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341614

Рубрики:

      
4.

Москаленко В.В. 
Виразкова хвороба шлунка різної локалізації: особливості клінічного перебігу та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Москаленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено залежність клінічного перебігу виразкової хвороби шлунку (ВХШ) від локалізації виразки. Спостережено в хворих на ВХШ з локалізацією у верхній третині шлунку наявність гіпоацидності, в середній третині - нормоацидності, антральному відділі - гіперацидності. Виявлено значні відмінності антрального гастриту та гастриту тіла шлунка за ВХШ різної локалізації, проведено топічну діагностику H.pylori та вперше встановлено особливості розташування H.pylori в шлунку за виразок різної локалізації. Доведено, що схеми лікування з включенням цитопротективного препарату "Ербісол" є ефективніші, ніж схеми терапії без ербісолу в процесі лікування виразок верхньої та середньої третини шлунку та не мають достовірної ефективності за умов лікування виразок антрального відділу та цибулини дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА321680

Рубрики:

      
5.

Лаврова Н.В. 
Вплив супутньої жовчнокам'яної хвороби на місцеві фактори ульцерогенезу при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки та вибір тактики лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Лаврова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив супутньої жовчокам'яної хвороби (СЖХ) на стан місцевих факторів ульцерогенезу (кислотно-пептичну агресію, інфікування слизової оболонки шлунка Helicobacter pylori, дуоденогастральний рефлюкс), а також факторів захисту слизової оболонки гастродуоденальної зони (рівень гастральних муцинів) у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у період загострення захворювання та вибір тактики лікування даних хворих. Встановлено, що у процесі СЖХ виявляються більш виражені порушення у стані ульцерогенних факторів, які виявляються наявністю більш високого ступеня хелікобактеріозу, частим виникненням дуоденогастрального рефлюксу, а також більш вираженим зниженням вмісту мукополісахаридів у слизовій оболонці гастродуоденальної зони. Виявлено, що глибина та вираженість даних порушень корелювала із високим ступенем хелікобактеріозу, що підтверджує його важливу патогенетичну роль у розвитку та рецидивуванні не тільки виразкової, а і жовчнокам'яної хвороби. Запропоновано та апробовано схему лікування хворих із поєднаною патологією, яка включає додатково до ерадикаційної терапії засоби, що нормалізують моторику гастродуоденальної зони та захисні властивості слизового бар'єру та є патогенетично обгрунтованою та високоефективною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43-3 + Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА324291

Рубрики:

      
6.

Загоруйко Ж.В. 
Динаміка клініко-морфологічних показників у хворих на виразкову хворобу дуоденальної локалізації під впливом комплексного патогенетичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ж.В. Загоруйко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації розглянуті питання поліпшення результатів лікування виразкової хвороби та якості загоювання виразкового дефекту, диференційованого призначення лікувальних комплексів в залежності від особливостей перебігу захворювання. Встановлена необхідність індивідуального підбору дози сучасних антисекреторних препаратів, виявлення хелікобактерної інфекції та її ерадикації, включення в лікувальні комплекси антиоксидантних препаратів, які сприяють нормалізації процесів перекисного окислення ліпідів, прискоренню загоювання виразкових дефектів та мінімальній деформації цибулини дванадцятипалої кишки в процесі рубцювання за даними морфологічного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
7.

Кремзер О.О. 
Діагностика фазного шлункового кислотоутворення та лікування фазних гастродуоденальних дискінезій у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.О. Кремзер ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

В умовах гастроентерологічної клініки було обстежено 135 хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Розглянуто клінічну картину перебігу захворювання, клінічні особливості відповідно до типу гастродуоденальної дискінезії, а також особливості моторної діяльності дванадцятипалої кишки у хворих на виразкову хворобу. Визначено, що у 85% хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки зустрічаються супутні гастродуоденальні дискінезії. Запропонований спосіб тестування ранітидину, фамотидину, омепразолу та мотіліуму шляхом їх сублінгвального введення дозволяє за 90 хвилин підібрати разові та курсові терапевтичні дози цих препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА307622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Опарін О.А. 
Ендотеліальна дисфункція при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки в осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.А. Опарін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Описано новий механізм включення Hp до патогенезу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДК). Виявлено наявність ендотеліальної дисфункції в Hp-асоційованих хворих на ВХДК. Визначено у сироватці крові хворих показники, що характеризують стан системи продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ). Виявлено наявність взаємозв'язку між показниками стану ендотеліальної системи і ступенем порушення кровотоку в черевному стовбурі, показниками ПОЛ і АОЗ. Наведено оптимальну схему лікування ВХДК з урахуванням виявлених порушень функції ендотеліальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА318398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федів О.І. 
Зміни метаболічної, гемокоагуляційної ланок гомеостазу при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки та патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.І. Федів ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 44 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення змін метаболічної та гемокоагуляційної ланок гомеостазу у випадку виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки залежно від віку хворих, наявності хронічного некаменевого холециститу, хронічного неспецифічного реактивного гепатиту та шлунково-кишкової кровотечі. Встановлено чітку функціональну та біохімічну взаємообумовленість виявлених порушень, на підставі чого сформульовано удосконалену концепцію патогенезу прогресування та рецидивування виразкової хвороби, виникнення шлунково-кишкової кровотечі, розроблено методику адекватної диференційованої терапії. Обгрунтовано доцільність застосування ербісолу спіруліни та вобензиму з метою лікування та профілактики рецидивів виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА321441

Рубрики:

      
10.

Поярков С.О. 
Клініко-імунологічна характеристика виразкової хвороби та особливості її лікування у працівників річкового флоту - ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.О. Поярков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вдосконалення діагностики, прогнозування перебігу та підвищення ефективності лікування виразкової хвороби у працівників річкового флоту (ПРФ) - ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (ЛНА на ЧАЕС) шляхом вивчення клініко-імунологічних особливостей даного захворювання. Встановлено, що більш важкий перебіг виразкової хвороби з частими ускладненнями у ПРФ - ЛНА на ЧАЕС спостерігається на фоні високого рівня інфікованості Helicobacter pylori, значних імунологічних порушень та змін вільнорадикальних процесів. Запропоновано алгоритм здійснення імунологічного моніторингу хворих на виразкову хворобу та оцінено ефективність застосування препарату ербісол в комплексному лікуванні даного захворювання у ПРФ - ЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА308793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Матущак О.М. 
Клініко-імунологічні особливості виразкової хвороби дванадцятипалої кишки при комплексній терапії з включенням вітаміну Е та ехінацеї пурпурної: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Матущак ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню клініко-імунологічних змін у хворих виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДПК), їх корекції за допомогою імуномодулятора рослинного походження - ехінацеї пурпурної та вітаміна Е. Встановлено, що найбільш ефективним є поєднання базисної терапії з двома препаратами імуно-корегуючої дії, що приводить до покращення імунологічних показників, скорочення термінів стаціонарного лікування і подовження ремісії. Запропоновано використання методу імунологічного скринінгу в якості доступного і інформативного методу діагностики імунного стану хворих ВХДПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
12.

Коваленко Л.І. 
Клініко-морфологічні особливості та методи лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, асоційованої з Helicobacter pylori, у хворих похилого та старечого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Коваленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку клінічних проявів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, ендоскопічних і морфологічних змін слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, кислотоутворювальної функції шлунка у хворих різних вікових груп. Висвітлено ефективність методів противиразкової терапії фармакологічними препаратами з застосуванням бета-каротину рослинного походження в осіб похилого та старечого віку. Встановлено, що особливістю клінічних проявів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у хворих похилого та стречого віку є висока частота диспептичного й астеновегетативного синдромів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА312888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Новоженіна Л.І. 
Клініко-морфологічні та функціональні особливості вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та обгрунтування методів її лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Новоженіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського М-ва охорони здоров'я України. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клініко-ендоскопічних, морфо-функціональних проявів вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та її лікування з використанням сучасних антисекреторних препаратів, поєднаних з ерадикаційною терапією. Встановлено атиповість та ослаблення маніфестності проявів, домінування синдрому диспепсії над больовим. Доведено, що на підвищення уразливості слизової оболонки гастродуоденальної зони, наявність геморагічного компонента, наростання метаплазії гастроцитів суттєво впливає персистенція, ступінь обсіменіння, розширення ареалу заселення Helicobacter pylori слизової оболонки корпусно-фундального відділу шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час виявлення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки встановлено підвищену продукцію соляної кислоти в базальну та стимульовану фази шлункової секреції. Зазначено, що у разі Helicobacter pylori-позитивній формі доцільно вживати антисекреторні препарати, поєднані з потрійною ерадикаційною терапією, а у випадку Helicobacter pylori-негативній - антисекреторні препарати та даларгін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА317565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чернікова Н.М. 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування виразкової хвороби у осіб із супутніми захворюваннями гепатобіліарної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Чернікова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу клініко-патогенетичних особливостей перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у 184 осіб із супутньою патологією гепатобіліарної системи, які порівнювались із показниками 100 пацієнтів на виразкову хворобу без клініко-інструментальної маніфестації захворювань печінки і жовчовивідних шляхів. Проведено комлексне клінічне, імунологічне, біохімічне та інструментальне обстеження в динаміці лікування. Хронічна патологія гепатобіліарної системи приводила до суттєвих змін клінічних проявів виразкової хвороби і сприяла формуванню порушень кислотоутворення, хелікобактерної інфікованості, розвитку вторинного імунодефіцитного стану, активації імунокомплексних реакцій, метаболічним і мікрогемодинамічним розладам. Патогенетично обгрунтована доцільність використання антралю в комплексній терапії виразкової хвороби із супутньою гепатобіліарною патологією, що сприяє поліпшенню клініко-біохімічних, імунних, мікрогемодинамічних показників, покращенню загального стану та настанню тривалої клінічної ремісії виразкової хвороби і супутніх захворювань гепатобіліарної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37

Рубрики:

      
15.

Томіна О. Є. 
Клінічне значення варіабельності серцевого ритму, типів ортостатичних реакцій і добових профілів артеріального тиску при артеріальній гіпертензії, коморбідної з виразковою хворобою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Є. Томіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що для хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), коморбідну з виразковою хворобою (ВХ), характерними є зниження загальної потужності варіабельності серцевого ритму (ВСР) та зсув симпатовагального балансу в бік низькочастотних коливань у більшій мірі, ніж у разі ізольованої АГ, з найбільшим проявом в підгрупах з ізотензивним і гіпотензивним типами ортостатичної реакції (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діастолічним артеріальним тиском (ДАТ) і добовим профілем (ДП) CAT і ДАТ за типами non-dipper, night-peaker. Встановлено, що у хворих на сукупну патологію є всі три типи OP CAT і ДАТ з превалюванням гіпертензивного типу CAT і ДАТ. Визначено, що у хворих з коморбідністю АГ і ВХ спостерігаються три ДП CAT (dipper, non-dipper, night-peaker) і всі чотири типи ДП ДАТ з переважанням патологічних типів ДП CAT (non-dipper, night-peaker) і оптимального типу ДП ДАТ (dipper).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-37 + Р410.030-37 + Р413.204.6-37
Шифр НБУВ: РА380794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дзвонковська В.В. 
Комплексна діагностика і лікування хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, поєднану з хронічним панкреатитом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.В. Дзвонковська ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 28 с. — укp.

В результаті комплексного обстеження 293 хворих з поєднаною патологією встановлена діагностична інформативність традиційних і нових методів дослідження. Визначено генетичну схильність пацієнтів до виразкової хвороби, характер функціонально-структурної перебудови дванадцятипалої кишки і підшлункової залози, параметри гемостазу, клітинного і гуморального імунітету та їх вплив на патогенез і клінічний перебіг захворювання. Запропоновано алгоритм раціональної діагностики і комп'ютерну програму визначення генетичної схильності індивідів до поєднаної патології. Вивчено терапевтичну ефективність комплексного лікування хворих традиційними та новими лікарськими середниками, запропоновано новий підхід до диференційованого лікування в залежності від причини, важкості та особливостей клінічного перебігу поєднаної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
17.

Жебеленко Я. Г. 
Метаболічні зміни в клітинах крові при виразковій хворобі та раку шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / Я. Г. Жебеленко ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Вперше проведено порівняльне дослідження особливостей активності альдолази, гліцеральдегід-3-фосфатдегідрогенази, гліцерол-3-фосфатдегідрогенази, аденозиндезамінази та ферментів антиоксидантної системи, які характерні для різних клітин крові - еритроцитів і тромбоцитів, у здорових людей залежно від віку, хворих на виразкову хворобу та людей з пухлинним процесом. В обстежуваних різного віку встановлено відмінності в метаболізмі еритроцитів і тромбоцитів у нормі й у разі патології. Розширено уявлення про зв'язок вікових метаболічних змін у клітинах крові з розвитком патології. Встановлено взаємозв'язок порушень вуглеводного обміну з гіпоксичними проявами та станом антиоксидантної системи у хворих на виразкову хворобу та рак шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37 + Р569.433.2-37 + Р252.711
Шифр НБУВ: РА382424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Опарін О.А. 
Механізми реалізації психосоматичних розладів у студентів при дуоденальній виразці з супутньою функціональною кардіопатією і їх корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.А. Опарін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Вивчено механізми реалізації психосоматичних розладів та їх корекції за дуоденальної виразки з супутньою функціональною кардіопатією у студентів. На підставі результатів 5-річних динамічних спостережень встановлено, що в обстежених хворих спостерігаються виражені психосоматичні розлади, які формують особливий тип особистості - збудливий або гальмівний. Показано, що у збудливих хворих психосоматичні розлади реалізуються шляхом активації агресії шлункового соку, а у гальмівних - окиснювальним стресом і за рахунок зниження антиоксидантного захисту, та призводять до порушення обміну в слизовій оболонці гастродуоденальної зони та створюють додаткові умови для персистирування Hp, та, як наслідок, формування виразки або її рецидиву. Встановлено, що наростання психосоматичних розладів у студентів з гальмівним типом особистості та більш виражені порушення окиснювального стресу є однією з причин формування функціональної кардіопатії, що порушує перебіг процесів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту та створює додаткові умови для формування виразки. Розроблено схеми терапії дуоденальної виразки з включенням сульпіриду для гальмівних хворих за наявності супутньої кардіопатії та даларгіну - збудливим, що сприяють не лише швидкому досягненню клінічної ремісії, а й нормалізації психосоматичних порушень, показників центральних регулюючих систем, окиснювального стресу, а також клініко-інструментальних проявів функціональної кардіопатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37 +
Шифр НБУВ: РА348838

Рубрики:

      
19.

Борисенко Т.В. 
Механізми ураження захисного слизового бар'єру при дуоденальній виразці в сполученні з пролапсом мітрального клапана у студентів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Борисенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості показників центральної та регіонарної гемодинаміки, рівень мелатоніну крові, функціональну морфологію слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони та стан захисного слизового бар'єру у хворих на дуоденальну виразку за умов пролапсу мітрального клапана (ПМК). На підставі результатів дослідження з'ясовано, що у студентів, хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДПК) за умов ПМК виявлено більш важкий перебіг захворювання, який супроводжувався порушеннями центральної та регіонарної гемодинаміки, зниженням вмісту мукополісахаридів у СО гастродуоденальнї зони, змінами функціональної морфології, порушенням рівня мелатоніну крові. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки рівня мелатоніна крові та показників гемодинаміки за змістом глікозаміногліканів, нейтральних мукополісахаридів у СО гастродуоденальної зони. Показано, що одним з механізмів, що призводить до порушення центральної та регіонарної гемодинаміки за дуоденальної виразки є порушення рівня секреції мелатоніну. Обгрунтовано застосування у хворих на дуоденальну виразку комплексної терапії за використання препарата мелатоніну "Мелаксен", що сприяє більш значному відновленню показників центральної та регіонарної гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р410.105.08-3 +
Шифр НБУВ: РА350165

Рубрики:

      
20.

Фартушняк Л.В. 
Морфофункціональні зміни еритроцитів при виразковій хворобі у хворих різного віку в динаміці лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Фартушняк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Наведено порівняльний аналіз інтенсивності вільнорадикального окиснення ліпідів, активності протирадикальних систем у співвідношенні з морфофункціональними властивостями еритроцитів у разі виразкової хвороби хворих різного віку. Розглянуто патогенетичні особливості виразкової хвороби у 142 хворих різного віку відповідно до інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів, стану захисних протирадикальних систем, морфофункціональних властивостей еритроцитів. Доведено, що за умов застосування комплексної терапії з квамателом мають місце покращання перебігу захворювання, нормалізація структурно-функціональних властивостей еритроцитів, інгібування неконтрольованої пероксидації ліпідів та активуванння глутатіонової ланки протиоксидантного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА307992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського