Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.109-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Абрагамович У. О. 
Вікові особливості параметрів метаболічного гомеостазу та варіабельності серцевого ритму в оперованих після резекції шлунка з приводу виразкової хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / У. О. Абрагамович ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено специфічні зміни параметрів метаболічного гомеостазу та стану вегетативної нервової системи (ВНС). Запропоновано диференційоване комплексне лікування з урахуванням інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, активності антиоксидантної системи, стану ВНС та віку, яке за ефективністю достовірно відрізняється від аналогічного за стандартною методикою. На основі виявлених закономірностей запропоновано нові принципи лікування, ефективність якого достовірно відрізняється від стандартного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р410.109-37 + Р415.2-37
Шифр НБУВ: РА373638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Галаєва Я.Ю. 
Діагностика та терапія порушень ритму та провідності у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Я.Ю. Галаєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 22 с. — укp.

Подані результати дослідження порушень ритму та провідності у 154 хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Встановлено, що розвиток життєво-небезпечних шлуночкових екстрасистол у хворих на хронічний гломерулонефрит пов'язаний з вираженою, тяжкою або термінальною хронічною нирковою недостатністю (ХНН), наявністю артеріальної гіпертензії, гіпертрофії або дилатації лівого шлуночка серця та ішемічною хворобою серця. На частоту розвитку надшлуночкових екстрасистол впливають виражена, тяжка або термінальна ХНН, дилатація лівого передсердя. Не встановлено суттєвої різниці порушень провідності у хворих на ХГН у порівнянні з хворими гіпертонічною хворобою або здоровими. Тривале застосування аміодарона дозволяє уникнути життєво-небезпечних шлуночкових екстрасистол, пропранолола або верапаміла - надшлуночкових екстрасистол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-37

Рубрики:

      
3.

Солдатенко І. В. 
Ефективність контролю коморбідної з остеоартрозом артеріальної гіпертензії в залежності від типів ортостатичних реакцій та добових профілів артеріального тиску: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Солдатенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено, що у хворих на коморбідну з остеоартрозом (OA) артеріальну гіпертензію (АГ) спостерігалися три типи ортостатичних реакцій (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діагностичного артеріального тиску (ДАТ) за переважання гіпертензивного та три типи добового профілю (ДП) CAT з переважанням non-dipper, чотири типи ДП ДАТ з переважанням dipper. Доведено, що коморбідна з OA АГ у порівнянні з ізольованою, незалежно від типів ОР і ДП АТ, характеризувалася більшими частотами виникнення більш важких ступенів і стадій АГ та серцевої недостатності (СН). Вперше встановлено, що коморбідність АГ з OA не впливала на вихідні показники варіабельності серцевого ритму (ВСР), але за цього порушувала реакції на ортостаз. Вперше продемонстровано, що адекватний контроль АТ забезпечує поліпшення показників ВСР у хворих з різними типами ОР і ДП АТ з відновленням правильних реакцій на ортостаз. Вперше вивчено міграцію OP АТ у хворих на коморбідну з OA АГ на етапах терапії та встановлено, що міграція CAT у більшій мірі відбувалася в гіпертензивний тип, ДАТ - в гіпотензивний. Показано, що хворим з гіпотензивною й ізотензивною OP, dipper і night-peaker ДП CAT і night-peaker ДП ДАТ - необхідна більш інтенсивна антигіпертензивна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-37 + Р410.109-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА380987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Томіна О. Є. 
Клінічне значення варіабельності серцевого ритму, типів ортостатичних реакцій і добових профілів артеріального тиску при артеріальній гіпертензії, коморбідної з виразковою хворобою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Є. Томіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що для хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), коморбідну з виразковою хворобою (ВХ), характерними є зниження загальної потужності варіабельності серцевого ритму (ВСР) та зсув симпатовагального балансу в бік низькочастотних коливань у більшій мірі, ніж у разі ізольованої АГ, з найбільшим проявом в підгрупах з ізотензивним і гіпотензивним типами ортостатичної реакції (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діастолічним артеріальним тиском (ДАТ) і добовим профілем (ДП) CAT і ДАТ за типами non-dipper, night-peaker. Встановлено, що у хворих на сукупну патологію є всі три типи OP CAT і ДАТ з превалюванням гіпертензивного типу CAT і ДАТ. Визначено, що у хворих з коморбідністю АГ і ВХ спостерігаються три ДП CAT (dipper, non-dipper, night-peaker) і всі чотири типи ДП ДАТ з переважанням патологічних типів ДП CAT (non-dipper, night-peaker) і оптимального типу ДП ДАТ (dipper).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-37 + Р410.030-37 + Р413.204.6-37
Шифр НБУВ: РА380794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тарайра І. А. 
Прогностичні значення визначення турбулентності та варіабельності серцевого ритму при різному характері перебігу ішемічної хвороби серця, ускладненої серцевою недостатністю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. А. Тарайра ; Дніпропетр. держ. мед. акад. МОЗ України, Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження автономної регуляції серцевого ритму на підставі вивчення циркадної динаміки, спектрального та часового аналізу варіабельності, турбулентності серцевого ритму у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) після перенесеного інфаркту міокарда. Надано докладну характеристику інформативності неінвазивних маркерів автономної дисфункції в залежності від віку, статі, клінічної форми та варіантів перебігу ІХС, частоти серцевих скорочень, шлуночкової аритмії та базисної терапії. Досліджено взаємозв'язок низки параметрів добового моніторування ЕКГ із структурно-функціональним станом лівого шлуночка за даними ехокардіографічного обстеження. Доведено предиктивну здатність клініко-функціональних показників відносно комбінованої кінцевої точки дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р410.09-37 + Р410.109-37
Шифр НБУВ: РА371302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Авдоніна О.В. 
Стрес-індукована ішемія міокарда та порушення ритму серця у пацієнтів з гострим одонтогенним болем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Авдоніна ; Дніпропетр. держ. мед. акад, АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше визначено, що гострий одонтогенний біль є фактором ризику розвитку стрес-індукованої ішемії міокарда та порушень ритму серця, артеріальної гіпертензії. За умов гострої психоемоційної напруги проведено комплексний поглиблений аналіз результатів моніторування ЕКГ й артеріального тиску, параметрів варіабельності серцевого ритму, визначення рівнів катехоламінів у плазмі крові, показників вегетативної регуляції, гематологічного гомеостазу, що дало змогу оцінити функціональний стан серцево-судинної системи обстежених осіб. Показано можливість використання аналізу показників варіабельності серцевого ритму за гострої психоемоційної напруги для стратифікації груп ризику пацієнтів з надлишковою реакцією серцево-судинної системи на гострий одонтогенний біль. Розроблено новий діагностично значущий критерій варіабельності серцевого ритму - індекс адаптації. Науково обгрунтовано тактику щодо вибору індивідуального призначення терапевтичних заходів у разі стрес-індукованої ішемії міокарда. Доведено, що визначення функціонального стану серцево-судинної системи за умов гострої психоемоційної напруги у пацієнтів групи ризику сприяє своєчасному проведенню корекції порушених процесів адаптації та запобігає розвитку серцево-судинних патологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р410.109-37 +
Шифр НБУВ: РА340886

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського