Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (150)Реферативна база даних (661)Книжкові видання та компакт-диски (804)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=АТЛАС$<.>+<.>K=ПЛАНШЕТ$<.>+<.>K=ЛУТУГИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фан Конг Там 
Аеродинамічне удосконалення лопаткових апаратів турбомашин на основі обернених задач: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / Фан Конг Там ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки методу розв'язання прямої й оберненої задач для тривимірної течії в шарі змінної товщини на вісесиметричній поверхні течії. У даному методі пряму й обернену задачі розділено на незалежні одна від одної окремі підзадачі, які можна розв'язувати в будь-якій послідовності або одночасно, що забезпечує можливість контролювати окремі ділянки проектованої лопатки з точки зору міцності та технологічності, та значно скорочує час проектування. Розроблено методику оптимального проектування решіток профілів з великим кутом повертання потоку. Спроектовано робочу решітку для циліндра високого тиску потужної парової турбіни, профіль якої має локальні хвилеподібні контури, а її коефіцієнт скінченних втрат значно нижчий, ніж у решітки атласних профілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-011.41
Шифр НБУВ: РА375246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дорошенко Л.І. 
Ареалогія будівельної лексики східнополіського діалекту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.І. Дорошенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У роботі досліджена ареалогія лексики українського східнополіського діалекту, яка відтворює ідеографічну сферу "традиційне сільське будівництво". Запропоновано нову класифікацію досліджуваного ареалу на підставі вперше створеного регіонального лексичного атласу окремої тематичної групи лексики. З'ясовано відношення внутрішньосхіднополіської діалектної диференціації за даними будівельної лексики до діалектного членування цього ареалу, здійсненого на підставі фонетичних та морфологічних рис. Докладно розглянуто зв'язки (контактні й дистантні) східно-поліського діалекту з іншими говорами східнослов'янського континууму в межах лексики, що відбиває традиційне сільське будівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Байназаров А.М. 
Атласне еколого-природоохоронне картографування адміністративних областей (на прикладі Харківської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / А.М. Байназаров ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На базі аналізу та узагальнення існуючих напрямків тематичного картографування адміністративних областей екологічної спрямованості визначено суть, призначення та напрямки обласного атласного еколого-природоохоронного картографування, виявлено основні його проблеми та вказано шляхи їх усунення. З застосуванням створених структурно-логічних моделей об'єкту дослідження - інтегративної геосистеми "суспільство - природа" розроблено зміст еколого-природоохоронного атласу Харківської області та обгрунтовано його структуру, математичні елементи, визначено шляхи використання в управлінській діяльності та навчальному процесі. За результатами експериментів створено регіональні еколого-природоохоронні картографічні твори (серії стінних обласних та районних карт, а також районний атлас).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.276
Шифр НБУВ: РА326621

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Вернигорова Ю.В. 
Бентосні форамініфери Гвінейського шельфу тропічної Атлантики, їх екологія та біостратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Ю.В. Вернигорова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено дані про кількість секреційних та аглютинуювальних бентосних форамініфер материкової окраїни Гвінеї у поверхневих осадках шельфу - крайового плато. Показано зв'язок їх розподілу зі змінами морфологічної структури дна, типу осадку, вмісту в ньому карбонату кальція та органічного вуглецю. Проаналізовано розподіл таксонів бентосних форамініфер на даній території. Описано групи форамініфер, які відрізняються видовим складом та кількісними характеристиками кожного виду. Визначено, що розподіл цих груп на території залежить від зміни гідрологічної та гідрохімічної структури води. Виділено та описано специфічний мангровий комплекс бентосних формініфер у гирлах і руслах річок Гвинеї. За планктонними формініферами проведено розчленування верхньочетвертинних відкладів крайового плато дослідженого району, які співставлено з одновіковими відкладами Античного океану. Встановлено три підзони плейстоцен-голоценового віку. Вивчено видове різноманіття бентосних форамініфер, проаналізовано кількісний розподіл видів у кожному інтервалі колонок. Наведено результати співставлення отриманих даних з комплексами бентосних формініфер, які встановлені у поверхневих осадках дослідженого району, а також результати вивчення плактонних і бентосних форамініфер у верхньочетвертинних відкладах крайового плато. Розроблено атлас, який містить монографічний опис 51 виду та одного підвиду бентосних форамініфер та їх зображення, одержані за допомогою сканувального електронного мікроскопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.111.117.3"072"(6ГВІ) + Е621.111.173(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА321022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Шумник А.В. 
Вапняковий нанопланктон верхньої крейди Південної України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.В. Шумник ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Стратиграфічно, палеонтологічно та палеографічно досліджено вапняковий нанопланктон з верхньокрейдових відкладів трьох районів південної України. За результатами аналізу поширення нанопланктону описано розчленування відкладів верхньої крейди північно-західного шельфу Чорного моря та кримського континентального схилу, де виділено 12 нанопланктонних зон і 2 шари за принципом першої появи та зникнення видів-індексів з урахуванням комплексу видів. Виділені нанопланктонні зони скорельовано з одновіковими зонами різних районів України (Гірський Крим, східне Приазов'я, Дніпровсько-Донецька западина, Українські Карпати, північно-західні схили Донбасу) та багатьох регіонів світу (Західна Європа, океанічні розрізи, США, Китай). З'ясовано особливості седиментації в пізньокрейдовому басейні на північно-західному шельфі Чорного моря та кримському континетальному схилі. Створено атлас стратиграфічно важливих видів вапнякового нанопланктону зазначених регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4Кри)
Шифр НБУВ: РА318916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Анікеєва О.В. 
Верхньоюрський рифогенний комплекс Українського Передкарпаття: біолітомікрофації та стратиграфія: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.В. Анікеєва ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Вперше проведено біолітомікрофаціальний аналіз верхньоюрського крабонатного комплексу Українського Предкарпаття. Визначено 19 типових мікрофацій і встановлено належність відкладів до стандартних фаціальних поясів карбонатного шельфу. Деталізовано стратиграфічну схему верхньої кори. Для оксфордського ярусу уточнено латеральні співвідношення світ та встановлено вертикальну зональність біогермів. Для кімериджського ярусу в рифовій фації моранцівської світи виділено та охарактеризовано чотири біогермних куполи потужністю до 50 м на площах буріння Коханівка, Судова Вишня, Подільці, Північні Мединичі. Вперше проведено межу між зарифованою та лагунною фаціями рава-руської світи. Для титонського ярусу уточнено вертикальні та латеральні границі Опарського рифу. Виявлено зміщення біогермних тіл на захід протягом пізньої юри. На підставі одержаних даних деталізовано палеогеографічні побудови верхньоюрського комплексу. Визначено та описано на мікроскопічному рівні залишки мікро- та макроорганізмів у рифогенних і супутніх відкладах та здійснено їх діагностику у шліфах. Простежено вертикальну та латеральну зональність викопних організмів та уточнено їх стратиграфічне поширення, що є додатковим критерієм для стратифікації. Проведено реконструкцію умов оксфордського, кімериджського та титонського палеобасейнів. Вперше для верхньоюрських відкладів Українського Передкарпаття складено атлас мікрофацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.623(45УКР3)-24 + Д59(45УКР3)43 +
Шифр НБУВ: РА335596

Рубрики:

      
7.

Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Сухов О.А. 
Візейські водорості Донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.А. Сухов ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2008. — 25 с. — укp.

Досліджено вапнисті водорості з 16-ти місцезнаходжень, розташованих у південній частині Донеччини, проведено їх монографічне вивчення, проаналізовано вертикальне поширення. Виконано ревізію викопної групи зелених водоростей Palaeoberesellaceae Mamet et Roux і встановлено їх приуроченість до окремих фацій. Описано 59 видів зелених, червоних, синьозелених водоростей і водоростей невизначеного систематичного положення (мікропроблематики), з яких один вид описаний уперше. Монографічно описано водорості візейського ярусу Донбасу й уточнено їх систематичний склад. Виділено два водоростеві комплекси, а саме: ранньовізейський і пізньовізейський, а у складі пізньовізейського - два підкомплекси - донецького та межівського горизонтів. Проведено кореляцію донецьких комплексів з такими інших регіонів. Складено атлас решток водоростей, характерних для візе Донбасу, в якому вміщено 34 палеонтологічні таблиці та пояснення до них. Атлас може бути використаний для визначення водоростей у інших регонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е159.12 "063"(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА356920

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Троценко О.В. 
Втрачені географічні об'єкти Дніпропетровської області: пошук та історико-географічний аналіз: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.13 / О.В. Троценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено втрачені географічні об'єкти (ВГО) Дніпропетровщини. Визначено поняття "втрачений географічний об'єкт" і "втрачена геоінформація". Установлено етапи розвитку географічних уявлень про територію області з метою одержання найбільш достовірної та вичерпної інформції про ВГО. Розроблено класифікацію ВГО за функціонально-генетичною ознакою, визначено чинники й умови втрати географічної інформації, здійснено періодизацію процесу зникнення географічних об'єктів з урахуванням природних чинників, історії заселення та промислового освоєння краю, а також інших соціально-політичних причин. Запропоновано концептуальну модель атласу "Втрачені географічні об'єкти Дніпропетровської області", складено окремі картографічні моделі, визначено структуру й інформаційне наповнення атласу. Визначено шляхи застосування даного атласу і банків даних у подальших наукових дослідженнях у системі географічної освіти, у галузі пізнавального туризму та для прийняття управлінських рішень на регіональному рівні щодо збереження географічного різноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.8г +
Шифр НБУВ: РА367402

      
10.

Сіденко Н.П. 
Географічна апелятивна лексика східностепових говірок Центральної Донеччини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.П. Сіденко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 22 с.: табл., карти — укp.

Системно описано склад і семантичну структуру географічну апелятивну лексику східностепових говірок Центральної Донеччини та подано її ареальну й лексикографічну характеристику. Установлено специфіку географічної номенклатури як тематичної групи, визначено центральні й периферійні лексико-семантичні групи та мікрогрупи. З'ясовано чинники формування й функціонування географічної апелятивної лексики. Досліджено функціональне співвідношення однослівної та неоднослівної номінації географічних найменувань. Створено словник, що нараховує близько 1000 лексем, і атлас географічної апелятивної лексики східностепових говірок Центральної Донеччини. Введено до наукового обігу новий емпіричний матеріал, який розширює джерельну базу словника українських говорів та лексичного атласу української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67 + Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА326468

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Бондаренко Е.Л. 
Геоінформаційне еколого-географічне картографування: теорія і практика досліджень: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.12 / Е.Л. Бондаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Розроблено новий проблемно-орієнтований напрям сучасної тематичної картографії - геоінформаційного еколого-географічного картографування. Висвітлено його науково-методичну організацію. Визначено базовий поняттєвий апарат і основні принципи здійснення. Обгрунтовано основні класифікаційні ознаки еколого-географічних карт. Визначено структуру інформаційних ресурсів для картографування. Оцінено їх якість і етапи використання. Виділено особливості застосування способів і прийомів у геоінформаційному еколого-географічному картографуванні. Обгрунтовано призначення, основні принципи побудови та головні риси регіональних еколого-географічних ГІС. Сформульовано особливості змісту еколого-географічних картографічних творів різного територіального рівня та призначення. Як результаи дослідження запропоновано типові легенди, сконструйовані на основі визначених принципів картографічної семіотики, науково-методичний підхід до створення еколого-географічних атласів різного територіального рівня й еколого-географічні карти, побудовані на основі інформаційної взаємодії між базами даних загально-географічної та еколого-географічної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171.8 +
Шифр НБУВ: РА360858

Рубрики:

      
12.

Костів О.М. 
Динаміка і статика в діалектних просторових конструкціях (на матеріалі ІІ тому АУМ): Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Костів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено вияви динаміки й статики в українському діалектному просторі, розглянуто погляди різних мовознавців на проблему співвідношення статичного і динамічного. Особливу увагу приділено дослідженню теоретичних засад Празької лінгвістичної школи (ПЛШ) у поєднанні з поглядами Ф. де Сосюра на одиниці лінгвогеографічних досліджень та системно-структурним підходам авторів Атласу української мови до висвітлення рис українського діалектного простору. Простежено динаміку змін у фонологічній системі говірок південно-західного наріччя української мови. З метою унаочнення структури діалектної просторової конструкції з її ядром та периферією встановлено особливості окремих рис одного структурного рівня (фонологічного) та одного з виявлених комплексів нашарованих діалектних рис різних рівнів на території південно-західного наріччя. Визначено ареали ядер та периферій найважливіших фонетичних рис обраної групи лексики (зміни артикуляції голосних переднього ряду в ненаголошеній позиції, а також асиміляції приголосних за дзвінкістю/глухістю). На основі комплексного аналізу нашаровуваних на одній території діалектних просторових конструкцій різнорівневих рис виявлено зону вібрації в наддністрянсько-подільському міждіалектному пласті. Розглянуто специфічну зону вібрацій на зіткненні літеральних частин периферійних ареалів наддністрянських та подільських говірок (межиріччя Серету та Збруча), де виявлено ознаки не тільки змішаності, а й перехідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67 +
Шифр НБУВ: РА328216

      
13.

Михайленко В.М. 
Динаміка середньонаддніпрянсько-поліського діалектного суміжжя у світлі ізофон: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.М. Михайленко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено динаміку ізофон у зоні середньонаддніпрянсько-поліського діалектного суміжжя. Проаналізовано фонетичні риси говірок даної території за матеріалами картотеки та карт Атласу української мови та матеріалами, зібраними у процесі повторного їх обстеження у 1998 - 2001 рр. Виявлено протиставні для цих двох діалектних континуумів фонетичні явища. Запропоновано перевірену методику дослідження динаміки ізоглос на підставі аналізу лінгвістичних карт, на яких наведено результати обстеження тієї ж території за єдиною програмою на різних хронологічних зрізах. Визначено фактори, які впливають на динаміку фонетичних явищ у зоні міждіалектного суміжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА318969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Тютюнник Ю.Г. 
Екогеохімія ландшафтів у зонах техногенезу: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.01 / Ю.Г. Тютюнник ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено принципи та методи екогеохімічного вивчення ландшафтів у зонах інтенсивного техногенезу. На підставі концепції біосоціального та техногенних ландшафтних компонентів досліджено урбанізовані ландшафти. Наведено класифікацію міських ландшафтів. Розкрито основні причини і чинники формування геохімічних полів під впливом процесів техногенезу та повітряного масопереносу. Висвітлено геохімічну спеціалізацію міських ландшафтів різних типів. Розглянуто метод кількісного планшетного моніторингу забруднення атмосфери та поверхневих вод (р.Дніпро) важкими металами (Fe, Mn, Zn, Cu, Pb, Ni, Cd, Co), застосований для вивчення та картографування атмогеохімічних полів важких металів у містах України. За допомогою біогеохімічних методів моніторингу проведено геохімічну реконструкцію атмосферного забруднення важкими металами ландшафтів України в період ХІХ - ХХ ст. Надано оцінку радіоактивного забруднення підземних вод і грунтів у зонах техногенезу Чорнобильської зони відчуження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.10
Шифр НБУВ: РА319925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Креслов О. І. 
Ефективність застосування фізичних чинників на санаторно-курортному етапі у дітей, хворих на остеохондропатію головки стегнової кістки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. І. Креслов ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 21 с. — укp.

Вивчено ефективність використання оптимізованих традиційних і нових сучасних медичних технологій на етапі санаторно-курортного лікування у дітей, хворих на остеохондропатію головки стегнової кістки на підставі інтегральної оцінки ортопедичного, соматичного та психоемоційного статусів дитини. Встановлено, що застосування нової лікувальної технології гідродинамічної планшетної терапії дозволило одержати позитивну динаміку провідних клінічних симптомів за даного захворювання (достовірне зменшення обмеження рухів і болючого синдому в ураженому тазостегновому суглобі, підвищення біоелектричної активності м'язів і зниження виражених змін периферійного кровообігу, покращання структурно-функціонального стану кісткової тканини, вегетативного гомеостазу, симпатико-адреналінової системи та психоемоційного стану дітей). З'ясовано, що застосування мулової сульфідної грязі за запропонованою методикою в період переваги репаративних процесів у голівці стегнової кістки у дітей незалежно від віку дозволяє досягти покращання структурно-функціонального стану кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.1-549
Шифр НБУВ: РА384450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Ольштинська О.П. 
Кайнозойський етап розвитку діатомової флори України (біостратиграфія, еволюція, палеоекологія): Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.09 / О.П. Ольштинська ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація є першим для України узагальнюючим дослідженням, присвяченим вивченню викопних діатомових водоростей, закономірностей розподілу їх решток у товщі морських осадочних відкладів та детальному аналізу їх еволюції протягом значного відрізку геологічного часу. Визначено послідовність зональних діатомових підрозділів, встановлені біостратиграфічні репери і на цій основі розроблено першу для території України зональну біостратиграфічну діатомову шкалу кайнозойських відкладів. Встановлено найважливіші корелятивні рівні для зпівставлення розробленої шкали з діатомовими шкалами інших регіонів світу та Світового океану та можливості її використання для розчленування та кореляції кайнозойських утворень. Визначені рубежі еволюційних змін та обгрунтовано еволюційну етапність у розвитку відділу Bacillariophyta у регіоні, простежені шляхи еволюції стратиграфічно важливих таксонів. Екологічні структури викопних діатомових ценозів стали підгрунтям для інтерпретації палеоекологічних умов існування діатомових та визначення палеогідрологічних характеристик басейнів протягом їх кайнозойської історії. Розроблено комп'ютерну базу даних та створено атлас викопних діатомових водоростей України, що є складовою частиною банку даних по викопним організмам країни. Результати роботи знайшли впровадження при побудові Національним Стратиграфічним комітетом "Стратиграфических схем фанерозоя и докембрия України" (1993).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е159.123"07"(45УКР),022 + Д432.7(45УКР)9 + Д59(45УКР)43

Рубрики:

      
17.

Кулик В.Б. 
Картографічне забезпечення передумов розвитку фермерства (на прикладі Вінницької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / В.Б. Кулик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та розроблено науково-методичні засади картографічного забезпечення передумов розвитку фермерства в Україні. До наукового обігу введено поняття "картографічний твір для розвитку фермерства". Створено ряд структурно-географічних моделей, на базі яких систематизовано наукові уявлення про фермерство та фермерські господарства як об'єкти картографування. Обгрунтовано принципи створення атласу розвитку фермерства, визначено його структуру, зміст та встановлено вимоги щодо оформлення. Удосконалено методику картографічного дослідження сільського господарства та стану земельних ресурсів. Запропоновано методологію розробки картографічних творів за технологією геоінформаційного картографування. Досліджено питання картографування деградованих земель та їх консервації. Проаналізовано досвід сільськогосподарського картографування та картографічного вивчення земельних ресурсів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9 + У9(4УКР-4ВІН)321.4 + Д174.275 +
Шифр НБУВ: РА351975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Тітова С.В. 
Картографічне забезпечення радіоекологічного моніторінгу (на прикладі зони аварії на ЧАЕС): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / С.В. Тітова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто поняття "радіоекологічна ситуація", "радіаційний фактор", "радіоекологічний моніторинг". Визначено етапи здійснення радіоекологічного моніторингу та можливості їх картографічного забезпечення. Розроблено методичні засади картографічного методу дослідження радіоекологічної ситуації, що склалася внаслідок величезної техногенної катастрофи. Охарактеризовано радіоекологічну ситуацію в Поліському районі, яку подано у розробленому атласі цього району. Запропоновано підходи до використання комп'ютерних технологій у створенні систем моніторингових карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА322368

Рубрики:

      
19.

Кива Н.І. 
Концепція образу Абі Варбурга в контексті культурологічних досліджень кінця XX-го - початку XXI-го століть: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Н.І. Кива ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено поняття й інтерпретативний метод "іконології", визначено відмінності в підході до образу А. Варбурга та його послідовників. З'ясовано, що засадничим у даній концепції є розуміння динамічної природи образу, що дозволяє осмислити образ без банального схематизування: як певний стан "латентної неполяризованої амбівалентності" між сприйняттям міфічно-релігійним і раціональним, свідомим і несвідомим образ, набуває полярності через зустріч з людиною. Висвітлено етико-політичний вимір образу, де елементом кіно є не образ, а жест, що показано на прикладі експериментального проекту Абі Варбурга "Атлас образів Мнемозина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 г(4НІМ) д Варбург, Абі
Шифр НБУВ: РА372843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дроботенко В.Ю. 
Лексика сімейних обрядів у говірках Донеччини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Ю. Дроботенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 23 с.: схем. — укp.

На базі етнолінгвістичного опису сімейних обрядів (родильного, весільного, поховального) Донеччини виконано системний опис складу й семантичної структури лексики сімейних обрядів східностепових говірок та подано їх ареальну та лексикографічну характеристику. Встановлено специфіку обрядової лексики як тематичної групи (ТГЛ), її зв'язок з іншими ТГЛ, визначено центральні та периферійні лексико-семантичні групи. Встановлено ступінь збереженості сімейних обрядів на Донеччині та їх вербального компонента, подано порівняльну характеристику структури традиційної та сучасної родильної, весільної та поховальної обрядовості, що дає матеріал для з'ясування закономірностей формування та розвитку новостворених говірок південно-східного наріччя на лексичному рівні. Встановлено неоднорідність етнодіалектного масиву, на підставі чого зроблено спробу ареального представлення етнолінгвістичних моделей та лексико-семантичних груп, визначено різні типи просторової поведінки матеріальних і вербальних елементів родильної, весільної та поховальної обрядовості, частина яких утворює мікроареали, бере участь у диференціації східностепових говірок. Результати лінгвогеографічного аналізу представлено у вигляді атласу (90 карт), проілюстровано запропонованими у додатках текстами (понад 400 текстів) і матеріалами словника лексики сімейної обрядовості (100 словникових статей).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672
Шифр НБУВ: РА313470 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського