Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р811 с$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Панзо А.М.О. 
Можливість судово-медичної діагностики раптової серцевої смерті за результатами лабораторних досліджень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / А.М.О. Панзо ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Визначено морфологічні, біофізичні та біохімічні критерії діагностики раптової смерті внаслідок гострої ішемічної хвороби серця (ГІХС) за результатами лабораторних досліджень. З'ясовано й узагальнено особливості динаміки смерті, спричиненої цією хворобою серед населення Луганська та Луганщини. Проаналізовано мікроскопічні й ультрамікроскопічні ознаки патоморфологічних змін міокарда шлуночків серця у випадках раптової смерті внаслідок гострої коронарної недостатності. З використанням сканувальної електронної мікроскопії нитивних і корозійних препаратів зафіксовано прояви морфофункціональних розладів ендокарду та субендокардіального простору лівого шлуночка у разі смерті внаслідок ГІХС. Установлено, що імунохроматографічне дослідження пізнього маркера некрозу міокарда - серцевого тропініна I у цільній крові трупів та виміри світлооптичної щільності кардіоміоцитів шлуночків серця раптово померлих внаслідок ГІХС комплексно підвищують точність верифікації раптової серцевої смерті. Проведено дослідження лазерних поляриметричних зображень та наведено кількісні дані про біофізичні відмінності міокарда шлуночків серця та на їх підставі запропоновано критерії диференціальної діагностики раптової смерті внаслідок ГІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с +
Шифр НБУВ: РА356751

Рубрики:

      
3.

Кривда Г.Ф. 
ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму людини в судовій медицині: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / Г.Ф. Кривда ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Проведено детальний аналіз існуючих поліморфних маркерних систем і теоретично обгрунтовано використання продуктів ампліфікації для судово-медичних експертиз щодо ідентифікації особи. Розроблено методи вилучення та зберігання речовин доказів біологічного походження, придатних для виділення ДНК, потрібної для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) полімерності. Удосконалено методи виділення ДНК з біологічних залишків речових доказів для ПЛР. Проведено аналіз існуючих міні- та мікросателітних локусів і відібрано такі, які відповідають вимогам ПЛР-аналізу для судово-медичної експертизи. Розглянуто частоту алелів ряду використовуваних локусів в Україні та зроблено порівняння даних з іншими популяціями. Розроблено принципи та умови ПЛР для визначення батьківства в кримінальних і цивільних випадках. Розроблено принципи та умови використання ПЛР для ідентифікації особи в судово-медичній експертизі. Детально вивчено ефективність ПЛР-аналізу у порівнянні з традиційними методами ідентифікації особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с +
Шифр НБУВ: РА325742

Рубрики:

      
4.

Маміна О.О. 
Розробка та удосконалення методів аналізу органічних лікарських речовин загального дослідження при проведенні судово-медичних експертиз: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / О.О. Маміна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Проведено хіміко-токсикологічний аналіз біологічного матеріалу для органічних лікарських речовин загального дослідження основного та кислотного характеру. Теоретично й експериментально обгрунтовано застосування хлороформу ізолювального агента досліджуваних речовин з біологічних об'єктів. Розроблено ефективний і експресивний метод ізолювання органічних лікарських речовин загального дослідження хлороформом з біологічних об'єктів. Розроблено й удосконалено методики очищення витяжок, ідентифікації та кількісного визначення зазначених речовин у біологічних об'єктах за методами високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ), газорідинної хроматографії (ГРХ), екстракційної фотометрії та похідної спектрофотометрії. Запропоновано методики скринінгу біологічних об'єктів на підставі ВЕРХ- і ГРХ-скринінгу іонних асоціатів з метиловим оранжевим, скринінгу речовин основного характеру з використанням двох кислотних індикаторів - метилового оранжевого й азобарвника на основі теофілідину; з використанням тонкошарової хроматографії скринінгу іонних асоціатів отрут з тимоловим синім. Порівняно ефективність ізолювання досліджених речовин з біологічного матеріалу за загальними методами та розробленим методом ізолювання з хлороформом. Обгрунтовано методологічні підходи до розробки схем скринінгових досліджень органічних лікарських речовин загального дослідження основного та кислотного характеру у біологічному матеріалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Р811.27 +
Шифр НБУВ: РА359623

Рубрики:

      
5.

Боягіна О. Д. 
Судово-медичне визначення давності утворення плям крові за вмістом хлоридів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. Д. Боягіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

Проведено порівняльний макроскопічний аналіз частоти, характеру та динаміки дистанціювання обідка хлоридів у координатних зонах довкола плям крові на поверхні предметів-носіїв залежно від давності виникнення. Визначено кількісний вміст хлоридів крові та закономірності їх дифузії в координатних зонах предметів-носіїв залежно від давності виникнення плям крові. Досліджено вплив зовнішніх факторів на темп дифузії та дистанціювання нагромадженого максимуму (обідка) хлоридів на поверхні предметів-носіїв з різними структурно-механічними та фізико-хімічними властивостями. Розроблено алгоритм визначення давності виникнення плям крові за вмістом хлоридів для удосконалення техніки, методики та тактики судово-медичної експертизи речових доказів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с25 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА377704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського