Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОРИТМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мартинюк В.С. 
Вплив магнітних полів наднизької частоти на організм людини і тварин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / В.С. Мартинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.3 + Е70*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА356322

Рубрики:

      
3.

Рудь В.О. 
Епідеміологічна та клініко-психологічна характеристика суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції населення Полтавської області з урахуванням геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.О. Рудь ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження суїцидальної поведінки у загальній популяції Полтавської області за період 1957 - 2004 рр. Досліджено особливості впливу цирканнуальної ритміки та геліогеофізичних факторів на частоту самогубств і суїцидальних спроб, переглянуто та уточнено роль соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та реалізації суїцидальної поведінки. На підставі комплексного вивчення поведінки 123-х пацієнтів, які здійснили суїцидальну спробу та знаходились на обстеженні та лікуванні в психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки. Встановлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від провідного психопатологічного синдрому, ступеня серйозності суїцидальної спроби, психологічних характеристик пацієнтів. Визначено критерії суїцидального ризику та суїцидального рецидиву, на підставі яких розроблено систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА343977

Рубрики:

      
4.

Телюков О.С. 
Епідеміологія, діагностика, клініка та лікування маніакальних станів з урахуванням циркануальних та циркадіанних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.С. Телюков ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження захворюваності на маніакальні розлади у Полтавській області за період 1967 - 2000 рр. Вивчено особливості впливу циркануальної ритміки та геологеофізичних факторів на частоту виникнення та загострень маніакальних розладів. Проаналізовано значущість соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та перебігу зазначеної афективної патології. На підставі результатів комплексного дослідження 117-ти хворих з маніакальною симптоматикою, які знаходились на обстеженні та лікуванні у психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, патопсихологічні та біоритмологічні особливості хворих на манії. Установлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від клініко-синдромальної форми манії, етіології, патопсихологічних характеристик пацієнтів. Розроблено систему лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корекцію та запобігання загострень маніакальних розладів, з використанням препаратів вальпроєвої кислоти на засадах хронотерапії та хронопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р645.092 +
Шифр НБУВ: РА352092

Рубрики:

      
5.

Денеко М.О. 
Епідеміологія, клініка та лікування гострих алкогольних психозів з урахуванням геліогеофізичних факторів і біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.О. Денеко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведене клініко-епідеміологічне обстеження хворих із гострими алкогольними психозами в одному із регіонів України за одинадцятирічний сонячний цикл. Вивчено особливості циркадіанних ритмів, що обумовлюють сезонність клінічних проявів захворювання. Встановлено наявність десинхронізації фізіологічних функцій і ступінь її вираження у хворих гострими алкогольними психозами. Показано розповсюдженість осіб із різними біоритмологічними типами при цих психозах, а також залежність клініко-соціальних показників і їх динаміки від стану циркадіанних ритмів організму. Розроблено диференційовані схеми безмедикаментозних (лазерних) методів лікування і соціальної реабілітації хворих на гострі алкогольні психози з урахуванням біоритмологічного статусу, даних клініко-соціального та експериментально-психологічного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3

Рубрики:

      
6.

Клопоцька Н.Г. 
Ефективність лікування різних видів амбліопії у відповідності з добовими біологічними ритмами зорового аналізатора: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.Г. Клопоцька ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За результатами клінічного дослідження біоритмів встановлено, що максимум активності зорової системи в амбліопів спостерігається переважно у вечірній час. Описано взаємовідносини між біоритмами зорових функцій та деяких загальносоматичних показників у разі амбліопії. Надано рекомендації щодо вибору часу лікування у разі різних видів амбліопії. Показано, що проведення комплексного лікування амбліопії з урахуванням біоритмів зорового аналізатора дозволяє достовірно підвищити його ефективність без застосування додаткових методів. Запропоновано модифікований метод лікування, що базується на включенні до стандартного комплексу лікування тренувань ноніусної гостроти на висоті біоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27-5
Шифр НБУВ: РА326663

Рубрики:

      
7.

Панюта О.І. 
Застосування синусоїдальних модульованих струмів в лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з супутнім синдромом апное уві сні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.І. Панюта ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено асоціативний зв'язок між ступенем тяжкості синдрому сонних апное та рівнем артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). На підставі вивчення основних ланок патогенезу ГХ з супутнім синдромом сонних апное, з урахуванням особливостей клінічного перебігу, а також, зважаючи на недостатню ефективність запроваджуваної у практиці медикаментозної терапії АГ з зазначеним суспутнім синдромом, обгрунтовано можливість і доцільність застосування у комплексі з медикаментозною терапією синусоїдальних модульованих струмів у пацієнтів з зазначеною патологією. Розроблено методику з оптимальним добором параметрів впливу струмом на ділянку проекції коренів легенів. Виявлено, що застосування синусоїдальних модульованих струмів у стандартному режимі на ділянку коренів легенів на тлі медикаментозної терапії супроводжується позитивною динамікою ознак ГХ - зниженням початково підвищеного артеріального тиску (АТ), зрідженням епізодів нічної гіпертензії, а іноді (у пацієнтів з ГХ I стадії за сполучення з легкою формою синдрому сонних апное) нормалізацією АТ та зменшенням виразності синдрому сонних апное. Застосування синусоїдальних модульованих струмів згідно з біоритмами природного коливання АТ та функції зовнішнього дихання (двічі на добу) у хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное дозволило одержати позитивний ефект у хворих на ГХ II та III стадії за сполучення з середньотяжкою та тяжкою формами синдрому сонних апное. Показано, що застосування опрацьованої методики супроводжується зменшенням об'єму шиї та маси тіла, а також сприяє досягненню позитивного лікувального ефекту. Показано, що застосування синусоїдальних модульованих струмів хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное на ділянку проекції коренів легенів на базі медикаментозної терапії дозволяє одержувати виразний лікувальний ефект у вигляді стабільного зниження АТ у віддаленому після проведення лікування періоді впродовж 6 - 12-ти місяців). Розроблено показання та протипоказання для диференційованого застосування синусоїдальних модульованих струмів у комплексі лікування зазначеної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 + Р412.202 +
Шифр НБУВ: РА358771

Рубрики:

      
8.

Петрушанко Т.О. 
Інтегральний індивідуальний підхід у профілактиці захворювань пародонта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Петрушанко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Обгрунтувано системний індивідуальний підхід в проведенні профілактично-реабілітаційних заходів щодо захворювань тканин пародонта на базі аналізу ролі психосоматичних співвідношень для запобігання їх виникненню та розвитку. За результатами клініко-експериментальних досліджень удосконалено схему методів і заходів профілактики захворювань пародонта, доведено необхідність інтегрального індивідуального підходу до їх проведення з урахуванням загального стану здоров'я, психофізіологічних особливостей, типу реагування особистості, сезонної та вікової біоритмології, індексів астенізації інтенсивності каріозного процесу, флюорозу, стану прикусу, тканин пародонта, гігієни порожнини рота, наявності шкідливих звичок, а також умов проживання, навчання та побуту. Визначено високу організаційну та медичну ефективність запропонованих і впроваджених профілактичних заходів у лікуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА313232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Олійник Н.С. 
Клініко-функціональні особливості піднебінно-глоткового комплексу після уранопластики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.С. Олійник ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основною причиною порушень мови після уранопластики є ослаблення функції м'якого піднебіння і задньої стінки глотки, що слід враховувати під час вибору оперативної методики усунення піднебінно-глоткової недостатності. Визначено, що у разі структурних аномалій апарату мови, укороченому або нерухомому м'якому піднебінні та гіперфункції коріння язика в ролі провідного акустичного резонатора виступає носова порожнина, а вплив порожнини рота позначається як паралельний резонатор. Виявлено, що у спектрограмах відзначається зрушення основних формант нижче за частотою із зменшенням їх інтенсивності та появою додаткових складових спектру. Встановлено, що відсутність позитивної динаміки у відновленні мови після реконструкції основних анатомічних структур твердого і м'якого піднебіння у всіх випадках супроводжується вираженими дифузними змінами біоелектричної активності стовбурних структур мозку, диенцефальними розладами, підвищеною реактивністю нейронів кори великого мозку та порушенням дозрівання і диференціації біоритмогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.626.050-3 +
Шифр НБУВ: РА328782

Рубрики:

      
10.

Калашнікова В.С. 
Комплексна корекція біоритмологічних порушень гормонів адаптації, інтерлейкінів у хворих на хронічну екзему: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.С. Калашнікова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено патогенез та досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну екзему (ХрЕ). У пацієнтів з ХрЕ на підставі вивчення добових біоритмів кортизолу й інсуліну встановлено два типи реакції організму на хворобу, що мала прояв у більшості хворих підвищенням у крові рівня кортизолу вранці, у частини пацієнтів - зменшенням вмісту гормону протягом доби. Варіанти змін кортизолу й інсуліну характеризують рівний ступінь тяжкості дії стресорного фактора, який спричиняє загострення хвороби. У хворих на ХрЕ встановлено зміщення акрофази гормонів, збільшення або зменшення мезора й амплітуд коливань. За умов використання даларгіну чи мелатоніну та гропригозину підвищується ефективність терапії, що дозволило одержати позитивні результати у 92,8 % хворих, скоротити строки лікування в 1,6 разів, зменшити кількість рецидивів у 3,0 рази, нормалізувати біоритми гормонів, а також стан адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349637

Рубрики:

      
11.

Мамчур А. А. 
Кон'югат анти-VEGF з гематопорфірином як засіб підвищення ефективності фотодинамічної терапії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.07 / А. А. Мамчур ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького, НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Методом кон'югації за допомогою лінкера карбодііміду-НСІ одержано кон'югат гематопорфірину з антитілами до VEGF, визначено його спектральні характеристики, фототоксичність, активність антитіл у кон'югаті, досліджено накопичення в зонах активного судиноутворення на хоріон-алантоїсних мембранах. Встановлено, що в результаті утворення кон'югату гематопорфірину з антитілами до VEGF за допомогою лінкера не відбувається змін у специфічній активності антитіл і фотосенсибілізатора в кон'югатах. Виявлено, що у мембранах з максимальною проліферацією ендотелію та судиноутворенням (6-й день розвитку ембріонів), кон'югат накопичується в 3,6 раза більше у порівнянні з вихідним гематопорфірином. Показано, що під дією фотодинамічної терапії (ФДТ) з використанням гематопорфірину кон'югованого з антитілами до VEGF, в сироватках крові тварин з пухлинами (карцинома Льюїс і саркома 180) спостерігався в 1,5 раза вищий рівень фактору v.Willerbrand (vWF), ніж у тварин з пухлинами, яким не проводили ФДТ. Досліджено фотодинамічну ефективність кон'югату в порівнянні з вихідним гематопорфірином на моделях меланоми В16, саркоми 180 та вихідного штаму карциноми Льюїс LLC і її варіанту LLC/R9. Виявлено особливості акумуляції кон'югату та вихідного гематопорфірину в пухлинних тканинах мишей, пов'язані з біоритмікою продукції VEGF пухлинами. Встановлено, що фотодинамічна терапія тварин з карциномою Льюїс і саркомою 180 з використанням кон'югату, проведена із урахуванням ритміки продукції VEGF, призводить до гальмування росту пухлин на 60,4 % за найвищого рівня VEGF в сироватці крові (о 14°° доби) та 45 % , коли відмічається зниження рівня фактору в сироватці крові (о 2°° доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-58
Шифр НБУВ: РА375569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Солодова І.В. 
Лікувальний мікроклімат спеціалізованих палат в комплексній терапії дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Солодова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ефективності лікувального мікроклімату модифікованих палат алерговідділення (дрібнодисперсний іонізований аерозоль натрію хлориду з постійною фільтрацією повітря). Доведено, що 10 годиний режим перебування дітей, хворих на БА, в умовах лікувального мікроклімату протягом 15 днів, здатний поліпшувати як безпосередні, так і віддалені результати терапії: бронхіальна прохідність відновлюється на 10 день, добові її біоритми - на 5 день, нормалізується мікробіоценоз слизових верхніх дихальних шляхів, розвивається толерантність до фізичного навантаження, у 72,7% хворих тривалість ремісії більш ніж 6 міс. В палатах забруднення продуктами життєдіяльності кліщів побутового пилу зменшується до слідових концентрацій (0,05 мг/г основи).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
13.

Шпаченко М.М. 
Медична допомога шахтарям з важкою механічною травмою на догоспітальному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.М. Шпаченко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель шахтного травматизму, що дозволяє на підставі аналізу гірничо-геологічних, санітарно-гігієнічних і виробничих факторів прогнозувати частоту виникнення травм на вугільних шахтах. Встановлено негативний вплив виробничих чинників на перебіг і результат травматичного шоку у шахтарів. На підставі дослідження особливостей метаболічних процесів у потерпілих з тяжкими шахтними травмами на етапах медичної евакуації уточнено їх патогенез. Розроблено метод прогнозування наслідків травматичної хвороби на догоспітальному етапі у шахтарів з тяжкою травмою. Одержано нові дані щодо ефективності інфузійної терапії і протишокових фармакологічних засобів, застосованих для надання невідкладної допомоги травмованим шахтарям під землею. Встановлено нормативи обсягу та якісного складу медичної допомоги безпосередньо на місці травми та на етапах медичної евакуації. Вперше на підставі вивчення біоритмів шахтарів розроблено методику профілактики виробничого травматизму, що полягає у негайному припиненні робочої діяльності у разі негативного впливу професійних умов на фізичний стан людського організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-5 +
Шифр НБУВ: РА335058

Рубрики:

      
14.

Черкашин Р. Є. 
Методика навчання силових фізичних вправ студентів вищих навчальних закладів у позааудиторній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Р. Є. Черкашин ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено методику навчання студентів ВНЗ силових фізичних вправ залежно від мотивації до видів силових навантажень у позааудиторній діяльності, що включає систему принципів, етапів, педагогічних умов, засобів і методів навчання, а також дозування навантажень відповідно до індивідуальних психофізіологічних можливостей організму. Виявлено особливості форм і засобів занять силовими фізичними вправами студентів відповідно до мотиваційно-ціннісних пріоритетів та індивідуальних добових біоритмів організму. Наведено відомості про фізичний стан студентської молоді, його зміну в динаміці навчання у ВНЗ під впливом силових навантажень у позааудиторній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82
Шифр НБУВ: РА381390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Моісеєнко Є.В. 
Механізми дизадаптації та комплексна патогенетична корекція порушень функціональних систем людини в Антарктиці: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Є.В. Моісеєнко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 53 с. — укp.

З'ясовано механізми розвитку дезадаптаційних порушень інтеграційних та кисневотранспортних систем організму за відсутності суттєвого зниження вмісту кисню в атмосферному повітрі. Показано, що розвиток дезадаптаційних порушень кисневотранспортних систем організму людини за тривалого перебування під впливом комплексу екстремальних факторів антарктичної експедиції відбувається на фоні певних нейрогуморальних, нейроімунних, метаболічних, тканинних, клітинних дисфункцій, що призводить до виснаження адаптаційних механізмів і потребує застосування методів корекції. Установлено сезонну динаміку адаптаційно-дезадаптаційних перебудов функціональних систем організму. З'ясовано патогенетичні механізми розвитку дезадаптаційних порушень інтеграційних систем (змін церебрального електрогенезу, активації симпатоадреналової системи, імунної гіпорезистентності), респіраторних, гемодинамічних, гемічних механізмів регуляції кисневих режимів організму (падіння ефективності й економічності механізмів регуляції). Показано роль біоритмологічних і геліогеофізичних факторів середовища у розвитку дезадаптаційних порушень. Досліджено роль алельного поліморфізму гена HIF-1alpha у розвитку адаптаційно-дезадаптаційних перебудов функціональних систем людини за екстремальних умов Антарктики. Розроблено комплексну патогенетичну корекцію дезадаптаційних порушень у антарктичних зимівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*801.1-658.10 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА359915

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Золкін С.Г. 
Моделі реакцій неокортексу людини у робототехнічних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / С.Г. Золкін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод дослідження нейрофізіологічної реакції людини, який, на відміну від існуючих, розроблено з використанням фіксованого комплексу впливів, що дозволяє адекватно оцінювати біоритми головного мозку як елементи інтелектуальної діяльності людини. Запропоновано метод аналізу реакцій неокортексу людини на різні зовнішні подразники, за допомогою якого встановлено асоціативні зв'язки, які характеризуються стандартними біоритмами різних полів нової кори головного мозку, що доповнюють процеси формування образів. Уперше розроблено математичні моделі статичного прогнозу інтелектуальної діяльності людини на підставі нейрофізіологічних реакцій функціональних полів неокортексу на вплив зорових, слухових, концентраційних подразників, а також їх комплексу, що дозволяє реалізувати запропоновані моделі у підсистемі технічної сенсорики системи керування робототехнічного комплексу. Розроблено математичні моделі динамічного процесу реакції функціональних полів неокортексу на вплив подразників, які використано для формування образів навколишньгго світу з урахуванням випадкового характеру часових параметрів зовнішніх впливів, що дозволяє спрогнозувати зміни нейрофізіологічної реакції та використати даний прогноз у роботехнічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52 в641.0 + З965.941 +
Шифр НБУВ: РА343939

Рубрики:

      
17.

Шипович О.К. 
Особливості респіраторно-гемодинамічних добових ритмів і хронотерапія хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.К. Шипович ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне добове дослідження функцій зовнішнього дихання та гемодинаміки хворих на хронічний бронхіт (ХБ) і встановлено чітку добову періодичність у діяльності дихальної та серцево-судинної систем у здорових осіб, яка характеризується максимумом функціональної активності о 12-й та 18-й годинах. Виявлено значні порушення циркадної організації зовнішнього дихання та гемодинаміки внаслідок даного захворювання, що проявляється змінами середньодобового рівня та амплітуди коливань на 25 - 30 % і зміщенням акрофаз досліджуваних параметрів на 24-у годину. Обгрунтовано біоритмологічний підхід у лікуванні та реабілітації хворих на ХБ. Завдяки використанню хронотерапії ХБ вдалося досягти гармонізації добових ритмів показників гемодинаміки та зовнішнього дихання, що призвело до нормалізації артеріального тиску та показників варіаційної пульсометрії без використання специфічних гіпотензивних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА317908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Тимченко Г. М. 
Особливості формування адаптаційних реакцій дитячого організму в залежності від віку та біоритмологічного типу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. М. Тимченко ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено оцінку рівня фізіологічних можливостей організму дітей та підлітків віком 9-ти, 13-ти та 18-ти років у залежності від біоритмологічного типу та з урахуванням різного рівня антропоекологічного навантаження. Показано динаміку зміни циркадного ритму сну та пильнування з віком. Виявлені відмінності під час проведення порівняльної характеристики фізіологічних можливостей та функціонального стану організму осіб віком 18-ти років з різними біоритмологічними типами сну та пильнування дозволили виявити первинні зміни в стані здоров'я, які є наслідком порушення природного циркадного ритму. Встановлено характер взаємозв'язку між кількісними характеристиками показників функціонального стану організму осіб віком 9-ти, 13-ти, 16-ти та 18-ти років з різними біоритмологічними типами працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*730*114 + Р128.94
Шифр НБУВ: РА373963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Афанасьєв І.Є. 
Подружня дезаптація при доброякісній гіперплазії передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 19.00.04 / І.Є. Афанасьєв ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено сексуальне здоров'я подружньої пари, в якій чоловік хворіє на доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Встановлено різні клінічні варіанти подружньої дезадаптації, визначено причини та механізми їх розвитку. Висвітлено значення клінічних, психологічних, соціально-психологічних і біоритмологічних факторів у порушенні подружньої адаптації, розроблено систему його психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42-5 +
Шифр НБУВ: РА369604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Решетняк О.В. 
Порушення функціональної активності епіфіза та імунітету у хворих на звичайний псоріаз з урахуванням добових, сезонних біоритмів та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Решетняк ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Підтверджено патогенетичне значення порушень функціональної активності епіфіза та вперше вивчено рівень екскреції його основного гормону - мелатоніну з урахуванням добових і сезонних біоритмів у хворих на звичайний псоріаз (ЗП). Показано, що інверсія добового та сезонного ритмів у хворих на псоріаз в період загострення та в сезони, які передують рецидивам захворювання, відбувається за рахунок посиленої продукції мелатоніну вдень, що, можливо, є критичною точкою для розвитку патологічного процесу. Визначено зміни добових та сезонних коливань популяційного складу лімфоцитів периферичної крові в хворих на ЗП. Встановлено, що збільшення відносної кількості Т-, В-лімфоцитів з вузьким діапазоном коливань тимусзалежних лімфоцитів у хворих відбувається в другій половині дня та вночі. Значне зменшення вмісту Т- і В-лімфоцитів взимку відзначено в хворих на зимовий тип, влітку - в пацієнтів з літнім типом псоріазу. Зазначено, що існування асинхронності між ритмами функціональної активності епіфіза та імунної системи, установлене у разі ЗП, може бути причиною виникнення імунопатологічного процесу та хронологічного стану. Розроблено патогенетичний метод лікування хворих на ЗП ноотропними та імуностимулювальними препаратами. Запропоновано спосіб профілактики загострень псоріазу, створений на основі комплексу природних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА319676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського