Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (68)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
2.

Опанасенко В.В. 
Властивості психофізіологічних функцій людини в умовах переробки інформації різного ступеню складності та їх роль в успішності операторської діяльності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Опанасенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Створено та науково обгрунтовано оригінальну методику моделі інформаційного потоку, що враховує індивідуальні властивості оператора під час переробки динамічного потоку інформації. Науково обгрунтовано метод вивчення функціональних резервів людини щодо переробки складної інформації на основі ступінчатого підвищення інформаційного навантаження відносно можливостей конкретного індивіда. Проведено кількісну оцінку форми сигналу шкірно-гальванічної реакції (ШГР) та її зміни залежно від подовженості складності інформаційного навантаження. За допомогою кореляційного аналізу розкрито механізми впливу процесу зростання активації регуляторних систем організму на стан центральної гемодинаміки у разі ступінчастого підйому інформаційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА330575

Рубрики:

      
3.

Герасименко О.І. 
Гігієнічна діагностика психофізіологічної адаптації підлітків, що навчаються операторським спеціальностям: Автореф. дис. канд. біол. наук: 14.02.01 / О.І. Герасименко ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

На основі системного аналізу обгрунтовано якісні і кількісні гігієнічні критерії нервово-емоційного напруження як формуючого фактора психофізіологічної адаптації підлітків. Встановлено, що рівень нервово-емоційного напруження відбиває динаміку, специфіку і тривалість пристосувального процесу, прямо впливаючи на формування комплексу професійно значущих функцій. Виявлено, що специфіка учбово-виробничої діяльності є головним чинником, що зумовлює ступінь нервово-емоційного напруження. На цій основі розроблено та впроваджено комплекс профілактичних заходів, орієнтованих на попередження нервово-емоційного перенапруження в підлітків, що навчаються операторським спеціальностям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА328176

Рубрики:

      
4.

Потапов О.А. 
Гігієно-фізіологічна оптимізація праці операторів ЕОМ з відеотерміналами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.А. Потапов ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі оптимізації праці користувачів відеотерміналів (ВДТ) (на прикладі операторів, які працюють на вводі інформації та в діалоговому режимі). Розроблено новий напрямок профілактики несприятливого впливу праці за ВДТ, який базується на оцінці комплексу факторів трудового процесу й виробничого середовища, їх вплив на функціональний стан і працездатність. Розроблено професіографічну характеристику праці операторів ВДТ, ознаки ранньої діагностики професійно обумовлених захворювань, рекомендації з оптимізації умов праці та корекції функціонального стану. Основні результати роботи знайшли впровадження в проведенні запобіжного та поточного санітарного нагляду, лікувально-профілактичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04

Рубрики:

      
5.

Тюнін 
Несприятливі ефекти при роботі з комп'ютером: електрофізіологічні кореляти та можливості немедикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Володимир Леонідович Тюнін ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04
Шифр НБУВ: РА345323

Рубрики:

      
6.

Бернада В.В. 
Оцінка фізіологічних механізмів пристосування діяльності серцево-судинної системи людини до розумових навантажень: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.В. Бернада ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано дані стосовно фізіологічних механізмів адаптаційних реакцій організму людини до психофізіологічних навантажень, зумовлених навчальним процесом. Проведено комплексне вивчення гемодинамічного забезпечення розумових навантажень у 260-ти здорових осіб молодого віку залежно від особливостей автономної регуляції, психологічного статусу й індивідуально-типологічних властивостей вищої нервової діяльності (ВНД). Установлено, що найбільш адекватні гемодинамічні реакції на розумове навантаження відбувались у осіб з ваготонічним і еутонічним типами вегетативної регуляції. У них виявлено відносно менший ступінь активації симпатичного відділу автономної нервової системи (АНС) та його реципрокні співвідношення з парасимпатичним відділом. Несприятливою реакцією цієї системи за гемодинамічного забезпечення розумових навантажень запропоновано вважати зміщення регуляторної активності у бік надсегментарних рівнів. Зіставлено гемодинамічні реакції на розумове навантаження в осіб з різними психологічними характеристиками та встановлено, що високій ефективності та якості розумової роботи сприяють комбінація інтровертності й інтуїтивності, візуальний і дигітальний тип репрезентативної системи, а також низький рівень загальної агресії. З'ясовано, що індивідуально-типологічні показники ВНД суттєво впливають на гемодинамічні реакції під час розумового навантаження. За цього зміни показників центральної гемодинаміки визначаються інтенсивністю нервових процесів, а показники енергетичного забезпечення міокарда - функціональною рухливістю цих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 + Е70*73 +
Шифр НБУВ: РА358638

Рубрики:

      
7.

Соколова І.М. 
Психофізіологічні основи попередження дезадаптації студентів перших років навчання: автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.02 / І.М. Соколова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 31 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему визначення психофізіологічних основ запобігання дезадаптації студентів перших років навчання у ВНЗ з використанням системного підходу. Визначено зміст і характер структурно-функціональних взаємозв'язків різних рівнів психофізіологічного стану (ПФС) студентів: психофізіолгічного, психічного та соціально-психологічного. Виявлено чинники ризику дезадаптації студентів різної статі та терміну навчання. На підставі результатів дослідження динаміки проявів психофізіологічної дезадаптації студентів на різних рівнях ПФС установлено базові психологічні кореляти. Запропоновано й обгрунтовано метод комплексної динамічної оцінки проявів дезадаптації студентів і характеру їх змін. Використання розробленого методу кількісного аналізу дозволяє визначити нормативні показники, вірогідність проявів дезадаптації у студентів та визначити групи ризику й адаптивні "зони". Розроблено програму запобігання дезадаптації студентів, складовими якої є первинна та вторинна профілактика. Апробовано систему психокорекційних прийомів, що передбачають поетапне введення відповідних методик залежно від психофізіологічних, психічних і соціально-психологічних особливостей перебігу зазначеного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ю952.14 + Ю949.244 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА359314

Рубрики:

      
8.

Драгнєв Ю.В. 
Формування культури здоров'я студентів в умовах комп'ютеризації навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.В. Драгнєв ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено суть, зміст і структуру культури здоров'я студентів за умов комп'ютеризації навчання. Висвітлено суть поняття "культура здоров'я студентів за умов комп'ютеризації навчання". Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано педагогічні умови формування культури здоров'я студентів за комп'ютеризації навчання, що дозволило підвищити рівень культури здоров'я студентів під час роботи за комп'ютером у навчальному процесі та самостійної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 + Р11(4УКР)028.6 +
Шифр НБУВ: РА335247

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Здоренко Л.Л. 
Характеристика психічної працездатності в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис. канд... мед. наук: 03.00.01 / Л.Л. Здоренко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

На підставі клінічних, психометричних і психофізіологічних досліджень розроблено уніфіковану методологію інтегральної оцінки психічної працездатності учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС. Надано характеристику психічної працездатності УЛНА на ЧАЕС з органічними психічними розладами, в тому числі осіб, яким діагностували гостру променеву хворобу. Визначено вплив порушень мотиваційної сфери, особистісних, емоційно-вольових і когнітивних розладів на стан їх психічної працездатності у віддалений період після аварії. Розроблено підходи до адекватної корекції даних порушень в УЛНА на ЧАЕС з органічними психічними розладами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р124.04
Шифр НБУВ: РА321772

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського