Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (736)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БЛОКАД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костишин Є.Є. 
Особливості морфологічної структури і трофічної функції плаценти корів та розвитку плода: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Є.Є. Костишин ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню послідовності формування морфологічної структури і становлення трофічної функції плаценти та динаміки розвитку плода. При виконанні роботи вперше використано метод морфометричного аналізу тканинних структур плаценти корів у процесі її розвитку та трансформації поживних речовин для росту плода. Встановлено взаємозалежність морфологічної будови плаценти та розвитку плода за місяцями вагітності корів. Нв підставі даних порівняльного імунохімічного аналізу розчинних білків котиледонів та карункулів і сироватки крові корів та плодів підтверджено безперервність вияву трофічної функції плаценти на різних стадіях плодоношення. Виявлено структурні аномалії розвитку плаценти, які дозволили з'ясувати окремі аспекти порушень розвитку плода та патогенезу затримання посліду у корів. Отримані результати роботи можуть бути використані у системі заходів профілактики вродженої патології телят та акушерської патології у корів. Для отримання здорового приплоду запропоновано проводити запуск корів за 55-60 днів до родів та застосування парасакральної блокади нервів тазового сплетіння при затриманні посліду у корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23,022

Рубрики:

      
2.

Лазня С.С. 
Ендоскопічна медикаментозна блокада блукаючих нервів та кріотерапія в лікуванні довго незагоюваних виразок дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Лазня ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38

Рубрики:

      
3.

Кірічок 
Нові фармакологічні впливи на калієві канали у пірамідних нейронах гіпокампу: селективна блокада каналів затриманного випрямлення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Юрій Вікторович Кірічок ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-2
Шифр НБУВ: РА310829

Рубрики:

      
4.

Шишлова М.В. 
Вплив інгібітора ангіотензин-перетворюючого ферменту каптоприлу на центральну та церебральну гемодинаміку у хворих з цереброваскулярною недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.В. Шишлова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив блокади ренін-залежних механізмів на стан мозкової та системної гемодинаміки у хворих на цереброваскулярну недостатність. Виявлено поліпшення показників центральної та церебральної гемодинаміки за умов одноразового та курсового застосування інгібітора ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) каптоприлу, синхронізуючу дію препарату на стан мозкових судин симетричних зон, взаємозв'язок між динамікою показників системної та мозкової гемодинаміки, а також залежність між ефектами одноразового та курсового застосування інгібіторів АПФ. На підставі одержаних даних патогенетично обгрунтовано доцільність терапевтичної корекції гемодинамічних порушень у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію інгібіторами АПФ і запропоновано гострий фармакологічний тест для відбору груп хворих на цереброваскулярну недостатність для лікування даними препаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52
Шифр НБУВ: РА314619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Грицина І.В. 
Патоморфологія провідної системи серця при коронарній хворобі серця і дилятаційній кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / І.В. Грицина ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено загально-патологічні зміни провідної системи серця через коронарну хворобу та дилятаційну кардіоміопатію, встановлено особливості її старіння. З'ясовано роль морфологічних змін у генезі порушень ритму та провідності серця. Виявлено, що у провідній системі виникає більшість відомих загально-патологічних змін, проте тяжкі пошкодження розвиваються рідко. Встановлено значне домінування компенсаторно-адаптивних змін над гострими альтернативними. Патоморфологічні зміни провідної системи зумовлені коронарною хворобою та дилятаційною кардіоміопатією неспецифічні, призводять до порушень серцевого ритму та провідності лише в третини хворих. Серцеві аритмії та блокади можуть виникати як на тлі змін у самій провідній системі, так і в навколишніх структурах. Первинні аномалії провідної системи й ураження її артерій нерідко призводять до аритмій чи блокад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-2
Шифр НБУВ: РА314098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Зажарська Н.М. 
Етіопатогенез, симптоматична і патогенетична терапія мастита у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Н.М. Зажарська ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено етіопатогенез серозного та катарального маститу, а також вплив лазерного випромінювання, антибіотиків, новокаїну на неспецифічну реактивність організму корів, хворих на мастит. Визначено ефективність лазеротерапії у порівнянні з іншими лікувальними методами. За допомогою проведених досліджень доведено, що у разі запалення молочної залози в крові спостерігаються суттєві порушення морфо-біохімічного складу, зміни факторів неспецифічної реактивності організму, імунодефіцитного стану. Вперше проведено тривале вивчення динаміки морфо-біохімічних, імунологічних показників і показників неспецифічної резистентності крові корів, хворих на мастит, у ході лікування їх лазерним приладом СТП-5, мастилексом, який містить гентаміцин і цефалексин та з використанням новокаїнової блокади. Обгрунтовано перевагу лазера над загальноприйнятими методами лікування маститу. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання від напівпровідникового діоду є високоефективним засобом під час лікування корів, хворих на серозний і катаральний мастит. Визначено позитивну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні та імунологічні показники крові корів. Встановлено доцільність використання патогенетичних методів лікування серозного та катарального маститу замість етіотропних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7
Шифр НБУВ: РА313788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Хареба Г.Г. 
Клінічна ефективність селективної кріодеструкції передньої долі гіпофізу, як методу максимальної андрогенної блокади у хворих на прогресуючий метастатичний рак передміхурової залози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / Г.Г. Хареба ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод лікування метастатичного раку передміхурової залози (РПЗ) - селективну кріодеструкцію передньої долі гіпофізу та вивчено його клінічну ефективність на підставі дослідження кінцевих результатів лікування хворих на пізніх стадіях метастатичного РПЗ за допомогою розробленого методу. Розглянуто гормональний статус хворих на РПЗ та оцінено його зміни в процесі лікування хворих у разі використання методу селективної кріодеструкції передньої долі гіпофізу в порівнянні з іншими методами гормонотерапії. Визначено ефективність запропонованого методу в лікуванні больового синдрому, обумовленого кістковими метастазами раку простати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-3
Шифр НБУВ: РА316038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ярова О.О. 
Лікування перитонітів апендикулярної етіології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.О. Ярова ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Викладено характеристику мікрофлори перитонеального ексудату й основні біохімічні зміни у дітей у разі апендикулярних перитонітів у процесі надходження й у динаміці за умов використання комплексної програми лікування, що включає в себе керовану лапаростомію, продовжену заочеревинну новокаїнову блокаду кореня брижі тонкої кишки та комбіновану лазеротерапію. Доведено ефективність і патогенетичну обгрунтованість запропонованої програми комплексного лікування даної патології у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1
Шифр НБУВ: РА312459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чернобельська І.Ю. 
Клініко-інструментальні особливості перебігу та диференціальна діагностика кардіоміопатії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ю. Чернобельська ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення діагностики кардіоміопатії на підставі вивчення клініко-інструментальних особливостей її перебігу та розробки диференціально-діагностичних критеріїв крадіоміопатії у дітей. Проведено комплексне дослідження стану серцево-судинної системи дітей, хворих на кардіоміопатію, кардит і міокардіодистрофію, за допомогою неінвазивних методів. Визначено характерні електрокардіографічні зміни у дітей, хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію - порушення процесу реполяризації, внутрішньошлуночкові блокади, патологічні зміни зубця Q і шлуночкову екстрасистолію. Встановлено характер морфофункціональних змін міокарда у дітей, хворих на кардіоміопатію. Визначено тип центральної гемодинаміки та його залежність від морфологічного типу кардіоміопатії. Розроблено й апробовано за амбулаторних і стаціонарних умов клініко-математичну модель діагностики кардіоміопатії. Встановлено діагностичну цінність алгоритму та протоколів диференціальної діагностики кардіоміопатії, розроблених на базі запропонованої математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА318993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Єльський К.В. 
Патофізіологічна інтерпретація вмісту простагландину Е-2 і цитокінів у крові хворих на запалення біляносових пазух різного ступеня важкості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / К.В. Єльський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено факти зміни вмісту прозапальних простагладинів (ПГЕ-2) і цитокінів (ІЛ-1б, ФНП-ф, ІЛ-6), протизапальних інтерлейкінів (ІЛ-2, ІЛ-4) у крові пацієнтів з різних ступенів важкості гострого та хронічного запалення біляносових пазух. Досліджено вплив різних методів лікування (хірургічного та консервативного), інгібіції циклооксигеназного шляху метаболізму арахідонової кислоти та блокади Н-1 рецепторів гістаміну, імуномодуляції на вміст у крові досліджуваних медіаторів запалення. За методом кореляційно-регресійного аналізу з використанням інформативних імунологічних, біохімічних і фізико-хімічних показників крові вперше отримано прогностичні рівняння для оцінки важкості запального процесу біляносових пазух і патогенетичного вибору методу його лікування. За методом кореляційно-регресійного аналізу доведено й апробовано стандартні загальнопатологічні типи цитокінової реакції системної запальної відповіді на флогогенний агент залежно від ступеня важкості запалення біляносових пазух: гіперергічний, нормергічний, гіпергічний, а також гіпергічний, близький до анергічного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-2 +
Шифр НБУВ: РА320605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Панасова Т.Г. 
Параанальний аденіт у собак (патогенез і патогенетичні методи лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Т.Г. Панасова ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що в собак, хворих на парааденіт, особливо на хронічну форму, мають місце зміни у секреторному апараті залоз, які призводять до затримки виведення секрету назовні, а, отже, всмоктування його в організм і, відповідно, алергізації організму продуктами секрету. Це викликає значні зміни в системі неспецифічного захисту організму, які проявляються у зниженні активності факторів клітинного та гуморального імунітету. Вперше під час лікування парааденіту використано комплексний метод лікування, який полягає у застосуванні магнітолазеротерапії, поряд з видаленням секрету з залоз, застосуванням ректальних супозиторіїв, антигістамінних препаратів та новокаїнової блокади ділянки залоз та анусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.53 +
Шифр НБУВ: РА322432

Рубрики:

      
12.

Дмитрієва А.В. 
Роль факторів міжклітинної взаємодії в механізмах регуляції центрального і регіонарного кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / А.В. Дмитрієва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію ієрархічної взаємодії факторів міжклітинної взаємодії у регуляції серцево-судинної системи за фізіологічних та патологічних умов. Доведено, що у мікроциркуляторному руслі простациклін є регулятором, який підтримує капілярний тиск та фільтрацію у межах фізіологічної норми через зміни опору перед- та післякапілярних судин. Розглянуто механізм розвитку постішемічної шокової реакції, головною ланкою якої є дилатація периферичних ємнісних судин, підвищення їх розтяжності, депонування значної кількості крові у венозних судинах, обмеження повернення венозної крові до серця, падіння серцевого викиду та артеріального тиску. На підставі хімічної деендотелізації та блокади циклооксигенази визначено роль ендотелія та констрикторних простаноїдів у розвитку гіпоксичного коронароспазму та легеневої гіпертензії. Розкрито механізм гіпотензивної дії великих доз тромбоцит-активуючого фактору. Досліджено, що судинний ендотелій через вивільнення монооксиду азоту (NO) приймає участь у модулюванні тонусу судин, їх реактивності, регулює скорочувальну функцію та еластичні властивості міокарду. Доведено наявність тонкої взаєморегуляції функціональної активності впадаючих до серця судин, міокарда та коронарних судин за допомогою NO. На підставі результатів досліджень встановлено, що NO та простациклін є головними регуляторами базального функціонального стану ефекторних елементів серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.70 + Е70*732.1 +
Шифр НБУВ: РА321973

Рубрики:

      
13.

Короваєва І.В. 
Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / І.В. Короваєва ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено роль асоціації ентеропатогенних E.coli та рота- і коронавірусів в етіології неонатальних діарей телят та розроблено методи та засоби специфічної профілактики цих інфекцій. Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо колібактеріозу та рота- і коронавірусних інфекцій новонароджених телят у тваринницьких господарствах України за 1990 - 2000 рр. Встановлено ступінь розповсюдження та питому вагу асоціації ентеропатогенних E.coli та рота- і коронавірусів серед телят, хворих на диспепсію. Обгрунтовано необхідність розробки нових методів та засобів специфічної профілактики цих захворювань, які базуються на імунізації глибокотільних корів та нетелів одночасно проти збудників ешерихіозу, рота- і коронавірусних інфекцій та створенні полівалентних вакцин для активної імунізації новонароджених телят. Розроблено спосіб комплексної імунізації глибокотільних корів вакциною проти колібактеріозу молодняка на підставі факторів патогенності збудника та вакциною "Рокоген" проти рота- і коронавірусних інфекцій. Визначено можливість створення екстреного захисту тварин проти ентеропатогенних E.coli завдяки блокаді специфічних рецепторів ентероцитів кишечника субклітинними антигенами E.coli, а також доведено можливість перехресного захисту від гетерогенних за фімбріальними адгезинами ешерихій у разі оральної імунізації тварин субклітинними антигенами з одним типом фімбрій. Запропоновано спосіб виготовлення вакцини "Рококол" для оральної імунізації новонароджених телят проти колібактеріозу, рота- та коронавірусних інфекцій, проведено випробування вакцини на лабораторних тваринах та телятах, досліджено імуногенні властивості "Рококолу" та його профілактичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-911-8
Шифр НБУВ: РА320251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гольдрін Є.М. 
Активність ферменту АПФ-незалежного шляху утворення ангіотензина ІІ-хімази в динаміці лікування хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.М. Гольдрін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено компоненти ренін-ангіотензинової системи (РАС), клінічно та патогенетично вагомих показників у динаміці лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Визначено нові ефективні методи оцінки активності ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ)-незалежних шляхів утворення ангіотензину ІІ (АІІ), виявлено критерії ефективності та раціональні схеми застосування антигіпертезивних препаратів на ГХ з урахуванням рівня активності ферменту АПФ-незалежних шляхів утворення ангіотензину ІІ - хімази. Доведено, що терапія інгібітором АПФ у поєднанні з beta-блокатором - небілетом, поліпшує трофіку ендотелію, яка створює передумову до синтезування alpha-l-інгібітора ротеіназа та участі даного інгібітора у пригніченні надмірної активності хімази. Встановлено, що комбінована терапія антагоністами рецепторів АІІ у сполученні з інгібіторами АПФ поряд з позитивним гіпотензивним ефектом пригнічує активність тканинної (фермент - хімаза) і циркулюючої (АПФ) РАС шляхом селективної блокади рецепторів АІІ та інгібування АПФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА322508

Рубрики:

      
15.

Покидько М.І. 
Патоморфогенез, клініка, діагностика та лікування спайкової хвороби на основі визначення індивідуальної судинної реактивності організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / М.І. Покидько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 45 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову концепцію патогенезу спайкової хвороби. З метою визначення схильності до спайкоутворення запропоновано принцип індивідуальної реактивності організму та, зокрема, її судинного компоненту, який у випадку спайкоутворення відіграє вирішальну роль. Наведено клінічну характеристику спайкової хвороби у врахуванням нового патогенетичного підходу до причин виникнення спайкового процесу. Проведено експериментальне дослідження впливу стимуляції вегетативних нервових закінчень на ступінь ішемії судин парієтальної та вісцеральної очеревини та, як наслідок, на мікроциркуляцію черевної порожнини та репаративну регенерацію очеревини за умов порушеної мікроциркуляції. Запропоновано та апробовано новий алгоритм діагностики схильності до патологічного спайкового процесу на підставі результатів визначення індивідуального типу судинної реактивності. Запроваджено нову схему комплексного лікування спайкової хвороби на базі нейрофізичних, фармакологічних та оперативних методів стимуляції парасимпатичної вегетативної нервової системи та блокади симпатичних нервових закінчень, введення симпатологічних препаратів електрофоретичним методом через просвіт товстої кишки та внутрішньочеревинно, введення препаратів групи простагладинів для раннього відновлення моторно-евакуаторной функції кишечника, що значно підвищує ефективність лікування захворювання. На підставі аналізу комплексного клініко-експериментального дослідження обгрунтовано ефективність застосування нових діагностичних, профілактичних та лікувальних алгоритмів спайкоутворення черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-4
Шифр НБУВ: РА321406

Рубрики:

      
16.

Петренко О.Ф. 
Раціональні методи остеосинтезу та стимуляція репаративного остеогенезу у тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / О.Ф. Петренко ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 34 с. — укp.

Наведено результати лікування 687 свійських тварин з різними переломами кісток осьового та периферичного скелета. Розглянуто можливості проведення інтрамедулярного та екстракортикального остеосинтезу, а також післяопераційне застосування стимулювальних препаратів для прискорення репаративних процесів у разі переломів кісток, а також динаміку гістологічних особливостей загоєння переломів. На 40 головах великої рогатої худоби (ВРХ) досліджено можливості проведення екстракортикального остеосинтезу та динаміку гістологічних і гістохімічних особливостей загоєння переломів кісток. На 12 головах ВРХ доведено ефективність застосування черезкісткового остеосинтезу апаратом А.Н.Костюка. У післяопераційному періоді досліджено вплив намациту та новокаїнових блокад на загоєння переломів кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278
Шифр НБУВ: РА319787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Решетнік Є.М. 
Регуляторний вплив енкефалінів та їх синтетичних аналогів на жовчосекреторну функцію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Є.М. Решетнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідів на щурах та ізольованій печінці цих тварин з застосуванням методу тонкошарової хроматографії встановлено регуляторні ефекти енкефалінів та їх синтетичних аналогів на інтенсивність секреції жовчі та її компонентів. Доведено, що специфічні, переважно гіпохолеретичні ефекти, лей- і мет-енкефалінів та аналогу лей-енкефаліну даларгіну усуваються шляхом блокади опіоїдних рецепторів стадолом. Зазначено, що зміни інтенсивності секреції жовчних кислот і ліпідів за умов сумісного послідовного введення блокатора опіоїдних рецепторів стадолу та енкефалінів не співпадають за величиною та напрямком з ефектами самого блокатора. Це свідчить, що регуляторні ефекти енкефалінів та їх синтетичних аналогів щодо інтенсивності секреції жовчі та її компонентів опосередковані нервовими та гуморальними механізмами, а також і мембранними рецепторами за участю ліпідного матриксу плазматичної мембрани. Аналіз динаміки секреції жовчі та її органічних компонентів за дії енкефалінів та їх синтетичних аналогів за умов блокади опіоїдних рецепторів, адренорецепторів та кальцієвих каналів у гострих спробах та у дослідах на ізольованій перфузованій печінці щурів свідчить про безпосередній вплив досліджених регуляторних пептидів на гепатоцити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26
Шифр НБУВ: РА320105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Орел В.В. 
Клініко-статистичне обгрунтування профілактики та інтенсивна терапія ускладнень гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Орел ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Удосконалено спосіб оцінки важкості стану хворих на гострий панкреатит (ГП) з використанням оригінальної системи APACHE II шляхом її модифікації для прогнозування можливого перебігу ГП (неускладненого, ускладненого). Одержано дані щодо прогнозування частоти та кількості ускладнень ГП, частоти поліорганної дисфункції та летальних випадків. Розроблено спосіб оцінки перебігу ГП на підставі модифікованої системи APACHE II та з урахуванням величини розміру гіпертрофованих культивованих нейтрофілів. Проаналізовано вплив подовженої регіонарної епідуральної блокади на зміну клініко-лабораторних показників та частоту ускладнень, поліорганної дисфункції та летальних випадків у хворих на тяжкі форми ГП. За результатами аналізу обгрунтовано застосування подовженої регіонарної епідуральної блокади у комплексі інтенсивної терапії хворих на ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328258

Рубрики:

      
19.

Зейдан І.З. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень натрійуретичної функції нирок в терапії артеріальної гіпертензії у хворих на остеоартроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.З. Зейдан ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти особливостей перебігу есенціальної гіпертензії на тлі остеоартрозу та прийому нестероїдних протизапальних препаратів, що проявляються порушеннями добового ритму артеріального тиску та центральної гемодинаміки. Установлено, що у частини хворих на есенціальну гіпертензію функція нирок є простагландинзалежною. Показано, що призначення цим хворих неселективного інгібітора циклооксигенази диклофенаку натрію, на відміну від німесуліду, погіршує ниркову гемодинаміку, натрійуретичну функцію нирок, добовий ритм артеріального тиску та знижує антигіпертензивну ефективність еналаприлу. Виявлено, що різнорівнева блокада ренін-ангіотензинової системи еналаприлом і лозартаном попереджує ці зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА326363

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Барчук Р.О. 
Участь епіфіза та моноамінів у регуляції функції гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної системи птахів (гістофізіологічний аналіз): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Р.О. Барчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено функціональні зв'язки між епіфізом і гонадами на тлі блокади або стимуляції адренергічних, дофамінергічних і серотонінергічних систем головного мозку, ін'єкцій тестостерону та мелатоніну, а також у разі епіфізектомії та гонадектомії під час статевого дозрівання самців Gallus domesticus. Установлено прямий позитивний зв'язок між епіфізом і гонадами птахів. Показано спад функціональної активності пінеальної залози після гонадектомії. Зазначено, що введення мелатоніну та тестостерону по-різному впливає на функціональну активність епіфіза та гіпоталамо-гіпофізарно-гонадного комплексу птахів, залежно від дози та часу введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*739.177.32 +
Шифр НБУВ: РА325597

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського