Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (39)Тематичний інтернет-навігатор (71)Наукова електронна бібліотека (499)Реферативна база даних (24640)Книжкові видання та компакт-диски (3965)Журнали та продовжувані видання (557)
Пошуковий запит: (<.>K=БОРДЖИ$<.>+<.>K=МЕДИЧ$<.>+<.>K=ПАПСК$<.>+<.>K=ДВОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2835
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
2.

Кардашук В. С. 
Автоматизація керування процесом аерозольного нанокаталізу в системах утилізації відходів хлорорганічного синтезу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. С. Кардашук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано систему автоматизації керування процесом аерозольного нанокаталізу для утилізації відходів хлорорганічного синтезу з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів для підвищення ефективності процесу утилізації широкого спектру хлорорганічних відходів хімічного виробництва та збільшення виходу продуктів для подальшого синтезу. Розроблено математичну модель процесу та проведено його декомпозицію на підсистеми. Запропоновано структуру та методи реалізації дворівневої системи автоматизації керування процесом. Встановлено методи компенсації збурень та координації контурів керування. Визначено програмне забезпечення системи автоматизації та систему відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л610.94
Шифр НБУВ: РА373672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Дібе Гассан 
Автоматизація процесів інтелектуального керування блоками лінійного прискорювача електронів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Гассан Дібе ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено метод нейромережевого керування енергією пучка електронів прискорювача на базі штучних нейронних мереж персептронного типу. Запропоновано та протестовано гібридний метод нечіткої ідентифікації нелінійних систем. Надано метод нечіткого керування з використанням адитивних складових. Вдосконалено варіант модернізації структури дворівневого цифрового керування сильнострумним прискорювачем електронів ЛП-40. Встановлено, що достовірність результатів підтверджується експериментальними дослідженнями та впровадженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.130.51 в641.8,022 + В381.91,022
Шифр НБУВ: РА373669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дорош Т. О. 
Аграрна інтелігенція Радянської України (20-і рр. XX ст.): соціально-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Дорош ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини радянської влади й аграрної інтелігенції. Визначено, що серед представників обох цих конкуруючих еліт бракувало одностайності у відношенні одна до одної. Показано динаміку змін у ставленні аграрної інтелігенції до більшовиків, а також основні точки зору всередині КП(б)У на місце та роль інтелігенції у радянському суспільстві. Наведено підраховані дані щодо кількості аграрної інтелігенції на початку та наприкінці 1920-х рр. Узагальнено теоретичні основи проблеми, надано власне визначення поняття "аграрна інтелігенція". Проаналізовано основні напрямки діяльності аграрної інтелігенції. Зазначено, що, на відміну від сучасних аграрників, представники аграрної інтелігенції радянської України 1920-х рр. займалися не лише науковою, викладацькою, дослідною, виробничою, адміністративною діяльністю та поширенням агрономічних знань, а ще й змушені були вести культурно-просвітницьку роботу. Обгрунтовано, що трансформація свідомості та повсякденного життя селян, як одне з головних завдань радянської влади, вимагала зміни духовно-культурного простору "старої" та створення духовно-культурного простору "нової" аграрної інтелігенції. Виявлено шляхи та механізми впливу радянської влади на трансформацію духовно-культурного простору та побуту аграрної інтелігенції. Розкрито особливості матеріально-побутових умов життя аграрної інтелігенції в місті та в селі. Висвітлено її матеріальні прибутки та видатки, купівельна спроможність, умови побуту, особливості харчування й одягу, проведення дозвілля, соціальне забезпечення, медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА376699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Брославський В.Л. 
Аграрна політика російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр.: зміни у землеволодінні і землекористуванні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Брославський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення джерел і літератури проаналізовано аграрну політику російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр. Відзначено, що після приєднання краю царський уряд ужив заходів щодо збільшення у регіоні російського землеволодіння. З цією метою значні земельні площі були передані наближеним до царського двору російським чиновникам. Основними шляхами зменшення шляхетського землеволодіння у краї у даний період були секвестр, конфіскація та викуп землі казною. Аграрна політика царату щодо католицької, уніатської та православної церков на Правобережжі полягала у зменшенні католицького, ліквідації уніатського та збільшенні православного землеволодіння та землекористування. Політика російського уряду щодо селянського землекористування на Правобережній Україні у зазначений період мала, як правило, протекціоністський характер. Царат намагався використати становище селян у боротьбі проти польських поміщиків. З цією метою у 1848 р. у краї проводилась інвентарна реформа. Однак вона не здійснила значного полегшення стану селян та не зумовила суттєвих змін у селянському землекористуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-21 +
Шифр НБУВ: РА354642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
7.

Присташ І.В. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під кукурудзу на зерно у сівозміні на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І.В. Присташ ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с — укp.

З'ясовано, що систематичне застосування добрив у сівозміні сприяє покращенню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості в результаті поліпшення якісних властивостей і збільшення вмісту гумусу шляхом підвищення кількості рухомих органічних речовин, мінерального азоту, рухомого фосфору та обмінного калію в орному та підорному шарах. Встановлено вплив добрив на зменшення рухомості цинку у грунті, про що свідчать результати польових і лабораторних досліджень. Доведено, що поліпшення поживного режиму грунту сприяє кращому розвитку рослин кукурудзи за умови внесення добрив внаслідок підвищення площі листкової поверхні, накопичення органічної речовини та посилення чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю кукурудзи на зерно. На підставі рівнянь регресії визначено критичні величини площі листкової поверхні у різні фази розвитку рослин кукурудзи. Встановлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Кристалон особливий", "Акварін N 5" та nutribor з урахуванням етапів органогенезу кукурудзи дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Виявлено найбільшу оптимальність методу дворазового позакореневого підживлення на IV та VI етапах органогенезу качана. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення в тривалому досліді на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Радченко О.М. 
Адаптаційні реакції, їх значення у клініці внутрішніх хвороб: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Радченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Доведено цілісність й універсальність загального адаптаційного синдрому, який складається з певної послідовності адаптаційних реакцій на різних рівнях реактивності, забезпечує гомеостаз і життєдіяльність організму людини та тварин, в яких достатньо розвинені нервова, ендокринна, імунна системи (ссавці). Відзначено, що адаптаційні реакції розвиваються як відповідь організму на сукупність факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ. Експериментально доведено, що імунокомпетентні органи змінюються за різних адаптаційних реакцій. Уперше вивчено вплив нестероїдних протизапальних, сульфаніламідного та пірамідинового препаратів на розвиток реакцій. Установлено, що ці препарати у здорових тварин частіше, ніж інші медикаменти викликають адаптаційні реакції несприятливих типів, відповідно яким змінюються показники функції зовнішнього дихання, гемодинаміки, запалення, параметри гемостазу, діяльності нервової, ендокринної та імунної систем, ліпідного обміну. Виявлено та описано сезонні та добові ритми загальних адаптаційних реакцій. Установлено, що частота їх утворення залежить від віку та наявної патології. Обгрунтовано існування окремого типу загальної неспецифічної адаптаційної реакції - реакції неповноцінної адаптації, яка є фоном для будь-якої патології та має відмінні від інших реакцій характеристики нервової, ендокринної, імунної систем, параметри гемостазу та запалення. Уперше з'ясовано прогностичне значення сприятливого чи несприятливого типів адаптаційних реакцій для перебігу хвороб внутрішніх органів. Виявлено, що сприятливими є реакції спокійної та підвищеної активації, а несприятливими - стрес, переактивація та неповноцінна адаптація. Визначено критерії повної, часткової та неповноцінної ремісії з урахуванням типу адаптаційної реакції. Обгрунтовано можливість використання адаптаційних реакцій для медичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-3 +
Шифр НБУВ: РА329267

Рубрики:

      
9.

Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Логвиненко Б.О. 
Адміністративно-правові засади медичного забезпечення органів внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Б.О. Логвиненко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми адміністративно-правових засад організації медичного забезпечення органів внутрішніх справ України. Розглянуто особливості медичного забезпечення як складової соціального захисту органів внутрішніх справ та різновиду внутрішньосистемної діяльності. Проаналізовано етапи становлення та розвитку медичної служби МВС України. Визначено домінуючу роль адміністративно-правового регулювання відносин медичного забезпечення ОВС України. Запропоновано визначення та характеристику організаційних засад чинної моделі медичного забезпечення. Досліджено основні функції медичних підрозділів МВС України та форми діяльності відомчих лікувально-профілактичних закладів. З урахуванням сучасних умов і тенденцій реформування вітчизняної системи охорони здоров'я обгрунтовано пропозиції щодо визначення перспективних шляхів розвитку медичного забезпечення органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.6:Р + Р89(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Винярський Я.М. 
Алгоритм діагностики гіперпластичних процесів ендометрія у жінок репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Я.М. Винярський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено клініко-статистичний аналіз, визначено соціальні та медичні фактори ризику розвитку гіперпластичних процесів ендометрія, встановлено їх окрему та поєднану значимість. Розроблено новий алгоритм діагностики патології ендометрія у жінок репродуктивного віку, шляхом застосування сучасних функціональних і малоінвазивних методик. Вперше здійснено порівняльний аналіз діагностичної значущості ультразвукових і ендоскопічних методів діагностики внутрішньоматкової патології. Запропоновано нову діагностичну програму, яка дозволяє моделювання оперативного втручання, підвищує його ефективність, дозволяє прогнозувати та проводити профілактичні заходи інтра- і післяопераційних ускладнень. Науково обгрунтовано та впроваджено в клінічну практику показники оцінки особливостей морфометричних станів клітин ендометрія, рецепторного статусу ендометрія та строми. Запропоновано нові сучасні підходи до діагностики та лікування гіперпластичних процесів ендометрія з урахуванням чутливості до гормональної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-4 +
Шифр НБУВ: РА369108

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кравченко С.А. 
Алельний поліморфізм мінісателітних та мікросателітних локусів в популяціях з різних регіонів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / С.А. Кравченко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено алельний поліморфізм гіперваріабельних локусів серед населення різних регіонів України. Одержано дані стосовно частоти та спектру алельних варіантів, генотипів і гаплотипів мінісателітних і мікросателітних локусів геному людини у досліджуваних популяціях. За результатами досліджень не виявлено генетичної диференціації серед населення міст Києва, Львова, Кременчука та Алчевська. Розраховано показники різноманіття алелів і гаплотипів мікросателітних локусів Y-хромосоми у популяціях слов'янського походження з України, Росії, Білорусі та популяції кримських татар. Встановлено, що популяція кримських татар є найбільш гетерогенною серед усіх досліджуваних. Для популяцій з України, Росії, Білорусі було сформовано мережу найрозповсюдженіших гаплотипів і виявлено два мажорних гаплотипи 13/11/11/24/16 та 13/11/10/25/16, які, найбільш імовірно, є "прабатьківськими" у популяціях східних слов'ян. Показники генетичних відстаней розраховані на основі даних алельного поліморфізму локусів Y-хромосоми, демонструють близькість всіх східнослов'янських популяцій та їх генетичну віддаленість від інших популяцій Європи та Азії. Запропоновано інформативну панель ДНК-поліморфних маркерів з метою проведення генотипоскопії у судово-медичній експертизі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.16*725.112.1 + Е70*441.221.3
Шифр НБУВ: РА319282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пономаренко В.І. 
Аліментарна реабілітація хворих, що перенесли інфаркт міокарда, в санаторно-курортних закладах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.І. Пономаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням обгрунтування гігієнічних вимог до санаторної аліментарної реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда. В роботі приведені нові науково обгрунтовані результати та здійснені нові розробки в області нутріціології при інфаркті міокарда, що базуються на функціонально-гомеостатичній концепції. Розглянуті методологічні передумови до регламентування харчування контрольного контингента, обгрунтовано рівні споживання енергії та нутрієнтів з адаптацією до їх значень діючого продуктового набору. Отримали розвиток вимоги до режиму дієтотерапії, структури раціонів, що консолідовано в універсальному орієнтовному семиденному меню. Приведена парадигма потенціювання медичної ефективності аліментарної програми за допомогою біологічно активних добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-51

Рубрики:

      
14.

Вітковський В.Ф. 
Амбулаторна екстракорпоральна ударнохвильова літотрипсія у лікуванні хворих на сечокам'яну хворобу та шляхи розширення показань до неї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.Ф. Вітковський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення клінічного матеріалу вперше розроблено перелік розширених показань і протипоказань до виконання екстракорпоральної ударнохвильової літотрипсії (ЕУХЛ) за амбулаторних умов і доведено її високу ефективність. Викладено схему комплексного амбулаторного лікування хворих на сечокам'яну хворобу (СКХ), основним елементом якого є ЕУХЛ, визначено взаємодію лікарів різних спеціальностей на етапах надання медичної допомоги. Доведено доцільність виконання за даних умов відтермінованої ЕУХЛ після встановлення сечовідних стентів і черезшкірної нефростомії у разі ускладненого перебігу СКХ або з профілактичною метою. Обгрунтовано можливість, безпечність і виявлено значний економічний ефект амбулаторного лікування хворих на СКХ методом ЕУХЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58 +
Шифр НБУВ: РА342927

Рубрики:

      
15.

Слабий М.В. 
Аналіз стану та шляхи оптимізації системи фармацевтичних кадрів в Україні: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / М.В. Слабий ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 46 с. — укp.

Із використанням програмно-цільового методу обгрунтовано шляхи пріоритетного розвитку системи фармацевтичних кадрів України. Розроблено методику дослідження та проведено порівняльний аналіз стану фармацевтичних кадрів на рівні МОЗ України й окремих адміністративно-територіальних регіонів (показники забезпечення на 10 тис. населення, динаміки, вікової структури, мобільності). Наведено рекомендації щодо його оптимізації. Розроблено концепцію, структуру, програмне й інформаційне забезпечення аналітично-соціальних баз даних, зокрема, для визначення потреби в інформації. Вивчено показники динаміки й обгрунтовано шляхи оптимізації професійної підготовки студентів за спеціальностями "Фармація" та "Клінічна фармація" у медичних ВНЗ. Розроблено концепцію неперервної професійної освіти провізорів з фармакоекономіки, інтегрованої з післядипломною підготовкою. Запропоновано методику визначення потреби у штатних одиницях клінічних провізорів для стаціонарних і поліклінічних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п/р88
Шифр НБУВ: РА372523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чередніченко Т.В. 
Аналіз фінансово-господарської діяльності бюджетних установ (на прикладі державних медичних установ м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Чередніченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм функціонування системи управління медичними установами за сучасних умов господарювання, визначено пріоритетні напрямки ефективної організації охорони здоров'я щодо економічних реформ. Висвітлено методичні підходи щодо організації та проведення економічного аналізу функціональної діяльності медичних установ, обгрунтовано вибір об'єктів аналітичного дослідження. Наведено оцінку стану фінансування медичних установ, рекомендації щодо вибору найвпливовіших методів аналізу надання лікарняних послуг під час виявлення майбутніх тенденцій у бюджетному фінансуванні закладів охорони здоров'я. Запропоновано шляхи вдосконалення методики економічного аналізу кошторисних видатків медичних установ з метою розробки моделі ефективного управління функціональною діяльністю закладів охорони здоров'я, а також можливості реалізації методики аналізу якості медичної допомоги на основі інтегрального показника з урахуванням фактора соціальної задоволеності населення якістю медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА327232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Демченко 
Аналітичні дослідження в ряді протигрибкових лікарських засобів похідних азолів та нафтилметиленаміну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Вікторія Олександрівна Демченко ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7
Шифр НБУВ: РА366149

Рубрики:

      
18.

Оніщенко Н.Г. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія овець в умовах Криму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Н.Г. Оніщенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання комбінацій протипротозойних препаратів з пролонгаторами для лікування змішаної форми анаплазмозно-бабезіозної інвазії овець в Криму. Розроблено метод експрес-діагностики змішаних форм кровопаразитарних інвазій за допомогою люмінесцентної мікроскопії. Досліджено профілактичні та лікувальні властивості нового протипротозойного препарату "Золг" у разі змішаного перебігу анаплазмозу та бабезіозу. Встановлено, що введення даного препарату у дозі 0,002 г/кг підшкірно або внутришньом'язово під час масового нападу кліщів-переносників захворювання запобігає розвитку бабезіозу та затримує появу в крові анаплазм на 22 доби, що обумовлює легкий характер перебігу захворювання. Виявлено, що підшкірне або внутришньом'язове введення препарату у дозі, що в п'ять разів більша за терапевтичну (10 мг/кг), не викликає клінічних ознак токсикозу та не призводить до зміни вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів та лейкоцитів, активності АлАт, АсАТ та лужної фосфатази. З'ясовано, що дворазове введення препарату "Золг" вівцям у дозі 10 мг/кг з інтервалом 50 діб звільняє організм від анаплазм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-931-7 + П873.611.6-931-7 +
Шифр НБУВ: РА345864

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Ворощук 
Анатомія і топографія ниркових пірамід людини зрілого та похилого віку у проекції ниркових воріт (воксельне анатомічне моделювання): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Руслан Сергійович Ворощук ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*695.11
Шифр НБУВ: РА359125

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Товкач 
Анатомія стравохідно-шлункового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Юрій Васильович Товкач ; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Е70*694.3*33
Шифр НБУВ: РА365736

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського