Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (3357)Книжкові видання та компакт-диски (1507)Журнали та продовжувані видання (215)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 289
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
2.

Усик В.В. 
Автоматизована оцінка стану тіл хребців: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.В. Усик ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано критерії для кількісної оцінки ступеня зміни форми тіл хребців, а також алгоритм, що дозволяє перетворювати координатну інформацію про контур тіл хребця у функціональну залежність, до якої можна застосовувати методи цифрового аналізу. Розроблено новий двосторонній підхід до створення моделі тіл хребця: структурної моделі хребця, яка дає змогу дослідити зміну геометричних параметрів його тіл та аналітичної моделі для опису їх контурів. Розроблено структуру автоматизованої системи обробки рентгенограм поперекового відділу хребта, запропоновано технічну реалізацію комплексу, а також створено багаторівневе програмне забезпечення. Наведена система дозволяє здійснювати введення координатної інформації з рентгенограм поперекового відділу хребта, одержувати кількісні характеристики, необхідні фахівцеві для постановки діагнозу згідно з існуючими методиками, дослідити форму тіл хребців, одержати вектор ознак їх структурної моделі та апроксимувати графік розгортки контуру певного тіла хребця (аналітичну модель цього тіла).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5-5 +
Шифр НБУВ: РА336972

Рубрики:

      
3.

Меркулова К.В. 
Автоматизована система визначення життєздатності клітин (на прикладі культивованих фібробластів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.В. Меркулова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено структуру автоматизованої системи визначення життєздатності клітин і підтримки прийняття рішень щодо стану культивованих фібробластів. Для першої стадії розвитку культури запропоновано метод оцінки життєздатності клітин, який передбачає застосування ентропійного еквівалента. Розвинуто метод побудови класифікаційних векторів зображень моношарів фібробластів, що грунтується на обчисленні логарифмічно-полярних вейвлет-сигнатур. Наведено метод класифікації зображень моношарів фібробластів. На базі розроблених методів і алгоритмів реалізовано програмне забезпечення автоматизованої системи визначення життєздатності клітин на прикладі культивованих фібробластів, яка дозволяє збільшити оперативність і підвищити точність прийняття рішення про життєздатність клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 + Р454.995 с51 +
Шифр НБУВ: РА341303

Рубрики:

      
4.

Гамрецький А.А. 
Активація репаративного остеогенезу при порушеннях загоювання переломів довгих кісток (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Гамрецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Враховуючи результати обстеження та лікування пацієнтів з переломами довгих кісток з'ясовано, що після перенесених післяопераційних ускладнень регенераторні властивості кісткової тканини значно знижуються, що призводить до розвитку хибних суглобів. На основі експериментальних досліджень встановлено, що використання ембріональної кісткової тканини сприяє більш активному перебігу репаративного остеогенезу, формуванню та перебудові сформованого регенерату. Розроблено методику прогнозування на базі теорії непарних множин, що дозволяє з високою вірогідністю передбачити розвиток уповільненої консолідації довгих кісток та хибних суглобів на основі анамнестичних та об'єктивних даних, одержаних під час обстеження хворого. Клінічно доведено, що застосування ембріональної кісткової тканини є ефективним методом стимуляції репаративного остеогенезу за ускладнених переломів довгих кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА329598

Рубрики:

      
5.

Малиш І.Р. 
Аналгоседація та раннє нутритивне забезпечення, як методи інтенсивної терапії у постраждалих з тяжкою політравмою: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / І.Р. Малиш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено підходи щодо проведення інтенсивної терапії у постраждалих з тяжкою політравмою з метою покращання результатів їх лікування. Наведено результати аналізу перебігу посттравматичного періоду, а також ефективності проведеної терапії у 270-ти постраждалих з тяжкою політравмою. У разі розвитку синдрому поліорганної недостатності (СПОН) виявлено постійно високі рівні у плазмі прозапальних цитокінів на фоні прогресуючого зростання протизапальних медіаторів, виснаженні спонтанної та індукованої продукції імуноцитами прозапальних цитокінів. У разі розвитку СПОН у постраждалих виявлено лімфопенію, зниження рівня T-лімфоцитів, а саме: T-хелперів, стабільно низькі рівні B-лімфоцитів, зниження у крові рівнів основних класів імуноглобулінів, значне пригнічення регуляторного впливу цитокінів на вираженість клітинної та гуморальної імунної відповіді. Проведення аналгоседації на тлі раннього етерального та парентерального живлення у досліджених постраждалих лімітує збільшення у плазмі рівня прозапальних цитокінів, сприяє збереженню балансу прозапальних і протизапальних цитокінів, а також спонтанної секреції імуноцитами прозапальних цитокінів, запобігає порушенню активації імуноцитів і виснаженню цитокінпродукувальних функцій імунних клітин, сприяє підтримці збалансованої цитокінової відповіді за умов антигенної стимуляції. Використання аналгоседації, а також нутритивного забезпечення дозволяє знизити частоту розвитку СПОН (3 70 до 32,8 %) і летальність (з 50 до 30 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353479

Рубрики:

      
6.

Нагайчук В.І. 
Біогальванізація в гострому періоді опікової хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Нагайчук ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім.М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 17 с. — укp.

Розглядаються питання терапії опіків, при використанні в комплексному лікуванні методів біогальванізації і біофорезу лікарських препаратів. Наведені результати лікування 360 хворих різного ступеню важкості. Обгрунтовано доцільність застосування біогальванізації і біофорезу лікарських речовин та розроблені методики і схеми їх використання в комплексному лікуванні опіків різного ступеню важкості. Зменшена кількість інфекційних ускладнень на 43,5%. Зменшена летальність хворих з індексом важкості ураження II ст. в 5,6 рази, III ст. в 2,6 рази і IV ст. в 1,9 рази. Скорочені строки лікування потерпілих з опіками середнього ступеню важкості на 24,8%, важкого ступеню на 20,9% і вкрай важкого - на 16,9%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-542

Рубрики:

      
7.

Лобашова К.Г. 
Біокінетика рибофлавіну і 2-дезоксиглюкози в структурах ока експериментальних тварин у нормі і за лужного опіку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / К.Г. Лобашова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено кінетику вмісту РФ і ДГ у крові і у волозі передньої камери інтактного ока за внутрішньовенного, внутрішньоартеріального і внутрішньом'язового введення лікарських сполук кролям. Виявлено, що внутрішньоартеріальне введення РФ і ДГ забезпечує більш високий їх рівень у центральній (крові) і однієї з периферичних (волозі камери ока) камер кінетичних схем їх розподілу в організмі. Відзначено збільшення лише екстенсивних параметрів моделей. Досліджено вплив патології - лужного опіку ока кролів - на параметри надходження РФ і ДГ у вологу передньої камери ока за їх внутрішньосудинного та внутрішньом'язового введення. Досліджено у порівнянні процеси фармакокінетики РФ в організмі мишей за цих способів його введення. Запропоновано модифікацію двочасткової моделі, адаптованої до дослідження процесів біокінетики РФ і ДГ в очах експериментальних тварин у нормі та за експериментальної патології її розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29 +
Шифр НБУВ: РА335731

Рубрики:

      
8.

Мустецов Т.М. 
Біотехнічна система діагностики стану пацієнтів з політравмою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Т.М. Мустецов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнічну систему медичної діагностики. На базі запропонованої моделі процесу медичної діагностики показано, що формування медичного діагнозу не може бути виконано тільки технічними засобами, оскільки медичний діагноз є результат репродуктивного та продуктивного мислення, що властиве тільки людині. Математично формалізовано задачу підвищення якості медичного діагнозу. Показано, що підвищення ефективності застосування технічних засобів у медицині може бути досягнуто за умови їх використання як засобів допомоги та стимулювання роботи лікаря-діагноста. Для реалізації розробленого підходу запропоновано використання декількох експертних та інформаційно-пошукової систем. Доведено, що для роботи інформаційно-пошукової системи необхідно використовувати матрицю асоціювання термінів. З'ясовано, що експертні системи можуть бути побудовані як ймовірнісні та на базі теорії нечітких множин. Для першого випадку запропоновано модифікацію формули Байєса, що дозволяє враховувати кореляцію між симптомами. З урахуванням того факту, що в медицині широко використовуються якісні показники, оптимізовано їх кількість і розміщення у межах шкали. Синтезовано структурну схему системи та запропоновано експертну підсистему для діагностики закритих травм живота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-4 +
Шифр НБУВ: РА361321

Рубрики:

      
9.

Дмитрієва К.Ю. 
Біохімічні механізми пошкодження ферментних систем біотрансформації ксенобіотиків печінки за умов опікової травми шкіри та корекції антиоксидантами триметазидином і мексидолом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / К.Ю. Дмитрієва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що опікове ураження шкіри зумовлює пригнічення активності ксенобіотик-метастабілізувальних ферментів у печінці щурів, максимум якого виявлено на першому тижні, подальшу нормалізацію установлено протягом місяця. Найбільшою мірою гальмуються активності цитохромів P4502E1, 2C і 3A, а також ферментів кон'югації, меншою - цитохромів P4501 A2, 2D і арілестерази. На рівні організму це має прояв у сповільненні елімінації модельних препаратів "Амідопірин" і "Ацетанілід", лікарських засобів "Диклофенак натрію" та "Напроксен", зростанні їх анальгетичної дії. Ці зміни корелюють з підвищенням рівня малонового діальдегіду, дієнових кон'югатів, карбонільних груп білків, нітратів і нітритів, фактора некрозу пухлин-<$Ealpha> й інтерлейкіну-6, активності ксантиноксидази й оксидази D-амінокислот і падінням активності супероксидисмутази та каталази і асоціюється з ультраструктурними та біохімічними змінами у печінці (деструкцією мембран ендоплазматичного ретикулуму та мітохондрій, посилення солюбілізації компонентів мікросомальних мембран). Триметазидин переважає мексидол за мембранопротекторною дією та за здатністю захищати систему біотрансформації ксенобіотиків від опікового ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-37 + Р413.51-2 +
Шифр НБУВ: РА353543

Рубрики:

      
10.

Гасько М.В. 
Блокуючий інтрамедулярний метало-полімерний остеосинтез в лікуванні множинних переломів довгих кісток нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.В. Гасько ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання тактики лікування хворих із множинними переломами довгих кісток нижніх кінцівок із затосуванням блокувального інтрамедулярного метало-полімерного остеосинтезу як самостійного методу лікування, так і у поєднанні його з іншими консервативними й оперативними методами лікування. Запропоновано методику динамічного варіанта блокувального інтрамедулярного метало-полімерного остеосинтезу з осьовою нестабільністю відламків і реабілітаційного лікування у післяопераційному періоді. Встановлено особливості метаболізму колагену мінерального обміну та лужної фосфатази у хворих з множинними переломами довгих кісток нижніх кінцівок. Вперше визначено рентгенологічну динаміку репаративної регенерації кісткової тканини у разі застосування блокувального інтрамедулярного метало-полімерного остеосинтезу, виконаного на двох і трьох сегментах, та у поєднанні з іншими методами лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5-588
Шифр НБУВ: РА313535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ковальчук А. О. 
Використання деепідермізованих ліофілізованих ксенодермотрансплантатів при лікуванні хворих з опіками (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. О. Ковальчук ; Буковин. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше виявлено позитивні морфологічні зміни в експериментальних опікових ранах під час використання ксенотрансплантатів вторинного зрізу і досліджено антитоксичні, антимікробні властивості ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Встановлено динаміку змін гуморальної та клітинної ланок імунітету та показників інтоксикації під час проведення ранньої некректомії глибоких опікових ран з наступним пластичним закриттям ксенотрансплантатами первинного та вторинного зрізу. Проведено порівняльний аналіз традиційного лікування обпечених хворих і хворих, яким проводилось раннє хірургічне лікування з використанням ліофілізованих ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Обгрунтовано доцільність використання ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу у комплексному лікуванні хворих з опіками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5
Шифр НБУВ: РА380783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чернишов В.І. 
Використання плазмозамінників на основі сорбітолу для ресусцитації хворих з травматичним шоком : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.І. Чернишов ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Висвітлено уявлення щодо гемодинамічного профілю високого темпу інфузії 6 % / 1,9 % та 20 % / 1,9 % розчинів сорбітолу/натрію лактату. Досліджено зміни показників гемостазу до та після інфузії даних розчинів сорбітолу/натрію лактату, визначено вплив інфузії на рівень гідратації легеневої паренхіми. Проаналізовано динаміку рівня глікемії до та після інфузії, проведено порівняння ефектів інфузії препаратів на основі сорбітолу з представниками колоїдних і кристалоїдних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 + Р458.133-52 +
Шифр НБУВ: РА370959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Фатхі Хідер Мохамед Еладар 
Відламкові переломи клубової кістки у структурі травми тазу (діагностика та лікування): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Фатхі Хідер Мохамед Еладар ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання поліпшення анатомо-функціональних результатів лікування у разі відламкових переломів клубової кістки шляхом розробки алгоритмів діагностики і лікування, створення технології та пристроїв для навігації, репозиції та стабільної малоінвазивної фіксації відламків у разі відновлення опорної і каркасної функції тазу. Проаналізовано архівний та клінічний матеріал лікування 100-а постраждалих з травмою тазу, які мали в структурі відламкові переломи клубової кістки. Для порівняння виділено три клінічні групи за способами лікування. Охарактеризовано способи і пристрої для малоінвазивної репозиції та остеосинтезу відламкових переломів клубової кістки у поєднанні з використанням ендовідеохірургії і сонографічної навігації, які мінімізують травматичність стабілізації, зберігаючи васкуляризацію відламків і функціональні можливості м'язів, що змінює тактичні підходи до оперативного лікування. На підставі рентгеноморфологічного аналізу виділено три структурні типи пошкоджень, які дозволили розробити алгоритми діагностики і лікування, використання яких покращило результати, а саме ранню активізацію пацієнтів, а також функціональні результати лікування за системою оцінки D.S.Majeed (1990) на 14 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.197.8 +
Шифр НБУВ: РА360493

      
14.

Мангуренко О.І. 
Відновлення біологічної стійкості організму при опіковій хворобі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.І. Мангуренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему анестезіолого-реанімаційного забезпечення постраждалих з опіками. На підставі енергобіометричного моніторингу (статусметрії) визначено види порушення біостійкості - стресбіопошкодження та стресбіозруйнування - у 103-х пацієнтів у гострому періоді тяжкої та вкрай тяжкої опікової хвороби, визначено їх характеристики. Висвітлено переваги використання технології енергоресуститації мікроциркуляторно-мітохондріальної недостатності у разі стресбіопошкодження. З використанням технології статускорекції здійснено відновлення біостійкості у випадку стресбіоруйнування. Доведено, що використання інтеграційної протиопікової терапії дозволяє підвищити адекватність тотального внутрішньовенного наркозу у тяжких хворих. Установлено, що застосування запропонованої тактики інтеграційної протиопікової терапії дозволяє уникнути летальності у випадку стресбіопошкодження та зменшити летальність у порівнянні з традиційною інтенсивною терапією за стресбіоруйнування на 31,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 +
Шифр НБУВ: РА359824

Рубрики:

      
15.

Шманько О.П. 
Відновлення опорності передніх відділів хребта грудної та поперекової локалізації шляхом індивідуального ендопротезування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.П. Шманько ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено клінічне й експериментальне дослідження з метою теоретичного обгрунтування та клінічного використання способу вентрального відновлення опорості передніх відділів хребта грудної та поперекової локалізації з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного пацієнта та патологічного стану, що зумовлює порушення міжтілової опори. На підставі ретроспективного аналізу клінічного матеріалу встановлено, що основною причиною більшості незадовільних анатомічних результатів відновлення міжтілової опори є невідповідність механічних характеристик використаних імплантатів механічним характеристикам тіл хребців конкретного пацієнта. Використання запропонованої системи автоматизованого дослідження напружено-деформованого стану елементів системи хребець - ендопротез для моделювання операцій ендопротезування дозволяє оптимально підібрати параметри ендопротезів і схем хірургічних операцій з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів. Застосування розробленого оригінального пристрою для відновлення міжтілової опори дозволяє знизити негативні наслідки (реакції) взаємодії імплантата та тіла хребців, розташованих вище та нижче ендопротеза за рахунок його установлення, механічні характеристики якого відповідають (дорівнюють) або близькі до механічних характеристик кісткової тканини хребта конкретного пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5 + Р458.195.5-5 +
Шифр НБУВ: РА348503

Рубрики:

      
16.

Істомін А.Г. 
Відновлення стабільності таза при пошкодженнях та захворюваннях крижово-клубових суглобів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / А.Г. Істомін ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у вивченні патомеханіки нестабільності таза. Для визначення ролі зв'язок крижово-клубових суглобів у збереженні стабільності таза запропоновано оригінальний спосіб їх експериментального дослідження та пристрій для його здійснення. На підставі отриманих експериментальних даних розроблено математичну модель і концепцію нестабільності таза. З використанням методу кінцевих елементів створено тривимірну модель таза, засновану на комп'ютерній обробці даних ЯМР-томографії. На основі концепції нестабільності таза, даних експериментальних, клінічних, рентгенологічних та ЯМР-томографічних досліджень розроблено алгоритм діагностики та лікування ушкоджень крижово-клубових суглобів. Застосування комбінації позаосередкового та заглибного остеосинтезу дозволило оптимізувати лікування вертикально нестабільних і поліфрагментарних ушкоджень крижово-клубових суглобів. Тактика лікування деструктивно-дистрофічних, запальних та пухлинних уражень крижово-клубових суглобів визначалась формою порушень біомеханіки поясу нижніх кінцівок. З застосуванням математичної моделі таза для диференціації підходів до відновлення стабільності таза обгрунтовано систему радикально-зберігаючих і реконструктивних операцій для лікування захворювань крижово-клубових суглобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.51
Шифр НБУВ: РА318108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Болховітін П.В. 
Відновлення хрестоподібних зв'язок у системі хірургічного лікування нестабільності колінного суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / П.В. Болховітін ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Створено інформаційно-концептуальну модель способів відновлення хрестоподібних зв'язок, сформульовано та теоретично обгрунтовано концепцію їх двоклаптевого пластичного відновлення. Запропоновано та верифіковано принцип змінного натягання пучків трансплантатів хрестоподібних зв'язок, застосування якого забезпечує оптимальні умови для їх функціонування. Наведений принцип передбачає черговість натягання, що раніше не враховувалось. Розроблено методологічні та технологічні підстави відновлення хрестоподібних зв'язок за умов нестабільності колінного суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.544-588 +
Шифр НБУВ: РА336936

      
18.

Верба О.І. 
Вікові особливості порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини в населення, що мешкає в екологічно несприятливих умовах (підвищений вміст фтору в воді) та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.І. Верба ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в експерименті встановлено роль помірно підвищеного вмісту фтору у воді на розвиток структурно-функціональних порушень кісткової тканини на тлі естрогенного дефіциту, а також остеопротекторні властивості препарату кальцію ІІІ покоління (кальцеміну). Вперше вивчено вікові особливості фізичного розвитку, формування піку кісткової маси, структурно-функціонального стану кісткової тканини, розповсюдженість остеопенічного синдрому та остеопорозу в населення, яке мешкає в регіоні з підвищеним вмістом фтору у воді. Визначено роль дисбалансу у фактичному раціоні харчування в розвитку структурно-функціональних порушень кісткової тканини в даного контингенту, а також рентгеноденситометричні показники кісткової тканини. Вивчено ефективність препарату кальцію ІІІ покоління кальцеміну в профілактиці порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини у дітей, які проживають за умов підвищеної концентрації фтору у воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА335641

Рубрики:

      
19.

Донченко Л.І. 
Вікові особливості розвитку метаболічних порушень у постраждалих з травмою опорно-рухового апарату (діагностика і прогнозування): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.І. Донченко ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Вивчено вікові особливості метаболічної реакції на механічну травму. Проаналізоано результати дослідження активності ферментів, вмісту електролітів, вуглеводів, ліпідів і білків у сироватці крові 355-ти постраждалих різного віку та 48-ми осіб контрольної групи. Доведено, що у постраждалих з ускладненнями інфекційно-запального та дегенеративно-дистрофічного характеру зміни процесів метаболізму у гострому періоді травми мають між собою суттєві розбіжності, за цього особливості метаболічної реакції на травму визначаються віком постраждалих. Розроблено методи ранньої діагностики інфекційно-запальних ускладнень, а також діагностики дегенеративно-дистрофічних процесів у динаміці травматичної хвороби. Запропоновано алгоритм прогнозу розвитку ускладнень після травми у постраждалих молодого та похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330127

Рубрики:

      
20.

Бодня О.І. 
Внутрішньосуглобові переломи п'яткової кістки та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.І. Бодня ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз результатів лікування консервативними та оперативними методами 158-ми хворих з внутрішньосуглобовими переломами п'яткової кістки. Встановлено, що незадовільні наслідки лікування, обумовлені помилками та ускладненнями, переважають (76,09 %) у разі застосування консервативної терапії. На підставі проведеного рентгенологічного дослідження удосконалено робочу схему внутрішньосуглобових переломів п'яткової кістки та кількісну оцінку ступеня зміщення уламків, які дозволяють визначити ступінь тяжкості пошкодження та оптимальну лікувальну тактику. На основі експериментальних досліджень та математичного розрахунку надано біомеханічне обгрунтування можливості черезкісткового остеосинтезу внутрішньосуглобових переломів п'яткової кістки. Запропоновано пристрої та технологію керованої зовнішньої фіксації за різних типів переломів п'яткової кістки, а також у поєднанні з переломами таранної кістки, обгрунтовано високу ефективність даних методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.578 +
Шифр НБУВ: РА330013
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського