Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=БОРЖНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Позняков С.П. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Позняков ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено правові проблеми формування й функціонування адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу й обгрунтовано шляхи його удосконалення. Розкрито зміст понять "адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу", "сфера погашення податкового боргу", "адміністрування податкового боргу", "контроль за погашенням податкового боргу", "стягнення податкового боргу платників податків", "тінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", "фактори відтворення тіньових відносин у сфері погашення податкового боргу", "детінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", які найбільш повно й адекватно визначають зміст досліджуваних правовідносин. Проаналізовано сучасний стан організаційної та функціональної структури органів ДПС України щодо реалізації функцій забезпечення погашення податквого боргу; адміністративно-правового регулювання відносин у предметній сфері. Визначено структуру та зміст тіньових відносин. Наведено рекомендації щодо формування економічних, організаційних і правових передумов детінізації відносин у досліджуваній сфері. Обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-правового режиму запобігання виникненню податкового боргу платників податків і забезпечення своєчасного його погашення, превентивної протидії адміністративним і фінансовим порушенням, пов'язаним з тіньовими проявами податкових боржників. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень у нормативно-правові акти з проблематики дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА350544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сгара Е.В. 
Використання інституту мирової угоди у процедурі банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Е.В. Сгара ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості застосування норм інституту мирової угоди у межах процедур санації та розпорядження майном під час провадження справи про банкрутство. Вивчено історичні передумови становлення інституту мирової угоди. Показано, що публічно-правовий характер його норм і загальна тенденція гуманізації норм права вимагають встановлення рівноправних взаємовідносин у системі кредитор - боржник. Запропоновано ввести в Закон про банкрутство норми, що дозволяють проведення сепаратних переговорів з найбільш значимими кредиторами та припускають автоматичне скасування боргів за вимогами їх третьої та наступної черги. Обгрунтовано доцільність включення у норми, що визначають структуру плану санації та графік погашення заборгованості, положень, які рекомендують проведення інноваційних заходів у процедурі санації і враховують умови надання кредиту та терміни його погашення. У разі банкрутства неспроможних підприємств з підвищеним рівнем соціальної значущості запропоновано приділяти належну увагу їх виробничим особливостям. Удосконалено визначення поняття "мирова угода".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х892.19(4УКР)182 +
Шифр НБУВ: РА334846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ківалова Т.С. 
Відповідальність боржника за передбачуване невиконання зобов'язання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Ківалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення, пов'язані з передбачуваним невиконанням зобов'язань у міжнародному приватному та вітчизняному цивільному праві. Особливу увагу приділено визначенню поняття передбачуваного невиконання зобов'язань і різних правових наслідків, які з цього випливають. Розглянуто можливості адаптації українського законодавства, передусім проектів законодавчих актів, до практики застосування даного інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.092 + Х892.18 + Х939,0
Шифр НБУВ: РА316347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Слома В.М. 
Гарантія як вид забезпечення виконання цивільно-правових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Слома ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено історико-правові аспекти становлення гарантії в цивільному законодавстві, проаналізовано її ознаки та функції, наведено класифікації. Описано правову природу договору про видачу гарантії, особливості правового статусу суб'єктів гарантійного правовідношення, виконання гарантійних зобов'язань, прав гаранта на пред'явлення регресних вимог до боржників, припинення гарантії. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання гарантії у вітчизняному цивільному законодавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА350703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Степанов О.О. 
Господарсько-правові засоби попередження банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Степанов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання відносин щодо застосування господарсько-правових засобів (ГПЗ) запобігання банкрутству (ЗБ), висвітлено нові наукові положення та запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства в сфері неспроможності (банкрутства). Визначено та систематизовано ГПЗ ЗБ, проаналізовано особливості надання боржникові додаткових прав щодо порушення справи про банкрутство за його заявою та можливості проводити санацію під своїм керівництвом. Обгрунтовано доцільність удосконалення ГПЗ як мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, щодо правового режиму санкцій у процедурі банкрутства, примусового стягнення боргу за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кредиторів з непростроченими вимогами до боржника, викладено порядок визнання недійсними його угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА342785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Харицький В.П. 
Державні цінні папери як об'єкти цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Харицький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз специфіки державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав. Досліджено історію виникнення та розвитку інституту державних цінних паперів, яка прямо пов'язана з історією державного боргу. Підкреслено, що радянське цивільне право розуміло під державним цінним папером на пред'явника, що випускався масово, містив грошове зобов'язання та передбачав особливий порядок здійснення посвідчених ним майнових прав. Проаналізовано сутність державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав, проаналізовано їх специфічні ознаки цього різновиду цінних паперів, розгалужених більш ніж за десятьмя критеріями. Досліджено особливості окремих видів державних цінних паперів, зокрема, боргових та приватизаційних. Наведено характеристику динамічної складової державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав, особливостей їх участі у цивільному обороті, а також особливостей захисту прав їх власників. Проаналізовано договір купівлі-продажу державних цінних паперів, вказано на деякі його особливості, пов'язані з особою боржника (держави), так і з сутністю самого державного цінного папера. Розглянуто договір управління державними цінними паперами, який має цілу низку відмінностей. Доведено доцільність спеціального врегулювання питань управління цінними паперами, зокрема, Закону про цінні папери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА344293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гуцал І.С. 
Дієвість кредитного механізму в економіці України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.С. Гуцал ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 31 с.: табл. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне дослідження функціонування кредитного механізму за умов трансформаційної економіки, що сприяє розв'язанню проблем організації та керування кредитними відносинами на макроекономічних і мікроекономічних рівнях. Зокрема, обгрунтовано склад і структуру кредитного механізму як форму реалізації кредитної політики на зазначених рівнях. Запропоновано мотиваційні підходи до реалізації кредитних відносин суб'єктів даного механізму, які полягають у виробничій необхідності, комерційній доцільності та фінансовій можливості, що сприяє прогнозуванню та формуванню кредитного портфеля та ресурсного його забезпечення. Досліджено вплив загально- і внутрішньоекономічних чинників на стратегію та тактику кредитної політики комерційних банків на кредитному ринку. Наведено модель структури кредитного портфеля, яка дає змогу сегментувати кредитний ринок та адаптувати його до розвитку конкретного регіону. Розроблено методи прогнозування кредитних ресурсів для забезпечення формування кредитного портфеля комерційних банків. Запропоновано кількісні показники параметрів ефективності кредитних відносин для кредиторів та боржників, що сприятиме дієвому функціонуванню кредитного механізму. Вивчено практику кредитування комерційними банками суб'єктів господарювання, на базі якої подано рекомендації щодо вдосконалення практики оцінки кредитоспроможності клієнтів, параметрів участі кредиту в кругообігу обігових коштів та розмежування функцій підрозділів банку в процесі кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА328325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Болокан І.В. 
Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Болокан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності й особливості їх застосування окремою категорією суб'єктів цивільного права - підприємцями. З'ясовано місце та роль зобов'язально-правових і спеціальних засобів у системі цивільно-правових засобів зхисту права власності. Визначено прогалини та недоліки у законодавчому врегулюванні зазначених питань. Розглянуто найбільш часто використовувані зобов'язально-правові засоби захисту (примус боржника виконати свій обов'язок, розірвання договору, одностороння відмова від договору, застосування штрафних санкцій). Проаналізовано закріплені в Цивільному кодексі України недоговірні зобов'язання та засоби захисту прав сторін у разі їх виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА357948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чанишева А.Р. 
Іпотечні цивільні правовідносини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Р. Чанишева ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано комплекс іпотечних цивільних (речових і зобов'язальних) правовідносин. Ці правовідносини розподілено за типами, а саме: правовідносини, які утворюють правову конструкцію іпотеки, і правовідносини, пов'язані з іпотекою. Запропоновано визначати іпотеку з урахуванням недоцільності заборони передавання предмету іпотеки у володіння та користування іпотекодержателя та необхідності забезпечення переважного права іпотекодержателя перед кредиторами іпотекодавця (боржника або майнового поручителя). Визначено види та зміст зобов'язальних іпотечних правовідносин та розглянуто їх динаміку. Наведено пропозиції щодо уточнення законодавчих положень, що визначають суттєві умови іпотечного договору на підставі припинення іпотеки. Рекомендовано зміни та доповнення до Цивільного кодексу України стосовно положень про недійсність іпотечного договору внаслідок відсутності в ньому однієї чи декількох суттєвих умов та про визнання певного виду реальних договорів купівлі-продажу, що вважаються укладеними з моменту оплати товару за умови погодження всіх суттєвих умов, на всі види цивільно-правових договорів. Сформульовано пропозиції з метою подолання у законодавстві та практиці його застосування ситуації, за якої принижується значення речових іпотечних правовідносин, для досягнення більшої визначеності та доцільності норм, що стосуються динаміки цих правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.04 +
Шифр НБУВ: РА364807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лисак Н.М. 
Механізми фінансового менеджменту підприємства водопровідно-каналізаційного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Лисак ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

З використанням процесного підходу розроблено концептуальну модель організації системи фінансового менеджменту підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ), впровадження якої сприяє поліпшенню якісних і кількісних показників фінансово-економічної діяльності за рахунок прийняття обгрунтованих управлінських рішень на основі достовірної й несуперечливої інформації про стан виробничих процесів підприємства. Показано можливості використання запропонованої моделі з метою підвищення якості контролю економічних показників, який здійснюється менеджерами середньої ланки. Розглянуто концептуальні компоненти системи бюджетування підприємства ВКГ та запропоновано нові підходи щодо її формування. Формалізовано модель структури системи бюджетування та розглянуто сучасні підходи щодо семантичного наповнення множин даної моделі. Проведено дослідження та удосконалено схему процесу встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, формалізовано задачу оптимального розподілу відшкодування витрат шляхом регулювання розмірів тарифів між групами споживачів. Сформульовано задачу визначення з множини споживачів послуг водопостачання та водовідведення боржників по оплаті та міри їх покарання з мінімізацією витрат на проведення зазначених акцій і збитку відповідно до принципів соціальної відповідальності. Розроблено структуру інформаційно-аналітичної системи підприємства ВКГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.352.21-93-212.1 +
Шифр НБУВ: РА353555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вербіцька М. В. 
Наказне провадження у цивільному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Вербіцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості наказного провадження та судового наказу як самостійного судового акта, зміст вимог, за якими може бути видано судовий наказ, а також підстави для відмови в прийнятті заяви про відкриття наказного провадження. Проаналізовано процедуру видачі судового наказу, повідомлення боржника про видачу судового наказу та скасування судового наказу за заявою боржника. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного ЦПК України, спрямовані на усунення суперечностей між окремими нормами, які стосуються наказного провадження, та його узгодження з іншими процесуальними інститутами. Доведено необхідність доповнення переліку матеріально-правових підстав для видачі судового наказу вимогою, яка грунтується на правочині, вчиненому в письмовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)172.07
Шифр НБУВ: РА379144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Карвацка Н.С. 
Організаційно-економічний механізм санації підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.С. Карвацка ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено дієвий механізм відновлення діяльності підприємств машинобудування за допомогою санаційних процедур. Визначено суть, мету, завдання санації. Розроблено систему прийняття раціональних санаційних рішень для управління кредиторською заборгованістю підприємства за умов фінансової кризи. Запропоновано проведення автоматизованого моніторингу процесу відновлення діяльності боржника з використанням програмних засобів Microsoft Excel. Розроблено комплексну систему результативної санації підприємства, яку запропоновано розглядати як організаційно-економічний механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1 +
Шифр НБУВ: РА356603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Онишко О. В. 
Організаційно-правові засади інституту регулювання податкового боргу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Онишко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Доведено, що недостатнє застосування системних засад під час розв'язання проблеми податкового боргу становить одну із причин незадовільного стану та набуття даною проблемою хронічного характеру. Досліджено теоретико-правові аспекти виникнення та виконання податкового обов'язку та податкового зобов'язання, економіко-правову характеристику податкового боргу, як наслідку невиконання податкового зобов'язання, умови запровадження інституту регулювання податкового боргу. Розкрито роль правового регулювання суспільних відносин у сфері податкового боргу, надано визначення поняттю "інститут регулювання податкового боргу", названо його характерні ознаки, структура, запропоновано поняття "обов'язок з погашення податкового боргу", "податкова заборгованість". Внесено ряд уточнень до існуючого понятійного апарату, що має першочергове значення для підвищення ефективності правового інституту регулювання податкового боргу. Проаналізовано систему способів забезпечення виконання податкового обов'язку, адміністративні провадження погашення та стягнення податкового боргу. Узагальнено основні умови, які можуть забезпечити більш повну реалізацію потенціалу правового механізму регулювання, а також адекватний вплив на поведінку учасників правовідносин і захист їх суб'єктивних прав. Об|рунтовано доцільність уточнення підходів до структурування податкового боргу, а саме його розмежування на реальний і потенційний як невикористаний резерв податкових надходжень до бюджету. Запропоновано представляти статусну структуру податкового боргу не двома, а трьома статусами: активний, дієвий, пасивний та внести відповідні зміни до Картки боржника. Запропоновано класифікацію такої мотивації: вимушена, в основі якої відсутність науково-обгрунтованої податкової політики, надлишковий податковий тиск, недосконалість і нестабільність правового забезпечення; передбачувана, яка пов'язана зі складністю та прорахунками правового механізму дії забезпечувальних норм, процедур подання податкової звітності, розрахунків платежів; умисна, яка грунтується на усвідомлених порушеннях податкового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)129
Шифр НБУВ: РА376096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Стефанів Т.В. 
Особливості банкрутства окремих юридичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т.В. Стефанів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільно-правові аспекти банкрутства окремих юридичних осіб-боржників у сфері промисловості та сільського господарства. Запропоновано розширення кола юридичних осіб, що потребують спеціальних правил банкрутства. Віднесено до цього кола казенні та комунальні підприємства, некомерційні організації, підприємства воєнно-промислового комплексу тощо. Розглянуто питання банкрутства непідприємницьких організацій. Показано можливість продовження діяльності таких організацій після задоволення вимог кредиторів. Приділено особливу увагу банкрутству юридичних осіб у сфері промисловості (містотвірні підприємства та природні монополії ПЕК) і сільського господарства (сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92
Шифр НБУВ: РА373535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бутирський А.А. 
Правове регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.А. Бутирський ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні передумови становлення інституту правового регулювання заходів щодо відновлення платоспроможності боржника у процедурі банкрутства та зарубіжний досвід у цій сфері. Визначено та систематизовано заходи щодо відновлення платоспроможності боржника. Досліджено інститути мораторію на задоволення вимог кредиторів, присікального строку, визнання угод недійсними та відмови від виконання договорів боржника. Визначено умови застосування зарахування зустрічних однорідних вимог у процедурі банкрутства. Розкрито зміст заходів санації та вдосконалено їх класифікацію. Наведено теоретичні висновки та практичні рекомендації щодо вдосконалення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206 + Х839(4УКР)920.9 +
Шифр НБУВ: РА349720

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пригуза П. Д. 
Правове регулювання процедур банкрутства юридичної особи - відсутнього боржника: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.04 / П. Д. Пригуза ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Викладено науково обгрунтовану концепцію конкурсної природи правовідносин неплатоспроможності з застосуванням конкурсу як специфічного методу правового регулювання (ПР). Розкрито природу правових інститутів неплатоспроможності та банкрутства як сукупності окремих інститутів права неплатоспроможності у контексті об'єктивного складання особливих правовідносин у галузі господарського права (ГП) і законодавства, та утворення підгалузі ГП як "права неплатоспроможності". Визначено та сформульовано предмет ПР відносин неплатоспроможності - правовідносини у взаємозв'язку з управлінням господарською діяльністю та організацією виробничого процесу неспроможної юридичної особи - підприємства та відносин банкрутства - правовідносини у взаємозв'язку зі здійсненням процедури ліквідації банкрута. Охарактеризовано інститути неспроможності та банкрутства як генеральні інститути права, їх поняття та природу, склад (суб'єкти, об'єкти, зміст), підстави виникнення. Розкрито суть спрощеної процедури банкрутства відсутнього боржника, систематизовано його ознаки, досліджено особливий правовий статус учасників процедури ліквідації відсутнього боржника (ВБ). Розглянуто основні проблеми застосування спрощеної процедури банкрутства. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення права банкрутства ВБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)187
Шифр НБУВ: РА381926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вечірко І. О. 
Правове регулювання процесуальних відносин у справах про банкрутство в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / І. О. Вечірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання процесуальних відносин у справах про банкрутство. Надано характеристику провадження у справах про банкрутство як самостійного виду судового провадження в господарському судочинстві. Визначено особливості суб'єктного складу, об'єкту та змісту процесуальних правовідносин у справах про банкрутство. Розглянуто характер повноважень господарського суду у справах про банкрутство та його функції на кожній із стадій провадження у справі. Проаналізовано процесуальні особливості застосування до боржника судових процедур банкрутства. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення процесуальних норм, які регулюють порядок розгляду справ про банкрутство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА379063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рябцева Я.Г. 
Правовий статус арбітражного керуючого: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Я.Г. Рябцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено правовий статус арбітражного керуючого у судових процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації. Вивчено аспект виникнення та розвиток регламентації правового становища особливих учасників провадження у справах про банкрутство, аналогічних арбітражному керуючому, загальні положення й особливості правового статусу арбітражного керуючого у судових процедурах банкрутства. Значну увагу приділено загальній характеристиці інституту банкрутства, визначенню загальних вимог до арбітражного керуючого, порядку ліцензування діяльності та питанням його відповідальності, а також правовому регулюванню оплати послуг, вішкодування витрат і винагроди арбітражного керуючого. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання діяльності арбітражного керуючого, а також змін і доповнень до чинного законодавства України, зокрема до закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839.(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА346143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Поляков Б.М. 
Правові проблеми регулювання неспроможності (банкрутства): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / Б.М. Поляков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 38 с. — укp.

Визначено суть, характер і правову природу відносин неспроможності (банкрутства). Виявлено принципи його правового регулювання. З'ясовано способи та засоби правового впливу на суб'єктів відносин неспроможності (банкрутства). Обгрунтовано необхідність відокремлення права неспроможності як підгалузі господарського права. Розроблено концепцію реформування законодавства України про неспроможність (банкрутство). Визначено та проаналізовано критерії неплатоспроможності. Уточнено поняття банкрутства. Всебічно досліджено грошове зобов'язання у відносинах неспроможності. Уточнено зміст, мету, особливості та значення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Розглянуто порядок заперечування майнових дій (угод) боржника. Наведено визначення поняття судових процедур і конкретизовано порядок їх здійснення. Проаналізовано правовий статус боржника, кредиторів, арбітражного керуючого та інших учасників відносин неспроможності. Запропоновано згрупувати господарсько-процесуальні норми в інститут права неспроможності або розділ Кодексу України про неспроможність. Обгрунтовано диференціацію трудових відносин працівників фінансово неспроможних підприємств від інших подібних відносин. Досліджено відносини щодо профілактики (попередження) неспроможності (банкрутства). Розглянуто умови порушення провадження у справі про банкрутство, а також умови введення, механізм реалізації, правові наслідки та значення судових процедур. Обгрунтовано правову природу строку щодо виявлення кредиторів, плану санації, мирової угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х839(4УКР)209.2
Шифр НБУВ: РА322605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Цибульська О. Ю. 
Правовідносини, що виникають внаслідок заповідальних розпоряджень за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Ю. Цибульська ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше проаналізовано заповідальні розпорядження (заповідальний відказ, заповідальне покладення, сервітут) з точки зору визначення їх як підстав виникнення зобов'язань. Здійснено класифікацію цих зобов'язань з урахуванням наступних критеріїв: підстав виникнення, мети, кількості суб'єктів на тій чи іншій стороні, характеру розподілу прав або обов'язків між сторонами, співвідношення прав і обов'язків, характеру правового зв'язку між учасниками зобов'язання тощо. Встановлено, що сторонами зобов'язання, яке виникає внаслідок покладення на спадкоємця обов'язку вчинити певні дії, спрямовані на досягнення суспільно корисної мети, є спадкоємець за заповітом - боржник і всі зацікавлені у виконанні таких дій особи - кредитори. Обгрунтовано доцільність уточнення законодавства України шляхом конктеризації майнових благ, що можуть передаватися безпосередньо або за відповідним речовим правом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА379171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського