Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЕКСЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Большакова О.Ю. 
Бухгалтерський облік, аналіз та контроль операцій з векселями суб'єктів підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Ю. Большакова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти удосконалення бухгалтерського обліку, аналіз і контроль вексельних операцій за умов ринкової економіки відповідно до вимог реформування бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємств. Систематизовано концептуальні положення організації та методики обліку, аналізу та контролю фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємництва. Визначено критерії та напрямки моделювання обліку, аналізу та контролю вексельних операцій за допомогою електронної системи обробки економічної інформації. Запропоновано методику обліку вексельних операцій підприємств у разі невизначеності. Побудовано систему економічних показників і критеріїв їх оцінки в оперативному аналізі та контролі операцій з векселями. Викладено методику попередньої оцінки платоспроможності платників за векселями і визначення ризикованості вексельних операцій. Розроблено методику ретроспективного аналізу вексельного обігу. Визначено принципи та запропоновано методику перспективного аналізу і прогнозування вексельного обігу підприємств електроенергетичної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229-149.3 + У9(4УКР)262.23
Шифр НБУВ: РА313062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мирославський 
Вексель як борговий цінний папір: Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Сергій Володимирович Мирославський ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.122.1 + Х839(4УКР)212.21
Шифр НБУВ: РА359009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ніконова М.В. 
Вексельний обіг в аграрному секторі економіки України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / М.В. Ніконова ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання функціонування вітчизняного вексельного обігу, зокрема в аграрному секторі економіки України. Уточнено економічну сутність векселя, доповнено класифікацію його функцій. Досліджено генезис світового та вітчизняного вексельного обігу. Обгрунтовано систему принципів вексельних відносин і розроблено класифікацію векселів. Обгрунтовано основні напрями удосконалення системи вексельного обігу, визначено роль окремих суб'єктів вексельних відносин. Розглянуто проблеми, які стримують повноцінний розвиток вексельного обігу в Україні. Розроблено механізм забезпечення ефективного вексельного обігу в аграрному секторі економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.23 + У9(4УКР)320-93 +
Шифр НБУВ: РА358161

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мігус І.П. 
Вексельний обіг на фондовому ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.П. Мігус ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні основи організації вексельного обігу на фондовому ринку України. Виявлено малодосліджені проблеми вексельних відносин, узагальнено існуючі теоретико-методичні підходи щодо організації вексельного обігу на фондовому ринку. Проаналізовано практику застосування векселів в Україні за останні роки, визначено економічні та юридичні причини згортання вексельного обігу. Зазначено, що важливим елементом його ефективного розвитку є створення відповідної інфраструктури ринку векселів та використання рейтингів векселедавців для забезпечення його інформаційної прозорості. З цією метою розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення інфраструктури вексельного ринку України, запропоновано та апробовано (в Черкаській області) методики складання кредитного рейтингу векселедавців - юридичних та фізичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.23 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА330065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сидоров І.Ф. 
Виконання вексельних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Ф. Сидоров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі результатів аналізу наукової літератури, міжнародного, національного та законодавства деяких зарубіжних країн досліджено основні проблеми правового регулювання виконання вексельних зобов'язань, надано їх основну характеристику як виду цивільних зобов'язань. Розкрито історичний розвиток законодавства України у сфері регулювання виконання вексельних зобов'язань, визначено етапи та особливості його розвитку. Уточнено поняття вексельного зобов'язання. Виділяючи особливості виконання даних зобов'язань, проаналізовано способи їх виконання. Детально досліджено порядок їх примусового виконання, опротестування векселів та здійснення виконавчого напису. Враховуючи загальні принципи цивільного права та правила, встановлені вексельним законодавством, наведено рекомендації, спрямовані на удосконалення нормативного регулювання виконання вексельних зобов'язань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.21 +
Шифр НБУВ: РА325125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лук'янихіна О.А. 
Екологічний менеджмент в системі територіального управління: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.А. Лук'янихіна ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано теоретико-методичні підходи формування системи екологічного управління в Україні. Досліджено особливості програмно-цільового підходу як ефективного методу екологічного управління. Визначено принципи та напрями удосконалення територіальної системи управління природокористуванням. Запропоновано економічний механізм перерозподілу фінансових коштів між підприємствами за допомогою використання екооблігацій та векселів за екологічні послуги, що дозволяє спрямовувати кошти на проведення природоохоронних заходів з максимальною ефективністю. Розглянуто науково-методичні підходи створення екологічного трасту з метою узгодження інтересів суб'єктів екологічного управління різних ієрархічних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-212.1 +
Шифр НБУВ: РА321950

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грищук Р.Т. 
Економіко-математичне моделювання діяльності суб'єктів паливно-енергетичного комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.Т. Грищук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Побудовано моделі ціноутворення дисконтних векселів, виявлено вплив функції використання дисконтних векселів з певними властивостями залежно від обсягу їх випуску, суми платежів, безризикової ставки відсотка та строку платежу для закупівлі головних енергоносіїв та електроенергії. На підставі використання ланцюгів Маркова та ергодичної теореми для неперервних справа ланцюгів Маркова одержано модель щодо обчислення облікової ставки векселів за умов перехідної економіки, проведено практичну апробацію одержаних результатів на базі даних Департаменту фінансового менеджмента котування боргових забов'язань. Вперше запропоновано концепцію та побудовано стохастичну модель ціноутворення акцій. Сформульовано та доведено теорему для обчислення ціни акції. На підставі використання моделі Кокса - Росса - Рубінштейна розроблено стохастичні моделі ціноутворення акцій з урахуванням впливу зовнішнього середовища, що перебуває у різних станах. Із застосуванням теорії марківських і напівмарківських процесів, еволюцію вартості представлено у графічному вигляді та створено модель для обчислення вартості акцій уздовж траєкторії. Запропоновано концепцію та побудовано математичну модель короткострокового прогнозування виробництва головних енергоносіїв та генерації електроенергії у Львівській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6 в611 + У9(4УКР)305.6 в611 + У9(4УКР)305.6 в611
Шифр НБУВ: РА322706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сапич Н.М. 
Економічна ефективність землекористування сільськогосподарських підприємств і податкова складова її регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Сапич ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження удосконалено методику грошової оцінки земель на основі розроблених коригувальних коефіцієнтів щодо врахування рівня рентабельності сільськогосподарського виробництва та структури посівів. Основним важелем податкового механізму підвищення ефективності землекористування запропоновано ввести державні векселі поновлення родючості сільськогосподарських земель. Їх застосування надало б сільськогосподарським підприємтсвам право одержувати певну кількість добрив, відповідно до суми сплачених податків. Для підвищення ефективності землекористування запропоновано активізувати перерозподільну та стимулювальну функції в оподаткуванні сільськогосподарських підприємств. Зроблено розрахунок оптимального рівня податкового навантаження на сільськогосподарські підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-511.2 + У9(4УКР)261.413.45 +
Шифр НБУВ: РА367543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хоменко В.О. 
Кредитні відносини як фактор інвестиційного процесу та розвитку виробництва в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.О. Хоменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи й обгрунтовано практичні рекомендації щодо розвитку кредитних відносин як фактора розширення інвестиційної сфери та підвищення ефективності виробництва за умов переходу до ринкових відносин з урахуванням кризової ситуації в економіці України. Кредитні відносини розглянуто в єдності руху позичкового грошового фонду та товарних форм кредитування (лізинг, вексельний обіг). Розроблено логічну модель комплексних економічних обгрунтувань й оцінки ефективності кредитування. Визначено організаційно-економічні та правові передумови й обгрунтовано пропозиції щодо розширення масштабів застосування інвестиційного кредиту та підвищення економічної ефективності довгострокового кредиту, лізингових і вексельних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.1
Шифр НБУВ: РА316311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Галкін А. І. 
Математичні моделі оцінки боргових цінних паперів з урахуванням кредитного ризику: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. І. Галкін ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні, методологічні положення та комплекс економіко-математичних моделей оцінювання основних інвестиційних параметрів щодо вартості, дохідності, надійності, часу векселів та облігацій з урахуванням кредитного ризику на підгрунті даної системи імовірнісних і вартісних показників. Проаналізовано особливості та сучасний стан обігу боргових цінних паперів в Україні. Обгрунтовано необхідність аналізу й урахування кредитного ризику за оцінювання боргових цінних паперів. Розроблено моделі оцінювання інвестиційних параметрів боргових зобов'язань залежно від їх виду та можливого сценарію погашення з урахуванням кредитного ризику на підгрунті визначення ймовірності їх оплати. Запропоновано підходи до управління кредитним ризиком векселів та облігацій. Розроблено програмне забезпечення "мастер-цінні папери" для підтримки прийняття рішень щодо доцільності капіталовкладень в боргові цінні папери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292 в611
Шифр НБУВ: РА376983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Долінський Л.Б. 
Моделювання та управління ризиком вексельних зобов'язань: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.Б. Долінський ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесів вексельних розрахунків в Україні з урахуванням невизначеності, розпливчастості, конфліктності та породжуваного ними ризику. Розроблено концептуальні підходи, методи аналізу та моделювання вексельного обігу, а також концепцію та інструментарій аналізу, математичного моделювання та управління ризиком вексельних зобов'язань. Виокремлено типи вексельних ризиків: фондові ризики, притаманні векселю як цінному паперу, та кредитні ризики, притаманні векселю як кредитному інструменту. На логіко-ймовірнісних засадах побудовано модель оцінки інтегральної ймовірності неплатежу за векселем, яка дозволяє адекватно обчислювати премію за ризик та доходність вексельних операцій. Запропоновано комплексну методику аналізу й управління кредитними ризиками вексельних зобов'язань та розроблено відповідне програмне забезпечення для підтримки прийняття фінансових рішень у вексельних розрахунках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.23в611
Шифр НБУВ: РА320657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Горбатюк Н.М. 
Облік і аналіз фінансово-господарської діяльності у спільних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Горбатюк ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Визначено фактори, шо впливають на залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України. Внесено пропозиції щодо практичного застосування методики обліку для формування облікової політики. Наведено рекомендації щодо синтетичного обліку головних засобів та розрахунків з іноземними партнерами. Обгрунтовано доцільність застосування вексельної форми розрахунків та методів хеджування в міжнародних розрахунках. Розроблено комп'ютерну програму перерахування фінансової звітності у валюту іноземного інвестора. Визначено алгоритм проведення фінансово-економічного аналізу діяльності спільних підприємств та оцінки ефективності використання інвестицій. Побудовано мультиплікативну модель економічного потенціалу та економіко-математичну модель прогнозування рентабельності власного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.8 + У053.9(4УКР)298
Шифр НБУВ: РА321307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мошенський С.З. 
Облік і контроль вексельних операцій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.З. Мошенський ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю вексельних операцій. Проаналізовано історичний розвиток інституту обліку вексельних операцій і визначено сутність векселя як інтегрованого економіко-правового поняття з метою його правильного визначення та відображення під час обліку, встановлено вплив на дані процеси подвійної природи досліджуваного документа. Уточнено класифікацію векселів з урахуванням потреб бухгалтерського обліку, обгрунтовано недоцільність їх поділу на товарні та фінансові та визначено причини неможливості його застосування у бухгалтерському обліку. Запропоновано методику оцінки векселів на позабалансових рахунках, а також одержаних і виданих даних видів документів. Визначено специфіку відображення векселів у бухгалтерському обліку, удосконалено методику бухгалтерського обліку вексельних операцій. Обгрунтовано підходи щодо вексельної облікової політики. Запропоновано нові способи здійснення внутрішньогосподарського контролю вексельних операцій на підприємствах. З'ясовано особливості їх обліку за умов застосування комп'ютерних інформаційних систем. Висвітлено специфіку використання електронних векселів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.223 +
Шифр НБУВ: РА333186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гавриловська Л.М. 
Облік та аудит вексельних операцій в системі розрахунків на підприємствах (на матеріалах підприємств паливно-енергетичної галузі України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.М. Гавриловська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти здійснення розрахунків з використанням векселів, які є одними з найбільш поширених цінних паперів, застосування яких дозволяє вирішувати багато важких господарських і фінансових проблем. За результатами дослідження розрахункових операцій показано, що вексель є важливим платіжним засобом. Запропоновано методику вексельного обліку у паливно-енергетичній галузі з залученням національних стандартів обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)229.0-149,3 + У052.9(4Укр)239.56-149.3
Шифр НБУВ: РА316803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Амеліна О.В. 
Облік та контроль операцій з векселями в системі управління фінансовими ресурсами комерційних банків: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.В. Амеліна ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти вдосконалення бухгалтерського обліку контролю операцій банків з векселями відповідно до вимог реформування бухгалтерського обліку. Висвітлено місце та роль вексельних операцій у системі управління фінансовими ресурсами комерційних банків. Удосконалено класифікацію векселів відповідно до інформаційних потреб оцінки, обліку та контролю. Визначено критерії та напрями моделювання обліку, аналізу та контролю вексельних операцій за умов застосування електронної системи обробки економічної інформації. Удосконалено методику амортизації дисконту (стосовно премій) за вексельними операціями. Обгрунтовано порядок визначення справедливої вартості векселів. Розроблено комплексну методику внутрішнього контролю таких операцій за умов автоматизації контрольних процедур. Запропоновано методику попереднього оцінювання платоспроможності зобов'язаних за векселем осіб та визначення ризикованості вексельних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.223 + У052.9(4УКР)226.223-218 +
Шифр НБУВ: РА358200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шпичак О.О. 
Оподаткування експорту-імпорту продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Шпичак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано комплексну систему регулювання ринку зерна шляхом поєднання митних, немитних важелів і заставних та інтервенційних операцій, яка забезпечує досягнення найбільшої результативності у регулюванні експортно-імпортних операцій з продукцією рослинництва та продуктами її переробки. Обгрунтовано систему показників, яка уособлює кінцеву межу ефективності виробництва цукру в Україні, що робить неможливим його імпорт для покриття власних потреб та забезпечує конкурентну спроможність на зовнішньому ринку. Запропоновано систему введення авальованого векселя під час ввезення тростинного цукру на територію України для переробки його на давальницьких умовах. Удосконалено систему введення митних тарифів на експорт насіння соняшнику та відміну його переробки за кордоном на давальницьких умовах. Визначено ефективність втановлення митних тарифів на основі балансів відповідних товарів та системи співставлень. Запропоновано систему оподаткування як засіб запобігання тінізації експоортно-імпортних операцій з продукцією зернових, насіння соняшнику, цукру. Наведено методичні підходи щодо визначення пріоритетності експорту кінцевого продукту (соняшникової олії) у порівнянні з сировиною (насіння соняшнику). Виявлено недоліки у визначенні митної вартості та митних відрахувань до бюджету у зв'язку з необ'єктивністю інформації щодо якості експортованої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.5-866-182 +
Шифр НБУВ: РА331340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Баранов-Мохорт С.М. 
Організаційні та фінансово-правові відносини, що виникають при вексельних розрахунках: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Баранов-Мохорт ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження організаційних і фінансово-правових відносин, що виникають під час вексельних розрахунків. Розглянуто становлення вексельного обігу в Україні та обумовлених ним організаційних і фінансово-правових відносин. Досліджено механізм оподаткування у разі здійснення вексельних розрахунків, виявлено особливості стягнення державного мита за вексельні бланки. Висвітлено основні проблеми розширення використання векселів у господарській діяльності та державного контролю у цій сфері. Проаналізовано механізми використання нових видів векселів у процесі формування Державного бюджету України та здійснення бюджетних видатків: казначейських векселів, банківських векселів та векселів Державної податкової адміністрації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2 +
Шифр НБУВ: РА337844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Карагодов І.А. 
Організаційно-економічний механізм управління природокористуванням та його удосконалення на рівні регіону (на прикладі Донецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.А. Карагодов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам управління природокористуванням за умов реформування економічних відносин на регіональному рівні. Проаналізовано сучасний стан довкілля та екологічної інфраструктури, розроблено методологію управління формуванням бюджетних та позабюджетних джерел фінансування природоохоронних заходів на засадах сучасних досягнень вітчизняного та іноземного екологічного менеджменту. Наведено наукові рекомендації та положення щодо управління в екологічній сфері. Обгрунтовано та визначено шляхи вирішення таких важливих питань: удосконалення діючого у регіоні організаційно-економічного механізму управління природокористуванням, запровадження вексельного обігу в системі екологічного оподаткування, введення плати за використання морських вод для виробничих потреб підприємств, підвищення продуктивності праці шляхом впровадження комп'ютерних технологій, формування цільових природоохоронних розділів у складі місцевих бюджетів з урахуванням вимог вітчизняного екологічного права, розвиток системи державного управління в галузі переробки промислових та побутових відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281 + У9(4УКР-4ДОН)281
Шифр НБУВ: РА309112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Виговський О.І. 
Правове регулювання застави цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Виговський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з заставними правовідносинами, об'єктом яких виступають цінні папери. На основі аналізу вітчизняного законодавства та деяких іноземних країн, а також основних положень теорії цінних паперів визначено предмет застави у разі застави цінних паперів. Встановлено особливості застави бездокументарних і товаророзпорядчих цінних паперів. Проаналізовано проблему співвідношення договору застави векселів і заставного індосаменту. З'ясовано механізм передачі під заставу цінних паперів і порядок звернення стягнення та реалізації заставлених цінних паперів. Обгрунтовано теоретичні положення та пропозиції щодо удосконалення чиннного законодавства, спрямовані на забезпечення адекватного правового регулювання застави цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА336844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мельник І.С. 
Правове регулювання нотаріального провадження щодо опротестування векселя: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно вивчено правове регулювання нотаріального провадження щодо опротестування векселя. Розглянуто еволюцію механізму правового регулювання даного нотаріального провадження у системі права України. Розкрито його правову природу, залежність суті нотаріального провадження щодо опротестування векселя від виду протесту, залежність значення протесту векселя як нотаріального акту від виду протесту. Визначено юридичні факти, які встановлює нотаріус під час розгляду нотаріальної справи щодо опротестування векселя та можливі джерела правової інформації для їх встановлення. Досліджено та систематизовано строки, які застосовує нотаріус у нотаріальному провадженні щодо опротестування векселя. Наведено класифікацію учасників нотаріального провадження щодо опротестування векселя. Обгрунтовано пропозиції та рекомендації для вдосконалення законодавства у частині його правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.21 + Х891.9(4УКР)931.6-9 +
Шифр НБУВ: РА357945

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського