Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (185)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)281$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Линник С.О. 
Державне регулювання природокористування на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.О. Линник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади удосконалення державного регулювання природокористування на регіональному рівні в Україні. Здійснено системний аналіз вітчизняних і зарубіжних досліджень у даній сфері. Охарактеризовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення механізмів державного регулювання природокористування. Запропоновано застосування теорії ресурсної та екологічної ренти як базової в економічному механізмі природокористування. Удосконалено територіальну систему комплексного екологічного моніторингу навколишнього природного середовища на загальній екосистемній основі, а також механізм регулювання природокористування в Україні шляхом запровадження обов'язкового державного екологічного страхування, створення правових та економічних передумов його підтримки. Розширено категорійно-понятійний апарат державного регулювання природокористування. У науковий обіг введено поняття "державне регулюваня природокористування", що означає реалізацію еколого-економічної функції держави з неухильним додержанням стандартів екологічної безпеки. Розроблено систему забезпечення комплексного природокористування в регіоні, визначено організаційно-правові передумови практичної реалізації прав громадян на сприятливе навколишнє середовище та переходу до сталого екологічно безпечного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281-21.01 +
Шифр НБУВ: РА345726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Грушева Т.І. 
Державні механізми економіко-правового регулювання природокористування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.І. Грушева ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання державного регулювання процесу природокористування. Розкрито суть і значущість природних ресурсів у макроекономічній моделі державного регулювання даного процесу та його правового регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід та міжнародні аспекти державного управління природокористуванням. Вивчено економіко-екологічну політику держави у контексті раціонального управління. Проаналізовано стан природокористування в Україні та її регіонах. Розглянуто податково-правові аспекти дослідженого процесу у контексті державного регулювання раціонального використання природних ресурсів і охорони навколишнього природного середовища. Наведено пропозиції щодо розробки та впровадження інвестиційно-програмної концепції державного управління економічним природокористуванням. Удосконалено політико-правові засади охорони навколишнього природного середовища та раціонального природокористування. Розроблено логістичну стратегію державного управління у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281-21,01 + Х859(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА359863

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рачинський О. С. 
Економіко-прогностична модель природокористування урбанізованого регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. С. Рачинський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку природокористування в агросфері адміністративних районів урбанізованого регіону на прикладі Київщини. Розкрито сутність і змістовне наповнення поняття "територіально-просторовий економіко-екологічний кластер". Визначено ємність природних ресурсів, диференціюючи його за ознаками екосистеми, середовища, території, ландшафту, сільськогосподарських угідь. Обгрунтовано схему опорного каркаса даної території. Проведено логістичний аналіз території та процесів урбанізації в контексті екологічної безпеки. Встановлено критерії, показники та методи регулювання природокористування в агросфері адміністративних районів. Розроблено наукові принципи організації моніторингу навколишнього природного середовища, прогноз і стратегію розвитку системи природокористування урбанізованих районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)281
Шифр НБУВ: РА372853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Усатенко О. В. 
Економічне регулювання природокористування в умовах стійкого розвитку та забезпечення екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. В. Усатенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні та методичні основи рішення екологічних проблем. Обгрунтовано соціально-економічні аспекти екологічної безпеки на державному та регіональному рівні. Проведено аналіз впливу макроекономічної політики на стан навколишнього природного середовища. Здійснено соціально-економічне обгрунтування рівнів екологічної безпеки шляхом розробки схеми комплексного аналізу екологічної безпеки. Запропоновано процедуру оцінки впливу джерела забруднення на здоров'я населення. Розроблено програму організації системи екологічного страхування в регіоні, яку запропоновано складати з двох розділів: розробка та впровадження системи екологічного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281-21
Шифр НБУВ: РА374527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кияк Т.Б. 
Інвестиційні та інноваційні чинники природоохоронної діяльності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Т.Б. Кияк ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання регулювання інвестиційних та інноваційних чинників у природоохоронній діяльності. Визначено роль екологічних інновацій в економіці країни в цілому. Визначено основні методи у сфері регулювання природоохоронної діяльності, наведено пропозиції щодо удосконалення функціонування цих методів в Україні, розроблено регіональні інвестиційні програми та проекти. Запропоновано процедуру екологічного аудиту та менеджменту для оцінки інвестиційних проектів і програм приватизації. Основні результати наукового дослідження впроваджено у практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281-55 + У9(4УКР)281-56 +
Шифр НБУВ: РА354896

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стародубцев С. Є. 
Механізми державного управління природокористуванням урбанізованих територій на інноваційній основі: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. Є. Стародубцев ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено теоретичні засади об'єктивності державного управління природокористуванням як способу мобілізації ресурсів для вирішення екологічних проблем на іноваційній основі. Досліджено систему державного управління природокористуванням урбанізованих територій з позиції інституціональної теорії. Обгрунтовано інформаційну систему природокористування урбанізованих територій як інноваційний механізм державного управління. Розкрито роль інноваційних процесів у розв'язанні екологічних проблем урбанізованих територій та механізми державного управління інноваційним розвитком природокористування регіону. Розроблено шляхи вдосконалення інноваційної діяльності природокористування та механізми формування регіональних еколого-інноваційних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)281-21,01 + Х859(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА376853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Карагодов І.А. 
Організаційно-економічний механізм управління природокористуванням та його удосконалення на рівні регіону (на прикладі Донецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.А. Карагодов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам управління природокористуванням за умов реформування економічних відносин на регіональному рівні. Проаналізовано сучасний стан довкілля та екологічної інфраструктури, розроблено методологію управління формуванням бюджетних та позабюджетних джерел фінансування природоохоронних заходів на засадах сучасних досягнень вітчизняного та іноземного екологічного менеджменту. Наведено наукові рекомендації та положення щодо управління в екологічній сфері. Обгрунтовано та визначено шляхи вирішення таких важливих питань: удосконалення діючого у регіоні організаційно-економічного механізму управління природокористуванням, запровадження вексельного обігу в системі екологічного оподаткування, введення плати за використання морських вод для виробничих потреб підприємств, підвищення продуктивності праці шляхом впровадження комп'ютерних технологій, формування цільових природоохоронних розділів у складі місцевих бюджетів з урахуванням вимог вітчизняного екологічного права, розвиток системи державного управління в галузі переробки промислових та побутових відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281 + У9(4УКР-4ДОН)281
Шифр НБУВ: РА309112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шевченко Г.М. 
Організаційно-економічний механізм формування та використання природно-рекреаційного потенціалу території: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Г.М. Шевченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та науково-методичні підходи до удосконалення організаційно-економічного механізму формування та використання природно-рекреаційного потенціалу території. Розкрито економічну сутність поняття "природно-рекреаційний потенціал території", яке визначено як систему елементів, взаємозв'язків і взаємовідносин, а також організаційно-економічних механізмів, що їх опосередковують, яка синтезує динамічно змінювану здатність території максимально формувати та задовольняти рекреаційні потреби населення. Розроблено методичний підхід до комплексного економічного оцінювання природно-рекреаційного потенціалу території на базі оптимізаційних методів математичного програмування з урахуванням екологічних обмежень і ринкових особливостей господарювання рекреаційної галузі. Виявлено закономірності та теоретично обгрунтовано підходи до формування механізмів використання та розвитку природно-рекреаційного потенціалу території; регіональної рекреаційної ренти, економічне значення якої полягає у більш ефективній організації рекреаційної діяльності у визначених районах території. Проведено комплексне економічне оцінювання та розроблено організаційно-економічний механізм формування, використання та розвитку природно-рекреаційного потенціалу на прикладі Сумщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4СУМ)684.413.58 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА360083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Скорик Н.В. 
Організаційно-економічні основи розвитку та регулювання традиційного природокористування і господарювання в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Н.В. Скорик ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи нових економічних відносин у природокористуванні за умов ринкової економіки та науково-методичні рекомендації щодо формування стратегії регіональної економіки як способу виявлення резервів підвищення економіко-екологічної ефективності використання ресурсного потенціалу територій традиційного природокористування та господарювання (ТТПГ). ТТПГ є простором, де зберігається баланс економічних видів діяльності та природних ресурсів, умов, що забезпечують цю діяльність в інтервалі певного часу. Досліджено традиційні соціо-еколого-економічні відносини, які дозволяють не конфліктувати населенню цих територій з природним середовищем, а отже, відтворювати природно-ресурсний потенціал протягом певного часу. Сформульовано й обгрунтовано основні стратегічні напрямки політики збереження та розвитку ТТПГ. Запропоновано рекомендації, які доцільно використати для розробки Національної концепції збереження та розвитку ТТПГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281-21 +
Шифр НБУВ: РА361403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хвесик Ю.М. 
Податкові механізми в системі природокористування: теорія і практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Ю.М. Хвесик ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано парадигму раціонального використання й охорони природно-ресурсного потенціалу на основі запровадження ефективних податкових механізмів, які передбачають врахування специфіки природокористування й особливостей системи плати за спеціальне використання природних ресурсів. Розвинуто теоретико-методологічні підходи до формування податкової політики на нових засадах. Удосконалено фіскальні методи управління природокористуванням, методичні підходи до оцінки ефективності системи оподаткування. Визначено місце та роль загальнодержавних податків, зокрема, рентних платежів, плати за спеціальне використання природних ресурсів і екологічних зборів. Запропоновано шляхи підвищення ефективності податкової системи щодо врегулювання відносин у сфері природокористування й охорони довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.5 + У9(4УКР)281-93 +
Шифр НБУВ: РА340658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Смірнова К.В. 
Удосконалення економічних методів управління природоохоронною діяльністю на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / К.В. Смірнова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення економічних методів і інструментів управління з метою проведення ефективної природоохоронної діяльності. Проаналізовано існуючі в Україні економічні інструменти економічного механізму природокористування і природоохоронної діяльності, виявлено їх недоліки. Розкрито проблеми фінансування природоохоронних заходів. Наведено пропозиції та рекомендації по удосконаленню методичних підходів до розрахунку зборів і збитків за забруднення навколишнього середовища. Висвітлено питання формування позабюджетних екологічних фондів і екологічних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)281-21 +
Шифр НБУВ: РА352145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Костель М.В. 
Узгодження еколого-економічних інтересів у системі управління природокористуванням: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / М.В. Костель ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і методологічну функцію еколого-економічних інтересів, проаналізовано сучасну концепцію природокористування, розглянуто проблеми, пов'язані з використанням природно-ресурсного потенціалу в аспекті узгодження еколого-економічних інтересів. Запропоновано розглядати узгодження еколого-економічних інтересів у двох аспектах - міжчасовому (довгостроковому) та поточному. Обгрунтовано підходи до формування дворівневої системи індикаторів узгодження еколого-економічних інтересів. На підставі аналізу теоретичних концепцій екологічного боргу як категорії економіки природокористування запропоновано його визначення як індикатора довгострокової узгодженості. Обгрунтовано науково-методичний підхід до визначення ставки ефективності міжчасового розподілу ресурсів, яку запропоновано використовувати як теоретичну основу оцінювання ефективності використання природного капіталу як однієї зі складових національного багатства. Розроблено рекомендації щодо удосконалення економічних інструментів управління природокористуванням. Запропоновано науково-методичний підхід до розрахунку плати за використання природного капіталу, в якій враховано загальні тенденції еколого-еономічного розвитку й індивідуальні характеристики діяльності природокористувача, що визначаються за допомогою показника відносного рівня господарського навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА369430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Костецька К. О. 
Формування компенсаційного механізму природокористування в транскордонному контексті: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / К. О. Костецька ; НАН України ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні й організаційно-економічні основи формування компенсаційного механізму природокористування на транскордонному рівні. Розглянуто основні передумови його розвитку, проведено аналіз міжнародної та вітчизняної практики й обгрунтовано напрями стимулювання природоохоронної діяльності на транскордонному рівні. Проаналізовано передумови формування компенсаційного механізму природокористування в транскордонному контексті як невід'ємної складової процесів еколого-економічного розвитку. Розглянуто шляхи забезпечення розвитку компенсаційних відносин у сфері природокористування на основі трансформації інституційних передумов, а також інформаційного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281
Шифр НБУВ: РА382743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського