Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Х859(4УКР)113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Демченко В.І. 
Державна стратегія управління процесами природокористування приморських регіонів: автореф. дис... канд. філос. наук: 25.00.02 / В.І. Демченко ; Донец. держ. ун-т упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та сформульовано стратегії державного управління процесами природокористування приморських регіонів на основі принципів стійкого розвитку й удосконалення механізмів регіонального та державного програмування природокористування. Виявлено, що сучасне управління природоохоронною діяльністю не забезпечує збереження цілісності природних комплексів і об'єктів. Проаналізовано стан антропогенно трансформованих приморських територій Донецької області. Обгрунтовано необхідність переходу до ціннісно-орієнтованого програмного управління природокористуванням приморських регіонів на засадах соціального партнерства. Розроблено структуру концепції державного управління та інформаційної складової механізму прогнозування та планування екологічно збалансованого стійкого розвитку. Розроблено базову стратегію державного управління сталим розвитком приморських регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)280-21,01 + Х859(4УКР)113/114 +
Шифр НБУВ: РА366944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравченко С. Д. 
Контроль за охороною та використанням земель житлової та громадської забудови в містах України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / С. Д. Кравченко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми контролю за охороною та використанням земель житлової та громадської забудови в містах України. Визначено мету та завдання контролю за охороною та використанням житлової та громадської забудови в містах України. Проведено аналіз об'єктно-суб'єктного складу правовідносин контролю за охороною та використанням земель житлової та громадської забудови в земельногму праві. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства в галузі контролю за охороною та використанням земель житлової та громадської забудови в містах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113 + Х819(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА373919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Стародубцев С. Є. 
Механізми державного управління природокористуванням урбанізованих територій на інноваційній основі: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. Є. Стародубцев ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено теоретичні засади об'єктивності державного управління природокористуванням як способу мобілізації ресурсів для вирішення екологічних проблем на іноваційній основі. Досліджено систему державного управління природокористуванням урбанізованих територій з позиції інституціональної теорії. Обгрунтовано інформаційну систему природокористування урбанізованих територій як інноваційний механізм державного управління. Розкрито роль інноваційних процесів у розв'язанні екологічних проблем урбанізованих територій та механізми державного управління інноваційним розвитком природокористування регіону. Розроблено шляхи вдосконалення інноваційної діяльності природокористування та механізми формування регіональних еколого-інноваційних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР)281-21,01 + Х859(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА376853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ріпенко А. І. 
Правове регулювання використання земель житлової та громадської забудови для благоустрою: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А. І. Ріпенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості сучасного стану правового регулювання використання земель житлової та громадської забудови й інших земель у межах населених пунктів для благоустрою. Визначено поняття благоустрою населених пунктів як правового інституту та передумови становлення відповідної галузі вітчизняного законодавства. Розкрито питання правового режиму земель житлової та громадської забудови й інших земель у межах населених пунктів, а також територій приміських зон і міських агломерацій. Розглянуто особливості використання для проведення благоустрою окремих видів (різновидів) даних земель на засадах містобудівного та землевпорядного планування та зонування. Обгрунтовано наукові висновки та пропозиції щодо удосконалення законодавства, що регламентує використання земель житлової та громадської забудови й інших земель у межах населених пунктів для благоустрою й їх використання для інших потреб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113 + Х819(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА376295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванова Є.О. 
Правове регулювання використання земель житлової та громадської забудови у містах України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Є.О. Іванова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розвитку та сучасного стану правового регулювання використання земель житлової та громадської забудови у містах України. Висвітлено основні етапи формування правового регулювання земельних відносин у містах. Проаналізовано поняття та склад земель житлової та громадської забудови. Досліджено правові форми використання таких земель за умов включення міських земель до ринкового обігу. Визначено особливості управління землями цієї категорії. На підставі матеріалів практики розглянуто основні види та причини порушень земельного та природоохоронного законодавства за умов використання земель у містах, шляхи їх подолання. Сформульовано конкретні рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про використання земель житлової та громадської забудови у містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА350403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бондар В.В. 
Правовий режим земель міжнародних автомобільних транспортних коридорів в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.В. Бондар ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості земель міжнародних автомобільних транспортних коридорів (МАТК) як об'єкта правового регулювання. Проаналізовано етапи становлення законодавства, що закріплює правовий режим земель МАТК та вивчено правові форми їх використання. Обгрунтовано, що основними з них є право державної власності, постійне та концесійне землекористування. Охарактеризовано засоби правової охорони земель МАТК. Розглянуто особливості управління ними, а також контроль використання й охорони. Обгрунтовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення законодавства, що регламентує правовий режим земель МАТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113/114 +
Шифр НБУВ: РА358627

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нагорна І.В. 
Раціоналізація механізмів управління приміськими зонами великих міст: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Нагорна ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано, що приміська зона великих міст - специфічний об'єкт управління, що характеризується взаємообумовленим і суперечливим розвитком системи "місто - приміська зона", просторовим збігом і поєднанням інтересів різних видів державного управління та місцевого самоврядування на відносно обмеженій території, формуванням зони спільних інтересів; надзвичайно високою концентрацією у межах приміської зони населення, інфраструктури; інтенсивною господарською діяльністю; поліфункціональним використанням територій приміської зони; гострою територіальною конкуренцією функцій. Запропоновано методологічну схему раціоналізації механізмів управління приміськими зонами великих міст, яка передбачає нові організаційні форми взаємодії органів влади різного рівня на території приміських зон великих міст і враховує специфіку об'єкта. Обгрунтовано основні принципи раціоналізації механізмів управління приміською зоною великих міст на підставі аналізу її характерних властивостей, якими є: диверсифікованість організаційної структури, що має прояв у системі управління як вертикальні та горизонтальні організаційні взаємодії; адекватність реальним властивостям і потребам об'єкта управління; узгодженість цілей управління між собою для уникнення суперечностей, які виникають внаслідок поліфункціонального використання зазначених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х859(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА339068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пересоляк В.Ю. 
Формування механізму державного управління земельними ресурсами населених пунктів: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Ю. Пересоляк ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Науково-теоретично обгрунтовано розвиток територіальної організації, використання, державного управління, прогнозування та охорони земель населених пунктів. Уточнено сутність та розроблено теоретико-методологічні засади раціонального використання земель населених пунктів. Запропоновано класифікацію населених пунтків у контексті розселення. Обгрунтовано нові підходи щодо комплексної оцінки територій населених пунктів. Розкрито ринкові механізми продажу земельних ділянок, досліджено нові тенденції у використанні забудованих земель і резервних територій. Розроблено новий організаційно-правовий механізм державного управління земельними ресурсами населених пунктів, визначено його зміст, принципи, правову основу, умови функціонування та підвищення ефективності. Визначено шляхи посилення контролю за використанням земель населених пунктів. Наведено методи застосування кількісних моделей (економіко-математичних, статистичних і графічних) для аналізу, оцінки та прогнозування використання територіальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113/114 + У9(4УКР)441.0-51-21 +
Шифр НБУВ: РА344948

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського