Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИДОБУТОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Бубліков А. В. 
Автоматизація процесу управління видобувними комбайнами на основі моделювання роботи шнека: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / А. В. Бубліков ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано розв'язок актуальної наукової задачі розробки критерію заштибовки шнека та синтезу на його базі алгоритму автоматичного керування видобувним комбайном з метою зниження питомих енерговитрат на видобуток вугілля. Визначено умову настання заштибовки шнека для системи автоматичного керування та параметри алгоритму автоматичного керування видобувним комбайном для зниження питомих енерговитрат на видобуток вугілля. Проведено імітаційне моделювання роботи системи автоматичного керування видобувним комбайном на тонких шарах за даним алгоритмом. Проведено розрахунок основних показників оцінювання економічного ефекту впровадження наукових розробок. Надано спосіб автоматизації режимів роботи видобувних комбайнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-53-05
Шифр НБУВ: РА374211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Рамірес М.Т. 
Аналіз, моделювання та управління потоковими процесами автоматизованого комплексу транспортування нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.Т. Рамірес ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено системні моделі технологічного комплексу видобутку, переробки та транспортування нафти (ТКВПТН), які дають змогу формалізувати, структурувати, деталізувати і, в підсумку, підвищити ефективність та якість аналізу ТКВПТН. Створено імітаційну інформаційно-орієнтовану модель, що дає змогу з високим ступенем деталізації, докладно описувати потокові процеси ТКВПТН, а також алгоритмічні моделі, що формалізовано описують процеси управління ТКВПТН за всіма рівнями системного подолання. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного уявлень описано ТКВПТН у вигляді потокових процесів закінченого логістичного ланцюга видобуток - переробка - транспортування - збут, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність моделей і вірогідність результатів. Запропоновані підхід, методи та прикладну інформаційну технологію моделювання потокових процесів дають змогу аналізувати та управляти складними розподіленими комплексами різного призначення, а також створювати інтегровані системи керування виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.023 +
Шифр НБУВ: РА326582

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Пирін С.М. 
Вдосконалення технології розробки потужних пластів кам'яної солі в умовах ДВО "Артемсіль": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / С.М. Пирін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 23 с. — укp.

Вдосконалено й апробовано камерну систему розробки потужних пластів кам'яної солі для умов Артемівського родовища, яка відмінна від існуючої поділом блоку, що виймається, на яруси, в яких видобуток здійснюється проведенням камер малого перетину за допомогою комбайнової технології. Вперше теоретично розраховано й експериментально підтверджено безпечні розміри міжкамерних і міжярусних ціликів у соляному блоці, що відробляється, які забезпечують стійкість конструктивних елементів системи розробки. Розроблено й апробовано за промислових умов потокову технологію машинної виїмки солі в камерах, яка забезпечує безперервну доставку відбитої солі до скіпового ствола і вирівнювання нерівномірних вантажотранспортних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И345.201-5 +
Шифр НБУВ: РА351093

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Локтєв В.С. 
Геологічне прогнозування контурів соляних штоків та нафтогазоносності приштокових зон південно-східної частини Дніпровсько-Донецької западини: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / В.С. Локтєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості геологічної будови приштокових зон та перспективи їх нафтогазоносності у південно-східній частині Дніпровсько-Донецької западини, із родовищ якої ведеться основний видобуток газу в Україні. Встановлено, що товщини відкладів нижньої кори та байоського ярусу середньої юри збільшуються над соляними штоками, а деякі їх значення співпадають із контурами соляних штоків на рівні пермі та карбону. Виявлено ідентичність співвідношення числових значень товщини цих відкладів над контуром соляних штоків і за їх межами на тектонічно неактивних ділянках та його збільшення приблизно у півтора раза. Втановлено чітку закономірність збільшення коефіцієнта діаметра свердловини з наближенням до соляних штоків. На підставі статистичного аналізу значень даного коефіцієнта в приштокових зонах виділено підзони з різним відносним рівнем тектонічної деформованості порід, яка виникла внаслідок впливу процесу розвитку соляних штоків. З'ясовано, що найбільш перспективними для утворення покладів вуглеводнів є перша підзона приштокових блоків крутопоставлених шарів деформованих гірських порід (задири), що утворилися в результаті прориву осадових порід соляними штоками. Встановлено порядок використання приштокових зон у пошуково-розвідувальному бурінні. Наведено оцінку прогнозних ресурсів вуглеводнів у перспективних приштокових блоках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.31 + Д453(45УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА352933

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Куровець С.С. 
Геологічні чинники формування олігоценових порід-колекторів Внутрішньої зони Передкарпатського прогину та їх нафтогазоносності: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / С.С. Куровець ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено ємнісно-фільтраційні властивості порід-колекторів і перспектив нафтогазоносності Внутрішньої зони, з родовищ якої здійснюється основний видобуток нафти у Передкарпатській нафтогазоносній області. Установлено, що формування палеогенових колекторів Внутрішньої зони відбувалось у глибоководній морській обстановці за умов палеодолин, в яких розташовані основні зони нафтонагромадження у межах Внутрішньої зони Передкарпатського прогину. Відзначено, що на зональному рівні нафтогазонагромадження контролюється підняттями другого порядку, які ускладнені локальними палеопідняттями нижчого порядку, переважно поперечних до карпатського простягання. Виявлено закономірність покращення фільтраційно-ємнісних властивостей порід-колекторів у напрямку до склепінь палеоструктур за рахунок збільшення піщанистості та тріщинуватості. На прикладі менілітових відкладів палеогену створено модель оцінки тріщинуватості порід-колекторів. Виділено першочергові нафтогазоперспективні об'єкти для проведення детальних геолого-геофізичних робіт у межах дослідженої території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР3)711.3-53 + Д453(45УКР3)1 +
Шифр НБУВ: РА348398

Рубрики:

      
6.

Гуреєв М.М. 
Геолого-економічна оцінка залізорудної бази Українського щита для прямого відновлення заліза: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / М.М. Гуреєв ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Здійснено геолого-економічне оцінювання промислових запасів гірничо-збагачувальних комбінатів для потреб якісної металургії. Запропоновано селективний видобуток залізорудної сировини для потреб якісної металургії. Запропоновано використовувати метод прямого відновлення заліза на базі існуючих гірничодобувних підприємств України. Обгрунтовано економічну доцільність впровадження методу прямого відновлення заліза як альтернативи традиційному (доменному) методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305.450 + У9(4УКР)305.551.515.1 +
Шифр НБУВ: РА356808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Петриченко П.М. 
Динаміка компонентів твердої та рідкої фаз вуглевміщуючої товщі як основа згладжування техногенних аномалій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / П.М. Петриченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано стабілізувальний технологічний вплив на домінуючі фізико-хімічні процеси, що супроводжують підземний видобуток вугілля у межах геологічної товщі шахтного поля. На підставі результатів експериментальних і теоретичних досліджень встановлено закономірності зміни твердої та рідкої фаз вуглевмісної товщі у процесі їх руху в техногенному ланцюжку: вугленосна гірська порода - шахтний відвал (ділянка рекультивації) - поглинаючий комплекс покривних відкладень - фільтраційний потік у шихту та природний водотік. Обгрунтовано виникнення аномалій у концентраціях хімічних компонентів залежно від порядку відпрацювання блоків шахтного поля і напрямку рекультивації. Створено комплекс математичних моделей для оптимального вибору технологічних заходів у процесі відпрацювання вугільних шарів, спрямованих на згладжування гідрогеохімічних аномалій в геологічному середовищі. Зазначено, що дані технологічні заходи поєднують порядок проведення гірничих і рекультиваційних робіт з застосуванням поверхневого дренажу й активного покривного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И17-1 +
Шифр НБУВ: РА333989

Рубрики:

      
8.

Пілова К.П. 
Економічне обгрунтування якості продукції вугільних підприємств для енергетики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.П. Пілова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичні та методичні положення, а також практичні рекомендації визначення рівня якості кам'яного вугілля для енергетики з метою здійснення мінімізації собівартості виробництва електричної енергії на твердопаливних теплових електростанціях (ТЕС). Установлено, що рівень зольності вугілля економічно не обгрунтований, що спричинено невизначеністю співвідношення якість - кількість за існуючого механізму формування цін на паливо. Запропоновано розглядати корисне тепло як товар, одержуване під час спалювання вугілля, кількість якого залежно від ступеня збагачення має екстремальний характер з максимумом у разі зольності, що дорівнює зольності безпородної маси вугілля. Розроблено технолого-економічну модель циклу: видобуток вугілля - його збагачення - транспортування - використання на ТЕС та запропоновано технологічний, енергетичний і економічний критерії для оцінки його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-823.2 +
Шифр НБУВ: РА340106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Постоловський В.В. 
Економічне та організаційне забезпечення реструктуризації гірничо-збагачувальних комбінатів у сучасних умовах господарювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 08.06.01 / В.В. Постоловський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Виконано аналіз структур управління підприємствами в гірничовидобувній галузі. З використанням їх досвіду, а також результатів індивідуальної експертизи запропоновані принципи будівництва структур управління гірничозбагачувальними підприємствами акціонерного типу. З урахуванням взаємозв'язків між собівартістю та об'ємами гірничих робіт складені економіко-математичні моделі сумарних витрат на видобуток руди, на базі чого установлені раціональний спосіб забезпечення перемінного попиту та оптимальна чисельність робітничого персоналу. Зроблена оцінка економічної ефективності і розроблені теоретичні положення організації капітальних ремонтів кар'єрного і збагачувального устаткування власними силами. Складено алгоритм прийняття рішення з урахуванням ризику інвестицій в реконструкцію технологічних цехів. Досліджена економічна доцільність реконструкції транспортної системи розробки передових уступів на марганцевих кар'єрах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451-981.33

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Козар М.А. 
Каменесамоцвітна сировина в геологічних формаціях східної частини України: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / М.А. Козар ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено каменесамоцвітну сировину у геологічних формаціях східної частини України. Наведено характеристику та визначено структурне та просторове положення кожного виду даної сировини. Встановлено закономірності розподілу та проведено мінерагенічне районування каменесамоцвітної сировини на формаційній основі. Результати комплексного геолого-гемологічного вивчення каменесамоцвітної сировини уможливили визначення запасів і виявлення галузі використання у ювелірній та каменерізній промисловості кольорового каміння дослідженого району, а також виділення об'єктів першої черги інвестування: джеспіліту, письмового пегматиту, епідозиту, мармуризованого вапняку. Кольоровим камінням другої черги інвестування є серпентиніт, петаліт, турмалін, содаліт, нефелінове кошаче око, скам'яніла деревина та кремінь. Розроблено модель розвитку мінерально-сировинної бази каменесамоцвітної сировини, основними елементами якої є методологія, прогресивні методи геологічного вивчення, видобуток, переробка та формування вітчизняного ринку каменесамоцвітної сировини. Відзначено, що впровадження запропонованих заходів має сприяти раціональном використанню рудних і нерудних корисних копалин, розробці сучасної стратегії геологорозвідувальних і експлуатаційних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР5)8-0 + Д59(45УКР5)452 +
Шифр НБУВ: РА362194

Рубрики:

      
11.

Баранецький І.О. 
Науково-методичні засади укладення та ефективної реалізації угод про розподіл продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.О. Баранецький ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні засади укладення та ефективної реалізації угод про розподіл продукції (УРП), проаналізовано міжнародний досвід залучення приватних інвестицій у галузі видобутку корисних копалин на основі УРП. Розглянуто перспективи успішної реалізації УРП в Україні та можливості їх застосування в альтернативних (нетрадиційних) напрямах. Проведено грунтовне дослідження укладення та реалізації УРП як однієї з гнучких форм надрокористування та ефективного механізму залучення інвестицій у видобуток корисних копалин в Україні та за кородоном. Розроблено методичні рекомендації щодо моніторингу УРП. На підставі вивчення міжнародної практики використання УРП продемонсровано доцільність та вигідність даного механізму залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у проекти з видобутку корисних копалин. Показано можливість використання УРП для розв'язання багатьох соціально-економічних та екологічних проблем. Відзначено, що у разі реалізації УРП в Україні необхідно усвідомлювати, що перша ж УРП на її території з участю іноземних інвесторів буде критерієм, відповідно до якого потенційні іноземні інвестори визначать готовність і спроможність держави відстоювати свої інтереси на власній території та належним чином забезпечувати виконання умов укладених угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305,0-55 +
Шифр НБУВ: РА345636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Гайдай О. А. 
Обгрунтування технологічних параметрів виїмки тонких і некондиційних вугільних пластів в слабометаморфізованих вміщуючих породах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.02 / О. А. Гайдай ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено область доцільності підземної розробки тонких і некондинційних вугільних пластів з присіканням слабометаморфізованих вміщуючих порід і характеристики якості гірничої маси, з урахуванням гранулометричного, мінерального та хімічного складу, а також закономірність зміни величини калорійності й якісного складу гірської маси. Обгрунтовано раціональні параметри фізико-хімічного впливу на вугільні шлами за їх згрудкованості за допомогою адгезійно-хімічної технології, залежно від якості гірської маси, що видобувається з тонких і некондиційних вугільних пластів. Розглянуто технологічні параметри одержаного твердого палива відповідним вимогам в процесі спалювання, а також можливість використання відходів гірничого виробництва як додатковий видобуток за умов підземної розробки. Результати запропоновано та впроваджено в технологічні проекти за одержання додаткового видобутку на вугільних підприємствах Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.14
Шифр НБУВ: РА378833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кафка С.М. 
Облік і аналіз витрат нафтогазовидобувних підприємств: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.М. Кафка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено суть витрат і собівартості продукції як основних факторів формування фінансових результатів діяльності підприємств. Удосконалено класифікацію витрат для цілей обліку й управління на нафтогазовидобувних підприємствах. Розроблено й аргументовано рекомендації щодо вдосконалення обліку витрат на видобуток нафти та газу. Запропоновано принципово нову методику формування собівартості продукції даних підприємств з використанням оціночних коефіцієнтів, з використанням яких здійснюється оцінювання нафти з урахуванням її якісних характеристик. Розроблено інтегральну модель аналізу собівартості продукції на нафтогазовидобувних підприємствах, яка дає змогу оцінювати ефективність використання ресурсів, виявляти резерви зниження витрат на виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.22-148.6 в + У053.9(4УКР)305.652.2-862 в +
Шифр НБУВ: РА355362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Єфремова К.В. 
Особливості правового регулювання господарської діяльності на ринку виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / К.В. Єфремова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплексне дослідження господарсько-правового забезпечення стимулювання розвитку виробництва виробів із дороцінних металів і дорогоцінного каміння. Проаналізовано стан і тенденції розвитку двох секторів ринку із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: виробництва виробів промислового призначення і виробництва ювелірних виробів як окремих об'єктів правової промислової політики. Виявлено недоліки законодавчого регулювання господарської діяльності підприємств зазначеної галузі промисловості. Розроблено та сформульовано теоретичні і практичні положення, спрямовані на удосконалення засобів і механізмів галузевої політики держави, що мають забезпечити економічне зростання усієї промисловості, де задіяні дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння. Запропоновано конкретні рекомендації щодо оптимізації правового регулювання ринку виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Досліджено господарсько-правові засоби правової промисловості політики у сфері виробництва виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння промислового призначення. Приділено особливу увагу розробці конкретних практичних рекомендацій щодо вдосконалення законодавтва України про видобуток, виробництво і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.523.8 + Х819(4Укр)120.01 + Х819(4Укр)127.04 +
Шифр НБУВ: РА364932

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Дядюра О.І. 
Підвищення безпеки очисних робіт при видобутку вугілля спареними лавами (на прикладі шахти "Добропільська"): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.І. Дядюра ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено газодинамічні та геодинамічні процеси, що протікають у гірничих виробках під час ведення очисних робіт спареними лавами. Встановлено закономірності впливу параметрів ведення зазначених робіт і кріплення на стійкість гірничих виробок, а також газовиділення на видобувній діляниці. Визначено шляхи управління гірським тиском у зоні ведення очисних робіт, поліпшення провітрювання та підвищення ефективності дегазації. Обгрунтовано параметри системи розробки, кріплення та вентиляційних режимів, що забезпечують безпечний видобуток вугілля спареними лавами. Впровадження результатів роботи дозволило поліпшити безпеку праці на видобувних дільницях шахти, забезпечити стабільні та високі техніко-економічні показники її роботи. Добове навантаження на видобувну дільницю перевищило 1000 тон і шахта цілком перейшла на роботу спареними лавами, довівши річний видобуток вугілля до 1 млн. тонн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И141.11
Шифр НБУВ: РА319284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Багнюк М.М. 
Підвищення ефективності вилучення вуглеводнів із нафтогазоконденсатних покладів (на прикладі Дніпровсько-Донецької нафтогазоносної провінції): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / М.М. Багнюк ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.3(45УКР)

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Майстрова Н.В. 
Сукцесія фітопланктону Канівського водосховища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.В. Майстрова ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Встановлено основні етапи сукцесії фітопланктону Канівського водосховища. На сучасному етапі сукцесії виділено три ділянки водосховища з сукцесійними відмінностями просторово-часового розподілу видового та кількісного різноманіття та структурної характеристики домінуючого комплексу фітопланктону. Виявлено зменшення кількості таксонів нижче виду та зростання флористичного індексу вид - внутрішньовидовий таксон. Доведено, що притоки річки Десна, Красна, Стугна, Либідь - є джерелом підвищення різноманіття фітопланктону водосховища. Перелік водоростей водосховища поповнено 196-ма видами (205-ма внутрішньовидовими таксонами, включно з тими, що містять номенклатурний тип виду), 16 з них - нові для Дніпра та дніпровських водосховищ. Вивчено вплив конкретних антропогенних критеріїв на природну сукцесію фітопланктону. Досліджено, що гідротехнічні роботи (видобуток піску) та підігріті скидні води (Трипільська ДРЕС) мають локальний вплив на його розвиток. На прилеглих до Києва ділянках водосховища встановлено зниження видового, кількісного, інформаційного різноманіття фітопланктону та інтенсивності первинної продукції у порівнянні з ділянками водосхоивща, де сукцесія протікає під впливом природних критеріїв. Створено базу даних (Microsoft Access 97) фітопланктону Канівського водосховища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 +
Шифр НБУВ: РА324542

Рубрики:

      
18.

Звенячкіна В.Ю. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму управління витратами на вугільних шахтах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ю. Звенячкіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості формування витрат на сучасному етапі функціонування промислових підприємств вуглевидобувної галузі України. Узагальнено досвід вітчизняних і зарубіжних авторів з питань управління витратами. Проаналізовано, уточнено та доповнено існуючі класифікації чинників, що впливають на видобуток вугіллля. Виявлено закономірності зміни витрат на видобуток вугілля за впливу відтворювального процесу основних засобів, амортизаційної політики підприємства, режимів роботи шахт, концентрації виробництва, рівня механізації праці та ресурсоощадження на базі повторного використання матеріалів, що дозволило здійснити моделювання кількісної оцінки даних чинників. Визначено способи зміни впливу чинників на рівень витрат, спрямованих на досягнення мети організаційно-економічного механізму управління витратами на вугільних шахтах на сучасному етапі, основними з яких є вибір ефективності амортизаційної політики, використання повного відтворення техніки на базі результатів науково-технічного прогресу, підвищення концентрації виробництва, упровадження раціональних режимів роботи та відпочинку робітників, ресурсоощадження завдяки повторному використанню матеріалів. Розроблено основні підходи до вдосконалення організаційно-економічного механізму управління витратами за умов вугільних шахт Центрального Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-862-21 +
Шифр НБУВ: РА341776

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Фокіна І.В. 
Формування механізму податково-субсидіарного регулювання вугільної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.В. Фокіна ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуальної наукової задачі забезпечення ефективного функціонування вугільної промисловості за допомогою формування механізму податково-субсидіарного регулювання. Встановлено, що діюча політика державної підтримки не враховує факту виникнення зустрічних фінансових потоків під час оподаткування, з урахуванням якого обгрунтовано необхідність застосування методів непрямого субсидування. З'ясовано, що податкове навантаження на підприємства вугільної промисловості достатньо високе. Досліджено особливості гірничої ренти в механізмі податкового регулювання вугільної промисловості, на підставі яких встановлено, що система традиційних податкових платежів у сфері природокористування містить рентну складову. Розроблено механізм податково субсидіарного регулювання вугільної промисловості. На підставі використання диференційованого підходу у процесі оподаткування розроблено рекомендації щодо удосконалення податкової стратегії в системі господарювання підприємств вугільної промисловості. Обгрунтовано доцільність впровадження єдиного податку на видобуток вугілля, розроблено податкові ставки за групами шахт залежно від ефективності виробництва. Рекомендовано застосування системи податкових пільг залежно від відтворювальної стадії відпрацювання запасів вугілля та створення фонду розвитку виробництва. Основні результати наукового дослідження впроваджено на державному та галузевому рівнях управління та на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651 + У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА344694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лавренюк М. С. 
Моделі та методи глибинного навчання для задач геопросторового аналізу / М. С. Лавренюк. — Б.м., 2020 — укp.

Розвиток науки та її застосування в багатьох практичних галузях базуються на використанні штучного інтелекту. Основними його напрямками є інженерія даних, комп'ютерний аналіз, нечітка логіка, машинне сприйняття, видобуток знань та інші. Методологічну основу методів штучного інтелекту складають математичні методи та інтелектуальні моделі, які знаходяться в постійному розвитку. Особливо активно розвиваються математичні моделі та методи, які базуються на великій кількості даних та інкорпорують їх за допомогою методів глибинного навчання. Серед найважливіших практичних застосувань, в яких активно використовуються методи штучного інтелекту, основані на глибинному навчанні з використанням великих об'ємів даних, є дослідження сейсмічної активності Землі, екологічний моніторинг навколишнього середовища, виявлення аномальних даних в кібернетичній безпеці, аналіз геопросторових даних та інші.Одним з важливих аспектів, що зумовили можливість такого розвитку математичних методів глибинного навчання є поява великих об'ємів доступних даних та обчислюваних потужностей. В зв'язку з цим останні роки швидкими темпами розвивається сфера аналізу багатовимірних зашумлених даних великого об'єму. Разом з тим для задачі аналізу багатовимірних зашумлених даних великого об'єму використання методів глибинного навчання в тому вигляді, в якому вони були розроблені для інших загальновідомих задач, неможливе. Наявні публікації та експерименти з використання глибинного навчання в цій сфері проводились лише для невеликого об'єму даних з рівномірним розподілом у вхідному просторі, що є лише частковим випадком, який неможливо поширити на дані великого об'єму з не рівномірним розподілом у вхідному просторі. Не зважаючи на велику схожість математичної постановки задачі аналізу багатовимірних зашумлених даних та постановок задач для традиційного комп'ютерного аналізу та машинного сприйняття, існують і принципові відмінності між ними.Найбільш значні та успішні результати в області штучного інтелекту з глибинним навчанням були отримані в роботах закордонних авторів Куніхіко Фукусіми, Яна Лекуна, Йошуа Бенджио та Джеффри Хинтона, а також в роботах українських авторів О.Г. Івахненка, М.З. Згуровського, І.В. Сергієнка, Н.Д. Панкратової, О.А. Павлова, Н.М. Куссуль та інших. Разом з тим прогрес потужності обчислювальної техніки та поява у вільному доступі великої кількості багатовимірних даних робить актуальним задачу розробки математичних методів та моделей штучного інтелекту з глибинним навчанням для аналізу багатовимірних зашумлених даних великого об'єму в задачах геопрострового аналізу та екологічного моніторингу.Метою дисертаційного дослідження є розробка та вдосконалення математичних методів глибинного навчання, які базуються на згорткових глибинних нейронних мережах та відрізняються ініціалізацією початкових ваг мереж при використанні немаркованих даних на основі розрідженого кодування, що веде до підвищення точності задач геопросторового аналізу.В дисертації вперше отримані такі нові наукові результати:1. Вперше розроблено математичний метод уніфікації подання багатовимірних зашумлених геопросторових даних, оснований на розрідженому кодуванні вхідних немаркованих даних, який надає можливість побудови єдиної моделі класифікації для великих об'ємів вхідних даних, що дозволяє отримати вищу точність класифікації.2. Удосконалено метод глибинного навчання на основі згорткових нейронних мереж, що на відміну від існуючих, ініціалізують початкові ваги не випадковими значеннями, а навчаються виокремлювати ознаки з великих обсягів немаркованих часових рядів багатовимірних даних та забезпечують суттєве підвищення загальної точності задач класифікації.3. Вперше розроблено метод фільтрації отриманих карт класифікацій геопросторових даних для збільшення їх точності, на основі об'єктного підходу, на відміну від загальноприйнятих методів, що базуються на принципі ковзного вікна, який дозволяє зберегти форму об'єктів на карті.4. Отримали подальший розвиток запропоновані методи класифікації багатовимірних зашумлених геопросторових даних шляхом реалізації у вигляді потоку виконання з використанням хмарної платформи Amazon, що дозволило зменшити час обробки інформації за рахунок ефективного доступу до даних та розпаралелювання.^UThe development of science and its application in many practical fields are based on the artificial intelligence usage. Data engineering, computer analysis, fuzzy logic, machine perception, data mining and other are its main areas of interest. The methodological basis of the artificial intelligence methods are mathematical methods and intellectual models that are in constant development. Mathematical models and methods that are based on a large amount of data and incorporate them through deep learning methods are particularly active develop. Among the most important practical applications that use artificial intelligence based on deep learning using large amounts of data are studies of Earth's seismic activity, environmental monitoring, anomaly detection in cybersecurity, geospatial data analysis, and more.One of the important aspects that has led to the mathematical deep learning methods development is the emergence of large volumes of available data and the computational power. Due to this, the field of big volume of multidimensional noise data analysis has been rapidly evolving in recent years. However, usage of the deep learning methods as they were designed for other well-known tasks is impossible for the task of big volume of multidimensional noise data analysis. Available publications and experiments on the deep learning usage in this field were conducted only for a small amount of data with uniform distribution in the input space, which is only a partial case that cannot be extended to the large volume of data with uneven distribution in the input space. Despite the great similarity between the mathematical formulation of the multidimensional noisy data analysis task and the formulation for traditional computer analysis and machine perception tasks, there are fundamental differences between them.The most significant and successful results in the field of artificial intelligence with deep learning were obtained in the works of foreign authors Kunihiko Fukushima, Yann LeCun, Yoshua Bengio and Geoffrey Hinton, as well as in the works of Ukrainian authors O.G. Ivakhnenko, M.S. Zgurovsky, I.V. Sergienko, N.D. Pankratova, O.A. Pavlov, N.M. Kussul and others. However, the progress in computational resources and the emergence of the free accessed large volumes of multidimensional data make it actual to develop mathematical methods and models of artificial intelligence with deep learning to analyze large volumes of multidimensional noisy data in geospatial analysis and environmental monitoring.The aim of the thesis is to develop and improve mathematical methods of deep learning, which are based on convolutional deep neural networks and differ in the initialization of the initial weights of networks with unlabeled data utilization based on sparse coding, which leads to improving accuracy in geospatial analysis tasks.In the dissertation the following new scientific results were first received:1. For the first time a mathematical method for unifying multidimensional noisy geospatial data has been developed based on the sparse input unlabeled data encoding that provides the possibility to build a single classification model for large volumes of input data, that allows to obtain higher classification accuracy.2. Deep learning method based on convolutional neural networks has been improved, which, unlike the existing ones, not randomly initialize initial weights, but learn features extraction from the large volumes of unlabeled multidimensional noisy time series of data and provide significant enhancements of the overall classification accuracy.3. For the first time filtration method for obtained classification maps of geospatial data has been developed for increasing their accuracy, based on object approach, in contrast to commonly accepted methods based on the sliding window principle, that allows to save the shape of objects on the map.4. Proposed methods for noisy multidimensional geospatial data classifying have had further development through the implementation as a workflow using Amazon cloud based platform, which reduced data processing time through efficient data access and parallelization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського