Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (54)Реферативна база даних (2664)Книжкові видання та компакт-диски (987)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИКРИВЛЕНН$<.>+<.>K=КОЛЬОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 401
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучеренко В.Є. 
Автоматизоване управління складними об'єктами за умов невизначеності на основі гібридних імітаційних моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.Є. Кучеренко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше одержано розширену гібридну імітаційно-управляючу модель вирішення задач автоматизованого управління складними об'єктами, яка включає реляційну моель, модель нечітких баз знань, мережеву модель на основі Е-мереж та стохастичних потокових графів, модель на основі засобів математичного програмування з нечіткими алгоритмічними обмеженнями, що дозволяє підвищити вірогідність рішень за рахунок більш повного врахування чинників, що виникають за умов часткової невизначеності під час прийняття рішень. Створено мережеву імітаційно-управляючу модель на базі апарату удосконалених Е-мереж (Extended nets), в якій на відміну від існуючих введено кольори маркерів у позиції мережі, розширено функції обчислювальних позицій, запропоновано інтерпретовані метапозиції та метапереходи ієрархічної Е-мережі, що дозволяє управляти простором станів і структурою моделі та розширити функціональні можливості моделювання й автоматизованого управління складними об'єктами за умов часткової невизначеності. Удосконалено метод автоматизованого управління взаємодіючими процесами, в якому використано гібридну імітаційно-управляючу модель динамічними об'єктами та її подання, що дозволило включити модель у контур автоматизованого управління та реалізувати управління у реальному часі розвитку процесів. Удосконалено метод лінійного програмування шляхом введення нечітких алгоритмічних обмежень, що дозволяє вирішувати задачі математичного програмування за умов нечіткості вихідних даних для автоматизованого управління складними об'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01 +
Шифр НБУВ: РА349966

Рубрики:

      
2.

Бенеш Р.В. 
Автоматизований аналіз критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Р.В. Бенеш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання автоматизованого аналізу критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування. Здійснено класифікацію систем автоматичного керування на підставі відомих класифікаційних ознак за особливостями відбору й опрацювання даних для додрукарського та друкарського устаткування. Класифіковано друкарські машини за системами автоматичного керування на прикладі машин фірми Heidelbrg. Розроблено імітаційне моделювання координат кольору на відбитку у разі зміни відносної площі друкарських елементів, що реалізовано у програмі MATLAB. Запропоновано нові критерії оцінювання якості відбитків, а саме: амплітуду оптичної густини фарби, амплітуду та крок відносної площі друкарських елементів на відбитку. Для визначення даних критеріїв якості друкованого зображення розроблено та реалізовано модель базової структури вимірювальної системи з застосуванням міні-відеокамери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-7 +
Шифр НБУВ: РА341569

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Убай Юсеф Саламах Аль-Мададха 
Автоматичний контроль ступеня здрібнення руди в технологічних комплексах флотаційного та магнітного збагачення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Убай Юсеф Саламах Аль-Мададха ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано функціонально-алгоритмічні структури та технічні вимоги щодо систем автоматичного контролю ступеня здрібнення руди та щодо систем автоматичного управління технологічними комплексами флотаційного та магнітного збагачення. Результати впроваджено в проект і можуть бути використані на флотаційних і магнітозбагачувальних фабриках руд кольорових і чорних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И414.2-51-7 с
Шифр НБУВ: РА373460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чжун Сяовен 
Ад'єктивний кольоратив та його словотвірна парадигма в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Чжун Сяовен ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні критерії класифікації та системного опису російських ад'єктивних кольоративів. Сформовано групу основних кольоративів, виділено підгрупу базових, що визначають характер словотвірної парадигми прикметника зі значенням кольору, побудовано їх синонімічні ряди та розподілено за ціми рядами всі російські прикметники, що позначають колір. Запропоновано систему словотвірної парадигми ад'єктивного кольоратива як твірного слова, висвітлено процедуру її формування й опису російського ад'єктивного кольоратива. Сформовано систему мотиваційних класів ад'єктивного кольоратива, на їх підставі побудовано систему словотвірних парадигматичних класів прикметників, що позначають колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА317983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Костюкова Н.С. 
Алгоритми і апаратно-програмні засоби підвищення ефективності пошуку зображень в графічних базах даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Н.С. Костюкова ; Держ. вищ. навч. заклад "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки модифікованого алгоритму пошуку зображень у графічних базах даних і спеціалізованих апаратно-програмних засобів для ефективної реалізації цього алгоритму. Проведено аналіз існуючих систем, що розв'язують задачу пошуку зображень у базах даних, виконано їх класифікацію за певними ознаками. Обгрунтовано необхідність у модифікованому алгоритмі й архітектурному прискоренні його виконання. Запропоновано модифіковані алгоритми пошуку, що дозволяють виконувати пошук зображень у базі даних за текстурними ознаками, а також за колірним змістом з урахуванням і без урахування розташування кольорів всередині зображення. Для опису вмісту зображення застосовуються колірні та текстурні гістограми, а також 2D-колірні гістограми. Для порівняння гістограмних ознак вмісту зображень використовується коефіцієнт їх кореляції, що робить можливим обмеження набору зображень, пропонованих користувачу як результати пошуку. Створено аналітично обгрунтовану спеціалізовану обчислювальну систему для реалізації наведеного алгоритму. Виконано математичне й імітаційне моделювання роботи запропонованої системи, яке підтвердило правильність прийнятих рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61 +
Шифр НБУВ: РА345934

Рубрики:

      
6.

Коваленко Г.М. 
Англійська лексика моди ХХ - ХХІ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.М. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження лексики моди в англійській мові XX - XXI ст. у когнітивному та традиційному лексикологічному аспектах з урахуванням екстралінгвістичних чинників, які вплинули на її формування, а також семіотичного характеру елементів сучасного вбрання. Визначено межі лексики моди й асоціативно-семантичні складники поняття feshion. Проаналізовано способи номінації та словотворення у межах лексики моди. Встановлено, що найбільш поширеними з них є афіксація, словоскладання, акроніми, внутрішня деривація, запозичення та утворення словосполучень. Розвиток лексики моди розглянуто у контексті соціокультурної еволюції. Особливу увагу приділено дослідженню когнітивних механізмів утворення нових лексичних одиниць. Вивчено засоби вербалізації темпоральності, новизни, оцінності та кольору як ключових факторів у сфері моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:М4 +
Шифр НБУВ: РА337120

Рубрики:

      
7.

Дубинський В.П. 
Архітектурно-художні принципи формування світло-кольорового середовища сучасного міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.П. Дубинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності формування світло-кольорового середовища (СКС) сучасного міста. Визначено, що СКС міста є ієрархічною системою з інтегрованою взаємодією, відкритих і закритих архітектурних просторів з джерелами й установками штучного освітлення, яка забезпечує цілий ряд функцій для життєдіяльності населення міста. Його основні якісні та кількісні характеристики зумовлені функцією світла та кольору в архітектурному середовищі. Процес формування СКС сучасного міста залежить від комплексу основних чинників, а саме: містобудівних, природно-кліматичних, інженерно-технічних, естетичних і здійснюється поетапно. Виявлено основні етапи формування СКС міста з використанням природного та штучного світла. Проаналізовано зарубіжний досвід формування СКС сучасного міста та визначено його просторову структуру, яку виявляють світлопланувальні "каркас" і "тканина" сучасного міста. Даний "каркас" формується інфраструктурою транспортно-пішохідних комунікацій з підсистемою житлових і промислових функцій. Світлопланувальну "тканину" міста формують об'єкти міського центру та ландшафтно-рекреаційних територій міста. Надано рекомендації щодо формування їх основних структурних одиниць. Виявлено композиційні задачі формування СКС сучасного міста, які запропоновано визначати на макро- та мікрорівні. Створення світло-кольорового середовища міста є комплексною проблемою з інтегрованим рішенням інженерно-технічних і архітектурно-художніх задач. Формування світло-кольорового середовища запропоновано здійснювати з урахуванням розроблених архітектурно-художніх принципів проектування та розробкою світло-кольорового генплану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 + Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА349228

Рубрики:

      
8.

Підгородецька І. Ю. 
Асоціативно-образне поле КРАСА в контексті української літератури для дітей (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. Ю. Підгородецька ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Виділено й проаналізовано елементарні й комплексні одиниці асоціативно-образного поля "краса природи" (космоніми, фітоніми, кольоративи), досліджено їх функції в художніх текстах для дітей. Здійснено парадигматичну класифікацію лексики на позначення "зовнішньої краси людини". Визначено словесно-образні домінанти, що експлікують "духовну красу людини". Досліджено прагматику художніх текстів літератури для дітей у контексті формування у свідомості дитини естетичних та етичних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)5-357
Шифр НБУВ: РА381885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
10.

Нагорна Т.І. 
Безфтористі безпігментні кольорові емалі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Т.І. Нагорна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати експериментальних та теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних покривних емалей коричневого кольору. На основі висококремнеземистих натрійсилікатних стекол з пониженим вмістом борного ангідриду досліджено вплив кількості та співвідношення іонних барвників, а також хімічного складу на фізико-хімічні та колірні властивості коричневих емалевих покриттів. Розроблено технологічні параметри одержання вказаних покриттів із заданими стабільними оптичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436.2
Шифр НБУВ: РА310441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Михайлова О.Б. 
Біологія представників родини Morchellaceae (Sacc.) Eckbl. в культурі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О.Б. Михайлова ; НАН України, Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості представників родини Morchellaceae Sacc. Eckbl. (Ascomycota) за різних умов культивування. Вивчено 30 штамів 11-ти видів: Disciotis venosa (Pers.) Bond., Morchella angusticeps Peck., M. crassipes (Vent.) Pers., M. conica Pers., M. esculenta (L.) Pers., M. elata Fr., M. semilibera D C., M. spongiola Boud., M. steppicola Zer. Дані культури виділено на території України та одержано з інших колекцій (Ізраїлю, Німеччини, США, Франції). Визначено радіальну швидкість росту вегетативного міцелію, встановлено залежність даного показника від складу агаризованих живильних середовищ і температури інкубації. Описано морфологію колоній досліджених видів на всіх використаних середовищах і визначено такі, які сприяють формуванню склероціїв. Вперше з використанням кольорових якісних реакцій виявлено ферменти вуглецевого, азотного та ліпідного метаболізму й окисно-відновні процеси, визначено специфічність прояву даних реакцій у різних видів. Встановлено вплив світла різної довжини хвилі на ріст, морфологію та біосинтетичну активність вегетативного міцелію. Вперше з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії встановлено мікроморфологічні характеристики вегетативного міцелію досліджених видів. Одержано нові відомості про наявність у них нестатевих спороношень та інших мікроструктур. На рідких живильних середовищах виявлено джерела вуглецевого й азотного живлення, встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту вететативного міцелію. Досліджено динаміку росту та синтезу екзополісахаридів за умов глибинного культивування. Запропоновано склад живильного середовища з глюкозою, пептоном і дріжджовим екстрактом, яке забезпечує вихід сухої маси міцелію до 17-ти г/л на 7-му добу культивування. За комплексом ознак відібрано штами цінних їстівних видів з лікувальними властивостями - Morchella conica 1737 і M. esculenta 1755.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3*33 в764 + П241.928-2 в764 +
Шифр НБУВ: РА362143

Рубрики:

      
12.

Ярута В.О. 
Біотехнічна система нормалізації функціонального стану людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.О. Ярута ; Харк. нац. й ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено питання розробки методології побудови біотехнічної системи нормалізації функціонального стану людини (БТС Н). Показано, що сучасні біотехнічні системи медичного призначення мають вузьку спеціалізацію, виявлено їх недостатню ефективність під час проведення комплексної діагностики та терапії людини за декількома методами у режимі реального часу за різних умов. Для розв'язання даних задач запропоновано використовувати БТС Н. Наведено її узагальнену модель, алгоритм функціонування й основні рекомендації щодо медико-технічних вимог стосовно розробки її технічної підсистеми. Доведено доцільність використання БТС Н методу дистанційної великомасштабної ортогональної електрокардіографії у поєднанні з методами математичного аналізу ритму серця, електропунктурної діагностики (Накатані, Гойденка) й кольоропунктури у розробленій модифікації, а також методу електропунктури. Удосконалено модель живих тканин й розроблено універсальну систему відведень та пристрій для вимірювання біоелектричних параметрів. Визначено тип вимірювального електрода та джерела світла, розроблено діючі макети окремих функціональних блоків БТС Н.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.4 с05 +
Шифр НБУВ: РА342609

Рубрики:

      
13.

Мозговський М.В. 
Боротьба тоталітарної системи проти діячів української науки та культури в повоєнний період (1946 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Мозговський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Серія ідеологічних погромів була організована в 1946 - 1948 рр. А.Ждановим за ініціативи Сталіна. Постанови ЦК ВКП (б) з викриттям різних перекручень і хиб в історичній науці, літературі, музиці знаходили живий відгук в Україні, де негайно "виявляли" аналогії "ідейним збоченням", "викривленням", "помилкам" так званого буржуазно-націоналістичного характеру. Не обминули Україну й наслідки "лисенківщини", що на десятки років загальмувало розвиток генетики й кібернетики. Представниками "антинародного, формалістичного, згубного для радянської музики напрямку" категорично кваліфікувалися українські композитори. Наприкінці 1948 р. в Україні було розгорнуто боротьбу проти "низькопоклонства перед Заходом", а пізніше проти "космополітизму".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-49 + Ч213(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА342435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Савєнков Ю. Д. 
Вдосконалення інтегрованої схеми ресурсозберігаючих технологій для виробництва і розливання міді вогневого рафінування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Ю. Д. Савєнков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено властивості міді вогневого рафінування, які використані під час математичного моделювання та у разі обгрунтування механізму гойдання кристалізатора. Розроблено заходи щодо вдосконалення технології та параметрів процесу розливання міді вогневого рафінування на машинах напівбезперервного лиття заготовки. Для умов ливарно-прокатного цеху ВАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" виконано та впроваджено рекомендації щодо режимів осциляції та конструктивних параметрів кристалізатора, що дозволило підвищити якість заготовки та впровадити ресурсозберігальну схему виробництва міді вогневого рафінування з брухту низької якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.171 + К342.18
Шифр НБУВ: РА376250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Батюшин І.Є. 
Вдосконалення технології і організації заводського ремонту тепловозів з урахуванням зменшення витрат некапітального характеру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / І.Є. Батюшин ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено статистичну залежність динаміки відновлення вузлів і деталей тепловозів. Доопрацьовано метод вибору маршрутів, який визначає основні напрямки формування технологічних процесів відновлення, дефектації та утилізації вузлів і деталей тепловозів за умов заводського ремонту, розроблено модель, яка використовує формалізацію визначення якісних властивостей стосовно їх придатності до використання на підставі стохастичних зв'язків між виявленими дефектами. Науково обгрунтовано маршрутну технологію відновлення на підставі визначення "узагальненої деталі" за альтернативними ознаками. Запропоновано раціональні маршрути відновлення деталей на підставі виявлення сполучених дефектів у вузлах і деталях тепловозів у разі проведення заводського ремонту. Досліджено динаміку виключення тепловозів з інвентарю та визначено характерні пошкодження у вузлах тягових електричних машин, за якими розроблено методику, що дає змогу кількісно оцінити втрати кольорових і чорних металів у вузлах тепловозів, які розробляються на металобрухт. Запропоновано механізм оцінки витрат некапітального характеру, зумовлені вдосконаленням технології та організації заводського ремонту тепловозів і визначено шляхи його впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-083-6 +
Шифр НБУВ: РА324766

Рубрики:

      
16.

Ольховська В.С. 
Вдосконалення якості концентрованих томатопродуктів в процесі їх виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / В.С. Ольховська ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості концентрованих томатопродуктів у процесі їх виробництва. Встановлено сортову специфічність нагромадження нітратів, радіонуклідів, солей важких металів та оксалатів плодами томатів ботанічних сортів, які районовані у Східній Україні, встановлено сортові відмінності їх хімічного складу та вперше визначено вміст каротиноїдів та лікопіну. Науково обгрунтовано доцільність теплової обробки томатів у відварі шипшини з метою стабілізації їх кольору, збереження біологічно активних речовин у рослинній сировині та зниження вмісту токсичних речовин. Методом математичного моделювання визначено й експериментально підтверджено раціональні склади рецептурних компонентів томатної пасти та соусів, що дозволяють одержати високякісні, максимально наближені до сучасних рекомендацій нутріоціології продукти. Наведено результати комплексного товарознавчого оцінювання споживчих властивостей свіжих томатів, а також розроблених пасти та соусів заданого складу. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено високу харчову цінність нових концентрованих томатопродуктів, їх антиоксидантні та радіопротекторні властивості, а також високу харчову цінність під час зберігання. Встановлено гарантійні терміни зберігання розроблених концентрованих томатопродуктів. На запропоновані технічні рішення одержано патент України на корисну модель 21167 "Спосіб виробництва концентрованих томатопродуктів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.5 +
Шифр НБУВ: РА367476

Рубрики:

      
17.

Хімич М.С. 
Ветеринарно-санітарна і якісна оцінка сухих кормів тваринного походження для непродуктивних тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.С. Хімич ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11 +
Шифр НБУВ: РА359994

Рубрики:

      
18.

Антонік І.І. 
Взаємозв'язок між показниками жиропоту та продуктивністю овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.І. Антонік ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 21 с. — укp.

Вперше проведено дослідження вовнової продуктивності та показників жиропоту овець нового таврійського типу. Виявлено й узагальнено закономірності співвідносної мінливості комплексного рівня вовнової та м'ясної продуктивності овець. Обгрунтовано механізм формування особливостей жиропітності тварин залежно від статевого та вікового чинників та інтенсивності відбору. Встановлено зв'язок між кольором жиропоту та продуктивністю овець, характеристиками вовнового жиру і поту, захисними властивостями руна. Визначено оптимальні показники та параметри вовнового жиру та поту та їх співвідношення для подальшого удосконалення захисних властивостей вовни таврійських мериносів. Для поліпшення вовнової продуктивності обгрунтовано доцільність використання тварин з білим і світлим жиропотом. На підставі результатів виробничих і лабораторних досліджень вперше встановлено числові показники комплексної оцінки вовнової продуктивності овець племзаводу "Червоний чабан" залежно від кольору та загальних параметерів жиропоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 асканійська тонкорунна +
Шифр НБУВ: РА335593

Рубрики:

      
19.

Химченко С.В. 
Визначення перхлоратів у природній воді рентгенофлуоресцентним або візуально-тестовим методом після їх сорбційного концентрування: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / С.В. Химченко ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено умови сорбційного на пінополіуретані або на активному вугіллі концентрування перхлоратів з природної води. Розроблено методи їх визначення в одержаних сорбатах. Визначено умови сорбційного концентрування перхлорат-іонів на пінополіуретані у вигляді їх іонних асоціатів з катіонним барвником тіоніном, а також на активованому вугіллі у вигляді асоціатів з батофенантролінатом кобальту. Розроблено сорбційно-рентгенофлоуресцентну методику визначення перхлоратів у природній водніх на рівні 0,01 ГДК. Для визначення перхлоратів і важких металів у воді розроблено два види зручних і простих у виготовленні випромінювачів для РФлА, які місять активне вугілля. Розроблено візуально-тестову та сорбційно-спектроскопічну методики виявлення та визначення перхлоратів у природній воді на рівні ГДК, які можуть бути використані для експресного контролю якості води щодо вмісту та наявності в ній перхлоратів. Уперше показано, що у тест-методі розташування елементів шкали порівняння відповідно до послідовності Фібоначчі, а також забарвлення елементів шкали на фоні, який є порівняльний до кольору проб, підвищує точність візуального визначення перхлоратів. Розроблено методики ефективного попереднього сорбційного видалення заважальних гуматів і аніонних поверхнево-активних речовин від перхлоратів у порівнянні з визначенням перхлоратів у водних розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.4:71 + Н761.101.06-1с +
Шифр НБУВ: РА365313

Рубрики:

      
20.

Корягін О. М. 
Використання насичуючих схрещувань в селекції люцерни: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. М. Корягін ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т земл-тва. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено можливість здійснення принципово нового напрямку в селекції люцерни посівної з використанням генів ознак від близькоспоріднених видів роду люцерна. Експериментально підтверджено генетичну природа контролю ознаки колір пелюсток квітки. Виявлено всі наявні гомозиготи за контролем кольору пелюсток квітки в природних і штучних гібридних популяціях. Вперше встановлено генетичну природу контролю форми бобу та числа спіралей у округлої форми, яка здійснюється одним локусом з двома алелями. Доведено можливість передачі генів контролю самофертильності від люцерни посівної іншим культурним видам люцерни та задовільне функціонування цих генів в зародковій плазмі гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-31
Шифр НБУВ: РА373635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського