Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИНАХІДНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Кириченко Т.С. 
Захист патентного права на основі формули винаходу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Кириченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Розвинуто положення, що єдиним критерієм визначення обсягу виключого права винахідника на винахід та, відповідно обсягу охорони прав патентовласника є формула винаходу, за допомогою якої встановлюється факт використання або невикористання винаходу шляхом зіставлення ознак об'єкта, який запроваджується на практиці, з сукупністю ознак, наведених у формулі винаходу. Удосконалено визначення поняття "формула винаходу", змістом якої є відображення технічної суті винаходу. Запропоновано положення, що найважливішим критерієм для встановлення факту незаконного використання винаходу є формула винаходу, яка є засобом відмінності об'єкта винаходу від інших об'єктів, або свідчить про тотожність порівнюваних об'єктів. Відзначено, що для того, щоб установити, чи підпадає спірний об'єкт під визначення, відбите у формулі, необхідно перевірити наявність у ньому сукупності всіх ознак, зазначених у формулі, незалежно від того, чи є вони родовими або відмітними (індивідуальними). Удосконалено положення, що порушенням права з патенту є будь-яке комерційне виготовлення, застосування, введення до господарського обігу продукту, що містить запатентований винахід, або застосування способу, який охороняється патентом. Залежно від дій запропоновано відрізняти пряме та непряме порушення прав патентовласника. Наведено юридичний алгоритм дій щодо тлумачення формули винаходу під час розгляду справ з порушення прав стосовно патенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 +
Шифр НБУВ: РА337311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравчук І.В. 
Петро Лодій як представник української академічної філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / І.В. Кравчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито значення особистості П.Д. Лодія як представника української академічної філософії. Проаналізовано умови формування філософського світогляду мислителя, висвітлено його життєвий шлях. Здійснено критичний аналіз філософської спадщини П.Д. Лодія. Розглянуто історико-філософську концепцію філософа, переосмислено його історичні підходи та принципи. Висвітлено теорію пізнання (логіко-гносеологічні погляди, метафізику пізнання, характер і особливість їх гносеологічно-методологічної спрямованості). Наголошено на важливості ролі П.Д. Лодія як перекладача філософських творів, винахідника нових термінів, що полегшило сприйняття філософії загалом. Увагу приділено критиці П.Д. Лодієм філософських поглядів І. Канта. Доведено, що напрацювання філософа відіграли значну роль у формуванні національної свідомості та гідності українського народу, вітчизняної духовно-академічної філософії як предтечі університетської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)464 + Ю3(4РОС)464-535 +
Шифр НБУВ: РА361577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Логвинюк Т. В. 
Розвиток вітчизняної науки і техніки в 1951 - 1991 рр. (на матеріалах журналу "Наука і суспільство"): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Т. В. Логвинюк ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено журнальну публіцистику щомісячника "Наука і суспільство" з питань розвитку вітчизняної науки та техніки в 1950 - 1980-х рр. Здійснено аналіз існуючих в історіографії методологічних підходів, теоретичних парадигм щодо проблеми відображення в періодичній пресі актуальних проблем науково-технічного прогресу радянського часу. Визначено періодизацію діяльності журналу з погляду зміни змісту та напрямів науково-технічної тематики під впливом науково-технічних революцій, переформатування ідеологічних акцентів і політичної кон'юнктури тоталітарної держави. Вивчено та введено в науковий обіг раніше не відомі науково-публіцистичні виступи радянських учених, інженерів-конструкторів, винахідників, раціоналізаторів виробництва. Розглянуто форми та методи роботи журналу "Наука і суспільство" з читачами, шляхи залучення їх до активного обговорення актуальних питань розвитку науки та техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6 я5 + Ч612.13/15
Шифр НБУВ: РА382901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
4.

Пономаренко Р.О. 
Розвиток залізничного транспорту Півдня та Сходу України в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Р.О. Пономаренко ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку залізничного транспорту Півдня та Сходу України у другій половині XIX - на початку XX ст. Вперше визначено причини, основні етапи та механізми формування залізничної мережі на даній території. Проаналізовано проекти та маловідомі науково-технічні аспекти залізничного будівництва (зокрема, укладання колії, створення штучних споруд, організацію ремонтно-виробничої бази та водопостачання), показано його характерні особливості для Півдня та Сходу України. Відображено динаміку створення залізничної мережі у регіоні та її вплив на розвиток промисловості. Доведено, що залізниці на Півдні та Сході будувались переважно в Донецько-Криворізькому промисловому районі. На підставі вивчення архівних та історіографічних джерел проведено всебічний аналіз процесу матеріально-технічного забезпечення залізничного будівництва, організації паровозного та вогонного господарств і залізничних майстерень, забезпечення залізниць рейками, тяговим і рухомим складом, паливом, скріпленнями. З'ясовано, що на початку XX ст. в Україні утворився потужний транспортно-виробничий і науково-технічний центр, який займав домінуючі позиції в Російській імперії. Показано вплив будівництва залізниць на становлення Донецько-Криворізького промислового району. Розкрито провідну роль вітчизняних учених у будівництві залізниць і науковій діяльності, спрямованій на удосконалення роботи залізничного транспорту. До наукового обігу введено маловідомі факти та нові імена інженерів, дослідників і винахідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348614

Географічні рубрики:

      
5.

Гамалія К.М. 
Садово-паркові ансамблі України XVIII - XIX ст. в історико-природничому контексті: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / К.М. Гамалія ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес створення на території України XVIII - XIX ст. садово-паркових комплексів у контексті загальносвітових тенденцій паркобудівництва. Встановлено синтетичний характер садово-паркового будівництва, що поєднує у собі мистецьку, наукову та технічну складові. Обгрунтовано необхідність подальших досліжень з історії паркобудівництва. Визначено місце і роль пам'яток садово-паркового мистецтва в історії науки та культури України. До наукового обігу введено невідомі або маловідомі факти з історії вітчизняного паркобудівництва. Наведено конкретні приклади застосування науково-технічних знань у процесі створення садово-паркових комплексів. Висвітлено внесок вітчизняних учених, інженерів, винахідників, садоводів, які брали участь у створенні маєткових і резиденційних садів і парків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П273 г(4УКР) + Щ118.3(4УКР)4/5 +
Шифр НБУВ: РА350571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Корнієнко О.М. 
Становлення та розвиток зварювального виробництва в Україні у світовому контексті (70-ті роки XIX ст. - 50-ті роки XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.07 / О.М. Корнієнко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

На теренах СРСР зібрано матеріали з історії зварювального виробництва у провідних у технічному аспекті країнах, здійснено порівняльний історико-науковий аналіз розвитку зварювання в Україні. Визначено вплив на характер розвитку зварювальної науки та техніки матеріальних, соціальних та інших умов роботи особистих якостей винахідників і вчених, традицій наукових шкіл. Виявлено науково-технічні умови, виробничу необхідність і техніко-економічні переваги, які спричиняли виникнення нових способів зварювання. Установлено закономірності для певних суміжних і подібних технологій, що використовувалися у зазначений період. На відміну від існуючої періодизації в історії зварювання, заснованої на хронології політичних подій в історії СРСР, запропоновано періодизацію за станом промислового використання зварювання з розподілом на періоди освоєння нових джерел енергії та принципів їх використання. На підставі аналізу документального та статистичного матеріалу згідно з новою періодизацією зроблено висновок про загальний характер розвитку зварювання у промислово-розвинених країнах. Досліджено історію зварювання як історію комплексної технології, що складається з окремих наукових напрямків, а саме: фізичних особливостей джерел живлення та нагрівання, хіміко-металургійних процесів у матеріалах, що зварюються, проектування та виготовлення зварних конструкцій. Установлено дату першого в історії практично реалізованого винаходу в галузі дугового зварювання та доведено всесвітній пріоритет вітчизняного винахіника М.М. Бенардосом на рівні ЮНЕСКО. Встановлено нові точні дати певних подій в історії зварювання, створено хронологію розвитку основих видів зварювального виробництва. Створено метод дослідження виникнення нових технологічних процесів виробництва й обробки матеріалів, беззаперечного встановлення пріоритету. Розроблено методику дослідження історичної значущості відкриттів і винаходів і встановлення новизни технологічних процесів за аналізом динаміки розвитку суттєвих ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641 г (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кривенко С.В. 
Трансформація національного ринку праці в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Кривенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 16 с. — укp.

Вперше розроблено авторську концепцію національного ринку праці як багатоаспектної економічної категорії, що охоплює весь процес руху робочої сили: забезпечення належних умов щодо розширеного відтворення (заробітна плата, житлово-комунальні послуги) та якісної підготовки робітників, раціонального використання вільного часу, розвитку інтелектуальних і фізичних здібностей людини, встановлення динамічної відповідності між розвитком вирбництва та наявною робочою силою, створення сприятливих умов і стимулів для ефективного функціонування ринку праці. Розкрито взаємодію науково-технічного удосконалення виробництва, переходу на інноваційний тип розвитку, превалюванням творчого характеру праці, що має забезпечити розгортання діяльності раціоналізаторів і винахідників. Обгрунтовано інституційний механізм формування національного ринку праці, який поєднує ринкове регулювання з активним державним втручанням і включає стратегічні цілі, правові гарантії трудових відносин (мінімальну заробітну плату, норми праці та соціального партнерства), зайнятість, взаємодію попиту й пропизиції та підвищення продуктивності праці та конкурентоспроможності робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 +
Шифр НБУВ: РА342969

Рубрики:

      
8.

Мельникова К.В. 
Управління мотивацією інноваційної діяльноcті підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / К.В. Мельникова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено поняття інноваційної політики підприємства, встановлено склад та зміст її елементів, визначено загальні принципи та етапи формування. Запропоновано методичний підхід до виявлення резервів підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємств, який включає пошук втрат матеріальних ресурсів та часу під час здійснення інноваційної діяльності. Створено систему мотиваційних факторів, які впливають на інноваційну активність робітників підприємства та його керівництва. Обгрунтовано доцільність використання сучасних джерел фінансування інновацій на підставі дослідження їх переваг та недоліків. Запропоновано методичний підхід щодо розрахунку матеріальної винагороди винахідникам та раціоналізаторам, застований на використанні шкал заохочувальних надбавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-21
Шифр НБУВ: РА330637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ковальова М. В. 
Цивільно-правова охорона винахідництва в Україні та в країнах Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Ковальова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено основні цивілістичні проблеми визначення прав винахідників, їх статус і цивільні відносини, особливості методів і засобів правової охорони та захисту винахідництва, поняття правової природи винаходу, сутності винахідництва, деяких проблем захисту прав на службові винаходи тощо. Увагу приділено особливостям і видам цивільного захисту прав винахідників в Україні та країнах ЄС, особливостям уладання договорів у сфері службового винахідництва, класифікації патентних систем зарубіжних країн, проаналізовано основні відмінні та схожі риси. Доведено доцільність імплементації правових норм ЄС до українського законодавства, зокрема, досвід держав-сусідів України, які нещодавно вступили в ЄС, є найбільш прийнятними для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА384454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Жогов В. С. 
Адміністративно-правові засади забезпечення в Українізахисту об'єктів авторських і суміжних прав, що виражені у цифровій формі. / В. С. Жогов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню адміністративно-правових засадзабезпечення в Україні захисту об'єктів авторських і суміжних прав, щовиражені у цифровій формі. Висвітлено загальнотеоретичні та практичніпитання забезпечення захисту об'єктів авторських і суміжних прав, щовиражені у цифровій формі.Досліджено історичний шлях інституту захисту авторських і суміжнихправ на території сучасних країн, таких як Україна, США, країн ЗахідноїЄвропи. Звернено особливу увагу на розвиток адміністративно-правовихвідносин щодо захисту цифрових об'єктів авторських і суміжних прав.Автором наголошено, що право інтелектуальної власності є однією знайдавніших складових суспільно-правових відносин, і проблеми, щостосуються цієї галузі права, часто виходили на перший план уєвропейському суспільстві. Необхідність захищати інтелектуальну власністьвиникала через бажання авторів зберегти право отримувати вигоду зі своготвору, а також через постійні випадки зазіхання на продукціюінтелектуальної власності. Незважаючи на те, що проблема праваінтелектуальної власності та її захисту була завжди досить актуальною,античність і середньовіччя не знали універсальних кодексів, які бзабезпечували відповідне правове підґрунтя права інтелектуальної власності.Аргументовано, що новий час і суттєвий прогрес у виробництвіпризвели до розгалуження права інтелектуальної власності, оскільки виникаєнеобхідність регулювати ускладнені правовідносини як у сфері промисловихвинаходів, так і в сфері авторського права на художні твори. З розвиткомміжнародних відносин система реєстрації авторських прав ускладнюється таглобалізується, виникають міжнародні інститути регулювання правовідносину сфері інтелектуальної власності. Поступовий розвиток цієї сфери триваєдосі та буде тривати в подальшому через постійний розвиток технологійвиробництва та трансляції інформації.Досліджено особливості правового регулювання існування об'єктівавторських і суміжних прав, що виражені у цифровій формі. Авторомнаголошено, що об'єкти авторського права, що виражені у цифровій формі,виступають в якості інформації, яка поширюється каналами зв'язку, аправова регламентація захисту та обіг такої інформації відноситься допредметної сфери інформаційного права. Це вимагає включення до складусуб'єктів інформаційних правовідносин не тільки авторів, правовласників таінших осіб, які безпосередньо беруть участь у створенні, поширенні івикористанні творів, а й суб'єктів, які забезпечують технічну сторонуінформаційного обміну.Обґрунтовано висновок, що природа об'єктів авторських і суміжнихправ, що виражені у цифровій формі дещо ширша за межі авторського права,це висуває додаткові вимоги до правового регулювання їх обігу і захисту всилу того, що такі вимоги виходять також й за межі інформаційного права.Наявність таких особливостей, а також однорідних суспільних відносин, щовиникають з приводу створення, поширення і використання творівлітератури, науки і мистецтва, що виражені в цифровій формі та захистутаких об'єктів в технічно складному та наукоємному глобальномуінформаційному середовищі, є вагомою підставою для виникнення окремогоінституту захисту таких об'єктів, а саме інституту захисту авторських ісуміжних прав на об'єкти, що виражені в цифровій формі.Встановлено, що основними принципами захисту авторських ісуміжних прав на об'єкти, що виражені в цифровій формі, які реалізуютьсяінформаційно-правовими способами є: принцип транскордонності татранспарентності глобального інформаційного середовища; принципвідповідальності учасників інформаційного обміну за незаконне розміщенняматеріалів, що захищаються авторським правом в інформаційному просторі;принцип обмеженої відповідальності оператора зв'язку за зберігання тапередачу інформації, яка захищається авторським правом, без дозволу їїправовласників; принцип можливості обмеження доступу до інформації длязахисту законних інтересів авторів і правовласників .Досліджено існуючий на сьогоднішній день стан захисту авторських ісуміжних прав на національному та міжнародному рівнях. Міжнароднийдосвід свідчить про необхідність використання принципово нових підходівдо правового регулювання в даній сфері. При цьому деякими країнами,такими, як ФРН, США, Франція були вироблені необхідні правовіінструменти, які слід імплементувати в українське національне право,наприклад, законодавче регулювання діяльності сервіс-провайдерів,файлообмінних сервісів та ін.Встановлено, що правовий супровід інтелектуальної діяльності тазахист прав творчої особистості або винахідника у міжнародномузаконодавстві достатньо широко представлений та чітко структурований.Процес удосконалення нормативної бази зазначеної сфери розпочався ще уХІХ ст., але досконалості набув у ХХІ ст., коли суспільство стикнулися ізстрімкими глобалізаційними змінами.^UThe dissertation is devoted to the research of administrative and legal basesof ensuring in Ukraine protection of objects of copyright and related rights, whichare expressed in digital form. The general theoretical and practical issues ofensuring the protection of copyright and related rights, expressed in digital form,are covered.The historical way of the institute of protection of copyright and relatedrights on the territory of modern countries, such as Ukraine, the USA, the countriesof Western Europe is investigated. Particular attention is paid to the developmentof administrative and legal relations for the protection of digital objects ofcopyright and related rights.The author emphasizes that intellectual property law is one of the oldestcomponents of social and legal relations, and problems related to this area of lawhave often come to the fore in European society. The need to protect intellectualproperty arose because of the authors' desire to retain the right to benefit from theirwork, as well as through constant cases of encroachment on intellectual propertyproducts. Despite the fact that the problem of intellectual property rights and itsprotection has always been quite relevant, antiquity and the Middle Ages did notknow universal codes that would provide the appropriate legal basis for intellectualproperty rights.It is argued that new times and significant progress in production have led tothe branching of intellectual property rights, as there is a need to regulate complexlegal relations in the field of industrial inventions and in the field of copyright inworks of art. With the development of international relations, the system ofcopyright registration is becoming more complex and globalized, there areinternational institutions for regulating legal relations in the field of intellectualproperty. The gradual development of this area continues to this day and willcontinue in the future through the constant development of technologies for theproduction and transmission of information.The peculiarities of legal regulation of the existence of objects of copyrightand related rights, expressed in digital form, are studied. The author emphasizesthat the objects of copyright, expressed in digital form, act as informationdisseminated through communication channels, and the legal regulation ofprotection and circulation of such information belongs to the subject area ofinformation law. This requires the inclusion in the subjects of information relationsnot only authors, rightholders and others who are directly involved in the creation,distribution and use of works, but also entities that provide the technical side ofinformation exchange.The conclusion is substantiated that the nature of objects of copyright andrelated rights, expressed in digital form, is somewhat wider than copyright, it putsforward additional requirements to the legal regulation of their circulation andprotection due to the fact that such requirements also go beyond information law.The presence of such features, as well as homogeneous social relations arisingfrom the creation, dissemination and use of works of literature, science and art,expressed in digital form and the protection of such objects in a technicallycomplex and science-intensive global information environment, is a good basis forthe emergence of a separate institution for the protection of such objects, namelythe institution for the protection of copyright and related rights to objects expressedin digital form.It is established that the main principles of protection of copyright andrelated rights to objects expressed in digital form, which are implemented ininformation and legal ways are: the principle of cross-border and transparency ofthe global information environment; the principle of responsibility of participantsof information exchange for illegal placement of materials protected by copyrightin the information space; the principle of limited liability of the communicationoperator for the storage and transmission of information protected by copyright,without the permission of its copyright holders; the principle of the possibility ofrestricting access to information to protect the legitimate interests of authors andright holders.The current state of copyright and related rights protection at the nationaland international levels has been studied. International experience shows the needto use fundamentally new approaches to legal regulation in this area. At the sametime, some countries, such as Germany, the United States, and France, havedeveloped the necessary legal instruments that should be implemented intoUkrainian national law, such as legislative regulation of service providers, filesharing services, and others.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського