Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (1778)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИСТАВКОВІ$<.>+<.>K=СТЕНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 213
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Приміський В.П. 
Автоматизовані газоаналітичні прилади контролю промислових і транспортних викидів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Приміський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено автоматизовані газоаналітичні прилади за умов екстремальних умов експлуатації. Розроблено структурні схеми та математичні моделі газоаналізаторів (ГА) та газоаналітичних систем (ГАС), вихідні сигнали яких неінформативні до дестабілізованих факторів. Запропоновано схеми корекції впливу неінформативних параметрів. Наведено розрахункові методики проектування інфрачервоних, хемілюмінесцентних і полум'яно-іонізаційних ГА. Запропоновано новий спосіб градуювання ГА та стенд для їх метрологічної атестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.5-51
Шифр НБУВ: РА319224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Первухіна О.Л. 
Автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Первухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну проблему підвищення ефективності технологічного процесу стендових випробувань машинобудівних виробів за рахунок скорочення термінів їх проведення, підвищення достовірності інформаційних результатів на основі встановлених взаємозв'язків між параметрами об'єктів випробувань і системами їх здійснення. Показано, що вибір інформативних параметрів полягає в їх ранжуванні за інформаційним критерієм розрізнення станів випробувальних виробів. Зазначено, що комплекс взаємозв'язаних математичних моделей для елементів автоматизованої системи випробувань даних виробів уключає: багатовимірні стохастичні системи, одержані шляхом представлення функціонального опису параметрів випробувальних виробів у вигляді багатовимірних поверхонь; тимчасові ряди, побудовані для досліджуваного класу виробів за динамічних рядів вимірювань параметрів; якісні залежності між вхідними та вихідними структурними та режимними параметрами. Розроблено структуру та математичне забезпечення автоматизованих систем випробувань складних машинобудівних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К470.2 +
Шифр НБУВ: РА325474

Рубрики:

      
3.

Сєчених В.В. 
В'язкість розчинів холодоагентів із компресорними мастилами (Експеримент, методи прогнозування): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.В. Сєчених ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено експериментально-розрахункове вивчення в'язкості розчинів холодоагентів з компресорними мастилами. З використанням одержаної інформації розроблено таблиці довідкових даних стосовно в'язкості реальних робочих тіл: R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY. Наведено результати комплексного експериментально-розрахункового дослідження теплофізичних властивостей компресорних мастил: ХМІ Азмол, ХС 15, ХС 40, Planetelf ACD 100 FY, Reniso WF 15A, Mogul ONF 46, Lunaria FR 32, Castrol Icematic SW22, Castrol Icematic SW32. Створено два оригінальні експериментальні стенди для дослідження в'язкості рідин за методом кульки, що котиться і для визначення молекулярної маси та тиску пари на лінії кипіння компресорних мастил. З використанням теорії термодинамічної подібності запропоновано модель для опису температурної залежності в'язкості для чистих холодоагентів, сумішевих холодоагентів і РХМ у всьому діапазоні концентрацій. Розроблено методику прогнозування в'язкості для чистих холодоагентів, сумішевих холодоагетнів і РХМ, яка передбачає застосування структурно-адитивного підходу та використання обмеженої емпіричної інформації. Установлено зв'язок між парахором, ортохором, молярною рефракцією, критичним молярним об'ємом і критичною амплітудою для різниці густин на лінії кипіння та конденсації. Запропоновано нову кореляцію між показниками заломлення та густиною рідини. Розроблено таблиці довідкових даних з капілярної сталої, густини, показника заломлення, в'язкості, молекулярної маси та тиску на лінії кипіння компресорних мастил: ХМІ Азмол, ХС 15, ХС 40, Planetelf ACD 100 FY, Reniso WF 15A, Mogul ONF 46, Lunaria FR 32, Castrol Icematic SW22, Castrol Icematic SW32. Розроблено таблиці довідкових даних з в'язкості реальних робочих тіл: R-600a/ХМІ Азмол, R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY. Побудовано зручні для практики застосування діаграми в'язкість - тиск - температура для робочих тіл: R-600a/ХМІ Азмол, R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-043 +
Шифр НБУВ: РА359482

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Рижков О. С. 
Вдосконалення газоочисних пристроїв енергетичних установок на основі моделювання гідродинамічних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / О. С. Рижков ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше введено коефіцієнт гідродинамічної ефективності, який відображає загальний рівень корисної роботи газоочисних пристроїв. Запропоновано використовування коефіцієнту для числового вираження теоретичних розрахунків потоку газу в проточній частині газоочисного обладнання. Розроблено новий універсальний стенд для досліджень газоочисників у вигляді напірної аеродинамічної труби відкритого типу. Наведено типорозмірний ряд газоочисників для вловлювання масляних аерозолів систем суфлювання газотурбінних двигунів і систем вентиляції картера двигунів внутрішнього згоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.9
Шифр НБУВ: РА372192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Білецький В.О. 
Вдосконалення методики і технічних засобів діагностування гальмівних систем автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.О. Білецький ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Зазначено, що результати діагностування гальмівної системи, одержані з застосуванням різних методик або для різних станів завантаження транспортного засобу, можуть відрізнятися для одного та того ж транспортного засобу. Запропоновано методику діагностування гальмівної системи, яка базується на прогнозуванні показників ефективності гальмування для умов стендових і дорожніх випробувань автомобіля повної маси, виходячи з результатів його випробувань на стенді у спорядженому стані. Для прогнозування параметрів ефективності гальмування, характерних для умов дорожніх випробувань, застосовано математичну модель процесу гальмування двовісного транспортного засобу з гідравлічним приводом гальм. Як вхідні рівняння для цієї моделі застосовано характеристики гальмівної системи, визначені у процесі випробувань автомобіля на стенді. Для цього розроблено методику автоматичного визначення характеристик з урахуванням їх нелінійності, обумовленої конструктивними та експлуатаційними чинниками та програмне забезпечення, яке реалізує цю методику. Розроблено гальмівний стенд та пристрій вимірювання приводного зусилля на педалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.73 + О33-082.051 +
Шифр НБУВ: РА325933

Рубрики:

      
6.

Гадяка В.Г. 
Вдосконалення методів балансування роторів турбокомпресорів на основі ідентифікації їх математичних моделей: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.09 / В.Г. Гадяка ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Удосконалено методи балансування гнучких роторів та підвищення якості їх врівноважування на підставі побудови вірогідних математичних моделей. Розроблено методи та програми ідентифікації динамічних моделей роторних систем, зокрема, оцінювання коефіцієнтів жорсткості і опору сегментних підшипників турбокомпресорів. З використанням розроблених методів одержано динамічні коефіцієнти як функції від частоти обертання, для всіх типорозмірів підшипників, що використовуються у відцентрових компресорах. Одержано математичні моделі всіх типів роторів турбокомпресорів, розрахункові динамічні коефіцієнти впливу (ДКВ) яких практично не відрізняються від експериментальних. Це дозволило значно скоротити процес балансування, обмежуючись тільки нульовим пуском, або мінімальним числом пробних пусків. Розроблено класифікацію гнучких роторів турбокомпресорів залежно від вибору оптимальних площин корекції та частот обертання, ДКВ для яких необхідні для розрахунку. Результати роботи доцільно використовувати під час динамічних розрахунків турбокомпресорів на стадії проектування, а розрахунково-експериментальну методику впроваджено для балансування роторів турбокомпресорів на розгінно-балансувальному стенді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042 с116
Шифр НБУВ: РА358995

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Аблаєв А.Р. 
Вдосконалення методів розрахунку теплообмінних апаратів систем забезпечення теплового режиму суднових енергоустановок під час їх проектування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / А.Р. Аблаєв ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено методичне забезпечення інтегрованої САПР суднових теплообмінних апаратів. Уточнено математичну модель процесу тепловіддачі пучків труб у поперечному потоці рідини у міжтрубній порожнині суднових кожухотрубних охолоджувачів (СКО) масла та води на підставі використання результатів стендових випробувань реальних апаратів. Удосконалено математичну модель руху рідини у міжтрубній і трубній порожнинах, з урахуванням особливостей конструкції СКО масла та води. Розроблено уточнену теплову модель взаємодії потоків для стандартизованого ряду апаратів шляхом застосування уточнених значень індексів протитечійності в узагальненій моделі передачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.198.1-02
Шифр НБУВ: РА374410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Яворський Я.П. 
Вдосконалення методу теплового розрахунку автомобільних дискових гальм при тривалих гальмуваннях на основі комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / Я.П. Яворський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено метод теплового розрахунку дискових гальмових механізмів автомобільних коліс за тривалих режимів роботи. Розроблено теплову модель дискового гальма, яка відзначається значною інформаційною продуктивністю. Адекватність створеної моделі підтверджено результами аналітичного розв'язку теплової задачі у випадку екстреного гальмування та стендових випробувань II для тривалого гальмування. За допомогою методу математичного моделювання досліджено вплив різних чинників на температурний режим і тепловий баланс дискових гальм. На базі даного методу та методу планування експерименту одержано регресійну формулу для теплового розрахунку дискових гальм автотранспортних засобів під час випробувань II.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.730.1 +
Шифр НБУВ: РА330313

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Сергієнко М.І. 
Вибір та наукове обгрунтування техніко-економічних показників тепловозних дизелів для локомотивного парку України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / М.І. Сергієнко ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено теорію математичного моделювання характеристик теплових чотиритактних двигунів типу Д80 з оптимізацією їх конструктивних і регулювальних параметрів. Розроблено методику розрахунку та оцінено економічний ефект від модернізації тепловозного парку Укрзалізниці одним типорядом дизелів Д80. Наведено результати стендових та експлуатаційних випробувань дизелів 1Д80Б і 4Д80Б. Запропоновано усереднену гістограму режимів завантаження дизеля маневрового тепловоза, одногодинний експлуатаційний цикл з метою проведення реостатних випробувань. Вперше експериментальним методом визначено значення коефіцієнта, який враховує вплив перехідних процесів на середньоексплуатаційні витрати палива дизеля маневрового тепловоза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.4
Шифр НБУВ: РА310619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Коновалов О. Я. 
Визначення форми масивних соленоїдів та електродів, що забезпечують заданий розподіл електромагнітного поля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.13 / О. Я. Коновалов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено профіль соленоїда для магнітно-імпульсної обробки металів. Встановлено, що центральна ділянка головної частини контуру профілю соленоїда визначається розв'язком задачі продовження поля з поверхні оброблюваної заготовки та металізацією однієї з віднайдених ділянок ізоліній поля, а периферійні ділянки - мінімізацією розбіжностей заданого й обчислювального межових розподілів поля. Вдосконалено метод розрахунку профілю масивного провідника або електрода. Спроектовано та виготовлено експериментальний стенд для вимірювання відносного розподілу магнітного поля впродовж твірної циліндричної оброблюваної заготовки. Проведено фізичне моделювання магнітного поля системи соленоїд обчисленої форми - провідна циліндрична заготовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К571
Шифр НБУВ: РА372253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Коваль О.Д. 
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / О.Д. Коваль ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель кавітаційного впливу на багатокомпонентні неньютонівські рідини типу піролізної смоли, термогазойлю, коксохімічної сировини, крекінггазойлю. Описано процес перемішування рідин у мішалках і проточних змішувачах за умов дії на рідину кавітації. Розроблено експериментальні стенди та наведено результати дослідження для аналізу наслідків кавітаційного впливу на багатокомпонентні середовища. Проведено реологічні дослідження таких середовищ для доведення гіпотези про те, що у певному діапазоні температур і градієнтів швидкостей ці середовища можна описати степеневим законом Оствальда де Віля. Виявлено, що під час проходження досліджуваних середовищ та їх сумішей через кавітаційний змішувач, у ряді випадків відбувається помітна зміна реологічних властивостей, зокрема, коефіцієнта динамічної в'язкості. Даний ефект дозволяє розробити методики, пов'язані з транспортуванням продуктів із меншими енергетичними витратами. Визначено критерії, що дозволяють оцінити ступінь кавітаційного впливу на складне реологічне середовище. На підставі результатів експериментальних досліджень і математичного опису процесів перемішування запропоновано методики розрахунку кавітаційних змішувачів-реакторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.311-5-01
Шифр НБУВ: РА315636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Абдулгазіс А. У. 
Вплив нестабільності характеристик шин на нерівномірність їхнього навантажування і стійкість руху автомобілів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / А. У. Абдулгазіс ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази, які дозволяють оцінити вплив технологічних і динамічних факторів на зміну динамічного радіуса одиночного колеса. Визначено, що різниця динамічних радіусів лівого та правого коліс ведучого моста призводить до рискання автомобіля, що створює небезпеку втрати стійкості. Розроблено стенд, який може використовуватися в експлуатації автомобілів з метою перевірки та регулювання розподілу вертикального навантаження між шинами здвоєних коліс. Запропоновані конструкції стендів контролю шин пройшли апробацію у навчальному процесі кафедри експлуатації та ремонту автомобілів Республіканського ВНЗ "Кримський інженерно-педагогічний університет".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-01
Шифр НБУВ: РА379658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бондаренко В. М. 
Вплив осаджених і перетворених плівок на деградацію коефіцієнта відбиття внутрішніх дзеркал у оптичних діагностиках плазми термоядерних установок: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / В. М. Бондаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Визначено вплив осаджених плівок на оптичні властивості зразків Mo, SS і Cu дзеркал після їх експозицій всередині трьох термоядерних установок і в стендах з плазмою. Застосовано метод відновлення коефіцієнта відбиття (КВ) у стенді з низькоенергетичними іонами D плазми. Досліджено в експериментах поведінку Be дзеркал, що моделюють дію атомів перезарядження з кисневою домішкою на поверхню дзеркал. Після бомбардування зразків Be дзеркал у стенді високоенергетичними іонами D плазми з малою кількістю кисню виявлено деградацію КВ завдяки часткового хімічного перетворення плівки оксиду Be на плівку дейтерованого гідроксиду Be. Доведено, що у тривалих експозиціях Be зразків до іонів низької енергії D плазми деградований КВ відновлювався завдяки розпиленню плівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333,022
Шифр НБУВ: РА380762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Бешун О.А. 
Вплив регулювання потужності дизеля відключенням окремих робочих циклів на його економічні, екологічні та динамічні показники: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / О.А. Бешун ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено економічні, екологічні та динамічні показники роботи багатоциліндрового дизеля, регулювання потужності якого здійснюється шляхом відключення окремих робочих циклів. Удосконалено математичні моделі робочого процесу та динаміки дизеля з регулюванням потужності методом відключення окремих роочих циклів, що дало змогу визначити його економічні та динамічні показники. Розроблено й апробовано алгоритм переміщення робочих циклів по циліндрах двигуна. Досліджено процес згорання та визначено основні термодинамічні параметри циклу, наступного після одного, двох, трьох і чотирьох підряд відключених циклів. Теоретичні дослідження виконано на математичних моделях з використанням ПК. Для безмоторних і моторних стендових випробувань розроблено оригінальні методики

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-01 +
Шифр НБУВ: РА346203

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Денисов Є.В. 
Встановлення параметрів напруженого стану елементів металевих фермових конструкцій, що експлуатуються, удосконаленим вібраційним методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Є.В. Денисов ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Запропоновано спосіб варіації мас, що дозволяє здійснювати уточнення параметрів динамічної моделі ітераційного методу експериментальним шляхои за натурних умов. Удоконалено математичну модель вібраційного методу на базі способу варіації мас. Розроблено кінематичну схему та конструкцію спеціалізованого випробувального стенда на підставі повномасштабної моделі фрагмента форми, що дозволяє здійснювати вібраційні випробування за умов зміни множини параметрів розрахункової динамічної моделі вібраційного методу. Наведено експериментальні дані застосування вібраційного методу для визначення зусиль у стрижнях елементів фермових конструкцій за лабораторних і натурних умов. З'ясовано теоретичні передумови методики застосування вібраційного методу з використанням способу варіації мас у процесі технічної діагностики фермових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549.2-082.5 +
Шифр НБУВ: РА346135

Рубрики:

      
16.

Коваленко В.Ф. 
Гравітаційна течія аномально-в'язких рідин по конічних поверхнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.Ф. Коваленко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі визначення гідродинамічних параметрів плівкових течій аномально-в'язких рідин на конічних поверхнях, що застосовуються в харчовій, фармацевтичній, хімічній промисловостях. За результатами досліджень плину в тонких рідинних шарах поверхонь різного типу узагальнено та проаналізовано основні закономірності таких течій. Встановлено, що відмінною рисою плівкової течії на конічній поверхні, на відміну від плоских і циліндричних, є той фактор, що течія на них відбувається уздовж поверхні з кривизною, яка змінюється за довжиною. У процесі створення математичної моделі в якості вихідного використано положення про взаємозв'язок плівкової течії на конічній поверхні з течією у розподіленому пристрої, що забезпечує перехід від напірної течії до течії у плівці. Знайдено функцію, що коректує відмінність у визначенні таких інтегральних характеристик потоку, як щільність зрошення та товщина плівки для конічної поверхні в порівнянні з циліндричною. Фізичне моделювання здійснено на експериментальному стенді з використанням модельних рідин, в якості яких обрано водні розчини полівінілового спирту та карбоксиметилцелюлози різної концентрації. Експериментально отримано залежності, що визначають вплив кута поверхні на щільність зрошення, зміну товщини плівки за довжиною залежно від реологічних властивостей середовища і кривизни поверхні, відповідне критеріальне співвідношення, що характеризує розглянуту течію. На підставі отриманих аналітичних і експериментальних результатів розроблено методику розрахунку найважливіших характеристик робочих елементів плівкових апаратів, у яких використовуються конічні поверхні. Виявлено ефекти, що супроводжують плівкову течію на конічних поверхнях і зв'язані з поводженням волокнистих включень у плівці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22,022 + Л113-526-01
Шифр НБУВ: РА313051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Багрій О.В. 
Деформування середовища з урахуванням внутрішнього кулонового тертя в умовах плоскої деформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Багрій ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено формулювання фізичних співвідношень середовища з суттєвим внутрішнім тертям для умов плоскої деформації. Розроблено методики та створено випробувальний лабораторний комплекс для дослідження закономірностей деформування середовища з суттєвим внутрішнім тертям за умов плоскої деформації. Обгрунтовано доцільність введення спеціальних інваріантів і траєкторій навантаження, найбільш ефективних для досліджень закономірностей деформування середовища з суттєвим проявом внутрішнього тертя за умов плоскої деформації. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано нелінійні фізичні співвідношення плоскої задачі з урахуванням внутрішнього тертя, розроблено ітераційні алгоритми, програмне та лабораторне забезпечення її розв'язання. Для перевірки достовірності результатів розв'язання сформульованої задачі проведено її паралельне комп'ютерне та стендове моделювання з визначення бокового тиснення масиву сипкого середовища на підпірну стінку для випадку її зміщення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.31-01,022 + Ж306.24 +
Шифр НБУВ: РА362692

Рубрики:

      
18.

Багрій О.В. 
Деформування середовища з урахуванням внутрішнього кулонового тертя в умовах плоскої деформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Багрій ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено формулювання фізичних співвідношень середовища з суттєвим внутрішнім тертям для умов плоскої деформації. Розроблено методики та створено випробувальний лабораторний комплекс для дослідження закономірностей деформування середовища з суттєвим внутрішнім тертям за умов плоскої деформації. Обгрунтовано доцільність введення спеціальних інваріантів і траєкторій навантаження, найбільш ефективних для досліджень закономірностей деформування середовища з суттєвим проявом внутрішнього тертя за умов плоскої деформації. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано нелінійні фізичні співвідношення плоскої задачі з урахуванням внутрішнього тертя, розроблено ітераційні алгоритми, програмне та лабораторне забезпечення її розв'язання. Для перевірки достовірності результатів розв'язання сформульованої задачі проведено її паралельне комп'ютерне та стендове моделювання з визначення бокового тиснення масиву сипкого середовища на підпірну стінку для випадку її зміщення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.31-01,022 + Ж306.24 +
Шифр НБУВ: РА362692

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Колотило В.Д. 
Динаміка процесу траспортування води по магістральних водопроводах з використанням електроприводу, що регулюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.Д. Колотило ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання управління режимними параметрами (тиском і витратами) за допомогою зміни кутової швидкості обертання ротору насосного агрегату. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу даної швидкості на режимні параметри магістрального водопроводу на різних відстанях від насосної станції. Розроблено дослідний стенд на діючому водопроводі, що дозволило змінювати кутову швидкість обертання ротора насосного агрегату в значних межах з різним часом, необхідним для даної зміни. За результатами досліджень отримано залежності режимних параметрів від часу за різних змін даної швидкості. Розроблено схему автоматизованого управління режимами роботи насосного агрегату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-04
Шифр НБУВ: РА313460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Жданов І. В. 
Дослідження сушіння рослинної сировини у відцентровому псевдозрідженому шарі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / І. В. Жданов ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано три способи створення відцентрового псевдозрідженого шару. Для кожного з них на базі класичної механіки складено та чисельно розв'язано математичну модель у вигляді системи диференційних рівнянь руху частинки продукту. Досліджено аеродинаміку в камері сушильної установки за допомогою чисельного моделювання у пакеті прикладних програм. Створено експериментальний стенд, на якому досліджувався вплив на кінетику сушіння картоплі та моркви температури повітря, його швидкості, коефіцієнту заповнення камери, форми та розмірів частинок продукту. Розроблено конструкцію промислової сушарки безперервної дії й інженерну методику її розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.2
Шифр НБУВ: РА382625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського