Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (451)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОЄННИЙ$<.>+<.>K=КОМУНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сташко А.І. 
Аеромобільні війська України в історичному контексті: передумови виникнення, становлення та розвиток: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.І. Сташко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено історію аеромобільних військ (АВ) країни. Проаналізовано стан наукових досліджень і джерельну базу з даної тематики. Розкрито передумови виникнення АВ. У історичому аспекті висвітлено розвиток організаційних структур повітряно-десантних військ СРСР, досвід бойового застосування, специфіку бойової підготовки, еволюцію засобів доставки та висадки десанту. Розглянуто процес становлення даних у військ України з часу проголошення незалежності в 1991 р., а також евоюцію організаційної структури АВ та кожної їх частини. Досліджено розвиток поглядів щодо застосування зазначених військ у мирний та воєнний час, у різних видах бою. Вивчено досвід участі АВ у міжнародній співпраці. Розглянуто процес створення системи підготовки кадрів для АВ. Проаналізовано основні напрямки розвитку матеріально-технічної бази АВ країни, а також заходи з їх професіоналізації. На підставі історичного аналізу сформульовано пропозиції щодо їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц55,8(4УКР)-5 +
Шифр НБУВ: РА364381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романько О.В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622 +
Шифр НБУВ: Ра369560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Левченко О.Д. 
Бойова діяльність армії Української Народної Республіки (листопад 1918 р.- липень 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Левченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено воєнний аспект українського державотворення 1918 - 1919 рр., визначено роль регулярної армії УНР у відновленні та функціонуванні УНР під проводом Директорії. Вперше комплексно розглянуто процес створення, бойову діяльність у листопаді 1918 р. - липні 1919 р., особливості формування армії УНР у ході повстання під керівництвом Директорії та після її приходу до влади. Визначено структуру, склад, чисельні та якісні характеристики Дієвої Армії на різних етапах існування. Висвітлено кількість і склад військових угруповань, що протидіяли армії УНР, проаналізовано операції та бойові дії за її участю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-54 + Ц4,8(4Укр)1:612
Шифр НБУВ: РА319339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Мяло П. І. 
Громадсько-політична діяльність В. Еллана-Блакитного: еволюція світогляду: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П. І. Мяло ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено життєвий шлях і громадсько-політичну діяльність діяча. Охарактеризовано спроби поєднання національних і соціальних чинників визвольних змагань українського народу. Простежено форми співпраці з більшовиками та діяльність із захисту прав українського народу. Зазначено, що В. Еллан-Блакитний вимагав незалежної української Червоної армії, права самостійного керування українською економікою та посилення процесів українізації. Проаналізовано еволюцію світогляду, що призвела до переходу В. Еллана-Блакитного на позиції націонал-комунізму. Охарактеризовано досягнення В. Еллана-Блакитного у сфері розбудови української культури та його творчу спадщину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Еллан-Блакитнтй В + Ф69(4УКР)2 + Ф61(4УКР)8 Елланський
Шифр НБУВ: РА371954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Архірейський Д.В. 
Діяльність воєнних нарад України в 1920 - 1924 роках (на матеріалах південних губерній): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Архірейський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено передумови та причини протистояння українського селянства і більшовицької влади, наслідки даного протистояння, зокрема, у вигляді активізації селянського повстанського руху. Проаналізовано процес поступового формування загальнодержавної системи ліквідації повстанства під час громадянської війни і політики "воєнного комунізму", а також переходу до нової економічної політики. Досліджено внутрішню структуру воєнних нарад, комплекс їх основних функцій та другорядних завдань. Охарактеризовано суперечливі взаємовідношення нарад з іншими органами радянської влади. У контексті загальнорепресивної політики більшовиків детально розглянуто політико-ідеологічні та каральні методи практичної роботи воєнних нарад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)613
Шифр НБУВ: РА310611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Огієнко В.І. 
Діяльність українських націонал-комуністів (1918 - 1920 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Огієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 14 с. — укp.

Досліджено виникнення, ідеологію та діяльність українських націонал-комуністів у добу Української революції. Доведено, що незважаючи на наявність певних теоретичних і тактичних розходжень, партії боротьбистів, борбистів, незалежних, незалежних-лівих, Закордонну групу українських націонал-комуністів, групу "федералістів" доцільно визначити як складові суспільно-політичної течії українського націонал-комунізму. Показано передумови та причини виникнення українського націонал-комунізму. Виокремлено спільне та відмінне в ідеології окремих партій і груп українського націонал-комунізму. Висвітлено процес взаємовідносин (боротьби та співпраці) українських націонал-комуністичних партій і груп з Директорією УНР і КП(б)У.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)61 + Т3(4УКР)612-4 +
Шифр НБУВ: РА356825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Потапенко 
Зарубіжна історіографія українського націонал- комунізму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ярослав Олександрович Потапенко ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4Укр)г + Т1(0)-1(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА310909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Перехрест І.В. 
Медико-санітарні наслідки Великої Вітчизняної війни для населення України та їх ліквідація у період відбудови (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Перехрест ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007 — укp.

Здійснено комплексне дослідження медико-санітарних наслідків Великої Вітчизняної війни й окупації, а також основних заходів щодо їх подолання. На підставі широкого кола досліджених джерел визначено демографічні наслідки війни й окупації для України, розміри збитків і шкода, заподіяні системі медичних закладів, здоров'ю та умовам мешкання населення. Досліджено процеси відновлення мережі закладів охорони здоров'я й організації медичного обслуговування населення у воєнний та післявоєнний періоди відбудови, заходи, здійснені з метою покращання санітарно-гігієнічного стану населених пунктів. Проаналізовано умови функціонування та роботу закладів охорони здоров'я стосовно надання медичної допомоги населенню. Переглянуто усталені стереотипи відносно кількісних і якісних оцінок результатів відновлення закладів охорони здоров'я та їх діяльності щодо медичного обслуговування населення, стану здоров'я громадян і санітарно-гігієнічної ситуації у регіонах у післявоєнний період. Розглянуто процес реформування системи охорони здоров'я у період 1947 - 1950 рр. та його результати. Підсумком відбудовних процесів у сфері охорони здоров'я було досягнення на кінець 1940-х рр. показників довоєнного періоду, а за окремими позиціями - навіть їх перевищення. Розглянуто роботу органів охорони здоров'я та соціального забезпечення у справі медичної та соціальної реабілітації інвалідів Великої Вітчизняної війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-2 + Р.г(4УКР)77 +
Шифр НБУВ: РА352108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Брижицька С.А. 
Національне самоствердження Тараса Шевченка та його вплив на становлення національної ідентичності українців (друга чверть ХІХ ст. - середина 20-х рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / С.А. Брижицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Здійснено системне вивчення процесу національного самоствердження Т.Шевченка та його впливу на становлення національної ідентичності українців. Уперше за нотатками книг вражень відвідувачів могили митця, у контексті суспільно-політичних змін в Україні (кінець XIX ст.- середина 1920-х рр.) визначено точний період зміни усвідомлення дописувачами постаті поета як духовного національного "батька" спільноти у "борця" за ідеали соціальної рівності, ідеології соціалізму та комунізму. Розглянуто радянські ідеологічні новотвори стосовно потрактування творчої спадщини Т.Шевченка з метою її денаціоналізації та нав'язування радянською владою відповідно до її постулатів. Уперше комплексно досліджено найважливіші сутнісно-змістові аспекти ідентитетів та ідентифікатів з застосуванням методології інтент-аналізу та контент-аналізу до Шевченкової творчої спадщини, листів до нього сучасників та книг вражень відвідувачів його могили, висвітлено процес розвитку національної ідентичності українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-7 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко, Т.Г. 3 +
Шифр НБУВ: РА334279

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кутик О. М. 
Панас Петрович Любченко: політична діяльність та еволюція світогляду: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Кутик ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено процес становлення П. Любченка як партійного та державного діяча, формування його політичних переконань і позицій, практичний внесок у розвиток українського державотворення в контексті суспільно-політичних перетворень у Радянській Україні 1920 - 1930 pp. Виділено етапи формування його особистісної позиції, політичного світогляду. Проаналізовано мотиви, які зумовлюють політичний вибір: відхід від позицій націонал-комунізму та підтримка більшовизму. Показано, що характерними рисами номенклатурної еліти УСРР є залежний характер від політичної волі керівництва СРСР, страх перед московським керівництвом, схильність до інтриганства, кар'єризм, цинізм її представників. Доведено типовість долі П. Любченка - неминучість знищення тієї частини номенклатурної еліти України, яка свого часу ідентифікувала себе на національній основі з українцями, але, зробивши свій вибір, у політичній діяльності керувалася партійною належністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Любченко + Ф61(4УКР)8 Любченко
Шифр НБУВ: РА371964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайличенко Д.Ю. 
Політика "воєнного комунізму" і українське селянство, 1919 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.Ю. Михайличенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив політики "воєнного комунізму", яку здійснював радянський уряд України в 1919 р., на соціально-політичне становище в українському селі та на розвиток селянського руху. Розглянуто його базу, ідеологію, динаміку, соціально-психологічні аспекти формування та розвитку, запропоновано наукову періодизацію. Показано, що політика "воєнного комунізму" не була адекватною відповіддю на погіршання економічної ситуації, а визначалась ідеологічними чинниками. Приділено увагу силовим методам її впровадження. Зазначено, що здійснення політики "воєнного комунізму" призводило до зростання антидемократизму, нееефективності адміністрування, занепаду державної влади. Показано, що селянський рух охоплював широке коло форм боротьби та був генетично пов'язаним з розвитком селянського руху в 1917 - 1918 рр. Влітку 1919 р. він досяг розмаху загальнонародної селянської війни, що, однак, поєднувалося з локалізмом, відсутністю ефективної політичної організації повстанства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612.9-2,2 +
Шифр НБУВ: РА322445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рибак І.В. 
Політика радянської влади щодо російської православної церкви в Криму (1917 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Рибак ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у сучасній вітчизняній історіографії системно вивчено політику радянської влади щодо Російської православної церкви в Криму в 1917 - 1941 рр. На підставі дослідження значної кількості історичних джерел, частина з яких уперше введена до наукового обігу, визначено й охарактеризовано основні етапи становлення державно-церковних відносин у даному регіоні. З'ясовано, що в результаті реалізації декрету "Про відокремлення церкви від держави" Російська православна церква в Криму втратила своє значення духовно-культурного осередку регіону, а священослужителі та прихожани зазнали утисків. Доведено неприхований репресивний характер кампанії з вилучення церковних цінностей в Криму, а її наслідки не виправдали очікуваного державою економічного результату, оскільки більшість коштів, одержаних владою за продаж вилученого, витрачалася не за призначенням. Розкрито еволюцію політики радянської влади щодо Російської православної церкви в Криму, розглянуто адміністративні та репресивно-каральні методи її здійснення. Доведено, що ідейно-агітаційна діяльність радянських органів влади в Криму була спрямована на пропаганду та насадження атеїзму, цінностей комунізму, ліквідацію духовності, виразником якої є Російська православна церква.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-55 + Э372.240.92(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА357768

Рубрики:

      
14.

Хаваджи Д.Р. 
Політико-правове регулювання національної депортації з Кримської АРСР та репатріації до Автономної Республіки Крим у складі України (1941 - 1996 рр.): історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.Р. Хаваджи ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати першого історико-правового дослідження правового регулювання національної депортації з Кримської АРСР в роки Другої світової війни, реабілітації та репатріації депортованих народів до Криму у другій половині ХХ ст. Визначено теоретико-правове поняття депортації, наведено її класифікацію за соціальною, національною та релігійною ознаками. Систематизовано та проаналізовано нормативно-правові акти і документи комуністичної партії та органів радянської влади у воєнний та післявоєнний періоди, на підставі яких були здійснені примусові переселення німців, татар, греків, болгар, вірменів та регламентувалося їх життя в місцях спеціальних поселень. Охарактеризовано три етапи процесу відповідно до нормативно-правових актів, що їх юридично забезпечували в СРСР та незалежній Україні, відзначено роль офіційної (політико-правової) реабілітації для створення організаційно-правових засад репатріації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)62 + Х809(4УКР-6КРМ)341 + Т3(4УКР-6КРМ)6-56 +
Шифр НБУВ: РА339180

Рубрики:

      
15.

Перегуда Є.В. 
Політичні доктрини лівих партій України в сучасній період: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Перегуда ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено еволюцію ролі та місця політичних партій у процесах суспільної самоорганізації за сучасних умов. Обгрунтовано тезу про втрату ознак головної ідейної суперечності у доктринах лівого руху через суперечність між соціал-демократією та комунізмом. Розглянуто основні тенденції у тлумаченні лівими партіями України динаміки продуктивних сил і соціальної структури, питань національно-державного будівництва, у розвитку політико-правових концепцій. Доктрини лівих партій охарактеризовано як умову вироблення стратегії лівого сегмента політичної бюрократії з проблем консолідації суспільства. Сформульовано вірогідні версії подальшого розвитку лівого руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА318500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Юрченко В.М. 
Правове регулювання оподаткування в Україні (1917 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Юрченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано правові засади, організаційне забезпечення та особливості правозастосовчої практики в галузі оподаткування на території України у період національно-визвольних змагань і нової економічної політики. Простежено розвиток податкового законодавства Центральної Ради, Української Держави гетьмана П.П.Скоропадського, Української Народної Республіки доби Директорії, Української СРР періоду воєнного комунізму та непу. Проведено порівняльно-правовий аналіз податкових систем державних утворень. Зроблено висновок, що досліджуваний період розвитку вітчизняного податкового законодавства - один з найскладніших його етапів, переважно підпорядкований політичним, зокрема ідеологічним, чинникам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х629(4УКР)2-1 + Х2(4УКР)612-622.2 + Х622.2 +
Шифр НБУВ: РА332093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Степанова І.О. 
Проблеми поетики І.Л.Сельвинського: ліричний суб'єкт, портрет, пейзаж: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.О. Степанова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

На матеріалі лірики І.Л.Сельвінського досліджено такі категорії поетики, як ліричний суб'єкт, портрет і пейзаж, за допомогою яких розкрито типову для художньої системи поета та разом з тим своєрідну рису - тенденцію до родового синтезу. Уточнено зміст поняття "ліричний суб'єкт" і проаналізовано індивідуальний стиль поета (мікропоетику). Класифікацію різновидів ліричного суб'єкта представлено ліричним героєм, ліричним "я" (його формами - "ти", "він", "ми", "ви"), голосом (або позасуб'єктними, позаособистими засобами вираження авторської свідомості) та рольовим героєм. Розглянуто співвідношення понять "ліричний суб'єкт" та "біографічний автор" щодо ліричних текстів І.Л.Сельвінського. Класифіковано види портрету: жіночий і чоловічий (предмет зображення); експозиційний, психологічний, портрет-враження; тип опису, заснований на принципі портретного еліпсису (способу зображення). Представлено типологію пейзажу: імпресіоністський, конструктивістський, реалістичний міський та реалістичний воєнний. Встановлено поліфункціональність пейзажу щодо ліричних творів І.Л.Сельвінського. Простежено еволюцію ліричного суб'єкта, портрета, пейзажу у ліриці митця 1910-х - 1960-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Сельвинський, І.Л. 535 +
Шифр НБУВ: РА349032

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Крушельницький О.Д. 
Протиепідемічне забезпечення військ України в умовах їх реформування на мирний та воєнний час: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.Д. Крушельницький ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми протиепідемічного забезпечення військ і одного з його суттєвих елементів - оптимізації організаційно-штатної структури епідеміологічних відділів санітарно-епідеміологічних установ в системі державної санітано-епідеміологічної служби Збройних Сил (ЗС) України. Виявлені закономірності формування структури витрат робочого часу, в цих установах, лікарями-епідеміологами, бактеріологами, вірусологами. Науково обгрунтована концепція протиепідемічного забезпечення військ та діяльність епідеміологічних відділів в санітарно-епідеміологічних установах, визначені принципи санітарно-епідеміологічного забезпечення ЗС України. Розроблена організаційно-штатна структура епідеміологічних підрозділів в системі санітарно-епідеміологічної служби ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р129

Рубрики:

      
19.

Тищенко С.В. 
Розвідувальна діяльність періодів Нової Запорізької Січі та Української революції: історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.В. Тищенко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано джерельну базу та стан наукової розробки проблеми становлення та функціонування воєнної розвідки періоду Нової Запорозької Січі (1734 - 1775 рр.) та Української революції на початку XX ст. (1917 - 1921 рр.), запропоновано власну методику дослідження. З'ясовано роль і місце воєнної розвідки у забезпеченні національної безпеки України. Узагальнено досвід функціонування розвідувальних органів в організації діяльності військових формувань Запорозької Січі (1734 - 1775 рр.), Української Народної Республіки та Української держави (1917 - 1921 рр.) у мирний та воєнний період. Проаналізовано принципи організації та планування розвідувальної діяльності. Охарактеризовано структуру та способи ведення воєнної розвідки Запорозького війська та Збройних сил України. Висвітлено позитивні та негативні аспекти розвідувального забезпечення, а також підготовки особового складу для виконання бойових завдань. Надано оцінку ефективності дій розвідувальних органів. Наведено рекомендації щодо сучасного використання історичного досвіду розвідувальної діяльності періодів Нової Запорозької Січі, Української Народної Республіки та Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)32 + Ц4,8(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА334216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гоков О.О. 
Роль офіцерів Генерального штабу в здійсненні зовнішньої політики Російської імперії на мусульманському Сході в другій половині XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Гоков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше зроблено комплексний аналіз змін у комплектуванні та функціонуванні корпусу офіцерів російського Генерального штабу у другій половині XIX ст. Досліджено діяльність даних офіцерів та виявлено особливості їх ролі у зовнішній політиці Росії на мусульманському Сході. Відзначено, що основною з функцій генштабістів у воєнний час була розвідка. Проаналізовано наукову діяльність офіцерів Генштабу на мусульманському Сході. Показано вплив їх досліджень на формування суспільного інтересу до даного регіону. Оцінено роль офіцерів Генерального штабу в нарощуванні впливу Росії на мусульманському Сході, зокрема, детально досліджено значення Перської козачої бригади у посиленні російської присутності в Персії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-6 +
Шифр НБУВ: РА331193

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського