Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (524)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОГНЕПАЛЬН$<.>+<.>K=ПОРАНЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аммар Алі (Мохаммед Саід) Дауд 
Вдосконалення методів діагностики і лікування корнеосклеральних поранень ока: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Аммар Алі (Мохаммед Саід) Дауд ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Експериментально встановлено, що місцеве застосування 1 % флуренізидової мазі у комплексному лікуванні проникаючого корнеосклерального поранення сприяє прискоренню епітелізації, швидкій ліквідації запальної реакції та формуванню менш інтенсивного рубця рогівки. Запропоновано новий об'єктивний метод визначення площі неоваскуляризації рогівки, який дозволяє контролювати загоєння рани та визначити ступінь ефективності лікування. Розроблено новий інструмент "канюля-шпатель", застосування якого під час первинної мікрохірургічної обробки проникаючих корнеосклеральних поранень попереджає защемлення райдужки у рані. Уперше клінічно доведено, що розвиток проліферативного процесу у порожнині ока починається вже на 3 - 4-ту добу після проникаючого корнеосклерального поранення ускладненого гемофтальмом, що виявляється під час ультразвукового В-сканування в динаміці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.835 +
Шифр НБУВ: РА331822

Рубрики:

      
2.

Воробей О.В. 
Відкрита торакальна травма з пошкодженням серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Воробей ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено клініко-епідеміологічну характеристику відкритої торакальної травми з пошкодженням серця. На підставі обстеження 137-ми пацієнтів з даною патологією визначено особливості її клінічного перебігу залежно від характеру ушкодження. Проаналізовано ефективність сучасних методів діагностики та лікування потерпілих з відкритою торакальною травмою з пошкодженням серця. Обгрунтовано нові підходи щодо діагностики та лікування даної категорії хворих. Розроблено й апробовано схему надання допомоги постраждалим з відкритою торакальною травмою з пораненням серця, впровадження якої сприяє зниженню летальності з 25,8 до 14,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.8 +
Шифр НБУВ: РА352822

Рубрики:

      
3.

Пенішкевич Я.І. 
Ефективність диференційованих патогенетично-орієнтованих методик лікування в клініці травм ока: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Я.І. Пенішкевич ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих з проникними пораненнями ока шляхом застосування патогенетично обгрунтованої корекції окиснювального метаболізму арахідонової кислоти за допомогою спрямованої блокади у програмах комплексного лікування проникних травм ока. відновленням прозорості оптичних середовищ травмованого ока та параметрів електроретино- та офтальмореограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-3 +
Шифр НБУВ: РА333885

Рубрики:

      
4.

Сьомкін К.В. 
Збройно-вибухові поранення голови мирного часу (клініка, діагностика, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / К.В. Сьомкін ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше проведено багатопланове наукове дослідження одного з маловивчених та складних розділів нейрохірургії - збройно-вибухових поранень голови за мирного часу. Встановлено причинні фактори черепно-мозкових поранень, визначено види зброї, яка найбільш часто використовувалась у мирний час. На підставі балістично-морфологічних досліджень визначено особливості черепно-мозкових пошкоджень під час застосування різних видів зброї (штатної, саморобної, мисливської). Науково обгрунтовано алгоритми оптимальних діагностичних заходів та хірургічних втручань під час лікування збройно-вибухових черепно-мозкових порушень. Визначено заходи та методи попередження можливих ускладнень у разі поранень у голову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77
Шифр НБУВ: РА330839

Рубрики:

      
5.

Возний І.П. 
Історико-культурний розвиток населення межиріччя Верхнього Сірету та Середнього Дністра в Х - XIV ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / І.П. Возний ; НАН України, Ін-т археол. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історико-культурного розвитку населення межиріччя Верхнього Сірету та Серднього Дністра у X - XIV ст. Розроблено хронологічну класифікацію та розглянуто динаміку формування відкритих поселень у конкретно визначеному часі та просторі. Визначено площу та способи забудови селищ. З урахуванням даних чинників простежено демографічні зміни серед сільського населення краю протягом тривалого періоду. Запропоновано альтернативну історичній соціально-типологічну класифікацію городищ за особливостями планування оборонних споруд, розглянуто динаміку еволюції давньоруських укріплених поселень. На підставі дослідження відкритих поселень після монголо-татарської навали запропоновано нову інтерпретацію концепції заселення регіону, з'ясовано причини демографічного спаду, визначено чинники, які сприяли відродженню краю наприкінці XIV ст. Проведено дослідження розвитку військової справи та зроблено висновок, що на теренах регіону у другій половині XIV ст. з'являється вогнепальна зброя. Висвітлено еволюцію духовної культури місцевого населення, охарактеризовано стан землеробства, скотарства та сільськогосподарських промислів, наведено матеріали про розвиток торгівлі. Проаналізовано демографічну ситуацію в регіоні протягом трьох хронологічних періодів: часу входження даної територі до складу Давньоруської держави, Гацько-Волинського князівства та Молдавського воєводства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА362935

Рубрики:

      
6.

Куртєєв С.В. 
Клініка, діагностика, лікування збройово-вибухових поранень хребта і спинного мозку у проміжному та пізньому періодах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / С.В. Куртєєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих з наслідками й ускладненнями збройно-вибухових поранень хребта та спинного мозку у проміжному та пізньому періодах. Проаналізовано результати 120-ти клінічних спостережень таких хворих, які перебували на лікуванні у Сакському спеціалізованому спінальному санаторії ім. акад. М.Н. Бурденка та у відділенні відновної нейрохірургії Сакського центрального військового санаторію ім. М.І. Пирогова у 2000 - 2007 рр. Розроблено показання до диференційованих хірургічних втручань у хворих зі збройно-вибуховими пошкодженнями хребта та спинного мозку у проміжному та пізньому періодах у запропонованому комплексі лікування нейтротрофічних ускладнень. Спостережено покращання неврологічної симптоматики у 35,4 % пацієнтів після оперативного лікування на хребті та спинному мозку, за консервативного лікування воно визначено у 29,1 %. Відзначено, що у ході відновного лікування 120-ти хворих з наслідками й ускладненнями збройно-вибухових поранень хребта та спинного мозку позитивний результат одержано у 30 % потерпілих. Спостережено кращі результати відновлення функції спинного мозку у потерпілих з непроникаючими пораненнями хребта: у разі пошкодження шийного відділу - у двох пацієнтів, грудного - у трьох, попереково-крижового - у трьох. Реконструктивно-відновні операції на хребті та спинному мозку у проміжному та пізньому періодах ефективні у разі прогресуючої нестабільності хребта, больових синдромів, мієлопатій, зумовлених компресійними чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА360961

Рубрики:

      
7.

Польовий В.П. 
Клінічно-експериментальне обгрунтування хірургічної тактики у потерпілих з абдомінальною травмою: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.П. Польовий ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 40 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз результатів лікування 311-ти потерпілих з абдомінальною травмою, проведено її експериментальне моделювання. З'ясовано, що питома вага ізольованих та поєднаних травм органів черевної порожнини становить 71,5 % та 29,5 %. Встановлено, що у структурі пошкоджень переважають колото-різані (64,9 % потерпілих) та закриті (30,8 %) поранення живота. Вогнепальну абдомінальну травму виявлено у 4,1 % потерпілих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.08 +
Шифр НБУВ: РА353078

Рубрики:

      
8.

Куцин М. М. 
Криза лицарського війська і початки формування професійних найманих армій у XIV - XV ст.: історіографічний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. М. Куцин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні етапи даної кризи та зміни у способі формування королівського війська, що настали внаслідок цього. Доведено, що переведення феодального війська на постійну професійно-найману основу, як і початки домінування піхотних з'єднань, були незворотнім процесом. Наголошено, що посилення ролі піхоти відбулося завдяки військово-технічному вдосконаленню (поширеному застосуванню лука й арбалета, еволюції ручної вогнепальної зброї та артилерії), морально-етичній кризі лицарства та відходу від традиційних лицарських правил ведення війни. Акцентовано увагу на тому, що становище лицарства як військової елітної касти було врятоване завдяки виникненню нового найманого професійного війська, створенню "ордонансних" рот. Це, в свою чергу, призвело до появи надійної опори королівської влади, ліквідації феодальної роздробленості та початку централізаційних процесів у державі, а відтак до поглиблення національної консолідації та самоідентифікації. Ці процеси широко відображено в західноєвропейській історіографії, здебільшого у сучасній, яка стосовно означеної проблеми виявляє схильність і до визнання кризи та занепаду лицарства, так і до часткового чи цілковитого заперечення цих явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4)23 + Ц4(4)1:42 + Т3(0)42-54
Шифр НБУВ: РА381993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сарнавський О.М. 
Кримінально-правова характеристика викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Сарнавський ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 262 КК. Виявлено недоліки чинного кримінального законодавства та практики його застосування. Розглянуто проблеми кримінально-правової кваліфікації цього злочину, питання відмежування його від суміжних злочинів. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення положень кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА364613

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Семеногов В.В. 
Методика розслідування вбивств, прихованих інсценуванням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Семеногов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в криміналістичній літературі сформульовано в узагальненому вигляді криміналістичну характеристику вбивств, прихованих інсценуванням. Досліджено поняття "інсценування", адаптоване до методики розслідування вбивств. Проаналізовано та класифіковано способи інсценування вбивств (відомі - повішення, утоплення, з використанням вогнепальної зброї та нові - з використанням джерел радіоактивного випромінювання, лікарських препаратів та наркотичних засобів. Розглянуто негативні обставини, які є підставою для виявлення інсценування як логічного методу дослідження наявної інформації. Встановлено слідчі ситуації, в яких версії про інсценування виникають за відсутності трупа. Визначено різні види експертиз та слідчих експериментів, які сприяють встановленню інсценування щодо наявної слідчої ситуації. Висвітлено питання планування та організації розслідування вбивств за малого обсягу та неясного змісту доказової інформації

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х894.9(4УКР)311.2
Шифр НБУВ: РА330689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шевчук М. М. 
Морфологічна характеристика ушкоджень, заподіяних сучасними пістолетними боєприпасами Luger 9,0х19 мм: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / М. М. Шевчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Визначено особливості вогнепальних пошкоджень на бронежилетах "Ескорт 3" IV класу захисту та ушкоджень не захищених і захищених бронежилетами ділянок грудної клітки та гомілки у разі пострілів штатними пістолетними боєприпасами "Luger 9,0х19 мм" та спеціального призначення, що споряджені кулями експансивного та бронебійного видів, з різних дистанцій. Наведено судово-медичну оцінку конструктивних і балістичних відмінностей штатних пістолетних боєприпасів "Luger 9,0х19 мм" та спеціального призначення, що споряджені кулями експансивного та бронебійного видів. Визначено критерії, які дозволяють проводити диференційну діагностику пошкоджень на бронежилетах "Ескорт 3" IV класу ділянки тіла людини, що заподіяні 9 мм кулями спеціального призначення експансивного та бронебійного видів на характер ушкоджень, що виникають на засобах індивідуального захисту та біологічних об'єктах за різних дистанцій пострілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.224.3 + Х894.9(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА378138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Михайленко О. В. 
Морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних при пострілах патронами "Терен 3ФП" і "АЕ 9": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. В. Михайленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

За даними Київського міського бюро судово-медичної експертизи за період 2003 - 2009 рр. у відділенні судово-медичної криміналістики були визначено й узагальнено особливості динаміки вогнепальних уражень, у тому числі й набоями, що споряджені еластичними кулями. Визначені морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних 9 мм пістолетними набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", що споряджені еластичними кулями, з різних дистанцій у не захищені та захищені одягом ділянки грудної клітки та живота. Вперше проведене рентгенологічне дослідження еластичних куль,якими споряджені 9 мм пістолетні набої "Терен 3ФП" і "АЕ 9" під час пострілів у ділянки грудної клітки та живота. Вперше визначено особливості додаткових продуктів, що супроводжують постріли 9 мм набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", спорядженими еластичними кулями, з різних дистанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.1 + Р458.141.3 + Р811.244.3
Шифр НБУВ: РА380514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Федорук А.В. 
Наймане козацьке військо (XVI - середина XVII ст.): ідеологія, організація та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Федорук ; Черн. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль соціально-станової, релігійної самосвідомості у найманській ідеології козаків та її вплив на формування у них національної свідомості. Досліджено розвиток організації та внутрішньої структури найманих козацьких підрозділів, що входили до складу різних європейських військових систем. Наведено характеристику видів та типів ручної вогнепальної, холодної та метальної зброї, артилерії, захисного спорядження, яким були озброєні козаки-найманці. Вміщено інформацію про оснащення козацьких загонів, які наймалися на іноземну службу. Висвітлено аспекти, що стосуються видів військової служби, яку виконували наймані козаки, а також використання їх під час ведення "приватних" та "економічних" воєн. Охарактеризовано військове мистецтво (тактику і стратегію) козаків-найманців у тих воєнних конфліктах, в яких вони брали активну участь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Ц2,8(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА310427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пушкар Ю.В. 
Нейрохірургічне лікування вогнепальних ушкоджень периферичних нервів верхніх та нижніх кінцівок мирного часу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.В. Пушкар ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальним питанням нейрохірургічного лікування вогнепальних ушкоджень периферичних нервів верхніх і нижніх кінцівок в умовах мирного часу. За результатами клінічних спостережень 1200 хворих із травматичними ушкодженнями периферичних нервів виявлено, що вогнепальні ушкодження мали місце у 7,1% хворих. На підставі дослідження 86 хворих із вогнепальними ушкодженнями периферичних нервів узагальнено дані про причини їх виникнення. Визначено показання й оптимальні строки хірургічного лікування вогнепальних ушкоджень периферичних нервів. Проаналізовано доцільність та ефективність застосування у ранньому післяопераційному періоді прямої електромагнітостимуляторної терапії після невролізу. Вперше, із урахуванням причин, ступеня ушкодження нервового стовбуру, важкості супутніх уражень, строків, які пройшли від моменту вогнепальної травми до операції, відпрацьовано та рекомендовано алгоритми диференційованого мікрохірургічного лікування, з метою покращання клінічних результатів у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5
Шифр НБУВ: РА308205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Абу Халіл Мохаммад Наджі Ахмад 
Особливості діагностики і лікування вогнепальних поранень щелепно-лицевої ділянки мирного часу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абу Халіл Мохаммад Наджі Ахмад ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8
Шифр НБУВ: РА320667

Рубрики:

      
16.

Кучук О.П. 
Патогенетичні особливості запального процесу при проникних пораненнях заднього сегмента ока і профілактика післятравматичних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.П. Кучук ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

За результатами експериментів на 230 білих щурах і 145 кроликах вивчено загальні закономірності та особливості перебігу післятравматичного запального процесу у випадку поранення структур заднього сегмента ока. Встановлено, що передумовою післятравматичного інтраокулярного фіброгенезу та порушень електроретинографічних характеристик функції зорового аналізатора є збільшення протеолізу низько- та високомолекулярних білкових структур ока, пригнічення ензиматичного лізису фібрину і колагеназної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.675.8
Шифр НБУВ: РА313469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Філь А. Ю. 
Поєднана травма з пошкодженням грудинно-реберного каркасу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / А. Ю. Філь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання результатів лікування хворих з поєднаною травмою та пошкодженням грудинно-реберного каркасу на основі розробки нового способу остеосинтезу ребер. Аналіз 2 600 актів судово-медичного дослідження трупів показав, що з 2 600 померлих 60 % становили різноманітні захворювання, 17 % - всі види травм, 10 % - отруєння, 9 % - асфіксії, 3 % - переохолодження і 1 % - опіки. Проаналізовано, що з 442-х випадків у 322-х причиною смерті були закриті травматичні пошкодження, а у 118-ти відкриті (поранення). Зазначено, що в структурі закритої травми, яка спричинена дією тупих предметів зі смертельним наслідком, завжди була важка поєднана травма тіла, яка у 91,6 % випадків поєднувалася з черепно-мозковою травмою і у 66,8 % - з закритою травмою грудної клітки. В експерименті на трупах було виконано переломи ребер запатентованим пристроєм для визначення міцності кісток, після чого виконували остеосинтез ребер різними способами: інтрамедулярно, стержневими апаратами, накістковими пластинами та запатентованою скобою СФ. У разі порівняльного виміру стабільності синтезованих ребер виявлено їх значну стабільність, яка коливалася в межах 110 - 150 кг, 16-ти хворим проведено остеосинтез скобами СФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-5
Шифр НБУВ: РА376153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пінчук М.Г. 
Предмет доказування і судовий розгляд справ про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.Г. Пінчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми предмета доказування та судового розгляду справ про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Досліджено структуру предмета доказування у кримінальних справах даної категорії. Виявлено особливості збирання та перевірки доказів у кримінальних справах про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Розглянуто основні етапи судового слідства у справах про викрадення вогнепальної зброї та інші випадки незаконного поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України, що регламентує порядок обігу вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х893.9(4УКР)811.19 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА353918

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Осадчий В.І. 
Проблеми кримінально-правового захисту правоохоронної діяльності: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.І. Осадчий ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем кримінально-правового захисту правоохоронної діяльності. Визначено зміст даного поняття та сутність правоохоронної діяльності як об'єкта злочинів. Виявлено загальні об'єктивні та суб'єктивні ознаки, властиві всім злочинам проти правоохоронної діяльності. Обгрунтовано доцільність утворення самостійного інституту Особливої частини кримінального права "Злочини проти правоохоронної діяльності", сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного кримінального законодавства. Досліджено співвідношення положень обставин, що виключають злочинність діянь та права працівників правоохоронних органів на застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів і заходів фізичного впливу. Визначено обставини кожної з підстав використання особливих методів впливу, які виключають злочинність діянь. Сформульовано критерії правомірності застосування вогнепальної зброї, обгрунтовано потребу його правового регламентування, запропоновано варіант нової редакції ст. 43 КК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125 + Х881.9(4УКР)015 +
Шифр НБУВ: РА331867

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Фролов О.С. 
Проблеми правового регулювання і практики застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів та заходів фізичного впливу працівниками органів внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Фролов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним аспектам застосування комплексного чинника "сила" (вогнепальна зброя, спеціальні засоби, заходи фізичного впливу) працівниками органів внутрішніх справ. Досліджено його сутність, поняття, місце в родо-видовій системі державного примусу. Охарактеризовано механізм правового регулювання застосування сили у внутрішніх справах держави. Виділено алгоритм застосування сили. Розглянуто способи, форми та функції запобігання намірам про застосування сили. Проаналізовано принципи та межі застосування заходів фізичного примусу. Подано пропозиції з питань вдосконалення законодавства та правозастосувальної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031
Шифр НБУВ: РА308189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського