Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (277)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ВУЗОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гусєв Д.В. 
Анаеробні композиції з олігомерними каучуками і новими донорно-акцепторними системами тверднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Д.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання розроблених нових донорно-акцепторних систем тверднення анаеробних композицій з кращими існуючими. Виявлено, що за комплексом властивостей нові анаеробні композиції перевищують клей Loctite243 (Німеччина), який широко застосовується для фіксації роз'ємних різьбових з'єднань. Розроблено анаеробні композиції, придатні для склеювання металевих субстратів, неметалевих матеріалів зі сталлю, фіксації та герметизації різьбових роз'ємних з'єднань, ефективність яких доведено за виробничих умов ЗАТ "ЕЛСТА" (Дніпропетровськ), вагонного депо Нижньодніпровськ-вузол і станцій технічного обслуговування легкових автомобілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.073-3 +
Шифр НБУВ: РА369125

Рубрики:

      
2.

Вашерук О.В. 
Аналіз впливу теплових умов на структурну досконалість монокристалів кремнію і розробка теплового вузла для вирощування бездефектних зливків у промислових умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О.В. Вашерук ; Кременчуц. ун-т економіки, інформ. технологій і упр. — Кременчук, 2006. — 19 с. — укp.

Визначено теплові умови ростової системи, що дозволяють вирощувати бездефектні монокристали кремнію діаметром 200 мм, для реалізації яких розроблено тепловий вузол з відповідною науково обгрунтованою геометрією. Проаналізовано механізм формування теплових умов у ростовій установці вирощування монокристалів кремнію методом Чохральського. Визначено вплив теплових умов на щільність мікродефектів і нерівномірність розподілу кисню у монокристалах кремнію. Розроблено модель, що пов'язує теплові умови з мікродефектами та киснем у монокристалі кремнію. На базі даної моделі проведено параметричні дослідження та одержано нові результати, що визначають закономірності впливу теплових екранів та властивостей конструкційних матеріалів на розподіл кисню та щільність мікродефектів у монокристалі кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.25 в641.8,022 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА343805

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кудій Л.І. 
Варіабельність серцевого ритму в осіб з різною частотою дихання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.І. Кудій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості варіабельності серцевого ритму у здорових молодих чоловіків з різною частотою дихання. Встановлено, що варіабельність ритму серця та частота дихання є достатньо стійкими індивідуальними характеристиками організму людини, оскільки значення їх параметрів здатні відтворюватися через тривалі проміжки часу. Виявлено більшу варіабельність серцевого ритму у стані спокою у чоловіків крайніх груп, ніж в обстежених з середньою частотою дихання. Відзначено, що в осіб з низькою частотою дихання більша варіабельність серцевого ритму, яка обумовлена парасимпатичними впливами на синусовий вузол, супроводжується високим рівнем серцево-дихального синхронізму. Встановлено, що у чоловіків з високою частотою дихання даний прояв варіабельності серцевого ритму досягається переважно за рахунок симпатичної регуляції та характеризується вираженою нерівномірністю амплітуди дихальних хвиль серцевого ритму та відносною десинхронізацією у діяльності дихального та судинорухового центрів. Показано, що під впливом дозових навантажень (ортопроби, дихання 6 цикл/хв, розумового та фізичного) відмінності у варіабельності серцевого ритму, а також за рівнем дихальної синусової артимії та серцево-дихального синхронізму між групами чоловіків з різною частотою дихання в основному нівелюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 +
Шифр НБУВ: РА345381

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Михайловський Д.В. 
Вузли ферм з клеєної деревини при позацентровому стикуванні панелей верхнього поясу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Д.В. Михайловський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність врахування складного напруженого стану (СНС) клеєної деревини в зоні вузлів великопанельних ферм і трикутних розпірних систем з позацентровим стикуванням панелей верхнього поясу. Запропоновано розрахункові умови міцності у разі різних сполучень напружень в СНС з урахуванням анізотропії фізико-механічних властивостей деревини, знаку та рівня нормальних напружень вздовж волокон. Досліджено напружено-деформований стан деревини в зоні позацентрового спирання стрижня, що імітував опорний вузол панелі верхнього поясу ферми. Запропоновано методику розрахунків вузлів ферм у разі позацентрового стикування панелей верхніх поясів з урахуванням СНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.4 + Н559.21-028
Шифр НБУВ: РА374006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Новик В.А. 
Геологічна будова і етапи розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла (Нагольний кряж): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / В.А. Новик ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто структуру Єсаулівсько-Нагольчанського вузла та еволюцію (етапи) його формування. Встановлено на території даного структурного вузла структурно-формаційну межу, яка контролюється Єланчик-Ровеньківським розломом і відокремлює утворення вугленосно-теригенної формації амвросіївської світи від утворень теригенної флішоїдної формації дяківської серії середнього карбону, що визначило існування двох структурно-морфологічних типів золотого зруденіння - Ольховатського та Бобриківського. Виділено головні розривні порушення, зокрема, Нагольчанський розлом, визначено характер і напрямок рухів, їх послідовність. Розглянуто системи тріщинуватості в межах антикліналей, якими складається структурний вузол, та характер зчленування цих антикліналей. Визначено характер формаційного і літологічного контролю рудної мінералізації, а також закономірності розташування зруденіння в межах Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла. На підставі ізотопно-геохімічних досліджень виявлено рудопідводні і можливі рудовмісні структури Єсаулівського та Гостробугорсько-Нагольчанського рудних полів. Висвітлено етапи розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла, які охоплюють пов'язані між собою структуроутворення, магматизм і рудні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР5-4ДОН)0 + Д451(45УКР5-4ДОН)2 +
Шифр НБУВ: РА324078

Рубрики:

      
6.

Манойленко О.С. 
Геометричне моделювання у методах дискретних елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.С. Манойленко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що традиційний підхід до побудови базисних функцій у методі скінченних елементів призводить до розв'язання системи лінійних алгебричних рівнянь стосовно параметрів, що визначають інтерполяційний поліном. Даний підхід пов'язаний з певними обчислювальними труднощами та вимагає великих витрат машинного часу. Розроблено новий геометричний підхід до побудови базисних функцій, який дає можливість отримання нових альтернативних моделей. Для порівняння обчислювальних властивостей побудованих моделей проведено тестування отриманих базисів. Наведено методику геометричного моделювання тривимірних скінченних елементів сирендипової сім'ї. Розглянуто питання, пов'язані з випадковими блуканнями. Доведено, що удосконалення правил випадкових блукань дає можливість виконати конкретний підхід від блукань по вузлах цілочисленої гратки до блукань по області скінченного елемента. У ролі перехідних імовірностей виступають базисні функції, а скінченно-елементна апроксимація приймає форми середнього винагородження за вихід блукаючої частки у вузол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11
Шифр НБУВ: РА319268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Лисенко Л.І. 
Дослідження меж використання лінійного синхронного двигуна для розвантаження системами підвісу магнітолевітного транспорту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Л.І. Лисенко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу тягово-левітної системи (ТЛС) екіпажа високошвидкісного наземного транспорту на магнітному підвісі на основі довгостаторного комбінованого лінійного синхронного двигуна (КЛСД) з плоскими вертикально орієнтованими статорними котушками і плоским надпровідниковим індуктором (НПІ). Особливістю обраного компонування ТЛС є вертикальний зсув подовжніх осей симетрії НПІ відносно подовжніх осей симетрії статорних котушок. Проведено оцінку ефективності виконання КЛСД функцій тяги і підйому за допомогою запропонованої методики, що базується на методології зворотних задач і використовує генетичний алгоритм та метод деформованого багатогранника. Встановлено, що компонування ТЛС на базі КЛСД для тяги і підйому є доцільним, оскільки двигун спроможний на третину розвантажити вузол електродинамічного підвісу без помітного росту повної потужності, споживаної їм із мережі. Це дозволяє досягти значної економії матеріальних ресурсів на виготовлення статорної частини системи підвісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.57

Рубрики:

      
8.

Ахмад Мохаммад Мустафа Фрейхат 
Дослідження методів маршрутизації з конверсією довжини хвилі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Ахмад Мохаммад Мустафа Фрейхат ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що хвилеві конвертери виконують перетворення довжин хвиль, які надходять у вузол, в новий набір, що збільшує пропускну здатність завдяки реалізації адаптивної маршрутизації по вільних довжинах хвиль на підставі аналізу нелінійних ефектів в ОВ запропоновано метод конверсії довжини хвилі з використанням ефекту чотирихвилевого змішування для реалізації маршрутизаторів. Показано, що продукти змішування можуть з'являтися в необхідних каналах, що дозволяє керувати маршрутизацією повідомлень в таких системах. Досліджено математичну модель AON з шаруватою структурою, яка дозволила мінімізувати число конвертерів з однієї довжини хвилі до іншої сусідньої (обмеженої конверсії) для мереж з довільною та кільцевою топологією, що забезпечує збереження потоків і мінімізує число використаних довжин хвиль. Доведено теореми щодо необхідної кількості довжин хвиль і відповідних конвертерів, які дозволили запропонувати алгоритм вибору довжини хвилі та маршрутизації в двобічній кільцевій мережі, які вимагають меншого числа конвертерів (у 3,5 раза) за незначного збільшення числа використовуваних довжин хвиль (на 25 %) у порівнянні з відомими, в мережах з однопортовими вузлами. Зазначено, що вузол кільцевої мережі вимагає використання не більше, ніж одного конвертера. Розроблено математичну модель визначення блокувань в повністю оптичних мережах з фіксованою маршрутизацією й обмеженим діапазоном перетворення довжин хвиль у вузлі. Доведено теорему, яка визначає розподіл числа вільних світлових каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.711
Шифр НБУВ: РА376100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Чалєнко А.В. 
Дослідження стабілізованої електричної дуги і розробка високоресурсного ефективного електродугового нагрівача газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.10 / А.В. Чалєнко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження процесу нагрівання газу стабілізованою електричною дугою показано, що основними недоліками елекродугових нагрівачів (ЕДН), які використано під час проведення даного дослідження, є низький ресурс роботи електродів і коефіцієнт корисної дії (ККД). Виявлено конструктивні рішення та умови, що сприяють тривалій та ефективній роботі ЕДН. Створено секціонований катодний вузол для ЕДН, що працюють на агресивних робочих газах із захистом катода інертним середовищем (Ar) низького тиску. Визначено, що ерозія вольфрамового катода в такого ЕДН на порядок нижче відомих даних у разі зменшення витрат Ar в 100 разів і який може працювати в режимі плазменного катода. Розв'язано систему диференціальних рівнянь, що описує взаємодію позитивного стовпа, неелектропровідної області та стінки розрядного каналу в замкнутій формі, узагальнено експериментальні дані та представлено у вигляді графіків і критеріальних залежностей. Розроблено ЕДН із секціонованим катодним і анодним вузлами з розподіленими силою струму та витратою газу для плазмохімічної переробки вугілля потужністю 350 кВт, з тепловим ККД 0,78 і ресурсом роботи 500 - 1 000 годин. Основні вузли спроектовано з застосуванням системи тривимірного твердотілого проектування Компас-2D.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З292.2 +
Шифр НБУВ: РА325843

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Коростильов Л.І. 
Експериментально-теоретичний метод розрахунку втомної міцності суднових корпусних конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / Л.І. Коростильов ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2006. — 38 с. — укp.

Створено новий розрахунковий метод оцінки втомної міцності корпусних конструкцій суден, який дозволяє здійснювати їх оптимізацію з урахуванням надійності, технологічності та металоємності. Для розробки нового розрахункового методу використано "осередковий" підхід, в якому первинним об'єктом дослідження є не конструктивний вузол корпусу, а присутні в ньому типові осередки концентрації напружень. Виконано класифікацію та складено таблицю типових осередків концентрації. Створено методику одержання критеріальних залежностей втоми для таких осередків з використанням критеріїв утомленості матеріалу. Впровадження даних критеріїв до типового концентратора виконано в одній експериментально встановленій точці. Проведено декілька серій циклічних випробувань моделей з трьома типами осередків концентрації. Одержано значну кількість даних про показники довговічності таких концентраторів, що дозволило практично використовувати критеріальні залежності втоми експериментально-теоретичного методу та підтверджено їх надійність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-044-028.4 +
Шифр НБУВ: РА346668

Рубрики:

      
11.

Баганов Є.О. 
Керування умовами гетероепітаксійного росту з рідкої фази у неізоперіодній системі GaSb/InAs: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Є.О. Баганов ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості гетероепітаксії з рідкої фази у неізоперіодній системі GaSb-InAs, що утворює гетероперехід II роду. Проведено теоретичний аналіз процесів, які мають місце під час гетероепітаксії GaSb/InAs, визначено умови, що забезпечують планарність гетеромережі й епітаксійного шару, встановлено основні вимоги щодо методу епітаксії. Побудовано математичну модель і розроблено комп'ютерний алгоритм для процесів тепломасопереносу, що мають місце у разі використання методу імпульсного охолодження насиченого розчину-розплаву. За допомогою моделювання визначено технологічні режими для забезпечення теоретично розрахованих умов росту. Запропоновано нову методику рідкофазної епітаксії на базі використання охолодження тильного боку підкладки потоком газу, що подається ззовні реактора та дозволяє керувати умовами росту на початкових стадіях і протягом усієї епітаксії. Практично реалізовано касету, що містить додатковий тепловий вузол для застосування нової методики. Експериментально одержано планарні гетероепітаксійні структури GaSb/InAs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА348633

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Хашханов І.Г. 
Контроль технічного стану штангової колони глибинно-насосних установок для видобутку нафти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / І.Г. Хашханов ; Івано-Франків. нац. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання контролю технічного стану глибинно-насосних штангових установок (ГНШУ), які експлуатуються у викривлених свердловинах і знаходяться під дією комплексу силових чинників. Основну увагу приділено удосконаленню динамометричних методів діагностування ГНШУ. Створено узагальнену модель процесу деформування штангової колони (ШК) у свердловині з криволінійною віссю, яка базується на відновленні просторового положення її осі з урахуванням спіралевидності, наведено формулу для оцінки критичної сили, під дією якої ШК набуває спіралевидну конфігурацію. Одержано математичні співвідношення для оцінки зміни довжини колони. На базі створених моделей вперше розроблено метод контролю ШК, який дозволяє підвищити вірогідність діагностування ГНШУ та прогнозувати дефект типу "обрив штанги". Встановлено характер зміни форми динамограми внаслідок спіралевидної деформації ШК, запропоновано аналітичне представлення еталонної динамограми нормальної роботи ГНШУ. Удосконалено алгоритм її діагностування за динамограмою на базі розрахунку міри подібності між експериментальною й еталонними динамограмами різних технічних станів. Розроблено систему діагностування ГНШУ та її основний вузол - давач навантаження накладного типу. Проведено метрологічний аналіз і промислові випробування розробленої системи. Показано, що використання нового методу контролю ШК з урахуванням її спіралевидності дозволяє підвищити коефіцієнт готовності ГНШУ з 0.93 до 0.97.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-53 +
Шифр НБУВ: РА355085

Рубрики:

      
13.

Кулібаба В.В. 
Методи і моделі системологічного імітаційного моделювання розробки компонент інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кулібаба ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модель знань про інформаційні програмні системи та їх компоненти за домопогою використання системологічного класифікаційного аналізу, що зумовило повторне використання компонент за подальших розробок. Створено семантичну модель програмних компонент, побудовану на основі базової ієрархії класів, для відображення (збереження, опису та подальшого використання) компонентних одиниць інформаційної системи, зображених у вигляді вузол/функція/об'єкт-елементів, що дозволило поліпшити ефективність повторного використання компонент у розробці інформаційних програмних систем. Запропоновано імітаційну модель інформаційної програмної системи з використанням семантичної моделі програмних компонентів, системно-об'єктного методу, теорії патернів агрегативних схем для відображення динаміки функціонування її компонент, що дало змогу використовувати інформаційні системи на початкових етапах розробки. Удосконалено математичний апарат агрегативних схем формального зображення процесів функціонування систем шляхом зміни природи та принципів інтерпретації значення сигналів, утворюваних в агрегатних схемах, яких було уніфіковано за допомогою розроблених класифікацій інформаційних об'єктів і функцій, завдяки використанню теорії патернів, семантичної моделі та системно-об'єктного методу. Це дало змогу використовувати єдину імітаційно-статичну модель під час моделювання інформаційних програмних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 +
Шифр НБУВ: РА346389

Рубрики:

      
14.

Горяєва С.М. 
Методи підвищення ефективності телекомунікаційних сенсорних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / С.М. Горяєва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Доведено можливість і необхідність використання технології Tripe Play, що дозволяє повною мірою забезпечити моніторинг об'єктів спостереження. З'ясовано, що для досягнення мобільності й оперативності моніторингу дані мережі мають будуватися на основі безпроводових технологій. Обгрунтовано принцип самоорганізації сенсорних мереж на основі використання методів багатопараметричної оптимізації. Удосконалено математичну диференціальну модель функціонування телекомунікаційної сенсорної системи за умов нестаціонарності трафіка, що дозволяє враховувати динаміку трафіка з неоднорідним часом кругового обігу RTT і наявність зворотних зв'язків, що обмежують перевантаження. Проаналізовано типові режими та визначено умови забезпечення стійкості даних режимів. Модернізовано процедуру запобігання перевантаження в сенсорних мережах, характерну в період виникнення критичної ситуації. Показано можливість виконання принципу справедливості для різних режимів. Наведено рекомендації з вибору параметрів процедури RED. З використанням фрагмента реальної телекомунікаційної мережі, що включає вузол розподілу (маршрутизатор Cisco Series 2801), проведено натурний експеримент з дослідження умов перевантаження. За допомогою одержаних даних підтверджено результати імітаційного моделювання, зокрема: наявність затримки та зміщення оцінки параметрів нестаціонарності трафіка, наявність значних викидів втрат пакетів на початку сеансу, інших чинників які істотно впливають на якість обслуговування в сенсорних меежах. Обгрунтовано рекомендації щодо практичного використання методів побудови телекомунікаційних сенсорних систем різного масштабу із зазначенням рекомендованих технологій та устаткування для персональних, локальних і регіональних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16 +
Шифр НБУВ: РА360298

Рубрики:

      
15.

Гармаш О.М. 
Механізм формування міжнародного транспортно-логістичного центру: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Гармаш ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні положення та практичні рекомендації щодо формування міжнародного транспортно-логістичного центру (МЛТЦ) на базі великих стратегічних аеропортів. Досліджено науково-методичні засади формування такого центру. Розкрито економічну суть передумов створення логістичних центрів. Показано необхідність їх локалізації у великих термінальних комплексах, в яких взаємодіють різні види транспорту (транспортний вузол). З урахуванням сукупності класифікаційних ознак, а також специфіки діяльності запропоновано визначення міжнародного транспортно-логістичного центру та встановлено чинники успіху у створенні логістичних центрів. Запропоновано запровадження державно-приватного партнерства з метою концентрації ресурсів для змішаного фінансування розвитку транспортно-логістичної інфраструктури України. Висвітлено основні напрями підвищення ефективності функціонування МТЛЦ. Розроблено практичні рекомендації щодо формування МЛТЦ на базі Білоцерківського війського аеропорту. Розроблено збалансовану систему показників діяльності МТЛЦ, а також модель ієрархії критеріїв його оцінювання. Запропоновано алгоритм формування МТЛЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.50-814 +
Шифр НБУВ: РА366068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Жуков С.О. 
Мікропроцесорні пристрої для технічного діагностування тягових електродвигунів постійного струму в процесі їх нормальної експлуатації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.О. Жуков ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теорію та практику побудови пристроїв для технічного діагностування тягових електродвигунів постійного струму, на підставі мікропроцесорної реалізації яких оцінено стан тягових електроприводів транспортних засобів у процесі їх нормальної експлуатації, що суттєво підвищує надійність електротранспорту. Запропоновано математичні моделі для інформативних параметрів, які характеризують стан таких найбільш вразливих елементів тягового електропривода постійного струму, як колектор і підшипниковий вузол тягового електродвигуна безпосередньо під час експлуатації вагона електротранспорту з використанням інформації про струм у колекторі і рівень вібрації та температуру. На підставі запропонованих математичних моделей розроблено мікропроцесорні пристрої діагностування тягових електродвигунів постійного струму та структуру мікропроцесорної системи діагностування тягового електропривода постійного струму в процесі його нормальної експлуатації, яка, на відміну від існуючих, одночасно оцінює рівень вібрацій та якість змазки в підшипниках тягового електродвигуна та технічний стан його колектора. Запропоновано новий підхід до визначення адекватності секвенціального опису мікропроцесорних систем діагностування, призначений для тестування правильності побудови секвенціальної моделі на підставі оригінального підходу до формалізації із застосуванням стандартних програмних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О822-082.1/9 +
Шифр НБУВ: РА362901

Рубрики:

      
17.

Кривопішин О.М. 
Організаційно-економічні засади розвитку міських та приміських залізничних перевезень пасажирів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Кривопішин ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено роль і місце залізничного транспорту у виробничо-інфраструктурному комплексі сучасного мегаполісу, а також рушійні сили його інтеграції до пасажирсько-транспортної системи міста. Розроблено організаційно-економічні засади розвитку систем типу магістраль - вузол - місто. Сформульовано загальні концептуальні підходи до формування відповідних ним організаційно-економічних структур. Запропоновано та науково обгрунтовано застосування кільцево-вузлового методу визначення етапів їх впровадження. Наведено нові методичні підходи до визначення організаційної та соціально-економічної ефективності розвитку міських і приміських перевезень пасажирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-814 +
Шифр НБУВ: РА364429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кириченко А.М. 
Підвищення навантажувальної здатності силових вузлів блочного типу для агрегатних верстатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.М. Кириченко ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення навантажувальної здатності силових вузлів блочного типу шляхом уведення до схеми навантаження рухомої платформи силового столу додаткової сили, спрямованої на компенсацію осьової рівнодіючої технологічного навантаження. На підставі результатів теоретичних досліджень та на базі розробленої математичної моделі функціонування напрямних рухомої платформи, а також експериментальних досліджень на стенді оригінальної конструкції підтверджено, що силовий вузол блочного типу з раціональними геометрично-силовими параметрами удосконаленої схеми навантаження рухомої платформи силового столу має підвищену подвійну навантажувальну здатність з одночасним триразовим зниженням похибок положення рухомої платформи та триразовим зменшенням питомих тисків у стиках її напрямних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-02
Шифр НБУВ: РА315832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Сінцов В.П. 
Робота вузлів закріплення паль морських сталевих стаціонарних платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Сінцов ; Крим. акад. природоохрон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вузлів закріплення морських сталевих стаціонарних платформ. Запропоновано нову ефективну конструкцію вузла, що дозволяє скоротити довжину вузла з одночасним підвищенням його несучої здатності. Розроблено методику, що дозволяє під час проектування вузла закріплення палі враховувати вплив способу передачі навантаження на вузол, геометричні та фізико-механічні характеристики елементів, що є складовими вузлів. Запропоновано розрахункову модель вузла, розроблену на основі методу кінцевого елемента, що дозволяє одержати просторовий розподіл напруги в елементах вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4
Шифр НБУВ: РА311000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Дорошенко Я.В. 
Розробка методів локалізації пошкоджень газопроводу для проведення ремонтних робіт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Я.В. Дорошенко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено нові методи локалізації місця витоку газу без припинення процесу транспортування газу та локалізації аварійної ділянки газопроводу. Проведено теоретичні дослідження динаміки руху розробленого пристрою газопроводом з урахуванням впливу аварійного витоку газу. Показано вплив динамічно прикладених навантажень на пристрій для локалізації місця витоку та стопорний вузол під час його зупинки в місці аварійного витоку. Експериментально досліджено динаміку руху моделі пристрою для локалізації місця витоку газу трубопроводом. Встановлено вплив часткового перекриття трубопроводу моделлю розробленого пристрою на ефективність його роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083 +
Шифр НБУВ: РА345858

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського