Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (40)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (4180)Книжкові видання та компакт-диски (1027)Журнали та продовжувані видання (90)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАЛУЗЕВ$<.>+<.>K=БІБЛІОГРАФІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 815
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Феськов М.М. 
Європейська соціальна хартія (переглянута) і трудове законодавство України: питання адаптації: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.М. Феськов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Зроблено висновок щодо юридичної та соціальної переваги ратифікації Європейської соціальної хартії (переглянутої), а не Європейської соціальної хартії 1961 р. Встановлено юридичні особливості положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема її диспозитивних норм, а також проаналізовано правове значення роз'яснень, рекомендацій та попереджень контролюючих органів Ради Європи щодо застосування Хартії. Проведено наукове обгрунтування класифікації прав, закріплених у Хартії, що встановлює коло суб'єктів даних прав та визначає галузеву приналежність юридичних норм. Визначено поняття юридичної адаптації, досліджено її складові елементи та етапи адаптаційної діяльності щодо приведення чинного національного законодавства відповідно до положень Європейської соціальної хартії (переглянутої). Проведено порівняльний аналіз з метою встановлення рівня відповідності трудового законодавства України положенням обов'язкових і безпосередньо пов'язаних з ними додаткових статей Хартії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х911.39(4УКР) + Х879(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Єлісєєв В.В. 
Ідентифікація екологічного знання в автоматизованих інформаційно-бібліотечних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Єлісєєв ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано оригінальний метод аналізу структури міждисциплінарної галузі знання комплексу екологічних дисциплін, який грунтується на властивостях екологічної інформації. Обгрунтовано використання методу компараторної ідентифікації екологічних текстів і розроблено формальний апарат опису процесу їх аналізу на основі моделі предметної галузі. Вперше сформульовано алгоритм автоматичної побудови спеціалізованого тезаурусу на підставі ознак галузевої належності дескрипторів. Наведено формальні алгоритми та реалізовано процедури автоматичної індексації та предметизації сукупності екологічних текстів у автоматизованій інформаційно-бібліотечній системі (АІБС) з урахуванням стилістичних особливостей їх графемної структури, ідентифікації їх позиції в ієрархічній структурі динамічної класифікаційної системи, що об'єктивно відображає предметну галузь, представлену текстами у складі АІБС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч737.05-569 + З970.43
Шифр НБУВ: РА319726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Соколова О.М. 
Інвестиції в системі відтворення суспільного продукту (на матеріалах України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.М. Соколова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти інвестицій у системі відтворення суспільного продукту. Досліджено особливості динаміки інвестицій за умов економічної кризи та переходу України до ринкової економіки. Розкрито роль інвестицій у формуванні галузевої та технологічної структури економіки. Проаналізовано внутрішні та зовнішні джерела інвестиційних ресурсів. Запропоновано ряд заходів, спрямованих на активізацію залучення та ефективне використання амортизаційних відрахувань, збільшення прибутку підприємств, заощаджень населення та іноземного капіталу з метою активізації інвестиційної діяльності в Україні. Виявлено шляхи підвищення ролі банківського капіталу в інвестуванні виробничої сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА310743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яріш О.В. 
Інвестиційна привабливість акцій відкритих акціонерних товариств (на матеріалах Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Яріш ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості акцій відкритих акціонерних товариств. Виокремлено та систематизовано фактори інвестиційної привабливості акцій відкритих акціонерних товариств та запропоновано диференційований підхід до визначення змісту категорії "інвестиційна привабливість акцій", зокрема для стратегічних і портфельних інвесторів. Запропоновано й обгрунтовано методичні підходи до оцінки відносної інвестиційної привабливості акцій відкритих акціонерних товариств для стратегічних і портфельних інвесторів на регіональному та галузевому рівнях. Розроблено методичні підходи до оцінки абсолютної інвестиційної привабливості акцій відкритих акціонерних товариств, базуючись на системі неформалізованих критеріїв якості емітента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)262.292 + У9(4УКР-4ПОЛ)291.6-93 +
Шифр НБУВ: РА336263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванов С.В. 
Інвестиційна привабливість регіонів та видів економічної діяльності регіональної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Іванов ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано методичні підходи до оцінки інвестиційного потенціалу регіону на підставі інвестиційно-значимих показників за складовими його формування: виробничо-фінансового, соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалів з урахуванням певних факторів, зокрема тих, що негативно впливають на інвестиційний потенціал регіону. Запропоновано методичні підходи до його аналізу та інвестиційної активності. Досліджено інвестиційну привабливість регіонів України та види економічної діяльності промисловості регіональної економіки. Удосконалено методичні підходи до кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості регіонів України та з'ясовано її рейтинги. Розвинуто методологію кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості видів економічої діяльності промисловості на прикладі Дніпропетровщини. Запропоновано методичні підходи до аналізу структурно-галузевих відмінностей регіональної економіки. Висвітлено теоретичні й методичні питання формування, визначення та оцінки інвестиційної привабливості регіонів і видів економічної діяльності, інвестиційної активності й інвестиційного клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА336914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Непогодіна Н.І. 
Інвестиційна стратегія в управлінні розвитком промислового підприємства (на прикладі машинобудівної галузі): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.І. Непогодіна ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 19 с. — укp.

Розвинуто науково-теоретичні положення, розроблено й обгрунтовано методичні та практичні рекомендації щодо формування інвестиційної стратегії виробничого підприємства у контексті реалізації стратегії розвитку. Розкрито суть категорій "збалансований розвиток підприємства", "інноваційно-інвестиційний потенціал підприємства". З використанням системного й еволюційного підходу висвітлено проблему управління інвестиційними процесами у контексті життєвого циклу підприємства. Проведено структурно-динамічний аналіз зазначених процесів у галузевому та регіональному розрізі. Досліджено характеристики та детермінанти інвестиційних стратегій машинобудівних підприємств Автономної Республіки Крим. Сформульовано методичні підходи до розробки інвестиційної стратегії управління розвитком підприємства. На базі інституціональної економічної теорії та теорії ігор розглянуто можливості мінімізації інвестиційних ризиків шляхом узгодження інтересів зацікавлених груп. З використанням методів нечітких множин і експертних оцінок визначено структуру інноваційно-інвестиційного потенціалу підприємства як основу вибору його інвестиційної стратегії. Розроблено динамічну модель оцінювання збалансованості розвитку підприємства для моніторингу та коригування цієї стратегії у ході її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56-21 +
Шифр НБУВ: РА362352

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Олійник Д.І. 
Інвестиційне забезпечення сталого розвитку телекомунікаційної галузі в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.04 / Д.І. Олійник ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження теоретичних, практичних і методологічних аспектів інвестиційних процесів у телекомунікаційній галузі з метою створення ефективного механізму інвестування за умов забезпечення раціонального економічного розвитку України. Визначено чинники формування показників середньозваженої вартості капіталу, зокрема, середньої відсоткової ставки, доступності до різних джерел фінансування, галузевої особливості операційної діяльності, що визначає тривалість операційного циклу підприємств галузі. Досліджено рівень ризику операційної, інвестиційної та фінансової діяльності, запропоновано моделі оцінки інвестиційних ресурсів для проведення та реалізації ефективної політики інвестиційного забезпечення за умов сталого економічного розвитку країни. Описано систему принципів і методів участі держави в інвестиційному забезпеченні даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)380-56 +
Шифр НБУВ: РА343003

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гриценко Л.Л. 
Інвестиційне проектування в системі управління науково-технічним розвитком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Л.Л. Гриценко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито значення та систематизовано основні напрямки управління науково-технічним розвитком, проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо формування організаційно-економічного механізму інвестиційного проектування, обгрунтовано необхідність розробки багаторівневого підходу щодо його здійснення. Сформульовано концептуальні засади формування системи інноваційно-орієнтованого інвестиційного проектування, його принципи та основні положення, обгрунтовано її роль як інструмента управління науково-технічним розвитком. Зазначено про необхідність врахування специфічних складових під час розробки техніко-економічного обгрунтування проекту в межах цієї системи. Висвітлено теоретико-методичні підходи щодо урахування науково-технічного фактора під час розрахунку показника "межове значення періоду окупності". Удосконалено науково-методичні підходи щодо розрахунку нормативу дисконтування, запропоновано механізм його галузевої диференціації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 +
Шифр НБУВ: РА342628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Козяр Н. О. 
Інвестиційний потенціал аграрного виробництва в умовах глобалізації / Н. О. Козяр. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі систематизовані теоретичні підходи до трактування поняття інвестиційний потенціал як економічної категорії. Розкрито методичні засади оцінки інвестиційного потенціалу аграрного виробництва. Визначено роль і місце держави у стимулюванні інвестиційних процесів в аграрному виробництві.Проаналізовано особливості джерел інвестування, спрямованих на вирішення фінансових проблем з урахуванням галузевої специфіки аграрного виробництва. Визначено причини низьких темпів залучення інвестицій в розвиток аграрного сектору України. Здійснено оцінку напрямів вкладення фінансових ресурсів з урахуванням мікро- та макрочинників функціонування суб'єктів АПК. Обґрунтовано напрями підвищення економічної ефективності використання інвестиційного потенціалу у сільськогосподарські підприємства.Доведено необхідність запровадження заходів державної підтримки інвестиційної діяльності в аграрному виробництві України, зокрема, формування інституційного забезпечення розвитку іпотечного кредитування. Здійснено інтегральне оцінювання інвестиційної діяльності та ефективності використання інвестиційного потенціалу сільськогосподарського виробництва областей України та на їх основі запропоновані пропозиції щодо покращення інвестиційного клімату в аграрному секторі країни.^UThe paper systematizes theoretical approaches to the interpretation of the concept of investment potential as an economic category. The author's interpretation of the concept of "investment potential" of agricultural production, which is a set of interrelated social, economic, production, financial, land, biological and other production factors, as well as state support measures that determine the possibility of reproduction based on the use of own and borrowed capital. The criterion for using the investment potential of agricultural production, in addition to profitability, should be the strategic goals of achieving sustainable development and competitiveness of products, which will ensure their economic, socio-environmental balance.Methodical bases of estimation of investment potential of agricultural production are opened. The role and place of the state in stimulating investment processes in agricultural production is revealed. The directions of support of investment activity in agriculture by the leading countries of the world on the basis of use of tools of direct and indirect influence which main task is expansion of access of commodity producers to long-term credits and other financial services are allocated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Нгуєн Тхі Ханг 
Інвестування іноземного капіталу в країнах Південно-Східної Азії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Ханг ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти залучення та регулювання іноземних інвестицій у країнах Південно-Східної Азії (ПСА). Розглянуто тенденції, динаміку та механізми залучення іноземних інвестицій. Наведено оцінку ефективності іноземного інвестування та встановлено його вплив на структурні та ринкові трасформації у регіоні. На основі сучасних теоретичних підходів виявлено основні тенденції міжнародного інвестування національних економік країн регіону ПСА, наведено оцінку галузевих і територіальних структурних зрушень. Досліджено динаміку зростання обсягів іноземних капіталовкладень і визначено місце економік країн регіону ПСА в міжнародних інвестиційних потоках. Наведено аналітичну характеристику іноземного інвестування в економіці Соціалістичної Республіки В'єтнам, проаналізовано її галузеву й територіальні структури. Розглянуто національні стратегії країн регіону ПСА та сформульовано рекомендації щодо удосконалення державної економічної та інвестиційної політики з метою активізації залучення та ефективного використання іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(575)0-56 +
Шифр НБУВ: РА339908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Міщенко С.П. 
Інноваційне відтворення основних фондів залізничного транспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.П. Міщенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні основи організації відтворювального процесу підприємств залізничного транспорту (ПЗТ). Наведено практичні пропозиції щодо реалізації їх ефективної інноваційної діяльності. Визначено орієнтири подальшого розвитку залізничної транспортної системи України та визначено перешкоджальні чинники щодо їх досягнення. Встановлено складники конкурентоспроможності залізничного транспорту та фактори, які на них впливають, а також фактори, що впливають на виробничий потенціал ПЗТ. Запропоновано підхід до відтворення рухомого складу з урахуванням особливостей даного транспорту. З'ясовано складові процесу відтворення рухомого складу ПЗТ. Досліджено існуючі моделі інноваційних процесів. Удосконалено модель інноваційного процесу у залізничному транспорті. Розроблено методологічні засади оцінювання розвиненості інноваційної складової процесу відтворення рухомого складу ПЗТ. Обгрунтовано необхідність створення інноваційної системи даного транспорту та висвітлено заходи, які уможливлюють її реалізацію. Обгрунтовано необхідність і визначено цілі структуризації ПЗТ з метою інноваційного розвитку. Вдосконалено організаційну структуру управління інноваційною діяльністю ПЗТ і розроблено заходи щодо комплексного розвитку інноваційної системи залізничного транспорту на галузевому та державному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-571.1-96 +
Шифр НБУВ: РА365040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ліба Н.С. 
Інноваційний розвиток промислових підприємств регіону (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н.С. Ліба ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми інноваційного розвитку промислових підприємств регіону. Досліджено еволюцію законодавчого забезпечення підтримки інноваційної діяльності (ІД) в Україні та міжнародний досвід стимулювання ІД. Проаналізовано складові регіональної інноваційної системи, тенденції інноваційних процесів на промислових підприємствах Закарпаття. Охарактеризовано територіальну та галузево-видову структуру ІД даного регіону. Побудовано економетричні та прогнозні моделі інноваційного розвитку промисловості Закарпаття. Запропоновано схему регіональної інноваційної системи та напрями удосконалення інноваційного розвитку промислових підприємств регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)301-55
Шифр НБУВ: РА372477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Посилкіна О.В. 
Інноваційно-інвестиційний розвиток фармацевтичного виробництва і проблеми його фінансового забезпечення: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Посилкіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано методологічні та методичні підходи щодо активізації інноваційно-інвестиційних процесів у фармацевтичному виробництві шляхом впровадження сучасних фінансово-економічних механізмів та побудови багатоканальної та багаторівневої системи їх фінансового забезпечення. Запропоновано інноваційну модель розвитку виробництва з урахуванням специфіки фармацевтичної галузі, обгрунтовано її головні характеристики та принципи побудови. Розроблено організаційні засади впровадження стратегічного фінансового менеджменту на хіміко-фармацевтичних підприємствах (ХФП). Запропоновано модель створення в Україні фармацевтичної промислово-фінансової групи (ПФГ). Доведено необхідність системного підходу до оцінки ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності ХФП, запропоновано використання інтегрального показника її розвитку, розроблено методику його вимірювання. Обгрунтовано концепцію управління інвестиціями за умов фармацевтичного виробництва. Розроблено галузеву методику оцінки інноваційно-інвестиційних проектів. Опрацьовано пріоритетні напрямки удосконалення управління власними фінансовими ресурсами ХФП за умов їх інноваційно-інвестиційного розвитку. Теоретично обгрунтовано та розроблено методичні рекомендації з впровадження оптимальної моделі управління оборотними активами ХФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-56 +
Шифр НБУВ: РА326556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Котвицька Н. М. 
Інноваційно–інвестиційні детермінанти розвитку агропродовольчої сфери економіки: теорія, методологія, практика: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.03 / Н. М. Котвицька. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена формуванню теоретико–методологічних засад та розроблення прикладного інструментарію стратегічного управляння розвитком агропродовольчої сфери економіки з урахуванням впливу системоутворюючих інноваційно–інвестиційних детермінант у контексті національної агропродовольчої політики. Сформульовані концептуальні положення сценарного підходу до формування моделі інноваційно–інвестиційного розвитку агропродовольчої сфери, визначені і деталізовані можливі сценарії розвитку (інерційний та інноваційний) і сформовано логічну схему вибору моделі інноваційно–інвестиційного розвитку агропродовольчої сфери (відтворювальна, адаптивна, інноваційна). Обґрунтовано концептуальну модель організаційної взаємодії господарюючих суб’єктів та державних інституцій з метою забезпечення інноваційно–інвестиційного розвитку агропродовольчої сфери та сільських територій, центральною ланкою якої є мережевий координаційний центр. Розроблено механізми адаптації малих форм господарювання агропродовольчої сфери до інноваційно–інвестиційного розвитку, які дають можливість подолати їх слабкі сторони та недоліки, перетворити їх у переваги шляхом формування інноваційних інтегрованих об'єднань комбінованого типу (вертикально–горизонтальних) за одночасної підтримки з боку держави, як каталізатора прогресивних зрушень. Удосконалено методологічні принципи формування системи показників інноваційного потенціалу із урахуванням специфіки агропродовольчої сфери. Розроблено методичний підхід до управлення інноваційно–інвестиційним потенціалом агропродовольчої сфери, що включає стратегічну (що базується на оцінювання інтегрального показника) і тактичну (базується на визначенні пріоритетних параметрів) складові. Запропоновано методику розрахунку інтегрального показника інноваційного потенціалу суб’єктів агропродовольчої сфери, на основі системи часткових індикаторів із використанням ентропійного методу, що дозволяє обґрунтовувати стратегічні та тактичні управлінські рішення у сфері інноваційного розвитку. Удосконалено методичні засади оцінки економічної ефективності інноваційних агропродовольчих кластерів в умовах невизначеності і ризику, які доповнено граничними обмеженнями оціночних індикаторів, що враховують особливості їх діяльності. Уточнено поняття агропродовольчої інноваційної системи, як сукупності бізнес–суб’єктів, формальних й неформальних інститутів, взаємодія яких спрямована на забезпечення ефективності інноваційного процесу; виявлено недоліки існуючої моделі формування інноваційних систем «згори–вниз».Визначено зміст поняття «інноваційний потенціал агропродовольчої сфери», що виражає приховану здатність, сформовану на стику науково–технічного прогресу та соціального розвитку, втілену у оптимальному поєднанні внутрішніх й зовнішніх чинників та ресурсів інноваційного розвитку та спроможності до реалізації інновацій. Розроблено інтеграційний механізм формування системи інноваційно–інвестиційного розвитку агропродовольчої сфери на засадах формування мережі інноваційних агропродовольчих кластерів, постійного планомірного нарощування їх стратегічного інноваційного потенціалу, оптимізації використання всіх видів ресурсів, що дає можливість забезпечити баланс галузевого розвитку, усунути диспропорції у економічній системі агропродовольчої сфери. Запропоновано механізми реалізації потенціалу органічного сільгоспвиробництва на базі малого агробізнесу, зокрема: визначено провідні сектори, які доцільно перевести на органічний шлях; розроблено механізм розвитку органічного молочного тваринництва на основі здійснення модернізації виробництва шляхом створення спеціалізованих молочних ферм та переробних комплексів, на засадах комплексного запровадження інноваційних технології та досягнень селекції. Обґрунтовано комплекс заходів державної підтримки інноваційно–інвестиційного розвитку агропродовольчої сфери.^UThe dissertation is devoted to the formation of theoretical and methodological foundations and development of applied tools for strategic management of the development of the agro–food sector of the economy, taking into account the influence of system–forming innovation and investment determinants in the context of national agro–food policy. The conceptual provisions of the scenario approach to the formation of a model of innovation and investment development of the agro–food sector are formulated, possible development scenarios (inertial and innovative) are identified and detailed, and a logical scheme for choosing a model of innovation and investment development of the agro–food sector (reproductive, adaptive, innovative) is formed. A conceptual model of organizational interaction between economic entities and state institutions to ensure the innovation and investment development of the agri–food sector and rural areas is substantiated, the central link of which is a network coordination center. The mechanisms of adaptation of small forms of agro–food sector management to innovation and investment development are developed, which make it possible to overcome their weaknesses and shortcomings, turn them into advantages by forming innovative integrated associations of a combined type (vertical–horizontal) with simultaneous support from the state as a catalyst for progressive changes. The methodological principles of forming a system of indicators of innovation potential are improved. A methodological approach to managing the innovation and investment potential of the agri–food sector has been developed, which includes strategic (based on the evaluation of the integral indicator) and tactical (based on the definition of priority parameters) components. A methodology for calculating the integral indicator of the innovation potential of agri–food entities, based on a system of partial indicators using the entropy method, is proposed, which allows to substantiate strategic and tactical management decisions in the field of innovation development. The methodological foundations for assessing the economic efficiency of innovative agri–food clusters under conditions of uncertainty and risk have been improved, which are supplemented by the limitations of evaluation indicators that take into account the specifics of their activities. The concept of an agri–food innovation system as a set of business entities, formal and informal institutions, whose interaction is aimed at ensuring the efficiency of the innovation process, is clarified; the shortcomings of the existing model of formation of innovation systems "from the top down" are identified.The content of the concept of "innovative potential of the agro–food sector" is defined, which expresses the latent ability formed at the intersection of scientific and technological progress and social development, embodied in the optimal combination of internal and external factors and resources of innovative development and the ability to implement innovations. An integration mechanism for the formation of a system of innovation and investment development of the agro–food sector has been developed on the basis of forming a network of innovative agro–food clusters, continuous systematic increase of their strategic innovation potential, optimization of the use of all types of resources, which makes it possible to ensure a balance of sectoral development, eliminate imbalances in the economic system of the agro–food sector. Mechanisms for realizing the potential of organic agricultural production on the basis of small agribusiness are proposed, in particular: the leading sectors that should be transferred to the organic path are identified; a mechanism for the development of organic dairy farming on the basis of modernization of production through the creation of specialized dairy farms and processing complexes, on the basis of the integrated introduction of innovative technologies and breeding achievements, is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Хряпін Е. О. 
Іноземні капітали і підприємці в соціально-економічному розвитку Донецько-Криворізького басейну (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Е. О. Хряпін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан вивчення проблеми у вітчизняній і закордонній історіографії, інформаційний потенціал джерельної бази. Встановлено загальний обсяг іноземних капіталів, які надійшли у важку промисловість регіону в 1861 - 1914 рр. Проаналізовано динаміку надходжень іноземних інвестицій. Визначено особливості іноземних капіталовкладень у галузевому розрізі, за національною належністю та державною ознакою. Виявлено особливості ведення бізнесу та господарської політики іноземними капіталістами, управлінською елітою. Уточнено вплив іноземних капіталів на впровадження новітніх форм і методів організації праці, соціально-культурної політики, стан і перспективи розвитку народного господарства регіону. Встановлено персональний склад керівництва правлінь акціонерних товариств, пайових товариств і приватних підприємств з іноземним капіталом, які діяли в Донецько-Криворізькому басейні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-2 + У03(4УКР5)5
Шифр НБУВ: РА371315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Склепова А.В. 
Іноземний капітал у приватизації стратегічних підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Склепова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади та досліджено практичні аспекти приватизації стратегічно важливих підприємств, розкрито економічну необхідність та доцільність їх приватизації. Значну увагу приділено ролі іноземного капіталу в цьому процесі. Проаналізовано аспекти приватизації стратегічних підприємств в деяких країнах Центральної та Східної Європи та встановлено, що іноземний капітал відіграє суттєву роль у проведенні економічних реформ, зокрема, в процесі приватизації. Розглянуто економіко-правові засади участі іноземних інвесторів у приватизації стратегічних підприємств України. З метою підвищення зацікавленості іноземних інвесторів запропоновано проводити прозорі процедури приватизації, а також проведення індивідуальної приватизації з урахуванням галузевих особливостей, пропонування та продажу великих пакетів акцій. Значну увагу приділено електроенергетичній галузі України, питанням залучення іноземних інвесторів у процес приватизації підприємств цієї галузі. Виявлено соціально-економічні наслідки підвищення тарифів на електроенергію за вимогами нових власників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.71-4-56 +
Шифр НБУВ: РА324171

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Безега Т.М. 
Інституційні та галузеві проблеми економіки України 1991-2007 рр. (на прикладі приватизації та енергетики): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Безега ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку ринкової економіки України у 1991 - 2007 рр. на прикладі приватизації та енергетики. Зазначено, що даний багатовимірний процес розпочався у часи перебудови й одержав розвиток після проголошення державної незалежності. Головну роль у цих трансформаціях української економіки відіграли процеси приватизації та розвитку паливно-енергетичного комплексу, що були найбільшою мірою взаємопов'язані з усіма верствами населення. Внаслідок процесів приватизації сформувалась нова соціально-економічна реальність, забезпечивши панування недержавного сектора в економіці України, приватний сектор став відігравати визначальну роль у розвитку української економіки. Проаналізовано найбільш потужні галузі ПЕК, що мали суттєвий вплив на суспільні процеси в Україні, а саме: вугільну й атомну. Розглянуто поставки російських енергоносіїв. Досліджено перебіг історичних процесів у сферах приватизації й енергетики. Проаналізовано проблеми, що мали найбільший суспільний резонанс і здійснили суттєвий вплив на розвиток державотворення в Україні, зокрема, цілісного розуміння конкретного історико-економічного феномену, внаслідок чого відбулася еволюційна заміна "старого" тоталітарного ладу новим на засадах демократії та ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-03 + У9(4УКР)305.7-03 +
Шифр НБУВ: РА361453

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Росецька 
Інституційні форми розвитку конкурентних відносин: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.Б. Росецька ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено інституційні форми розвитку конкурентних відносин в економіці України. З'ясовано необхідність застосування інституційного підходу до вивчення конкуренції. Розроблено модель "інституційне середовище - конкурентне середовище - конкурентні відносини". Вивчено монополії радянського типу й інституційні відмінності переходу України до конкурентного ринку. Виділено п'ять блоків проблем інституційного середовища. Досліджено стан конкурентного середовища та визначено основні інституційні перепони, що заважають вільному руху капіталу на міжгалузевому та внутрішньогалузевому рівнях. Висвітлено шляхи подолання інституційних обмежень конкуренції з урахуванням спрямованості розвитку, існуючих мультигенерацій, реалізації інтересів груп інституційних новаторів, реформи системи галузевої, регіональної та горизонтальної державної допомоги галузям промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА353456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гаража О. П. 
Інституціональні засади управління земельними ресурсами на різних рівнях територіально-галузевого розподілу: теорія та практика / О. П. Гаража. — Б.м., 2020 — укp.

Мета: розробка та обґрунтування інституціональної складової теоретико-методологічних і науково-практичних засад управління земельними ресурсами на різних рівнях територіально-галузевого розподілу. Об'єкт: процес розбудови інституціональних засад управління земельними ресурсами. Методи дослідження: структурно-функціональний, монографічний, соціологічного опитування, кореляційно-регресійного аналізу, Монте-Карло, рейтингових оцінок економетричний, моделювання, експертний. Теоретичні результати: розроблено теоретико-методологічні основи інституціональної складової управління земельними ресурсами на різних рівнях територіально-галузевого розподілу. Практичні результати: теоретичні ідеї та висновки розроблено в конкретні прикладні положення, що можуть бути використані у процесі управління земельними ресурсами, сприяючи досягненню соціально-економічних та екологічних цілей земельної політики. Наукова новизна: запропоновано інтерпретацію теоретико-методологічного змісту інституціональних засад управління земельними ресурсами; обґрунтовано теоретико-методологічні та науково-прикладні основи транспарентності державного управління земельними ресурсами як складової адміністративної та публічної комунікації органів влади та суспільства, а також запропоновано принципи такої комунікації; розроблено методичний підхід до комплексного оцінювання інституціонального забезпечення територіально-галузевого управління земельними ресурсами шляхом визначення інтегрального показника результативності основних видів економічної діяльності на землях відповідних категорій за їх цільовим призначенням. Ступінь впровадження: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру; Інститут агроекології і природокористування НААН України; Головне управління Держгеокадастру в Харківській області; Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації; ДП «Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»; Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва. Ефективність: результати дослідження сприяють розвитку інституціональних засад управління земельними ресурсами на різних рівнях територіально-галузевого розподілу. Сфера використання: профільні міністерства та відомства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, галузеві органи влади, заклади вищої освіти.^UPurpose: development and substantiation of the institutional component of the theoretical-methodological and scientific-practical basis of land resources management at various levels of territorial-industrial distribution. Object: the process of developing the institutional basis for land resources management. Research methods: structural-functional, monographic, sociological survey, correlation-regression analysis, Monte-Carlo, econometric, modeling, expert. Theoretical results: theoretical-methodological basis of the institutional component of land resources management at various levels of territorial-industrial distribution have been developed. Practical results: theoretical ideas and conclusions are developed into specific applied provisions that can be used in the process of land resources management, contributing to the achievement of socio-economic and ecological objectives of land policy. Scientific novelty: an interpretation of theoretical-methodological content of institutional basis of land resources management is offered; the theoretical-methodological and scientific-applied basis of transparency of state land management as a component of administrative and public communication of authorities and society are substantiated, and also the principles of such communication are offered; a methodical approach to an complex valuation of the institutional support of territorial-industrial management of land resources by determining an integral index of the effectiveness of the economic activity main types on the lands categories according to their main target purpose. Implementation degree: State Service of Ukraine for Geodesy, Cartography and Cadastre, Institute of Agroecology and Environment of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine; Main Directorate of the State Geocadastre in the Kharkiv Region; Department of Agroindustrial Development of the Kharkiv Regional State Administration of the State Enterprise "Kharkiv Scientific Research and Project Institute of  Land Arrangement"; Kharkiv National Agrarian University named after V. V. Dokuchayev. Effectiveness: the research results contribute to the development of the institutional basis for land resources management at various levels of territorial-industrial distribution. Scope of application: specialized Ministries and Departments, central and local executive authorities, industrial authorities, Institutions of Higher Education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чинчик А. А. 
Інституціональний механізм формування і реалізації податкової політики в умовах трансформації національної економіки / А. А. Чинчик. — Б.м., 2023 — укp.

В дисертації обґрунтовано теоретико-методологічні, методичні та прикладні засади інституціонального механізму формування і реалізації податкової політики в умовах трансформації національної економіки. Систематизовано теоретичні положення, актуальні для наукового обґрунтування формування податкової політики. З’ясовано основні концепції податкової політики, які країни можуть застосовувати з огляду на практичну ретроспективу: дискреційну і недискреційну; виважених, максимальних, мінімальних і збалансованих податків. У рамках обґрунтування впливу податкової політики на соціальні та економіці процеси узагальнено показники такої оцінки для держави (регіону), бізнесу і населення. Використання інституціональної теорії для дослідження проблем податкової політики здійснювалося на основі характерних особливостей її інститутів, інституціонального середовища її формування та реалізації.На основі проведеного аналізу та систематизації наукових поглядів багатьох вчених узагальнено і конкретизовано характерологічні риси механізму в економічній науці. Запропоновано класифікацію механізмів, що дозволило розкрити специфіку інституціонального механізму. Визначено зміст інституціонального механізму формування і реалізації податкової політики як системи інститутів-суб’єктів, яка здійснює прямий вплив на регулятори у сфері оподаткування та керується принципами організації ринково-регулюючого середовища – режимом оподаткування як формальної інституції та податковою культурою, відповідальністю і довірою як неформальних інституцій. Обґрунтована сутність та особливості інституціональної архітектоніки податкової політики, що надало можливість розглядати її, як діяльність профільних органів державної влади спрямованої на врегулювання податкових відносин з приводу мобілізації, перерозподілу фінансових ресурсів у формі обов’язкових платежів та фінансового забезпечення виконання функцій держави з балансуванням інтересів бізнесу і населення.Акцентовано увагу та визначено зміст податкового інструментарію з інноваційним функціоналом, цілями реалізації якого є формування конкурентного середовища з передумовами і спрямованістю на інновації, підтримку інноваційної діяльності, міжсекторального і державно-приватного співробітництва в інноваційній сфері, державного гарантування інвестицій в інноваційні проекти. Обґрунтовано та охарактеризовано актуалітети податкової політики в розрізі основних напрямів трансформації і модернізації національної економіки - сталості її розвитку, провідної вагомості малого і середнього бізнесу, детінізації системи оплати праці, фінансового забезпечення розвитку регіонів та громад, інноваційного розвитку бізнес-середовища, інноваційного розвитку економіки з переходом на наступний технологічний уклад. Досліджено основні глобалізаційні виклики і можливості формування податкової політики держави у взаємозв'язку з податковою стратегією. Узагальнено особливості формування національної податкової політики та проаналізовано виклики породжені глобалізаційними процесами.Визначено роль податкової політики в системі концептуальних напрямків розвитку бізнесу країн ЄС. Узагальнення основних практик і податкових тенденцій у країнах ЄС дозволило виокремити пріоритети для впровадження в Україні за блоками обов’язкового і результативного характеру.Запропоновано Концепцію удосконалення стратегічних пріоритетів податкового стимулювання трансформації економіки, для чого обґрунтовано і систематизовано основні підходи (галузевий, просторовий, кадровий, інноваційний); сформульовано рекомендації стосовно удосконалення податкового стимулювання та акцентовано увагу на векторності розвитку економіки України на інноваційних засадах у взаємозв’язку з реформуванням податкової системи в умовах трансформації, фінансової децентралізації та воєнного і повоєнного часу.Комплексна оцінка ефективності податкової політики у системі національної економіки дозволила виявити проблеми, окреслити шляхи їх мінімізації та акцентувати увагу на тому, що воєнна економіка є певним переломним етапом щодо виходу економіки України з ресурсоорієнтованої з переважанням тіньового бізнесу і зайнятості, а відновлення економіки та розбудова регіонів після військової агресії має передбачати не лише нові інфраструктурні рішення, але й способи ведення бізнесу, формування конкурентного середовища та забезпечення високопродуктивної інноваційної діяльності в Україні на засадах міжгалузевої, міжтериторіальної та міжнародної кооперації.^UThe thesis substantiates theoretical and methodological, methodological and practical foundations of the institutional mechanism of formation and implementation of tax policy in the conditions of transformation of national economy.The theoretical positions relevant for scientific substantiation of tax policy making are systematized. The main concepts of tax policy that countries can apply, taking into account the practical retrospective: discretionary and non-discretionary; weighted, maximum, minimum and balanced taxes are clarified. As part of the rationale for the impact of tax policy on social and economic processes, indicators for the state (region), business and population are summarized.The use of institutional theory to investigate the problems of tax policy was based on the characteristics of its institutions, the institutional environment of its formation and implementation.Based on the analysis and systematization of scientific views of many scientists, the characteristic features of the mechanism in economic science are generalized and specified. The classification of mechanisms is proposed, which allowed to reveal the specifics of the institutional mechanism. The content of the institutional mechanism for the formation and implementation of tax policy as a system of institutions-subjects, which has a direct impact on regulators in the field of taxation and is guided by the principles of the organization of the market-regulatory environment - the tax regime as a formal institution and tax culture, responsibility and trust as informal institutions, is determined. The essence and peculiarities of the institutional architecture of tax policy are substantiated, which made it possible to consider it as the activity of the relevant public authorities aimed at regulating tax relations regarding the mobilization, redistribution of financial resources in the form of mandatory payments and financial support for the performance of state functions with balancing the interests of business and the population.The attention is focused on and the content of tax instruments with innovative functionality is defined, the goals of which are the formation of a competitive environment with the prerequisites and focus on innovation, support for innovation, intersectoral and public-private cooperation in the innovation sphere, state guarantee of investments in innovative projects. The article substantiates and characterizes the actualities of tax policy in the context of the main directions of transformation and modernization of the national economy - the sustainability of its development, the leading importance of small and medium-sized businesses, the de-shadowing of the labor remuneration system, financial support for the development of regions and communities, innovative development of the business environment, innovative development of the economy with the transition to the next technological mode. The main globalization challenges and opportunities for the formation of the state tax policy in relation to the tax strategy are investigated. The features of the formation of national tax policy are summarized and the challenges caused by globalization processes are analyzed.The role of tax policy in the system of conceptual directions of business development in the EU countries is determined. Generalization of the main practices and tax trends in the EU countries allowed to identify priorities for implementation in Ukraine by blocks of mandatory and effective nature.The concept of improving the strategic priorities of tax incentives for economic transformation is proposed, for which the main approaches (sectoral, spatial, personnel, innovative) are substantiated and systematized; recommendations for improving tax incentives are formulated and attention is focused on the vector of development of the Ukrainian economy on an innovative basis in connection with the reform of the tax system in the context of transformation, financial decentralization and wartime and post-war time.A comprehensive assessment of the effectiveness of tax policy in the system of the national economy made it possible to identify problems, outline ways to minimize them and focus on the fact that the war economy is a turning point in the exit of the Ukrainian economy from the resource-oriented with the predominance of shadow business and employment, and economic recovery and development of regions after military aggression should include not only new infrastructure solutions, but also ways of doing business, creating a competitive environment and ensuring a highly productive innovation system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського