Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (114)Реферативна база даних (4800)Книжкові видання та компакт-диски (536)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕНЕРАТОР$<.>+<.>K=ШУМУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 419
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ємельяненко 
Клініко-експериментальне обгрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Ємельяненко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено новий спосіб проведення оваріоектомії в сук та свинок з застосуванням лапароскопії. За результатами дослідження встановлено, що залежно від розміру яєчникової сумки торзування судин яєчника за лапароскопічної оваріоектомії в сук необхідно проводити за допомогою петлі Рьодера й ендокліпера (за слабкого ступеня її розвитку) або електрохіругічного генератора. Останній є найпростішим у виконанні, надійним щодо гемостазу та дає змогу використовувати цей спосіб у свинок. Доведено, що таке оперативне втручання відбувається за мінімального травмування черевної стінки, внаслідок чого післяопераційний період є коротшим і перебігає з менш вираженими змінами клінічних і біохімічних показників і морфологічного складу крові. Установлено, що ускладнення, які виникають під час проведення оваріоектомії та після неї, є несуттєвими, легко усуваються та не впливають на перебіг післяопераційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.485.33-925 + П875-485,33-953 +
Шифр НБУВ: РА351941

Рубрики:

      
2.

Єрьоменко Д.О. 
Віброакустика овочерізальних машин підприємств харчування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Д.О. Єрьоменко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження віброакустичних характеристик (ВАХ) овочерізальних машин підприємств харчування. На основі синтезу динамічних та акустичних моделей виконано математичний опис віброакустичних процесів в овочерізальних машинах. Теоретично обгрунтовано й одержано формулу розрахунку дійсного коефіцієнта створення шуму його внутрішніми джерелами, яка дозволяє підвищити точність визначення ВАХ овочерізальних машин підприємств харчування на стадії проектування. Експериментально підтверджено залежності коригованого рівня звукової потужності та віброшвидкості корпуса досліджуваних овочерізальних машин від експлуатаційних і конструктивних параметрів, а також властивостей оброблюваного продукту. Встановлено суттєвий вплив на ВАХ процесу взаємодії робочого органу та сировини. Розроблено методику розрахунку ВАХ овочерізальних машин підприємств харчування для їх оптимального обгрунтування на стадії проектування. Відзначено, що застосування результатів наукового дослідження дозволить суттєво покращити екологічну безпеку експлуатації овочерізальних машин підприємств харчування та санітарно-гігієнічні умови праці робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л990.3-5-02 +
Шифр НБУВ: РА336312

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Єфремов В.П. 
Розробка оптимальних систем передавання середовищами з ненормованими характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.П. Єфремов ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методику синтезу сигналів-переносників і опорних сигналів багатоканального кореляційного приймача за критерієм мінімуму дисперсії сумарної перешкоди, породженої на виходах кореляторів приймача адитивними, мультиплікативними перешкодами і лінійними частотними спотвореннями сигналів. Охарактеризовано методи оптимального синтезу сигналів-переносників багатоканальних систем передавання цифрової інформації (СПЦІ) з заданими моментами перетинання нульового рівня, які мають мінімальну ширину спектра, а також синтезу сигналів з заданою автокореляційною функцією. Досліджено задачу оптимальної лінійної обробки багатомірних сигналів. Показано, що мінімум дисперсії шуму на виході оптимального лінійного фільтра не залежить від виду багатомірного ортогонального перетворення. Доведено ефективність застосування в системах передавання ортогональних гармонійних сигналів формування спектра групового сигналу за критерієм максимізації швидкості передачі каналами зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.14-01
Шифр НБУВ: РА315178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єфремов Ю.М. 
Система засобів синтезуючого програмування та її використання для фінансово-економічних задач підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ю.М. Єфремов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено створенню засобів автоматизованого проектування фінансово-економічних програм стосовно підприємств. Висвітлено напрямок у синтезуючому програмуванні, який грунтується на аналізі моделі програми з метою її синтезу на базі компонент із базової бібліотеки готових компонентів і засобів посткомпіляції. Розроблено та теоретично обгрунтовано засоби аналізу моделі програми та наступної її побудови, а також метод розвитку засобів посткомпіляції програмних компонентів. Створено спеціалізовану систему керування базами даних, генератор звітів щодо автоматичного створення документації фінансово-економічної діяльності підприємств, спеціалізовану систему засобів посткомпіляції, а також наведено правила побудови програм для закритих локальних мереж шляхом застосування технології "Точка складання". Сконструйовано та впроваджено на підприємствах наступні програмні продукти: програми розрахунку заробітної плати, розрахунків із споживачами газу, розрахунку за комунальні послуги, а також обліку сировини та випуску готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.216 + У9(4УКР)29в611.216
Шифр НБУВ: РА308979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Іванін О.Л. 
Алгоритми оптимального використання електроенергії в системах з відновлюваними джерелами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Л. Іванін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано та складено еквівалентні схеми фотоелектричної батареї, вітряного генератора, акумуляторної батареї та навантажень локального об'єкта, які є базою для створення алгоритмів оптимізації споживання електроенергії. Визначено доцільність застосування методу динамічного програмування з метою одержання оптимального закону керування навантаженнями локального об'єкта. Запропоновано використання методу нечіткої логіки для керування перетворювачами електроенергії з метою уточнення стратегії керування, одержаної за допомогою методу динамічного програмування. Розроблено алгоритм виведення активно-індуктивного й активно-ємнісного навантажень на заданий режим на базі методу динамічного програмування. Проаналізовано та визначено доцільність застосування числових методів для розв'язання задачі динамічного програмування. Розроблено алгоритм керування електроспоживання локального об'єкта на базі методу нечіткої логіки, в якому загальну задачу споживання розділено на окремі підзадачі для кожного окремого елемента системи. Одержано аналітичні залежності потужності на виході фотоелектричної батареї від зміни параметрів навантаження та її внутрішнього опору. Розроблено алгоритм нечіткого керування ШІП для відбирання максимальної потужності від фотоелектричої батареї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-016 +
Шифр НБУВ: РА326425

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Іванова Н.В. 
Розробка методики оцінки ефективності звукоізоляції житлових будинків від повітряних шумів на підставі системного підходу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.В. Іванова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання оцінки ефективності звукоізоляції житлових будинків від повітряних шумів як найбільш розповсюджених. Розроблено нову методику, яка враховує енергетичний та інформаційний зміст очікуваного загального шумового режиму об'єктів, оцінює технічні, соціальні та економічні ефекти звукоізоляції. Встановлено, що традиційна методика, яка базується на системі норм, не відповідає сучасним методологічним концепціям, тому що передбачає тільки неподільні оцінки фрагментарних технічних ефектів шумозахисту. Запропоновано розрахункові моделі для збору інформації про джерела шуму, оцінки статистичних параметрів і критеріїв оцінки загального шумового режиму, розрахунку технічних, соціальних та економічних ефектів шумозахисного комплексу, а також для оцінки очікуваного рівня акустичної комфортності об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.22 + Н711-004.72
Шифр НБУВ: РА313566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванчук Я. В. 
Методи та засоби математичного моделювання гідравлічних вібраційних і віброударних машин / Я. В. Іванчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням розробки і дослідження ефективної узагальненої методології ідентифікації процесів функціонування гідравлічних вібраційних і віброударних машин. У результаті розроблення узагальненої методології вперше використано метод графо-аналітичного визначення області стійкості роботи генератора імпульсів тиску. Розвинуто метод статистичної лінеаризації у стохастичних математичних моделях. Розроблено математичні моделі гідравлічних вібраційних і віброударних машин. Розроблено метод чисельного моделювання гідродинамічних процесів. Розроблено класифікацію типів коливальних систем. Запропоновано критерій визначення типу гідравлічних вібраційних та віброударних систем. Розроблено узагальнені методики та засоби комп'ютерного моделювання процесів функціонування гідравлічних вібраційних і віброударних машин. Розроблено інтегровано-розрахункове програмне середовище із використанням окремих програмних комплексів із застосуванням технології «клієнт-сервіс». Розроблено методику експериментального дослідження робочих процесів в гідроімпульсному приводі, а також технологічних характеристик оброблюваного середовища. Розроблено методику проєктного розрахунку приводу вібраційних та віброударних машин.^UThe dissertation is devoted to the development and research of an effective generalized methodology for identifying the functioning processes of hydraulic vibrating and vibro-impact machines. As a result of the development of a generalized methodology, the method of graph-analytical determination of the stability region of the pressure pulse generator was first developed. The method of statistical linearization in stochastic mathematical models is developed. Mathematical models of hydraulic vibrating and vibro-impact machines have been developed. A new method for the numerical simulation of hydrodynamic processes is developed. The classification of types of oscillatory systems is developed. A criterion for determining the type of hydraulic vibrating and vibration-shock systems is proposed. Developed generalized methods and tools for computer simulation of the functioning of hydraulic vibrating and vibro-impact machines. An integrated settlement software environment has been developed using separate software systems and client-service technology. A technique has been developed for experimental research of working processes in a hydro-pulse drive, as well as for the technological characteristics of the medium being treated. A design methodology for calculating the drive of vibrating and vibro-impact machines has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Івасів З.Ф. 
Дослідження впливу градієнта складу і дефектів гратки на оптичні, фотоелектричні властивості та механізми переносу заряду в твердих розчинах HgCdTe і фоточутливих структурах на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / З.Ф. Івасів ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 + З854.22-01
Шифр НБУВ: РА310217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Івлєв Д. А. 
Низькошвидкісний генератор постійного струму з безобмотковим ротором для вітроенергетичної установки. / Д. А. Івлєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці низькошвидкісного генератора постійного струму з безобмотковим ротором для вітроенергетичної установки. Науковими результатами є: 1) вперше розроблено конструкції генераторів постійного струму з безобмотковим ротором, що відрізняються від наявних аналогів відсутністю загального ярма та відкритими по обидва боки пазами статора, що дозволило послабити поперечну реакцію якоря і відмовитись від традиційних засобів зменшення деформації магнітного поля – компенсаційної обмотки та додаткових полюсів; 2) вперше запропоновано формулу для розрахунку коефіцієнту напруженості магнітного поля, що дозволило визначити вплив поперечної реакції якоря на магнітне поле генератора постійного струму з безобмотковим ротором; 3) удосконалено визначення конструктивної сталої для двоіндуктороного генератора постійного струму з безобмотковим ротором, у якої враховуються таки особливості даної машини як подвійний магнітний потік та коефіцієнт використання магнітного потоку; 4) дістала подальший розвиток математична модель для визначення залежності величини питомої магнітної провідності відкритого з обох боків паза від його геометричних розмірів, що дозволяє розрахувати величину реактивної електрорушійної сили комутованої секції генератора постійного струму з безобмотковим ротором. Запропонована конструкція низькошвидкісного генератора дозволяє за рахунок більш повного використання вітрового потенціалу, зменшити потужність і вартість вітроенергетичної установки, зберігши незмінним кількість виробленої ним електричної енергії в порівнянні з генераторами інших типів, що працюють у складі вітроенергетичних установкок. Ключові слова: генератор постійного струму, електрорушійна сила, коефіцієнт корисної дії, безобмотковий ротор, стаціонарне теплове поле, електромагнітне поле генератора.^UThe dissertation is devoted to the development of a low - speed DC generator with a windless rotor for wind power installation. The scientific results are: 1) New designs of a DC generator with a windless rotor were first proposed, differing from the existing counterparts by the absence of a common yoke and open on both sides of the stator slots, which allowed to weaken the anchor response and increase the current overload capacity; 2) The formula for calculating the magnetic field strength coefficient was obtained for the first time, which allowed to determine the magnitude of the effect of the armature transverse response on the magnetic field of a DC generator with a winding rotor; 3) Constructional constant for a DC generator with a winding rotor has been improved, which takes into account the features of this machine: dual magnetic flux and utilization rate; 4) The mathematical model for determining the dependence of the specific magnetic conductivity of the open on both sides of the groove on its geometric dimensions was further developed, which made it possible to determine the magnitude of the reactive electromotive force of the switched section of a direct current generator with a windless rotor.The proposed design makes it possible to reduce the power and cost of the wind power plant while maintaining the wind capacity while keeping the amount of energy produced unchanged. Keywords: dc generator, electromotive force, efficiency. Key words: direct current generator, electromotive force, efficiency, windless rotor, thermal field, electromagnetic field.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ігнатенко М.М. 
Підвищення енергетичної ефективності розрядних кіл генераторів великих імпульсних струмів блискавки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / М.М. Ігнатенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано спосіб підвищення коефіцієнта корисної дії розрядних кіл генераторів великих імпульсних струмів блискавки (ГВІСБ) шляхом використання коригувальних ємностей, які вводять у склад замикачів RL-навантаження. Розроблено перспективні схеми генераторів ГВІСБ з застосуванням зазначених ємностей і керованих (некерованих) повітряних стрижньових розрядників замикачів навантаження. Одержано наближені співвідношення для знаходження в генераторах ГВІСБ електричних параметрів коригувальних ємностей і довжини розрядних проміжків повітряних керованих (некерованих) стрижневих розрядників замикачів RL-навантаження. Показано, що для підвищення стабільності роботи ГВІСБ в його складі можливе застосування електрично вибухаючого провідника. Одержано наближені формули для розрахунку часу електричного вибуху мідних провідників, що відбувається під дією великих імпульсних струмів у розробленому генераторі ГВІСБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-533 +
Шифр НБУВ: РА359957

Рубрики:

      
11.

Ільїнська О. І. 
Зниження професійного ризику працівників офісів типу «Open space» / О. І. Ільїнська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розв'язано актуальну науково-практичну задачу з розробки заходів та засобів по зниженню професійних ризиків працівників офісів типу «Open space».У роботі проаналізовано особливості управління охороною праці в сучасних умовах та узагальнено наукові та практичні дослідження по заходах, спрямованих на зниження професійних ризиків працівників офісних приміщень типу «Open space». Встановлено, що недостатньо уваги приділяється умовам праці на робочих місцях офісних працівників, крім того, основними та вагомими для працівників офісу є такі фактори виробничого середовища як мікроклімат, шум, розповсюдження інфекцій, психологічні та ергономічні фактори. Результати теоретичного дослідження показали недостатню увагу до застосування засобів колективного та індивідуального захисту здоров'я працівників у офісах типу «Open space». Визначено, що у даних приміщеннях можна суттєво покращити умови праці використовуючи перегородки та зонування робочого простору. Але нераціональне та необґрунтоване використання перегородок, може не тільки не покращити умови праці а і привести до їх погіршення (за показниками якості повітря, освітлення, шуму ті ін.) Тому є актуальним розробка наукового підґрунтя для прийняття рішення по зонуванню приміщення, раціональному застосуванню та вибору типу перегородок. У роботі проведено дослідження впливу температурних показників на умови праці у офісах типу «Open space», впливу шуму та ергономічних чинників на професійні ризики роботи у офісах. За результатами дослідження отримано математичні моделі, які встановлюють залежність між температурними показниками, розповсюдженням шуму від ступеня перекриття перегородками простору за висотою з різних будівельних матеріалів при зонуванні відкритого приміщення перегородками. Це дозволить обґрунтовано підходити до вибору типу перегородок виходячи з заданих умов для робочих місць. Встановлено, що зниження рівнів професійного ризику працівників приміщень типу «Open space» можна досягти впровадженням у СУОП підприємства ризик-орієнтованого підходу. Запропоновано методичні підходи для інтегрування методів та заходів РОП з добутками старої системи СУОП, що дозволить спростити впровадження РОП. Визначено концептуальні засади менеджменту професійними ризиками у приміщеннях типу «Open space» на прикладі ВНЗ НТУ «ХПІ»: розроблено структуру системи керування, розподіл функцій складових частин СУОП НТУ «ХПІ» при менеджменті ризиками, алгоритм впровадження РОП у СУОП ВНЗ, визначені завдання для підрозділів та відділу охорони праці. Розроблені форми карти ризику та удосконалено зміст інструкції з ОП для працівників офісних приміщень.^UThe actual scientific and practical problem of developing measures and tools to reduce the occupational risks of "Open space" office workers in the dissertation was solved.In the dissertation was analyzed the features of occupational safety management in modern conditions and summarized scientific and practical research on measures aimed at reducing the professional risks of "Open space" offices employees. It is established that insufficient attention is paid to working conditions in the workplace of office workers, the main and important for office workers are such factors of the production environment as microclimate, noise, infection, psychological and ergonomic factors. The results of the study showed insufficient attention to the use of collective and individual health protection of employees in "Open space" offices. It is determined that in these premises it is possible to significantly improve working conditions by using partitions and zoning of the working space. But irrational and unreasonable use of partitions can not only not improve working conditions but also lead to their deterioration (in terms of air quality, lighting, noise, etc.). Therefore, it is actual to develop a scientific basis for decision-making on zoning, rational use and choice of partitions type. In the work was investigated the influence of temperature indicators on working conditions in offices of the "Open space" type, the influence of noise and ergonomic factors on the occupational risks of working in offices. According to the results of the study, mathematical models were obtained that establish the relationship between temperature, noise propagation from the degree of overlap of space by height (50%, 75%, 100%) of different building materials in the zoning of open spaces by partitions. This will allow a reasonable approach to the choice of the partitions type based on the specified conditions for offices. It is established that the reduction of occupational risk levels for workers, which work in "Open space" offices can be achieved by implementing a risk-oriented approach in the labor protection management system. Methodological approaches for integrating ROA methods and measures with the products of the old labor protection management system are proposed, which will simplify the ROA implementation. The conceptual principles of occupational risk management in the premises of the "Open space" type on the example of NTU "KhPI": the structure of the management system, the distribution of functions of the components of the labor protection management system NTU "KhPI" in risk management, algorithm for the introduction of ROP in the labor protection management system of institution of higher education has been developed, tasks for units and department of labor protection have been defined. Risk map forms have been developed and the content of the occupational safety instructions for office workers have been improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Іссам Хуссейн Шахін 
Моделювання та аналіз перехідних процесів у магнітоелектричних синхронних генераторах для зменшення витрати магнітнотвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Іссам Хуссейн Шахін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження перехідних режимів синхронних генераторів з постійними магнітами (СГПМ), що мають місце в умовах експлуатації. Розроблена математична модель дозволяє у режимі раптового короткого замикання оцінити вплив параметрів генератора на величину коефіцієнта ударності, що визначає масо-габаритні показники та вартість генератора. Розроблена методика розрахунку геометрії полюсних наконечників дає можливість на етапі проектування отримати мінімальний або заданий коефіцієнт ударності. Аналітичне розв'язання задачі розподілу магнітного поля у робочому зазорі генератора дозволяє оцінити величину коефіцінта розсіювання відповідно до геометрії полюсної системи індуктора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-016.22
Шифр НБУВ: РА307849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Абабне О.А. 
Підвищення ефективності захисту інформації в комп'ютерних системах на основі використання стохастичних параметрів їх роботи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / О.А. Абабне ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

З метою підвищення ефективності захисту даних удосконалено способи генерації, нормалізації та тестування випадкових чисел і розроблено нові методи їх застосування. Досліджено сучасні технології одержання випадкових величин за допомогою вимірювання фізичних випадкових флуктуацій швидкості обертання жорстких магнітних дисків. Розроблено засоби вимірювання даних флуктуацій, проведено експериментальне дослідження розподілу одержаних випадкових величин. Запропоновано метод одержання випадкових чисел на базі спеціального форматування диску. Встановлено ефективність використання зовнішніх шумів для генерації випадкових чисел. Наведено рекомендації щодо розробки ефективного генератора випадкових чисел з застосуванням вбудованого мікрофону. Запропоновано метод нормалізації результатів вимірів фізично-стохастичних параметрів роботи комп'ютера на базі використання балансного кодування й алгоритму бітового перетворення, які забезпечують високі статистичні та кореляційні характеристики. Виявлено, що новий метод нормалізації результатів вимірів фізично-стохастичних параметрів роботи комп'ютера забезпечує продуктивність на 1 - 2 порядки більшу у порівнянні з MD-5 та SHA-1. Запропоновано новий підхід щодо проведення тестування випадкових послідовностей для систем захисту інформації з метою підвищення ефективності даного процесу. Розроблено новий спосіб визначення складності відтворення послідовності з k-кратною помилкою з використанням нелінійної відтворювальної моделі. Здійснено його апробацію та виявлено меншу обчислювальну складність у порівнянні з відомими методами, що дозволяє тестувати довші послідовності з більшою достовірністю результатів. Розроблено метод використання випадкових чисел для захисту ключів криптографічного алгоритму ГОСТ 28 147-89 від їх реконструкції з застосуванням простого та диференційного аналізу споживчої потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 +
Шифр НБУВ: РА352785

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Аббас Фаділь Махмуд 
Методика експериментального визначення впливу генераторів вихорів на аеродинамічні характеристики крила при різних кутах атаки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / Аббас Фаділь Махмуд ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему покращання обтікання поверхні крила літака за експлуатаційних кутів атаки, а також оптимізації аеродинамічних характеристик літака за великих кутів атаки, режимів зльоту та набору висоти. Визначено особливості формування примежового шару. Проаналізовано явище відриву потоку. Висвітлено можливості керування течією за великих кутів атаки. Розглянуто методи покращання несучих властивостей крила, ефективність органів керування літального апарата (ЛА). Досліджено питання керування відривом потоку. Проаналізовано можливості існуючого науково-методичного апарату для розв'зання дослідженої задачі. Наведено опис застосованого експериментального обладнання. Проаналізовано вплив похибок вихідної інформації на оцінювання характеристик примежового шару. Для визначення впливу генераторів вихрів на інтегральні аеродинамічні характеристики проведено експериментальні дослідження керування цим шаром на криволінійній поверхні моделей секції крила літака загального призначення. Установлено вплив відносного розшарування пари генераторів вихрів за хордою крила моделі літака. За результатами аналізу оцінено вплив генераторів вихрів на аеродинамічні характеристики ЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-011 +
Шифр НБУВ: РА360864

Рубрики:

      
15.

Абдерразік Мохамед 
Багатофункціональні параметричні зонні пристрої та їх використання у радіоелектронних засобах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Абдерразік Мохамед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Побудовано математичну модель параметричного зонного генератора, що може бути використана для аналізу характеристик генерування будь-якої гармоніки, а також опису процесів, не тільки першої, а й у n-зоні нестійкості. Модель надає можливість підвищити ефективність проектування параметричних зонних пристроїв. Проведено теоретико-експериментальне обгрунтування вибору функції апроксимації нелінійності у математичних моделях. Результати, одержані завдяки дослідженню, можуть бути використані для опису слабо та значно нелінійних режимів роботи параметричної системи. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів апроксимації нелінійних характеристик індуктивних елементів з використанням експериментальних вольт-амперних характеристик, який враховує режими глибокого насичення, що надає змогу описувати значно нелінійні системи. Проведено дослідження розв'язку нелінійних рівнянь Матьє та Хілла з урахуванням власного струму резонансної системи, з використанням якого одержано залежність коефіцієнта модуляції індуктивності від розстройки. Одержано вирази, які враховують вплив власного струму резонансного контуру індуктивної системи на величину коефіцієнта модуляції її індуктивності, що дозволяє розраховувати процес зростання та встановлення вихідного сигналу. Наведені вирази дають змогу більш точно визначити амплітудні характеристики параметричних пристроїв у зонах нестійкості. Для підвищення швидкості обробки, передачі та прийому інформаційних сигналів створено новий метод і практично реалізовано радіотехнічні пристрої на основі параметричних зонних систем. Проведено якісні та кількісні оцінки швидкодії перетворення, прийому і передачі інформації та реалізовано пристрій високоефективної модуляції сигналів систем зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-01 +
Шифр НБУВ: РА345179

Рубрики:

      
16.

Аветісян Д. А. 
Параметричне оцiнювання у стохастичних диференцiальних рiвняннях з частинними похiдними i дробовими шумами.: автореферат дис. ... д.філософ : 112 / Д. А. Аветісян. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацiйне дослiдження присвячене стохастичним рiвнянням з частинними похiдними, керованим вiнерiвським процесом, дробовим броунiвським рухом, або їхньою лiнiйною комбiнацiєю. Головною метою дослiдження є розробка методiв одночасного оцiнювання невiдомих параметрiв шуму на основi дискретних спостережень розв’язкiв таких рiвнянь. Також вивчаються асимптотичнi властивостi побудованих оцiнок. Значну увагу придiлено вивченню властивостей розв’язкiв згаданих рiвнянь, таких як стацiонарнiсть та ергодичнiсть, оскiльки на них базується побудова та подальше дослiдженнястатистичних оцiнок.Стрiмкий розвиток теорiї стохастичних диференцiальних рiвнянь з частинними похiдними триває вже чотири десятилiття. Ця теорiя об’єднує елементи теорiї диференцiальних рiвнянь з частинними похiдними та стохастичного аналiзу. Вона знаходить застосування у багатьох наукових галузях, таких як фiзика, бiологiя, геофiзика та фiнанси. Такi рiвняння моделюють процеси дифузiї, фазовi переходи та властивостi матерiалiв. Вони також застосовуються у фiнансах для цiноутворення опцiонiв, управлiння ризиками та моделювання стохастичної волатильностi. Оскiльки стохастичнi диференцiальнi рiвнянняз частинними похiдними вiдiграють важливу роль у багатьох наукових галузях, то дослiдження властивостей та розвиток статистичних методiв для них є актуальним завданням сучасних дослiджень.З осибливою увагою в дисертацiйному дослiдженнi вивчаються стохастичнi диференцiальнi рiвняння з частинними похiдними, якi мiстять дробовий броунiвський рух. Такi рiвняння дозволяють описувати процеси з довгостроковою такороткостроковою залежнiстю, що має значення для фiзичних систем, радiоелектронних приладiв, комп’ютерних мереж та фiнансових ринкiв. Додатково, дане дослiдження охоплює бiльш складнi моделi з поєднанням бiлого i дробовогошумiв. Це дозволяє, зокрема, точнiше моделювати процеси на фiнансових ринках, де iснують рiзнi джерела випадковостi.^UThe thesis is devoted to fractional stochastic partial differential equations driven by Wiener process, fractional Brownian motion or their linear combination. The main goal of the research is the development of statistical methods for simultaneous noiseparameters estimation based on discrete observations of the solutions. Also asymptotic properties of estimators have been investigated. Special attention is given to the properties of solutions such as stationarity and ergodicity since they are crucial forthe construction and further investigation of statistical estimators.The rapid development of the theory of partial differential equations is in progress for the last four decades. This theory combines the elements of stochastic partial differential equations theory and stochastic analysis. It can be applied in many scientific areas such as physics, biology, geophysics and finances. Such equations are used to model the diffusion processes, phase transitions and material properties. They also can be applied in finance for option pricing, risk management and stochastic volatility modeling. The investigation of the stochastic partial differential equations properties and development of the statistical methods for them are important problems for modern studies as they are playing a crucial role in many scientific fields.The special attention in this thesis is devoted to stochastic partial differential equations driven by fractional Brownian noise. Such type of equations can be used to describe the processes with long-term and short-term dependencies which are important forphysical systems, radio-electronic devices, computer networks and financial markets. In addition, this research covers more complex models with combination of white and fractional Brownian noises. This allows us, in particular, to model financial marketprocesses more accurately when different sources of randomness exist.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Авотіна Є.С. 
Вплив одиничних дефектів на нелінійну провідність квантових контактів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.С. Авотіна ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив одиничних дефектів на нелінійну провідність квантових контактів. Сформульовано тривимірні моделі, що адекватно описують реальні експерименти. Одержано вираз для нелінійної провідності тунельного контакту й балістичного мікрозвуження. Показано, що провідність є осцилюючою функцією прикладеної напруги й відстані між контактом і дефектом. Виявлено, що осциляції обумовлені ефектом квантової інтерференції між електронними хвилями. Теоретично обгрунтовано новий метод дефектоскопії провідників за допомогою скануючого тунельного мікроскопу, що дозволяє визначити положення дефекту. Встановлено, що потужність дробового шуму і провідність квантового дротика, що містить одиничні дефекти й бар'єр, осциляційним чином залежить від прикладеної напруги, а періоди осциляцій визначаються відстанями між дефектами, а також дефектами та бар'єром. З'ясовано, що амплітуда осциляцій залежить від положення дефектів щодо осі дротика. На підставі залежності від енергії ймовірності проходження електронів через квантовий дротик пояснено пригнічення осциляцій провідності контакту, що спостерігалося експериментально, поблизу значень кратних кванту провідності. Показано, що вплив "повільної" дворівневої системи на провідність квантового дроту залежить від двох позицій дефекту усередині її. Передбачено, що у разі зміни діаметра дротика поправка до провідності та мікроконтактний спектр можуть змінювати знак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15,022 +
Шифр НБУВ: РА344542

Рубрики:

      
18.

Алаєв В.В. 
Розподіл реактивної потужності в судновій електроенергетичній системі при імпульсному регулюванні збудження синхронних генераторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.В. Алаєв ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання розробки способів автоматичного регулювання напруги синхронних генераторів (СГ), що здійснюють розподіл реактивної потужності між паралельно працюючими СГ без зрівняльних з'єднань під час забезпечення необхідної якості напруги у судновій електроенергетичній системі. Запропоновано новий спосіб імпульсного регулювання збудження суднового СГ по пульсаціях випрямленої напруги СГ, створено регулятор нового типу зі статичною помилкою регулювання - 0,5 % від номінальної напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621 +
Шифр НБУВ: РА328104

Рубрики:

      
19.

Алексеєв К. М. 
Поширення оптичних вихрів в періодично збурених слабоспрямовуючих оптичних волокнах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / К. М. Алексеєв ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Досліджено поширення оптичних вихорів (ОВ) у періодично збурених слабоспрямовувальних оптичних волокнах. Визначено структуру вищих мод скручених сильно анізотропних і еліптичних волокон. Показано принципову можливість використання даного типу волокон для стійкої передачі з них лінійно та циркулярно поляризованих ОВ. Визначено вищі моди сильно анізотропного й ідеального волокна, яке обертається. Показано, що модами таких волокон можуть бути лінійно та циркулярно поляризовані ОВ. Досліджено поширення ОВ у навитих ідеальних, сильно анізотропних і еліптичних волокнах. Висвітлено можливість використання навитих волокон для стійкої передачі ОВ. Вивчено топологічні ефекти, які виникають за поширення полів із власним орбітальним кутовим моментом у неплоских траєкторіях. Досліджено поширення ОВ у скручених анізотропних і еліптичних волокнах із кроком скрутки порядку довжини хвилі. Теоретично продемонстровано можливість створення на базі таких волокон частотних і модових фільтрів ОВ, які пропускають і відбивають, а також модових конверторів і генераторів оптичних вихрів. Досліджено поширення та конверсію ОВ у довгоперіодичних і брегівських волокнах із гелікоїдальною серцевиною. Показано можливість реалізації у них моно-вихрового режиму, який забезпечує поширення тільки двох циркулярно поляризованих ОВ. Досліджено геометричне індукування динамічного спарювання мод із різним орбітальним кутовим моментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5,022 + З861
Шифр НБУВ: РА375532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Амірханова М. Р. 
Роль поліморфізму генів апотозного каскаду в розвитку сенсоневральної приглухуватості.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / М. Р. Амірханова. — Б.м., 2023 — укp.

Сенсоневральна приглухуватість (СНП) ̶ це захворювання, яке має багатофакторну етіологію та патогенез, характеризується перцептивним порушенням слухової функції і виникає в результаті ураження будь-якої ділянки слухового аналізатора ̶ від рецепторів слухового нерву до слухової зони кори головного мозку. За даними різних джерел щороку захворюваність на СНП оцінюється від 5 до 30 випадків на 100000 населення. Було встановлено, що люди з порушенням слуху мають вищі показники госпіталізації, деменції, депресії та навіть смертності. Близько 80% пацієнтів з сенсоневральною приглухуватістю відзначають наявність шуму в голові, в одному або в обох вухах (тинітус). При своєчасному, ранньому звертанні хворого за допомогою та скоординованій роботі лікарів можна очікувати підвищення позитивних результатів терапії та прогнозу на відновлення або покращення стану слуху. Перцептивні порушення можуть бути вродженими та набутими. Найбільш вивченими факторами етіопатогенезу є судинний, віковий та акустичний. Частота вроджених форм достатньо висока серед населення - 1/1000 новонароджених, і є найчастішою вродженою вадою в розвинених суспільствах. За даними різних джерел, спадкова втрата слуху складає 40-45% усіх випадків порушення слуху. Протягом останніх десятиліть все більше з’являється наукових досліджень, що вивчають питання ролі поліморфізму різноманітних генів в патогенезі сенсоневральних порушень слуху. Одним з таких напрямків присвячений ролі апоптозу в патогенезі перцептивного порушення слуху. За умови фізіологічного функціонування організму, тканин та клітин в ньому, існує баланс між утворенням нових клітин і їх руйнуванням та загибеллю. Певні генотипи можуть мати вплив на цей баланс і сприяти підвищеній активності процесів апотптозу. Вивчення поліморфізму генів Bcl-2 Bax та Bid та його асоціації з виникненням та розвитком перцептивних порушень слуху через апоптоз може стати основою для розробки превентивних заходів, для генетичної діагностики та генної терапії сенсоневральної приглухуватості в майбутньому.^USensorineural deafness (SND) is a disease that has a multifactorial etiology and pathogenesis. It is characterized by a perceptual impairment of auditory function and is caused by damage to any part of the auditory analyzer – from the receptors of the auditory nerve to the auditory zone of the cerebral cortex. According to various sources, the incidence of SNP is estimated from 5 to 30 cases per 100,000 populations each year. People with hearing loss have been found to have higher rates of hospitalization, dementia, depression and even mortality. About 80% of patients with sensorineural hearing loss (SND) note the presence of noise in the head, in one or both ears (tinnitus). With timely, early referral of the patient for help and coordinated work of doctors, one can expect an increase in the positive results of therapy and the prognosis for recovery or improvement of the hearing condition. Perceptual disorders can be congenital or acquired. The most studied etiopathogenesis factors are vascular, age and acoustic. The frequency of congenital forms is quite high among the population – 1/1000 newborns, and is the most common congenital defect in developed societies. Hereditary hearing loss accounts for about 40-45% of all cases of hearing impairment. During the last decades, more and more scientific studies are appearing, studying the role of polymorphism of various genes in the pathogenesis of sensorineural hearing disorders. One of these directions for twenty years has been dedicated to the role of apoptosis in the pathogenesis of perceptual hearing impairment. Under the conditions of physiological functioning of the body, tissues and cells in it, there is a balance between the formation of new cells and their destruction and death. Certain genotypes can have an impact on this balance and contribute to the increased activity of apoptosis processes. The study of the polymorphism of Bcl-2 (anti-apoptotic), Bax and Bid (pro-apoptotic) genes and its influence on the occurrence and development of perceptual hearing disorders due to apoptosis may become the basis for genetic diagnosis and gene therapy of sensorineural deafness in the future.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського