Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Тематичний інтернет-навігатор (49)Наукова електронна бібліотека (179)Реферативна база даних (4635)Книжкові видання та компакт-диски (1404)Журнали та продовжувані видання (1268)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОСПОДАРСЬКІ$<.>+<.>K=ТОВАРИСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 908
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко О.Н. 
Політологічні аспекти державного регулювання общинних відносин на півдні України в другій половині ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Н. Євтушенко ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто політологічні аспекти державного регулювання общинних відносин на півдні України у другій половині XIX ст. Проаналізовано сучасний стан вивчення даної проблеми та визначено подальші напрямки її дослідження. На підставі аналізу значної кількості історичних джерел визначено особливості формування політики держави відносно селянської громади. Наведено характеристику селянської громади як станового інституту політичної системи феодального суспільства. Показано, що селянська громада використовувалась самодержавством для регулювання усіх сторін селянського життя. Проаналізовано особливості державної політики регулювання господарських відносин у селянській громаді південного регіону України. Висвітлено політичні аспекти специфічних форм взаємодії держави та селянської громади на півдні України у другій половині XIX ст. Показано суттєву роль православної церкви в нормалізації державно-общинних відносин. Розглянуто специфічні форми державно-правового регулювання сімейних відносин у селянських громадах, такі як державне втручання у сімейно-правові, господарські, внутрішньосімейні відносини, контроль через громаду за моральним станом селянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф085 + Т3(4УКР7)52-5 +
Шифр НБУВ: РА346502

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Єранкін О.О. 
Акціонерний капітал підприємств: формування і управління (за матеріалами бурякоцукрового підкомплексу АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Єранкін ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання формування акціонерного капіталу та управління ним в бурякоцукровому підкомплексі АПК України та розроблено теоретико-методологічні і практичні рекомендації з метою використання потенційних можливостей акціонерної форми організації бізнесу для подолання системної кризи в підкомплексі та виведення бурякоцукрового виробництва на новий якісний рівень, який має відповідати сучасним вимогам ринкової економіки. Визначено аціонерний капітал як економічну категорію та обгрунтовано доцільність використання різних методів його оцінювання. Запропоновано оптимальну систему корпоративного управління для України. Здійснено періодизацію процесів формування акціонерного капіталу в бурякоцукровому підкомплексі України та розроблено методичні підходи до оцінки його функціонування. Наведено методику визначення оптимального співвідношення розподілу кінцевої продукції між учасниками бурякоцукрового виробництва та мінімальними цінами на готову продукцію. Висвітлено математичну модель оптимізації кількості акцій з правом голосу, які забезпечують прийняття необхідного для акціонера рішення на загальних зборах акціонерів та запропоновано нову процедуру формування органів управління акціонерного товариства. Обгрунтовано механізм формування регульованого ринку цукру шляхом доповнення механізму квотування конкурсним розподілом цукрових привілеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.52-21
Шифр НБУВ: РА318604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єропутова О.О. 
Методи планування і регулювання оборотного капіталу на машинобудівних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.О. Єропутова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методи планування та регулювання оборотного капіталу на машинобудівних підприємствах з метою підвищення ефективності використання товарно-матеріальних цінностей. Обгрунтовано об'єктивну необхідність подальшого розвитку теоретичних положень, використання сучасного вітчизняного та зарубіжного досвіду планування та регулювання оборотного капіталу у великих акціонерних товариствах (які мають десятки самостійних розрахункових підприємств, розміщених по всій території України) на основі аналізу джерел формування капіталу, його структури та вартості основного й оборотного капіталу, аналізу чинників поточного капіталу, що дозволяє регулювати структуру оборотного капіталу у межах великого акціонерного товариства. Проведено аналіз оборотного капіталу з метою виявлення тенденцій динаміки його обсягу та складу у передплановому періоді та їх впливу на фінансову стійкість та ефективність використання капіталу. Розроблено етапи оптимізації структури капіталу, яка є таким співвідношенням використання власних і позикових засобів, за якого забезпечуються найбільш ефективна пропорційність між коефіцієнтом фінансової рентабельності та коефіцієнтом фінансової стійкості підприємства, тобто максимізується його ринкова вартість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-572-21 + У9(4УКР)305.851.1-572-23
Шифр НБУВ: РА371730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іваневич Л.А. 
Кость Широцький - науковець, громадсько-просвітницький та педагогічний діяч: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Іваневич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

У контексті українського національного відродження досліджено життя та діяльність відомого ученого, історика, краєзнавця, етнографа, мистецтвознавця, шевченкознавця, громадського та просвітницького діяча К.В.Широцького, показано його участь і роль у громадсько-культурному, історико-краєзнавчому, науково-педагогічному житті України та Поділля початку XX ст. У науковий обіг введено значну кількість фактичного матеріалу, насамперед архівних джерел. Систематизовано наукову спадщину ученого та проаналізовано його погляди щодо історичного минулого та культурних надбань українського народу. Простежено процес становлення К.В.Широцького як ученого, розглянуто його участь у діяльності наукових товариств та як організатора краєзнавчих регіональних досліджень. Висвітлено вплив Є.Сіцінського, М.Грушевськго на формування наукового світогляду К.В.Широцького. З'ясовано місце творчої спадщини дослідника в сучасній українській історичній науці та фактично завершено процес наукової реабілітації особи К.В.Широцького.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Широцький + Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА343891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванишин В. В. 
Система розвитку технічного забезпечення аграрного сектора АПК України: методологія і організація: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В. В. Іванишин ; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 36 с.: табл. — укp.

Узагальнено методологічні й організаційні підходи до удосконалення технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств. Визначено напрями прискорення цього процесу з врахуванням ситуації в господарській практиці України та вимог об'єктивних економічних законів. Розроблено й обгрунтовано методологічні засади наукового забезпечення формування, функціонування та відтворення технічної бази аграрного виробництва. Визначено критерії оцінювання економічного стану й ефективності функціонування системи технічного забезпечення аграрного сектора АПК. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення технічного забезпечення за рахунок організації та розвитку фірмового технічного сервісу. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності використання техніки на основі впровадження інноваційних розробок і технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-571.182.2
Шифр НБУВ: РА385804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ігнатенко Ю.В. 
Державне регулювання АПК в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.В. Ігнатенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції концептуального характеру стосовно удосконалення механізмів державного регулювання АПК за умов трансформації економіки. З'ясовано чинники, які зумовлюють механізми державного регулювання на центральному, регіональному та районному рівнях управління. Обгрунтовано можливість управління собівартістю та ціною завдяки схемі контролю провідних керівних осіб акціонерного товариства великого багатогалузевого підприємства. Здійснено анкетування провідних категорій управлінського апарату підприємств і районних органів управління та виявлено значну розбіжність у розумінні складних економічних процесів, що відбуваються на другому етапі ринкових реформ АПК. Проаналізовано економічні результати ринкових перетворень в АПК Харківщини. Проведено класифікацію факторів, що впливають на державне регулювання АПК на підставі аналізу різнопланових моделей державного регулювання розвинутих країн та таких, що розвиваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ігнатченко Н. В. 
Розслідування кримінальних правопорушень у сфері земельних відносин / Н. В. Ігнатченко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації розроблено наукові основи комплексної криміналістичної методики розслідування кримінальних правопорушень у сфері земельних відносин в умовах чинного кримінального процесуального законодавства. Обґрунтовано багатофункціональний підхід до криміналістичної охорони земель як об'єкту довкілля, правовідносин земельної власності та сільськогосподарської діяльності, що ґрунтується на результатах комплексного дослідження заявленої проблематики, на основі критичного опрацювання доктринальних положень теорії криміналістики, кримінального процесу, оперативно-розшукової діяльності, кримінального права та кримінології, аналізу земельного законодавства й правозастосовної практики різних правоохоронних інституцій, яка включає всебічне, повне та об'єктивне розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони таких об'єктів як необхідної умови нормального функціонування довкілля й людини. Розкрито особливості початку досудового розслідування й обставини, що підлягають встановленню у кримінальних провадженнях, а також виокремлено типові слідчі ситуації та основні напрями розслідування. Визначені можливості взаємодії слідчого з працівниками оперативних підрозділів. Розкрито особливості тактико-криміналістичного забезпечення проведення окремих слідчих (розшукових) дій та заходів забезпечення кримінального провадження під час розслідування й проаналізовано форми використання спеціальних знань за таких умов.^UIn the dissertation the scientific bases of complex forensic methods of investigation of criminal offenses in the field of land relations in the conditions of the current criminal procedural legislation are developed. The multifunctional approach to forensic protection of land as an object of environment, legal relations of land ownership and agricultural activity, based on the results of a comprehensive study of the stated issues, based on critical elaboration of doctrinal provisions of the theory of criminology, criminal procedure, criminal law, operational law , analysis of land legislation and law enforcement practice of various law enforcement institutions, which includes a comprehensive, complete and objective investigation of criminal offenses in the field of protection of such objects as a necessary condition for the normal functioning of the environment and man. The peculiarities of the beginning of the pre-trial investigation and the circumstances to be established in criminal proceedings are revealed, as well as the typical investigative situations and the main directions of the investigation are singled out. Possibilities of interaction of the investigator with employees of operative divisions are defined. The peculiarities of tactical and forensic support of certain investigative (search) actions and measures to ensure criminal proceedings during the investigation are revealed and the forms of use of special knowledge under such conditions are analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ідобаєва А. Л. 
Управління ризиками діяльності промислових підприємств / А. Л. Ідобаєва. — Б.м., 2021 — укp.

У дисeртaції таведено нове вирішення таукової проблеми управління ризиками діяльності промислових підприємств шляхом oбґрунтувaння теоретико-методичних зaсaд та наданням практичних рекомендацій щодо використання концептуального підходу до управління ризиками діяльності промислового підприємства. Проаналізовано науковий доробок, охарактеризовано стан та уточнено понятійний апарат процесу управління ризиками діяльності промислового підприємства. Здійснено аналіз методологічних аспектів формування комплексної системи управління ризиками промислового підприємства. Сформульовано та обґрунтовано концептуальний підхід до управління ризиками діяльності промислового підприємства; методологія оцінювання ефективності процесу управління ризиками діяльності промислового підприємства. Розроблено науково-практичні рекомендації.^UThe dissertation provides a new solution to the scientific problem of using the conceptual approach to the risk management of the industrial enterprise, according to which the risk management system is the central component of the process of strategic management of the enterprise aimed at ensuring efficiency, stability, development, competitive positions and advantages of the enterprise at various stages of its development by adopting effective and optimal operational and strategic managerial decisions, the use of effective management methods as a result of a quick and flexible response to interconnected external and domestic existing and potential challenges, threats and risks found on the results of their continuous integrated monitoring and evaluation, in order to achieve the objectives of the enterprise with high-quality information support; effective prejudice and anti-crisis tools, a plan of action and methods of responding in the event of unforeseen circumstances.In order to assess the effectiveness of the risk management process of the industrial enterprise, a comprehensive assessment of the effectiveness of the risk management process of the industrial enterprise, which should be carried out on such principles: the assessment is based on the calculation of the integral indicator of the effectiveness of the risk management process that is calculated on the basis of financial indicators that are adjusted on non-financial indicators that characterize the quality of risk management process; The scale of identification of the level ofefficiency of the risk management process in accordance with the efficiency of risk management process, which allows you to immediately identify effective and optimal management decisions, effective management methods.In order to improve the methodology for assessing the effectiveness of the risk management process of the industrial enterprise, an improved integral indicator of assessment of the effectiveness of the risk management process of the industrial enterprise, calculated on the basis of financial indicators of its activities, adjusted to the value of the indicator calculated by the results of calculating non-financial indicators of the quality of risk management process, who take into account existing causal relationships and impacts of risk management process.The list of principles that should be based on the risk management process of the industrial enterprise: management decision regarding the level of risk should be economically literate and comprehensively weighed; risk management should be carried out within the framework of the entire system, all levels of management of an industrial enterprise (strategic, tactical, operational); In the process of preparation and implementation of managerial influence, solutions must be based on a qualitative (sufficient, reliable, comprehensive) information provision obtained from systemicand non-systemic, external and internal sources of information; When managing risks, it is necessary to take into account not only the target settings and features of the business processes of an industrial enterprise, but also objective characteristics of external (including legal, tax and competition) environments; Industrial enterprise risk management should be systematic; When managing risks it is necessary to carrya retrospective, operational and predicted analysis of solutions.The classification of the risks of activity of an industrial enterprise for the convenience of their practical application and division by the following features: by the nature of the accounting, in the course of occurrence, in terms of occurrence, in the sphere of origin, according to the stage of occurrence, in duration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ілин Л.М. 
Українське представництво Галицького Крайового сейму в 1870 - 1876 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Ілин ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено практичну діяльність українського сеймового представництва протягом третьої каденції Галицького Крайового сейму. Проаналізовано стан наукової розробки проблеми та джерельної бази, з'ясовано організаційно-правові засади функціонування найвищого представницького органу краю, особливості виборчого законодавства, хід і наслідки виборчої кампанії 1870 р., процес формування "руського клубу" - української сеймової фракції. Акцентовано увагу на тому, що конституційні реформи та децентралізаторські перетворення в імперії Габсбургів у 1860-х рр. забезпечили політичне домінування в Галичині поляків. На підстві аналізу стенографічних звітів Сейму наведено аналіз практичної діяльності українських послів у господарській і культурно-освітній сферах, розкрито боротьбу "Руського клубу" за розширення національних прав. Окрему увагу приділено спробам українсько-польського порозуміння в стінах Сейму, наслідкпм угодовських ініціатив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)51-5 +
Шифр НБУВ: РА368592

Рубрики:

      
10.

Ількович В. М. 
Діяльність польських громадських культурних організацій в Україні у 1991–2014 рр. / В. М. Ількович. — Б.м., 2022 — укp.

Становище національних меншин у державі є безумовно важливим як для Польщі, так і для України, особливо в процесі євроінтеграції. Поляки – одна з найдавніших та найбільших етнічних меншин України, що з’являється на цих теренах ще в княжі часи. Так за останнім переписом, який провели у 2001 р., поляків в Україні було 144,1 тис.У кінцевому результаті, на прикладі організацій української Полонії, можемо глибше зрозуміти важливість трансформаційних національних процесів у сучасності, що мають місце в Україні, передбачити та уникнути помилок, які виникають у суспільстві на міжнаціональному ґрунті.Отримані результати дослідження демонструють становлення, розвиток польських громадських товариств та їхню діяльність у галузі культури в 1991–2014 рр. та взаємозв’язок формування таких об’єднань із державотворчими процесами в Україні у відповідний історичний період.Мета дисертації полягає в тому, щоб на основі історичного аналізу існуючих наукових розробок і широкої джерельної бази всебічно схарактеризувати та проаналізувати процес становлення, діяльності польських громадських організацій, динаміку культурно-просвітницьких та правових напрямів розвитку Полонії в Україні з 1991 по 2014 рр.Джерельну базу роботи складають документи й матеріали, покликані висвітлити окремі аспекти проблематики дисертації. Серед основних типів джерел, які використано у дослідженні, є нормативно-правові акти (вітчизняні та міжнародні), документи установ і організацій, публіцистичні джерела, періодичні видання, біографічна література, аналітичні звіти, соціологічні опитування та вебресурси. Більшості джерел із досліджуваної тематики притаманний високий рівень цифровізації.У досліджені висвітлюється діяльність польських національно-культурних об’єднань у контексті відродження та розвитку їхнього культурного та духовного життя. У роботі особлива увага приділена культурно-освітньому та правовому аспектам функціонування Полонії України, дослідженню її організаційних засад на теренах України.У дослідженні проаналізовано умови історичного становлення, розвитку польських громадських організацій та їхню основну правову базу для діяльності в Україні польської меншини. Зазначена чисельність і демографічні зміни польської національної меншини та вплив цих факторів на розвиток їхньої культурної діяльності. Розкрито концептуальні засади особливостей створення та функціонування польських культурних громадських організацій та етнографічних товариств Полонії. Як результат, це дає змогу зрозуміти етапи становлення польських об’єднань, прослідкувати територію їхнього поширення.Окрема увага приділена дослідженню основних напрямків просвітницької діяльності полонійних об’єднань, зокрема створення шкіл, класів та інших закладів культурно-еститечного розвитку для популяризації й поширення польської мови, історії, культури, звичаїв та обрядів. Можна стверджувати, що їхня робота ефективна не лише серед етнічних поляків, але й серед інших народів нашої держави, адже відсоток українців, які вивчають та знають польську мову, з кожним роком збільшується.Чільне місце у роботі займає аналіз особливостей та специфіки польських об’єднань у питаннях розвитку польськомовної преси та ЗМІ, інтернет ресурсів, телебачення, радіомовлення. Саме завдяки такій діяльності українські польські товариства підтверджують свою присутність у інформаційному полі, що доводить: польська національна меншина з кожним роком стає більш згуртованою.Досліджено й схарактеризовано заснування і напрями діяльності художніх закладів та організацій естетичного виховання Полонії в Україні. Можемо говорити, що ці організації, значною мірою, – самофінансовані, за винятком невеликої допомоги Консульств та уряду Республіки Польща. В Україні ж належних умов для їхнього розвитку не закладено. Також обґрунтовано важливість створення та підтримки культурно-масових заходів для національних меншин, зокрема і для Полонії. У роботі висвітлено найбільші культурно-масові заходи, які відбулися за участі польських громадських культурних товариств або організовані ними.Положення й висновки дослідження можуть бути використані при розробці нормативних і спеціальних курсів, спецсемінарів, наукових студій з новітньої історії України із проблематики національних меншин, етнополітики, історії культури, культурної антропології, історії повсякдення, міждержавних відносин, історії Польщі; у підготовці статей, монографій, підручників і навчальних посібників з даної тематики. Ключові слова: Україна, Республіка Польща, національна меншина, етнополітика, українсько-польські відносини, громадські організації, польська освіта, етнічні фестивалі, преса, громадсько-політична активність, асиміляція, міграція, фольклор, національна спадщина, церква.^UThe position of national minorities in the country is certainly important for both Poland and Ukraine, especially in the process of European integration. Poles are one of the oldest and largest ethnic minorities in Ukraine, which appeared in this area in princely times. Thus, according to the last census conducted in 2001, there were 144.1 thousand Poles in Ukraine. Polonia's activities play an important role in the transformation of society, the rapprochement and understanding of the Ukrainian and Polish peoples, and the establishment of interstate partnership.The study of public associations of Polonia of Ukraine provides an opportunity to assess the specific activities of Ukraine during the Perestroika and the years of independence, in culture (formation of societies, institutions of aesthetic education, media) to meet the humanitarian needs of the Polish minority.Ultimately, on the example of the organizations of the Ukrainian Polonia, we can better understand the importance of transformational national processes in modern Ukraine, anticipate and avoid mistakes that occur in society on an interethnic basis.The source base of the work consists of documents and materials designed to highlight certain aspects of the dissertation. Among the main types of sources used in the study are regulations (domestic and international), documents of institutions and organizations, journalistic sources, periodicals, biographical literature, analytical reports, opinion polls and web resources. Most sources on the subject are characterized by a high level of digitization.The study highlights the activities of Polish national and cultural associations in the context of the revival and development of their cultural and spiritual life. The paper pays special attention to the cultural, educational, social and legal aspects of the functioning of Polonia of Ukraine and the study of its organizational principles in Ukraine.The study analyzes the conditions of historical formation, development of Polish public organizations and their main legal basis for the activities of the Polish minority in Ukraine.The conceptual bases of the peculiarities of the creation and functioning of Polish cultural public organizations and ethnographic societies of Polonia are revealed. As a result, it makes it possible to understand the stages of formation of Polish associations, to trace the territory of their spread.Particular attention is paid to the study of the main areas of educational activities of Polonian associations, including the establishment of schools, classes and other educational institutions to promote and disseminate the Polish language, history, culture, customs and traditions. Their work is effective not only among ethnic Poles, but also among other peoples of our country, because the percentage of Ukrainians who study and know the Polish language is growing every year.A prominent place in the work is occupied by the analysis of the peculiarities and specifics of Polish associations in the development of the Polish-language press and mass media, Internet resources, television, and radio broadcasting. Due to such activities Polish societies of Ukraine confirm their presence in the information field, which proves that the Polish national minority is becoming more cohesive every year.The foundation and directions of activity of art institutions and organizations of aesthetic education of Polonia in Ukraine are studied and characterized. We can say that these organizations are, to a large extent, self-financed, with the exception of a little help from the Consulates and the Government of the Republic of Poland. In Ukraine, however, there are no proper conditions for their development.The importance of creating and supporting cultural events for national minorities, including Polonia, is also substantiated. The paper highlights the largest cultural events that took place with the participation of Polish public cultural societies or organized by them.The provisions and conclusions of the study can be used in the development of normative and special courses, special seminars, research studies on the recent history of Ukraine on national minorities, ethnopolitics, cultural history, cultural anthropology, everyday history, interstate relations, Polish history; in the preparation of articles, monographs, textbooks and manuals on this topic.Key words: Ukraine, Republic of Poland, national minority, ethnopolitics, Ukrainian-Polish relations, public organizations, Polish education, ethnic festivals, press, social and political activism, assimilation, migration, folklore, national heritage, church.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ільницька-Гикавчук Г.Я. 
Фінансовий механізм екологічно збалансованого лісокористування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Г.Я. Ільницька-Гикавчук ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено теоретико-прикладні проблеми формування фінансового механізму екологічно збалансованого лісокористування. Розглянуто роль лісових ресурсів в еколого-економічній безпеці. Проаналізовано використання та відтворення лісових ресурсів на загальнодержавному та регіональному рівнях. Оцінено фінансове забезпечення цих заходів. Проаналізовано фінансові інструменти у сфері лісокористування та розроблено пропозиції щодо вдосконалення оподаткування лісового господарства шляхом посилення стимулювальної функції податків. Розрито суть поняття "фінансовий механізм екологічно збалансованого лісокористування", визначено його основні складові. Розглянуто принципи інвестування лісового господарства та запропоновано форму звітності про використання інвестицій. Удосконалено форму регіонального управління природоохоронною діяльністю на базі створення нових організаційних структур та їх співпраці у галузі регіонального розвитку, що дозволить здійснювати та контролювати господарські дії для забезпечення екологічно збалансованого розвитку регіону. Обгрунтовано шляхи підвищення ролі органів місцевого самоврядування у формуванні екологічно збалансованого лісокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.55-280-93 +
Шифр НБУВ: РА364767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ільченко В. А. 
Державні засади запобігання та протидії мережевому тероризму в економіці України / В. А. Ільченко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального науково-практичного завдання щодо поглиблення теоретико-методологічних підходів і розробки практичних рекомендацій щодо впровадження державних засад запобігання та протидії мережевому тероризму в економіці України. Досліджено і узагальнено теоретичні поняття, структуру, форми впливу та основні концептуальні підходи мережевого тероризму і національної економіки; визначено соціально-економічне розшарування в сучасному світі як передумову виникнення мережевого тероризму; досліджено глобалізаційні економічні процеси та вплив на них мережевого тероризму.Досліджено вплив терористичних актів на національну економіку та методи оцінювання економічних збитків; проаналізовано форми, джерела і способи фінансування мережевого тероризму; здійснено діагностику неформальних систем грошових переказів у фінансуванні мережевого тероризму.Сформульовано та обґрунтовано концептуальні положення запобігання та протидії мережевому тероризму в економіці України; розкрито державні засади запобігання та протидії економічним основам мережевого тероризму; удосконалено державні імперативи протидії економічним основам мережевого тероризму; удосконалено державний механізм запобігання та протидії мережевому тероризму. Розроблені в роботі теоретико-методологічні підходи та рекомендації щодо впровадження державних засад запобігання та протидії мережевому тероризму в економіці України у сукупності підвищуватимуть результативність управлінсько-економічних відносин, що виникають в процесі запобігання та протидії мережевому тероризму і як наслідок сприятимуть зростанню національної економіки в цілому.^UThe dissertation is devoted to solving the actual scientific and practical problem of deepening theoretical and methodological approaches and developing practical recommendations for the implementation of state principles of prevention and counteraction to network terrorism in the Ukrainian economy. Theoretical concepts, structure, forms of influence and basic conceptual approaches of network terrorism and national economy are investigated and generalized; defined socio-economic stratification in the modern world as a prerequisite for the emergence of network terrorism; globalization economic processes and their impact on network terrorism are investigated.The impact of acts of terrorism on the national economy and methods of estimating economic losses have been carried out; forms, sources and ways of financing of network terrorism are analyzed; Diagnosis of informal money transfer systems in the financing of network terrorism was made.Conceptual provisions for preventing and counteracting network terrorism in the Ukrainian economy have been formulated and substantiated; state principles of prevention and counteraction to economic bases of network terrorism are revealed; state imperatives to counteract the economic fundamentals of network terrorism have been improved; the state mechanism for prevention and counteraction to network terrorism has been improved.The theoretical and methodological approaches and recommendations on the implementation of state principles of prevention and counteraction to network terrorism in the economy of Ukraine, combined in the work, will, in the aggregate, increase the effectiveness of managerial and economic relations that arise in the process of prevention and counteraction to network terrorism and as a consequence, as a consequence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Іщенко Л.М. 
Лежкоздатні і споживні властивості сортів картоплі вітчизняної селекції: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 05.18.03 / Л.М. Іщенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний науково обгрунтований аналіз нових та перспективних сортів картоплі вітчизняної селекції за господарськими та споживчими ознаками. Виявлено, що господарські і споживчі властивості картоплі залежать від сорту і метеорологічних умов вегетаційного періоду. Встановлено нормативи окремих компонентів хімічного складу картоплі за групами стиглості та кліматичними зонами, нижче яких їх вводити в реєстр сортів рослин України недоцільно. Проведено оцінку вітчизняних сортів картоплі за сукупністю фізичних, теплофізичних і фізіологічних властивостей. Встановлено вплив на збереженість бульб механічних пошкоджень та ураженості паршею. Виявлено найбільш конкурентноздатні сорти картоплі. Розроблено методику визначення конкурентоздатності сортів картоплі. Визначено граничні нормативи хімічних показників картоплі для грунтово-кліматичних зон України, нижче яких районувати нові сорти недоцільно. Проведено економічну оцінку ефективності збереження бульб картоплі вітчизняної селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Абрашкевічус Г.О. 
Міжкультурні комунікації в поліетнічному соціумі (на прикладі діяльності Кримського республіканського товариства литовської культури ім. М.К. Чюрльоніса): автореф. дис... канд. культурорології: 26.00.01 / Г.О. Абрашкевічус ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок етнокультури та комунікації, зазначено про об'єднувальну роль культури в поліетнічному соціумі. Виявлено значення етнокультури та культури етноса в процесах побудови нації в епоху глобалізації. Проаналізовано механізми адаптації етнокультури до інформаційного суспільства, технологій передачі та збереження культурної інформації. Доведено процес інтенсифікації міжетнічних контактів як безпосередніх, так і через посередництво комп'ютерних технологій. Висвітлено етнокультуру в контексті, що посилює ефективність міжкультурної комунікації на загальнолюдських принципах. Акцентовано увагу на взаємозв'язку теоретичних основ із практикою національно-культурних товариств на прикладі проекту "Литовский след на Крымской земле". Доведено доречність діяльності культурних товариств, їх діалог, полілог у комунікаційному просторі поліетнокультурного Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.153 +
Шифр НБУВ: РА366370

Рубрики:

      
15.

Авескулова І. В. 
Просвітницько-педагогічна діяльність в Україні Імператорського Російського музичного товариства (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Авескулова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні питання й узагальнено форми просвітницько-педагогічної діяльності Імператорського Російського музичного товариства в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.), проаналізовано ступінь наукової розробки даної теми, визначено передумови відкриття відділень Імператорського Російського музичного товариства в містах України (історико-географічні, соціально-економічні, освітні, культурні, просвітницькі). Обгрунтовано етапи та зміст просвітницько-педагогічної діяльності товариства: перший - 60-70-і роки XIX ст., другий - 80-90 роки XIX ст., третій - початок XIX ст. - 1917 рік. Висівтлено форми просвітницько-педагогічної діяльності товариства за суб'єктами діяльності (учнівські, викладацькі, мішані, варіативні). Розглянуто перспективні шляхи творчого використання досвіду діяльності ІРМТ (популяризація вітчизняної музики, виховання духовної культури молоді на кращих взірцях світового мистецтва, ознайомлення молоді з життєвим досвідом і творчим шляхом провідних діячів культури й мистецтва, активізація меценатства, упровадження предметів, що викладалися в навчальних закладах при ІРМТ, у сучасну систему музичної освіти). Розроблено спецкурс "Музична освіта в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Щ313(4УКР=РОС)5 л5
Шифр НБУВ: РА377321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Адамек І. 
Теорія і практика підготовки дітей до школи в умовах розвитку польського дошкілля (друга половина XIX віку - 1918 р.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / І. Адамек ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 52 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку педагогічної науки, зокрема, однієї з її галузей - дошкільної педагогіки. На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, психолого-педагогічних часописів і теоретичних розробок, узагальнено основні тенденції, обгрунтовано причини та необхідність розвитку дошкільних закладів (захоронок) різного підпорядкування на межі ХІХ - ХХ ст. Досліджено концепції відомих учених і практиків Я.Давіда й А.Шицувни - "наука про речі" та "психологічне вивчення дітей". Визначено та розкрито теоретико-методичні та організаційні засади навчально-виховного процесу в різних типах навчальних закладів, створених офіційними структурами (освітніми управліннями воєводств), благодійними та релігійними товариствами (у різних жіночих монастирях) та світськими особами. Розглянуто проблему підготовки дітей до школи за умов спеціально змодельованого процесу дошкільного виховання, що грунтується на використанні спадщини польської теорії та практики дошкільної педагогіки. На підставі проведених емпіричних досліджень вирішено наступні завдання: досліджено доцільність створених перших методів діагностування дітей; апробовано систему занять, спрямованих на підготовку дітей до школи; виявлено ефективність впливу експериментальних методик на визначення якостей дитини; розкрито особливості залежності розвитку дитини від взаємодії компонентів "вихователь - дитина - батьки". Запропоновано авторські розробки дидактичних матеріалів з урахуванням специфіки дошкільної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА312478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Адамкович М.М. 
Організаційно-економічні основи процесів корпоратизації та реструктуризації операторів телекомунікацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Адамкович ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми методологічного забезпечення процесів корпоратизації та реструктуризації акціонерних товариств, обумовлені особливостями функціонування операторів телекомунікацій. Обгрунтовано теоретичні засади взаємопоєднання концепцій монополій господарювання та привласнення результатів діяльності фізичних та юридичних осіб у системі корпоративного управління. Визначено організаційно-економічні передумови досягнення рівноваги між зовнішніми та внутрішніми збуреннями ділового середовща на телекомунікаційному ринку на основі теорії систем і принципів самоорганізації. На прикладі національного оператора ВАТ "Укртелеком" і дочірньої компанії "Утел" за результатами аналізу чинників стабілізації фінансово-майнового стану й інвестиційної привабливості товариства визначено особливості процедур реструктуризації з урахуванням моделей корпоративного управління й існуючої законодавчої бази. Розроблено методичні засади встановлення організаційно-економічної регламентації структурно-функціональних змін в управлінні операторів телекомунікацій з урахуванням європейських тенденцій у корпоративному праві. Наведено рекомендації щодо впровадження контрактних форм організації бізнес-процесів і відповідних їм договірних стосунків. Обгрунтовано шляхи здійснення подальшої реструктуризації операторів телекомунікацій на основі сучасних інформаційних та управлінських технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.0-961-31 +
Шифр НБУВ: РА368143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Аджиєва Л. С. 
Науково-дослідні установи і організації Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля (1861 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. С. Аджиєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток і діяльність науково-дослідних установ та організацій Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля 1861 - 1917 рр. Проведено комплексний аналіз соціально-економічної ситуації у Криму, який дозволяє виявити чинники, що сприяли інтенсифікації науково-дослідної роботи в даний хронологічний період. Висвітлено загальні тенденції розвитку світової сільськогосподарської науково-дослідної справи та природознавства. Розкрито внесок Нікітського ботанічного саду та науково-освітнього центру "Магарач" у забезпечення розвитку провідних галузей економіки, модернізацію паркового господарства, виноробної галузі. Визначено роль природничо-наукових товариств та аматорських досліджень у розв'язанні проблем агроекології та розгортанні природоохоронної діяльності. Систематизовано науковий доробок вчених і дослідників-аматорів. Узагальнено та введено до наукового обігу малоз'ясовані та невідомі факти біографій та діяльності низки провідних науковців, що жили та працювали в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-5 + У03(4УКР-6КРИ)5
Шифр НБУВ: РА381977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Акіменко Ю. Ю. 
Особливості цивільно-правового статусу господарського товариства однієї особи (на прикладі законодавства України та ФРН): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Акіменко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми регулювання господарського товариства однієї особи на прикладі законодавства України та ФРН. Розглянуто історію запровадження такого товариства у країнах різних правових систем, обумовлену застосуванням правової фікції. Розкрито основні тенденції історичного розвитку товариства однієї особи, його правову природу, визначено місце серед інших учасників цивільних правовідносин. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавчої бази, яка визначає особливості цивільно-правового статусу господарських товариств однієї особи в Україні та ФНР, внесено пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства в цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839( 4УКР)901.4 + Х839(4НІМ)014.1 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА386207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Акіфзаде С. М. 
Розслідування незаконної порубки або незаконного перевезення, зберігання, збуту лісу в Україні / С. М. Акіфзаде. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретичних, правових та організаційно-тактичних засад криміналістичного забезпечення розслідування незаконної порубки або незаконного перевезення, зберігання, збуту лісу в Україні, з огляду на чинні нормативні положення кримінального процесуального законодавства. Визначено особливості формування методики розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони лісів. Надано криміналістичну характеристику незаконної порубки або незаконного перевезення, зберігання, збуту лісу в Україні та розкрито її елементи, виявлено кореляційні зв'язки і залежності між ними. Деталізовано обставини, що підлягають установленню у кримінальному провадженні, й конкретизовано типові слідчі ситуації та версії, тактичні завдання початкового етапу розслідування. Сформовано тактику проведення окремих слідчих (розшукових) дій і заходів забезпечення кримінального провадження, а також виявлено труднощі в організаційному забезпеченні та практиці тактико-криміналістичного забезпечення проведення негласних слідчих (розшукових) дій у таких кримінальних провадженнях. Окреслено перспективи розвитку використання спеціальних знань і призначення судових експертиз.^UThe dissertation deals with the comprehensive study of the theoretical, legal and organizational and tactical principles of forensic investigation of illegal logging or illegal transportation, storage, sale of forests in Ukraine, given the current regulations of criminal procedure legislation. Peculiarities of formation of methods of investigation of criminal offenses in the field of forest protection are determined. The forensic characteristics of illegal logging or illegal transportation, storage, sale of forests in Ukraine are given and its elements are revealed, correlations and dependencies between them are revealed. The circumstances to be established in the criminal proceedings are detailed and the typical investigative situations and versions, tactical tasks of the initial stage of the investigation are specified. Tactics of carrying out separate investigative (search) actions and measures of maintenance of criminal proceedings are formed, and also difficulties in organizational maintenance and practice of tactical and criminological maintenance of carrying out of covert investigative (search) actions in such criminal proceedings are revealed. Prospects for the development of the use of special knowledge and the appointment of forensic examinations are outlined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського