Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (276)Реферативна база даних (348)Книжкові видання та компакт-диски (280)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРОШІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Погуляєв С.Ю. 
Передача технології як вклад в просте товариство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Ю. Погуляєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено юридичну природу цивільних майнових відносин, що виникають між учасниками простого товариства за умов передачі у дане товариство технології як такої у вигляді вкладу (ст. 1152 Цивільного кодексу України). Розкрито зміст і розглянуто застосування даної статті Кодексу стосовно специфічного об'єкта цивільного права - технології. Всебічно охарактеризовано юридичну природу, зміст і правовий режим вкладу в просте товариство. Введено термін "предмет вкладу". Визначено, що тільки гроші та майно - тілесне та безтілесне, передані у вигляді вкладу, утворюють складне майно товариства (спільну часткову власність). Надані як вклад різного роду послуги у силу своєї невідчужуваності від джерела можуть бути визнані вкладом лише за умов того, що вони збільшили ціну інших, раніше внесених майнових вкладів - тілесних і безтілесних. Дану технологію розглянуто як самостійний складний об'єкт цивільних прав, елемент майна, що містить сукупність систематизованих знань, які використовуються для випуску певної продукції, застосування певного процесу або надання певних послуг. Знання також розглянуто як об'єкт цивільних прав, різновид інформації та предмет вкладу у простому товаристві. Висунуто гіпотезу, що вкладом у простому товаристві можуть бути лише знання, які перебувають у стані активного інформаційного ресурсу. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення перспективного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014
Шифр НБУВ: РА319490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дем'янюк О.Б. 
Моделювання прийняття фінансових рішень на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.Б. Дем'янюк ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц, 2003. — 20 с. — укp.

Винайдено функції вигідності з грошовим і часовим аргументами для прийняття фінансових рішень. На базі цих функцій розроблено моделі розподілу інвестиційних коштів між різнотерміновими вкладами. Розглянуто підхід до застосування функцій вигідності з факторами: гроші та час для прийняття рішень щодо інвестиційних проектів. Наведено моделі для прийняття рішень з оптимального страхування на основі функції вигідності з грошовим та часовим аргументами для власника активу схильного, не схильного та нейтрального до фінансового та часового ризику. Зазначено, що використання винайдених функцій вигідності та розроблених на їх базі економіко-математичних моделей підвищує ефективність процесу прийняття фінансових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 в611 +
Шифр НБУВ: РА322681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Марковецька Г.М. 
Паперові грошові знаки і бони Східної Галичини 1914 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.М. Марковецька ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно розглянуто процес створення та функціонування у східно-галицькому регіоні України паперових грошових знаків і бон, серед яких фігурували австро-угорські крони, німецькі марки, російські рублі, гроші Центральної Ради - карбованці та шаги, уряду гетьмана П.Скоропадського та Директорії - гривні, Західно-Української Народної Республіки - гривні та крони, карбованці Галицького революційного комітету, а також емісійні знаки окупаційних військ, міських управ. До наукового обігу введено значну кількість нових архівних документів, фактичних матеріалів, що дало можливість дослідити проблеми, пов'язані з історією грошових знаків Східної Галиччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т222(4УКР333)61 + У03(4УКР3)534 + У9(4УКР3)262.6-03 +
Шифр НБУВ: РА323975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Білецька О.В. 
Поділля в другій половині XIV - першій половині XV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Білецька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі залучення широкого кола вітчизняних і зарубіжних джерел досліджено процес становлення історичної області України Поділля другої половини XIV - першої половини XV ст. Виконано комплексну систематизацію історичних матеріалів (XIII - XVI ст.), значну частину з яких (зокрема, жалувані грамоти польських королів) у науковий обіг введено вперше. З'ясовано сутність терміну "Поділля" в історико-географічному та історико-етнографічному аспектах. Встановлено особливості історичних умов виникнення Поділля як окремої адміністративної, політичної та соціально-економічної одиниці, виділено основні етапи розвитку краю та досліджено процеси його розподілу та перерозподілу між різними державами. Висвітлено діяльність східноєвропейських володарів та їх васалів щодо Поділля. На підставі соціально-економічного аналізу подільського регіону запропоновано оригінальну інтерпретацію соціальної стратифікації населення краю в другій половині XVI - першій половині XV ст. Досліджено адміністративно-територіальний устрій, земельні надання в регіоні, господарство, торгівлю, гроші та грошовий обіг. Вперше виділено важливі топонімічні дані, що дозволяють встановити еволюційний розвиток мережі середньовічних і сучасних населених пунктів. Здійснено критичне осмислення деяких традиційних уявлень щодо розвитку подільських земель, уточнено дати та обставини деяких історичних подій. Розроблено періодизацію політичної історії подільського регіону. Визначено перспективи та шляхи подальшого дослідження середньовічних земель України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4 +
Шифр НБУВ: РА335342

Рубрики:

      
5.

Половко С.М. 
Правове регулювання банківських валютних операцій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Половко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Показано, що правовий режим обмежень та інструментарій валютного регулювання визначаються змістом валютної політики України та необхідністю підтримання стабільності національної грошової одиниці - гривні. Відзначено щодо необхідності більш точних визначень валюти, валютних цінностей, валютних операцій, розмежування їх із суміжними категоріями, зокрема, розмежування понять "іноземна валюта", "валютні цінності" та "гроші", а також "валютні операції" та "угоди з валютними цінностями". Запропоновано поділ валютних операцій за їх характером на поточні та капітальні, а також - за економічним змістом. Зроблено пропозицію щодо закріплення набору інструментів державного регулювання валютних операцій на рівні закону та визначення чітких меж повноважень Національного банку України щодо запровадження нових і модифікації існуючих засобів їх регулювання. Зазначено щодо необхідності вдосконалення інститутів ліцензування валютних операцій, обов'язкового продажу валюти, розрахункових відносин тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.304 + Х829(4УКР)41 +
Шифр НБУВ: РА329691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лазепка В.І. 
Спеціалізовані банки: напрями та перспективи розвитку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.І. Лазепка ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль спеціалізованих банків (СБ) у банківській системі й економіці, розглянуто функціональні відмінності спеціалізованих і універсальних банків. Розкрито суть понять банку, банківської системи, спеціалізованого банку. Встановлено, що основною відмінністю банків від фінансових посередників є здатність емітувати гроші. Наведено класифікацію банків за різними ознаками. Доведено, що спеціалізація банку є результатом неринкових обмежень, які накладаються на його діяльність власниками або регулюючими органами. Описано різні види СБ, досліджено їх відмінність між собою та визначено функції, що виконуються кожним видом СБ в економіці. З використанням досвіду функціонування СБ в інших країнах запропоновано шляхи створення та напрямки використання СБ в Україні. Розроблено методологічні підходи до формування ресурсної бази СП в українській державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА337665

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шаповалова О.І. 
Проценти у грошових зобов'язаннях (цивілістичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Шаповалова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні і практичні аспекти застосування процентів у грошових зобов'язаннях, виявлено їх цивільно-правову специфіку. Проаналізовано правову природу грошових коштів, грошової плати, грошових зобов'язань та взаємозв'язок процентів з грошима. Висвітлено питання щодо сплати процентів, що встановлені за правомірне користування грошовими коштами та їх правовий статус у разі порушення такого зобов'язання. З'ясовано правову природу плати за чужі гроші та право власності на гроші. Значну увагу приділено дослідженню правових наслідків порушення грошового зобов'язання. Розглянуто умови договору та закону, що встановлюють проценти у разі порушення грошового зобов'язання та негрошового зобов'язання, а також питання щодо відповідальності за цього порушення. Здійснено розмежування правової природи таких процентів. На підставі аналізу нормативних актів та судової практики сформульовано пропозиції з метою вдосконалення правового регулювання застосування процентів у цивільному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х839(4УКР)207 +
Шифр НБУВ: РА337651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Данченко Т.В. 
Застава в системі запобіжних заходів у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Данченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу праць вітчизняних і зарубіжних вчених-процесуалістів розкрито суть поняття "застава" у системі запобіжних заходів і особливості його застосування та стадіях кримінального процесу. Розглянуто співвідношення застави як інституту зобов'язального права у цивільних відносинах і запобіжного заходу під час провадження у кримінальних справах. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення загального правила, за яким заставодавцями за умов обрання застави можуть виступати юридичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку. Запропоновано як предмети застави визначити гроші у національній та іноземній валюті, державні цінні папери, вироби з дорогоцінних металів, предмети мистецтва й антикваріату, збереження яких можливе на депозиті суду. За даними узагальнення матеріалів анкетування практичних працівників обгрунтовано необхідність законодавчого закріплення порядку відшкодування застави, у разі невиконання підозрюваним, обвинуваченим, підсудним умов належної поведінки на користь держави. З метою вдосконалення практики застосування застави запропоновано зміни та доповнення до ст. 154-1 КПК України "Застава".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 + Х839(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА348582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скринник З.Е. 
Гроші як соціокультурний феномен у вимірах практичної філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / З.Е. Скринник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Запропоновано концепцію соціально-культурної суті феномена грошей. Виявлено соціокультурні механізми, через які монетарні відносини спричинюють тоталізацію, інструментальної раціональності у життєвому світі людини та передумови, за яких можливо протистояти такій тоталізації у процесі ринкової трансформації в Україні. З'ясовано соціальну природу культурного феномена грошей як медіума соціальних комунікацій. Проаналізовано особливості узагальнення, абстрагування та ідеалізації у процесі історичної еволюції грошей як спеціалізованої мови. Виявлено причини та наслідки перетворення метамови грошей до специфічної матриці культурної реальності, її вплив на розвиток і утвердження раціональності у соціальному житті. Розкрито роль грошей у процесі системної колонізації життєвого світу людини у добу Модерну. Висвітлено коло проблем, що вимагають поглиблення взаємодії філософського й економічного знання. Досліджено місце та роль феномена грошей у системі соціальних та індивідуальних цінностей. Проаналізовано передумови еволюції "людини економічної" у напрямку до "людини етичної". Аргументовано, що єдиною соціальною силою, що протистоїть інструментальній раціональності монетарних кодів, є організована воля громадянського суспільства. Визначено соціальну природу грошей, а саме: фінансові важелі, які держава, реалізуючи суспільний вибір, використовує для надання економіці соціального спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:У +
Шифр НБУВ: РА349836

Рубрики:

      
10.

Несходовський І.С. 
Облік грошових коштів та контроль їх виконання в підприємствах торгівлі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.С. Несходовський ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення обліку грошових коштів і контролю їх використання на підприємствах торгівлі з використанням сучасних інформаційних технологій. Висвітлено стан управління грошовими коштами, визначено пріоритетні напрями удосконалення їх обліку та контролю. Визначено практичні та законодавчі передумови створення електронної форми обліку грошових коштів. Розглянуто послідовність й особливість виконання процедур за умов здійснення електронної обробки інформації. Визначено новий об'єкт обліку - "електронні гроші", розроблено повний комплекс методологічного забезпечення із запровадженням нового рахунку, розроблено можливі кореспонденції рахунків, визначено методику відображення їх у фінансових звітах. Розроблено багаторівневий аналітичний облік, який дає можливість оперативно з необхідним рівнем деталізації отримувати інформацію щодо руху грошових коштів на торговельних підприємствах і полегшує складання звітності. Запропоновано методичні рекомендації щодо створення інтегрованої системи контролю електронних грошей із використанням зарубіжного досвіду, що включає організаційний, технічний і програмні аспекти системи, спрямованої на запровадженням електронних технологій за умов виконанні комплексу торговельних операцій, що є стратегічним напрямом розвитку торгівлі. Визначено можливі загрози, пов'язані з рухом грошових коштів, розроблено заходи для уникнення або усунення наслідків цих загроз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-149.3-211.852 + У052.9(4УКР)842.11-149.3-211.852 +
Шифр НБУВ: РА366657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Римар А.П. 
Українські гроші як атрибут соціокультурної самоідентифікації національної держави: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / А.П. Римар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто українські гроші як цілісний історико-культурологічний чинник у контексті державотворчих процесів. Здійснено аналіз наукових праць джерельної бази з досліджуваної проблеми, визначено роль культурної традиції в появі грошей у період раннього державного структурування на українських землях і синкретичність процесів подальшого соціокультурного розвитку в контексті формування національного грошово-монетного господарства. Узагальнено основні теоретичні підходи до осмислення феномену українських грошей як цілісного соціокультурного явища у процесі національного державоутворення. Реконструйовано спадковість історико-культурних традицій у підходах до вибору ідеології та змісту сучасних грошей. Акцентовано увагу на ролі та культурно-мистецькому значенні сучасної української валюти для репрезентації нашої країни на світовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР) + Ч111.161.2 +
Шифр НБУВ: РА367287

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гончаров В.В. 
Гроші як предмет соціально-філософського дискурсу (аксіологічний аспект дослідження): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В.В. Гончаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано феномен грошей, який розглядається як ціннісний за своєю природою соціальний прояв у культурі. Обгрунтовано ідею про аутентичність аксіології як методології пізнання феномену грошей. Розглянуто презентовані в історико-філософській думці гносеологічні підходи до розуміння й опису природи та сутності грошей. Простежено еволюцію розвитку філософської думки про гроші в будь-яку історичну епоху. Відбудовано онтологію грошей на базі атрибутивної моделі світу. Наведено світоглядно-конфесійні підходи до господарської етики (православ'я, протемтантизму, юдаїзму, католицизму), яка і формує етичний вимір грошей. Розглянуто вплив грошей на становлення особистості в контексті сенсу життя індивіда, його смислоустрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665-94 + Ю703.64 + У010.295.70
Шифр НБУВ: РА373890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Істоміна О.М. 
Лінгвальне втілення концепту СПОЖИВАННЯ у французькому соціально-критичному романі другої половини XX століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / О.М. Істоміна ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-31 + Ш5(4ФРА)6-334
Шифр НБУВ: РА372842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Мельник Л. В. 
РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ / Л. В. Мельник. — Б.м., 2020 — укp.

Мельник Л. В. Ресурсний потенціал іпотечного кредитування в аграрній сфері. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. – ПВНЗ «Європейський університет», Київ, 2020.Досліджено еволюцію іпотечного кредитування, розкрито сутність та особливості формування ресурсного потенціалу іпотечного кредитування в аграрній сфері, розглянуто застосування фінансово-кредитних інструментів у формуванні та використанні ресурсного потенціалу іпотечного кредитування.Розроблено методологічні основи оцінювання ресурсного потенціалу іпотечного кредитування аграрної сфери, запропоновано методичні підходи до оцінки прогнозних обсягів іпотечного кредитування, обґрунтовано концептуальні засади управління ресурсним потенціалом іпотечного кредитування в аграрній сфері.Проведено ідентифікацію інвестиційного і заставного потенціалів іпотечного кредитування, визначено передумови формування фінансового та інституційного потенціалів іпотечного кредитування, дано оцінку стану використання нерухомого майна й речових прав на нерухоме майно в іпотечному кредитуванні, досліджено стан державного регулювання та підтримки сільськогосподарських підприємств.Досліджено зарубіжний досвід та визначено важелі підвищення ефективності використання потенціалу іпотечного кредитування, запропоновано наукові підходи до систематизації ризиків, пов'язаних із формуванням і використанням ресурсного потенціалу іпотечного кредитування агробізнесу та їх оцінки, розроблено математичну модель формування і використання ресурсного потенціалу іпотечного кредитування сільськогосподарських виробників.Визначено концептуальні засади активізації ресурсного потенціалу іпотечного кредитування з урахуванням регіональних особливостей, проведено аналіз мотиваційних факторів використання ресурсного потенціалу іпотечного кредитування та визначено вплив реалізації ресурсного потенціалу іпотечного кредитування в аграрній сфері на соціально-економічний розвиток України.Ключові слова: іпотечне кредитування, ресурсний потенціал, аграрна сфера, фінансове забезпечення, фінансові ресурси, земельні ресурси, сільське господарство, застава, іпотека, ризики, державне регулювання.^UThe dissertation is devoted to substantiation of theoretical and methodological provisions and practical recommendations for the formation and use of resource potential of mortgage lending of agricultural production entities.The evolution of mortgage lending is studied and it is concluded that the development of mortgage lending as an economic category is organically connected with the development of economic systems and social production. The essence of resource potential as a set of material, financial and information resources and the system of economic relations arising from their formation and use in the process of granting and repaying mortgage loans is revealed. Methodological bases for assessing the resource potential of mortgage lending in the agricultural sector are developed and a system of economic-statistical and verbal indicators, which take into account the factors influencing the components of the resource potential of mortgage lending as a whole, are determined. Methodical approaches to estimating the forecast volumes of mortgage lending in the agricultural sector are offered and a pyramid model is built, which allows forecasting the value of the resource potential of mortgage lending depending on its components on the basis of relatively small data samples. The conceptual principles of institutional support and management of resource potential of mortgage lending in the agricultural sector are substantiated.The conceptual bases of activation of resource potential of mortgage lending taking into account regional features are defined. A system of quantitative and qualitative indicators for assessing the regions of Ukraine according to the degree of development of the resource potential of mortgage lending in the agricultural sector is developed. The regions of Ukraine are ranked according to the integrated score indicator, which takes into account the regional initial values of each of the components of resource potential. The experiment on the introduction of land mortgage lending in the Rivne region in order to improve the regulatory and legal support of mortgage lending is offered. The motivational factors of the participants in the mortgage lending process are systematized. It is determined that the imperfect legal support is an important restraining factor in the formation and use of resource potential of mortgage lending in the agricultural sector. A system of intersectoral impact of the implementation of components of resource potential on the socio-economic development of Ukraine is built.Keywords: mortgage lending, resource potential, agricultural sector, financial security, financial resources, land resources, agriculture, collateral, mortgage, risks, state regulation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Полторак А. С. 
Фінансова безпека України в умовах глобалізації / А. С. Полторак. — Б.м., 2020 — укp.

Полторак А. С. Фінансова безпека України в умовах глобалізації. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – Гроші, фінанси, кредит. – Миколаївський національний аграрний університет. ПВНЗ «Європейський університет», 2020.Дисертація присвячена системному обґрунтуванню теоретико-методологічних засад та практичних підходів щодо зміцнення фінансової безпеки України в умовах глобалізації як забезпечуючого фактору ефективного розвитку фінансової системи держави. Розкрито економічну сутність фінансової безпеки як складової національної безпеки держави, досліджено особливості та роль глобалізаційних процесів у фінансовій сфері, проаналізовано методологічні засади систематизації фінансової безпеки держави, упорядковано фактори впливу на рівень фінансової безпеки держави. Схарактеризовано процес побудови ефективної системи формування фінансової безпеки держави, узагальнено методологічні засади формування фінансової безпеки держави, проаналізовано методологічні основи оцінювання стану фінансової безпеки держави. Узагальнено концептуальні основи моніторингу стану фінансової безпеки України, проаналізовано стан безпеки державних фінансів та фінансового ринку України, оцінено фактори зовнішнього фінансового середовища та ідентифіковано внутрішні ризики та загрози фінансовій безпеці України. Окреслено концепції стратегічних фінансових рішень удосконалення механізмів оцінки стану фінансової безпеки України, модернізовано алгоритми діагностування стану фінансової безпеки регіонів України та вдосконалено методичний підхід до експрес-аналізу стану фінансової безпеки України. Обґрунтовано доктринальну модель формування фінансової безпеки України в умовах глобалізаційних змін, модифіковано стратегічні напрями зміцнення фінансової безпеки України в умовах глобалізації та здійснено прогнозування результатів модифікації підходів до зміцнення фінансової безпеки України в умовах глобалізації.Ключові слова: фінансова безпека, глобалізація, економічна безпека, національна безпека, глобалізаційні процеси, фінансова система, фінансові умови.^UThe thesis focuses on the systematic substantiation of theoretical and methodological background and practical approaches to strengthening the financial security of Ukraine in the context of globalization as a providing factor for the effective development of the financial system of the state.The economic essence of financial security as a component of the national security of the state is revealed, the peculiarities and role of globalization processes in the financial sphere are investigated, methodological foundations of the systematization of the financial security of the state are analyzed, and impact factors on the level of financial security of the state are ordered. The authorial vision of the essence of the category “behavioristic approach to the formation of the financial security of the state” is substantiated, which author reads as a specific approach to the formation of financial security and permanent monitoring of the processes and phenomena occurring in the system of its provision, and this approach is based on behavioral and gender aspects, it explores the processes of managerial decisions taking into account mental, psychological and emotional characteristics to predict and control the behavior of the participants of financial relations.The process of building an effective system of formation of the financial security of the state is characterized, the methodological bases of the formation of the financial security of the state are generalized, the methodological bases of the assessment of the state of financial security of the state are analyzed.The conceptual bases for monitoring the state of financial security of Ukraine are summarized, the state of security of public finances and the financial market of Ukraine is analyzed, the factors of the external financial environment are assessed, and internal risks and threats to the financial security of Ukraine are identified.Strategic directions of strengthening of the financial security of Ukraine in the conditions of globalization changes are developed taking into account the results of the conducted SWOT-analysis of the system of ensuring the financial security of Ukraine in the context of globalization, peculiarities of the vector orientation of the development of this system and systematic trends in the sphere of financial technologies that influence the system of strengthening the financial security of the state, and directions for their application. The algorithm of functioning of the P2P lending platform is presented in detail with a comprehensive analysis of the advantages and disadvantages of its potential functioning in terms of the borrower, investor and financial security of the state, which should be created taking into account the behavioral research conducted within the behavioral approach to the formation and monitoring of financial security.Keywords: financial security, globalization, economic security, national security, globalization processes, financial system, financial conditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Дек А. О. 
Моделювання поведінки агентів ринку криптовалют / А. О. Дек. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена моделюванню поведінки агентів ринку криптовалют. У роботі проаналізовано концепції інформатизації економіки і суспільства, запропоновано використання терміну «криптоекономіка» для позначення галузі, що формується навколо криптовалют, розподілених реєстрів та стійких методів шифрування. Розглянуто основні елементи криптоекономіки, включаючи публічний реєстр, блокчейн, алгоритми консенсусу, розумні контракти, електронні гроші, криптовалюти та нові види залучення коштів. Було визначено ряд питань, що наразі недостатньо досліджені. Одним з таких питань є визначення витрат електроенергії на майнінг криптовалют. Прийняття майнерами економічних рішень щодо вибору обладнання впливає на такі глобальні характеристики мережі, як середня швидкість і вартість транзакцій, хешрейт і пов'язані з цим витрати електроенергії та відповідний вуглецевий слід. Іншим недостатньо дослідженим питанням є вплив інформації з соціальних мереж та суб'єктивних суджень на прийняття рішень економічними агентами про купівлю чи продаж криптовалюти, про доцільність майнінгу за заданих умов, про доцільність інвестування в проєкти. У роботі були поставлені та вирішені такі завдання: проаналізовано концепції інформаційної економіки; виявлено зв'язок цих концепцій з криптоекономікою; досліджено інформаційні джерела, що можуть бути використані для моделювання поведінки агентів ринку криптовалют; розроблено модель енергоспоживання мережею майнерів біткоіна; оцінено екологічний вплив майнінгу на довкілля; встановлено рівень рефлексії. 3 трейдерів та експертів галузі криптовалют за допомогою «гри на відгадування»; виявлено типи поведінки трейдерів криптовалют на основі показників прибутковості їх біржової торгівлі та рівня рефлексії; удосконалено комплекс моделей прогнозування часового ряду ціни біткоіна за рахунок використання фактуальної та концептуальної інформації з соціальних мереж і новин. Ключові слова: моделювання поведінки, криптовалюти, біткоін, майнінг, трейдинг, експериментальна економіка, поведінкові фінанси, споживання електроенергії біткоіном, вуглецевий слід майнінгу, нейронні мережі, обробка природної мови, гра на відгадування, кластеризація.^UThe thesis is focused on the cryptocurrency market agents' behaviour modelling. The concepts of economy and society informatisation are considered in the research. The term “cryptoeconomy” is used for designating the emerging industry related to cryptocurrencies, distributed ledger technology, and strong cryptography. The main components of cryptoeconomy, including the public ledger, blockchain, consensus algorithms, smart contracts, digital money, and cryptocurrencies are considered. Several understudied research questions were identified. One of the questions is the estimation of mining electricity consumption. Miners' equipment selection decisions affect global network characteristics such as average transaction speed and fee, hashrate and associated electricity consumption, and the corresponding carbon footprint. Another insufficiently researched issue is the influence of information from social networks and subjective judgments on the decision-making of economic agents on the buying or selling of cryptocurrency, the expediency of mining under given conditions, the feasibility of investing in projects. The following tasks were solved in the thesis: the concepts of information economy were analyzed; the relationship between these concepts and cryptoeconomy was identified; the information sources that can be used to model the behaviour of cryptocurrency market agents were explored; the model of bitcoin mining electricity consumption was developed; the environmental impact of mining was evaluated; rationality of cryptocurrency experts and traders was studied by the means of “Guessing Game”; based on information obtained from the orders database and traders' answers in the Guessing Game, behavioural patterns were identified; the model of bitcoin time series was improved by taking into the account factual and conceptual internet content. Keywords: behaviour modelling, cryptocurrency, bitcoin, mining, trading, experimental economics, behaviour finance, bitcoin electricity consumption, mining carbon footprint, neural networks, natural language processing, guessing game, clustering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Майна Г. Є. 
Публічна обіцянка винагороди як вид недоговірних зобов'язань. / Г. Є. Майна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розгляду теоретичних й практичних аспектів юридичного порядку формування, а також специфіки структурних елементів зобов'язання, пов'язаного з публічною обіцянкою винагороди, особливостей цивільно-правової відповідальності його учасників, а також припинення відповідного правовідношення.Автором сформульовано визначення зобов'язання з публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу як відносного цивільного правовідношення, що формується і виникає у результаті розвитку попереднього комплексу юридичних зв'язків абсолютного та/або відносного характеру у межах яких невизначене коло осіб має право виконати встановлене промісором і сповіщене ним у публічний спосіб завдання (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші або вчинити інші правомірні бажані для промісора дії) у результаті чого особа, яка першою передала відповідний результат (декілька осіб, які передали відповідний результат відповідно до визначеного його обсягу та/або кількості, якщо множинність виконавців завдання не виключена умовами завдання) набуває право вимагати від промісора передачі визначеної винагороди (нагороди).Обґрунтовуються цивільно-правові підходи щодо розуміння публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу, що являє собою елемент цивільно-правового механізму формування відносного цивільного правовідношення, у межах якого зобов'язання промісора передати винагороду (нагороду) виникає у результаті виконання особою завдання і, якщо це випливає з характеру завдання, передачі її результату промісору. Подібний цивільно-правовий механізм забезпечує формування договірного правовідношення з публічної оферти, укладення договору за якою передбачає не лише її акцепт, але і передачу майна. Однак, на відміну від публічної оферти, за допомогою якої можуть виникати лише правовідносини з передачі майна у власність або користування, конструкція публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу може забезпечувати виникнення також зобов'язань з надання послуг, виконання робіт чи здійснення інших дій.Встановлюється, що виконання особою завдання, визначеного публічною обіцянкою винагороди без оголошення конкурсу, до моменту сповіщення про зміну такого завдання та/або умов надання винагороди або до моменту скасування завдання надає право особі, яка виконала завдання, вимагати передачі їй винагороди (нагороди) відповідно до умов, що були чинними до відповідних змін або скасування завдання, або на власний вибір, винагороди (нагороди) відповідно до зміненого завдання або умов надання винагороди, якщо таке завдання такою особою виконане.В роботі доведено, що акт публічної обіцянки винагороди, незалежно від того чи пов'язана вона з проведенням конкурсу або ж ні, має персоніфікований характер, що покликано забезпечити стабільність цивільного обороту і мінімізацію ризиків виникнення у майбутньому юридичних спорів у зв'язку зі спрощеною порівняно з цивільно-правовим договором процедурою її оформлення.Окрема увага в роботі присвячується теоретичним положенням щодо сутнісно-термінологічної диференціації винагороди та нагороди, як об'єктів правовідносин при їх публічній обіцянці. Обґрунтовано, що сутнісно-семантична природа вказаних категорій визначає необхідність розгляду в якості винагороди майнового блага (речі, у тому числі цінні папери, роботи, послуги, майнові права тощо), що передається виконавцю завдання в якості майнового надання за здійснену ним поведінку і становить елемент мінової операції, в той час як нагорода становить відзначення здобутих виконавцем завдання (переможцем чи переможцями конкурсу) результатів, що не являє собою майнове надання взамін одержання особою, яка обіцяла винагороду без оголошення конкурсу або засновником конкурсу, визначеного блага в силу незбереження останнього за такою особою.Автором наведено наукове розуміння підстави виникнення конкурсного цивільного правовідношення, пов'язаного з публічною обіцянкою винагороди за результатами конкурсу. Встановлено, що передача роботи на конкурс виступає в якості такої підстави лише у випадку, якщо умовами конкурсу не передбачено схвалення засновника конкурсу допуску особи до участі у ньому, здійснення попереднього аналізу результату конкурсу на його відповідність вимогам, що висуваються, тощо; В роботі проведено ретельний аналіз наукових уявлень щодо диспозитивності інструментальної складової механізму саморегулювання цивільних відносин, пов'язаних з проведенням конкурсу. Обґрунтовано цивільно-правову життєздатність договірної конструкції конкурсу як альтернативної досліджуваній. У межах договірної конструкції конкурсу підставою участі особи у ньому є укладення із засновником конкурсу відповідного цивільно-правового договору. При цьому визначено можливість існування змішаної інструментальної конструкції саморегулювання відповідних відносин, що характеризується їх індивідуальним упорядкуванням за допомогою цивільно-правового договору і водночас у неохоплених ним питаннях – умовами проведення конкурсу.^UThis thesis is devoted to examining the theoretical and practical aspects of the legal order of formation, as well as the specifics of the structural elements of the obligation deriving from public promise of reward, features of civil liability of its participants and this legal relationship's termination.The author defines the obligation of public promise of reward without announcing a competition as a relative civil relationship that is formed and originates as a result of developing pre-existing complex of legal relations of absolute and/or relative nature in which an undefined number of subjects have a right to complete the task formulated and announced by the promissor in public (transfer property, perform work, provide a service, pay a sum of money or any other action which is lawful and desired by the promissor), that results in the right to demand from the promissor the promised payment or reward being given to the first person that completes the task (or to several persons that completed the task by the amount defined, if the terms of the task didn't exclude the possibility of multiple performers).Several points of view grounded in the science of civil law are discussed, concerning the public promise of reward without announcing a contest, which is an element of civil law mechanism to form a relative legal relationship between a promissor that is obliged to pay or give a reward since the moment the task is complete and a person executes the task and, if the character of the task demands it, gives the result to the promissor. Such civil law mechanism ensures the formation of a contractual relationship of public offer, concluding an agreement which calls for not only the formal acceptance, but also for some property transfer. However, unlike the public offer which can only create relations of property transfer or lease, the construction of public promise of reward without announcement of contest may furnish the obligations of providing a service, doing some work or performing other actions.Referring to the doctrinal and legal provisions of the current civil legislature of Ukraine that define the civilistic understanding of public announcement as a specific feature of the promise of reward, the author draws a conclusion that in the context of the Chapter 78 of the Civil Code of Ukraine the public announcement means that the promise is announced for general public to ensure that an undefined number of recipients are being informed of the promise and/or in such a way that enables to see that the person announcing this means to get the fulfillment not from a specific subject but from anyone among the “each and everybody” participating in the civil relationship or that the founder of the contest means to let anyone compete in it who meets or whose prepared in advance results meet the requirements put forward if there are any. The public promise in this sense opposes the private promise that is addressed to a certain person directly or indirectly and from which it is clear that the task is expected to be fulfilled only by a particular person.It is soundly established that after the task is performed that was defined by publicly promised reward without a contest announcement that afterwards was changed and/or canceled the person that performed the task may demand to be given the reward or be paid by the terms that were in force before the relative change or cancellation or by personal choice to demand the payment or reward that currently stands after the task was changed or canceled if the person fulfilled the task according to all requirements. In the paper it is concluded that the act of public promise of reward both with or without announcing a contest has a personified nature designed to ensure the stability of the civil turnover and minimize the risks of potential litigation in the future by its relatively simple procedure of execution compared to the civil agreements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Му Ц. .. 
Інноваційно-інформаційна основа стратегії управління промисловим підприємством в економіці знань. / Ц. .. Му. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у розв'язанні важливого наукового завдання щодо поглиблення теоретичних і розроблення та обґрунтування теоретико-методичних засад інноваційно-інформаційної основи стратегії управління промисловим підприємством в економіці знань.В першому розділі висвітлено характеристику стратегій розвитку промислового підприємства відповідно до ознак змісту, функцій, ієрархічності структури та знаннєвої основи. Відображено понятійний апарат і проблематику розробки стратегії управління промисловим підприємством при становленні економіки знань. Обґрунтовано вплив зміни інноваційно-інформаційної основи, а саме принципів Індустрії 4.0 (операційна сумісність, віртуалізація, децентралізація, управління в реальному часі, сервісна орієнтація, модульність), що доповнено принципами системності, гнучкості, комплексності, самовідтворюваності, екологічної та соціальної відповідальності, економічної ефективності.В другому розділі досліджено стан, основні закономірності та сучасні аспекти розвитку промислових підприємств і закладів вищої освіти України та Китаю, що стало підґрунтям висвітлення можливостей їх потенційного стратегічного бізнес-партнерства через оцінювання інноваційної спрямованості їх стратегій розвитку. Доповнено класифікацію чинників, які впливають на розвиток промислового підприємства, та класифікацію потенційних стратегічних бізнес-партнерів такими ознаками: наслідки розвитку інформаційно-комп'ютерних технологій (електронні гроші підприємств); інноваційна спрямованість стратегічних інтересів; зміни бізнес-партнерства під впливом інформатизації, інноватизації, інтелектуалізації виробництва та управління; інноваційно-інформаційну спроможність партнерів з сектора освіти і науки. Обґрунтовано інноваційну спрямованість стратегічних інтересів потенційних стратегічних бізнес-партнерів промислових підприємств в секторі освіти і науки за рахунок узагальнення характеристики їх інноваційної діяльності. Запропоновано методичні основи і модель відповідної оцінки.В третьому розділі запропоновано концептуальні засади інтегративного управління підприємством за рахунок стратегії бізнес-партнерства за предметним, ієрархічним та функціональним напрямами, а також основних вимог і умов формування його стратегії розвитку та інноваційно-інформаційної основи в економіці знань на основі бізнес-партнерства за інтегративним підходом.Запропоновано рекомендації та модель, що визначає стратегічні позиції закладу вищої освіти за рахунок оцінки його інноваційної активності, інноваційної спрямованості стратегічних інтересів і потенціалу забезпечення інноваційного розвитку виробництва, спроможності створити інтегровану інноваційно-інформаційну основу бізнес-партнерства. Розроблено модель і методику узгодження інноваційно-інформаційної основи стратегій розвитку промислового підприємства та ЗВО-партнера, в основі якої відображено чотири можливих стани узгодження їх взаємодії: абсолютний (повна узгодженість), задовільний (часткова узгодженість по основним критеріям), незадовільний (неузгодженість по деяким основним критеріїв) і критичний (принципова неможливість досягти узгодженості).^UThe scientific novelty of the obtained results lies in the solution of an important scientific problem of deepening the theoretical and development and substantiation of the theoretical and methodological foundations of the innovation and information basis of the strategy of industrial enterprise management in the knowledge economy.The first section covers the characteristics of industrial development strategies in accordance with the characteristics of content, functions, hierarchy of structure and knowledge base. The conceptual apparatus and problems of development of strategy of management of the industrial enterprise at formation of economy of knowledge are reflected. The impact of changing the innovation and information base, namely the principles of Industry 4.0 (interoperability, virtualization, decentralization, real-time management, service orientation, modularity), which is supplemented by the principles of systemic, flexibility, complexity, self-reproduction, environmental and social responsibility, economic and social responsibility.The second section examines the state, basic patterns and current aspects of development of industrial enterprises and higher education institutions of Ukraine and China, which became the basis for highlighting the potential of their potential strategic business partnership by assessing the innovative orientation of their development strategies.The classification of factors influencing the development of an industrial enterprise and the classification of potential strategic business partners are supplemented by the following features: consequences of the development of information and computer technologies (electronic money of enterprises); innovative orientation of strategic interests; changes in business partnerships under the influence of informatization, innovation, intellectualization of production and management; innovation and information capacity of partners from the education and science sector.The innovative orientation of strategic interests of potential strategic business partners of industrial enterprises in the sector of education and science is substantiated by generalization of the characteristic of their innovative activity. Methodical bases and model of the corresponding estimation are offered.The third section offers conceptual principles of integrative enterprise management through business partnership strategy in subject, hierarchical and functional areas, as well as the basic requirements and conditions of its development strategy and innovation and information base in the knowledge economy based on business partnership in an integrative approach.Recommendations and a model that defines the strategic position of a higher education institution by assessing its innovative activity, innovative orientation of strategic interests and potential for innovative production development, the ability to create an integrated innovation and information base of business partnerships.A model and method of coordination of innovation and information base of development strategies of industrial enterprise and free partner are developed, based on which four possible states of coordination of their interaction are reflected: absolute (full agreement), satisfactory (partial agreement on main criteria), unsatisfactory criteria) and critical (fundamental inability to achieve consistency).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Борисенко Л. М. 
Модернізація державного фінансового контролю в Україні / Л. М. Борисенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – Гроші, фінанси, кредит. – ПВНЗ «Європейський університет», Київ, 2021.Дисертація присвячена дослідженню теоретико-методичних та практичних засад модернізації державного фінансового контролю в Україні, в якій уточнено сутність дефініцій «контроль», «фінансовий контроль», «державний фінансовий контроль» та означено його функції і класифікація; визначено основи формування імперативів функціонування та модернізації державного фінансового контролю в Україні; охарактеризовано методичні підходи та інструменти організації процедур здійснення державного фінансового контролю. Оцінено сучасний стан та тенденції результатів державного фінансового контролю; проведено моніторинг забезпечення організації та здійснення заходів державного фінансового контролю в Україні. Досліджено зарубіжну практику державного фінансового контролю та можливості її імплементації в Україні; представлено шляхи вдосконалення організаційних та методичних аспектів розвитку державного фінансового контролю; розроблено концептуальні засади модернізації методико-інформаційного забезпечення державного фінансового контролю в Україні.Ключові слова: державний фінансовий контроль, ефективність контролю, цільові бюджетні програми, бюджетні кошти, контрольні органи.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidateof economic sciences on a specialty 08.00.08 – Money, finances, the credit. –European University, Kyiv, 2021.The functions of the state financial control are defined, namely: distributive, control and regulatory and directions of realization of the control function: studying of a real condition of financial system; evaluation of state programs, budget process; establishing the status of settlements with the budget and funds; detection of deviations from the standards of laws; analysis of the causes and detection of violations in the field of finance; development and application of corrective measures in case of non-compliance with the planned indicators.It is substantiated that the conceptual model of modernization of state financial control should be based on an effective system of legal support of control and analytical measures and procedures of state financial control. To this end, the author proposed criteria for assessing the legal support of DFC: sufficiency (the presence of clear regulation of elements of the system of public financial control, organizational processes, implementation of public financial control, as well as the implementation of control measures); practical implementation (availability of clear, interconnected provisions that allow them to be followed freely); stability (lack of numerous changes and additions to the legal framework governing the allocation of budget funds and budget expenditures); efficiency (availability of modern requirements for the organization and implementation of effective public financial control over budget expenditures; availability and application of an adequate system of financial information in order to implement public financial control over cost-effectiveness).It is motivated that it is expedient for the State Financial Monitoring Service to send to the Accounting Chamber the results of control and expert-analytical measures on the costs of transfers from the budget for program implementation, as well as information on the results of financial audit of budget expenditures for program measures. And the control and accounting bodies of the subjects provided the Accounting Chamber with information on the results of the control of expenditures of local budgets for these purposes to assess the effectiveness of the implementation of programs. The bodies of state financial control have the right to send to the State Treasury notifications on the application of budgetary coercive measures. In case of detection of data indicating signs of corpus delicti, the Accounting Chamber, control and accounting bodies of Ukraine, as well as the State Financial Monitoring Service shall transfer the relevant materials to law enforcement agencies. The implementation of these proposals in practice regarding the transfer of powers and cooperation between the bodies of state financial control over budget expenditures will contribute to the effective implementation of control functions in this area, as well as reduce the cost of control.The concept of the organization is proposed, which defines a mandatory unified sequence of procedures for public financial control over state budget expenditures for the implementation of budget programs depending on the stage of public financial control, which will increase the control procedures to the specifics of program-targeted management of budget expenditures. efficiency of state financial control.The directions of improvement of functioning of information systems in the field of the state financial control are defined: quarterly updating of the official statistical information on volumes of financial maintenance of budgetary programs and results of their realization on the Internet portal of the State service of statistics of Ukraine; providing on-site auditors who carry out control and analytical measures on budget expenditures, access to the software of the institution through which budget planning is carried out; creation of a centralized data bank of budget expenditure offenses; connection of all bodies of state financial control over budget expenditures, as well as the Ministry of Finance of Ukraine to the state information and analytical system of control bodies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Товмасян В. Р. 
ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВ АВІАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ / В. Р. Товмасян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. – ПВНЗ «Європейський університет», Київ, 2021.У дисертаційній роботі розроблено теоретико-методологічні основи, науково-методичне забезпечення та прикладні засади модернізації фінансової політики підприємств авіаційного комплексу. Запропоновано концептуальну модель модернізації фінансової політики підприємств, що ґрунтується на принципах, наукових підходах до формування реалізації фінансової політики підприємств, механізмі її імплементації шляхом застосування регулюючого і оптимізуючого комплексів інструментів та використанні імперативно-диспозитивного методу її модернізації на всіх рівнях. Виявлено тенденції розвитку авіаційної галузі та проведено аналіз джерел та напрямів фінансування підприємств авіаційної галузі України, визначено фінансові процеси вдосконалення функціонування підрядних організацій авіаційного комплексу на основі ощадного виробництва; сформовано підходи до забезпечення стимулювання модернізації фінансової політики підприємств авіаційного комплексу. Оцінено та проаналізовано динаміку економічних результатів фінансової політики підприємств.Розроблено механізм реалізації фінансової політики підприємств авіаційного комплексу, визначено імперативи та запропоновано пріоритетні напрями розвитку підприємств авіаційного комплексу з урахуванням європейського та світового досвіду, для проведення моделювання фінансової політики підприємств авіаційного комплексу запропоновано комплексний методичний підхід до оцінювання ефективності фінансової політики підприємств, що базується на концептуалізації наростаючого залежності між рівнем ефективності за критеріями стійкості, обіговості, маневреності та іммобілізації, в основу якого закладено модель досяжного зростання та модель визначення прогнозованої ефективності фінансової політики підприємств на базі прецедентів її реалізації та варіювання прийняття рішення у площині базування на досвіді/зміни вектору розвитку шляхом моделювання на основі радіально-базисних нейронних мереж (RBFN). Обґрунтовано напрями стабілізації та відновлення фінансового стану підприємств авіаційного комплексу в посткризовий період.Ключові слова: фінансова політика, фінансовий менеджмент, джерела фінансування, підприємства авіаційного комплексу, авіаційна промисловість, модернізація фінансової політики, механізм імплементації, система показників.^UIn the dissertation work the theoretical and methodological bases, as well as scientific and methodical maintenance and applied bases of modernization of the aviation enterprises financial policy were developed. The genesis and generalized scientific provisions of the theory of enterprise financial policy were studied; theoretical and methodological bases of enterprise financial policy were revealed; the theory of modernization as a conceptual basis of adequate enterprise financial policy was investigated. There were substantiated: the new definition of the category "enterprise financial policy " as a purposeful activity aimed at making responsible decisions regarding financial management in order to achieve and maintain financial stability, economic security and sustainable development of the enterprise; its strategic goals and tactical objectives, based on the development of alternative action algorithms with a clear division of powers and responsibilities, which provides built-in control within its implementation. Theoretical approach to the formulation of the enterprise financial policy functions received further development, taking into account the main tasks of financial management, such as: ensuring a normal rhythm of financial and economic activities; ensuring financial stability, liquidity and solvency of the enterprise; cost optimization and profit maximization; ensuring an effective innovation and investment process. A conceptual approach to studying the economic categories and systems has been developed from the standpoint of a specific retrospection of their essences, namely: the existence of economic essence and agerent one, which proves that any system acquires not only economic meaning (manifested in its functions), but agerent meaning as well (manifestation in the implementation and interaction with other systems and their elements).The conceptual model of the enterprise financial policy modernization has been proposed, which is based on principles, scientific approaches to the formulation and implementation of the enterprise financial policy; sources of financing the aviation enterprises were identified and systematized. A mechanism for the enterprise financial policy implementation has been developed with the functional distribution of its subsystems and grouping its financial instruments by influential complexes (regulatory and optimization), which provides the introduction of a system of prompt and timely response to changes in the external and internal environment of an economic entity, as well as the alternation of algorithms for financial and managerial decisions based on their compliance with the built-in criteria for the effectiveness of financial policy and the use of a system of indicators for its assessment. Categorization system has been improved, as well as the scientific and applied staging of the quality standards implementation at the enterprises of the aviation complex, based on the principles of minimizing costs and risks in the quality management system. The development tendencies of the aviation industry were revealed and the analysis of sources and directions of financing the aviation enterprises of Ukraine was carried out; the financial processes improving the functioning of the aviation complex contracting organizations on the basis of economical production were defined; the approaches providing stimulation of aviation enterprises financial policy modernization were formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського