Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (648)Книжкові видання та компакт-диски (364)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРОШОВІ$<.>+<.>K=ПЕРЕКАЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Усачова К.С. 
Агіографічні та епічні інтертексти в прозі Наталени Королеви: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / К.С. Усачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано інтертекстуальність творчого доробку Н.Королеви. Виявлено й охарактеризовано чотири базові джерела її творів та визначено єдиний метатекст прози. Проведено системне дослідження художніх текстів письменниці, а також наявного в них автокоментаря. З'ясовано принципи використання сакральних (Святого Письма, агіографії), апокрифічних, історичних текстів, усних легенд і переказів як протекстів. Розкрито спільні та відмінні аспекти понять "легенда" та "переказ". Розглянуто особливості літературного та релігійного контекстів творчості авторки. Проаналізовано структурні та сюжетні особливості агіографії, що відрізняють її від інших жанрів. Сформульовано визначення поняття "агіографічний твір".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ=411.4)-4 Королева,Н.А. 534 + Ш5(411.4=4ЧЕХ)-4 Королева,Н.А. 534 +
Шифр НБУВ: РА359953

Рубрики:

      
2.

Переймивовк Т. А. 
Аудит звіту підприємства про рух грошових коштів: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. А. Переймивовк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано виділення рівнів об'єктів аудиту звіту про рух грошових коштів і вироблення переліку його завдань за обов'язкового й ініціативного аудиту на базі уточнення понять "грошові кошти", "грошовий обіг", "грошовий оборот" з урахуванням вимог щодо їх облікового відображення. Вдосконалено організаційне забезпечення технології здійснення аудиту звіту про рух грошових коштів шляхом уточнення послідовності дій аудитора з урахуванням положень МСА та вітчизняної практики здійснення аудиту. Розроблено модель методики обов'язкового аудиту звіту про рух гірошових коштів. Запропоновано програму ініціативного аудиту операцій з грошовими коштами й їх облікового, звітного відображення із розробленим пакетом робочих документів аудитора. Систематизовано показники економічного аналізу стану й ефективності використання грошових коштів підприємства. Розкрито перелік вимог щодо комп'ютерної програми для оптимізації аудиторської перевірки правильності здійснення та звітного відображення операцій з руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0-149.3-15
Шифр НБУВ: РА372878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дубенко Н.В. 
Бухгалтерський облік і контроль грошових коштів та розрахунків на державних підприємствах Міністерства аграрної політики України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.В. Дубенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення бухгалтерського обліку та контролю грошових коштів і розрахунків на державних підприємствах Міністерства аграрної політики України. Здійснено теоретичне та практичне дослідження проблемних питань відображення в бухгалтерському обліку операцій з грошовими коштами й розрахунками та проведення контролю за їх здійсненням. Розкрито зміст понять "грошові кошти", "розрахунки", "державний внутрішній фінансовий контроль", "внутрішній контроль", "внутрішній аудит". На підставі дослідження теоретико-методологічного та практичного аспектів обліку розрахунків проаналізовано розвиток їх форм. Показано вплив різних форм розрахунків на облікові процедури. Визначено найбільш ефективні форми (способи) розрахунків і запропоновано нововведення в сфері обліку розрахункових операцій. Обгрунтовано необхідність складання звіту про рух грошових коштів, показано можливість ефективного використання одержаної інформації. Проаналізовано грошові потоки державних підприємств Міністерства аграрної політики та запропоновано алгоритм їх дослідження. Наведено оцінку стану внутрішньогосподарського контролю операцій з грошовими коштами та розрахункам на підприємствах Міністерства аграрної політики України, запропоновано заходи щодо посилення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 +
Шифр НБУВ: РА346195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Оліфірова Ю.О. 
Бюджетування грошових коштів у системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.О. Оліфірова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Сформульовано методичні та практичні рекомендації щодо удосконалення процесів бюджетування грошових коштів у системі управління підприємством. На підставі використання системного та процесного підходів розроблено концепцію бюджетування грошових коштів підприємства. Розроблено теоретичні засади аналізу та вибору комплексу показників та бізнес-процесів бюджетування. Обгрунтовано процеси бюджетного планування з використанням функцій витрат. Розроблено моделі оптимізації залишків грошових коштів на рахунках підприємств, що базуються на методах Міллера та Орра, які дозволяють своєчасно використовувати та ефективно розміщувати тимчасово вільні грошові кошти. Розроблено механізм математико-статистичного аналізу відхилень між фактичними та бюджетними показниками, що дозволяє виявити такі з них, що випадають з загальної сукупності та вимагають більш детального вивчення. Досліджено існуючі методичні підходи щодо складання регламенту бюджетування, визначено його ризики та розроблено комплекс відповідних математико-статистичних та оптимізаційних моделей. Удосконалено економіко-організаційний механізм вровадження системи бюджетування грошових коштів підприємства, який забезпечує організаційно-інформаційну підтримку та оцінку економічної ефективності даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА342869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чернадчук В.Д. 
Відшкодування моральної шкоди при порушенні трудових прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Д. Чернадчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження існуючих у правовій літературі визначень поняття моральної шкоди запропоновано визначення моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав. Виділено активну та пасивну, просту та складну, первинну та похідну (вторинну) моральну шкоду . Визначено й обгрунтовано зміст специфічних властивостей моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав, які у своїй сукупності відбивають її своєрідність. Сформульовано визначення відповідальності власника або уповноваженого ним органу за заподіяну моральну шкоду як його моральної відповідальності, вираженої у грошовій або іншій матеріальній формі, яка має компенсаційно-штрафний характер, стягується на користь працівника та набуває чинності у випадку порушення його законних трудових прав. З'ясовано підстави, за яких власник не вважається винним у заподіянні моральної шкоди. Досліджено змішану форму вини та розроблено рекомендації щодо її впливу на визначення розміру заподіяної працівникові моральної шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х879(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА314127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стаканов Р.Д. 
Вплив трудової еміграції на макроекономічний розвиток України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Д. Стаканов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто переміщення робочої сили, запропоновано формулу розрахунку ефекту від міжнародної трудової міграції для країни походження. Визначено інституційні аспекти інтеграції України у світовий ринок праці, а також вплив трудової еміграції на стан національного ринку праці. Висвітлено обсяг і динаміку грошових надходжень в Україну від виробників за кордоном, досліджено напрямки вкладення одержаних коштів на батьківщині. Розраховано вплив грошових переказів на основні макроекономічні показники України, запропоновано шляхи оптимізації державного регулювання міграційних процесів на макроекономічну стратегію України за умов трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У9(4Укр)240.7 +
Шифр НБУВ: РА370901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Мельничук О.Ю. 
Врахування інженерно-геологічних умов при грошовій оцінці земель населених пунктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / О.Ю. Мельничук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітект. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду земельно-оціночних робіт показано нерозривність кадастру та грошової оцінки як інформаційної бази та складової частини державного земельного кадастру. Розроблено структурну модель інженерно-геологічних факторів грошової оцінки та класифікації характеристики інженерно-геологічних процесів і явищ. Обгрунтовано показники для їх врахування. Запропоновано математичну модель для прогнозування геодинамічних процесів. Установлено математичні залежності параметрів цих процесів у часі та просторі та динаміку грошової оцінки земель населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 +
Шифр НБУВ: РА325469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Побережна О.Ю. 
Гендерна своєрідність мовленнєвої діяльності російської мовної особистості: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О.Ю. Побережна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано, що гендерна дихотомія виявляється під впливом психофізіологічних і соціокультурних чинників. Визначено, що адекватність і повнота опису гендерної мовної особистості досягається завдяки врахуванню спрямованості мислення, зокрема, маскулінної, андрогінної, фемінінної, що виділяється в обох гендерах. Встановлено, що вивчення вторинних текстів переказу, анотації та перекладу репрезентує мовленнєву діяльність як реалізацію рецептивних і продуктивних способів мислення та дозволяє виявити єдність формальних і змістових преференцій мовної особистості залежно від її типу на різних рівнях мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70 + Ш100.42
Шифр НБУВ: РА371485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Свириденко К.В. 
Грошова оцінка сільськогосподарських угідь степової зони Криму та її використання для підвищення їх економічної ефективності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.В. Свириденко ; Півд. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення степової зони. Розглянуто питання використання результатів розрахунку прибутковості та грошової оцінки з метою визначення шляхів підвищення економічної ефективності експлуатації сільськогосподарських угідь. Удосконалено методику проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення за допомогою сучасних оперативних технологій. Обгрунтовано необхідність використання та удосконалення прибуткової методики для визначення грошової оцінки сільськогосподарських угідь, а також наближення термінології та понятійного апарату оцінки до міжнародних стандартів, доведено їх тісний зв'язок з класичними економічними теоріями. Розроблено основні аспекти удосконалення методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. За допомогою коригуючих коефіцієнтів ураховано такі особливості сільськогосподарського виробництва та технологій як динаміка врожайності зернових культур, наявність чистих парів, зміна зернових культур у сівозмінах. Запропоновано використання геоінформаційних технологій у грошовій оцінці. Виконано грошову оцінку сільськогосподарських угідь підприємств і проаналізовано їх прибутковість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)320-517 +
Шифр НБУВ: РА348131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Подцерковний О.П. 
Грошові зобов'язання учасників господарських відносин: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.П. Подцерковний ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано природу грошового зобов'язання учасників господарських відносин як окремого виду зобов'язань та субінституту господарського зобов'язального права, визначено статичні та динамічні складові системи даних зобов'язань. Досліджено специфічні чинники утвердження суспільного господарського порядку в сфері функціонування грошей. Проаналізовано особливості грошових зобов'язань держави та територіальних громад і в багаторівневих господарсько-фінансових системах. Розкрито зміст правової роботи з оперування грошовими зобов'язаннями як складової управління грошовими потоками господарської організації. Розроблено напрями удосконалення господарського законодавства з питань регулювання господарських грошових зобов'язань, зокрема, у сфері примусового стягнення боргів, застосування штрафних санкцій, процентів, валютних публічних обмежень, реалізації господарської компетенції публічних органів та суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.7 +
Шифр НБУВ: РА350937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хлевицька Т.Б. 
Грошові потоки в логістиці торговельних підприємств: сутність та механізми оптимізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / Т.Б. Хлевицька ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні підходи до формування грошових потоків торговельних підприємств на засадах логістики. Визначено суть, місце та роль грошових потоків у логістиці даних підприємств. Запропоновано методику вибору інформації для моніторингу логістичних грошових потоків. На підставі процесно-системного аналізу обгрунтовано стратегію логістичного управління та механізми оптимізації грошових потоків. Розроблено моделі прогнозування вхідних і вихідних потоків на базі мінімізації купівельної вартості товарів, логістичних витрат та циклів трансформації грошових потоків. Удосконалено систему критеріїв та показників оптимальності грошових потоків, що передбачає врахування чистого руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-591-93 +
Шифр НБУВ: РА339862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ясишена В. В. 
Грошові потоки підприємств швейної промисловості: облік, аналіз і аудит: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Ясишена ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання обліку, аналізу й аудиту грошових потоків (ГП) підприємств швейної промисловості. За результатами дослідження уточнено поняття "грошовий потік" і вдосконалено класифікацію ГП. Виокремлено зовнішні та внутрішні фактори негативного впливу на фінансово-господарську діяльність підприємства та процес формування ГП. Сформовано організаційні засади інформаційної бази для управління ГП. Розроблено форми відомостей аналітичного обліку курсових різниць на основі відкриття додаткових аналітичних рахунків за видами іноземних валют. Побудовано загальну модель руху ГП за центрами фінансової відповідальності швейних підприємств і розроблено форми внутрішньої звітності. Сформовано методику системного аналізу, яка базується на поетапному дослідженні руху ГП за допомогою застосування широкого спектра розрахункових показників. Запропоновано алгоритм проведення аудиту Звіту про рух грошових коштів, що дозволяє сконцентрувати увагу на найважливіших ділянках перевірки з метою покращання якості її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.651-149.3 + У052.9(4УКР)830.651-149.3 + У053.9(4УКР)306.51-93
Шифр НБУВ: РА382768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Паливода К.В. 
Грошові ресурси та фінансові механізми капітального інвестування у житлове будівництво: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / К.В. Паливода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено еволюцію інвестиційного процесу під впливом сутнісних змін грошей і розроблено механізми формування грошово-фінансових ресурсів на житлове будівництво. З'ясовано, що інвестиції втратили матеріальну основу та набули ірраціональних характеристик. Доведено, що матеріальну сутність зберігають капітальні інвестиції як вкладення у нарощування національного багатства. Показано, що можливість створення грошей зробила емісію інвестиційним джерелом. Доведено, що мобілізація власних інвестиційних коштів та їх спрямування у житлове будівництво здатні забезпечити стабільне економічне зростання в Україні, внутрішній ринок збуту для національного виробника, зайнятість працездатного населення та знизити зовнішньоекономічну залежність економіки. Обгрунтовано оптимальні механізми акумуляції грошових ресурсів та їх спрямування на будівництво житла в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56
Шифр НБУВ: РА372473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гайдуцький А.П. 
Грошові трансферти мігрантів у системі міжнародного ринку капіталу: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / А.П. Гайдуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито економічну сутність та класифікаційні характеристики грошових трансферів. Досліджено стан інституційного забезпечення ринку міграційного капіталу. З'ясовано роль спеціалізованих і поштових систем і причини поширення неофіційних каналів грошових трансферів. Виявлено взаємозалежність їх легалізації та розвитку банківської системи. Розкрито вплив міграційного капіталу на людський, соціальний та економічний розвиток домогосподарств мігрантів і країн-донорів робочої сили, стабілізацію в них макроекономічних процесів. Розкрито особливості формування та функціонування міграційного капіталу в Україні. Запропоновано організаційно-економічні механізми формалізації міграційного капіталу, способи стимулювання використання його з метою соціально-економічного розвитку на батьківщині мігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407-93 + У9(4УКР)240.7-93
Шифр НБУВ: РА373878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Носов О. Ю. 
Державне регулювання грошової системи в трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. Ю. Носов ; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний та методологічний аналіз державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці з використанням досягнень західної та вітчизняної монетарної й інших теорій. На основі статистичного аналізу досліджено тенденції розвитку монетарної сфери та з'ясовано найсуттєвіші зв'язки, що дозволяє виокремити певні моделі грошових систем і запропоновано методи й інструменти їх регулювання. Окреслено принципи класифікації грошових систем, а також досліджено основні напрями їх еволюції в транзитивних економіках. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці, здійснено комплексний аналіз монетарних процесів і пошук ефективної моделі грошової системи. Встановлено, що перехід до прямого таргетування інфляції передбачає вихід за межі концептуальної одномірності та використання всього арсеналу грошово-кредитного регулювання. Досліджено трансмісійні механізми державного регулювання й їх вплив на монетарну сферу та національну економіку. Проаналізовано наслідки глобальної фінансово-економічної кризи в економіці України й її грошовій системі, а також запропоновано основні напрямки їх подолання. Розроблено методологію та критерії оцінки ефективності державного регулювання грошових систем в економіці України та механізми її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА383909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Павленко І.Я. 
Динаміка функціонування усної епічної традиції (на матеріалі Нижньої Наддніпрянщини): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.07 / І.Я. Павленко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 33 с. — укp.

Уперше на матеріалі фольклорних записів XVIII - початку XXI ст. проведено багатоаспектний аналіз характеру функціонування усної епічної традиції та її регіональної специфіки. Висвітлено основні шляхи трансляції фольклорної спадщини Запорожжя, характер зміни жанрової картини світу в легендах і переказах регіону. Проаналізовано соціально-утопічні, соціогонічні мотиви в усній прозі Нижньої Наддніпрянщини, динаміку змін топонімічних мотивів. Досліджено специфічні особливості історичних пісень Запорожжя, характер трансформації традиційних для Запорожжя пісенних творів у посткозацький період, сучасний стан прозової та історикопісенної традиції на теренах колишнього Дніпрового Низу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш201.31 + Ш3(4УКР)-61 +
Шифр НБУВ: РА365195

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Венедіктова І.В. 
Договір довірчого управління майном як форма реалізації правового інституту довірчого управління майном в Україні: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Венедіктова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичне обгрунтування існування правового інституту довірчого управління майном і визначено його відмінність від аналогічних конструкцій в цивільному праві України. Розглянуто соціально-правові й економічні передумови виникнення цього інституту, сфера його застосування. З'ясовано переваги й недоліки інституту довірчого управління майном у порівнянні з альтернативними конструкціями по управлінню майном. Запропоновано авторське поняття договору довірчого управління майном. Обговорено предмет, суб'єктивний склад договору, права й обов'язки сторін, правові наслідки невиконання (неналежного виконання) умов договору й підстави дострокового припинення його дії. Уперше визначено поняття управління як цивільно-правової категорії. Запропоновано ввести до кола об'єктів довірчого управління майном грошові кошти, валютні цінності й розробити специфічний механізм управління ними в межах структури довірчого управління майном. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)114 + Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА327842

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сакура С.С. 
Жуковський і англійські романтики: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.05 / С.С. Сакура ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше в повному обсязі проаналізовано діяльність Жуковського як перекладача англійських романтиків, істотно розширено уявлення про творчу історію окремих перекладів (балад, романтичних поем), а також їх місце і роль у російській літературі. На прикладі перекладів з Р.Сауті, Д.Байрона, В.Скотта, Т.Мура показано системний характер змін і доповнень, внесених у перекладені тексти, що дозволило значно доповнити уявлення про творчий метод поета та обгрунтувати правомірність розгляду його переказів серед оригінальних творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.2 + Ш407.3(4РОС)5 д Жуковський,В.А. + Ш5(4ВЕЛ)-324 + Ш5(4РОС)5-4 Жуковський,В.А. 418.3 +
Шифр НБУВ: РА327916

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
20.

Поцелуйко А.Б. 
Загальноіндоєвропейські міфологічно-релігійні архетипи та їх вияв в українській духовній традиції: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / А.Б. Поцелуйко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Проаналізовано індоєвропейські соціофункціональні архетипи, досліджено загальноіндоєвропейські міфологеми у рефлексії української фольклорної традиції та оригінальні українські міфологеми у контексті загальноіндоєвропейського міфологічного фонду. Установлено, що українські народні думи як органічна складова індоєвропейської народноепічної традиції відбивають загальноіндоєвропейські міфоепічні теми: протиставлення етики героїзму етиці користі (мотив самогубства народів), трьох гріхів воїна. Зазначено, що в українських переказах простежується загальноіндоєвропейська міфоепічна тема "міжфункціонального конфлікту", у масиві українського фольклору - релікти релігійно-міфологічних феноменів, що знаходять численні індоєвропейські паралелі: ковальський варіант основного індоєвропейського міфу, культи священого царя-мага, амбівалетного божества та священного напою, а також уявлення про "магічний жанр".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.364 + Э3-103.64 + Э3-421.1 +
Шифр НБУВ: РА333219

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського