Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (65)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЄТУ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Возна О.Є. 
Екзогенна регуляція метаболізму вуглеводів мікробною популяцією рубця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.Є. Возна ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено мікробний метаболізм у шлунково-інтестинальному тракті жуйних тварин та субстратно-ерготропної біотехнології конструювання рубцево-інтермедіаторного анаболізму. Встановлено високий рівень мікробного метаболізму у рубці, сітці, книжці, сліпій і прямій. У сліпій і прямій кишках показники мікробної ферментації близькі до рубцевої. Для дорослих бичків (у порівнянні з коровами) більш характерною є підвищена продукція сумарної кількості ЛЖК із збільшеним відсотком пропіонату. Найвідчутнішу дію на рубцево-інтермедіарний метаболізм телят у період росту проявляють домішки йонофору (0,5 мг/кг живої маси в добу) у разі переходу на рослинну дієту. За умов підвищеного рівня в раціоні корів легкозброджуваних джерел азоту - ріпакового шроту і сечовини у домішці цеоліту (0,5 г/кг живої маси за добу) нормалізують процеси аміакоутворення у травній системі. У порівнянні з важкодоступними (багатими на клітковину) вуглеводами згодовування легкодоступних біосубстратів (крохмалистих концентратів) підвищує відсоток пропіонату у молярному співвідношенні (C3) - на 10 % і змінює молярні пропорції C2:C3:C4 з 59,1:31,2:9,7 на 50,4:40,9:8,7 та підвищує прирости живої маси бичків - 30 % (1064 г проти 802 г). Встановлено, що правильне поєднання джерел крохмалю ріпакового та соєвого шротів, сечовини з цеолітом у складі гранул суттєво посилює анаболічні процеси та середньодобові прирости бичків на відгодівлі (1196 г проти 1101 г або на 8,6 %), а додаткове введення в рубець болюсів з монензином (120 - 150 мг/гол/добу) дає змогу підняти їх до максимуму (1270 проти 1101 г або на 15,3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*734.237 +
Шифр НБУВ: РА322448

      
2.

Карпенко В.Г. 
Особливості процесів адаптації та стану основних ланок гомеостазу в системі "мати - плацента - плід" при пізніх гестозах та анеміях вагітних: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Карпенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 33 с. — укp.

Розглянуто умови життя та праці жінок та їх чоловіків, визначено вміст мікроелементів у волоссі вагітних жінок, плаценті та спермі їх чоловіків. Проведено клініко-біохімічні, гормональні, імунологічні та гістоімуноморфологічні дослідження, за результатами яких надано комплексну оцінку головних ланок гомеостазу у системі "мати - плацента - плід" у випадку патології. Визначено погіршення стану внутрішньоутробного плода, виснаження системи адаптації та дисбаланс в усіх ланках гомеостазу вагітної, що вивчалися, у разі гестоза та анемії, а також негативний вплив патології на стан внутрішньоутробного плоду та стан дитини у віддалений період - 9-річних дітей. Встановлено, що використання рекомендованих комплексних схем профілактики та лікування, які включали фізичні вправи, психоемоційне розвантаження, дієту, фітоестрогени, фітоантианемічні препарати на препарат "Віта-мелатонін" сприятливо впливає на перебіг вагітності та пологів у жінок з патологією, знижує ризик розвитку патології у разі профілактичного застосування рекомендованої терапії у групах ризику, а це призводить до зменшення перинальних та материнських втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216 +
Шифр НБУВ: РА322254

Рубрики:

      
3.

Приходько В.О. 
Патогенетичне обгрунтування принципів профілактики дермато-респіраторного синдрому у дітей з атопічним дерматитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.О. Приходько ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено системний аналіз чинників, які мають значення у розвитку бронхіальної астми в дітей з атопічним дерматитом, за результатами математичного моделювання розроблено таблицю диференційованого прогнозування розвитку дермато-респіраторного синдрому (ДРС). Вивчено вікові особливості етіологічної еволюції сенсибілізації, стану імунної та вегетативної систем у дітей з ДРС, а також ефективність застосування циклоферону в дітей з атопічним дерматитом в дітей з груп ризику. Встановлено, що за умов застосування препарату зменшується кількість випадків гострої респіраторної вірусної інфекції, збільшується термін міжрецидивних проміжків, прискорюється трансформація шкірного процесу. За результатами вивчення імунного статусу виявлено зміни показників, що проявляється збільшенням кількості CD3+, CD4+, CD8+, CD16+ клітин, фагоцитуючих нейтрофілів, зменшенням експресії CD23+ клітин, зниженням рівня імуноголобуліну E та інтерлейкіну-4 в сироватці крові. Патогенетично обгрунтовано та розроблено комплексну систему диспансерного спостереження дітей з атопічним дерматитом з використанням привентивного реабілітаційного комплексу призначень, який включає гіпоалергенний побут, індивідуальну гіпоалергенну дієту, загальнооздоровчі заходи, диференційовану імунокоригувальну терапію. Розроблено критерії для включення цикроферону в комплексну лікувально-профілактичну програму для дітей з атопічним дерматитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р11(4УКР)442.8 +
Шифр НБУВ: РА322444

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського