Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (292)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)442.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Уська В.Р. 
Вплив освітньої програми на ефективність лікування бронхіальної астми в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Р. Уська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для лікування бронхіальної астми застосовано удосконалену методику комплексної освітньої програми для дітей, батьків і медиків, яка передбачає навчання в "астма-школі", надання індивідуалізованої психологічної допомоги пацієнтам та їх сім'ям і проведення спеціальних заходів фізичної реабілітації. У комплекс фізичної реаблітації включено спеціально розроблений спосіб постурального дренажу та конкретних маніпуляційних втручань (перкусії лікувальної, вібрації, мануального стискання грудної клітки з форсованим видихом, спружинення ребер з покашлюванням, ротації у положенні лежачи на боці, піднімання знизу в положенні лежачи на спині). Обсяг психологічної допомоги хворим та їх сім'ям призначено індивідуально на піставі аналізу психоемоційного статусу пацієнта, для її реалізації застосовано проективні методики і сімейні бесіди. З метою оцінювання ефективності комплексної освітньої програми проведено системний динамічний аналіз показників перебігу хвороби (денних і нічних симптомів, нічних пробуджень через астму; частоти загострень, госпіталізацій та екстрених звернень за медичною допомогою; кількості пропущених днів навчання у школі/дитсадку) та дослідження якості життя пацієнтів з додержанням ними схеми призначеної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р11(4УКР)442.841 +
Шифр НБУВ: РА357763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Агарков О.В. 
Закономірності формування, фактори ризику та заходи щодо профілактики травматизму підлітків в умовах урбанізованого регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Агарков ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів довгострокового вивчення установлено загальні закономірності динаміки, рівня та структури травматизму, а саме: хвильовий характер, наявність сталих максимумів і мінімумів динаміки, поділ травматизму на 5 статистично вірогідних рівнів (низький, середній, вище за середній, високий, дуже високий), залежність динаміки, рівня та структури травматизму від екологічних і соціальних факторів, психологічної напруги у суспільстві, психо-типологічні особливості та загальний рівень здоров'я підлітків, стійкі рангові рівні у структурі та провідна роль у формуванні рівня травматизму побутових і вуличних травм. Проведено рангову класифікацію ступеня травмонебезпечності факторів ризику побутового, спортивного та вуличного травматизму підлітків. Установлено головні фактори ризику побутового та вуличного травматизму підлітків, що зумовлюють його підвищення за умов урбанізованого регіону. Уточнено, розвинуто та класифіковано за ступенем травмонебезпечності та результативності фактори ризику спортивного травматизму підлітків. Установлено критеріальні величини частоти виникнення різних видів травматизму серед підлітків. Розроблено його кількісні та якісні стандарти. З'ясовано інгібіторну роль екологічних ксенобіотиків у регенеративних процесах кістково-м'язової системи. Обгрунтовано комп'ютеризовані клініко-статистичні критерії тяжкості та клінічної динаміки черепно-мозкових травм. Створено комп'ютерну програму системного вивчення черепно-мозкового травматизму. Сформульовано принципи профілактики травматизму підлітків за умов урбанізованого регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.845.8 +
Шифр НБУВ: РА358102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гавриленко М.А. 
Застосування синбіотиків у комплексі профілактичних засобів у дошкільнят з карієсом зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Гавриленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано проведення профілактики та лікування карієсу зубів у дітей віком 3-х - 6-ти років, ускладненого дисбіозом порожнини рота, за використання фторовмісних препаратів і препаратів-синбіотиків. За результатами обстежень даних дітей м.Запоріжжя установлено, що з віком поширеність та інтенсивність карієсу зубів збільшується у 2 раза, за цього індекс ВОЗ НІК збільшився на 22,0 %, до 60 % каріозних порожнин локалізується на карієсімунних апроксимальних поверхнях. Проведено експериментальні дослідження, вивчено ефективність дії певних складових запропонованого комплексу, а також за умов їх сполученого використання. За клінічних умов дитячої стоматології за сумісного застосування фторовмісних препаратів і синбіотиків за 2 роки спостережень редукція карієсу становила 63,6 %, стабільно нормалізувалися пародонтальні та гігієнічні індекси, рівень обсіменіння порожнини рота та ступінь дисбактеріозу, біохімічні параметри ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Назарук Р.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів при ураженні твердих тканин зубів важкими металами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.М. Назарук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу карієсу зубів у дітей, які проживають на територіях з підвищеним рівнем важких металів у довкіллі, розроблено комплекс засобів лікування та профілактики даної патології. На підставі результатів обстеження 613-ти школярів встановлено, що характерними рисами каріозного процесу у дітей, які проживають в екологічно несприятливих районах, є високий рівень його поширеності та інтенсивності, більша питома вага зубів з ускладненим перебігом захворювання, а також значна кількість видалених постійних зубів. Досліджено елементний склад зразків волосся у обстежуваних дітей і виявлено достовірно вищий рівень важких металів та дисбаланс есенційних елементів у школярів з населених пунктів умовно забрудненої зони. Розроблено й апробовано новий метод профілактики карієсу зубів, що передбачає: корекцію харчування, застосування "Ентеросгеля", "Мульти-табсу Школяр", герметизацію фісур, дотримання гігієнти та полоскання ротової порожнини еліксиром "Colgate Total Plax".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Носкова Г.П. 
Клініко-епідеміологічна характеристика синдрому жорстокого поводження з дітьми на моделі Одеського регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.П. Носкова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено епідеміологію, клінічні особливості, фактори ризику синдрому жорстокого поводження з дітьми, а також психологічні проблеми та питання психологічної підтримки дітей, постраждалих від насильства. Показано зв'язок синдрому жорстокого поводження з дітьми з соціально-економічним станом родини, особистістю батьків і особистістю дитини. Проаналізовано психологічні проблеми та аспект психологічної реабілітації дітей - жертв жорстокого поводження. Запропоновано засіб прогнозування ризику синдрому жорстокого поводження з дітьми з використанням рівняння логістичної регресії. Обгрунтовано профілактичні заходи щодо зменшення кількості випадків синдрому жорстокого поводження з дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861 + Ю956-994-06-734 + Ю956-998 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА364708

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Єрохіна О.І. 
Клініко-патогенетичні аспекти йододефіцитних захворювань у дітей шкільного віку в умовах легкої йодної ендемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.І. Єрохіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення клініко-патогенетичних особливостей ураження органів і систем організму дітей за умов йодної ендемії на різних етапах формування патологічних станів обгрунтовано новий підхід до вирішення актуальної задачі сучасної педіатрії - підвищення ефективності лікувально-профілактичних заходів у дітей з йододефіцитними захворюваннями. Одержано дані про стан йодної ендемії на Луганщині за критеріями ВООЗ і вивчено структуру йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) у дітей. Визначено легкий ступінь тяжкості йодного дефіциту за рівнем йодурії та високий рівень частоти цих захворювань у дітей різних вікових груп, що зумовлено впливом інших зобогенних факторів на формування ендемічного процесу в регіоні. Доведено наявність функціональних змін гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з різним ступенем структурних змін щитовидної залози (ЩЗ) за умов йододефіциту, визначено їх вікові та статеві особливості. Виявлено взаємозв'язок між розвитком ендемічного зобу та функціональним станом серцево-судинної та вегетативної нервової системи. Установлено, що відсутність компенсації йодного дефіциту в молодшому шкільному віці зумовлює прогресування патології ЩЗ у підлітковому з розвитком субклінічного гіпотиреозу та маніфестацією структурних змін у залозі на фоні підвищення рівня стресового стану та психоемоційних розладів, зростання кількості випадків серцево-судинної патології. Доведено, що тривала наявність йодного дефіциту у харчуванні дітей регіону призводить до порушень інтелектуального розвитку в дітей з ендемічним зобом і в їх однолітків без видимих проявів йододефіцитних захворювань. Одержано та систематизовано прогностично значущі медико-соціальні індикатори розвитку зобу та його ускладнень у дітей за умов легкої йодної ендемії та маркери вузлової патології ЩЗ. На підставі виявлених критеріїв розроблено алгоритм індивідуального прогнозування ймовірності виникнення та прогресування патології ЩЗ у дітей. Розроблено науково обгрунтовану, адаптовану до умов регіону, автоматизовану програму "Система підтримки прийняття лікарських рішень для діагностики, лікування та медико-соціального моніторингу дітей і підлітків з йододефіцитними захворюваннями".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8 + Р733.415.12-3 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА357295

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Коренюк О.С. 
Клінічні, метаболічні та функціональні особливості стану органів дихання у дітей з повторними респіраторними захворюваннями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.С. Коренюк ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені результати дослідження імунної, антиоксидантної, респіраторної систем у дітей з повторними респіраторними захворюваннями (повторні ГРВІ, рецидивуючі бронхіти, респіраторні алергози). Вивчені особливості ліпідної структури клітинних мембран і конденсату видихуваного повітря. Встановлено вплив метаболічних порушень в сурфактантній системі на стан функції зовнішнього дихання. Визначені провідні фактори ризику з формування рецидивуючої респіраторної патології в групі ЧХД. Розроблені прогностичні таблиці для виділення груп ризику. Запропоновані реабілітаційні комплекси для дітей з повторними респіраторними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)442.841

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Паламар І.В. 
Медико-соціальна характеристика інвалідності дітей з хворобами нервової системи та удосконалення регіональної системи її профілактики і реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.В. Паламар ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Висвітлено проблему дитячої інвалідності, яка є однією з найгостріших не лише в охороні здоров'я, але й у соціальній політиці суспільства. На підставі проведених досліджень здійснено комплексне вивчення проблеми щодо стану та динаміки дитячої інвалідності Вінницької області за період 1994 - 2002 рр., її розповсюдженості та структури, причин, вікових і територіальних особливостей. Охарактеризовано медико-соціальні контингенти дітей-інвалідів з хворобами нервової системи, умови їх життя та стан здоров'я. Проведено порівняльний аналіз серед мешканців міської та сільської місцевості. З використанням факторного аналізу визначено провідні медико-біологічні, медико-організаційні та соціальні ризик-чинники, які мали місце в групі дітей з дитячим церебральним паралічем. Встановлено основні проблеми існуючої системи реабілітації дітей-інвалідів з хворобами нервової системи. Удосконалено та впроваджено науково-обгрунтовану регіональну, міжгалузеву систему довготривалої (від народження до зрілого віку), комплексної реабілітації таких дітей. Показано, що впровадження системи розроблених заходів дозволило покращити показники якості життя дітей-інвалідів, а також знизити показник інвалідності дітей від хвороб нервової системи на 30%, від дитячого церебрального паралічу - на 35%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)339.61 + Р11(4УКР)442.861 +
Шифр НБУВ: РА349633

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чумак Л. І. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Л. І. Чумак ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Науково-обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику охорони здоров'я оптимізовану систему управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом (ЦД). Запропоновано оптимізацію системи управління якістю медичної допомоги дітям з ЦД, яка передбачає стандартизацію, управління ресурсами, технологією та результатом для раціонального використання ресурсів охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р11(4УКР)442.841
Шифр НБУВ: РА375688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Парамонов З.М. 
Наукове обгрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / З.М. Парамонов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Визначено особливості динаміки змін у стані здоров'я дитячого та підліткового населення, що стало підставою для обгрунтування та реалізації шляхів екстенсивно-кількісної трансформації до якісно-змістовної діяльності закладів охорони здоров'я. Встановлено доцільність поєднаного медико-гігієнічного захисту означених контингентів з метою об'єктивізації моніторингу проблем здоров'я та управлінських рішень щодо служб, які потребують першочергового розвитку та контролю за використанням ресурсів. Доведено залежність здоров'я дітей і підлітків (захворюваності, повікової смертності, фізичного розвитку) від рівнів внутрішнього опромінення, досліджено шляхи формування цього показника в ланці "грунтово-водні комплекси - продукти харчування - організм". Обгрунтовано програмно-цільові реабілітаційні заходи та використання їх у створеній місцевій мережі лікувально-санаторних центрів радіаційного захисту. Запропоновано багатоаспектну регіональну систему медичного забезпечення дитячого та підліткового населення з визначенням пріоритетних напрямків реалізації та опрацювання оптимальних варіантів ситуаційного, оперативного, стратегічно-цільового управління реабілітаційними заходами регулювання відхилень та корекції недоліків в її функціонуванні, що обумовлювались обставинами внутрішнього або зовнішнього змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8к
Шифр НБУВ: РА308454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Садов'як І.Д. 
Наукове обгрунтування системи профілактики порушень репродуктивної функції жінок і здоров'я дітей в умовах ендемічного регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Д. Садов'як ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Виявлено особливості реальної поширеності дифузного нетоксичного зоба та іншої тиреоїдної патології у школярів пубертатного віку в ендемічному регіоні та встановлено взаємозалежність між наявністю патології щитовидної залози та порушенням репродуктивної функції в жінок дослідженого регіону. Науково обгрунтовано та розроблено якісно нову систему профілактики таких порушень у жінок і збереження зоров'я дітей, що мешкають за умов йодного дефіциту, складовими якої є традиційні елементи (ендокринологічні кабінети, відділення, диспансери, науково-дослідні установи) та принципово нові - створений вперше в Україні на базі Коломийської центральної районної лікарні Івано-Франківської області спеціалізований Центр профілактики та лікування йододефіцитних захворювань, діяльність якого забезпечує здійснення профілактичних заходів і медико-санітарної допомоги за замкнутим циклом - з моменту народження дитини та закінчуючи її репродуктивним віком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р11(4УКР)442.841 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА357810

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Маменко 
Наукове обгрунтування та розробка програми моніторингу, профілактики та лікування йодо- та залізодефіцитних станів у дітей: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Марина Євгеніївна Маменко ; ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України". — К., 2009. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-5 + Р733.415.12-5 + Р11(4УКР)442.8
Шифр НБУВ: РА365767

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Коляденко Н.В. 
Обгрунтування та розробка системи медико-соціальної реабілітації дітей із порушеннями психічного здоров'я: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Н.В. Коляденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Вивчено фактори, які впливають на формування психічного здоров'я дітей. Обгрунтовано та розроблено якісно нову систему медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я. Установлено роль факторів фізичного, соціального та духовного здоров'я та розвитку психічних захворювань у дитячому віці. З урахуванням параметрів функціонального діагнозу визначено фактори, що відіграють провідну роль у формуванні порушень психічного здоров'я дітей. Розроблено та впроваджено способи лікування, реабілітації, психотерапії як елементи системи медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я. Підтверджено його покращання завдяки впровадженню запропонованих результатів лікування зазначених захворювань. Обгрунтовано та розроблено якісно нову систему медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я на базі цілісного трихотомічного розуміння людської особистості, комплексного мультидисциплінарного підходу з урахуванням параметрів функціонального діагнозу та вікових психофізіологічних особливостей дитини, що забезпечує позитивний вплив на показники якості лікувально-реабілітаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861 +
Шифр НБУВ: РА362709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іванова Т. П. 
Обгрунтування управління системою оцінки якості надання медичної допомоги дітям в умовах багатопрофільної лікарні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / Т. П. Іванова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено й обгрунтовано взаємозв'язок між основними показниками діяльності багатопрофільної лікарні, комплексними оцінками стану пацієнтів і задоволеністю наданою медичною допомогою. Вперше розроблено класифікацію методів оцінювання якості медичної допомоги (ЯМД) і класифікацію показників ЯМД дітям за умов багатопрофільної лікарні. Сформульовано інформаційну стратегію застосування індикаторів надання ЯМД на рівні лікаря, лікувального підрозділу, закладу в цілому. Визначено новий підхід оцінювання ЯМД на базі інформаційних технологій, об'єктно-, суб'єктно- та процесно-орієнтованих систем. Вперше запропоновано методику опитування пацієнтів багатопрофільної лікарні для динамічного комп'ютерного аналізу оцінювання ЯМД на основі забезпечення валідності інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8
Шифр НБУВ: РА380102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Майнич Ю. В. 
Оптимізація лікарського забезпечення дітей з інфекційними захворюваннями: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / Ю. В. Майнич ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й апробовано методику системного аналізу інтеграції медичної та фармацевтичної допомоги дітям із використанням коефіцієнта забезпеченості профільними медичними та спеціалізованими аптеками у семи областях Західної України. Виділено сукупність готових лікарських засобів, які рекомендуються для безвідмовного лікарського забезпечення дітей у аптеках. Обгрунтовано структуру стандарту інформаційного забезпечення про дитячі лікарські засоби, для створення Формуляра для дітей в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.851
Шифр НБУВ: РА372992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Єлагін В.В. 
Особливості стану здоров'я дітей та підлітків, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, та наукове обгрунтування потреби в амбулаторно-поліклінічному медичному забезпеченні (на прикладі Київської області): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Єлагін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження стану здоров'я, фізичного розвитку, гіпофізарно-тиреоїдної системи дітей Київщини, які проживають в радіаційно забруднених контрольованих районах, евакуйованих з м.Прип'яті (Ватутінський район), з урахуванням променевого навантаження на щитовидну залозу, вміст йоду в організмі. Проаналізовано забезпеченість населення амбулаторно-поліклінічною допомогою та лікарськими кадрами, в т.ч. спеціалістами (ендокринологами, гематологами, онкологами та ін.) відповідно до їх кваліфікації. Вперше розроблено та науково обгрунтовано комплекс соціально-гігієнічних та медико-організаційних заходів щодо покращання здоров'я дітей та підлітків, які тривалий час перебували в районах дії малих доз радіації, у зв'зку з аварією на Чорнобильській АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8
Шифр НБУВ: РА309016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Приходько В.О. 
Патогенетичне обгрунтування принципів профілактики дермато-респіраторного синдрому у дітей з атопічним дерматитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.О. Приходько ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено системний аналіз чинників, які мають значення у розвитку бронхіальної астми в дітей з атопічним дерматитом, за результатами математичного моделювання розроблено таблицю диференційованого прогнозування розвитку дермато-респіраторного синдрому (ДРС). Вивчено вікові особливості етіологічної еволюції сенсибілізації, стану імунної та вегетативної систем у дітей з ДРС, а також ефективність застосування циклоферону в дітей з атопічним дерматитом в дітей з груп ризику. Встановлено, що за умов застосування препарату зменшується кількість випадків гострої респіраторної вірусної інфекції, збільшується термін міжрецидивних проміжків, прискорюється трансформація шкірного процесу. За результатами вивчення імунного статусу виявлено зміни показників, що проявляється збільшенням кількості CD3+, CD4+, CD8+, CD16+ клітин, фагоцитуючих нейтрофілів, зменшенням експресії CD23+ клітин, зниженням рівня імуноголобуліну E та інтерлейкіну-4 в сироватці крові. Патогенетично обгрунтовано та розроблено комплексну систему диспансерного спостереження дітей з атопічним дерматитом з використанням привентивного реабілітаційного комплексу призначень, який включає гіпоалергенний побут, індивідуальну гіпоалергенну дієту, загальнооздоровчі заходи, диференційовану імунокоригувальну терапію. Розроблено критерії для включення цикроферону в комплексну лікувально-профілактичну програму для дітей з атопічним дерматитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р11(4УКР)442.8 +
Шифр НБУВ: РА322444

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Корнієнко Л.В. 
Стан стоматологічного здоров'я у дітей з хронічними вірусними гепатитами та шляхи корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Корнієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено фактори ризику стоматологічного здоров'я та визначено особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у дітей з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ). Доведено роль порушень реологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, мікроекології порожнини рота та нижніх відділів травного каналу у формуванні факторів ризику стоматологічного здоров'я у даної категорії пацієнтів. Вперше у дітей, хворих на ХВГ, встановлено високі показники прямих кореляційних зв'язків між обтяженістю факторів ризику стоматологічного здоров'я та рівнем ендогенної інтоксикації, ступенем дисбактеріозу слизової оболонки порожнини рота і дистальних відділів травного каналу. Вперше встановлено зв'язок між показниками стану стоматологічного здоров'я, інтенсивністю ендотоксикозу та станом системи колонізаційної резистентності порожнини рота дітей, хворих на ХВГ. Доведено наявність причинно-наслідкового зв'язку ендогенної інтоксикації та формування ангулярного хейліту внаслідок порушень детоксикаційної функції печінки, нагромадження токсичних продуктів метаболізму в тканинах і декомпенсації природної системи виведення токсинів у дітей з ХВГ. На підставі аналізу результатів клініко-лабораторного дослідження розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який сприяє відновленню властивостей ротової рідини, стану колонізаційної резистентності порожнини рота, дезінтоксикації та зменшенню виразності клінічних проявів стоматологічних захворювань і спрямований на зниження впливу факторів ризику та підвищення рівня стоматологічного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р11(4УКР)442.866 + Р733.514.16 + Р733.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363215

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського