Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (287)Книжкові видання та компакт-диски (75)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДВОРЯНСЬК$<.>+<.>K=САДИБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маланюк В.Я. 
Архітектурно-композиційні закономірності садибно-паркових утворень Київщини кінця XVIII - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.Я. Маланюк ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено еволюцію садибно-паркового будівництва на Київщині наприкінці XVIII - початку XX ст. Визначено ахітектурно-композиційні закономірності побудови садибно-паркових утворень. Виявлено та проаналізовано історико-соціальні передумови й основні чинники виникнення, формування та розвитку садибних комплексів. Визначено регіональні особливості резиденційного зодчества та принципи садибного паркобудування, притаманні Київському регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118.3(4УКР-4К)5 + Щ110.5 +
Шифр НБУВ: РА350084

Рубрики:

      
2.

Соснова Н.С. 
Архітектурно-ландшафтний уклад садибно-паркових комплексів Галичини (кінця ХVІІІ - початку ХХ століть): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.С. Соснова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 21 с. — укp.

Виявлено та введено до реєстру 281 садибно-парковий комплекс кінця XVIII ст. та 450 - середини XIX ст., що дало змогу доповнити загальну картину розвитку європейського садово-паркового мистецтва та визначити особливості творення ландшафтної архітектури Галичини. Вперше введено до наукового обігу документальні плани садибно-паркових комплексів сіл Галичини середини XIX ст. (116 об'єктів). Розкрито закономірності функціонального формування простору садибно-паркового комплексу та його залежність від ландшафтної ситуації. Виявлено особливості формування архітектурно-ландшафтного укладу садибно-паркових комплексів Галичини кінця XVIII - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5 + Щ118.3(4УКР331)5 +
Шифр НБУВ: РА323286

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Войко Н.Ю. 
Архітектурно-планувальне перетворення районів садибної забудови: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / Н.Ю. Войко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Проведений аналіз містобудівної політики та світового досвіду проектування малоповерхової садибної забудови за попередні роки. Розглянуті питання, пов'язані з методологією проектування, з урахуванням специфіки малоповерхового будівництва в нових соціально-економічних умовах. Описаний новий методичний підхід до реконструкції забудови, який враховує принципи і засоби планувальної організації. Розроблена нормативно-цільова модель малоповерхової садибної забудови, принципи, методи і моделі процесу проектування таких районів з метою постановки задачі формування варіантів проектних рішень в умовах автоматизованого проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22

      
4.

Красильнікова Л.І. 
Будівлі салтово-маяцької культури степового Наддінців'я: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Л.І. Красильнікова ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Визначено типи та види будівель, що існували в степовому регіоні Наддінців'я в другій половині VIII - на початку Х ст. з урахуванням впливу природно-географічного середовища та за обставин переходу від кочевого до осілого господарства. На підставі аналізу будівель визначено напрямки господарської діяльності, ступінь осілості, вплив традицій інших етносів на архітектурно-будівельну справу населення салтово-маяцької культури (СМК), що перебувало в степовій зоні. На підставі всього комплексу археологічних матеріалів обгрунтовано етнічну неоднорідність населення СМК, доведено, що переважаючим етнічним ядром на даний період залишалися проболгари. Проаналізовано будівельно-архітектурну еволюцію від юртоподібних (VIII ст.) до стаціонарних квадратно-прямокутних будівель (IX - початок Х ст.), а також особливості формування садиб, що уособлювали індивідуально-господарську форму сімейної власності. Вияснено обставини загибелі населення СМК на початку Х ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.11 +
Шифр НБУВ: РА336731

Рубрики:

      
5.

Казначеєва Л.М. 
Волинське дворянське зібрання (1796 - 1917): функції, структура, участь у системі органів влади: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Казначеєва ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, законодавчих актів і наукової літератури розкрито історію Волинського дворянського зібрання, його трансформацію з самоврядної станової корпоративної інституції, основні властивості якої були сформовані у річпосполитській традиції, до інституції, підпорядкованої державним інтересам Російської імперії. Узагальнено значний матеріал про зміни його структури та складу, функцій, прав і повноважень, обмеження участі зібрання у системі органів влади. З'ясовано механізми та технології усунення зібрання від правління губернією, серед яких - позбавлення виборчого права, русифікація кадрового складу станових і державних установ. Звуження прав місцевих дворянських інституцій мало прояв у забороні депутатському зібранню видавати свідоцтва про належність до привілейованого стану, а згодом - ревізії його діяльності. Найголовнішим заходом стала заборона проведення Волинського дворянського зібрання та виборів. Доведено, що губернське дворянське зібрання використовувалося місцевою знаттю як вагомий засіб для збереження та відстоювання їх корпоративних прав. Зроблено висновок, що держава, втручаючись у формування його соціоетнічного складу, роз'єднувала шляхетську солідарність і підпорядкувала місцеве дворянство імперським завданням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4/5-286 +
Шифр НБУВ: РА356980

Рубрики:

      
6.

Шахрай Т.О. 
Господарська, громадсько-політична та культурна діяльність дворян і поміщиків Волині наприкінці ХІХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.О. Шахрай ; Черкас. Нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії, шляхом введення до наукового обігу значного комплексу нових архівних джерел, створено цілісний соціально-економічний портрет дворянсько-поміщицької верстви Волині. Проаналізовано масив вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, де розкрито різні аспекти життя суспільства кінця XIX - початку XX ст., окреслено основні історіографічні періоди означеної теми, визначено їх здобутки та невирішені проблеми. Обгрунтовано класифікацію і розкрито специфіку історичних джерел. Вивчено й розкрито напрями, форми, зміст і специфіку їх суспільно-політичної діяльності та участі у громадському житті. Розкрито характерні риси й особливості, а також наслідки благодійної та меценатської діяльності поміщиків і представників дворянства Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-286 +
Шифр НБУВ: РА364656

Рубрики:

      
7.

Циганенко Л. Ф. 
Дворянство Півдня України (друга половина XVIII ст. - 1917 р.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Л. Ф. Циганенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 43 с. — укp.

Досліджено юридичне оформлення південноукраїнського дворянства, яке відбувалося у межах чинного законодавства. У формуванні аристократії Півдня України брали участь представники різних етносів - росіяни, українці, молдавани, серби, греки, грузини, що свідчить про поліетнічний склад вищого стану. Розглянуто структуру, склад дворянських зібрань, їх функції та повноваження, участь в системі органів влади. Охарактеризовано особовий склад дворянських зборів губерній, його зміни у залежності від урядової політики. Розкрито обставини та специфіку створення дворянського землеволодіння на Півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)4/5-286
Шифр НБУВ: РА374689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Будзар М.М. 
Дворянська сільська садиба Лівобережної України ХІХ ст.: типологія та еволюція культурних форм: автореф. дис... канд. іст. наук: 26.00.01 / М.М. Будзар ; Держ. акад. кер. кадрів Культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу та систематизації історичної, краєзнавчої, мистецтвознавчої, мемуарної літератури, архівних матеріалів здійснено комплексне дослідження дворянської сільської садиби Лівобрежної України XIX ст., визначено її роль у культурно-національногому розвитку країни. Обгрунтовано доцільність застосування дефініції "культурне гніздо" для характеристики форм реалізації світоглядних пріоритетів української знаті у просторі садиби. Визначено етапи соціальної та духовної генези даного феномену за моделями колективної й індивідуальної діяльності. Доведено, що еволюційний розвиток дворянських "культурних гнізд", рівень їх соціальної ефективності обумовлювалися формуванням національної ідеї у середовищі української інтелектуальної еліти. Особливу увагу приділено дослідженню історичної динаміки форм просвітницької та культурно-художньої праці, презентованих дворянською садибою. Сільські маєтки Лівобережної України охарактеризовано як осередки, де відбувалися процеси взаємозбагачення споріднених слов'янських культур та актуалізувалися світові духовні орієнтири. Зроблено висновок, що творча діяльність у межах дворянських "культурних гнізд" виконувала компенсаторну роль відносно державного простору, в якому українська культурно-мистецька спадщина не мала офіційного визнання. Обгрунтовано значення дворянської садиби як "культурної форми" національної самоідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 + Щ113(4РОС)5 +
Шифр НБУВ: РА367721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Войтенко Ю.М. 
Еліта Правобережної України в російському імперському суспільстві: політико-соціальні виміри (1793 - 1832 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Войтенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес становлення суспільної еліти Правобережної України за нових політико-соціальних умов Російської імперії. Проаналізовано становище політичної, духовної та культурної еліти Правобережжя. Доведено, що заможна шляха та російське дворянство становили політичну еліту регіону; православне духовенство як носій державності та духовності набуло статусу духовної еліти; інтелігенція Правобережжя, у складі якої до першої третини XIX ст. домінували поляки, була основою культурної еліти. Простежено процес набуття привілейованості шляхти за нових політичних умов у результаті поширення на неї статусу благородного російського дворянства. З'ясовано, що до польського повстання 1830 - 1831 рр. з одержанням дворянського статусу місцева шляхта продовжувала відігравати провідну роль в усіх сферах життєдіяльності правобережного суспільства. Встановлено, що після повстання соціальна структура Правобережної України була реорганізована за зразком імперської відповідно до російського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-28/29 + Т3(2)46-7 +
Шифр НБУВ: РА361148

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Горобець Л. В. 
Значення місць водопою для гніздових популяцій птахів лісових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Горобець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На прикладі водопою, розташованого в грабовій діброві Канівського природного заповідника, встановлено, що з 74-х видів птахів (Горобцеподібні (Passeriformes), Дятлеподібні (Piciformes), Голубоподібні (Columbiformes), Сиворакшеподібні (Coraciformes), Соколоподібні (Falconiformes) та Совоподібні (Strigiformes)), що гніздяться в ній та садибі заповідника, на місцях водопою відзначено 46. Це переважно представники рядів Горобцеподібні та Голубоподібні, які гніздяться на території грабової діброви. Виявлено, що даним видам птахів властиві три піки добової активності прильоту на місця водопою - ранковий, денний та вечірній. Встановлено, що самиці птахів відвідують місця водопою переважно під час висиджування кладки та вигодовування пташенят. В період побудови гнізда та відкладання яєць самиці рідко з'являються на водопої. Виявлено, що терміни появи пташенят на місцях водопою в 1996 - 2005 рр. стали більш ранніми, у порівнянні з 1978 - 1983 рр., що може бути результатом кліматичних змін довкілля. Розроблено нову методику дослідження дат переходу пташенят до самостійного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*805.7*803.13
Шифр НБУВ: РА379402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Попельницька О.О. 
Київський Поділ ХVII - ХVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.О. Попельницька ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням нових джерел досліджено процес і періодизацію формування міського простору Подолу, його адміністративний поділ, планування та історичну топографію. Встановлено, що у XVIII ст. міська територія вийшла за межі "подільського трикутника" шляхом приєднання передмість, що супроводжувалося спорудженням нової лінії укріплень. Зазначено, що адміністративно місто поділялось на юридики, основною територіальною одиницею яких до кінця XVIII ст. був церковний прихід. Основним компонентом міського простору залишалася забудова, головним елементом якої була садиба. Зроблено висновок, що на рубежі XVIII - XIX ст., під дією негативних чинників суспільного, економічного та політичного характеру, Поділ втратив провідні позиції у міській системі та поступався Печерську і Верхньому Києву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-2К)46
Шифр НБУВ: РА317587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Лавлинська І. О. 
Методика формування садово-паркових об'єктів (на прикладі об'єктів Південного берега Криму): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.04 / І. О. Лавлинська ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто близько 45-ти об'єктів садово-паркового мистецтва, які представлені старовинними парками, садибами Південного берега Криму кінця XVIII - початку XX ст. Проведено класифікацію даних паркових територій за зовнішніми ознаками та проаналізовано їх композиційно-планувальні схеми. Удосконалено принципи щодо формування та розвитку садово-паркових об'єктів. Запропоновано методику ландшафтної й архітектурно-композиційної оцінки парків, наведено методичні рекомендації щодо проектування садово-паркових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н87
Шифр НБУВ: РА383738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Товстоляк Н.М. 
Меценати і суспільні діячі Тарновські, їх місце і роль в історії України XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Товстоляк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено меценатську та суспільну діяльність лівобережних дворян Тарновських як суб'єктів суспільно-історичного процесу ХІХ ст. Доведено репрезентативність родини Тарновських для вивчення ролі дворянства в суспільному та культурному житті України даного періоду. Проаналізовано родовід Тарновських, їх родинні зв'язки з дворянськими родинами, висвітлено участь В.В.Тарновського - старшого в підготовці та проведенні селянської та земської реформ 1860-х рр. Розкрито внесок Тарновських в прогресивних перетвореннях в українському суспільстві, їх вплив на становлення української медицини, освіти, історичної науки та музеєзнавства на основі матеріалів центральних та регіональних архівосховищ України, зокрема родинного архіву Тарновських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-8Тарновські +
Шифр НБУВ: РА342412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лісниченко С.В. 
Містобудівна оцінка якості житлового середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / С.В. Лісниченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз методів визначення якості житлового середовища та морального зношення забудови. Визначено елементи, що відображають споживчу якість житлового комплексу. Установлено, що визначення якості даного середовища доцільно проводити з урахуванням суспільного попиту населення щодо елементів житлового середовища. За результатами соціологічного дослідження одержано дані про цей попит, проведено їх аналіз і порівняння з методикою визначення морального зношення. Принципово новим підходом є побудована для умов ринкових відносин структурно-логічна та математична модель, яка дозволяє визначити якість окремих елементів житлового середовища багатоповерхової та садибної забудови, а також житлового комплексу в цілому на підставі суспільного попиту. Розроблено методи та моделі визначення якості житлового середовища, коригування вартості житлового фонду залежно від його якості, з'ясування ефективності капітальних вкладень до модернізації (реконструкції) забудови з урахуванням показника якості житлового середовища. Розроблено структурну модель класифікації об'єктів житлового фонду за якістю. Обгрунтовано пропозиції щодо проведення модернізації (реконструкції) забудови залежно від ступеня якості. Визначено залежність вартості житлового фонду від показника його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.21-07-09 +
Шифр НБУВ: РА349556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федака П.М. 
Народне житло українців Закарпаття XVIII - XX століть: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / П.М. Федака ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проаналізовано стан і характер джерельної бази, ступінь вивчення проблеми щодо народного житла українців Закарпаття XVIII - XX ст. у вітчизняній і зарубіжній історіографії. Висвітлено історичний розвиток сільських поселень, особливості їх типів і форм. Охарактеризовано зовнішній вигляд, внутрішню структуру та розміри. Проведено класифікацію типів садиби та селянського двору, форм його забудови, типів і варіантів житла та господарських будівель. Наведено характеристику техніки будівництва, архітектурних та інженерно-конструктивних прийомів, внутрішнього планування, інтер'єру. Розглянуто вертикальний розвиток хати, специфіку соціальних аспектів у зв'язку між формами сім'ї та формами житла. Висвітлено давні обряди, вірування та звичаї, які виконувалися під час зведення житлових і господарських будівель. Окреслено ареали поширення типів і форм народного будівництва у різні історичні періоди та різних етнографічних груп краю - долинян, лемків, бойків, гуцулів. Визначено ступінь впливу етнічних, історичних, соціально-економічних, екологічних та інших факторів на формування та розвиток регіональних особливостей народного будівництва. Досліджено реліктові форми, елементи та явища традиційного будівництва та спільні особливості з сільським житлом інших етнічних груп у межах Закарпаття (угорців, румунів, німців, словаків) та у контексті загальноукраїнських, загальнослов'янських, центральноєвропейських та інших етнокультурних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.294 + Т52(23=УКР3А/Я)-423 +
Шифр НБУВ: РА364412

Рубрики:

      
16.

Привалко Т.В. 
Обліково-статистичні джерела з історії дворянства Лівобережної України кінця XIX - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.В. Привалко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проаналізовано обліково-статистичні джерела з історії дворянства Лівобережної України кінця XIX - початку XX ст. Встановлено ознаки, що визначали належність до дворянського стану в Лівобережній Україні у даний історичний період. Встановлено вплив рівня їх чіткості на якість обліку. Досліджено процес утворення та функціонування джерел з демографічної, аграрної, промислової, освітньої та правової галузей статистики. Встановлено системний зв'язок між обліковими та статистичними матеріалами, досліджено історію їх виникнення. Проаналізовано нормативні документи, що регламентували формування статистичної інформації , способи та методи її збору, перевірки, обробки, зберігання та оприлюднення. Проаналізовано форму та зміст окремих джерел, точність фіксації в них станової ознаки. Визначено рівень достовірності обліково-статистичних джерел, встановлено можливості їх використання у дослідженні історії дворянства Лівобережної України кінця XIX - початку XX ст. Показано ефективність застосування технології формування електронної бази даних у дослідженні обліково-статистичних джерел, розроблено її проект, зокрема, запропоновано варіанти складових частин, способи введення записів, попереджувальні заходи щодо внесення недостовірної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-286,01 + Т211(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА353706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Осадча Т.С. 
Організація обліку і контролю діяльності в системі сільського туризму (на прикладі суб'єктів господарювання південного регіону України та АР Крим): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.С. Осадча ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення методики й організації обліку та контролю діяльності суб'єктів господарювання, що надають послуги з тимчасового розміщення (мешкання) у сільській місцевості. Досліджено питання щодо господарювання суб'єктами за приватних форм власності у Південному регіоні України та АР Крим у галузі сільського туризму. Вивчено теоретичні, методологічні та практичні аспекти, спрямовані на реалізацію туристичних послуг у сільській місцевості. Обгрунтовано та запропоновано підходи до організації та ведення бухгалтерського обліку приватними підприємцями, що здійснюють діяльність у сфері сільського туризму. Наведено пропозиції стосовно розробки критеріїв обрання форми бухгалтерського обліку; удосконалення існуючих облікових реєстрів та впровадження нових, застосування яких забезпечує складання фінансової звітності; оптимізації оподаткування та реалізації диференційованого підходу до оподаткування сільських садиб; визначення напрямів, параметрів і організаційних регламентів державного контролю за розвитком сільського туризму в Україні; з'ясування об'єктів і особливостей методики проведення інвентаризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-6КРИ)244.135.8 +
Шифр НБУВ: РА353385

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шевченко Л.С. 
Палацово-паркові ансамблі Полтавщини ХVІІІ - ХІХ століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Л.С. Шевченко ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2003. — 21 с. — укp.

На підставі аналізу історіографічних матеріалів виявлено основні історичні й соціально-економічні передумови появи та розвитку садибних комплексів у XVIII - XIX ст. на Полтавщині, а також визначено основні чинники впливу та їх значимість у певні еволюційні періоди палацово-паркових ансамблів. Висвітлено закономірності стилістичної, функціональної, архітектурно-планувальної, композиційної побудов садибивних комплексів (будівель і паркових територій). Виявлено вплив російської архітектурної школи на їх формування. Розглянуто регіональні особливості палацових комплексів та принципи садибного паркобудування, притаманні Полтавському регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ПОЛ)4/5 + Щ117.161(4УКР-4ПОЛ)4/5 +
Шифр НБУВ: РА325745

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бірьова О.Ю. 
Поміщицькі садиби Харківської губернії (перша половина XVIII - початок XX століття): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Ю. Бірьова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

У контексті стилістичних змін у культурі досліджено поміщицькі садиби Харківської губернії першої половини XVIII - XX ст. Комплексно вивчено ансамблі Слобожанщини. Розглянуто умови заселення території Слобідської України та виникнення маєткової власності у даному регіоні. Досліджено початковий соціальний склад населення та проаналізовано подальші зміни, які спричинили виокремлення з козацької спільноти дворянського класу. Вивчено історію формування перших поміщицьких садиб. Розглянуто складові маєтку: сад, парк, церкву, господарчі споруди. Охарактеризовано розвиток садибного будівництва у другій половині XVIII ст. Досліджено ансамблі Харківської губернії даного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)0-2 +
Шифр НБУВ: РА364036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рачковський Г.В. 
Поселення, житло і садиба галицько-волинського історико-політичного пограниччя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Г.В. Рачковський ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено роль державних структур та державного законодавства в еволюції традиційної культури та побуту сільського населення. Виявлено роль традиції у розвитку сільських поселень, дворів і жител в історичному проміжку часу від середини XIX ст. до 1914 р. Виявлено вплив колоністських новацій у галузі планування та облагородження колоній на народне будівництво українців. Частково порушено питання про збереження етнокультурних контактів між населенням південно-західної Волині після того, як вона була роз'єднана політичним кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,31)-423 +
Шифр НБУВ: РА324440

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського