Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (360)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕПРЕСІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Томчук С.М. 
Генеза негативних психічних станів молодших школярів та їх корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.М. Томчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та модель генези негативних психічних станів у молодшому шкільному віці, експериментально виявлено детермінанти та динаміку їх розвитку залежно від індивідуально-типологічних властивостей особистості та впливу значущих для дитини соціальних чинників. Виділено систему найбільш типових для молодших школярів негативних психічних станів, інтегровано психодіагностичний інструментарій щодо вивчення негативних психічних станів в учнів 1-4-х класів і запропоновано модель їх корекції та профілактики за умов початкової школи. Проаналізовано сутність та механізми прояву таких станів, як тривога, страх, депресія, агресія та інших у молодшому шкільному віці. Доведено, що саме негативні психічні стани є причиною виникнення та розвитку дезадаптації особистості. Набули розвитку методи, способи та засоби комплексного підходу щодо корекції негативних психічних станів молодших школярів та їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.02-78 + Ю984.92 + Ч421.331.1 +
Шифр НБУВ: РА342720

Рубрики:

      
2.

Скворцов І.В. 
Депресія ознак інцухт-поколінь у різноманітних вихідних форм та створення ліній соняшнику: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.В. Скворцов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано оптимальний варіант селекційної роботи зі створення та ранньої діагностики генетично цінних інцухт-ліній, який повністю відповідає сучасному рівню розвитку гетерозисної селекції соняшнику. Виділенно цінні для селекційної роботи вихідні гібридні форми соняшнику (Victor, NS-H-944), встановлено їх особливості. Встановлено динаміку прояву інцухт-депресії досліджених ознак інцухт-поколінь та інцухт-ліній залежно від вихідної форми, визначено строки початку їх стабілізації. Виявлено особливості створення інцухт-ліній, стійких до збудника несправжньої борошнистої роси залежно від вихідної форми. Виявлено основні кореляційні зв'язки між вихідними формами й інцухт-лініями соняшнику. Створено цінні інцухт-лінії соняшнику з високим рівнем комбінаційної здатності та стійкістю до збудника несправжньої борошнистої роси. На підставі визначених закономірностей впливу інцухт-депресії на основні господарсько цінні ознаки соняшнику показано ефективність створення та добору цінних інцухт-ліній даної сільськогосподарської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА362128

Рубрики:

      
3.

Латчман Н. 
Депресія у терапевтичних хворих в первинній ланці загальномедичної допомоги (діагностика, лікування, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Н. Латчман ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

З використанням комплексу клініко-психопатологічних, загальноклінічних, патопсихологічних і статистичних методів вивчено клінічну структуру депресивних розладів у пацієнтів первинної ланки загальномедичної допомоги, особливості цих розладів залежно від виду соматичної патології, ефективність різних терапевтичних підходів до лікування депресивних розладів у цієї групи пацієнтів. Виділено основні види депресивних розладів у амбулаторних соматичних пацієнтів: нозогенію, циклотимію, дистимію та судинну депресію. Відзначено, що їх рання діагностика на базі розроблених рекомендацій сприятиме підвищенню рівня надання комплексної медичної допомоги на догоспітальному етапі, розробці оптимальних комплексів лікувально-профілактичних заходів для попередження медичних і соціальних ускладнень коморбідної депресії, підвищення якості життя цих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА325268

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кравченко М.О. 
Кальцієва регуляція гальмівної синаптичної передачі між нейронами культури гіпокампу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.О. Кравченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив кальцієвих депо ендоплазматичного ретикулуму на короткочасну пластичність гальмівної синаптичної передачі між культивованими нейронами гіпокампу щура. З використанням методик електричної позаклітинної стимуляції нервового волокна та поодинокого синаптичного закінчення у комбінації з фіксацією мембранного потенціалу, а також швидкою локальною суперфузією проаналізовано характеристики постсинаптичних струмів і пластичність за парної стимуляції. Розглянуто популяції культивованих нейронів гіпокампу новонароджених щурів та показано наявність двох груп клітин, для яких характерні різні види пластичності за парної стимуляції - депресія та полегшення. Доведено, що спустошення ретикулярних кальцієвих депо пригнічує не тільки амплітуду ГАМК-ергічних постсинаптичних струмів, а й регулює силу короткочасної синаптичної пластичності, але не змінює якісно її характеру та не впливає на кінетичні характеристики гальмівних струмів. Вивчено залежності параметрів ГАМК-ергічних струмів за парної стимуляції поодинокої пресинаптичної терміналі від амплітуди стимулювальної напруги та зовнішньоклітинної концентрації іонів кальцію. Зроблено висновок, що пре- та постсинаптичні кальцієві депо ендоплазматичного ретикулуму можуть відігравати суттєву роль у регуляції спричинених гальмівних постсинаптичних струмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 +
Шифр НБУВ: РА344125

Рубрики:

      
5.

Галіздра Є.С. 
Клініко-етологічні закономірності формування сексуальних дисфункцій при афективній патології у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Є.С. Галіздра ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено й описано взаємозв'язки між клініко-етологічними особивостями та сексуальними дисфункціями у жінок з невротичними й ендогенними депресіями. Наведено теоретичне обгрунтування та нові вирішення завдань діагностики та диференційної діагностики ефективних розладів у жінок, поєднаних з сексуальними дисфункціями на базі комплексного підходу, за якого є доцільним застосування психопатологічного та психодіагностичного методів, а також клініко-етологічну діагностики та системно-структурного аналізів сексуального здоров'я. Розроблено диференеційні терапевтично-реабілітаційні підходи для жінок з афективними розладами, поєднані з сексуальними дисфункціями, які передбачають використання індивідуалізованих психофармакологічних і психотерапевтичних програм, проведення корекції сексуальних порушень пари з урахуванням клініко-етологічних характеристик. Ефективність реабілітаційної програми підтверджено результатами клініко-катамнестичних досліджень: якістю та тривалістю ремісії та високими показниками реадаптації пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р712.53 +
Шифр НБУВ: РА346765

Рубрики:

      
6.

Винник М.І. 
Клініко-патогенетичні особливості і комплексна корекція інволюційних психічних розладів у жінок в пре- та постменопаузі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / М.І. Винник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініки та патогенезу інволюційних психічних розладів у жінок. У обстежених хворих з межовими (в структурі клімактеричного та посткастраційного синдромів) і психотичними (інволюційна депресія і параноїд) формами психічної патології виявлено широкий спектр психопатологічних порушень, але базовим симптомом був тривожно-депресивний афект. Показано взаємодію біологічних та соціально-психологічних факторів і механізмів генезі, структуруванні та динаміці вказаних форм психічної патології. На основі методології системного аналізу встановлено, що континуум фізіологічний - патологічний клімактерій - інволюційні психози можна розглядати як різні ланки єдиного патологічного процесу. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено дані стосовно терапевтичної ефективності замісної гормональної терапії та психотерапії, а також антидепресанта стаблон, особливо у випадку інволюційної психопатології межового рівня, що дозволило рекомендувати їх для лікування та профілактики вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р645.093.3-37
Шифр НБУВ: РА310528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Нішкумай О.І. 
Клініко-патогенетичні особливості розвитку захворювань печінки у гірників глибоких вугільних шахт Донбасу і шляхи їхньої профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.І. Нішкумай ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-3
Шифр НБУВ: 25211072

Рубрики:

      
8.

Пришляк В.І. 
Клінічні предиктори хронічних депресій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.І. Пришляк ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено клініко-психопатологічні особливості хронічних депресій. Обгрунтовано фактори та механізм формування цих станів. На підставі результатів проведених клініко-дескриптивого, психолого-діагностичного, спеціального та анамнестичного досліджень 48-ти осіб з хронічними депресіями та за даними порівняльного аналізу психологічних особливостей цих станів з клінікою 34-х випадків фазних (епізодичних) депресій виділено основні диференційно діагностичні ознаки, які дозволяють вчасно виявляти хроніфікацію депресій. Описано нові клінічні феномени - алексифілію та псевдосуїцидальність, - які є характерними ознаками та предикаторами хронічних депресій. Виявлено суттєві відмінності базових суб'єктивних переживань, які відрізняють хронічні депресії від епізодичних. Обгрунтовано гіпотезу про механізм хроніфікації депресивних розладів у вигляді замкнутого кола взаємної підтримки реактивних, ендогенних і особистісних факторів. Описано патогенний стереотип стосунків хронічних депресивних хворих з лікарями. Запропоновано практичні рекомендації щодо оптимізації терапевтичної співпраці з ними. Виділено та досліджено особистійний фактор як підгрунтя клінічних особливостей і механізму формування хронічних депресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА365529

Рубрики:

      
9.

Карабань М.В. 
Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / М.В. Карабань ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено ефективність патогенетичної терапії у пацієнтів з хворобою Паркінсона (ХП), яка передбачає використання комплексного діагностичного підходу до оцінювання клінічного перебігу захворювання, враховує його вплив на результати лікування на різних стадіях розвитку та медико-санітарні фактори інвалідізації та базується на розробці алгоритму діагностики, лікування ХП та принципів етапної патологічної терапії. Побічні ефекти за умов багаторічної леволопа-терапії зумовлені стадією ХП, віком хворого, тривалістю хвороби та лікування. Коморбідні захворювання (цукровий діабет II типу, артеріальна гіпертензія) спричинюють у пацієнтів з ХП дисліпопротеїдемію, зниження швидкості мозкового кровотоку, що є ризиком для розвитку судинної патології, а немоторні симптоми за ХП (когнітивні порушення, депресія) ускладнюють перебіг захворювання. За цього на підставі даних магнітно-резонансної терапії виявлено церебральну атрофію у скроневій і потиличній корі, а ступінь когнітивних порушень корелює з порушеннями мови і постуральною нестабільністю. Вкорочення довжини тіломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. У разі хвороби Паркінсона відбувається зниження співвідношення церебральних метаболітів (NAA/Cho і Cho/Cr) у чорній субстанції (SN) і лентикулярних ядрах, збільшення Cho та зменшення NAA в SN. Регіональні відмінності NAA/Cr на ділянці гіпокампа є нейрохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. Як MRS-показник фармакотерапевтичної активності препаратів леводопи запропоновано використовувати збільшення концентрації NAA і Cr, а також зменшення Cho в SN. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії за умов ХП базується на принципі етапності лікування відповідно до типових варіантів клінічного перебігу захворювання та показників психосоціальної адаптації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354686

Рубрики:

      
10.

Супрун А.Є. 
Лапароскопічна оваріоектомія в комплексному лікуванні хворих з гормональним раком молочної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.Є. Супрун ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено вивчення основних показників психоемоційного стану - реактивна та особиста тривожність, астенія та адаптація, тривога та депресія. Досліджено найближчі та віддалені результати комплексного лікування з лапароскопічною оваріоектомією у хворих з гормонозалежним раком молочної залози. Вивчено динаміку психоемоційних розладів під час комплексного лікування і розроблено методику корекції психоемоційних розладів. Доведено клінічну ефективність комплексного лікування хворих з гормонозалежними формами раку молочної залози з застосуванням для оперативного втручання на ній електрокоагулятора ЕК-300 М1 (апарат Патона), лапароскопічної оваріоектомії і раціональної психокорекції з застосуванням препарату з групи анксіолітиків. Проаналізовано клінічну ефективність розробленого та впровадженого в практику власного методу комплексного з лапароскопічною оваріоектомією лікування хворих з гормонозалежним раком молочної залози. Зазначено, що його застосування сприяло покращенню найближчих і віддалених результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 +
Шифр НБУВ: РА368619

Рубрики:

      
11.

Семененко С.І. 
Лікувальна ефективність та безпека застосування флуоксетину у хворих на ішемічну хворобу серця, коморбідну з соматогенними депресіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / С.І. Семененко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено частоту (18,5 %) та структуру психологічних розладів і симптомів депресивних епізодів (ДЕ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з супутньою гіпертонічною хворобою. Перебіг ІХС супроводжується високим рівнем невротизації хворих, негативним станом. Оцінено результати декількох варіантів психологічного тестування та з використанням об'єктивних методів діагностики (за допомогою апаратного нейрофізіологічного тестування) підтверджено наявність психофізіологічних розладів, які посилювались зі збільшенням віку хворих і за умов розвитку коморбідної з ІХС депресії. Вивчено ефективність і безпеку застосування флуоксетину-КМП у комплексній фармакотерапії ІХС. За результатами одержаних даних з'ясовано позитивну динаміку лікування флуоксетином (протягом 6-ти тижнів, 20-ти мг/добу), яка характеризувалась зникненням симптомів ДЕ та покращанням кількості та дози препаратів для базисної терапії, зниженням артеріального тиску. Безпеку флуоксетину доведено клінічною позитивною динамікою, відсутністю негативних впливів на показники електрокардіограми, Холтеровське моніторування, параметри гемодинаміки, лабораторні показники крові та сечі. Установлено, що після комплексного лікування рівень серотоніну у крові хворих на ІХС з коморбідними депресіями збільшувався на 16,43 %, а метаболіту катехоламінів у сечі - знижувався на 52,7 %, що свідчить про позитивну, селективну дію флуоксетину переважно на серотонінову регуляцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА351270

Рубрики:

      
12.

Петровська Г.П. 
Окислювальні та кон'югаційні реакції біотрансформації ксенобіотиків за умов гострого та хронічного запального процесу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / Г.П. Петровська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено стан системи біотрансформації ксенобіотиків за гострого запалення (введення ліпополісахариду Sh. Boydii) та хронічного автоімунного запалення (ад'ювантного артриту) у щурів та пацієнтів з негоспітальною пневмонією. Встановлено, що запальний процес викликає значне гальмування активності ізоформ цитохрому P450 (переважно P4502E1, 2C та 3A), UDP-глюкуронілтрансферази, фенолсульфотрансферази та глутатіон-S-трансферази, уповільнює елімінацію з організму щурів ацетаніліду, амідопірину та диклофенаку та підвищує анальгетичну дію, гастро- та нефротоксичність останнього. Виявлено, що депресія ферментів асоціюється з посиленням утворення активних форм кисню і оксиду азоту, накопиченням в мікросомальних мембранах печінки продуктів пероксидації ліпідів, зміною співвідношенян між фракціями фосфоліпідів, посиленням активності ксантиноксидази та оксидази D-амінокислот. Доведено, що інгібітори синтази оксиду азоту L-NAME та аміногуанідин попереджують пригнічення активності ферментів метаболізму ксенобіотиків. З'ясовано, що висока активність запального процесу у пацієнтів з пневмонією асоціюється з гальмуванням метаболічних перетворень диклофенаку натрію та парацетамолу. Встановлено, що ступінь затримки елімінації препаратів можна визначити за тяжкістю перебігу захворювання, виявлено його кореляцію з рівнем фактора некрозу пухлини-альфа, інтерлейкіну-6 і метаболітів оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 + Р281.3 +
Шифр НБУВ: РА353908

Рубрики:

      
13.

Шляхова Н.В. 
Особливості імунореактивності дітей, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.В. Шляхова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Установлено, що в більшості дітей (68,0 %), народжених від батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, спостерігаються імунні розлади, зокрема, у 36,5 % дітей виявлено імунодефіцитний синдром. Показано, що найбільші зміни в імунній системі спостерігаються в Т-системі та, у значно меншому ступені, - у В-системі й фагоцитарній ланці. У більшості дітей депресія Т-ланки імунітету супроводжується зниженням рівня сироваткових імуноглобулінів А, М, секреторного Ig A та підвищенням вмісту автоантитіл різної специфічності; для цих дітей характерні більш глибокі зміни імунологічних показників, ніж у груп порівняння. Виявлено, що імунні розлади дітей, народжених від батьків-ліквідаторів, мають місце внаслідок структурно-функціональних перебудов мембран імунокомпетентних клітин, що супроводжуються порушенням експресії їх рецепторів і зниженням функціональної активності, що розвиваються на тлі активації процесів перекисного окиснення ліпідів і пригнічення антиоксидантного захисту. Обгрунтовано необхідність диспансерного спостереження таких дітей у лікаря-імунолога та запропоновано патогенетичні підходи до імунореабілітації дітей, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-25 +
Шифр НБУВ: РА326129

Рубрики:

      
14.

Хара М.В. 
Підвищення експлуатаційної готовності вагонів промислового транспорту металургійних підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.12 / М.В. Хара ; Приаз. держ. техн. ун-т. — Мариуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено ступінь впливу чинників, що визначають умови експлуатації вагонів і їх технічний стан, з подальшою розробкою моделі функціонування вагонних парків, об'єднаних єдиною технологією та регламентом ремонтно-технічного обслуговування. Визначено адаптивні рішення, що забезпечують показник готовності вагонів, що задовольняє вимогам особи, яка приймає рішення, з урахуванням динаміки зовнішнього середовища й адекватної реакції менеджменту в сфері транспорту та логістики для ефективної роботи за умов економічного циклу "криза - депресія - пожвавлення - підйом". Запропоновано вирішення ситуаційної адаптації системи технічного обслуговування та ремонту до умов функціонування металургійного підприємства. Розроблено модель управління готовністю парків вагонів для роботи за умов різкого падіння вантажопотоків на підставі формування робочого парку вагонів за закономірностями, алгоритмом і залежностями від величини залишкового ресурсу вагонів, достатнього для забезпечення безвідмовної роботи транспортної системи. Запропоновано нову організацію забезпечення готовності вагонів промпідприємства шляхом генерування адапційних рішень до умов повного економічного циклу, а саме: за різкого падіння вантажопотоку та відповідно надмірній кількості вагонів і потужностей ремонтного виробництва (фаза кризи), за умов функціонування парку на низькому рівні вантажопотоку з поточною заміною вагонів, що вибувають, та ремонтної техніки (фаза депресії), під час пожвавлення та підйому основного виробництва, збільшення вантажопотоків і відновлення вагонних парків. Практичне застосування даних методик реалізовано за умов ВАТ "МК Азовсталь".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51 + У9(4УКР)372.50 +
Шифр НБУВ: РА367431

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Михневич К.Г. 
Попередження депресії дихання у хворих, оперованих на нижніх кінцівках під субарахноїдальною анестезією із застосуванням морфіну (клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / К.Г. Михневич ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації післяопераційної субарахноїдальної аналгезії із застосуванням морфіну у хворих після операцій на нижніх кінцівках. Досліджено частоту розвитку, ступінь вираженості та факторну залежність ускладнень традиційної методики аналгезії. Встановлено, що збільшення дози морфіну, з одного боку, робить аналгезію більш тривалою та передбаченою, з іншого боку, призводить до значного збільшення кількості побічних ефектів морфіну, найбільш небезпечним з яких є відстрочена депресія дихання. Результатами клінічного дослідження продемонстровано недостатню ефективність та складність традиційних засобів попередження відстроченої депресії дихання. Розроблено та впроваджено у практику новий метод субарахноїдальної аналгезії, що полягає у комбінованому інтратекальному введенні гіпербаричного розчину морфіну та гіпобаричного розчину налоксону. Метод дозволяє досягнути тривалої, якісної та передбаченої аналгезії без розвитку депресії дихання та інших побічних ефектів. Запропонований метод є технічно простішим та більш економічним, ніж загальноприйняті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865-38
Шифр НБУВ: РА308455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Єршова І.Б. 
Прогноз, профілактика та лікування ускладнених форм кору: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / І.Б. Єршова ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація включає результати вивчення клініки, патогенезу, прогностичних чинників, профілактики та лікування ускладнених форм кору. Обстежено 617 хворих з яких у 306 чоловік були різні ускладнення і у 311 ускладнень не було. Встановлено, що розвитку ускладнень у дітей сприяють: розлади живлення, авітаміноз ІІ-ІІІ ступеню, часті респіраторні захворювання, хронічна бронхолегенева патологія, відсутність вакцинації, вік до трьох років; у дорослих: період реконвалесценції іншими інфекційними захворюваннями, хронічна патологія носоглотки, захворювання дихальної системи, никотинова та алкогольна залежність, тривалий контакт з професійними шкідливостями. У хворих з ускладненими формами кору встановлені глибокі зміни метаболічних показників: активація перекисного окислення ліпідів та зрушення в антиоксидантній системі, зростання рівня "середніх молекул", підвищення концентрації простаноїдів і лейкотрієнів, порушення обміну нейропептидів, депресія функції вилочкової залози. Виявлені зміни мікрогемоциркуляторних функцій. Перераховані зміни приводять до порушення нейрогуморальної регуляції імунної системи і формуванню синдрому "метаболічної інтоксикації". На основі вивчених параметрів виведені прогностичні показники розвитку ускладнень. Включення в терапію кору сполучення аскорбінової кислоти та токоферолу ацетату у дітей, антраля у дорослих сприяє швидкій ліквідації клінічних проявів кору, попередженню розвитку ускладнень, сприяє поліпшенню метаболізму. При наявності виражених імунологічних порушень показане включення в комплексну терапію хворих на кір препаратів тимуса (тимогексину).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-3

Рубрики:

      
17.

Коса Н.С. 
Психологічні детермінанти подолання депресивності у підлітковому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н.С. Коса ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова, Ін-т соціол., психології та упр. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження проблеми депресивності як особистісної особливості. Розкрито сутність понять "депресія" та "депресивність". Наведено результати інтегрованого вивчення психологічної детермінації виникнення та подолання депресивності та її впливу на розвиток особистості у підлітковому віці. Визначено психологічну сутність процесу саморегуляції як чинника розвитку толерантності до депресивності. Здійснено диференціацію профілів особистості підлітків у контексті визначення схильності щодо депресивності: "схильні, уразливі до депресивності" та "несхильні, стійкі до депресивності". Виявлено психологічні детермінанти запобігання та подолання депресивності у підлітковому віці, серед яких ресурси адаптивного потенціалу; конструктивні особистісні властивості та якості; позитивне або адекватне самоставлення; психосоматичний баланс; розвинені та продуктивні процеси саморегуляції особистості. Розроблено й апробовано програму розвивально-психокорекційних психотехнологій для подолання підліткової депресивності, створено модель психопрофілактики депресивності у підлітковому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.2 + Ю983.402.2
Шифр НБУВ: РА371116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шестакова М. В. 
Суїцидальна поведінка при депресіях у хворих похилого віку (клініко-психопатологічна характеристика та система профілактики): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / М. В. Шестакова ; АМН України, ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, психометричного та патопсихологічного дослідження одержано нові дані щодо феноменології суїцидальної поведінки у хворих на депресивні розлади похилого віку (ПВ). Визначено клініко-психопатологічну структуру депресій у осіб ПВ з суїцидальною поведінкою. Проаналізовано ступінь суїцидального ризику у хворих ПВ з клініко-психпатологічною структурої депресій. Виявлено предиктори суїцидальної поведінки та вивчено патопсихологічні механізми її формування у осіб ПВ з депресивними розладами. Обгрунтовано принципи та систему профілактики суїцидальної поведінки даної категорії хворих, яка базується на застосуванні диференційованої фармако- психотерапії, проведенні психоосвітніх заходів з пацієнтами та їх родичами, лікуванні супутньої соматичної та неврологічної патології, залученні до системи соціальної підтримки самотніх і соціально ізольованих пацієнтів, а також застосуванні психотерапії, спрямованої на опрацювання саногенних форм емоційного, когнітивного та поведінкового реагування на суїцидогенні чинники зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324
Шифр НБУВ: РА382163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пиндус Т.О. 
Тактика диференційованого лікування генералізованого катарального гінгівіту, що базується на ранній ідентифікації пародонтопатогенної мікрофлори: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Пиндус ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 16 с. — укp.

Розроблено ефективні схеми комплексного лікування генералізованого катарального гінгівіту на базі ранньої ідентифікації мікробіоценозу ясеннної еконіші з урахуванням ролі стрептококів, стафілококів, грибів роду Candida та їх асоціацій у розвитку клінічних проявів дослідженої патології. Вперше встановлено, що збудниками запального процесу в яснах, що характеризується в'ялим перебігом, є стрептококова інфекція, активного хронічного катарального гінгівіту з частими загостреннями - стафілококова флора, вкрай несприятливих торпідних варіантів захворювання - асоціанти грибів роду Candida зі стафілококами та стрептококами. З'ясовано, що причиною активізації розвитку названих мікроорганізмів в ясенній тканині є відсутність або колонізаційна здатність облігатних мікроорганізмів (Str. viridans і лактобактерій). Вперше виявлено, що стан місцевого гуморального та клітинного імунітету визначається етіологічним фактором захворювання - найбільш виражена депресія SlgA і показників фагоцитарної активності, що формується під впливом асоціантів мікроорганізмів з грибами роду Candida, помірна - у разі участі стафілококів, низька - за стрептокової інфекції. Систематизовано результати клінічного, мікробіологічного й імунологічного дослідження дисбіотичних порушень у хворих на генералізований катаральний гінгівіт. На базі одержаних результатів розроблено принципи диференційованого комплексного лікування хворих з використанням новітніх етіотропних та імуномодулювальних препаратів. Доведено доцільність включення у схеми лікування генералізованого катарального гінгівіту за наявності в ясенній еконіші стрептококів антибактеріальних засобів - хлоргексидину біглюконату та препарату "Парагель". За змішаної стафілококової інфекції рекомендовано системну антибактеріальну терапію амоксиклавом, у разі наявності асоціантів грибів роду Candida зі стафілококами та стрептококами - використовувати амоксиклав у комбінації з "Метрагіл-Дента". Виявлено можливість усунення супресії місцевого імунітету імуномодулятором поліксидонієм. Показано, що реалізація розроблених схем етіотропної й імуномодулювальної терапії дозволяє досягти елімінації патогенних та умовно-патогенних збудників генералізованого катарального гінгівіту та безпосереднього видужання хворих після використання запропонованих терапевтичних заходів за клінічних умов. Обгрунтовано доцільність використання засобів корекції мікробіоценозу ясенної еконіші з пробіотичним механізмом дії в комплексній терапії хворих на генералізований катаральний гінгівіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.11-5 +
Шифр НБУВ: РА345851

Рубрики:

      
20.

Мала 
Формування системи керівництва на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Т. Мала ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та методичні рекомендації щодо удосконалення класифікації типів керівників і стилів керівництва, розроблено симультативну модель керівної діяльності. На підставі використання існуючих підходів щодо формування стилів керівництва запропоновано моделі мотиваційної, цілеспрямованої та комунікативної поведінки керівника, а також його взаємодії з підлеглими. Розроблено методичні підходи щодо дослідження мотиваційної поведінки керівника. Вперше визначено фази циклу взаємодії керівника з підлеглими (депресія, рецесія, пожвавлення, пік) та формалізовано її динаміку з урахуванням зовнішніх та внутрішніх факторів впливу. Проаналізовано існуючі підходи щодо оцінювання керівників, розроблено статистичну модель керівної діяльності з урахуванням економічних показаників промислового підприємства. Запропоновано нову систему оцінювання рівня ефективності трудової діяльності керівника на підставі використання таких критеріїв, як індивідуальні здібності та особистісні якості, авторитет, особливості співпраці з колективом та якість виконання службових обов'язків. Відзначено, що використання розробленої методики дає можливість об'єктивно оцінити професіоналізм та рівень знань керівника, знайти індивідуальний підхід щодо поліпшення показників його діяльності, а також удосконалити стиль керівництва та методи менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-212.14 +
Шифр НБУВ: РА341284

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського