Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (31)Тематичний інтернет-навігатор (509)Наукова електронна бібліотека (465)Реферативна база даних (3953)Книжкові видання та компакт-диски (2309)Журнали та продовжувані видання (110)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕРЖАВНІ$<.>+<.>K=ФІНАНСИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 389
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рашитова Н.К. 
Адаптація до професійної діяльності на державній службі: соціально-психологічний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / Н.К. Рашитова ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми адаптації до професійної діяльності за умов державної служби. Розглянуто суть і зміст цього процесу, які виявляються у подоланні адаптаційних ускладнень та розвитку здібностей працівників для успішної професійної діяльності за даних умов. Запропоновано модель процесу адаптації, яка розкриває його функціональні складові. Доведено перспективність її використання як інструменту вдосконалення процесу адаптації для забезпечення сприятливих умов щодо підготовки державних службовців. Запропоновано підходи стосовно здійснення консультаційної роботи з питань ефективності процесу адаптації. Розроблено етапи впровадження системи психолого-управлінського консультування як засобу підвищення ефективності процесу управління за умов державної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1:Ю9 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА350082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Легеза Є. О. 
Адміністративні послуги, що надаються міліцією громадської безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. О. Легеза ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та правові засади надання адміністративних послуг міліцією громадської безпеки. Проаналізовано теоретичне та нормативно-правове підгрунтя поняття адміністративних послуг в Україні. Наведено визначення категорій "адміністративні послуги, що надаються міліцією громадської безпеки" та "процедура надання адміністративних послуг міліцією громадської безпеки", розкрито ознаки цих формулювань. Охарактеризовано класифікацію, державні стандарти (критерії) оцінювання якості та процедуру надання таких послуг. Наведено пропозиції та рекомендації до нормативно-правових актів щодо надання адміністративних послуг міліцією громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.033.2
Шифр НБУВ: РА383327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кузьменко О.О. 
Адміністративно-правове забезпечення менеджменту в державній податковій службі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кузьменко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність впровадження менеджменту у державну податкову службу України (ДПС). З'ясовано, що розвиток даного напрямку обумовлений демократичними перетвореннями в зв'язку з реформуванням адміністративного права. Доведено необхідність якісного оновлення системи органів ДПС України. Удосконалено понятійний апарат адміністративного права та процесу, зокрема, запропоновано визначення понять "менеджмент в органах ДПС України", "правова мораль", "послуга", "адміністративні послуги, що надаються органами ДПС України". Обгрунтовано правові засади менеджменту надання адміністративних послуг органами ДПС України та запропоновано їх законодавче закріплення. Удосконалено нормативне регулювання процедури надання адміністративних послуг органами ДПС України. Уточнено статус менеджера, розроблено принципи адміністративно-правового добору менеджерів з метою підвищення ефективності діяльності органів ДПС України шляхом відомчого регулювання. Запропоновано підхід до формування адміністративної культури, розроблено теоретичні засади використання послуг у діяльності органів виконавчої влади. Наведено рекомендації щодо запровадження світових стандартів з метою удосконалення управління якістю в органах ДПС України. Розроблено правові засади формування системи управління якістю в органах ДПС України, на підставі яких запропоновано законодавчо закріпити визначення поняття "менеджмент якості адміністративних послуг, які надаються органами ДПС України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА363144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Подоляка А.М. 
Адміністративно-правове регулювання охорони громадського порядку в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / А.М. Подоляка ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-правові й організаційно-практичні засади діяльності суб'єктів охорони громадського порядку, стан наукової розробки проблем правового регулювання охорони громадського порядку, визначено поняття охорони громадського порядку, яке включає систему правових засобів, методів і гарантій, що забезпечують охорону суспільних відносин від протиправних посягань, та державні органи, органи місцевого самоврядування, громадські організації й окремих громадян, які виконують правоохоронні функції, досліджено принципи охорони громадського порядку. Розглянуто адміністративно-правові форми забезпечення громадського порядку, визначено захист прав і свобод людини та громадянина як головне завдання в системі заходів охорони громадського порядку. Досліджено правовий статус, повноваження та компетенцію суб'єктів охорони громадського порядку, окремо охарактеризовано як суб'єкти охорони державні органи, Міністерство внутрішніх справ України як головний суб'єкт громадського порядку, органи місцевого самоврядування та громадські організації, їх роль і місце в охороні громадського порядку. Висвітлено організаційно-правові засади й організацію державного управління у сфері охорони громадського порядку, правоохоронні функції держави й інформаційне забезпечення охорони громадського порядку. Акцентовано увагу на дослідженні засобів і прийомів удосконалення правового забезпечення охорони громадського порядку, міжнародному співробітництву та використанню зарубіжного досвіду в охороні громадського порядку. Сформульовано пропозиції щодо реформування системи суб'єктів охорони громадського порядку, рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання охорони громадського порядку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 +
Шифр НБУВ: РА367578

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Панасюк О. В. 
Адміністративно-правові засади забезпечення законності і дисципліни в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Панасюк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і значення дисципліни в органах державної податкової служби, а також поняття законності в органах державної податкової служби України. Визначено критерії її відмежування від дисципліни та висвітлено особливості забезпечення дисципліни та законності в державній податковій службі України. Охарактеризовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в державній податковій службі України. Вдосконалено гарантії та засоби забезпечення законності та дисципліни в органах державної податкової служби України. Розглянуто сутність і види гарантій забезпечення законності та дисципліни в даних органах. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад забезпечення законності та дисципліни в даних органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА376434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Слюсаренко П.М. 
Армія Української Народної Республіки в умовах боротьби за українську державність (вересень 1919 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / П.М. Слюсаренко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено будівництво армії Української Народної Республіки (УНР) під час боротьби за українську державність за умов військової співпраці з Польською Республікою. Визначено концептуальні засади створення структур військового керівництва нового зразка, а саме: Вищої Військової Ради, Військового міністерства, Генерального штабу, Генеральної інспекції, штабів дієвої армії. Виявлено характерні риси реформування військових установ, з'єднань і частин УНР. Розвинуто положення щодо розкриття особливостей бойової діяльностї армії УНР за умов боротьби за українську державність під час спільних дій з Військом Польським. Здійснено поетапний аналіз бойової діяльності української армії та досліджено частину повстанського руху, з яким вона координувала свої дії під час Зимового походу та російсько-польської війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)132 + Т3(4УКР)612-54 +
Шифр НБУВ: РА348190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петренко В.І. 
Більшовицька влада та подільське селянство у 1920-х - першій половині 1930-х рр.: причини, технології, демографічні наслідки Голодомору-геноциду: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Петренко ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу технологій і методів політики більшовицької влади щодо селянства доведено факт геноциду українського народу Голодомором у 1932 - 1933 рр. на прикладі Поділля. Проаналізовано 24 види державних фінансових визискувань з селянства (зокрема, сільськогосподарський податок, самообкладання, індивідуальне оподаткування, державні позики), які значно перевищували матеріальні можливості селянських господарств. Встановлено, що фіскальна заборгованість селянства більшовицькій державі започаткувала масовий терор в українських селах у формі конфіскацій власності, продовольства, розкуркулення селянських господарств. Описано механізми розкуркулення та депортацій подільського селянства у ході примусової суцільної колективізації, що призвели до знищення найбільш продуктивних сил села. Розкрито роль даних механізмів як засобу придушення селянського опору політиці більшовиків. Проаналізовано методи хлібозаготівель, показано значення "буксирних" бригад, розглянуто їх склад і специфіку діяльності як виконавців політики влади з вилучення продовольства у селянства. Визначено загальну кількість населення кожного з 71-го районів подільського регіону на початок 1932 р. і у 1934 р., що дозволило уточнити статистику жертв Голодомору та його демографічні наслідки. Показано перманентність селянського опору більшовицькій владі протягом 1920 - 1930-х рр., обгрунтовано значення даного явища як підстави для розправи з селянством шляхом організації штучного голоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)614-209 +
Шифр НБУВ: РА369217

Рубрики:

      
9.

Кобилянська О. М. 
Виробничі ризики сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Кобилянська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні результати досліджень науковців з питань сутності категорії "ризик", його класифікації, причин і джерел виникнення, здійснено теоретичне узагальнення теорії ризик-менеджменту. Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи до оцінювання ризиків сільськогосподарської діяльності. Визначено й уточнено критерії оцінювання впливу виробничих ризиків на результати діяльності сільськогосподарських підприємств та оцінено ризики їх комерційно-збутової діяльності. Висвітлено основні напрями мінімізації виробничих ризиків у діяльності сільськогосподарських підприємств, включаючи державні гарантії відшкодування втрат по застрахованих об'єктах. Визначено ступінь готовності керівників сільськогосподарських підприємств до управління ризиками за умов невизначеності. Розроблено пропозиції щодо зменшення негативного впливу виробничих ризиків на результати сільськогосподарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-99
Шифр НБУВ: РА381072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Борщенко Л.М. 
Витоки і шляхи формування художніх колекцій Луганщини (кін. ХІХ - ХХ ст.): автореф. дис... канд. мистецтвознавства : 26.00.05 / Л.М. Борщенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію зародження, формування та розвитку художніх колекцій на теренах Луганщини кінця XIX - XX ст. На підставі вивчення архівних і бібліографічних джерел, аналізу наявних у регіоні мистецьких збірок, встановлено, що вони за своїм статусом поділяються на державні, відомчі, такі, що існують на громадських засадах, а також приватні (домашні). Показано, що основним центром, де зосереджені твори образотворчого мистецтва, є заснований у 1920 р. Луганський обласний художній музей, в якому зберігається 8 000 творів вітчизняного та зарубіжного мистецтва XVI - XX ст. Велику збірку декоративно-ужиткового мистецтва Луганщини має Музей народної архітектури та побуту НАН України. Наведено інформацію про художні колекції міських і районних історико-краєзнавчих і відомчих музеїв, а також колекції приватних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.11(4УКР-4ЛУГ)6 + Щ101.3-2(4УКР-2ЛУГ)2 +
Шифр НБУВ: РА367093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Балагура О.О. 
Витоки української духовної культури у творчій спадщині М.Ю.Брайчевського: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.12 / О.О. Балагура ; НДІ українознав. МОН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано витоки української духовної культури у творчій спадщині М. Брайчевського. Висвітлено основні етапи життя та діяльності ученого з метою визначення пріоритетних напрямів його наукових досліджень. Розглянуто концепцію етногенезу українського народу, розроблену М. Брайчевським, проаналізовано археологічні культури, зокрема черняхівську, та писемні пам'ятки. Доведено, що метод фіксації поступової зміни культур у часі на конкретній території дозволяє реконструювати процес еволюції культурних типів у даному регіоні, ствердити або заперечити безперевність і спадковість культурного розвитку. Досліджено процеси становлення й утвердження християнства, появу перших зразків світської художньої літератури у творчій спадщині науковця. Вивчено документи особового архівного фонду ученого, що стосуються його культурознавчої діяльності. З'ясовано, що у наукових працях М. Брайчевський вживав такі терміни: "український" - у дослідженнях ранньої та сердньовічної історії України, "українські племена", "українська державність" - у контексті Антського царства, "Україна - Русь" стосовно X - XI ст., "українське королівство", "друге українське королівство" - під час вивчення історії України XIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-8 Брайчевський М.Ю. + Т1(4УКР)-8 Брайчевський +
Шифр НБУВ: РА363134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ковальчук М.А. 
Війна Української Народної Республіки зі Збройними Силами Півдня Росії (осінь 1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії досліджено причини виникнення воєнного конфлікту між Українською Народною Республікою (УНР) та Збройними Силами Півдня Росії (ЗСПР) під командуванням генерала Денікіна восени 1919 р. На підставі вивчення широкого кола історичних джерел, вперше залучених до наукового обігу архівних матеріалів і мемуарів встановлено причини виникнення війни між УНР та ЗСПР і розглянуто основні етапи боротьби українських збройних сил з білогвардійськими військами Півдня Росії. Досліджено бойову діяльність військ УНР та української Галицької армії, спрямовану на захист національної державності, у боротьбі проти білогвардійців. Визначено роль і місце даних подій у подальшому розвитку українських національно-визвольних змагань та показано їх вплив на перебіг громадянської війни в Росії у 1917 - 1920 рр. Встановлено причини поразки УНР у війні проти ЗСПР, виявлено ряд суттєвих неточностей і фальсифікацій в історіографії щодо висвітлення досліджуваної проблеми. До наукового обігу введено значну кількість документів і матеріалів, на підставі яких відтворено один з найменш досліджених періодів боротьби за українську державність у 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА339983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сухушин М.П. 
Військова реформа в Російській Федерації: соціальний та політичний аспекти (1990 - 1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.П. Сухушин ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено соціальні та політичні аспекти військової реформи в Російській Федерації у 1990 - 1997 рр. Вивчено зовнішні та внутрішні політичні передумови реформування збройних сил СРСР. Розглянуто місце армії в радянському суспільстві напередодні розпаду СРСР. Висвітлено еволюцію відношення державних і партійних структур, різних громадських організацій до проблеми реформування армії. Проаналізовано форми, методи та шляхи запровадження військової реформи в СРСР. Визначено вплив утворення співдружності Незалежних Держав, розпаду збройних сил СРСР на початок формування російської армії. Визначено й охарактеризовано основні етапи запровадження військової реформи в Збройних силах Російської Федерації, висвітлено політичні та соціальні аспекти її реалізації. Розглянуто підходи російських партій і суспільних рухів щодо реформування армії. Показано місце соціального захисту військовослужбовців, військово-патріотичного виховання російської молоді та військової освіти в державній політиці Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)634-541 + Т3(2РОС)64-54 + Ц4,8(4РОС)1:64 +
Шифр НБУВ: РА346586

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Марко І.Ю. 
Військові фінанси в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Ю. Марко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання утворення, розподілу та використання військових фінансів, що займають важливе місце у системі фінансів України. Висвітлено важливі аспекти теорії та практики військової економіки, що пов'язної з практикою формування і використання військових фінансів та їх економічними основами. Проаналізовано проблеми, що мають практичну актуальність та обумовлені сучасними вимогами життєдіяльності Збройних Сил України. Обгрунтовано необхідність нового підходу до сутності фінансів, подолання дефіциту грошових ресурсів з метою забезпечення обороноздатності країни, розширення функцій Збройних Сил, здійснення структурних зрушень у використанні коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ц
Шифр НБУВ: РА310264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Даценко О.М. 
Військово-патріотичне виховання в українських збройних формуваннях в умовах боротьби за українську державність (березень 1917 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.М. Даценко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто стан українського суспільства напередодні Української Революції 1917 р., становлення системи військово-патріотичного виховання в Україні на різних етапах її діяльності. Значну увагу приділено питанням роботи вищих державних і військових структур з відновлення патріотичних та державотворчих почуттів у громадян України, налагодження формування національних військових кадрів та їх ідейно-патріотичного виховання, створення національної системи військової освіти, що сприяє утвердженню суверенітету Української держави. Зроблено висновок, що історичний досвід військового вишколу та національно-патріотичного виховання в період визвольних змагань сприяв продовженню національно-визвольної боротьби українського народу, а також є актуальним за сучасних умов реформування Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)61 + Ц4,8(4УКР):611/612
Шифр НБУВ: РА321753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Крупа Л.Л. 
Вплив митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця XIX - першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Л. Крупа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою хронологічно-проблемного методу дослідження розглянуто багатогранність впливу метрополита Андрея Шептицького на суспільно-культурні процеси в Галичині. Висвітлено його співпрацю з українськими партійними колами, а також еволюцію політичної платформи у контексті боротьби українського народу за соборність і незалежність України. Установлено мотиви зв'язку з освітніми установами й товариствами, надання владикою окремим представникам інтелігенції матеріальної допомоги для наукових цілей. Проаналізовано взаємовідносини з легальними молодіжними організаціями, ініціювання та участь у створенні нових товариств християнського та світського спрямування. Висвітлено аспект діяльності митрополита щодо заснування їм та підтримки закладів для сиріт. Обгрунтовано, що митрополит Андрей Шептицький проводив свою діяльність керуючись християнськими переконаннями і християнським патріотизмом, тому у політичних питаннях він дотримувався легітимності, а в культурно-просвітніх намагався компенсувати українцям державні інстанції, виховати в українців любов до Бога і Батьківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Андрей(Шептицький) + Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА327492

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Олійник С.В. 
Галицьке військо і визвольні змагання на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Олійник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено участь галицького війська у визвольних змаганнях на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.), а також його вимушене підпорядкування антиукраїнським силам. На підставі узагальнення літературних джерел визначено бойовий шлях галицького війська, а також його внесок у підтримку боротьби за українську державність. Розглянуто питання побуту, матеріально-технічного забезпечення і відносин між вояками та місцевим населенням. Проаналізовано причини припинення функціонування та ліквідації даної військової структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР331)1:612 +
Шифр НБУВ: РА328574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Олійник С.В. 
Галицьке військо і визвольні змагання на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Олійник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено участь галицького війська у визвольних змаганнях на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.), а також його вимушене підпорядкування антиукраїнським силам. На підставі узагальнення літературних джерел визначено бойовий шлях галицького війська, а також його внесок у підтримку боротьби за українську державність. Розглянуто питання побуту, матеріально-технічного забезпечення і відносин між вояками та місцевим населенням. Проаналізовано причини припинення функціонування та ліквідації даної військової структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР331)1:612 +
Шифр НБУВ: РА328574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
20.

Миронович Д.В. 
Головні тенденції та специфіка розвитку новітніх релігійних організацій в Україні (на прикладі неопротестантських груп): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.В. Миронович ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз особливостей функціонування релігійної сфери сучасного українського суспільства, місця у ній новітніх релігійних організацій. Розглянуто основні теорії та концепції дослідження сучасної релігійної сфери та процесів, що в ній відбуваються. Наведено класифікацію неорелігійних організацій, що діють на території України, а також специфіку їх регіонального поширення. На прикладі неопротестантських груп проаналізовано особливості їх організаційної структури. Висвітлено церковно-державні відносини в Україні у контексті системи "традиційні релігійні інститути - держава - новітні релігійні організації". На підставі аналізу релігійних автобіографій розглянуто характерні мотиви й особливості приходу індивіда в релігійну групу, а також механізм його релігійного навернення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР)-364 +
Шифр НБУВ: РА363197

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського