Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (2643)Книжкові видання та компакт-диски (149)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕТАЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 447
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корчевний Г.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення авторських та суміжних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Корчевний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено відмінність між поняттями право власності та право інтелектуальної власності. Наведено заходи адміністративного примусу та обгрунтовано необхідність розвитку механізму адміністративно-правової охорони авторського та суміжних прав засобами адміністративної відповідальності. Визначено суспільну небезпеку правопорушень. Висвітлено недоліки законодавства про адміністративну відповідальність. Запропоновано внесення спеціальної статті КУпАП щодо незаконного використання об'єктів авторського та суміжних прав. Розроблено критерії виділення адміністративних проступків у сфері інтелектуальної власності. Обгрунтовано доцільність у КУпАП деталізувати порушення авторських та суміжних прав, закріпляючи обставини, що обтяжують відповідальність. Запропоновано провести спеціалізацію суддів з питань розгляду справ про захист інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА322109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бек В.О. 
Аналіз і моделювання організаційних структур управління проектами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.О. Бек ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто системний підхід до дослідження організаційних структур керування проектами, що дає змогу підвищити ефективність та якість аналізу організаційних систем управління (ОСУ), а також метод імітаційного моделювання, який базується на знанняорієнтованому уявленні, що дає змогу з високим ступенем деталізації докладно й адекватно описувати керування проектами у конкретній ОСУ. Удосконалено логічне представлення процесів керування в ОСУ за допомогою побудови алгоритмічних моделей на базі регулярних схем алгоритмів і базисі основних операцій взаємодії учасників проекту, що з великим ступенем вірогідності описує процес керування. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного представлень описано взаємодії учасників проекту, схеми та протоколи керування в організаційних системах управління проектами, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність і вірогідність моделей і результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.301 +
Шифр НБУВ: РА325542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скобелєв В.В. 
Аналіз комбінаторно-алгебраїчних моделей ін'єктивних дискретних перетворювачів інформації: автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.05.01 / В.В. Скобелєв ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему аналізу комбінаторно-алгебричних моделей ін'єктивних дискретних перетворювачів інформації автоматного типу, призначених для розв'язання модельних задач криптографії. Введено та досліджено регуляторну структуру, призначену для представлення у неявному вигляді ансамблю ін'єктивних відображень та є логічним узагальненням керованої операції підстановки. У межах цієї структури побудовано загальну модель ін'єктивного дискретного ператворювача, призначеного для розв'язання задачі руйнування частот букв у початковому тексті - модельної задачі криптографії. Охарактеризовано часову та ємкісну складність алгоритма, що реалізує цей дискретний перетворювач. Визначено умови, за яких запропонований алгоритм дозволяє розв'язати задачу руйнування частот букв з лінійним уповільненням. Побудовано дві деталізації запропонованої моделі, а саме: для першої деталізації регуляторну комбінаторну структуру визначену за допомогою шарів у векторному просторі над полем GF (2), а для другої деталізації - у термінах граней одиничного кубу. На підставі представлених у неявному вигляді підгруп симетричних груп побудовано загальну модель ін'єктивного дискретного перетворювача, призначеного для розв'язання задачі "дифузії інформації". Встановлено, що ця модель придатна для використання паралельних або розподілених обчислювальних структур. На засадах сучасної алгебри, теорії автоматів і теорії систем систематично досліджено класи лінійних і певні класи нелінійних симетричних автоматів над кільцем <$Eroman Z sub {p sup k }>. Виділено підмножини автоматів, які допускають обернення. Охарактеризовано потікові шифри, які визначаються цими автоматами. Виділено й охарактеризовано нетрівіальні підмножини автоматів, які визначають у термінах структури автомата або у термінах значень їх параметрів. Охарактеризовано клас еквівалентних станів досліджених атоматів, а також множини нерухомих точок словарних функцій, що реалізуються ініціальними автоматами. Розв'язано задачі параметричної ідентифікації й ідентифікації початкового стану досліджених автоматів. Для лінійних автоматів над кільцем <$Eroman Z sub {p sup k }> встановлено критерії еквівалентності автоматів, одержано рекурентні співвідношення, що характеризують варіацію поведінки автомата у разі варіації його параметрів, початкового стану та вхідної послідовності. Побудовано канонічне представлення, в якому всі матриці допускають обернення або є діагональними матрицями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 +
Шифр НБУВ: РА365803

Рубрики:

      
4.

Кротенко Г. А. 
Аналіз процесів видавлювання в умовах тривимірної течії металу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / Г. А. Кротенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше для створення математичних моделей процесу тривимірної течії металу використано варіаційний метод і показано, що процеси характеризуються специфічною тривимірною течією металу, яка не є вісесиметричною і до цього часу не враховувалась в теоретичних рішеннях. Проаналізовано процес видавлювання, який враховує особливості формування осередку деформації, кінцеву формозміну та силовий режим за умов тривимірної течії. Встановлено, що тонкостінні циліндричні деталі за певних умов можна одержувати з квадратної заготованки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.4-1
Шифр НБУВ: РА382657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Рамірес М.Т. 
Аналіз, моделювання та управління потоковими процесами автоматизованого комплексу транспортування нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.Т. Рамірес ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено системні моделі технологічного комплексу видобутку, переробки та транспортування нафти (ТКВПТН), які дають змогу формалізувати, структурувати, деталізувати і, в підсумку, підвищити ефективність та якість аналізу ТКВПТН. Створено імітаційну інформаційно-орієнтовану модель, що дає змогу з високим ступенем деталізації, докладно описувати потокові процеси ТКВПТН, а також алгоритмічні моделі, що формалізовано описують процеси управління ТКВПТН за всіма рівнями системного подолання. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного уявлень описано ТКВПТН у вигляді потокових процесів закінченого логістичного ланцюга видобуток - переробка - транспортування - збут, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність моделей і вірогідність результатів. Запропоновані підхід, методи та прикладну інформаційну технологію моделювання потокових процесів дають змогу аналізувати та управляти складними розподіленими комплексами різного призначення, а також створювати інтегровані системи керування виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.023 +
Шифр НБУВ: РА326582

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Скорейко П.М. 
Анатомія лозоподібного сплетення та яєчкових вен у ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.М. Скорейко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено топографо-анатомічні особливості венозних лозоподібних сплетень та яєчкових вен у ранньому періоді онтогенезу людини. На підставі застосування сучасних методів морфологічного дослідження проведено комплексне вивчення анатомії лозоподібних венозних сплетень і яєчкових вен і динаміки змін їх топографії у перинатальному періоді онтогенезу людини. Уточнено, деталізовано та систематизовано одержані дані щодо топографо-анатомічних особливостей венозної системи яєчка й її зв'язків з венами суміжних органів і структур. Розвинено вчення про перинатальну анатомію, просторово-часову динаміку становлення топографії й особливості синтопії яєчкових вен і лозоподібного венозного сплетення. Вивчено мінливість яєчкових вен у ранньому періоді онтогенезу, встановлено її залежність від соматотипу та кутів впадання яєчкових вен у нижню порожнисту (справа) та ліву ниркову (зліва). Визначено критичні періоди розвитку судинного русла яєчка. Вперше здійснено детальні графічні реконструкції судин яєчка та сім'яного канатика різних періодів перинатального розвитку людини, які поглиблюють сучасні уявлення про їх просторово-часову організацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*696.81 + Р251.74 +
Шифр НБУВ: РА350396

Рубрики:

      
7.

Швець Н. Р. 
Банківський нагляд у механізмі функціонування банківської системи: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Н. Р. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Визначено особливості вихідних методологічних підходів до нагляду та регулюванню банківської діяльності, встановлено механізм здійснення банківського нагляду в ринкових економіках і в Україні. Проведено оцінювання ефективності ризик-орієнтованого нагляду в Україні. Обгрунтовано доцільність і запропоновано комплекс заходів щодо вдосконалення банківського нагляду, спрямованого на виявлення та запобігання проблемності банків в Україні. Сформульовано стратегію розвитку банківського нагляду України за умов посилення глобалізаційних процесів. Розроблено нові теоретико-методологічні засади здійснення банківського нагляду в Україні згідно зі стандартами міжнародного регулятивного механізму для банків (Базеля II та Базеля III), що проявляються у вихідних методологічних підходах і механізмі здійснення банківського нагляду та дозволяють забезпечити стабільне економічне зростання в державі. Обгрунтовано наявність і визначено роль соціальної складової банківського нагляду, як регулятивного впливу банківського нагляду на соціально-економічний розвиток суспільства шляхом забезпечення законності та стабільності функціонування банківської системи, існування в механізмі банківського нагляду різних видів соціальної відповідальності за порушення суспільних підвалин. Розроблено порядок розрахунку показника достатності банківського капіталу в частині включення до капіталу загальних резервів за кредитними ризиками, й визначено його мінімальну достатність відповідно до кредитного, ринкового й операційного ризиків банку з деталізацією меж достатності залежно від критеріїв активності та ризиковості окремого банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА380322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Галицький В.А. 
Біоінформатичний аналіз молекулярних механізмів диференціації лімфоїдних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.А. Галицький ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено загальні принципи будови генної мережі диференціації клітин і з'ясування участі мікроРНК у її функціонуванні, а також деталізовано та реконструйовано молекулярні механізми лімфопоезу. Запропоновано механізми ініціації інтерферуючими РНК метилювання ДНК de novo й алельного виключення. Розглянуто еволюційні передумови та механізми виникнення генної мережі диференціації клітин. Запропоновано концепцію модулів генів, згідно з якою дана мережа повинна складатися з окремих елементарних одиниць (модулів генів), керованих позитивним зворотнім зв'язком. Кожен ген зумовлює певний етап окремого напрямку диференціації клітини. Виявлено структуру генної мережі B-лімфопоезу та завершального етапу T-лімфопоезу. Установлено можливу роль мікроРНК miR-181 та miR-150 у регуляції експресії генів рекомбіназ Rag1 та Rag2 і генів транскрипційних факторів Bc16 і MITF. Узагальнено імовірну роль мікроРНК у диференціації клітин та підтриманні стабільності їх геному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.3 +
Шифр НБУВ: РА360996

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Мінтузова Л. Г. 
Біостратиграфія палеоцен-еоценових відкладів Керченського півострова та прилеглих територій за форамініферами: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / Л. Г. Мінтузова ; НАН України ; Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Розроблено зональну шкалу за визначенням 13-ти біостратонів за форамініферами, які узгоджені із зональним поділом за нонопланктоном. За результатами біофаціального аналізу встановлено, що протягом палеоцен-еоцену седиментація відбувалась за відносно глибоководних умов відкритого морського басейну - в ориктоценозах постійно присутні планктонні форамініфери. Виділено п'ять типів біофацій за форамініферами: планктонний, планктонно-бентосно-секреційний, планктонно-бентосно-аглютинований, планктонно-бентосно-секреційно-аглютинований, бентосно-аглютинований, побудовані схематичні карти поширення біофацій та відновлені умови седиментації цих відкладів. За зональним поділом деталізовано розріз еоцену Прикерченського шельфу Чорного моря. У Північно-східному й Індольському структурно-фаціальних районах виявлено перерви, встановлено відсутність значної частини еоценового розрізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е12 "071.1" (4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА380716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шеремет О.І. 
Вдосконалення автоматизованої електромеханічної системи для віброобробки металевих деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.І. Шеремет ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито взаємозв'язок між формою вібродії та ефективністю віброобробки металевих деталей (МД), який дозволяє визначити відношення коефіцієнта динамічності віброобробки до енергії, спожитої в процесі періодичної механічної дії будь-якої форми. Одержано залежності роботи, що виконується електромеханічною системою (ЕМС) під час віброобробки МД, від частотного спектра сигналу вібродії, для визначення енергетично оптимального спектральний складу сигналу віброобробки для деталі, яка має великий набір резонансних частот. На підставі теорії електромеханічних аналогій розроблено математичну модель ЕМС для віброобробки МД, з метою встановлення взаємозв'язку між механічними та електричними параметрами вдосконаленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К581-5-05 +
Шифр НБУВ: РА336575

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Батюшин І.Є. 
Вдосконалення технології і організації заводського ремонту тепловозів з урахуванням зменшення витрат некапітального характеру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / І.Є. Батюшин ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено статистичну залежність динаміки відновлення вузлів і деталей тепловозів. Доопрацьовано метод вибору маршрутів, який визначає основні напрямки формування технологічних процесів відновлення, дефектації та утилізації вузлів і деталей тепловозів за умов заводського ремонту, розроблено модель, яка використовує формалізацію визначення якісних властивостей стосовно їх придатності до використання на підставі стохастичних зв'язків між виявленими дефектами. Науково обгрунтовано маршрутну технологію відновлення на підставі визначення "узагальненої деталі" за альтернативними ознаками. Запропоновано раціональні маршрути відновлення деталей на підставі виявлення сполучених дефектів у вузлах і деталях тепловозів у разі проведення заводського ремонту. Досліджено динаміку виключення тепловозів з інвентарю та визначено характерні пошкодження у вузлах тягових електричних машин, за якими розроблено методику, що дає змогу кількісно оцінити втрати кольорових і чорних металів у вузлах тепловозів, які розробляються на металобрухт. Запропоновано механізм оцінки витрат некапітального характеру, зумовлені вдосконаленням технології та організації заводського ремонту тепловозів і визначено шляхи його впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-083-6 +
Шифр НБУВ: РА324766

Рубрики:

      
13.

Гулий М.В. 
Вентильно-реактивний електродвигун для апаратів штучної вентиляції легенів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.09.01 / М.В. Гулий ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено та досліджено вентильно-реактивний двигун (ВРД) для апаратів штучної вентиляції легенів (АШВЛ). Розраховано геометричні розміри електромеханічного перетворювача (ЕМП) ВРД, описано польову математичну модель (ММ) в двомірній постановці задачі, проведено розрахунки магнітного поля (МП) електродвигуна з урахуванням нелінійності його магнітної системи. Запропоновано коло-польову (КП) ММ для розрахунку динамічних та квазістатичних режимів роботи ВРД з урахуванням особливостей системи керування, а також моделювання режиму роботи S5 електродвигуна у складі АШВЛ. Встановлено, що потоки взаємоіндукції перетинають неактивні фази ЕМП, наводять імпульси ЕРС. Зазначено, що під час роботи ВРД на "природній" механічній характеристиці (ПМХ) з силовим інвертором Міллера (СІМ) виникають умови для замикання імпульсів ЕРС взаємоіндукції та появи додаткових імпульсів струму (ІС), додаткові ІС призводять до зниження ККД ВРД на 1,4 % під час його роботи на ПМХ з СІМ. Описано КП ММ ВРД високого ступеня деталізації, проведено розрахунок МП ВРД на різних етапах інтегрування, що допомагає підвищити точність моделювання ЕМП без прийняття допущень про магнітну ізольованість фаз. Обгрунтовано рекомендації щодо вибору параметрів комутації фаз ЕМП для підвищення ефективності роботи електродвигуна. Запропоновано комбінований спосіб гальмування ВРД, який зменшує споживання енергії на 28% під час роботи електродвигуна в режимі S5 з частотою пусків (200 у хвилину).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с05 + К761.1
Шифр НБУВ: РА371258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Анікеєва О.В. 
Верхньоюрський рифогенний комплекс Українського Передкарпаття: біолітомікрофації та стратиграфія: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.В. Анікеєва ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Вперше проведено біолітомікрофаціальний аналіз верхньоюрського крабонатного комплексу Українського Предкарпаття. Визначено 19 типових мікрофацій і встановлено належність відкладів до стандартних фаціальних поясів карбонатного шельфу. Деталізовано стратиграфічну схему верхньої кори. Для оксфордського ярусу уточнено латеральні співвідношення світ та встановлено вертикальну зональність біогермів. Для кімериджського ярусу в рифовій фації моранцівської світи виділено та охарактеризовано чотири біогермних куполи потужністю до 50 м на площах буріння Коханівка, Судова Вишня, Подільці, Північні Мединичі. Вперше проведено межу між зарифованою та лагунною фаціями рава-руської світи. Для титонського ярусу уточнено вертикальні та латеральні границі Опарського рифу. Виявлено зміщення біогермних тіл на захід протягом пізньої юри. На підставі одержаних даних деталізовано палеогеографічні побудови верхньоюрського комплексу. Визначено та описано на мікроскопічному рівні залишки мікро- та макроорганізмів у рифогенних і супутніх відкладах та здійснено їх діагностику у шліфах. Простежено вертикальну та латеральну зональність викопних організмів та уточнено їх стратиграфічне поширення, що є додатковим критерієм для стратифікації. Проведено реконструкцію умов оксфордського, кімериджського та титонського палеобасейнів. Вперше для верхньоюрських відкладів Українського Передкарпаття складено атлас мікрофацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.623(45УКР3)-24 + Д59(45УКР3)43 +
Шифр НБУВ: РА335596

Рубрики:

      
15.

Шумило О.М. 
Визначення опору втомі і забезпечення довговічності деталей машин за режимом навантажування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.М. Шумило ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Вирішено актуальну проблему визначення характеристик опору втомі деталей машин для забезпечення їх ресурсу на стадії проектування за заданим режимом навантажування та для проведення експертної оцінки їх поломок від втоми. Обгрунтовано доцільність використання індивідуальних характеристик опору втомі деталей, завдяки яким запропоновано трактування лінійної гіпотези підсумовування втомних пошкоджень для визначення їх межового пошкодження. Для виключення впливу нижньої межі пошкоджувальних напружень на точність поділу навантажувального спектра на пошкоджувальну та непошкоджувальну частини та більш повного врахування руйнівних його напружень розроблено метод заміни фактичного багатоступінчастого режиму навантажування еквівалентним йому двоступінчастим. Удосконалено математичну модель кривої втоми. За цього запропоновано використовувати криву втоми нової форми з лівою ділянкою за степеневою функцією та правою - за уніфікованою функцією Вейбулла. Розроблено метод визначення границі витривалості деталі, що оптимально відповідає напрацюванням та умовам їх навантажування на базі кривої втоми форми й еквівалентного двоступінчастого режиму. Для раціонального вибору матеріалу деталей за рівнем їх втомної міцності рекомендовано використовувати рівняння подібності втомного руйнування. Запропоновано метод визначення характеристик опору втомі деталей та їх матеріалу в імовірнісному трактуванні. Проведено комплексну апробацію розробленої методики для різних деталей і зразків з різноманітними характеристиками напружень і деформацій та доведено доцільність її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К415.3 +
Шифр НБУВ: РА356329

Рубрики:

      
16.

Червінська С.Л. 
Визначення та облік фінансових результатів діяльності аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.Л. Червінська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади формування та визначення суті фінансових результатів. Показано та проаналізовано особливості обліку й фінансових результатів діяльності аграрних підприємств. Розроблено узагальнювальні підходи щодо вдосконалення визначення й аналізу фінансових результатів сільськогосподарського підприємства. Показано, що для задоволення потреб споживачів усіх категорій необхідно формувати декілька видів інформації про певні явища з різним ступенем деталізації, а в окремих випадках - з різним трактуванням змісту показника фінансового результату діяльності підприємства. Доведено, що відображення фінансових результатів діяльності аграрних підприємств у звітності не має належного облікового забезпечення та потребує проведення додаткових групувань і вибірок, що ускладнює даний процес і призводить до непродуктивних витрат робочого часу обліковими працівниками. З метою розмежування інформації за фінансовими результатами від сільськогосподарської та несільськогосподарської діяльності запропоновано відкрити відповідні субрахунки до субрахунків: 701 "Дохід від реалізації готової продукції", 791 "Результати основної діяльності", 901 "Собівартість реалізації готової продукції". На підставі проведеного аналізу споживачів облікової інформації та досвіду країн з розвинутою ринковою економікою запропоновано визначати два види фінансових результатів, а саме: фінансового результату для зовнішніх користувачів (податкових державних органів, кредиторів), фінансового результату для внутрішніх споживачів інформації (для цілей управління підприємством).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 +
Шифр НБУВ: РА346219

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
17.

Коган А.Ф. 
Використання комп'ютерних систем діагностики цілепокладання в освіті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Ф. Коган ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання створення комп'ютерної системи психодіагностики цілепокладання, придатної для широкого використання у педагогічній практиці. Теоретично досліджено принципи, на підставі яких може бути створена така система. Визначено, що топологія тестового поля повинна являти собою гіпертест. Детально розглянуто ситуаційні фактори психодіагностики. Наведено деталізоване визначення ситуації, розглянуто питання складу психіки на підставі ситуаційного аналізу, введено поняття ситуаційного феномену як психічного механізму здійснюваного суб'єктом оволодіння інструментарієм. Виконано типологізацію ситуацій за трьома параметрами. Сформульовано поняття ситуаційної валідності. Надано задачу для комп'ютерної системи психодіагностики, що відповідає розробленим теоретичним вимогам. Охарактеризовано процедуру фільтрації як засіб контролю вірогідності результатів тестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-72с0 + Ч311.253
Шифр НБУВ: РА315145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Вельган Р.Б. 
Вимірювальна система для контролювання формованої бляхи на основі триангулювання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.Б. Вельган ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 22 с. — укp.

З метою створення методичного забезпечення автоматизованих систем оптичного контролювання напрацьовано алгоритмічні та технічні рішення та синтезовано нову процедуру вимірювання для уможливлювання сканування 3D-координат поверхонь плоскої деталі з двох боків, а також розроблено нові ефективні алгоритми опрацювання одержаних наборів даних для визначення просторового розподілу товщини. В результаті сканування поверхонь деталі створюється цифрове відображення об'єкта дискретними наборами точок його лицьової та зворотньої поверхонь, для одержання якого структуру системи доповнено комп'ютерокерованим обертальним столом. За допомогою розробленого обчислювального алгоритму для кожної точки однієї поверхні здійснюється пошук найближчого елементу на змодельованій сіткою трикутників протилежній поверхні і на нього опускається перпендикуляр. Застосування запропонованого способу дає змогу визначати локальну товщину та її поверхневий розподіл у критичних ділянках деталі. Створено макет системи, одержано експериментальні дані й оцінено роботу розроблених агоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К672-7с +
Шифр НБУВ: РА351358

Рубрики:

      
19.

Тіхонов О.В. 
Відновлення кулачкових муфт електроконтактним приварюванням присадного матеріалу з одночасним формоутворюючим осаджуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Тіхонов ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та досліджено відновлення кулачкових муфт, які використовуються у сільськогосподарських машинах, комбайнах, тракторах та обладнанні тваринницьких ферм, методом електроконтактного приварювання присадного матеріалу з одночасним формоутворювальним осаджуванням. За даною технологією здійснено компенсацію зношеного шару за рахунок перерозподілу металу в заданому профілі кулачка, збережено первинні властивості на його робочій поверхні. Теоретично обгрунтовано цикл відновлення кулачкових муфт розробленим методом. Оцінено розподіл теплоти між електродами у момент проходження зварювального та підігрівального імпульсів струму. Отримано рівняння теплового балансу для різних стадій відновлення деталі, завдяки чому оцінено значення величин зварювального та підігрівального струмів. Для здійснення технологічного процесу проведено модернізацію діючого зварювального обладнання, розроблено комплект нових вимірювальних приладів для контролю параметрів відновлення та оперативного регулювання процесу обробки. Детально розглянуто оптимальну конструкцію осаджувального електрода з виїмкою визначеної ширини та глибини на торцевій поверхні залежно від типорозміру кулачкової муфти, запропоновано матеріал і конструкцію формувальної насадки на електрод. Встановлено, що зазначена технологія не впливає на зміни структури робочої поверхні кулачка. Після обробки розподіл хімічних елементів і фазовий склад деформованої поверхні не змінюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-98
Шифр НБУВ: РА312813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Багрій К. Л. 
Внутрішньогосподарський аналіз і контроль матеріальних запасів підприємств: методика і організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / К. Л. Багрій ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше запропоновано механізм взаємодії окремих підрозділів підприємства швейної промисловості, який є основою для створення внутрішньогосподарського регламенту інформаційного забезпечення внутрішньогосподарського аналізу (ВГА) матеріальних запасів. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо впровадження автоматизованої інформаційної системи ВГА матеріальних запасів, що сприяє обгрунтуванню потреби у них і дозволяє здійснити управління матеріальними запасами, оптимізувати їх обсяги та знизити витрати робочого часу під час підготовки даних для менеджменту. Удосконалено класифікацію матеріальних запасів підприємств швейної промисловості шляхом її деталізації за рядом ознак, що забезпечує підвищення аналітичності, повноту контролю та ефективність управління матеріальними запасами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)830.65-145.720 + У053.9(4УКР)306.5-59
Шифр НБУВ: РА380132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського