Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (1351)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕФОРМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 158
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шелестовська М.Я. 
Визначення осесиметричних залишкових технологічних напружень у плитах та пластинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / М.Я. Шелестовська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 1998. — 20 с. — укp.

Розроблено розрахунково-експериментальну методику визначення осесиметричного просторового розподілу залишкових технологічних напружень у плитах і пластинах, яка грунтується на розв'язанні обернених задач для тіл з власними напруженнями і використанні експериментальної інформації, отриманої, зокрема, фізичними методами. З використанням цієї методики та експериментальної інформації, отриманої поляризаційно-оптичним способом, відтворена картина просторового розподілу залишкових термінологічних напружень в скляній пластині. Побудовано розв'язки осесиметричних задач для плоского шару з технологічними деформаціями і з їх використанням досліджено вплив товщини пластини і параметрів, що характеризують поля пластичних деформацій, зумовлених зварними швами, показано, що максимальні значення компонент тензора напружень можуть значно (в декілька разів) відрізнятись від їх усереднених по товщині пластини характеристик, які визначаються фізичними методами. На основі побудованих розв'язків задач про взаємодію жорсткого штампа з пластиною з залишковими напруженнями показано, що попереднім наведенням у ній термопластичних деформацій в кільці певного радіуса та ширини можна змінити розподіл і рівень контактних напружень з метою їх оптимізації. Результати досліджень можуть бути використані при визначенні та контролі неруйнівними способами залишкових напружень в елементах скло- і металоконструкцій для оцінки їх міцності і надійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18

Рубрики:

      
2.

Сахарова Н.О. 
Особливості пластичної деформації та руйнування двовимірних полікристалів алюмінію та міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.О. Сахарова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати експериментальних досліджень впливу меж зерен і потрійних стиків меж зерен (ПС) на механізми релаксації напруженого стану в процесі пластичної деформації двовимірних полікристалів алюмінію і міді. Досліджено характер розвитку відносної локальної деформації у зонах потрійних стиків меж зерен у залежності від типу меж зерен, форми ПС і його орієнтації до ззовні прикладеної напруги. Експериментально показано, що незалежно від типу меж зерен, у двовимірних полікристалах із ГЦК-решіткою, релаксація напруженого стану носить сходинкоподібний характер, що дозволяє припустити дію ПС як пульсуючого джерела решіткових дислокацій. Досліджено закономірності виникнення і розвитку ротаційної моди пластичної деформації в алюмінієвих і мідних полікристалах. Показано, що ротаційна деформація може відігравати не тільки акомодаційну, але й самостійну роль у пластичній течії. Вона дає істотний внесок у пластичність і визначає тип зруйнування двовимірних полікристалів. Встановлено характер виникнення і закономірності розвитку тріщин у зразках у залежності від типу меж зерен, густини потрійних стиків у зразку і умов деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6,022 + К233.104.3

Рубрики:

      
3.

Ковальчук Я.О. 
Вплив попередньої пластичної деформації на циклічну тріщиностійкість алюмінієвого сплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Я.О. Ковальчук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню закономірностей поширення втомних тріщин і формування порогової тріщиностійкості в алюмінієвому сплаві АМг6 в первісному стані та після попереднього пластичного деформування одновісним розтягом та стиском. Встановлено, що у всіх випадках попередня пластична деформація (ППД) розтягом та стиском зменшує номінальний розмах порогового коефіцієнту інтенсивності напружень (КІН) сплаву АМг6 в порівнянні з первісним станом. Запропоновано методику оцінки ефективного порогового розмаху КІН сплаву АМг6. Побудовано узагальнені діаграми впливу ППД на розмах порогового КІН і швидкість росту втомних тріщин, які дозволяють оптимізувати технологію обробки матеріалів тиском. Виявлено залежності порогових характеристик циклічної тріщиностійкості від параметрів шорсткості поверхні руйнування в сплаві АМг6 а також методика оцінки ефективних порогів тріщиностійкості можуть бути використані для оцінки зламів деталей з метою відтворення історії їх навантажування при проведенні технічної експертизи. Результати роботи використовуються при випробуваннях відповідальних елементів конструкцій літаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223

Рубрики:

      
4.

Бондарчук В.І. 
Високотемпературна повзучість титанових сплавів з різною мікроструктурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.І. Бондарчук ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.625

Рубрики:

      
5.

Сейко Н.А. 
Педагогічні та етносоціологічні засади розвитку польського шкільництва на Волині-Житомирщині у 1905-1938 рр.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.А. Сейко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена історико-педагогічному структурно-змістовому та етносоціологічному аналізу функціонування системи польського шкільництва на Волині-Житомирщині, результатом чого стала побудова варіантів типових моделей освіти етнонаціональних меншин у поліетнічному організмі. Проаналізовано шляхи становлення, розвитку та занепаду освіти польських етнонаціональних меншин в регіоні, сформульовано і введено в науковий обіг терміни "освітня деформація" та "квазінституційна система освіти", що характеризують розвиток польського шкільництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Король М.Д. 
Підготовка і ортопедичне лікування хворих із вторинними деформаціями зубних рядів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / М.Д. Король ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 33 с. — укp.

Робота присвячена комплексним (клінічним, біометричним, морфологічним і функціональним) дослідженням. Обстежено 324 особи віком від 21 до 40 років. Виявлено 107 осіб з дентоальвеолярною і 110 осіб з дентальною формами деформацій. Встановлено, що з віком відбуваються структурні і функціональні зміни в зубощелепній системі, збільшується кількість осіб, які втратили окремі зуби. У 31,7% випадків розвивається деформація зубних рядів. Визначені три типи будови сегментів зубних дуг: випуклий, увігнутий і прямий, а за типом витривалості тканин пародонта до навантаження: сильний тип - 18,5%; середній - 64,2%; слабкий - 17,3%. З'ясовано, що величина електрозбудливості пульпи зубів залежить від давності втрати зубів-антагоністів і ступеня деформації зубного ряду. Знижується інтенсивність кровопостачання пародонта у ділянці зубів, які обмежують дефект, і тих, які перебувають поза функцією. Запропоновано метод функціонального дозованого навантаження (ФДН) тканин пародонта. Вперше описані елаунінові волокна зв'язкового апарата зуба, визначені їхні морфологічні і структурні зміни, види резорбції кістки альвеолярного відростка. Результати дослідження дали можливість розробити критерії оцінки початкового функціонального стану тканин пародонта при дефектах і деформаціях зубних рядів, що дозволяє вибирати метод лікування і прогнозувати характер адаптаційних реакцій зубощелепної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
7.

Костирко М.Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.05 / М.Є. Костирко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Карпов О.В. 
Молекулярні комплекси одноланцюгових РНК з інтеркаляторами - індуктори інтерферонів І типу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 02.00.10; 03.00.06 / О.В. Карпов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням індукції інтерферонів I типу. Розроблено новий напрямок штучної стимуляції інтерфероногенезу, який грунтується на концепції направленого конструювання сполук - інтерфероногенів на основі молекулярних комплексів одноланцюгової РНК із синтетичними лігандами. Встановлено, що відповідно до ряду структурних умов, деяким інтеркаляторам притаманна здатність за умов взаємодії з молекулами одноланцюгової РНК утворювати в складі останніх стабільні дволанцюгові ділянки; а також вивчено фізико-хімічні параметри даного процесу. На моделі комплексу дріжджова РНК - тилорон гідрохлорид оцінено інтерфероногенну, противірусну та імуномодулюючу активності, а також рівень токсичності створених індукторів. Запропоновано гіпотезу щодо універсального механізму інтерфероногенезу, ключовим моментом якого є локальна деформація клітинної мембрани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81
Шифр НБУВ: РА308533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Меуленер Л.Ч. 
Розрахунок основ стрічкових фундаментів за деформаціями з урахуванням анізотропії грунтів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Л.Ч. Меуленер ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання впливу анізотропних властивостей грунтів на напружено-деформований стан основи та їх урахування для удосконалення розрахунку осідання основ стрічкових фундаментів. Експериментальними польовими випробуваннями встановлено залежність деформаційної анізотропії грунтів від пористості, показника текучості та генезису. Вперше отримано розв'язання задачі про розподіл напружень в основі стрічкових фундаментів з урахуванням властивостей деформаційної анізотропії та інших характеристик грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА310574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Воловар О.С. 
Клініко-біомеханічне обгрунтування вибору трансплантатів для реконструкції нижньої щелепи та скронево-нижньощелепового суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Воловар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено міцнісні, морфологічні, функціональні характеристики нижньої щелепи, скронево-нижньощелепового суглоба, кісткових трансплантатів донорських ділянок скелета людини (тім'яна, скронева кістки, ключиці: груднинний відділ і діафіз, VII ребро; гребні крила клубової кістки, метатарзальні кістки). Розглянуто фактори оцінювання трансплантатів з метою обгрунтування їх застосування у лікуванні хворих з адамантиномами, дефектами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами та деформівними остеоартрозами скронево-нижньощелепового суглоба (СНЩС). Наведено результати лікування. Запропоновано біохімічно та морфометрично обгрунтовані варіанти вибору індивідуально необхідних трансплантатів для реконструкції нижньої щелепи та СНЩС. Визначено ефективність диференційованого підходу щодо вибору автотрансплантатів для лікування хворих з адаматиномами, дефектами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами й деформівними остеоартрозами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами й деформівними остеоартрозами СНЩС, що сприяє покращанню результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63
Шифр НБУВ: РА307905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кушнір Р.М. 
Напружений стан кусково-однорідних тіл з тепловими та залишковими деформаціями і дефектами структури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Р.М. Кушнір ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено методологію для визначення та дослідження напружено-деформованого стану і граничної рівноваги тіл кусково-однорідної структури, що грунтується на використанні методу дисторсій, а також апарату узагальнених функцій. Розглянуто метод узагальнених задач спряження для отримання ключових рівнянь механіки таких тіл із урахуванням температурних і залишкових напружень та дефектів структури за довільних умов контакту на поверхнях поділу їх складових. Сформульовано широкий клас важливих для практики прямих та обернених задач механіки на основі отриманих ключових рівнянь і розвиток методів їх розв'язування, зокрема, зведення до відповідних систем інтегральних рівнянь, а також із використанням експериментальних даних про частину компонент тензора напружень або їх інтегральні характеристики. Досліджено термопружний стан шаруватих тіл за неідеального термомеханічного контакту на поверхнях поділу і тіла з різнорідними включеннями. Встановлено, що напружений стан оболонок обертання зумовлений температурними, залишковими та дислокаційними деформаціями, а також наявністю наскрізних тріщин, зокрема, з урахуванням пластичного деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.093,022
Шифр НБУВ: РА310113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Цимбалюк Л.І. 
Розподіл напружень у шарі, зумовлених плоскими і осесиметричними залишковими деформаціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Л.І. Цимбалюк ; НАН України, Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено методику побудови розв'язків плоскої та вісесиметричної задач для шару з залишковими технологічними деформаціями. З використанням прямого методу інтегрування задач теорії пружності, а також термопружності у напруженнях та інтегральних перетворень побудовано інтегральні подання компонент тензора напружень через компоненти тензора згасаючих на нескіченності полів залишкових технологічних деформацій. На базі моделі плоского шару для пластин різної товщини зі зварними прямолінійними та коловими швами отримано вирази для обчислення напружень, зумовлених множинами полів залишкових пластичних деформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.6-8
Шифр НБУВ: РА316506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кисельов О.П. 
Дослідження процесу локальної деформації безперервновилитої затотовки і разробка технологічних основ його реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.П. Кисельов ; Ін-т чорн. металургії НАН України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення економічної ефективності процесу виробництва та переробки сортових безперервновилитих заготовок. Принцип процесу полягає у деформуванні обсеженої (локальної) ділянки безперервновилитої заготовки в місцях майбутнього різання на відповідні довжини. Деформація має забезпечити ущільнення осьової пористості в зоні різання - це захистить від окиснення поверхні пір атмосферним киснем. Внаслідок локальної деформації зменшується площа перерізу заготовки. У випадку виконання процесу на стадії часткової кристалізації заготовки додатково з'являється можливість одержання заготовок з підвищеною тепломісткістю. Для вивчення формозміни у процесі локальної деформації виконано комплекс досліджень, що включає розробку математичної моделі процесу, дослідження з її допомогою напруженого і деформованого стану. Уточнення результатів математичного моделювання виконано методом фізичного моделювання. Як матеріал моделі використано свинець. Дослідно-промислову реалізацію здійснено на спеціально спроектованій і виготовленій установці. Деформуванню було піддано сталеві зразки на стадії часткової та повної кристалізації. Визначено технологічні основи процесу, розроблено перспективні технологічні схеми реалізації, сформульовано рекомендації з конструктивного виконання устаткування для локальної деформації безперервновилитої заготовки в потоці МБВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.33-1
Шифр НБУВ: РА313906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Єгоров О.І. 
Обгрунтування точності геодезичних робіт при будівництві і експлуатації споруд баштового типу на основі напружено-деформованого стану: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.І. Єгоров ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку точності геодезичних робіт у ході будівництва баштових споруд на основі побудованої фізичної моделі, яка встановлює функціональну залежність між величинами, що характеризують властивості міцності конструкції, і величинами деформацій, які визначаються під час виконання геодезичних робіт. Допуски визначено на підставі імовірнісного показника надійності баштових споруд за міцністю. Наведено фізичну модель баштових споруд, яка дозволяє, поряд з нормативним навантаженням, враховувати початкові недосконалості, появу яких обумовлено похибками геодезичних робіт. На основі побудованої моделі розроблено методику, яка дозволяє обгрунтувати вибір місць розташування марок і точність спостережень за деформаціями баштових споруд, що дає можливість оцінювати їх стійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н115
Шифр НБУВ: РА313910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Єрмак Т.А. 
Остеопенічний синдром у дітей, хворих на ідіопатичний сколіоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Т.А. Єрмак ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Викладено результати комплексного клініко-рентгенологічного, денситометричного та біохімічного обстежень дітей, хворих на ідіопатичний сколіоз. У 62,8 % випадків у дітей, хворих на сколіоз виявлено остеопенію, переважно у губчастій кістковій тканині. Зниження мінеральної щільності кістки не залежить від статі хворих і типу деформації. Частота виявлення та ступінь остеопенії зростає по мірі збільшення величини викривлення хребта та віку хворих. Сколіотична деформація частіше прогресує у дітей зі зниженою мінеральною щільністю кісткової тканини. У процесі біохімічного дослідження сироватки крові та сечі у дітей, хворих на сколіоз, виявлено значні порушення метаболізму основних структурних компонентів сполучної тканини. Даний стан визначено як "остеопенічний синдром" у дітей, хворих на сколіоз. Остеопенічний синдром - одна з несприятливих ознак перебігу сколіотичної хвороби. Зниження міцності кісткової тканини у дітей та підлітків зі сколіозом диктує необхідність постійного денситометричного контролю за її станом і проведення біохімічних аналізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533
Шифр НБУВ: РА313216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гарькавець С.О. 
Психологічні особливості системи цінностей правопорушника: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / С.О. Гарькавець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження системи цінностей неповнолітніх і дорослих правопорушників з визначенням особливостей її деформації та зв'язку з ранніми етапами формування деструктивного світогляду особистості. За результатами дослідження визначено, що в системі цінностей делінквента домінують цінності конформістської спрямованості, а деформація полягає в тому, що в його ціннісно-смисловій сфері переважає емоційно-негативне забарвлення. Отриманий у дитинстві перший соціально-негативний досвід, який актуалізувався в деструктивних проявах особистості, став специфічним елементом її світогляду. Відсутність осмисленості життя тьа залежність від вузького оточення прирікають особистість правопорушника до дезадаптації та все більше відокремлюють її від просоціально-орієнтованого існування. За умов соціальної ізоляції використання технік логотерапії сприяє реконструкції системи цінностей особистості, запобігає поглибленню дезадаптаційних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31
Шифр НБУВ: РА314970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Учитель І.Л. 
Дослідження просторово-часових залежностей аварійності газопроводів м. Одеси: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Л. Учитель ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 24 с. — укp.

Розроблено основи районування територій за чинником геодинамічного ризику швидкоперебігаючих деформаційних процесів. З метою визначення параметрів геодинамічних процесів під час дослідження аварій міських газопроводів проведено геодезичний моніторинг з використанням методів дистанційного зондування. Доведено, що за аномальної кількості аварій їх просторовий розподіл складає декілька типів, які відображають деформаційні міжблокові процеси. Встановлено, що просторово-часова послідовність виникнення аварій в аномальні дні пов'язана з максимальними деформаціями приливного генезису, вона відбиває процеси взаємодії складної блокової структури земної кори з виникаючими деформаціями хвильової природи, трасує межі блоків або місця їх перетинання. Досліджено, що періоди росту тектонічних напруг виявляються за допомогою супутникових геодезичних методів і характеризуються різким зниженням рівня аварійності міських газопроводів. Показано, що запропонована методика районування за фактором геодинамічного ризику дозволяє зменшити кількість аварій міських газопроводів. Розроблено перспективні напрямки забезпечення оперативного діагностування територій, схильних до геодинамічного ризику з урахуванням часових змін напружено-деформованого стану земної кори. Досліджено перспективні напрямки забезпечення прогнозу довгострокових змін рівня тензочутливості та хвилепровідних властивостей закартованих тектонічно ослаблених зон різної орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082.03
Шифр НБУВ: РА316546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Ле Мінь Лонг 
Вплив локальних пошкоджень захисного шару бетону в стиснутих залізобетонних елементах на напружено-деформований стан арматури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ле Мінь Лонг ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Сформульовано наукові принципи розрахунку стиснутих залізобетонних елементів, які мають різні пошкодження захисного шару бетону через вплив технологічних, експлуатаційних, аварійних та інших умов. Розглянуто модель стиснутого елементу як умовно складового стрижня з елементами жорсткості в зоні контакту бетон - араматура. Теоретично визначено дотичні напруження в зоні контакту, на базі чого можна знайти деформації та напруження в арматурі з урахуванням рівня напруженого стану, місцерозташування арматури, діаметра арматури, класу бетону та арматури, ступеня оголення арматури. На підставі проведених експериментів встановлено емпіричну залежність між деформаціями арматури та бетону. Встановлено, що деформації арматури не дорівнюють деформаціям бетону, особливо за високих рівнів завантаження. Деформації арматури зменшуються на відміну від деформацій бетону. Запропоновано методику оцінки різних пошкоджень захисного шару бетону (IV категорії пошкоджень), завдяки чому визначається залишкова несуча здатність залізобетонного елементу. З урахуванням залишкової несучої зданості призначаються різні методи підсилення пошкоджених елементів. Розроблено методику визначення напружень і деформацій в арматурі у разі пошкодження захисного шару бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.11-02
Шифр НБУВ: РА314215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Ларін О.М. 
Теоретичні основи оцінки працездатності шин легкового автомобіля в експлуатації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.20 / О.М. Ларін ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Створено наукові основи методів і засобів діагностування, контролюючих правильність експлуатації автомобільних шин, що дозволяють підвищити ефективність і безпеку експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту. Розроблено новий напрямок оцінки залишкового ресурсу шини - за наявності втомливого дефекту, за величиною її поверхневої температури, - який грунтується на одержаних залежностях між температурою та міжшаровими деформаціями всередині шини. Встановлено, що інфрачервоний метод діагностування працездатності шини можливо застосовувати у процесі контролю її виробництва. Запропоновано конструкції діагностичного обладнання та проаналізовано конструкції шин легкового автомобіля для їх подальшого вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.52-082.266
Шифр НБУВ: РА314204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського