Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (290)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (90)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іріоглу 
Усні наративи як джерело з історії болгарського населення Північного Приазов'я ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Юрій Олександрович Іріоглу ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР75)6 + Т3(4УКР75=9БОЛ)6,01
Шифр НБУВ: РА365566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Атаманенко А. Є. 
Українське історичне товариство (1965 - 1991): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / А. Є. Атаманенко ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України . — К., 2010. — 39 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено заснування та різні аспекти діяльності фахового об'єднання істориків поза Україною - Українського історичного товариства (УІТ). Розглянуто категорії членства, розкрито поняття наукових генерацій, їх взаємовідносини та мотивацію наукової діяльності. Проаналізовано основні складові видавничої діяльності УІТ. З'ясовано місце УІТ в українській та світовій історичній науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. е(4УКР) л5
Шифр НБУВ: РА376530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Біла С.Я. 
Унійні процеси в західних єпархіях Київської митрополії (остання третина ХVІІ - початок ХVІІІ ст.). Історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Я. Біла ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано науковий доробок української та польської історіографії другої половини XIX - XX ст. з проблеми унійних процесів у західних єпархіях Київської митрополії. Висвітлено особливості українського та польського унієзнавства в контексті тогочасних умов розвитку, визначено основні напрямки і тенденції в аналізі теми, з'ясовано ступінь вивченості окремих аспектів проблеми. Виявлено дискусійні, малодосліджені питання, встановлено напрями їх подальшого вивчення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.09(4УКР)-3 +
Шифр НБУВ: РА329995

Географічні рубрики:

      
4.

Білокінь С.І. 
Масовий терор як засіб державного управління в СРСР (1917 - 1941 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.І. Білокінь ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 35 с. — укp.

На основі розсекречених матеріалів колишнього КДБ при РМ УРСР та Політбюро ЦК КПУ вперше в українській історіографії грунтовно вивчено роль масового терору як елемента державного управління в СРСР 1917 - 1941 рр., створення інформаційної управлінської системи та її застосування, глобальне нищення дворянства, офіцерства, духівництва, представників так званих дрібно-буржуазних партій та українських урядовців періоду Визвольних змагань, диференційований підхід до різних прошарків селянства, зв'язок репресій з плановим народним господарством, сталінський переворот, чистка НКВС, а також вплив терору на генофонд населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)61-49
Шифр НБУВ: РА308345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бацак К.Ю. 
Італійська еміграція в Україні: джерела та шляхи формування, міжнародні зв'язки (80-ті роки ХVІІІ- перша третина ХІХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.Ю. Бацак ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 22 с. — укp.

В дисертації досліджуються умови формування італійської еміграції в Україні та напрямки її діяльності у 80-х роках ХVIII - першій третині ХIХ ст. Розглянуто питання розбудови італійських етнічних громад у зв'язку з міграційними процесами у Південній Європі та демографічною політикою, здійснюваною Російською імперією в Україні. Висвітлюється роль іммігрантів-моряків та негоціантів у налагодженні міжнародних торговельно-економічних зв'язків чорноморсько-середземноморського регіону та участь італійської інтелігенції (архітекторів, вчителів, артистів, музикантів тощо) в європеїзації українських міст, поширенні надбань культури та мистецтва Заходу. Показано, що формування та діяльність італійської еміграції відбувалися в тісному зв'язку з громадсько-політичним та культурним життям на Апеннінах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИТА)4-274

Рубрики:

      
6.

Бездрабко В.В. 
Журнал "Краєзнавство" та його роль у розвитку історичних регіональних досліджень 1920 - 1930-х рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Бездрабко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено історію даного періодичного видання, а також проведено його формально-кількісну атрибуцію. На основі тексту часопису, зокрема, краєзнавчої спадщини В.Гериновича, К.Дубняка, В.Кравченка, М.Криворотченка, С.Рудницького, Д.Солов'я, С.Ялі та ін., а також залучення широкої історіографічної бази за темою, архівних документів з'ясовано основні тенденції розвитку краєзнавства в Україні та його роль у розгортанні на організаційному та змістовому рівнях історичних досліджень в Україні 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)61 + Т3(4Укр)61-7
Шифр НБУВ: РА309508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бойко А.В. 
Джерела з соціально-економічної історії Південної України останньої чверті XVIII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.В. Бойко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено закономірності розвитку історіографії джерелознавства щодо соціально-економічної історії Південної України. Досліджено та виявлено особливості системи управління й адміністративного устрою південного краю. Проаналізовано закономірності фондоутворення документальних джерел з соціально-економічної історії в архівосховищах України та Росії. Простежено еволюцію та специфіку археографічних видань, в яких висвітлено соціально-економічну історію краю. Реконструйовано регламентовану базу документальних джерел, визначено співвідношення її актуалізованої та потенційної частин. Висвітлено інформативні можливості актуалізованої джерельної бази для розкриття аграрних відносин, колонізації та заселення, розвитку торгівлі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462-2 + Т211(4УКР7)462
Шифр НБУВ: РА312480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Брехуненко В.А. 
Взаємини козацьких спільнот Східної Європи в XVI - середині XVII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Брехуненко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто взаємовідносини волзького, гребінського, терського, українського та яїцького козацтв XVI - середини XVII ст. З'ясовано витоки, наріжні підвалини, принципи функціонування, прояви міжкозацьких взаємин та потенціал їх впливовості. Досліджено генезу козацтв Волги, Дону, Терека, а також Яїка. Вперше запропоновано цілісну концепцію взаємин козацьких спільнот Східної Європи XVI - середини XVII ст. Встановлено, що міжкозацькі стосунки були вагомим самостійним чинником, проаналізовано їх вплив на розвиток козацьких спільнот та міжнародних взаємин у регіоні. Значну увагу приділено суперництву Москви та Речі Посполитої за гегемонію у Східній Європі, українському питанню, кримсько-турецьким протиріччям, кавказькій політиці Москви, а також проблемі васалітету Орди Великих ногаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т3(2Рос)4-294
Шифр НБУВ: РА310452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Василенко В.О. 
Політична історія Великого князівства Литовського (до 1569 р.) в східнослов'янських історіографіях XIX - першої третини ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.О. Василенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз процесу вивчення політичної історії Великого князівства Литовського (ВКЛ) (до 1569 р.) у білоруській, російській та українській історіографіях XIX - першої третини XX ст. З використанням широкої джерельної бази виявлено магістральні напрями еволюції дослідницьких поглядів і чинники, що їх зумовили. Виділено основні етапи історії дослідження зазначеної проблематики та притаманні їм особливості. Базуючись на джерельних та історіографічих даних, розроблено та верифіковано концепцію розвитку студіювання політичної історії ВКЛ у східнослов'янських історіографіях дослідженої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)436 + Т1(45)436 +
Шифр НБУВ: РА349826

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Василенко В.О. 
Політична історія Великого князівства Литовського (до 1569 р.) в східнослов'янських історіографіях XIX - першої третини ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.О. Василенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз процесу вивчення політичної історії Великого князівства Литовського (ВКЛ) (до 1569 р.) у білоруській, російській та українській історіографіях XIX - першої третини XX ст. З використанням широкої джерельної бази виявлено магістральні напрями еволюції дослідницьких поглядів і чинники, що їх зумовили. Виділено основні етапи історії дослідження зазначеної проблематики та притаманні їм особливості. Базуючись на джерельних та історіографічих даних, розроблено та верифіковано концепцію розвитку студіювання політичної історії ВКЛ у східнослов'янських історіографіях дослідженої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)436 + Т1(45)436 +
Шифр НБУВ: РА349826

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Велінець Ю. І. 
Вугільна промисловість у Волинській області в другій половині 40-х – на початку 90-х років ХХ століття / Ю. І. Велінець. — Б.м., 2022 — укp.

Наявний сьогодні широкий доступ до архівних матеріалів радянського часу і залучення сучасної нової методології наукових досліджень дозволяють цілісно й об'єктивно проаналізувати радянську промислову політику, в тому числі у вугільній галузі, а також визначити особливості її розвитку у Волинській області. Враховуючи відсутність ґрунтовних наукових робіт з історії вугільної галузі Волинської області, запропонована дисертація є першим комплексним дослідженням з історії вугільної промисловості Волинської області в другій половині 40-х – на початку 90-х років ХХ ст. Пошуки шляхів реструктуризації вугільних регіонів українською владою, змушують наново простежити і проаналізувати процес розвитку вугільного виробництва у Волинській області за радянського керівництва. Сьогодні вугільна галузь опинилася у скрутному становищі через недостатнє фінансування, скорочення виробництва вугілля, низьку технічну модернізацію гірничого обладнання, а шахти практично опинилися на межі остаточної ліквідації. Тому нині науковці мають змогу визначити передумови кризи й занепаду вугільної промисловості, до яких спричинила політика КПРС. Таким чином проблематика дисертації має актуальне значення для сучасної історичної науки. Недостатній рівень вивчення історії вугільної галузі України визначають новизну наукової роботи дослідника. У дисертаційній роботі проаналізовано стан наукового вивчення вказаної проблеми. Виділено три групи історіографічних праць: радянську, вітчизняну й зарубіжну. В них дається загальна характеристика становлення вугільної галузі УРСР, її вагомість в структурі важкої промисловості СРСР, проте вони далеко не повністю висвітлюють проблеми розвитку вугільних підприємств в межах Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну. Виконання поставлених завдань зумовили використання широкої бази джерел. У роботі використані архівні матеріали центральних архівів РФ й України, зокрема: Державного архіву Російської Федерації (отриманих автором за запитом), Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Галузевого державного архіву Служби безпеки України. Значний масив архівної інформації взято із Державного архіву Волинської області, Державного підприємства «Львіввугілля» й Архівного відділу Червоноградської міської ради. В цілому у дисертації використано матеріали 262 справ, 48 описів, 34 фондів розміщених в семи архівах. Окрім архівних матеріалів, у роботі використано збірники документів і матеріалів, мемуари, щоденники, усні свідчення, фотоматеріали, статистичні відомості тощо. Теоретико-методологічна основа дослідження ґрунтується на принципах історизму, об'єктивності, системності, науковості та всебічності. З-поміж багатьох методів в роботі використовувалися загальнонаукові ‒ аналізу й синтезу, типологізації, логічний, системно-структурний тощо та історичні ‒ історико-хронологічний, порівняльний, кліометричний, ретроспективний, наукової евристики, критики джерел, методи історичного джерелознавства. Поєднання їх та комплексне використання дозволило зреалізувати сформульовані в роботі дослідницькі завдання і досягти поставленої мети.^UToday's wide access to archival materials of the Soviet era and the involvement of modern new research methodology allow a holistic and objective analysis of Soviet industrial policy, including one in the coal industry, as well as to determine the features of its development in the Volyn region. Taking into account the lack of thorough research on the history of the coal industry of Volyn region, the proposed dissertation is the first comprehensive study on the history of the coal industry of Volyn region in the second half of the 40's – early 90's of the twentieth century. The search for ways to restructure the coal regions by the Ukrainian authorities forces them to re-trace and analyze the process of development of coal production in the Volyn region under Soviet leadership. Today, the coal industry is in a difficult position due to insufficient funding, reduced coal production, low technical modernization of mining equipment, and mines are almost on the verge of final liquidation. Therefore, scientists now have the opportunity to determine the preconditions for the crisis and the decline of the coal industry, which caused the policy of the CPSU. Thus, the dissertation is relevant for modern historical science. Insufficient level of study of the history of the coal industry of Ukraine determines the novelty of the researcher's scientific work. The dissertation analyzes the state of scientific study of this problem. Three groups of historiographical works: Soviet, domestic and foreign are identified. They give a general description of the formation of the coal industry of the USSR, its importance in the structure of heavy industry of the USSR, but they do not fully cover the problems of development of coal enterprises within the Lviv-Volyn coal basin. Execution of the set tasks led to the use of a wide base of sources. Archival materials of the central archives of the Russian Federation and Ukraine are used in the work, in particular: the State Archives of the Russian Federation (obtained by the author upon request), the Central State Archive of Public Associations of Ukraine, the Central State Archive of Higher Authorities of Ukraine, the State Security Archives of Ukraine. A significant amount of archival information is taken from the State Archives of the Volyn region, the State Enterprise « Lvivvugillia» and the Archival Department of the Chervonohrad City Council. In total, the dissertation used materials from 262 cases, 48 descriptions, 34 funds placed in seven archives. In addition to archival materials, collections of documents and materials, memoirs, diaries, oral testimonies, photographs, statistics, etc. have been used. The theoretical and methodological basis of the study is based on the principles of historicism, objectivity, systematization, scientificity and comprehensiveness. Among many methods used in the work, there have been used the general science methods - analysis and synthesis, typology, logical, system-structural, etc. and historical ones – historical-chronological, comparative, cliometric , retrospective, scientific heuristics, criticism of sources, methods of historical source studies. Their combination and complex use allowed to realize the research tasks formulated in the work and to achieve the set goal.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Войцехівська І.Н. 
Історичне джерелознавство у творчості В.С.Іконникова: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.Н. Войцехівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

На основі аналізу творчої спадщини В.С.Іконникова досліджено його внесок у розроблення проблем теоретичного та практичного джерелознавства, опрацювання шляхів і методів дослідження джерел, їх критичного аналізу й оцінки. Реконструйовано життєвий та творчий шлях В.С.Іконникова як історика-джерелознавця, обгрунтовано узагальнену оцінку факторів, що вплинули на формування наукових поглядів та джерелознавчого мислення історика, окреслено концептуальні підходи та методологічні засади його творчості. Упорядковано бібліографію праць вченого, проведено їх бібліометричний аналіз; визначено пріоритетні напрями досліджень та виокремлено блок джерелознавчих праць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Іконников + Т211(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА308470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ганчев О. І. 
Демографічні трансформації болгарської спільноти Південної Бессарабії (ХІХ – початок ХХІ століть) / О. І. Ганчев. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єктом дослідження визначаємо етнокультурну спільноту болгар Південної Бессарабії. Предметом роботи виступають демографічні аспекти процесів формування, адаптації та розвитку болгар у Північно-Західному Причорномор'ї. З таких позицій розглядаються механізми та фактори рухів болгарського населення регіону, проводяться реконструкції сімейно-родових інститутів і соціальних практик. Метою дослідження є висвітлення демографічних процесів формування й трансформацій етнокультурної спільноти болгар Бессарабії протягом ХІХ –початку ХХІ ст. Результати дослідження: застосовано міждисциплінарний підхід, який дозволив виявити історичні обставини формування спільноти болгар Південної Бессарабії та особливості її демографічних трансформацій. На прикладі динаміки розвитку етногрупи протягом двох століть продемонстровано евристичні можливості корпусу історичних джерел для виконання теоретичних і практичних завдань науки. На підставі обробки та аналізу даних з різноманітних джерел комплексно висвітлено ключові аспекти історії формування, механізмів адаптації та багатовекторність реакції на зовнішні виклики болгарського соціуму. У дослідженні вперше здійснюється комплексний аналіз процесів формування, розвитку та демографічних трансформацій болгарської спільноти Південної Бессарабії протягом двох століть, тобто усього періоду існування етногрупи. Сфера використання: теоретичні здобутки дисертації можуть бути використані для підготовки узагальнювальних праць з історії, релігієзнавства та етнології болгарських діаспор світу, окремих регіонів України, Молдови та Болгарії; при підготовці узагальнювальних праць і навчальних посібників з історичного джерелознавства; відповідних лекційних курсів, спецкурсів і практичних занять із джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін.^UThe object of the study is to define the Bulgarian community inSouth Bessarabia. The subject of the work is the demographic aspects of the formation, adaptation and development of Bulgarians in the North-West Black Sea region. From this point of view, the mechanisms and factors of the movements of the Bulgarian population of the region are considered, the reconstruction of family and clan institutions and social practices is carried out. The aim of the study is to highlight the demographic processes of formation and transformation of the ethnocultural Bulgarian community inSouth Bessarabia during the XIX and the beginning of XIX c. The results of the study: an interdisciplinary approach was applied, which made it possible to identify the historical circumstances of the formation of the Bulgarian community in South Bessarabia and the features of its demographic transformations. On the example of the dynamics of the development of an ethno group over two centuries, the heuristic possibilities of the corpus of historical sources for the implementation of theoretical and practical tasks of science are demonstrated. Based on the processing and analysis of data from various sources, the key aspects of the history of formation, adaptation mechanisms and the multi-vector response to external challenges of the Bulgarian society are comprehensively covered. In the study, a comprehensive analysis of the processes of formation, development and demographic transformations of the Bulgarian community in South Bessarabia over two centuries, that is, the entire period of the existence of the ethno group, is presented. The scope of application: theoretical achievements of the work can be used for the preparation of general studies on the history, religious studies and ethnology of the Bulgarian diasporas of the world, certain regions of Ukraine, Moldova and Bulgaria; in the preparation of generalizing works and textbooks on historical source studies; relevant lecture courses, special courses and practical classes in source studies, historiography and special historical disciplines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гедін М.С. 
Громадська, педагогічна та наукова діяльність історика Я.М.Шульгіна: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.С. Гедін ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життєвого шляху, педагогічної та громадської діяльності, а також наукової спадщини визначного українського історика Я.М.Шульгіна. На підставі аналізу історіографії проблеми, залучення архівних матеріалів, наукової та публіцистичної спадщини історика розглянуто його біографію, розкрито внесок у розвиток історичної науки, висвітлено історичні та суспільно-політичні погляди вченого. З'ясовано значення наукової та педагогічної діяльності історика для українського відродження, визначено його місце у суспільно-політичному русі останньої третини XIX - початку XX ст., зокрема, у діяльності Київської та Одеської громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Шульгін Я. +
Шифр НБУВ: РА356683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гедьо А.В. 
Соціальний статус і розвиток господарства грецьких громад України середини XVII - XIX ст.: джерелознавчий аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.В. Гедьо ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 37 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження джерел з соціально-економічної історії грецьких громад України середини XVII - XIX ст. Доведено, що саме об'єднання ніжинських і маріупольських греків можна назвати національними громадами у розумінні етно-конфесійно-правової спільноти, яка усвідомлює свою відокремленість від навколишнього світу. Вони були суб'єктами правових відносин, користувалися гетьманськими й імператорськими привілеями, витворили самоврядні інституції та структури. Визначено основні етапи розвитку історіографії джерелознавства з соціально-економічної історії грецьких громад України середини XVII - XIX ст. Визначено джерела з соціально-економічної історії в архівосховищах України та Росії, здійснено їх класифікацію. Проведено евристичну роботу у 72-х фондах 14-ти архівосховищ України та Росії. Обгрунтовано висновок про репрезентативність актуалізованої джерельної бази з історії грецьких громад в Україні. Значну увагу приділено питанню щодо архівної спадщини органів самоврядування зазначених громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)0-2 + Т211(4УКР)4/5 +
Шифр НБУВ: РА343838

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гелей С.Д. 
Василь Кучабський: від національної ідеї до державності (українська консервативна політична думка першої половини ХХ ст. та її вклад в історичну науку): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.Д. Гелей ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Досліджено внесок В.Кучабського в розвиток української історіографії консервативної течії в суспільно-політичній думці України. Вперше в українській історіографії розкривається консервативно-політична концепція державотворення, аналізуються спадщина В.Кучабського з історії української державності 1917-1921 рр., українсько-польських та українсько-російських відносин; простежується складний і суперечливий процес формування консервативної ідеології в лоні національної демократії, яка в умовах незалежності пріоритетними визнає ідеї національної держави, приватної власності, національно-культурної ідентичності українського народу, прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Кучабський

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Головко С.Г. 
Політика "нових торі" щодо тред-юніонів (1980-1990 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.Г. Головко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню суспільно-політичних процесів, що відбувалися у Великій Британії у 1980-1990 рр., у контексті політики неоконсерваторів щодо тред-юніонів. Виявлено основні чинники, що зумовили напрямки політики "нових торі" щодо профспілок і перешкодили активній протидії з боку профспілок; досліджено співвідношення соціально-економічних реформ М.Тетчер і профспілкового фактору, особливості законодавства, що регулювало діяльність тред-юніонів, визначено стратегію і тактику лейбористської партії у сфері її співпраці з профспілками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)63-48 + Ф69(4ВЛ)41 + Ф72(4ВЛ),8.2

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
18.

Горбач Ю.С. 
Взаємовідносини Німеччини і країн Вишеградської групи (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.С. Горбач ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Показано зміни, які відбулися у зовнішньополітичному курсі Німеччини після її об'єднання. З'ясовано значення цих змін для вишеградських країн. Визначено місце Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини у зовнішній політиці ФРН й охарактеризовано роль цієї держави у зовнішньополітичних курсах зазначених країн. Проаналізовано процес становлення та розвитку політико-дипломатичних, торговельно-економічних, культурних відносин між об'єднаною Німеччиною та країнами Вишеградської групи. Проаналізовано еволюцію цих стосунків у взаємозв'язку з європейською інтеграцією та у процесі вирішення ряду актуальних історичних питань. Розкрито зміст, характер, цілі й основні напрями взаємовідносин Німеччини та країн Вишеградської групи, розглянуто результати та сучасний стан цього партнерства. Висвітлено недостатньо вивчені зарубіжними та вітчизняними науковцями аспекти німецької зовнішньої політики щодо Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Визначено перспективи подальшого дослідження проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА340783

Рубрики:

      
19.

Гошко Т.Д. 
Магдебурзьке право Центрально-Східної Європи XIII-XVIII ст. в українській та польській історіографії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Д. Гошко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена порівняльному аналізу здобутків польської та української історіографії в царині вивчення магдебурзького права Центрально-Східної Європи ХІІI-ХVІІI ст. Автор розглядає міру дослідженості різних аспектів проблеми, показує як позитивні, так і негативні моменти польської та української історіографії і на цій основі визначає подальші перспективи вивчення питання. Зроблено спробу проаналізувати вплив соціальної, політичної та національної орієнтації істориків на об'єктивність висвітлення проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)4-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гранчак Т.Ю. 
Українське національне відродження другої половини XIX - початку XX ст. в працях польського історика Леона Василевського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Ю. Гранчак ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено діяльність історика у контексті українського національного відродження. Розглянуто теорію формування та розвитку українського "національного організму". Розкрито методологічну та національно-історичну суть поглядів історика на процес становлення української нації. Проаналізовано внесок Л.Василевського у дослідження проблеми українського національного відродження та місце його творчої концепції у контексті національно-політичних теорій кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52 + Т1(4ПОЛ)61-8 Василевський
Шифр НБУВ: РА310211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського