Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (290)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (88)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пилипенко В.М. 
Антитурецький дискурс в політичній думці Речі Посполитої середини ХVI - середини ХVII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Пилипенко ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено аналіз суспільно-політичної думки Речі Посполитої щодо питань, пов'язаних з турецько-татарською загрозою та спроб убезпечитись від неї. Проаналізовано понад 100 публіцистичних текстів середини XVI - середини XVII ст. та значну кількість сеймової та сеймикової документації, листування між найвищими урядниками. Це сприяло кращому розумінню ставлення еліти Речі Посполитої до загрози з півдня, яка була постійним фактором існування держави. У ході дослідження простежено залежність літератури від зовнішньо- та внутрішньополітичних факторів, визначено основні сюжети антитурецької літератури даного періоду, проаналізовано значення "турецького" питання в роботі воєводських сеймиків та вальних сеймів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)432-7 + Ф1(4ПОЛ)43 +
Шифр НБУВ: РА368139

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Заболотна І.М. 
Археографічна діяльність та джерелознавчі студії І.П.Крип'якевича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Заболотна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль І.Крип'якевича в розвитку вітчизняної археографії та джерелознавства. На базі широкого кола архівних й опублікованих джерел, відповідної літератури з дослідженого питання висвітлено основні періоди життя та наукової творчості вченого. Визначено пріоритетні напрями діяльності науковця, серед яких значне місце займають археографічна праця та джерелознавчі студії. Надано оцінку археографічним працям дослідника та з'ясовано особливості його едиційної практики. Проаналізовано його доробок у галузі практичного та теоретичного джерелознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т212(4УКР) + Т1(4УКР)-8 Крип'якевич +
Шифр НБУВ: РА338800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лисенко Л.В. 
Бібліотечні колекції та зібрання XIX - XX століття як об'єкт археографічного та джерелознавчого опису: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.В. Лисенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження історично сформованих та штучно створених ретроспективних фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як об'єкта опису археографії та джерелознавства. Особливу увагу приділено реконструйованим колекційним книгозбірням приватних, юридичних осіб та ряду колекцій/зібрань, сформованих за предметно-тематичною, хронологічною, культурологічною ознакою. Здійснено їх історико-культурологічну класифікацію за станово-професійною ознакою для приватних колекційних фондів, за тематичною - для ретроспективних зібрань юридичних осіб, наведено бібліотекознавчу класифікацію. Встановлено терміносистему колекційних фондів (визначено зміст понять "колекція", "зібрання", "бібліотека") для проведення державної реєстрації. Запропоновано ідентифікаційні індекси відповідно до класифікацій ретроспективних книжкових колекційних фондів та систему обов'язкових облікових документів (паспортів) як різновиду науково-довідкового апарату на історико-культурні фонди з метою забезпечення збереження колекцій/зібрань, введення їх до наукового обігу та ефективного використання. Науково обгрунтовано методику складання найменшого елемента археографічного опису колекційного фонду - заголовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 +
Шифр НБУВ: РА329811

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коваль В.В. 
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четвертого союзу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Коваль ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий порівняльний аналіз документів, що відображають перебіг Брестської мирної конференції. Періодизовано хід перговорів між делегаціями УНР та інших держав. Зроблено висновок, що в Бресті проходили дві паралельні конференції - між Четвертим Союзом і Росією та між Четвертим Союзом і Україною. Доведено, що Брест-Литовський мирний договір було укладено відповідно до українських вимог і пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)611.29-607 + Т3(4Укр)611-6
Шифр НБУВ: РА318357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Патик В. В. 
В'ячеслав Ілліч Стрельський - джерелознавець, архівіст, педагог (1910 - 1983 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Патик ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Визначено внесок вченого у розвиток джерелознавства, зокрема питань класифікації, критики та використання історичних джерел, архівознавства, спеціальних історичних дисциплін. Показано процес становлення В. І. Стрельського як архівіста та джерелознавця. Визначено фактори, які вплинули на формування наукових поглядів вченого, характер і зміст його наукових досліджень. Вперше в українській історіографії систематизовано та досліджено наукову спадщину В. І. Стрельського, розроблені ним теоретико-методологічні проблеми джерелознавства, питання критики й аналізу джерел, теорії та практики архівної справи в Україні, термінології, понятійного апарату, предмету та завдань спеціальних історичних дисциплін. Проаналізовано наукову, організаційну, педагогічну та громадську діяльність вченого. Розглянуто пріоритетні напрями його наукової діяльності та складено повну бібліографію праць В. І. Стрельського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Стрелецький + Ч813(4УКР)6-8 Стрелецький, В. І.
Шифр НБУВ: РА371636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гелей С.Д. 
Василь Кучабський: від національної ідеї до державності (українська консервативна політична думка першої половини ХХ ст. та її вклад в історичну науку): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.Д. Гелей ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Досліджено внесок В.Кучабського в розвиток української історіографії консервативної течії в суспільно-політичній думці України. Вперше в українській історіографії розкривається консервативно-політична концепція державотворення, аналізуються спадщина В.Кучабського з історії української державності 1917-1921 рр., українсько-польських та українсько-російських відносин; простежується складний і суперечливий процес формування консервативної ідеології в лоні національної демократії, яка в умовах незалежності пріоритетними визнає ідеї національної держави, приватної власності, національно-культурної ідентичності українського народу, прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Кучабський

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Брехуненко В.А. 
Взаємини козацьких спільнот Східної Європи в XVI - середині XVII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Брехуненко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто взаємовідносини волзького, гребінського, терського, українського та яїцького козацтв XVI - середини XVII ст. З'ясовано витоки, наріжні підвалини, принципи функціонування, прояви міжкозацьких взаємин та потенціал їх впливовості. Досліджено генезу козацтв Волги, Дону, Терека, а також Яїка. Вперше запропоновано цілісну концепцію взаємин козацьких спільнот Східної Європи XVI - середини XVII ст. Встановлено, що міжкозацькі стосунки були вагомим самостійним чинником, проаналізовано їх вплив на розвиток козацьких спільнот та міжнародних взаємин у регіоні. Значну увагу приділено суперництву Москви та Речі Посполитої за гегемонію у Східній Європі, українському питанню, кримсько-турецьким протиріччям, кавказькій політиці Москви, а також проблемі васалітету Орди Великих ногаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т3(2Рос)4-294
Шифр НБУВ: РА310452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Горбач Ю.С. 
Взаємовідносини Німеччини і країн Вишеградської групи (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.С. Горбач ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Показано зміни, які відбулися у зовнішньополітичному курсі Німеччини після її об'єднання. З'ясовано значення цих змін для вишеградських країн. Визначено місце Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини у зовнішній політиці ФРН й охарактеризовано роль цієї держави у зовнішньополітичних курсах зазначених країн. Проаналізовано процес становлення та розвитку політико-дипломатичних, торговельно-економічних, культурних відносин між об'єднаною Німеччиною та країнами Вишеградської групи. Проаналізовано еволюцію цих стосунків у взаємозв'язку з європейською інтеграцією та у процесі вирішення ряду актуальних історичних питань. Розкрито зміст, характер, цілі й основні напрями взаємовідносин Німеччини та країн Вишеградської групи, розглянуто результати та сучасний стан цього партнерства. Висвітлено недостатньо вивчені зарубіжними та вітчизняними науковцями аспекти німецької зовнішньої політики щодо Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Визначено перспективи подальшого дослідження проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА340783

Рубрики:

      
10.

Фицик Л.А. 
Виникнення та еволюція української козацької старшини Гетьманщини (1648 - 1782 рр.). Історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.А. Фицик ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системний науковий аналіз історіографічних джерел та досліджено проблему виникнення й еволюції козацької старшини Гетьманщини (1648 - 1782 рр.). Вивчено питання її формування та функціонування за конкретно-історичних умов становлення, стабілізації та занепаду української держави. З'ясовано основні етапи та виокремлено чотири періоди розробки теми. Виділено головні напрями досліджень упродовж XIX - початку XXI ст., установлено достовірність їх відображення в історіографії. Висвітлено методологічні та методичні підходи вчених до розробки питання участі козацької старшини в українському державотворенні, виокремлено її персональний внесок у вивченні цієї проблеми. Висвітлено недостаньо вивчені аспекти, спотворені або сфальсифіковані події, явища та процеси. Визначено напрями майбутніх дослідницьких пошуків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-294 г + Т1(4УКР)-1(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА349536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дарчик С.В. 
Візія національно-визвольної війни українського народу (1648 - 1657 рр.) у спогадах та щоденниках шляхтичів Речі Посполитої: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.В. Дарчик ; Ін-т укр. археології та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Національно-визвольну війну українського народу під проводом Б. Хмельницького (1648 - 1657 рр.) висвітлено у контексті спогадів і на підставі автобіографічних щодинників шляхтичів Речії Посполитої - очевидців і сучасників подій. Проаналізовано суспільне середовище та традиції створення мемуарів XVII ст. Висвітлено взаємозв'язок фактів з біографій авторів з тенденційністю представлення їх особистостей і певних подій. На базі джерельного матеріалу досліжено трактування сучасниками причин розгортання конфлікту, характеристику військових кампаній Національно-визвольної війни та вантажів повстанського війська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211 + Т3(4УКР)442-452,013 +
Шифр НБУВ: РА366051

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мага І.М. 
Віктор Олександрович Романовський - історик та архівіст: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Мага ; Держ. ком. арх. України. Укр. наук.-дослід. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях В.О.Романовського як історика, джерелознавця, історіографа, археографа, подвижника архівної справи в Україні, фундатора навчальної літератури з архівознавства, педагога. Розкрито внесок ученого у розробку проблем історії України, зокрема, фінансово-економічного устрою Гетьманщини другої половини XVII - початку XVIII ст., джерелознавства, архівістики та інших спеціальних галузей історичної науки. Визначено пріоритетні напрями досліджень історика. Описано процес становлення В.О.Романовського як історика та архівіста, висвітлено фактори, що вплинули на формування його наукових поглядів, характер та зміст наукових студій. Проаналізовано архівознавчу спадщину науковця, розроблені ним проблеми історії, теорії і практики архівної справи, методи комплектування, описування та збереження архівних документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)6-8Романовський + Ч813(4УКР)6-8Романовський4 +
Шифр НБУВ: РА328042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Патик В. В. 
В'ячеслав Ілліч Стрельський - джерелознавець, архівіст, педагог (1910 - 1983 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Патик ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Визначено внесок вченого у розвиток джерелознавства, зокрема питань класифікації, критики та використання історичних джерел, архівознавства, спеціальних історичних дисциплін. Показано процес становлення В.І. Стрельського як архівіста та джерелознавця. Визначено фактори, які вплинули на формування наукових поглядів вченого, характер і зміст його наукових досліджень. Вперше в українській історіографії систематизовано та досліджено наукову спадщину В.І. Стрельського, розроблені ним теоретико-методологічні проблеми джерелознавства, питання критики й аналізу джерел, теорії та практики архівної справи в Україні, термінології, понятійного апарату, предмету та завдань спеціальних історичних дисциплін. Проаналізовано наукову, організаційну, педагогічну та громадську діяльність вченого. Розглянуто пріоритетні напрями його наукової діяльності та складено повну бібліографію праць В.І. Стрельського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Стрелецький + Ч813(4УКР)6-8 Стрелецький, В. І.
Шифр НБУВ: РА371636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гедін М.С. 
Громадська, педагогічна та наукова діяльність історика Я.М.Шульгіна: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.С. Гедін ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життєвого шляху, педагогічної та громадської діяльності, а також наукової спадщини визначного українського історика Я.М.Шульгіна. На підставі аналізу історіографії проблеми, залучення архівних матеріалів, наукової та публіцистичної спадщини історика розглянуто його біографію, розкрито внесок у розвиток історичної науки, висвітлено історичні та суспільно-політичні погляди вченого. З'ясовано значення наукової та педагогічної діяльності історика для українського відродження, визначено його місце у суспільно-політичному русі останньої третини XIX - початку XX ст., зокрема, у діяльності Київської та Одеської громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Шульгін Я. +
Шифр НБУВ: РА356683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Каневська І.О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність О. Бочковського в еміграції (1905 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Каневська ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено життєвий шлях, громадсько-політичну, науково-дослідну та педагогічну діяльність О. Бочковського (1885 - 1939 рр.) - одного з провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, громадсько-політичного діяча, дипломата, журналіста, публіциста та науковця. Проананалізовано широке коло джерел і документів вітчизняних і закордонних архівів, спогади, періодичні видання, листування, публікації, а також творчу спадщину ученого. Розкрито суттєву роль О. Бочковського у становленні української державності та поширенні української ідеї. Розглянуто процес формування та розвитку світоглядних позицій науковця, висвітлено його внесок у розвиток наукового та громадсько-політичного життя української громади в еміграції (зокрема, в європейських країнах і на американському континенті) та становлення чесько-українських відносин. Проаналізовано основні напрями наукової, педагогічної, публіцистичної, громадсько-політичної та дипломатичної діяльності О. Бочковського, висвітлено його викладацьку роботу в українських ВНЗ і наукових установах Чехо-Словаччини. На підставі евристичної роботи в архівних фондах і бібліотечних зібраннях виявлено понад триста невідомих творів О. Бочковського, розшифровано його криптоніми та встановлено авторство кількох неопублікованих праць, створено цілісну наукову біографію ученого. Відтворено маловідомі аспекти громадсько-політичної діяльності О. Бочковського у країнах Європи й Америки, висвітлено його участь і роль у житті української еміграційної спільноти у 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-8 Бочковський + Ф1(4УКР)608 Бочковський +
Шифр НБУВ: РА367350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Терешко Ю.М. 
Демократичний рух у Чехословаччині 1945-1968 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Терешко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена темі демократичного руху у Чехословаччині 1945-1968 рр. Комплексно проаналізовані основні закономірності діяльності демократичного антитоталітарного руху у Чехословаччині 40-60-х рр., метою якого була гуманізація всієї політичної системи країни, відродження вільного громадянського суспільства, боротьба із проявами сталінізму і неосталінізму. На основі великого масиву літератури, джерел і документів, свідчень очевидців, значна частина яких уперше вводиться у науковий обіг в Україні, критично аналізуються методи діяльності і тактики комуністичної партії Чехословаччини та інших чеських і словацьких партій, громадсько-політичних організацій, а також діяльність їх лідерів. Значна увага приділена дослідженню політичних концепцій і доктрин, а також зовнішньополітичним факторам, які впливали на розвиток демократичного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-48

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ткаченко І.В. 
Джерела з історії видавничої діяльності М.Грушевського в Києві (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.В. Ткаченко ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено джерела з історії видавничої діяльності у Києві у 1907 - 1914 рр. видатного українського історика, громадсько-політичного діяча та видавця М.Грушевського. Розглянуто діловодні документи офіційних органів влади, матеріали преси та джерела особового походження. Виділено основні теми та сюжети даних джерел, зокрема, перенесення літературно-наукового часопису ЛНВ зі Львова до Києва у 1907 р., видавничі проблеми, пов'язані з виходом у світ ЛНВ "Села" та "Засіву", роль М.Грушевського як редактора та фактичного видавця цих часописів, його стосунки з провідними українськими літераторами та публіцистами, спілкування з передплатниками та читачами цих видань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8Грушевський + Ч617.3(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА345759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Синяк І.Л. 
Джерела з історії діловодства запорізького козацтва доби Нової Січі (1734 - 1775): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.Л. Синяк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела з історії діловодства Запоріжжя доби Нової Січі (1734 - 1775). З'ясовано функції Військової, Похідної Військової та паланкових канцелярій, визначено їх штат та компетенцію різних посадовців. Доведено, що канцелярії Запоріжжя були поліфункціональними установами, що виконували діловодні, адміністративні, судово-слідчі, військові та господарські функції. Показано особливості впровадження російської форми діловодства у Запорізькій Січі, проаналізовано реакцію Січі на відповідні вимоги. Встановлено коло документів, які продукували канцелярські установи Запоріжжя. Здійснено генеральну класифікацію документів і формулярний аналіз документальних джерел, з'ясовано особливості формулярів різних видів документації Запоріжжя. Простежено діловодні відносини Запоріжжя з Гетьманщиною, київським генерал-губернатором та київською губернською канцелярією, Петербургом, Новосербією, Слов'яносербією, російськими військовими командами, Кримським ханатом і польськими урядниками Правобережної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т211(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА343982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ковальчук В.М. 
Джерела з історії мережі ОУН(б) і Запілля УПА на північно-західних українських землях у другій половині 1942 - на початку 1945 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.М. Ковальчук ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс письмових джерел з історії мережі ОУН(б), що діяла у другій половині 1942 - на початку 1945 рр. на північно-західних українських землях. З'ясовано особливості утворення первісної джерельної бази, а також специфіку початкового архівування документів. Встановлено закономірності подальшого фондоутворення, а також інформаційні можливості актуалізованого корпусу джерел. Виявлено більше 900-т повстанських і радянських документів, з яких близько 700-т не були введені до наукового обігу. Запропоновано класифікацію повстанських (за видами, територіальним і адміністративним походженням, хронологічною репрезентативністю, функціональними групами) і радянських (за походженням) документів. Розшифровано псевдоніми організаційного активу та криптоніми адміністративних одиниць. Визначено інформаційний потенціал періодики та мемуарів, а також етапи еволюції мережі ОУН(б) і Запілля УПА у даному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62,01 + Ф513(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА335705

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Михальський І.С. 
Джерела з історії українських політичних партій кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.С. Михальський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 36 с. — укp.

З урахуванням сучасних досягнень історичної науки вперше здійснено аналіз усього комплексу історичних видань, що характеризують діяльність українських політичних партій кінця XIX - початку XX ст. Визначено пріоритетні напрями їх досліджень, розкрито системні зв'язки між різними видами джерел. Проведено класифікацію історичних джерел в цілому і кожного з основних видів. Системно проаналізовано та введено до наукового обігу історичний матеріал, який раніше не було оприлюднено. Застосовано нові методи, зокрема кількісного аналізу з використанням комп'ютерних технологій. Досліджено мемуарну та епістолярну спадщину провідних діячів українських партій, подано узагальнену характеристику цього різновиду джерел, показано їх значущість для дослідників політичної історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4,01 + Ф69(4УКР)2,01 +
Шифр НБУВ: РА329910

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського