Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИСТРИБУТИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дишлева С.М. 
Адвербіальна дистрибуція лексико-семантичних груп українських дієслів: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.М. Дишлева ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно описано адвербіальні дистрибутивні характеристики дієслів сучасної української літературної мови. Розкрито семантичну природу дієслівних значень. Розроблено класифікацію дієслів української мови з урахуванням їх семантико-синтаксичних диференційних ознак і функціональних особливостей. Виділено 12 основних лексико-семантичних груп (ЛСГ) дієслів, охарактеризовано їх обставинні компоненти. Визначено кількість адвербіальних поширювачів, що обумовлена характером сполучуваності дієслівних предикатів і не залежить від обсягу певної ЛСГ. Описано варіанти актуалізації адвербіальної дистрибуції предиката, визначено межі його несубстанціальних характеристик. Проаналізовано структурні схеми вираження адвербіальних поширювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА356478

      
2.

Федорець С.А. 
Англійські запозичення в мові сучасної української реклами: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федорець ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Визначено особливості реклами як специфічної сфери функціонування мови. Уперше виявлено корпус запозичень англійського походження, які вживаються у рекламних текстах 1990-х рр. - на початку XXI ст. З'ясовано шляхи входження до лексичної системи сучасної української літературної мови нових шарів лексики англійського походження на позначення назв комп'ютерної та побутової техніки, видів спорту. Досліджено семантичні особливості новітніх запозичень, які увійшли до словникового складу сучасної української літературної мови шляхом мови реклами. Розглянуто способи адаптації англіцизмів на грунті української мови. Дослідження здійснено з використанням дистрибутивного, етимологічного, диференційно-понятійного, описового методів, а також методу зіставлення й елементів комплексного аналізу та синтезу. Проаналізовано специфіку функціонування сучасних рекламних текстів і способи використання англіцизмів у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-716 + Ш141.4-322 +
Шифр НБУВ: РА339073

      
3.

Сеньків С.С. 
Дистрибуція приголосних фонем в українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.С. Сеньків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сполучуваність приголосних фонем в українській мові. З'ясовано причини виникнення нових груп приголосних, встановлено інвентар консонантних сполук, що виступають у різних позиціях слова на різних часових зрізах, виявлено частотність кожної консонантної групи. Встановлено закономірності сполучуваності приголосних фонем в українській мові, а також чинники, що накладають певні обмеження на сполучуваність окремих консонантних одиниць. Розкрито особливості реалізації консонантних структур у мовленні. З'ясовано, що характер консонантних груп, що виступають у початковій, інтервокальній і кінцевій позиції слова, значною мірою залежить від його морфемної структури і обумовлений властивою українській мові загальною тенденцією до милозвучності. Проведено розмежування типових дистрибутивних структур, наявних в словах, що формують центр лексичної системи української мови, і нетипових, характерних для новозапозичених загальних і власних назв та рідковживаних лексем. Проаналізовано дистрибуцію приголосних фонем за допомогою методу впорядкованих пар. Визначено множину фонем, здатних розташовуватися після конкретної фонеми або передувати їй. Сполучуваність приголосних фонем у початкових, інтервокальних і кінцевих структурах відображено в окремих таблицях. Надано алфавітний перелік розглянутих дистрибутивних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-11 +
Шифр НБУВ: РА330077

      
4.

Забавський Б.В. 
Діагональна редукція матриць над кільцями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Б.В. Забавський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 26 с. — укp.

Сформульовано визначення n-Ермітового кільця та показано його зв'язок з поняттям стабільного рангу. З'ясовано умови перетворення кільця Безу на кільце Ерміта та запропоновано рішення проблеми Хепріксена. Для випадку регулярних кілець скінченного стабільного рангу описано широкий клас матриць, які діагоналізуються. У випадку довільних регулярних кілець показано можливість "слабкої" діагональної редукції матриць, що дає часткову відповідь на питання Хепріксена у випадку неодиничного регулярного кільця. На основі введеного поняття максимально неголовного ідеалу побудовано теорію кілець, які є дистрибутивними в локалізації стосовно мультиплікативної множини, породженої всіма атомами кільця. На підставі даних результатів описано нові класи кілець елементарних дільників. Зокрема, остаточно описано прості кільця елементарних дільників без дільників нуля (2-прості кільця Безу). Введено поняття кільця з елементарною редукцією матриць. У випадку комутативних кілець встановлено, що 2-Евклідове кільце є кільцем з елементарною редукцією матриць. Показано, що у випадку кілець елементарних дільників редукцію матриць можна здійснювати елементарними перетвореннямм аж до матриць другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.551,0 +
Шифр НБУВ: РА340696

Рубрики:

      
5.

Кійко Ю.Є. 
Лексико-семантична група дієслів переміщення в сучасній німецькій мові (парадигматичні та синтагматичні властивості): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.Є. Кійко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичну групу(ЛСГ) дієслів переміщення в сучасній німецькій мові в парадигматичному (квантитативному, словотвірному, фоносемантичному) та синтагматичному аспектах. Визначено середню кількість значень дієслів переміщення в сучасній німецькій мові. Встановлено зв'язок полісемічності з частотою дієслів переміщення у словниках та тип їх розподілу за словником Duden. Проведено інвентаризацію ЛСГ дієслів переміщення та досліджено їх парадигматичні та синтагматичні характеристики за допомогою формальних і неформальних методів. Описано дистрибутивні формули дієслів переміщення та сполучувальні властивості найбільш частотних з них. Встановлено словотвірні особливості дієслів переміщення та їх дериваційну продуктивність. Розкрито фонетичне значення дієслів переміщення в сучасній німецькій мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.6
Шифр НБУВ: РА314904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Круглій О.Р. 
Лінгвокогнітивні параметри комбінувальних форм у сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Р. Круглій ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено словотвірні елементи перехідного типу, що утворилися з повнозначних слів переважно класичного походження, які постійно збагачують словниковий запас різних мов, будучи інтернаціональними. Проаналізовано, що ці дериваційні елементи тлумачні словники англійської мови подають під назвою "комбінувальні форми" (combining forms): bio-, eco-, graph-, photo-, radio-, techno- . Викладено проблеми виділення словотвірної категорії комбінувальних форм у лінгвістиці, визначено статус і структуру цих дериваційних формантів. Висвітлено етимологію, дистрибутивні та внутрішньовалентні характеристики комбінувальних форм у сучасній англійській мові. Розкрито основні форми репрезентації концептуальних структур комбінувальними формами та дериватами з цим і формантами в межах виокремлених когнітивних категорій. Виділено ядро, основну систему та периферію канцептуальної картини світу за обсягом наповнення досліджуваним і словотвірним елементами та дериватами з ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-20 +
Шифр НБУВ: РА366273

Рубрики:

      
7.

Кушнірик А.В. 
Модальні частки в сучасній англійській мові (сполучуваність, парадигматика та вживання): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Кушнірик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено сполучуваність, парадигматику та вживання англійських модальних часток. Послідовно розглянуто проблему модальності, основні підходи та критерії поділу слів за частинами мови, походження та визначення часток, їх модальні ознаки та принципи класифікації. На базі елементів описового методу (контекстуального та дистрибутивно-статистичного) проведено інвентаризацію групи, визначено її ядро та периферію, встановлено частотні характеристики. Проведено компаративний аналіз синтагматичних зв'язків і парадигматичних відносин між досліджуваними словами, виявлено особливості вживання модальних часток в авторському стилі. Запропоновано об'єктивну класифікацію модальних часток та визначено їх характерні ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.74
Шифр НБУВ: РА315345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Рибіна О.Б. 
Моделювання процесів комбінованої обробки молочої сироватки електромагнітним полем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.Б. Рибіна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено, що температури відмирання мікроорганізмів під час мікрохвильової обробки молочної сироватки менші, ніж під час звичайного нагрівання. Проаналізовано, що однією з причин цього може бути вибіркове нагрівання. Досліджено різні моделі вибіркового нагрівання та виведено формули для перегріву мікроорганізмів. Наведено, що другою причиною є комбінована дія нагрівання й електромагнітного поля. Одержано формули для розподілу поля та температури в продукті, проаналізовано вплив на нього складу, форми та розмірів продукту. Розкрито умови, за яких розподіл поля та температур стає практично рівномірним. Проаналізовано, що за допомогою модифікованої дистрибутивної моделі одержано значення діелектричних сталих для молочної сироватки. Експериментально досліджено залежність кількості загиблих мікроорганізмів від температури, концентрації сухих речовин, тривалості обробки, товщини шару (діаметру трубопроводу), швидкості руху. Доведено, що найбільший вплив на відмирання мікроорганізмів має температура. Наступними за ступенем впливу йдуть концентрація сухих речовин, тривалість обробки, товщина продукту та його швидкість. Розраховано мікрохвильовий пастеризатор для обробки молочної сироватки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.2 +
Шифр НБУВ: РА367291

Рубрики:

      
9.

Турченко В.О. 
Нейромережеві методи і засоби підвищення ефективності дистрибутивних мереж збору та обробки сенсорних даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.О. Турченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності (надійності, швидкодії, універсальності) дистрибутивних мереж збору й обробки сенсорних даних за рахунок прогнозу дрейфу сенсорних даних за допомогою нейронних мереж. Запропоновано та досліджено нові нейромережеві методи додаткової апроксимуючої нейронної мережі та інтеграції апріорних даних. Вони дозволяють в 6 - 12 разів (на відміну від систем, які не використовують метод прогнозу) збільшити час напрацювання на відмову (зменшити кількість калібрувань або перевірок сенсора) на початковому етапі експлуатації дистрибутивної мережі. Запропоновано трирівневу структуру дистрибутивної мережі, яка забезпечує задану швидкодію обробки даних в реальному часі. Надано рекомендації щодо вибору структури обчислювального пристрою середнього рівня мінімальної собівартості. Розроблено структуру, алгоритми та програмні модулі комп'ютера верхнього рівня з використанням технології клієнт-сервера, що забезпечило заміну математичної моделі дрейфу в реальному часі. Впроваджено розроблені апаратні та програмні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31
Шифр НБУВ: РА314586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Глушков В.М. 
Нові аспекти в теорії та методах обчислення багаточастинкових квантових систем. Застосування до електронної структури молекул: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.М. Глушков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

Запропоновано нову концепцію визначення хвильових функцій та енергій збудження станів однакової симетрії, яка забезпечує збалансований опис сукупності станів за теоріями: самоузгодженого поля (СУП), багаточастинковою теорією збурень та теорією функціоналу густини. Уперше на базі варіаційного принципу реалізовано систематичний підхід щодо генерації варіаційно оптимальних одночастинкових базисів для обчислення енергій збуджених станів. У межах СУП наближення для систем з відкритими електронними оболонками розвинуто альтернативний метод генерації оптимальних орбіталей для основного та збудженого станів. Зазначено, що у порівнянні з традиційним методом Рутана він має переваги, які забезпечують узагальнення теорії для збуджених станів однакової симетрії. Показано, що на відміну від методів, які базуються на формалізмі необмеженого методу Хартрі - Фока, орбіталі, визначені запропонованим методом, задовольняють коректні варіаційні умови. Для обчислення кореляційних ефектів у збуджених станах однакової симетрії уперше побудовано аналог популярної теорії збурень Меллера - Плессе. З'ясовано, що витрати комп'ютерного часу на її реалізацію практично такі ж, як для відповідного основного стану. Розроблено нову схему генерації модельного підпростору конфігураційних функцій стану, яка не потребує, на відміну від традиційних методів, попереднього розв'язання складної секулярної проблеми у багаточастинковому просторі, а також розвинуто кілька варіантів багатоопорної теорії збурень. Уперше реалізовано збалансовану процедуру визначення енергій збудження в межах формалізму теорії функціонала густини у варіанті теорії підпросторів (subspace density functional theory). Запропоновано нові моделі генерації послідовності дистрибутивних базисних наборів, які забезпечують систематичне підвищення точності обчислень енергій без проведення мінімізації за нелінійними параметрами базису. Проведено обчислення нерелятивістських і релятивістських енергій з точністю, що перевищує точність, досягнуту тридиційними методами, в межах наближення однакового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.5 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА329960

Рубрики:

      
11.

Єгоров В.П. 
Організаційно-економічний механізм управління системою дистрибуції підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.П. Єгоров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти розробки організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції промислового підприємства, розроблено концепцію його синтезу та визначено основні складові, до яких відносяться нові механізми синтезу структури системи дистрибуції промислового підприємства, управлінська технологія адаптивної взаємодії систем виробництва та дистрибуції, інструменти підтримки прийняття рішень в управлінні системою дистрибуції. Запропоновано комплекс методів оцінювання ефективності системи дистрибуції, що враховує її зв'язок з системою виробництва маркетингу, логістики, фінансів і контролінгу. Відзначено, що запропонований організаційно-економічний механізм спрямований на забезпечення розвитку системи дистрибуції за рахунок застосування інструментів організаційного управління та підвищення ефективності розподільно-збутових процесів у дистрибутивній мережі за допомогою технологій прийняття управлінських рішень. Адекватність науково-практичних розробок підтверджено їх практичною апробацією на ВАТ "Артемівський завод з обробки кольорових металів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-592-21 +
Шифр НБУВ: РА361246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Потапенко С. О. 
Організація системи інформаційного забезпечення взаєморозрахунків у комерційній діяльності авіакомпаній: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. О. Потапенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність та форми продажу послуг пасажирських повітряних перевезень. Надано оцінку ефективності організації взаєморозрахунків в авіатранспортній галузі. Проведено порівняльний аналіз за економічними процесами та функціональними показниками систем взаєморозрахунків на авіатранспорті. Виконано моделювання дистрибутивного ланцюги з продажу повітряних перевезень та процесу здійснення взаєморозрахунків за авіаперевезення з застосуванням технології електронного квитка. Визначено економічну ефективність господарської діяльності підприємства з впровадження та супроводження клірингових взаєморозрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1 ф12
Шифр НБУВ: РА372198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тимчишин В.О. 
Підвищення ефективності проектування спеціалізованих комп'ютерних систем на базі типових мікропроцесорних платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.О. Тимчишин ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проектуванню на базі універсальних процесорів спеціалізованих вимірювально-керуючих і термінальних систем з узагальненою відкритою структурою й оптимізацією їх функціонально-вартісних характеристик. Розроблені математичні моделі, методика проектування і система оптимізації, структури і алгоритми дистрибутивної комп'ютерної системи дозволили створити нові оптимізовані базові апаратно-програмні вузли для побудови спеціалізованих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-02

Рубрики:

      
14.

Баланюк С.С. 
Прикметники зі значенням "особливий" в англійській мові: парадигматика, синтагматика, епідегматика: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.С. Баланюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано логіко-філософський і психолінгвістичний аспекти впливу на семантику прикметників. Проведено інвентаризацію лексико-семантичної групи (ЛСГ), визначено її структуру, а саме: ядро, основний склад, периферію. Зазначено, що дистрибутивно-статистичний аналіз слугує для опису парадигматичних і синтагматичних властивостей даної категорії слів. Виявлено найтиповіші семантичні зв'язки між самими складниками групи та з певними класами та підкласами іменників. Наведено комплексну характеристику даних прикметників за трьома рівнями, з урахуванням даних епідигматичного аналізу, тобто внутрішньоструктурних дериваційних особливостей значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2 + Ш5(0)943.21-334 +
Шифр НБУВ: РА369480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Цвяк Л.В. 
Прикметники, що позначають освітлення в сучасній німецькій мові (дистрибутивно-статистичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Цвяк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено прикметники освітлення зі значенням "темний", "світлий", "матовий" в сучасній німецькій мові. Проведено інвентаризацію лексико-семантичної групи (ЛСГ) прикметників освітлення, визначено її структуру - ядро, основний склад, периферію. За допомогою дистрибутивно-статистичного аналізу досліджено синтагматичні зв'язки (сполучуваність і семантику) прикметників, домінант підгруп ЛСГ, виділених внаслідок інвентаризації, та на підставі одержаних даних описано парадигматичні відношення між ними. Удосконалено психолінгвістичний метод дослідження семантичної структури полісемантичних слів і за його допомогою визначено семантичну структуру прикметників освітлення, а також встановлено силу семантичного зв'язку між їх значеннями. Розглянуто основну семантичну функцію прикметників зі значенням "темний", "світлий", "матовий".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.6
Шифр НБУВ: РА315577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Недашківська Н.І. 
Розробка методологічного і математичного забезпечення розв'язання задач передбачення на основі модифікованого методу аналізу ієрархій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Н.І. Недашківська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено системний підхід до оцінювання вірогідності розв'зання задач передбачення на базі модифікованого методу аналізу ієрархій (ММАІ). Даний підхід передбачає обробку нечітких оцінок експертів, зокрема, міри узгодженості цих оцінок і показників ступеня довіри до одержаного рішення. Розроблено модифікацію BOCK для оцінювання ситуаційних і форс-мажорних ризиків, які мають місце у задачах передбачення. Запропоновано показники інформаційного ризику в ММАІ для точкових, інтервальних і нечітких оцінок експертів. У розробленому комплексному оцінюванні чутливості в ММАІ одержано разрахункові формули для визначення областей змін ваг елементів, за яких змінюється порядок ранжування альтернатив. Проведено детальний аналіз та виявлено умови появи реверсу рангів та зміни оптимальної альтернативи у методах дистрибутивного, ідеального, мультиплікативного синтезу ММАІ, групового врахування бінарних відношень переваг і синтезу за функцією мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.415 +
Шифр НБУВ: РА352567

Рубрики:

      
17.

Лех О.С. 
Семантика, синтагматика, парадигматика прикметників на позначення розміру в сучасній німецькій мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.С. Лех ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено прикметники щодо позначення розміру у сучасній німецькій мові. Проведено інвентаризацію лексико-семантичних груп (ЛГС), визначено їх структуру - ядро, основний слад, периферію. На підставі дистрибутивно-статистичного аналізу досліджено синтагматичні зв'язки прикметників. Завдяки дистрибутивно-статистичному аналізу досліджено лексичну сполучуваність прикметників щодо позначення розміру моделі "досліджуване слово-прикметник + підклас слів-іменників" і в моделі "досліджуване слово-прикметник + слово-іменник". За результатами дослідження встановлено набори стандартних синтагматичних партнерів прикметників. Проаналізовано парадигматичні відношення між елементами ЛСГ прикметників розміру на підставі сематичних і синтагматичних ознак слова, визначених за допомогою словника та з урахуванням сполучувальних властивостей кожного прикметника на рівні семантичних підкласів іменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.2 +
Шифр НБУВ: РА356581

Рубрики:

      
18.

Іванова Л.Л. 
Семантико-синтаксична структура речень із дистрибутивними предикатами: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Л. Іванова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше використано системний підхід щодо вивчення категорії дистрибутивності. Розкрито сутність дистрибутивної повторюваності та визначено її місце в семантиці дієслова. Проведено семантичний і словотвірний аналіз дієслів із дистрибутивним значенням. Встановлено зв'язок між семантикою дистрибутивного предиката та структурою елементарного речення. Описано основні типи семантико-семантичної структури речень із даними предикатами. Досліджено особливості зв'язку категорії валентності дистрибутивного предиката із семантико-синтаксичною структурою елементарного речення. Вперше в українському мовознавстві визначено реченнєвотвірну спроможність одно- та семивалентних дистрибутивних предикатів. Розглянуто основні семантичні типи дистрибутивних предикатів, визначено їх класифікаційні межі. Охарактеризовано різні типи семантико-синтаксичної структури речень, сформованих за допомогою одно- та семивалентних дистрибутивних предикатів, розглянуто якісний і кількісний склад ліво- та правобічних предикативних синтаксем, встановлено закономірності їх реалізації та комбінації облігаторних і факультативних валентностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221*212.5 +
Шифр НБУВ: РА352678

      
19.

Літвінова М.М. 
Семантичні властивості фразеологічних одиниць зі значенням рис характеру людини (на матеріалі німецької мови ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.М. Літвінова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні властивості фразеологічних одиниць (ФО) зі значенням рис характеру людини у німецькій мові. Проаналізовано основні механізми формування та розвитку семантики даних ФО у XIX - XX ст. Встановлено особливості їх семантичної структури та виявлено соціокультурні чинники формування. Розкрито специфіку реалізації механізмів первинного та вторинного фразотвору ФО зі значенням рис характеру людини, визначено вплив дистрибутивних зв'язків узуальних та оказіональних фразеологізмів даного типу на актуалізацію їх семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33
Шифр НБУВ: РА331115

Рубрики:

      
20.

Прокопенко І.М. 
Синтаксичні функції синсемантичних дієслів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.М. Прокопенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження синтаксичних функцій дієслів з послабленою семантикою, які запропоновано назвати синсемантичними. З'ясовано мовну природу синсемантії як лексико-граматичного явища, проведено класифікацію синсемантичних дієслів, визначено їх типологічні семантико-синтаксичні ознаки. Синсемантичні дієслова поділено на певні лексико-семантичні групи, а саме: дейктичні, які у своїй значеннєвій структурі містять лише вказівку на процес; фазові (процесуальна сема комбінується з семами початку, продовження, розгортання та завершення дії); кваліфікативної (семантична структура містить виразні стилістично марковані оцінно-кваліфікативні семи). Здійснено дистрибутивний аналіз синсемантичних дієслів, зважаючи на розроблені синтаксичні і семантичні матриці функціонування відповідних предикатів, виділено мінімальні структурні типи речень з синсемантичними дієслівними одниницями у ролі предикатів та проаналізовано їх морфо-синтаксичні реалізації. Установлено, що основними синтаксичними функціями досліджених дієслів є компенсаційна, модифікаційна та кваліфікативна, які вони виконують у структурі речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА338386
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського