Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (286)Реферативна база даних (683)Книжкові видання та компакт-диски (860)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА$<.>+<.>K=ГЕОМЕТРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гуменюк Л.М. 
Аналітично орієнтована диференціальна діагностика і прогноз афективних розладів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Л.М. Гуменюк ; Укр. НДІ соц., суд. психіатрії і наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення диференціальної діагностики тривожних і депресивних розладів, яка кардинально впливає на терапевтичну тактику й прогноз, а також має економічне значення. На основі комплексного аналізу, закономірностей формування, клініко-психопатологічної та феноменологічної структури встановлено зв'язок клініко-психопатологічних даних і даних аналітично орієнтованої діагностики у разі тривожних і депресивних розладів. Розроблено й обгрунтовано метод аналітично орієнтованої диференціальної діагностики та прогнозу тривоги і депресії, що дозволить підвищити якість діагностики й уточнити прогноз цих станів. Оцінено ефективність методу комплексної клініко-психопатологічної та клініко-аналітичної диференціальної діагностики афективних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА335664

Рубрики:

      
2.

Климчук С.В. 
Вплив системи оподаткування на економіку сільськогосподарських підприємств АПК Криму та шляхи її удосконалювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Климчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

При обгрунтуванні нововведених податків необхідно мати відповідь на питання: який повинен бути показник ваги податкового тягаря, щоб підприємства могли функціонувати та вести розширене відтворення. Запропоновані в роботі економіко-математичні моделі важливі для прийняття рішень по розмірах податкових ставок. З огляду на те, що в сільськогосподарському виробництві головним засобом і предметом праці є земля, використана диференціальна рента для встановлення єдиного сільськогосподарського податку. На основі уточненої методики розрахована загальна рента по кожному виробничо-господарському типу. Через те, що загальна рента визначається з урахуванням тієї нормативної рентабельності, яка повинна бути у підприємства для нормального функціонування, то її можна вважати податково-обкладеним полем. Ця рента є диференціальним підходом до розрахунку податкоємності по кожному виробничо-господарському типу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кры)261.41345

Рубрики:

      
3.

Попов М.М. 
Вузькі оператори та геометрія просторів вимірних функцій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.М. Попов ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Досліждено геометричні властивості симетричних F-просторів функцій на безатомних просторах з мірами та лінійних неперервних операторів, визначених на цих просторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.13,0 +
Шифр НБУВ: РА346005

Рубрики:

      
4.

Канцер О.В. 
Гемомікроциркуляторне русло жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Канцер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ультраструктурних механізмів первинного і вторинного ангіогенезу жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу. Методами світлової та електронної мікроскопії встановлено, що судини гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу утворюються за рахунок первинного та вторинного ангіогенезу. Первинний ангіогенез проходить в мезенхімі зачатка жовчного міхура людини тільки в ембріональному періоді. Протягом пренатального періоду онтогенезу людини виділені такі етапи розвитку ендотелію судин гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура: мезенхімні "берегові" клітини - ендотеліоцити протокапілярів (примордіальні ендотеліоцити) - ендотелій соматичного типу кровоносних капілярів, артеріол та венул. Вторинний ангіогенез проходить в стінці жовчного міхура плодів людини на протязі 3-9 місяців і полягає в утворенні з "бруньок росту" передіснуючих мікросудин вторинних (знову народжених) кровоносних капілярів, розвитку м'язової оболонки артеріол, що формуються, розвитку посткапілярних і збиральних венул. Капілярно-тканинні співвідношення в жовчному міхурі ембріонів і плодів людини опосередковані певною формою організації мікросудинних сіток, регламентуючих шлях тканинної гемомікроциркуляції. В свою чергу, організація і функціональна геометрія гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура, топологічні зв'язки і гістотопографічні взаємовідносини його ланок визначаються особливостями структурних механізмів ангіогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
5.

Масальцев Л.О. 
Геометрія багатовимірних підмноговидів однорідних ріманових просторів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Л.О. Масальцев ; НАН України. Фіз.техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.222.11,0 +
Шифр НБУВ: РА347418

Рубрики:

      
6.

Заварзін О.О. 
Геометрія і семіотика естетичної інформативності предметного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.03 / О.О. Заварзін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання естетики формоутворення предметного середовища життєдіяльності людини. Розвинуто напрямок геометричного моделювання естетичного формоутворення на інформаційному рівні. Досліджено взаємозв'язок між геометрією і семіотикою естетичної інформативності форм об'єктів будівельного мистецтва, що збагатило засоби моделювання в дизайні архітектурного середовища. Наведено алгоритми моделювання естетично інформативних повідомлень в аналітичній формі. Їх достовірність обгрунтовано теоретично і підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю814.2 + Ю812.451.1
Шифр НБУВ: РА310476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мартин Є.В. 
Геометрія комплексного простору стосовно формування областей стійкості та оптимізації параметрів регульованих систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Є.В. Мартин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01с115
Шифр НБУВ: РА310472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Петров Є.В. 
Геометрія підмноговидів в нільпотентних групах Лі і групах Лі з біінваріантною метрикою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Є.В. Петров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено властивості грассманового відображення підбагатовидів у різних класах груп Лі з лівоінваріантною метрикою. Одержано критерії гармонійності грассманового відображення підбагатовиду для загального випадку групи Лі та певних випадків. Показано нееквівалентність між паралельністю векторного поля середньої кривини та гармонійністю грассманового відображення для підбагатовидів у групах Лі з біінваріантною метрикою та у групах Гейзенберга. Доведено умови стійкості гіперповерхні постійної середньої кривини у нільпотентній ступеня II групі Лі. Доведено, що геодезична у такій групі має гармонійне грассманове відображення тоді й тільки тоді, коли вона є лівим зсувом однопараметричної підгрупи. Для тривимірної групи Гейзенберга показано, що поверхня постійної середньої кривини з гармонійним гауссовим відображенням є "циліндром". Доведено, що у цій групі не існує явно заданої над горизонтальною площиною поверхні з обмеженим знизу позитивним числом модулем якобіана гаусового відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.222.23 +
Шифр НБУВ: РА359608

Рубрики:

      
9.

Ніцин О.Ю. 
Геометрія психофізичного простору та перспектива: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.Ю. Ніцин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Створено новий напрямок у теорії зображень, який базується на застосуванні ріманової геометрії до побудови перспективи, що відбиває геометричні властивості психофізичного простору. Одержано математичний опис механізму константності величини на підставі аналізу експериментальної залежності між розміром зорового образу предмета та його відстанню до спостерігача. Удосконалено перспективу, що компенсує спотворення, зумовлені відхиленням методу центрального проекціювання від моделі зорового сприйняття, що враховує механізм константності величини. Розроблено математичний апарат перетворення евклідового простору в рімановий простір, що має геометричні властивості психофізичного простору. Побудовано геометричну модель даного простору, яка базується на перетворенні евклідового простору в рімановий простір. Розроблено перспективу, що компенсує деформації зображення, які спостерігаються за умов візуалізації динамічних тривимірних сцен за методом центрального проекціювання. Розроблено проект тривимірного комп'ютерного симулятора, у якому для створення візуального середовища засобами цифрової голографії застосовується геометрична модель психофізичного простору. Основні результати роботи впроваджено під час розробки комп'ютерних симулятрів, що моделюють керування складними транспортними засобами, у вигляді процедури візуалізації, яка покращує реалістичність зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 +
Шифр НБУВ: РА351668

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Кривенко О.В. 
Геометрія світлотіней при змінному природному освітленні стосовно задач архітектурного формоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Кривенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено нові геометричні способи виявлення зон падаючих тіней на плоских та кривих поверхнях, ліній та областей їх переміщення з використанням геометричної моделі добового конуса сонячних променів та з урахуванням основних факторів впливу на процес тінеутворення. Викладено нові підходи до геометричного моделювання областей постійного та змінного освітлення, в яких переміщуються контури власної тіні на заданій плоскій та кривій поверхнях у функції змінних параметрів, що впливають на процес тінеутворення. Висвітлено способи геометричного моделювання розподілу світлотіньових градацій на плоских та граних поверхнях, а також поверхнях різної кривини з урахуванням змінного напряму світла. Розглянуто питання розвитку геометричного моделювання природного освітлення на основі світлового вектора змінних параметрів. Проаналізовано особливості джерел природного світла, зокрема, пряме сонячне світло, розсіяне світло неба та складне світло Сонця і неба. Досліджено вплив розподілу яскравості неба в ясному, похмурому, захмареному стані під час визначення величини та напряму переносу дифузного світла неба у задану точку поверхні. Визначено місце геометричного моделювання змінної природної освітленості поверхонь у загальному процесі архітектурного проектування та формотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н281.3 +
Шифр НБУВ: РА342263

Рубрики:

      
11.

Довганич Н. В. 
Геометрія скорочення лівих відділів серця і показники внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу та при поєднанні її з ішемічною хворобою серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Довганич ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано вирішення актуального наукового завдання кардіології - оптимізація діагностики ремоделювання та геометрії скорочення лівих відділів серця, діастолічного наповнення лівого шлуночка (ЛШ) за показниками індексів сферичності ЛШ, структурно-функціональної перебудови лівого передсердя (ЛП) та кровотоку в легеневих венах (КЛВ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) та за поєднання її з ішемічною хворобою серця (ІХС) з урахуванням наявності нормальної геометрії або концентричної гіпертрофії ЛШ. Встановлено, що у пацієнтів з ГХ та супутньою ІХС наявність концентричної ЛШ супроводжується сферизацією ЛШ в діастолу, порушенням його еліптичної форми в систолу та меншою фракцією викиду (ФВ) ЛШ, асоціюється із збільшенням ЛП, зниженням його скорочення та внеску в наповнення ЛШ за меншими величинами показників роботи ЛП, ФВ, фракції об'єму наповнення ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА372000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мильніков М.О. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту за допомогою лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) плазми крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.О. Мильніков ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 17 с. — укp.

Шляхом методу лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) проведено порівняльне зіставлення плазми крові 50 донорів та 102 хворих з діагнозом "гострий апендицит". Встановлено, що ЛКС дозволяє з високим ступенем достовірності диференціювати плазму крові хворих гострим апендицитом від плазми крові донорів та хворих з іншими захворюваннями, що протікають з ознаками гострого апендициту, а плазму крові хворих з деструктивним апендицитом - від плазми крові хворих з недеструктивним апендицитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1
Шифр НБУВ: РА308844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Атаманюк О.Ю. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту та апоплексії яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 2 001-го хворого, оперованого внаслідок наявності підозри на гострий апендицит (ГА). З'ясовано, що найбільшу кількість діагностичних помилок припущено в жінок, у 21,1 % яких інтраопераційно діагностовано гостру гінекологічну патологію, у структурі якої найбільшу кількість становлять випадки апоплексії яєчника (АЯ) (61,4 %). Встановлено значення лейкоцитозу та нейтрофільного зсуву для диференціальної діагностики ГА та АЯ. На підставі результатів вивчення клітинного складу лейкоцитарної формули виявлено значущість лейкоцитарних індексів інтоксикації та клітинних співвідношень у диференціальній діагностиці зазначених нозологій. Впроваджено методику визначення рівня сорбційної здатності еритроцитів для диференціальної діагностики ГА та АЯ. Розроблено алгоритм ультразвукового обстеження хворих з підозрою на ГА, використання якого дозволило підвищити специфічність і чутливість методу. Визначено показання до діагностичної лапароскопії у цієї групи хворих. На підставі результатів досліджень опрацьовано диференціально-діагностичний алгоритм у пацієнток з підозрою на ГА, використання якого сприяло зменшенню кількості діагностичних помилок до 2 % і покращанню безпосередніх і віддалених результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-4 + Р715.520.32-4 +
Шифр НБУВ: РА362804

Рубрики:

      
14.

Табакман С.В. 
Диференціальна діагностика первинно та вторинно генералізованих судомних нападів у хворих на епілепсію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Табакман ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено аспекти диференціальної електроенцефалографічної (ЕЕГ) діагностики первинного та вторинного генералізованих судомних нападів у хворих на епілепсію. Запропоновано комплекс ЕЕГ-обстеження таких хворих з метою встановлення типу нападу та подальшого застосування протисудомних препаратів залежно від типу нападу. З застосуванням розробленого діагностичного комплексу виявлено локальне вогнище за вторинно генералізованих судомних нападів і його відсутність у разі первинно генералізованих судомних нападів. Застосування фото- та фоностимуляції з наростаючою частотою впливу, призводить до розбалансування в епілептичній системі та блокування висхідних активуючих впливів. За депривації сну відбувається посилення синхронізувальних механізмів і біоелектричної активності, які домінують під час медикаментозного сну та сприяють більш чіткому прояву епілептичних феноменів, переважно у перехідних стадіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-4 + Р62-323.5 +
Шифр НБУВ: РА352211

Рубрики:

      
15.

Корошніченко Д.М. 
Диференціальна діагностика та фармакотерапія залежності від метадону та від героїну: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Д.М. Корошніченко ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що інтенсивність патологічного потягу до опіоїдів і загальна тяжкість психопатологічних симптомів протягом детоксикації у хворих, залежних від метадону, є достовірно вищими, ніж у залежних від героїну. Виявлено ознаки когнітивного дефіциту у хворих, залежних від метадону, який унеможливлює для них адекватну оцінку якості власного життя. Наведено диференціально-діагностичні таблиці, які забезпечують безпомилке визначення стану залежності від метадону в 96,72 % випадків і стану залежності від героїну в 95,24 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1 +
Шифр НБУВ: РА368725

Рубрики:

      
16.

Джалал М.А.К. 
Диференціальна рента сільськогосподарських культур і її використання в агроформуваннях: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / М.А.К. Джалал ; Житомир. нац. агроеколог. ун-т. — Житомир, 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність диференціальної ренти сільськогосподарських культур як складової диференціальної ренти II. Обгрунтовано, що її основу складає додатковий дохід із земельних ділянок з однаковим просторовим розташуванням і грунтовою родючістю, який забезпечується за рахунок використання специфічних біологічних активів. Розроблено на підставі рентного доходу методику розрахунку економічного оцінювання внеску селекціонерів у створення та запровадження у виробництво сортів рослин, які дозволяють більш продуктивно використовувати біокліматичний потенціал конкретної зони землеробства, що забезпечує підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Обгрунтовано методичні напрями інноваційного оновлення сортів зернових, плодових культур, виноградників і виробництва ефіроолійних рослин на основі диференціальної ренти сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-92
Шифр НБУВ: РА374915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ольшевська Н.С. 
Діагностика і диференціальна діагностика нічних страхіть неорганічної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Н.С. Ольшевська ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено нозологічну належність синдрому нічних страхіть неорганічної етіології, встановлено їх коморбідність з психічними захворюваннями непсихотичного рівня. Удосконалено способи комплексної та диференціальної діагностики синдрому нічних страхіть неорганічної етіології та фантазій, показано кардинальний вплив нових засобів діагностування на терапевтичну тактику та експертну роботу, обгрунтовано їх економічне значення. На підставі використання системного підходу щодо вивчення результатів клініко-психопатологічного, клініко-етологічного, клініко-лінгвістичного, клініко-аналітичного та нейрофізіологічного обстеження встановлено зв'язок символізації та нозологічної належності синдрому нічних страхіть неорганічної етіології. Виявлено клініко-етологічні, клініко-лінгвістичні взаємозв'язки, вербально-невербальні трансляції. Встановлено гендерні відмінності в реалізації невербальної та вербальної поведінки під час розповіді про нічне страхіття та фантазію. Визначено ефективність нових методик комплексної та диференціальної діагностики нічних страхіть неорганічної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-320 + Р64-329 +
Шифр НБУВ: РА342878

Рубрики:

      
18.

Плоский В.О. 
Дослідження структурних особливостей методів геометричного моделювання та тенденцій розвитку прикладної геометрії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / В.О. Плоский ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Досліджено проблему комплексного системного аналізу та впорядкування інструментальних засобів прикладної геометрії. Досліджено взаємодію даної дисципліни з іншими. Наведено методологічні й організаційно-технічні принципи її розвитку. Досліджено витоки та генезис прикладної геометрії, виявлено специфіку її розвитку. Створено системну типологію та встановлено властивості методів геометричного моделювання (МГМ). Розроблено та реалізовано системні операційні методи управління структурами МГМ з метою вдосконалення їх можливостей та створення перспективних геометричних моделей. Виконано "вертикально-інтегровану" апробацію системних методів дослідження на прикладі криволінійних конгруенцій першого порядку, яких розглянуто як моделі просторових польових структур. Запропоновано та досліджено конструктивні якісні характеристики конгруенцій як аналоги фізичних характеристик полів. Розроблено, апробовано та впроваджено у конкретних задачах моделювання технологію системного узгодження структури об'єкта та його геометричних моделей. Вивчено конфліктологічні аспекти розвитку прикладної геометрії. Створено інформаційну модель її взаємодії та розроблено рекомендації щодо управління рухом наукового продукту, а також зменшення ступеня конфліктності. Досліджено українську школу з прикладної геометрії з використанням теорії організації, з'ясовано особливості її побудови та розвитку. Створено моделі реструктуризації та реінжинірингу сіткової соціотехнічної системи "Прикладна геометрія". З використанням результатів дослідження сконструйовано моделі теплофізичних процесів та розроблено рекомендації щодо побудови організаційно-технічних структур даної дисципліни в Україні. Запропоновано структуру розширеної та оновленої методологічної парадигми прикладної геометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА354634

Рубрики:

      
19.

Закусило Р. В. 
Закономірності впливу складу та способу отримання вибухової композиції і полімерного носія на властивості детонуючого хвилеводу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Р. В. Закусило ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основними факторами, які визначають експлуатаційні характеристики детонувального хвилеводу є склад полімерної композиції-носія, а також кристалічна будова та геометрія часток вибухових речовин, закріплених на полімерному носії. Визначено вплив полімерного матеріалу та способу одержання полімерної композиції на детонаційні характеристики вибухової речовини та доведено, що для повної локалізації детонаційної хвилі в порожнині трубки хвилеводу вона повинна бути тришаровою та складатися із системи лінійних полімерів. Розроблено нову технологію виготовлення вітчизняного детонувального хвилеводу, яка підвищує безпеку підривних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л645.5
Шифр НБУВ: РА372969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Рамбурн С.М. 
Зміни показників жирнокислотного спектру, артеріального тиску, функціонального стану серця у хворих з метаболічним синдромом та їх медикаментозна корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Рамбурн ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання стану серцево-судинної системи та ліпідного обміну у хворих з метаболічним синромом (МС), а також ефективності застосування препаратів метаболічної дії (триметазидину та мілдронату). Для хворих з МС характерний більш тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії (АГ), що підтверджено на підставі наявності більших показників "навантаження тиском" за добу та вищої варіабельності артеріального тиску. Встановлено, що за умов МС у разі переважання концентричної гіпертрофії серця значно частішою є ексцентрична гіпертрофія та не реєструється нормальна геометрія серця. У таких хворих наявні прогностичні проблемні типи порушень діастолічної функції серця, а саме: псевдонормальний і рестриктивний. Серед порушень серцевого ритму для МС характерні пароксизми суправентрикулярних порушень серцевого ритму, а саме: пароксизмальної тахікардії та миготливої аритмії. Жирнокислотний спектр ліпідів мембран еритроцитів хворих з метаболічним синдромом характеризується збільшенням насиченості та зменшенням ненасиченості за рахунок арахідонової, лінелевої та докозагесаєнової кислот. Установлено, що застосування триметазидину за умов комплексного лікування метаболічного синдрому сприяє покращанню насосної функції серця та змінює жирнокислотний склад ліпідів мембран еритроцитів, а саме: зменшує рівень лінолевої кислоти та значно перевищує рівень арахідонової кислоти. За цього препарат не впливає на показники артеріального тиску. Застосування мілдронату на тлі комплексного лікування МС не впливає на показники жирнокислотного складу мембран еритроцитів, покращує насосну функцію серця та підсилює гіпотензивний ефект лізиноприлу у хворих з МС. Відзначено, що за умов комплексного застосування обох засобів відбувається нормалізація жирнокислотного спектра ліпідів мембран еритроцитів, зменшення надшлуночкових пароксизмальних порушень серцевого ритму, покращання насосної функції серця та наявний позитивний вплив на параметри добового моніторування артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-37 + Р410-2 +
Шифр НБУВ: РА366351

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського