Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (491)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОЗВІЛЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романишин І.М. 
Формування моральних відносин підлітків в умовах мікросоціуму: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.М. Романишин ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню процесу формування моральних відносин підлітків в умовах мікросоціуму - сім'ї, школи, мікрогрупах у процесі організації дозвілля. Визначено структурні компоненти (інтегровані суб'єкти виховної взаємодії, інтелектуальні джерела виховного впливу, Конституція, події та факти сучасної дійсності), фактори (приклад поведінки, моральне ставлення, власні дії суб'єкта взаємин, коректуючі впливи середовища на суб'єкт), етапи (поведінкове уявлення про суспільні відносини, дія (вчинок - звичка - поведінка) як наслідок усвідомлення суспільних відносин, усвідомлення результатів власних дій - моральне переконання, створення суб'єктивної моделі відносин: самостійний намір наслідувати її), засоби та механізми реалізації процесу. Проаналізовано вплив мікросоціуму на даний процес та експериментально обгрунтовано педагогічні умови його оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352

Рубрики:

      
2.

Барвінок І.В. 
Формування музично-естетичної культури молодших школярів в умовах культурно-дозвіллєвої діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Барвінок ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено та обгрунтовано зміст та структурні компоненти музично-естетичної культури молодших школярів (інформаційний, почуттєво-емоційний, комунікативний), критерії та рівні сформованості музично-естетичної культури, а також педагогічні умови її формування у молодших школярів під час дозвілля. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено та впроваджено у практику цілісну методику організації музично-естетичної діяльності дітей у клубному об'єднанні на основі розвитку їх творчо-пізнавальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.23 + Щ31р(4УКР)21-3 + Щ310.03
Шифр НБУВ: РА309073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Устименко Л.М. 
Реалізація культурно-просвітнього потенціалу туризму в організації дозвілля молоді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Л.М. Устименко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено культурно-просвітній потенціал туризму, обгрунтовано пріоритети культурно-дозвіллєвої діяльності в організації раціонального відпочинку молоді за соціокультурних умов сучасної України. Розглнято поняття "культурно-просвітній потенціал туризму", визначено шляхи його реалізації. Розроблено й експериментально перевірено структурно-функціональну модель реалізації культурно-просвітньої діяльності в закладах туризму, яка забезпечує ефективну реалізацію культурно-просвітнього потенціалу туризму та його головних соціальних функцій і включає такі блоки: теоретичну модель інтеграції (сутність, мету, принципи, структуру, технологію розробки на її основі культурно-просвітніх програм); організаційно-управлінські умови її впровадження у практику діяльності туристичних фірм і закладів; педагогічні умови організації дозвілля туристів у контексті інтегративної моделі; систему заходів для практичної реалізації моделі з урахуванням визначених умов; критерії і показники її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1 в2:471 + Ч71 в2:471
Шифр НБУВ: РА313413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Черніговець Т.І. 
Формування дозвіллєвої культури молодших школярів засобами дитячого фольклору (на матеріалі Західного Полісся України): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Т.І. Черніговець ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито суть, зміст і структуру дитячої дозвіллєвої культури. Висвітлено еволюцію дитячого дозвілля і фольклору в Україні та Західному Поліссі, здійснено їх системний аналіз, розроблено термінологічний апарат стосовно визначення дефініції "дозвіллєва культура особистості". Експериментально перевірено ефективність педагогічних умов та методики формування дозвіллєвої культури молодших школярів засобами дитячого фольклору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.382.71:Ш3
Шифр НБУВ: РА319626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гончар Т.І. 
Формування комунікативної культури молодших школярів в умовах дозвілля: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Т.І. Гончар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено та експериментально апробовано педагогічну модель формування комунікативної культури молодших школярів за умов дозвілля, яка містить складові: теоретичну модель цієї культури як предмета педагогічного аналізу; педагогічні умови її формування молодших школярів за умов дозвілля; технологію проектування та реалізації відповідних культурно-дозвіллєвих програм; методичні вимоги до реалізації кожного з етапів розробленої технології; діагностику ефективності дозвіллєвих програм з формування комунікативної культури молодших школярів. На підставі теоретичного аналізу доведено, що комунікативна культура як предмет педагогічного дослідження може бути представлена ієрархічною моделлю, яка уможливлює впорядкування системи понять для опису предметного поля зазначеної культури та узагальнення результатів досліджень з даної проблеми. Показано можливість цієї моделі у розв'язанні педагогічних проблем, пов'язаних з формуванням комунікативної культури особистості. Обрунтовано педагогічні умови її формування в молодших школярів на трьох ієрархічно співвіднесених рівнях, пов'язаних з педагогічним супроводом інкультурації, специфікою цієї інкультурації за умов дозвілля, віковими особливостями молодших школярів. Запропоновано технологію проектування дозвіллєвих програм, яка включає п'ять етапів: цільовий, критеріальний, проектувальний, реалізаційний, діагностичний. Створено методику діагностики ефективності дозвіллєвих програм, спрямованих на формування комунікативної культури молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.25 + Ч710.002 +
Шифр НБУВ: РА327693

Рубрики:

      
6.

Мисак Н.Ф. 
Українська інтелігенція Галичини наприкінці XIX - на початку ХХ ст.: соціально-професійний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Ф. Мисак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На базі широкого кола джерел і літератури подано соціально-професійну характеристику української інтелігенції в Галичині наприкінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано вплив середніх і вищих навчальних закладів, студентських товариств на формування української інтелігенції, на підвищення її освітнього рівня та професійної кваліфікації. Уперше досліджено соціальне походження інтелігенції, основні тенденції в його змінах протягом зазначеного періоду. Охарактеризовано основні професійні групи інтелігенції, їх фаховий рівень, умови підготовки. Акцентовано увагу на професійній діяльності найкращих представників кожної з груп. Розкрито процес консолідації інтелігенції за фаховою ознакою від заснування спеціалізованих друкованих видань до створення пеших професійних організацій. Вивчено матеріальне становище різних груп інтелігенції, а також процес боротьби за його покращення, зокрема у середовищі вчителів початкових шкіл, умови праці та побуту, а також особливості проведення дозвілля інтелігенцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-293 +
Шифр НБУВ: РА341299

Рубрики:

      
7.

Бойчев І.І. 
Підготовка майбутнього вчителя до організації культурно-дозвіллєвої діяльності учнів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.І. Бойчев ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження проблеми підготовки майбутніх учителів до культурної організації дозвілля учнів за нових соціальних умов. Визначено сутність дитячого дозвілля як педагогічного явища, з'ясовано його специфіку, функції та особливості організації. Теоретично обгрунтовано педагогічні умови ефективної підготовки майбутніх учителів до організації культурного дозвілля учнів. Визначено критерії, показники та рівні сформованості професійної готовності майбутнього вчителя до реалізації даного виду педагогічної діяльності. Удосконалено теорію та методику професійної підготовки майбутнього вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА336334

Рубрики:

      
8.

Диба О.П. 
Педагогічні засади організації дозвілля дітей та молоді української діаспори: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.П. Диба ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі наукового аналізу філософських, соціологічних, культурологічних джерел, а також методичного узагальнення педагогічного досвіду організації дозвілля визначено теоретичні підходи до педагогічного аспекту дослідження діяльності дітей та молоді української діаспори (УД). Розглянуто специфіку організації дозвілля даної категорії населення за умов інокультурного середовища, показано роль культурно-дозвіллєвої діяльності у справі їх прилучення до національної культури. Проаналізовано сутність дозвілля як органічної складової культурного життя УД на різних рівнях теоретичного узагальнення (локальному, глобальному та глокальному). Розроблено варіативну педагогічну модель організації дозвілля дітей та молоді УД, а також технологію побудови відповідних культурно-дозвіллєвих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385 + С5*665.244.2*18:Ч +
Шифр НБУВ: РА336570

Рубрики:

      
9.

Пішун С.Г. 
Формування культури дозвілля студентів вищих навчальних закладів в умовах роботи студентського клубу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.Г. Пішун ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Відзначено, що розвиток культурно-дозвільної діяльності студентів як складової частини їх естетичного виховання, дає змогу здійснити професійне й особистісне удосконалення особистості. Зауважено, що оптимальною моделлю діяльності молодіжного об'єднання, яким можна вважати студентський клуб, є співробітництво з інституціональними та неінституційональними утвореннями. Запропоновано модель, яка характеризується рухливістю реагування на насущні проблеми молоді та може бути використана з метою формування культури дозвілля. Запропоновано тезу, що внутрішнім механізом культурно-дозвільної активності молоді є суперечність між існуючими культурно-дозвільними потребами особистості молодої людини, самореалізацією потенціалу у певній сфері діяльності та новини, підвищеними потребами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.387 +
Шифр НБУВ: РА337084

Рубрики:

      
10.

Шипота Г.Є. 
Формування культурно-інформаційних потреб підлітків в умовах дозвілля: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Г.Є. Шипота ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан і перспективи вирішення проблеми розвитку культурно-інформаційних потреб підлітків за умов дозвілля. Уточнено сутність і соціально-психологічні особливості формування культурно-інформаційних потреб особистості. Доведено, що готовність є важливим показником самоосвітнього розвитку та механізмом реалізації культурно-інформаційних потреб підлітків за умов дозвілля. Визначено структурні компоненти, критерії, рівні сформованості культурно-інформаційних потреб підлітків. Розроблено й експериментально апробовано педагогічну модель формування культурно-інформаційних потреб підлітків за умов дозвілля. Обгрунтовано основні принципи та психолого-педагогічні умови формування готовності підлітків до культурно-інформаційної діяльності. Експериментально доведено суттєвий вплив рівня освіченості, навчального процесу в сучасній школі та здібностей до спілкування на розвиток культурно-інформаційних потреб підлітків. Удосконалено форми та методи педагогічної діяльності за умов організованого дозвілля й обгрунтовано необхідність використання засобів постійного стимулювання самоосвіти та участі в культурно-освітніх заходах, а також врахування внутрішніх потреб особистості та вікового чинника під час розробки програм, спрямованих на розвиток культурно-інформаційних потреб підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38 +
Шифр НБУВ: РА339726

Рубрики:

      
11.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
12.

Ісайкіна О.Д. 
Побут і дозвілля міського населення України в повоєнний період (1945 - 1955 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Ісайкіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено побут і дозвілля міського населення України у 1945 - 1955 рр. З використанням широкої джерельної бази та наявної історіографії висвітлено головні проблеми, взаємопов'язані з повсякденним життям мешканців міст. Проаналізовано масштаби соціально-економічних руйнацій. Показано вплив війни на українське суспільство, соціальні настрої людей. Досліджено стан житлового забезпечення, комунально-побутового та медичного обслуговування. Розглянуто зміни, які відбулися у рівні споживання населення. Визначено характер і зміст культурного відпочинку у комплексі загальних потреб міських жителів, їх ставлення до сімейних і громадських свят. Зазначено, що побутові умови мешканців міст у розореній війною країні були надзвичайно складними, проте труднощі повоєнного часу не змогли суттєво вплинути на емоційне піднесення народу, який тяжкою працею прагнув налагодити заможнє мирне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-7 +
Шифр НБУВ: РА345597

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лукашевич О.М. 
Побут та дозвілля сільського населення України (1920 - 1930 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Лукашевич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано політичні, господарські, культурні процеси 1920 - 1930-х рр., спрямовані на трансформацію повсякденного життя українського села. З'ясовано, що докорінна зміна побуту селян була пов'язана з колективізацією сільського господарства. Доведено, що саме штучне впровадження соціалістичного устрою призвело до кардинальних змін у масовій свідомості сільського населення. Вперше на підставі вивчення усних свідчень сучасників і використання методів регресійного та кореляційного аналізу комплексно досліджено основні витрати селян, їх харчування, житловий фонд, санітарний стан і певні аспекти дозвілля та процесу задоволення духовних потреб селян у 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано вплив трансформації побуту та дозвілля на традиційну культуру українського села у даний період. Зроблено висновок, що більшовицька політика зміни побуту та дозвілля українських селян призвела до втрати ними почуття господаря землі, знищення народних обрядів і звичаїв, які становили основу національної культурної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т3(4УКР)61-283 +
Шифр НБУВ: РА347994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Татаренко М.Г. 
Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами театрального мистецтва в умовах дозвілля: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / М.Г. Татаренко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено шляхи, форми та методи розвитку творчих здібностей молодших школярів за умов дозвілля засобами театрального мистецтва. Розвинуто теоретичні засади даної проблеми. Розглянуто творчі здібності у контексті загальнотеоретичних досліджень. Визначено можливості театрального мистецтва для розвитку цих здібностей. Виявлено особливості дозвіллєвої діяльності, що мають бути враховані під час організації занять молодших школярів театральним мистецтвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.351.4 + Щ33 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА341963

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Гутник І.М. 
Педагогічні засади організації дозвілля підлітків засобами української народної педагогіки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / І.М. Гутник ; Київ. нац. ун-т культури та мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено теоретичні засади та вітчизняний досвід національного виховання підлітків засобами української народної педагогіки за умов дозвілля. Визначено показники сформованості національної вихованості підлітків, зокрема встановлено критерії рівня знань, а також емоційно-ціннісні та практично-діяльнісні. Обгрунтовано педагогічні умови, що сприяють підвищенню ефективності національного виховання підлітків на засадах народної педагогіки у дозвіллєвій діяльності, що реалізуються на основі використання комплексу засобів навчально-виховного впливу та впровадження запропонованих культурно-дозвіллєвих програм. Обгрунтовано й експериментально перевірено методику організації дозвілля підлітків на засадах народної педагогіки для гуртків поліхудожнього спрямування, яку рекомендовано використовувати у роботі творчих об'єднань різних напрямів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313(4УКР) + Ч421.38 +
Шифр НБУВ: РА346559

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Вовк В.М. 
Побут та дозвілля міського населення України в 50 - 80-х роках ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Вовк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено побут і дозвілля міського населення України в 1950 - 1980-х рр. Розглянуто позитивні та негативні зміни, що відбувались у культурній, соціальній та медичній сферах, а також у матеріально-побутовому обслуговуванні міського населення. Простежено характер українських народних традицій і розкрито ставлення до них радянської влади. Доведено, що переважна більшість так званих нових радянських традицій і звичаїв сформувалася на базі традиційної української побутової обрядовості та впроваджувалась переважно шляхом примусу. З'ясовано, що партійно-державна еліта під гаслом формування нової спільності - радянського народу - вела цілеспрямовану боротьбу з народними традиціями, закривала культові споруди, переслідувала віруючих, забороняла проводити релігійні обряди. Розглянуто найбільш поширені форми дозвілля громадян, що мешкали у містах. Виявлено, що жителі міст були позбавлені належних моливостей задовольнити свої інтереси у культурній сфері внаслідок дії партійно-державної цензури, яка визначала зміст і характер духовної продукції, призначеної для поширення у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА355338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Калініна Л.А. 
Розвиток естетичного смаку молодших школярів у діяльності аматорського дитячого театру ляльок: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Л.А. Калініна ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено шляхи, форми та методи розвитку естетичного смаку молодших школярів у театрально-сценічній діяльності у дитячих аматорських театрах ляльок за умов дозвілля. Розглянуто теоретичні засади досліджуваної проблеми, показано можливості мистецтва театру ляльок у розвитку естетичного смаку молодших школярів. Розкрито особливості дозвіллєвої діяльності, які необхідно враховувати під час організації занять молодших школярів мистецтвом театру ляльок, уточнено зміст базових понять ("естетичний смак", "аматорський театр", "театрально-сценічна діяльність", "мистецтво театру ляльок", "дозвілля", "дозвіллєва діяльність"). Обгрунтовано значення естетичного смаку як ознаки духовної якості особистості. Доведено, що специфіка театрально-сценічної діяльності молодших школярів найбільш адекватно може бути відображена у моделі естетичного смаку, розглянуто її мотиваційний, діяльнісний, когнітивний та емоційно-почуттєвий аспекти. Здійснено експериментальну апробацію розробленої методики, показано її ефективність. Наведено рекомендації щодо використання мистецтва театру ляльок в організації дозвіллєвих занять для дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.25 + Ч421.331.1 + Щ337 +
Шифр НБУВ: РА350297

Рубрики:

      
18.

Дмитрук С.В. 
Розвиток креативності студентів в умовах дозвілля засобами туристських ігор: Автореф. дис... канд. пед.: 13.00.06 / С.В. Дмитрук ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи, форми та методи формування креативності студентів за умов дозвілля засобами туристських ігор. Розглянуто теоретико-методологічні засади даної проблеми, зокрема уточнено категоріальний апарат, конкретизовано предметно-проблемне поле дослідження. Визначено актуальність, пріоритетність та міжнаукову інтеграцію різних наукових напрямів з досліджуваної проблеми, систематизовано креативно-пізнавальні бар'єри, виявлено особливості студентської дозвіллєвої діяльності, що впливають на організацію туристських ігор. Розроблено методику проведення туристських ігор як поліфункціональну програму, створену за модульним принципом. Визначено зміст і послідовність основних модулів, розроблено їх теоретико-методичне й матеріально-технічне забезпечення. Здійснено експериментальну апробацію запропонованої методики та підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 + Ч481.385.8 + Ч481.385.41 +
Шифр НБУВ: РА350852

Рубрики:

      
19.

Герасимова М.С. 
Повсякденне життя населення Донбасу в 1945 - 1953 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.С. Герасимова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості повсякденного життя населення Донбасу в 1945 - 1953 рр. на основі вивчення матеріального побуту (житлової проблеми, харчування, одягу) та соціально-культурних аспектів буденного життя людей (дозвілля, свят, суспільних, релігійних настроїв). Проаналізовано демографічні, економічні, соціальні, політичні умови повсякденного життя населення повоєнного Донбасу. Визначено біологічні та соціокультурні правила організації повсякденності. Охарактеризовано реальний рівень забезпеченості мешканців Донбасу житлом і доведено наявність гострої житлової кризи у регіоні в даний період. Розкрито особливості ціноутворення та торгівлі, забезпечення населення харчами та товарами широкого вжитку. Розглянуто основні форми дозвілля та свят, які відзначалися мешканцями Донбасу, а також проблеми існування різних видів суспільних настроїв. Проаналізовано ставлення мешканців регіону до питань релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)624-2 +
Шифр НБУВ: РА353801

Рубрики:

      
20.

Добрянська О.В. 
Гігієнічне обгрунтування вимог до влаштування, обладнання і організації роботи комп'ютерних ігрових закладів та проведення в них дозвілля дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Добрянська ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2007. — 17 с. — укp.

Вивчено закономірності функціональних змін, що відбуваються в організмі дитини під час проведення дозвілля у комп'ютерних ігрових закладах й обгрунтовано гігієнічні вимоги до організації, обладнання та режиму діяльності цих закладів. Досліджено комплекс факторів, що зумовлюють стан середовища даних закладів. Визначено закономірності формування внутрішнього середовища клубів. За умов клубів вивчено функціональні зрушення, що відбуваються в організмі дітей різного віку (11 - 14-ти та 14 - 18-ти років) та встановлено закономірності його фізіологічних реакцій, які спричинюються впливом комплексу чинників внутрішнього середовища комп'ютерних ігрових закладів (КІЗ). Вивчено вплив ігрової діяльності різної тривалості на функціональний стан організму юних гравців. Розроблено проект Державних санітарних норм і правил щодо влаштування, обладнання й організації роботи комп'ютерних ігрових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-2 +
Шифр НБУВ: РА349472

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського