Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (486)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОКУМЕНТООБІГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Субіна Т. В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. В. Субіна ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття "інформація", "захист інформації", "інформаційна безпека", що дозволяє сформувати визначення "інформаційна безпека в органах ДПС України". Проаналізовано суб'єкти, які забезпечують реалізацію завдань Національної програми інформатизації. Розкрито рівень застосування технічних засобів і стан здійснення документообігу використанням мережі Інтернет в органах ДПС України. Наведено рекомендації та пропозиції, які повинні певною мірою сприяти підвищенню оперативності й ефективності адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів у діяльності органів ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА372186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дуганець Н.В. 
Бухгалтерський облік на підприємствах бурякоцукрового підкомплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Дуганець ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Теоретично та методологічно обгрунтовано та досліджено питання ведення бухгалтерського обліку на підприємствах бурякоцукрового підкомплексу. Розкрито суть даного підкомплеку, визначено його функціонально-галузеву структуру та взаємозв'язок з іншими галузями економічної системи. Узагальнено теоретичні питання суті бухгалтерського обліку, його основні категорії та їх взаємозв'язок. Досліджено сучасний стан обліку виробничих резервів, особливості обліку витрат на виробництво та калькулювання собіварості бурякоцукрової продукції, а також чинні засади обліку готової продукції та її реалізації. Розглянуто облікове забезпечення процесів інтеграції та розроблено перспективну модель інтеграції у бурякоцукровому підкомплексі. Запропоновано систему інформаційного забезпечення управління інтегрованим формуванням. Наведено пропозиції щодо вдосконалення ведення первинного обліку в даному підкомплексі та розроблено систему документообігу на цукровому заводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.14 +
Шифр НБУВ: РА364731

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Брохун Н. С. 
Бухгалтерський облік як інструмент інформаційного забезпечення системи контролінгу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. С. Брохун ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з вдосконалення облікового забезпечення системи контролінгу. Виокремлено етапи розвитку системи контролінгу та визначено передумови його історичного формування, з'ясовано причини існуючих протиріч у тлумаченні даної категорії. Вдосконалено трактування контролінгу як системи, яка забезпечує координацію інформаційних підсистем системи управління, й уточнено теоретичні складові системи контролінгу. Встановлено вимоги системи контролінгу щодо бухгалтерського обліку як інструменту його інформаційного забезпечення. Визначено складові організації бухгалтерського обліку за умов функціонування системи контролінгу. Запропоновано в частині технологічної складової організації бухгалтерського обліку порядок формування внутрішніх звітів і графіків їх документообігу. З'ясовано особливості комп'ютеризації системи контролінгу та сформульовано критерії вибору комп'ютерного програмного забезпечення за впровадження системи контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218
Шифр НБУВ: РА376140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лахно В.А. 
Гігієнічна характеристика умов праці лікарів-гігієністів санітарно-епідеміологічних станцій (на прикладі лікарів з гігієни дітей та підлітків): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.А. Лахно ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено комплексну гігієнічну оцінку факторів формування умов праці лікарів-гігієністів. Розроблено рекомендації щодо поліпшення умов праці та підвищення ефективності державного санітарного нагляду за учбово-виховними закладами. Зазначено, що в процесі трудової діяльності лікарі піддаються впливу виробничих чинників - хімічних, фізичних, біологічних, а також значного психоемоційного навантаження. Розроблено критерії оцінки діяльності лікарів з гігієни дітей та підлітків санепідемстанцій (ГДП) та систему електронного документообігу для фахівців санепідстанцій. Визначено, що основними складовими санепіднагляду за навчально-виховними закладами є: контроль за впровадженням нових форм і методів навчання дітей, проведення державного нагляду за об'єктами з урахуванням показників стану здоров'я дітей, забезпечення належної нормативної бази, проведення формалізації документів, удосконалення інформаційного забезпечення та створення банку даних, підвищення ефективності та поліпшення умов праці лікарів-гігієністів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.59 +
Шифр НБУВ: РА345363

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Селевич Ю.Л. 
Діяльність Харківської духовної консисторії в XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю.Л. Селевич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діяльності Харківської духовної консисторії (ХДК) у XIX - на початку XX ст. як головного колегіального органу управління єпархією у даний період. Розглянуто функції, структуру та компетенції ХДК, досліджено її документообіг. Розкрито особливості організації роботи "присутствія" та канцелярії ХДК, висвітлено питання матеріального забезпечення її службовців. Досліджено спроби реформування системи єпархіального управління та церковного суду. Розроблено класифікацію документів ХДК, наведено їх загальну характеристику, описано види та технічний стан. Проаналізовано основні напрямки діяльності ХДК - церковну реєстрацію актів громадського стану, призначення церковних покарань і господарчо-економічну діяльність Православної церкви у Харківській єпархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР-4ХАР)-605.162
Шифр НБУВ: РА372530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Степанова Т.В. 
Доказування та докази в господарському процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Т.В. Степанова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття "доказування" та "докази", розроблено єдину концепцію із зазначених понять, проведено чітку межу між процесом доказування та доказами в господарському процесі та аналогічними поняттями в кримінальному і цивільному процесах. Наведено єдину класифікацію доказів у господарському процесі України. Визначено особливості змісту припустимості доказів саме у господарському процесі. Відзначено специфіку правового положення свідків, експертів, спеціалістів, аудиторів щодо господарської справи. Визначено роль господарського суду в процесі. Внесено пропозиції стосовно доповнень до Господарського процесуального кодексу України щодо свідків, а також документів як письмових і речових доказів та документів електронного документообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)14 + Х892.19(4УКР)189-4 +
Шифр НБУВ: РА321993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шинкар С.М. 
Ефективність управлінської інформації в підприємствах ресторанного господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / С.М. Шинкар ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено суть управлінської інформації в підприємствах ресторанного господарства як економічного ресурсу та розглянуто специфічні особливості даного виду ресурсів. Розроблено систему показників оцінки економічної ефективності даної інформації. Запропоновано методичний інструментарій щодо вдосконалення документообігу в системі інформаційного забезпечення управління. Надано варіанти вибору напрямків підвищення ефективності використання інформаційних ресурсів залежно від темпів росту товарообігу та рівня витрат на формування управлінської інформації, спрямованих на підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14-21ф +
Шифр НБУВ: РА325252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевченко О.Ю. 
Інтелектуальна система менеджменту й інтеграції різнорідної інформації на основі стандартизованих моделей знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.Ю. Шевченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальний механізм менеджменту в інтеграції різнорідної інформації на базі стандартизованих моделей знань. Зауважено, що у сучасних інформаційних системах документообігу важливими стають питання, взаємопов'зані з менеджментом інформаційних ресурсів та задачами накопичення знань. Відзначено, що існуючі статистичні методи не забезпечують можливості контекстуального тлумачення інформації, а пошук і аналіз в інформаційних джерелах значною мірою ускладнений. Наголошено на значущості можливості семантичного аналізу та розбору інформації у вирішенні цих питань. Зазначено, що потреба враховувати контекст спричинила проблему створення нових засобів інтелектуальної обробки даних, зокрема побудови нового механізму аналізу інформаційних ресурсів, який базується на онтологічних засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52 +
Шифр НБУВ: РА341306

      
9.

Мокрієв М.В. 
Інформаційне забезпечення управління формуванням кадрового потенціалу АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / М.В. Мокрієв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні, практичні питання та проблеми інформаційного забезпечення управління системою аграрної освіти України як головної складової процесу формування кадрового потенціалу АПК. Здійснено аналіз стану інформатизації управління аграрною освітою. Визначено основні напрями вдосконалення системи інформаційного забезпечення даного процесу. Розроблено концепцію створення такої системи. Визначено основні принципи її побудови. Запропоновано та реалізовано модель для побудови системи інформаційного забезпечення. Розвинуто методику визначення та реалізації специфічних взаємозв'язків основних складових дослідженої системи, щодо дозволяє реалізувати їх взаємовплив (документообігу, моніторингу діяльності, інтернет-представництва) та використання кожною з них інформації, наданої іншими підсистемами. Визначено й обгрунтовано етапи реалізації запропонованої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 р3 +
Шифр НБУВ: РА353158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Яглицький Ю.К. 
Інформаційне моделювання та управління проектами плазово-технологічної підготовки виробництва у суднобудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ю.К. Яглицький ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику моделювання інформаційних потоків та дослідження розрахункових даних і документообігу плазово-технологічної підготовки виробництва (ПТПВ) верфі з використанням інформаційної моделі "суть - зв'язок", які дають змогу створювати формалізовані моделі інформаційної системи ПТПВ у графічній формі - схемах інформаційних потоків з метою оптимізування інформаційної моделі та організаційної структури ПТПВ. Показано, що інформаційне моделювання та управління проектом є основними функціями ІС ПТПВ верфі, які реалізують у межах віртуального підприємства об'єднане комп'ютерне середовище, призначене для створення завершеної віртуальної моделі судна. Визначено, що сучасна система керування верфі повинна містити підсистеми планування та контролю, структурування організації та керування персоналом, інформаційного забезпечення та, як часткова функція, керування проектами ПТПВ, що забезпечує певну координацію зазначених систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-06-64 +
Шифр НБУВ: РА325405

Рубрики:

      
11.

Сабат В.І. 
Інформаційні технології семантичного захисту інформації в системах документообігу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Сабат ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України . Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод побудови семантичного словника для автоматизованої системи документообігу, який передбачає присвоєння кожному слову документа інтерпретаційного розширення з базової предметної області інтерпретації та надає можливість визначати величини семантичної значущості окремих слів у текстах документів. Обгрунтовано та запропоновано поняття про семантичну несуперечність та семантичну повноту речень тексту документів з використанням семантичного словника та визначенням семантичної значущості слів у контексті фраз документа, що забезпечує можливість побудови семантичних аналізаторів для автоматизованих систем документообігу. Запроваджено характеристики семантичних властивостей фрагментів тексту документа (семантичну значущість слів та фраз; міру семантичної суперечності між компонентами, або фрагментами документа; семантичну узгодженість між окремими фразами; рівень таємності, міру безпосередньої доступності та період актуальності документа), які забезпечують можливість визначити наявні в них семантичні загрози. Розроблено математичні моделі семантичних загроз, які існують в автоматизованій системі документообігу, з контролем і врахуванням змін величин семантичних параметрів, що дає змогу визначати тип загрози, обчислювати поточні значення її величини та розв'язувати задачу оперативного управління захистом документів. Запропоновано нові методи реалізації інформаційних технологій для автоматизованих систем документообігу з використанням компонент захисту документів на підставі семантичного аналізу, контролю та корекції інформації, що гарантує необхідну протидію семантичним небезпекам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.86 ф12 +
Шифр НБУВ: РА338089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Задорожна Н.Т. 
Кероване проектування документообігу в управлінських інформаційних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Н.Т. Задорожна ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Визначено нові принципи моделювання й оптимізації задач керування технологічними процесами (ТП) проектування управлінської інформаційної системи (УІС). Розроблено концепцію визначення інформаційних характеристик документів УІС для відображення їх обсягу та часу використання, орієнтовану на побудову маршрутів документів та оцінку кількісних показників їх потоків в УІС. Подано модель електронного документообігу в УІС , спрямовану на адекватне відображення процесів обробки документів. Створено формальні моделі керування проектуванням системи, ТП якої містить множину процесів переробок різних сукупностей робіт проекту з оцінкою їх виконанання відповідно до плану. Розроблено методику керованого проектування документообігу УІС на базі запропонованих моделей плану проекту, інформаційних характеристик і потоків документів, яка враховує ресурси, час, вартість, забезпечуючи їх керування та планування у межах заданого масштабу проекту. Наведено методичні рекомендації щодо проектування системи електронного документообігу з врахуванням специфіки її функціонування в органах державного управління України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 +
Шифр НБУВ: РА333874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Фіалка М. І. 
Кримінально-правова охорона документообігу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. І. Фіалка ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто та проаналізовано поняття документа, офіційного документа та документообігу. Проведено історико-правовий аналіз розвитку законодавства, що передбачало відповідальність за порушення у сфері документообігу. Проведено порівняльний аналіз зарубіжного кримінального законодавства щодо кримінапьно-правової охорони документообігу. Досліджено принципи й умови криміналізації діянь у сфері документообігу. Розглянуто та вдосконалено класифікацію кримінально-правових норм, що передбачають відповідальність за посягання у сфері документообігу. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочинів, що посягають на порядок використання документів. Проаналізовано окремі питання кваліфікації злочинів у сфері документообігу. Запропоновано зміни та доповнення до чинного кримінально законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125
Шифр НБУВ: РА377414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кириченко В.В. 
Методика обліку і контролю витрат на ремонт основних засобів (на прикладі промислових підприємств Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Кириченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "ремонт", обгрунтовано більш раціональну класифікацію ремонтів, зокрема запропоновано їх поділ не за видами, а за економічними та технічними ознаками. Визначено джерела відшкодування витрат на ремонт основних засобів, доповнено їх гарантійним фондом, страховими виплатами, коштами постачальників та підрядників. Обгрунтовано напрямки удосконалення методики обліку витрат на ремонт основних засобів. Конкретизовано номенклатуру статей витрат у ремонтному виробництві, що дає змогу поліпшити поточний облік витрат і більш оперативно контролювати їх формування. Удосконалено методику обліку матеріальних та трудових витрат на ремонт основних засобів, яка базується на принципах нормативного методу їх обліку, скороченні кількості первинних документів та застосуванні більш ефективних методичних прийомів контролю. Упорядковано реєстри обліку та первинну документацію щодо витрат на ремонт основних засобів за умов комп'ютерного середовища, що значно підвищує дієвість обліку та контролю, уточнено документообіг первинних документів. Обгрунтовано більш доцільну методику контролю витрат на ремонт основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.0-148.611.17 + У052.9(4УКР-4ВІН)230.0-148.611.17 +
Шифр НБУВ: РА331865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кутейба Мох'д Фархан Аль-Шияб 
Моделі бізнес-процесів для проектування інформаційних систем для медичних закладів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Кутейба Мох'д Фархан Аль-Шияб ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано проектування інформаційних систем (ІС) підтримки діяльності медичних установ для вдосконалення функціонування медичного документообігу на базі моделей бізнес-процесів (БП). Запропоновано модифікацію опису БП у нотації IDEF0. Розроблено модель опису роботи лікаря з пацієнтами на основі дескрипторної логіки. З використанням результатів проведених досліджень створено інформаційну модель БП медичної установи. Такий підхід базується на системі проектування ІС, його використано під час проектування медичних інформаційних систем (МІС). Для представлення бізнес правил вибрано математичний апарат логіки предикатів першого порядку (дескрипторні логіки). Наведено предикативне представлення бізнес-правил ДП на робочому місці лікаря, процесів обстеження пацієнтів, установлення клінічного діагнозу та схеми лікування. У межах побудови гнучкої МІС центральної районної лікарні, що легко адаптується, запропоновано модельно-орієнтований підхід до проектування бази даних. Сформовано об'ктну модель метаінформації рівня об'єктів предметної області та варіант відображення інформаційної моделі в реляційній базі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2л71/76 +
Шифр НБУВ: РА364825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Білова Т.Г. 
Моделі та інформаційна технологія процесів документообігу в системах організаційного управління: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.Г. Білова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та інформаційні технології для управління процесами документообігу у межах створення систем електронного документообігу (СЕД). Розроблено та реалізовано метод аналізу та синтезу динамічної моделі СЕД на базі математичного апарата мереж Петрі. Наведено модель інформаційно-мультиплексних відношень між елементами СЕД на базі математичного апарата алгебри логіки. Вдосконалено теоретико-множинну модель документа з урахуванням особливостей організаційно-розпорядчої діяльності та на її базі розроблено дворівневу модель процесу документообігу, що відображає процес перетворення інформаційних параметрів документів. Запропоновано та реалізовано інформаційну технологію управління процесами документообігу на базі розроблених моделей і методів, що дозволило знизити трудомісткість на 23 % і скоротити час виконання процесів документообігу на 9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.86ф121 +
Шифр НБУВ: РА364455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мельник Г.-В.В. 
Моделі та інформаційні технології скелетизації при попередній обробці бінарних зображень в системах електронного документообігу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.-В.В. Мельник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Показано, що метою даної обробки є побудова GT-об'єкта як образу множини траєкторій, реалізація яких засобом реєстрації призведе до генерації зображення, однойменного початковому. Запропоновано постановку завдання на множині атомарних елементів, що припускає формування GT-об'єкта як сукупності найкоротших шляхів, кожен з яких зберігає локально-глобальний напрямок. Встановлено, що формування GT-об'єкта здійснюється на підставі шляхів, виявлених для множини атомарних елементів, що відповідають локальному геометричному центру слідів без перетинань, які потім поєднуються з метою одержання мінімальної кількості найкоротших шляхів, кожен з яких реєструвався найбільшим розміром пристрою фіксації сліду. Введено поняття утворювальної - відновленого за GT-об'єктом образу зображення. Доведено, що образу зображення відповідає в загальному випадку множина GT-об'єктів. Обгрунтовано ефективність запропонованого способу, реалізованого у вигляді програмного забезпечення, показниками достовірності розпізнавання, а також кількістю об'єктів, які є результатом векторизації скелетизованих зображень. Проведено апробацію програмного забезпечення на ЗАТ "ДонецькСталь" - металургійний завод" і в страховій компанії "Спіч і К", що дозволило підвищити ефективність функціонування підсистеми розпізнавання в складі системи електронного документообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 +
Шифр НБУВ: РА367755

Рубрики:

      
18.

Кабак Л.В. 
Моделі та методи класифікації текстових документів в спеціалізованих інформаційно-пошукових системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.В. Кабак ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено сучасні методи класифікації, які можна застосовувати під час обробки великих масивів текстової документації в системі документообігу Єдиної автоматизованої інформаційної системи (ЄАІС) митної служби України. Показано, що актуальним для даної служби є питання класифікації документів, які надходять до бази даних автоматизованої інформаційно-пошукової системи (АІПС), за допомогою поштового сервера внутрішньої митної мережі INTERNEN. Запропоновано методи автоматизованої класифікації документів, які враховують відносну частоту появи певних термінів зі словника даних (глосарія) у документах, що належать до різних тематичних розділів, а також взаємну залежність появи різних термінів у документах первного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 +
Шифр НБУВ: РА344674

Рубрики:

      
19.

Андрос С.В. 
Облік і аналіз виробничих запасів на підприємствах кондитерської галузі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.В. Андрос ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення теоретичних положень, методики й організації бухгалтерського обіку й економічного аналізу виробничих запасів на підприємствах кондитерської галузі. Проаналізовано тенденції розвитку та проблеми ефективного функціонування кондитерських підприємств. Досліджено вплив організаційно-технологічних факторів їх діяльності на побудову системи обліку й аналізу виробничих запасів. Розкрито економічну сутність категорії "виробничі запаси", встановлено їх призначення у процесі виробництва. Для раціональної побудови обліково-аналітичної системи на підприємстві запропоновано зміни в існуючій класифікації виробничих запасів з урахуванням специфіки кондитерського виробництва. Запропоновано форми рахунків і субрахунків для обліку виробничих запасів з деталізацією напівфабрикатів за джерелами їх походження. Обгрунтовано необхідність відкриття синтетичних рахунків з субрахунками у контексті галузі для обліку витрат на заготівлю та придбання матеріальних цінностей. Проведено дослідження загального руху документів з надходження та вибуття виробничих запасів і розроблено удосконалений підхід до організації документообігу для підприємств кондитерської галузі. Проаналізовано специфіку формування собівартості виробленої продукції у кондитерському виробництві та запропоновано використання як нормативного методу обліку витрат, так і поєднання його з позамовним методом обліку витрат і калькулювання собівартості продукції. Досліджено методику оцінювання ефективності використання виробничих запасів здійснювати з використанням загальних показників (матеріаломісткості та матеріаловіддачі). Удосконалено методику визначення оптимальних обсягів виробничих запасів з урахуванням галузевої специфіки виробництва шляхом застосування економіко-математичних методів аналізу. Обгрунтовано рекомендації щодо перспектив розвитку обліку й аналізу кондитерської галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.17-145.72 + У053.9(4УКР)306.751.7-572 +
Шифр НБУВ: РА370088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нестеренко О. О. 
Облік та внутрішній аудит товарних операцій у підприємствах роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Нестеренко ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено й узагальнено тенденції розвитку роздрібної торгівлі в Україні та Харківському регіоні. Удосконалено послідовність етапів моделювання облікової політики в інформаційній системі бухгалтерського обліку. Розроблено комплексну модель побудови інформаційної системи бухгалтерського обліку у підприємстві роздрібної торгівлі. Обгрунтовано доцільність впровадження для документування товарних операцій в інформаційній системі бухгалтерського обліку підприємства роздрібної торгівлі систему електронного документообігу. Запропоновано удосконалений підхід до відображення знижок в обліковій системі. Розроблено організаційно-інформаційну модель внутрішнього аудиту товарних операцій. Надано пропозиції стосовно вдосконалення процедури інвентаризації товарів шляхом використання інформаційних технологій. Запропоновано організаційно-економічний механізм підвищення ефективності управління товарним асортиментом підприємств роздрібної торгівлі, який базується на використанні методів ABC та XYZ аналізу, а також інтегрованого АВС/XYZ аналізу в середині товарних груп та категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-14 + У052.9(4УКР)842.12-14
Шифр НБУВ: РА382926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського