Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКСПЕДИТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Кришко О.Г. 
Вдосконалення системи транспортного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Кришко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику планування обсягів діяльності компанії, яка дає змогу розробити грунтовний план-прогноз на короткочасний період з урахуванням чинників, що впливають на обсяги перевезень. Запропоновано модель поведінки судноплавної компанії на локальному фрахтовому ринку під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності, яка дає змогу приймати виважені рішення щодо цінової політики та визначення вартості послуг компанії залежно від умов на ринку та дій конкурентів. Систематизовано та досліджено існуючі підходи, а також розроблено новий підхід до оцінки ефективності системи транспортного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств, що передбачає визначення найважливіших показників. Обгрунтовано нові показники - коефіцієнти використання транзитного потенціалу та розвитку ринку експедиторських послуг з метою здійснення більш повної та всебічної оцінки ефективності функціонування транспортної галузі та рівня використання її потенційної потужності щодо міжнародних перевезень. Наведено рекомендації для підвищення ефективності функціонування системи транспортного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.0-81 + У9(4УКР)837.461 +
Шифр НБУВ: РА337475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кужко О.С. 
Договір транспортного експедирування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Кужко ; НДІ приват. права та п-ва Акад. прав. наук України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність і значення договору транспортного експедирування за сучасних умов, визначно його ознаки й особливості. Проведено теоретичний аналіз зобов'язань, які виникають у процесі укладання, зміни або припинення договору транспортного експедирування, встановлено відповідальність за його порушення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання транспортно-експедиторських відносин у цивільному законодавстві України. Наведено цивільно-правову характеристику договору транспортного експедирування, проаналізовано його співвідношення з іншими подібними явищами. Розроблено проект Правил про транспортно-експедиторську діяльність, обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного цивільного законодавства України у сфері її регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.9 + Х932.212.0 +
Шифр НБУВ: РА360082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Яндієв С.О. 
Логістика в керуванні господарськими системами (на прикладі транспортно-експедиторських компаній): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.О. Яндієв ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 1998. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних і практичних питань удосконалення структури управління транспортними та транспортно-експедиторськими компаніями в умовах ринкової економіки. В роботі проаналізована роль та значення управлінських структур в функціонуванні логістичної системи, в півищенні ефективності та конкурентоспроможності транспортних підприємств. Розроблена методика аналізу відповідності логістичної системи і структури керування транспортно-експедиторською компанією, яка базується на використанні апарату експертних систем. Розроблені та обгрунтовані раціональні моделі управління транспортно-експедиторськими компаніями, підтверджені позитивними економічними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У540.0

Рубрики:

      
4.

Співаковський С.В. 
Маркетингове забезпечення послуг міжнародного експедирування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Співаковський ; Європ. ун-т. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено та узагальнено теоретико-методичні засади розробки маркетингового забезпечення послуг міжнародного експедирування в Україні. Виявлено фактори впливу, особливості, тенденції та проблеми, що існують на ринку транспортно-експедиторських послуг. Запропоновано методичні підходи до стратегічного і тактичного планування роботи транспортно-експедиторських компаній, а також маркетингово-логістичну схему організації даних послуг, з метою підвищення ефективності їх надання розроблено практичні рекомендації щодо впровадження відповідного маркетингового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.0-211.1 +
Шифр НБУВ: РА334488

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Семесько В.М. 
Оцінка конкурентоздатності транспортно-експедиторських підприємств та інструменти її підвищення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Семесько ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та методичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо оцінки конкурентоспроможності транспортно-експедиторських підприємств (ТЕП) й обгрунтовано шляхи її підвищення. Визначено місце транспортно-експедиторського підприємства у логістичній системі. Проаналізовано тенденції розвитку ринку транспортно-експедиторських послуг, досліджено теоретичні та методичні підходи щодо оцінки конкурентоспроможності підприємств. Виявлено особливості транспортно-експедиторських послуг в аспекті визначення їх конкурентоспроможності. Визначено фактори, що впливають на конкурентоспроможність ТЕП. Розроблено методичні положення щодо оцінки конкурентоспроможності експедиторів, обгрунтовано шляхи її підвищення. Визначено ефективність нової методики на прикладі ТЕП Ізмаїльського транспортного вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-813.6-13 +
Шифр НБУВ: РА354486

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Леснік О.С. 
Принципи організації та методи діяльності портів по залученню вантажопотоків в умовах конкуренції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.С. Леснік ; Одес. держ. мор. ун-т. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано принципи організації роботи портів за умов конкуренції. З метою реалізації даних принципів запропоновано критерії оцінки принадності портів для вантажовласників, моделі вибору найкращих вантажопотоків для залучення в порт, нову організаційну структуру порту, моделі організації роботи оператора-експедитора. Наведено результати статистичних досліджень залежності питомих сукупних витрат на обслуговування вантажопотоків від обсягів вантажопереробки, методику визначення обгрунтованих знижок до діючих тарифів на вантажно-розвантажувальні роботи в порту. Впровадження запропонованих принципів організації та методів роботи порту за умов конкуренції дозволило підвищити якість обслуговування вантажів у порту та раціонально використовувати портові потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О486.402
Шифр НБУВ: РА311640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Пічугіна Ю.В. 
Формування ефективного транспортного експедирування в морських портах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Пічугіна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано концептуальні напрямки вирішення проблем ефективного розвитку транспортного експедирування в морських портах України на основі стратегічного планування розвитку транспортно-експедиторських підприємств, а також концепції побудови організаційно-економічних механізмів підвищення ефективноті даного експедирування. З застосуванням методів економіко-математичного моделювання розроблено нові методичні підходи до оцінювання собівартості транспортно-експедиторських послуг. На підгрунті основних принципів теорії автоматизації підприємств визначено методичні рекомендації щодо формування єдиної бази даних для інформаційного забезпечення транспортно-експедиторських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3 +
Шифр НБУВ: РА364254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Коскіна Ю.О. 
Фрахтування суден при транспортно-експедиторському обслуговуванні масових вантажів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Ю.О. Коскіна ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та методичні положення з фрахтування трампових суден для перевезень вантажів. Визначено роль і місце експедиторських компаній у даному процесі, визначено основні види їх діяльності. Розроблено модель організації перевезення вантажів, в якій враховано виробничі можливості елементів транспортних систем, що дозволяє ухвалювати обгрунтовані рішення щодо вибору базисів поставки товару. Запропоновано алгоритм оцінювання відповідності судна, яке фрахтується, особливостям виконання перевезення. Систематизовано фактори, що визначають рівень морських фрахтів. Розроблено методику визначення рівня питомих витрат на перевезення та модель їх коригування залежно від умов чартера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О484.405 +
Шифр НБУВ: РА360331

Рубрики:

      
9.

Король В. Ю. 
Організація експедиторського обслуговування транспортних процесів і систем доставки вантажів у контейнерах / В. Ю. Король. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці та науковому обґрунтуванню теоретичних і методологічних положень щодо організації експедиторського обслуговування транспортних процесів і систем доставки вантажів у контейнерах з метою підвищення ефективності діяльності компаній, що надають експедиторські послуги. Для досягнення мети у роботі поставлено і послідовно вирішено три задачі.В результаті рішення задачі 1: розглянуто теорію і практику функціонування транспортно-експедиторських компаній (ТЕК), зроблено огляд інформаційних джерел, які пов'язані з тематикою роботи і присвячені актуальним питанням теорії та практики транспортно-експедиторського обслуговування (ТЕО) вантажів. В результаті: виявлено ряд протиріч, які визначили коло актуальних, але не вирішених питань, що зумовлюють постановку основного наукового завдання, мети і задач дослідження; сформульовано теоретичні положення щодо розмежування понять «експедирування» і «логістика», «експедитор» і «логіст», що мають правову основу, спираються на наукові та практичні факти і базуються на логічних висновках, а також складають науково-теоретичне підґрунтя щодо загального розуміння інтеграційних процесів між логістикою, а також теорією та практикою організації транспортних процесів і систем.В результаті рішення задачі 2: сформульовано теоретичні положення щодо системного уявлення і функціональної єдності транспортного, перевізного і вантажоперевалювального процесів, які базуються на системному підході і логіці триєдності у розумінні змісту відповідних понять, а також дають уявлення про не синонімічність термінів «транспортний» і «перевізний» процеси; сформульованотеоретичні положення щодо визначення логічної характеристики поняття «системадоставки вантажу»; дефініції поняття «система доставки вантажу»; узагальненотеоретичні положення щодо структурно-функціонального аналізу системи доставкивантажу, а також уточнена відповідна універсальна модель її системного описання;удосконалено технологію обґрунтування маршрутів доставки вантажів притранспортно-експедиторському обслуговуванні контейнеропотоків.В результаті рішення задачі 3 дослідження: встановлено організаційні аспектиперевезень збірних вантажів; визначено коло локальних виробничих задач, якістоять перед експедитором в процесі організації LCL (Less than Container Load)доставки; розроблено метод обґрунтування кількісного складу вантажних партій приформуванні збірних відправок в контейнерах; розроблено метод обґрунтуванняодиниці вимірювання розміру вантажної партії для котирування ставки заорганізацію її доставки у складі збірної відправки; запропоновано методобґрунтування варіанту використання контейнера при проектуванні системидоставки вантажу.Ключові слова: транспортно-експедиторська діяльність, транспортно-експедиторська компанія, експедитор, система доставки вантажу, маршрутизація,завантаження контейнера, LCL (Less than Container Load) доставка вантажу, FCL(Full Container Load) доставка вантажу.^UDissertation for the obtaining a scientific degree of the candidate of technical sciences in specialty 05.22.01 - "Transport systems". - Odessa National Maritime University MES of Ukraine, Odessa 2019. The dissertation is devoted to the development and scientific substantiation of theoretical and methodological provisions on the organization of freight forwarding services for transport processes and cargo delivery systems in containers in order to increase the efficiency of the activities of companies that provide freight forwarding services. To achieve the goal three tasks were set and consistently solved in the dissertation. In a process of solving the first task: the theory and practice of freight forwarding services are considered, analysis of information resources related to the general questions of the theory of transport processes and systems. As a result, a number of contradictions were identified that determine the list of relevant, but not resolved issues; theoretical provisions on the distinction between the concepts of "forwarding" and "logistics", "forwarder" and "logistic" are formulated. As a result of solving the second task: theoretical positions in regard of the system representation and functional unity of the transport, transportation and cargo handling processes are formulated, logical characteristic of the concept of "Cargo Delivery System" (CDS) is defined, theoretical provisions of the structural and functional analysis of the CDS are generalized, the technology of substantiation of the routes for cargo delivery during transportation and forwarding service of container traffic is developed. As a result of solving the third task: the method of substantiation of the quantitative composition of cargo lots in the formation of consolidated shipments in containers was investigated, the method of the justification of the measurement unit for the cargo lot size to determine forwarding rate for the organization of cargo delivery in consolidated container is developed, the method of the substantiation of the container use options while designing the delivery system of cargo is developed.Keywords: freight forwarding activities, freight forwarding company, freight forwarder, cargo delivery system, routing, container loading, LCL (Less than container loading) cargo delivery, FCL (Full container loading) cargo delivery


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Павлова Н. Л. 
Аgile-трансформація управління проєктами розвитку транспортно-експедиторських компаній / Н. Л. Павлова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної задачі, а саме, формуванню теоретичної бази agile-трансформації управління проєктами розвитку транспортно-експедиторських компаній. В результаті дослідження розроблено модель формування портфелю проєктів розвитку, яка забезпечує баланс у досягненні традиційних цілей розвитку та цілей agile-трансформації; на базі фреймворка scrum розроблено agile-модель роботи транспортних компаній, що ідентифікує зміст кожного спринту (циклу) і структуру інформаційного обміну; розроблено модель управління постачальниками проєктно-орієнтованої компанії, що спрямована на отримання максимального системного ефекту, в основі запропонованого підходу – створення віртуального офісу управління проєктами; для управління часом проєктів в рамках agile-методології запропоновано два показника – ступінь унікальності проєкту і ступінь складності проєкту, отримані відповідні формули їх розрахунку.^UThe purpose of the dissertation research is to increase the efficiency of transport and forwarding companies through the development and practical use of models and methods of project management of their development in the framework of agile-transformation.The object of research is the processes of project management development of transport and forwarding companies in the framework of agile-transformation.The subject of the study are models and methods of project management development of transport and forwarding companies in the framework of agile-transformation.As a result of the research the actual scientific and applied problem is solved, namely, the theoretical basis of agile-transformation of management of projects of development of transport and forwarding companies is formed.It is established that the use of agile-methodology in combination with project-oriented management is one of the main options for gaining competitive advantage in a dynamic competitive environment for transport and forwarding companies. The "portfolio" essence of the main activity of the transport and forwarding companies and the specifics of the implementation of management at two levels - the level of a specific project (delivery) and the level of the portfolio (the company as a whole). The advantages of implementing project-oriented management for transport and forwarding companies are identified. The advantages of implementing project-oriented management for transport and forwarding companies are identified. The essence and classification features of operational activity projects and development projects of transport and forwarding companies are determined.Elements of the system of project-oriented management of transport and forwarding companies (types of projects, product, life cycle, stakeholders, value) are identified, which takes into account the industry specifics while maintaining the basic essence of the known categories.An agile-model of transport companies has been developed on the basis of the scrum framework. This model identifies the content of each sprint (cycle) and the structure of information exchange. Its basis is the varied parameters of the project – the characteristics of future delivery, namely, cost, time, possible deviations of time and cost. At a certain stage, these parameters are supplemented by ports of departure and destination. The model is tied to the stage of conceptual design of the project life cycle.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського