Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (321)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОЖИВЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Каплун В.В. 
Автономні системи електроживлення сільськогосподарських споживачів з різнорідними джерелами електроенергії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.В. Каплун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення надійності й ефективності автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів. Розглянуто науково-технічні передумови побудови автономних систем електроживлення як комплексу автономних електрогенерувальних установок та технологічного обладнання у сільському господарстві. Установлено закономірності функціонування структурних організацій різнорідних джерел електроенергії та їх впливу на надійнісно-вартісні характеристики. Відзначено, що впровадження результатів досліджень забезпечує комплексне рорзв'язання задач надійного автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів, зменшує енергетичні та ресурсні витрати. Розвинуто метод структурно-алгоритмічної оптимізації автономних систем електроживлення з традиційними та поновлюваними джерелами. Доведено, що реалізація автономних систем з заданими функціональними властивостями потребує комплексного оцінювання за показниками надійності та питомої собівартості електроенергії. З використанням результатів дослідження розв'язано прикладні задачі розрахунку показників надійності й ефективності автономних систем електроживлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1 + З273 +
Шифр НБУВ: РА361057

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Будніков В. М. 
Гібридна система електроживлення з інерційним накопичувачем енергії для спеціалізованих видів транспорту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / В. М. Будніков ; Кременчуцький державний політехнічний університет ім. Михайла Остроградського. — Кременчук, 2009. — 18 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О152
Шифр НБУВ: РА370451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Русаловський В.Б. 
Дослідження багатофазних імпульсних перетворювачів з ШІМ-регулюванням та розробка методики їх проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.Б. Русаловський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено багатофазні імпульсні перетворювачі (БІП) з регулюванням за широтно-імпульсним методом (ШІМ) з силовими каналами (СК) знижуючого, підвищуючого й інвертуючого типів для пристроїв електроживлення та систем електропостачання телекомунікаційних систем. Розроблено математичну модель електричних процесів перетворювачів постійної напруги, що узагальнена щодо трьох зазначених типів схем силових каналів і режимів роботи перетворювача, яка дає змогу проводити розрахунки електричних, енергетичних і конструктивних параметрів перетворювача. Розроблено методику, алгоритми та програмне забезпечення для дослідження електричних процесів і енергетичних параметрів перетворювачів постійної напруги (ПЕЕ) модульної структури. Досліджено основні параметри модульних імпульсних ПЕЕ з СК зазначених типів, виконано порівняльну оцінку показників якості ПЕЕ з однофазним і багатофазним принципами функціонування. Розроблено методику та програмне забезпечення для автоматизованого проектування БІП за критерієм мінімального обсягу у разі максимального значення коефіцієнта корисної дії, що сприяє практичній реалізації пристроїв даного класу з поліпшеними масогабаритними показниками (більш високою питомою потужністю).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5-01 +
Шифр НБУВ: РА327502

Рубрики:

      
4.

Ушаков В.І. 
Електротехнологічні системи високочастотної індукційної термообробки металів з глибоким регулюванням потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.І. Ушаков ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено метод глибокого регулювання потужності й обгрунтовано принципи побудови енергоефективних електротехнічних систем високочастотної індукційної термообробки металів (ЕТС ВІТОМ) у разі зміни електричних параметрів навантаження та централізованого електроживлення декількох установок. Визначено умови виникнення критичних резонансних режимів (перенапруг основної та другої гармонік, неоднозначності регульованої характеристики) у системі індукційної обробки металів на базі двомостового резонансного інвертора з протифазним підключенням мостів до навантаження. Розроблено спосіб стабілізації параметрів ЕТС ВІТОМ для обмеження перенапруг основної та вищих гармонік, зривів інвертування та забезпечення однозначності регульованої характеристики за умов зміни параметрів навантаження. Визначено співвідношення параметрів реактивних елементів у системі з резонансним мостовим інвертором за умови реалізації максимальної потужності в навантаженні та розширення допустимого діапазону зміни його опору. Одержано нові залежності для визначення оптимальних параметрів ЕТС ВІТОМ, зменшення нестабільності їх режимів, зривів інвертування та перенапруг на навантаженні за рахунок використання блоків рекуперації електричної енергії. Розроблено математичні моделі ЕТС ВІТОМ з тиристорними резонансними мостовими інверторами та пристроями, що забезпечують адаптацію до нелінійних змін електричних параметрів навантаження у широких межах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.011.3-5-043 + З29-5 +
Шифр НБУВ: РА351197

Рубрики:

      
5.

Розвадовський А.Ф. 
Забезпечення ефективного використання енергії електромагнітного поля ліній електроживлення у короткохвильовому діапазоні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / А.Ф. Розвадовський ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Модифіковано метод розрахунку розподілу електромагнітного поля короткохвильового діапазону, створюваного дротами, які розміщені в середовищі з перешкодами. Синтезовано дротово-бездротові системи, що забезпечують ефективний розподіл енергії електромагнітного поля. Для розрахунку амплітудно-фазового розподілу струму вздовж електричних дротів, розміщених у середовищі з перешкодами, запропоновано модифікувати метод наведених електрорушійних сил. За цього в обчисленнях враховуються не тільки прямі хвилі, що відповідають вільному простору, але й відбиті, переломлені та дифракційні, які виникають за умов поширення електромагнітних сигналів усередині приміщень. Для розрахунку розподілу енергії електромагнітного поля всередині будинків використано хвилеводну модель, модифіковану для випадку розподілених дротових випромінювачів. Розроблено алгоритм розрахунку електромагнітного поля, випромінюваного лініями електроживлення всередині приміщення. Проведено числові й експериментальні дослідження розподілів струму й електромагнітного поля ліній електроживлення з різною геометричною конфігурацією за умов середовища з перешкодами. Синтезовано дротово-бездротову систему, що використовує лінії електроживлення. Запропоновано практичні рекомендації щодо побудови таких систем стосовно розташування окремих пристроїв для забезпечення вимог стосовно електромагнітної сумісності, розміщення місць обслуговуючого персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.27-01 +
Шифр НБУВ: РА366768

Рубрики:

      
6.

Петергеря Ю.С. 
Керування системою електроживлення локального об'єкта: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / Ю.С. Петергеря ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади енергоефективного керування системою електроживлення локального об'єкта за принципами комбінації централізованої та децентралізованої стратегій, ієрархічного розподілу електротехнічних пристроїв і мінімізації вартісних витрат користувача. Розроблено новий математичний апарат спектрального та вейвлет-перетворень дискретних функцій m-ічного аргументу в орієнтованому базисі, що дозволяє здійснювати аналіз дискретних функцій керуючих сигналів, завадозахищене передавання даних і прогнозування характеристик електроспоживання локального об'єкта з підвищеною точністю та швидкодією у порівнянні з відомими спектральними методами та вейвлет-перетвореннями, наприклад, Фур'є, Хартлі, Уолша, Хаара, Добеші. Запропоновано електровартісні моделі виробництва, споживання, загальної рівноваги й економіки добробуту, які передбачають врахування електротехнічних параметрів пристроїв локального об'єкта та вартісних факторів, що дозволяє здійснювати керування з мінімізацією вартісних витрат користувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279 +
Шифр НБУВ: РА350968

Рубрики:
  

      
7.

Василів К.М. 
Методи і моделі аналізу процесів автономних систем електроживлення на базі асинхронізованого генератора з безконтактним каскадним модульованим збуджувачем: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / К.М. Василів ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну проблему розробки методів математичного моделювання (ММ) складних електротехнічних комплексів (СЕТК) і систем та на їх підставі математичних моделей для аналізу електромагнітних і електромеханічних процесів, які відбуваються в автономних системах (АС) електроживлення на базі асинхронізованого генератора (АГ) з безконтактним каскадним модульованим збуджувачем, що функціонує на основі модуляції напруги. Описано методи, теоретична концепція яких передбачає подальший розвиток теорії ММ електромашино-вентильних систем щодо підвищення числової стійкості базового методу даної теорії (методу вузлових потенціалів), урахування взаємних зв'язків структурних елементів у математичних моделях СЕТК і систем різного призначення та підвищення рівня адекватності ММ вентильних перетворювачів частоти (ВПЧ). Наведено метод вузлових уточнень струмів, який допомагає моделювати довготривалі процеси СЕТК і систем з компенсуванням властивої базовому методу похибки неузгодженості струмів у вузлах схеми, яка спричинена записом матриці інциденції для похідних струмів, що передбачено першим законом Кірхгофа. Запропоновано метод квазікомбінованих схем, який допомагає моделювати розрив електричних гілок ВПЧ за постійної структури системи рівнянь електричної рівноваги, що підвищує рівень адекватності математичних моделей, перетворювачів і систем. Розроблено математичні моделі АС електроживлення на базі АГ з безконтактним каскадним модульованим збуджувачем. Проаналізовано електромагнітні та електромеханічні процеси АС щодо її працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З273с116
Шифр НБУВ: РА372597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кухарєв О.Л. 
Методи та засоби підвищення ефективності систем електроживлення феросплавних печей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.Л. Кухарєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та технічні засоби для підвищення ефективності систем електроживлення феросплавних печей. На підставі розроблених комплексу комп'ютерних моделей і проведених теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано удосконалені схеми електроживлення феросплавних печей з тиристорно-контакторними пристроями регулювання напруги під навантаженням (РПН) в електропічних трансформаторах. Розроблено алгоритми й схеми керування тиристорними комутаторами. Моделі реалізовано у середовищі Matlab/Simulink, на основі яких досліджено електромагнітні процеси у системах електроживлення з урахуванням параметрів розподілу електричної енергії у ванні печі. Результати наукового дослідження впроваджено у промислову експлуатацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К326.03-51-048 +
Шифр НБУВ: РА361257

Рубрики:

      
9.

Смирнов В.С. 
Напівпровідникові перетворювачі інваріантних систем електроживлення автономних об'єктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.12 / В.С. Смирнов ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку теорії побудови інваріантних систем перетворювання параметрів електроенергії з багаторазовою модуляцією. На основі теоретичних досліджень розроблено й обгрунтовано узагальнену динамічну модель багатофункціональних перетворювачів, основи квадріплексного перетворення в гіперкомплексному форматі до аналізу перетворювальних систем з багаторазовою модуляцією. Досліджено принципи організації та алгоритми керування багатофункціональними перетворювачами, що забезпечують задані характеристики функціонування та високу якість вихідної електроенергії за умови впливу координатно-параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54
Шифр НБУВ: РА319305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Радиш І.П. 
Оцінка складових додаткових втрат електроенергії в системах з напівпровідниковими перетворювачами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / І.П. Радиш ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано нові співвідношення для визначення в одно- та багатофазних колах складових додаткових втрат електроенергії (складових потужності Фризе), які визначаються різними факторами, обумовленими дією циклічної зміни параметрів елементів та режимами роботи системи в даних колах. Сформульовано залежності для розрахунку складових додаткових втрат електроенергії, що відбивають реальні фізичні процеси перетворення енергії в інші види та конкретні особливості структури системи електроживлення з перетворювачами електроенергії. Одержано нові аналітичні залежності складових додаткових врат електроенергії від коефіцієнтів пульсацій напруги та струму. Розроблено алгоритми аналізу на базі рівнянь змінних стану наближеної оцінки енергетичних процесів, розрахунку електромагнітних процесів у схемах з циклічно змінними параметрами навантаження, а також з урахуванням періоду технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54 +
Шифр НБУВ: РА335198

Рубрики:

      
11.

Камаєв В.С. 
Підвищення ефективності джерел резервного електроживлення на базі застосування перетворювачів електричної енергії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.С. Камаєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теорію побудови систем резервного електроживлення з дизель-генераторами. Розроблено способи підвищення енергоефективності таких систем шляхом застосування напівпровідникових перетворювачів. Розглянуто можливості оптимізації роботи системи у разі змінного навантаження за критерієм мінімізації витрат палива на базі розробленого алгоритму динамічної ідентифікації сталої часу дизель-генератора. Показано, що покращання режимів роботи системи електроживлення досягається використанням фільтрокомпенсувальних пристроїв і комбінованих матричних перетворювачів з постійною та змінною вхідними напругами. З'ясовано, що застосування систем з подвійним живленням і запропонованого алгоритму керування матричним перетворювачем обумовлює формування практично синусоїдної форми струму з нульовим фазовим зсувом відносно напруги, що відповідає еквівалентному активному навантаженню й усуває проблеми коливань кута ротора за перехідних та усталених режимів. Доведено, що дана побудова системи забезпечує можливість багатоваріантної зміни структури силової частини системи, необхідну якість вхідних і вихідних струмів і напруг під час роботи на навантаження різного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54 +
Шифр НБУВ: РА359544

Рубрики:

      
12.

Письменний О.О. 
Підвищення ефективності систем живлення машин для контактного точкового зварювання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.О. Письменний ; Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано проблеми електроживлення та керування машинами для контактного точкового зварювання опором (КТЗ). Проаналізовано та визначено найбільш перспективні напрямки для подальших робіт в цій галузі. Систематизовано відомі системи живлення для КТЗ та проведено теоретичне і розрахункове оцінювання найбільш перспективних систем. Для створення систем живлення потужністю до 100 кВА з поздовжньою компенсацією реактивної складової опору розроблено програму автоматизованого розрахунку коефіцієнтів потужності, значень відносних напруг і струмів за заданими значеннями кута включення за різних значень активного опору навантаження. Визначено як перспективну систему живлення з трифазним перетворювачем числа фаз та частоти струму 30 Гц для машин КТЗ потужністю більше, ніж 100 кВА. Доведено, що квазісиметрична робота перетворювача дозволяє одержати сриятливий розподіл струму за фазами мережі без завантаження нульового дроту, а зниження робочої частоти струму - підвищити коефіцієнт потужності машини. Для зварювання та мікрозварювання деталей з малою (менше 1 мм) й особливо малою (менше 0,1 мм) товщиною запропоновано використання інверторного перетворювача підвищеної частоти зварювального струму як альтернативу машинам конденсаторного зварювання. Описано процеси розробки та виготовлення дослідного експериментального зразка інверторного джерела живлення підвищеної частоти струму 500 Гц за розробленого автоматичного керування режимом зварювання. Наведено результати експериментального дослідження мікрозварювання зразків виробів з нержавіючої сталі 08Х18Н10Т, виконаних з його використанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.521-5 +
Шифр НБУВ: РА359767

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Рибін О.І. 
Підвищення точності аналізу електричних кіл узагальненим методом модифікацій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.05 / О.І. Рибін ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення точності аналізу лінійних та лінійно-параметричних кіл з погано зумовленими матрицями коефіцієнтів їх систем рівноваги (внаслідок селективного характеру кіл) з урахуванням компонентів, які не описані підсистемами рівнянь вузлових напруг (трансформатори; джерела, керовані струмом; конвеєри струму; універсальні активні n-брамники; кола, описані S-параметрами тощо) шляхом усування методичної похибки, викликаної наявністю дублікацій "вирощуваного" параметра та зменшення операційної похибки. Розроблено числово-символьний метод аналізу - метод модифікацій, суть якого полягає в покроковому формуванні ("вирощуванні") матриці розв'язків системи рівнянь кола без попереднього складання матриці коефіцієнтів (в базисі вузлових напруг або у змішаному). Елементами такої матриці (формованої у зворотному базисі) є обернені підматриці окремих блоків, описаних підсистемами рівнянь вузлових напруг (у найпростішому випадку - це опори пасивних гілок), які утворюють дерево (піддерева) схеми та покроково об'єднуються "вирощуванням" зв'язків у вигляді провідностей та елементів, нерегулярних для цього базису. Формування мариці розв'язків у зворотньому базисі дозволяє на кожному кроці оцінювати параметричну похибку та обирати відповідну ієрархію вирощувань. З використанням розробленого методу наведено розв'язання задач аналізу лінійних та лінійно-параметричних кіл (джерела вторинного електроживлення, кола на ємностях, що перемикаються (SC), проведено синтез SC-фільтрів за ARC-прототипами без спотворень головної карти нулів-полюсів), а також пошук полюсів функцій кола та розв'язання задач імпедансної томографії (одержання проекцій та відновлення картини розподілення провідностей шару фантома).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з211.512 +
Шифр НБУВ: РА320698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Фажрауи Хассен Бен Мбарек 
Системи безперебійного електроживлення споживачів електроенергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Фажрауи Хассен Бен Мбарек ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено та створено системи безперебійного електроживлення споживачів електроенергії з різним видом вихідної енергії з використанням напівпровідникових перетворювачів, які мають поліпшені техніко-економічні показники. За результатами теоретичних досліджень та обчислювальних експериментів розроблено математичні моделі для обчислення усталених і перехідних режимів роботи окремих ланок системи електроживлення, виявлено особливості режимів роботи перетворювачів, які складають систему електроживлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.54
Шифр НБУВ: РА313239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
15.

Хохлов Ю.В. 
Системи дистанційного керування перетворювачами в умовах завад: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Ю.В. Хохлов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано перетворення дискретних функцій в орієнтованому базисі для забезпечення завадостійкого передавання сигналів дистанційного керування перетворювачами по лініях електроживлення, що дозволяє підвищити завадостійкість та збільшити кількість каналів передавання у порівнянні з існуючими системами. Розроблено методику оцінки впливу завад від перетворювачів на якість передавання сигналів дистанційного керування по цих лініях. Запропоновано нові системи передавання даних сигналів для синхронного й асинхронного керування за одноканальною, багатоканальною та комбінованою схемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.5 +
Шифр НБУВ: РА340117

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Скіданов В.М. 
Системи електроживлення постійної напруги електромобілів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.М. Скіданов ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення енергетичної та експлуатаційної ефективності автономного електротранспорту (електромобілі, електрокари, електроцикли тощо). Розроблені теоретичні положення системного аналізу транспортних електроприводів та оптимальної побудови транспортних систем електроживлення. Досліджено баланс енергообміну у цих системах та сформульовані вимоги до їх складових компонентів. Для застосування мікропроцесорних систем управління створено та узагальнено формалізовані підходи для прискореного визначення керуючих дій при управлінні тяговими перетворювачами у функції відпрацювання струму навантаження, швидкості, напруги, потужності, моменту та прискорення. Доведено збільшення ефективності енергоспоживання (до 18%) при застосуванні запропонованих засобів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О333.2-048.2

Рубрики:

      
17.

Чернай В.Ф. 
Стабілізатори напруги, струму та потужності змінного навантаження на основі індуктивно-ємкісної ланки з регульованою індуктивністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.Ф. Чернай ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено перетворювачі з індуктивно-ємкісною ланкою, індуктивність яких регулюється за ланцюгом від змінного навантаження для зміни коефіцієнта передачі в режимах стабілізації струму, напруги та потужності. Узагальнено запропонований спосіб корекції вихідних характеристик для трифазних перетворювачів перемінної напруги та на підставі гармонійного аналізу оцінено електромагнітні сумісності з іншими системами електроживлення. Визначено енергетичні співвідношення та встановлено потужності реактивних елементів, показано область раціонального застосування досліджуваного й аналогічного пристроїв. Для ряду схем випрямлення побудовано системи авторегулювання та виявлено умови стабілізації вихідних параметрів. Визначено енергетичні показники та розроблено методику розрахунку елементів системи електроживлення для стабілізації напруги, струму та потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88.3
Шифр НБУВ: РА320267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Вінниченко Д. В. 
Високовольтні системи електророзрядної обробки вуглецевмісних газів. / Д. В. Вінниченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: високовольтні системи електророзрядного отримання вуглецевих наноматеріалів з вуглецевмісних газів. Мета роботи: розробка нових принципів побудови високовольтних систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів у міжелектродному проміжку змінної довжини на основі параметричного регулювання біполярної напруги його електропробою та формування в газах регульованих високочастотних біполярних електророзрядних струмів. Методи дослідження теоретичні і експериментальні дослідження, фізичне моделювання, методи математичного аналізу, комп'ютерне моделювання . Теоретичні та практичні результати і новизна: вирішено важливу наукову задачу створення нових принців побудови високовольтних електророзрядних систем обробки вуглецевмісних газів. Визначено взаємозв'язок характеристик високовольтного джерела електроживлення систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів з продуктивністю та питомими енерговитратами електротехнологічного процесу виробництва нановуглецю. Розроблено нові способи, експериментальні високовольтні електротехнічні системи і електророзрядні реактори для синтезу нановуглецю, на які отримано патенти України. Створено ряд високовольтних систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені в ТОВ "Компанія СВІТ". Наукові результати використовуються в навчальному процесі при підготовці фахівців за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» кафедрою комп'ютеризованих систем управління Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки НУК імені адм. Макарова (м. Миколаїв). Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників якості та продуктивності установок електророзрядного отримання вуглецевих наноматеріалів, з унікальними властивостями, з вуглецевмсних газів. Сфера використання: виробництво вуглецевих наноматеріалів.^UThe оbject of research: High-voltage systems of electrodischarge obtaining carbon nanomaterials from carbon-containing gases. The aim of research:is the development new principles of construction high-voltage systems of electrodischarge processing carbon-containing gases in inter-electrode gap with variable length, based on parametric regulation of bipolar voltage of it breakdown and forming regulated high-frequency discharge currents in gases . Methods of research: theoretical and experimental research, physical modeling, mathematical methods, computer modeling. Theoretical and practical results and innovations: the important scientific task of creating new principles for the construction of high-voltage electrodischarge systems for processing carbon-containing gases was solved. The interconnection of the characteristics of the high-voltage power supply of electrodischarge processing of carbon-containing gases with the productivity and specific energy consumption of the electrotechnological process of the production of carbon nanmaterials is determined. New methods, experimental high-voltage electrotechnical systems and electrodischarge reactors for the synthesis of nanocarbon, for which patents of Ukraine have been obtained, are developed. A number of high-voltage systems for electrodischarge processing of carbon-containing gases have been developed. A subject degree of introduction: are used in LLC "Компанія СВІТ". Scientific results are used in the educational process in the education of specialists in the specialty 151 "Automation and Computer-Integrated Technologies" by the Department of Computerized Control Systems of the Institute of Automation and Electrical Engineering of the NUOS named after S. Makarov (Mykolaiv). Effectiveness of implantation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the quality and productivity of the units of electrodischarge synthesis of nanocarbon with the unique properties, from carbon-containing gases. Sphere of use: production of carbon nanomaterials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гурін В. К. 
Підвищення ефективності протизавадних засобів у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. / В. К. Гурін. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: є транзисторні перетворювачі ключового типу як генератори електромагнітних завад. Мета роботи: підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами за рахунок розробки та впровадження нових схемотехнічних та конструктивних методів їх побудови. Методи дослідження: у роботі використовувалися методи теорії електричних кіл. Підтвердження достовірності результатів теоретичних досліджень забезпечено комп'ютерним імітаційним моделюванням за допомогою програм OrCAD-PSpice і натурними експериментами. Теоретичні та практичні результати і новизна: на основі теоретичних досліджень вирішена актуальна проблема з підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. Розроблені нові схемотехнічні та конструктивні методи побудови протизавадних засобів, які дозволили зменшити вартість, та масогабаритні показники транзисторних перетворювачів в цілому. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені у ТОВ «ЕМСБІ». Наукові результати використовуються в навчальному процесі кафедри промислової електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами електроенергії (зменшенні масогабаритних показників транзисторних перетворювачів, зменшення вартості транзисторного перетворювача і підвищення його електробезпеки ). Сфера використання: напівпровідникові перетворювачі електроенергії.^UThe object of research: transistor converters of key type as electromagnetic interference generators. The purpose of research: to improve the efficiency of means of ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters through the development and implementation of new circuit design and design methods for their construction. Method of research: the methods of the theory of electrical circuits were used in the work. Confirmation of the reliability of theoretical studies results provided by using the software package OrCAD-PSpice and natural experiment. Theoretical and practical results and innovations: based on theoretical studies, an urgent problem has been solved to improve the efficiency of methods for ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters. Developed new circuit design and constructive methods for building noise reduction means, which allowed to reduce the cost, and weight and size parameters of transistor converters. A subject degree of introduction: the main results of the work were introduced in the EMSBI Ltd. The scientific results were used in the scientific process of the Department of Industrial Electronics at them NTUU "KPI. Igor Sikorsky. Efficiency of implementation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor electric power converters (decrease in mass-dimensional parameters of transistor converters, decrease in the price of transistor converter and increase its electrical safety). Area of use: semiconductor power converters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гурін В. К. 
Підвищення ефективності протизавадних засобів у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. / В. К. Гурін. — Б.м., 2019 — укp.

. Об'єкт дослідження: є транзисторні перетворювачі ключового типу як генератори електромагнітних завад. Мета роботи: підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами за рахунок розробки та впровадження нових схемотехнічних та конструктивних методів їх побудови. Методи дослідження: у роботі використовувалися методи теорії електричних кіл. Підтвердження достовірності результатів теоретичних досліджень забезпечено комп'ютерним імітаційним моделюванням за допомогою програм OrCAD-PSpice і натурними експериментами. Теоретичні та практичні результати і новизна: на основі теоретичних досліджень вирішена актуальна проблема з підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. Розроблені нові схемотехнічні та конструктивні методи побудови протизавадних засобів, які дозволили зменшити вартість, та масогабаритні показники транзисторних перетворювачів в цілому. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені у ТОВ «ЕМСБІ». Наукові результати використовуються в навчальному процесі кафедри промислової електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами електроенергії (зменшенні масогабаритних показників транзисторних перетворювачів, зменшення вартості транзисторного перетворювача і підвищення його електробезпеки ). Сфера використання: напівпровідникові перетворювачі електроенергії.^UThe object of research: transistor converters of key type as electromagnetic interference generators. The purpose of research: to improve the efficiency of means of ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters through the development and implementation of new circuit design and design methods for their construction. Method of research: the methods of the theory of electrical circuits were used in the work. Confirmation of the reliability of theoretical studies results provided by using the software package OrCAD-PSpice and natural experiment. Theoretical and practical results and innovations: based on theoretical studies, an urgent problem has been solved to improve the efficiency of methods for ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters. Developed new circuit design and constructive methods for building noise reduction means, which allowed to reduce the cost, and weight and size parameters of transistor converters. A subject degree of introduction: the main results of the work were introduced in the EMSBI Ltd. The scientific results were used in the scientific process of the Department of Industrial Electronics at them NTUU "KPI. Igor Sikorsky. Efficiency of implementation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor electric power converters (decrease in mass-dimensional parameters of transistor converters, decrease in the price of transistor converter and increase its electrical safety). Area of use: semiconductor power converters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського