Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (309)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕТІОПАТОГЕНЕЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Івашків Р.М. 
Взаємозв'язок процесів відтворення і лактогенезу та етіопатогенез акушерської патології у високопродуктивних корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.М. Івашків ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фізіологічні основи взаємозв'язку та взаємообумовленості процесів відтворення та лактогенезу у високомолочних корів. Встановлено, що інтенсивне зростання молочної продуктивності корів у перші місяці після отелення пригнічує або навіть гальмує відтворну функцію тварин, що призводить до збільшення тривалості міжотельного періоду. Вивчено динаміку репродуктивного циклу у високомолочних корів у разі мінливості годівлі та умов утримання, встановлено розлади перебігу окремих його ланок: отелення, післяотельного періоду, естрального циклу. Вперше розкрито окремі аспекти патогенезу патології отелення і післяотельних хвороб матки, функціональних розладів яєчників у високомолочних корів. Підтверджено значення та практичну доцільність систематичного проведення акушерської та гінекологічної диспансперизації як ефективного методу встановлення розладів репродуктивного циклу та профілактики неплідності високомолочних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П876 +
Шифр НБУВ: РА359389

Рубрики:

      
2.

Буткова 
Внутрішньоутробна загибель плода (етіопатогенез, прогнозування, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ольга Іванівна Буткова ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.242-3
Шифр НБУВ: РА333971

Рубрики:

      
3.

Вальчук О.А. 
Гострий катаральний мастит у високопродуктивних корів (поширення, етіопатогенез та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.А. Вальчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено моніторинг захворювання корів на субклінічний та клінічні форми маститу протягом року в ПП АФ "Данилівська" Васильківського району Київської області. Досліджено поширення захворювання, визначено сезонність його прояву та виявлено взаємозв'язок морфологічних, біохімічних, імунологічних та ендокринних показників з фізіологічним станом молочної залози. Визначено ефективність різних методів лікування корів, хворих на гострий катаральний мастит. Встановлено суттєвий стимулюючий вплив даних препаратів на імунну систему корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181 +
Шифр НБУВ: РА353910

Рубрики:

      
4.

Зажарська Н.М. 
Етіопатогенез, симптоматична і патогенетична терапія мастита у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Н.М. Зажарська ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено етіопатогенез серозного та катарального маститу, а також вплив лазерного випромінювання, антибіотиків, новокаїну на неспецифічну реактивність організму корів, хворих на мастит. Визначено ефективність лазеротерапії у порівнянні з іншими лікувальними методами. За допомогою проведених досліджень доведено, що у разі запалення молочної залози в крові спостерігаються суттєві порушення морфо-біохімічного складу, зміни факторів неспецифічної реактивності організму, імунодефіцитного стану. Вперше проведено тривале вивчення динаміки морфо-біохімічних, імунологічних показників і показників неспецифічної резистентності крові корів, хворих на мастит, у ході лікування їх лазерним приладом СТП-5, мастилексом, який містить гентаміцин і цефалексин та з використанням новокаїнової блокади. Обгрунтовано перевагу лазера над загальноприйнятими методами лікування маститу. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання від напівпровідникового діоду є високоефективним засобом під час лікування корів, хворих на серозний і катаральний мастит. Визначено позитивну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні та імунологічні показники крові корів. Встановлено доцільність використання патогенетичних методів лікування серозного та катарального маститу замість етіотропних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7
Шифр НБУВ: РА313788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лоза С.М. 
Забезпеченість еритропоетином та стан депо заліза і міді у недоношених новонароджених з ранньою анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.М. Лоза ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено етіопатогенез ранньої анемії недоношених і висвітлено шляхи вдосконалення її діагностики, профілактики, лікування. Встановлено, що рання анемія недоношених розвивається наприкінці першого місяця життя та кваліфікується як макроцитарна, гіперхромна та норморегенаторна. У випадку прогресування вона набуває нормоцитарного, нормохромного та гіпорегенераторного характеру. Дослідження стану забезпеченості еритропоетином недоношених новонароджених перших місяців життя виявило, що провідне місце в патогенезі ранньої анемії у них належить дефіциту еритропоетину. З'ясовано, що дефіцит заліза в патогенезі хвороби ролі не відіграє, депо міді виснажується лише у глибоконедоношених немовлят наприкінці другого місяця життя. Обгрунтовано терміни та раціональність використання препаратів людського рекомбінантного еритропоетину, заліза та міді у недоношених новонароджених з ранньою анемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033-3
Шифр НБУВ: РА314030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лизин М.А. 
Затримка розвитку плода (клініко-патогенетичне прогнозування і профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.А. Лизин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Висвітлено проблему антенатальної охорони плода у вагітних з груп високого ризику. Здійснено ретро- та проспективне контрольоване дослідження протягом 1995 - 2000 рр. Виявлено найбільш вагомі чинники ризику затримки розвитку матки та затримки розвитку плода. Вивчено етіопатогенез, здійснено клініко-патогенетичне прогнозування та визначено шляхи профілактики зазначеної патології. У процесі морфологічних змін м'язових волокон матки та її гломусної системи змінюються гістологічні та ультрамікроскопічні структури, які відповідають за трофіку міометрію, внаслідок чого розвивається гіпоксія та порушується білоксинтезувальний і енергозабезпечувальний апарат клітини. Первинною ланкою порушення структур вагітної матки є порушення маткового кровоплину, що обумовлює ускладнення з боку матері та зі сторони плода. Водночас активуються системи, які відповідають за гуморальну регуляцію обмінних процесів. Описані зміни зумовлюють збільшення функціональної активності гладком'язових клітин і клітин фібробластичного ряду. Підвищення функції на тлі дефіциту енергії та недостатності процесів синтезу білків, жирів і вуглеводів призводить до порушення координацій між пластичними процесами, процесами синтезу скоротливих білків і ауторегуляції синтезу колагену. Зазначені порушення грунтуються на дисбалансі процесів фізіологічної гіпертрофії, диференціації клітин і обмінних процесів, які в них відбуваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА315025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ейтутіс Ю.Г. 
Клініка, діагностика та лікування деформівного артрозу першого плесно-фалангового суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.Г. Ейтутіс ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Виявлено особливості стопи у хворих на деформівний артроз I плесно-фалангового суглоба (відносно довга I пресна кістка - 54,9 %, випадків, поздовжнє сплющення стопи - 32,7 % випадків) розширюють уявлення про етіопатогенез захворювання. Систематизовано й уточнено показання та протиказання до методів лікування деформівного артрозу I плесно-фалангового суглоба. Розроблено алгоритм хірургічного лікування хворих на деформівний артроз I плесно-фалангового суглоба. Розроблено біомеханічно обгрунтовані нові методики оперативного лікування деформівного артрозу I плесно-фалангового суглоба. Розроблено новий рентгенологічний спосіб визначення рівня масимального тильного згинання в I плесно-фаланговому суглобі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.604.0 +
Шифр НБУВ: РА345495

Рубрики:

      
8.

Гуменюк О.В. 
Клініко-біохімічні параметри у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Гуменюк ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування хронічного пієлонефриту у вагітних. Встановлено, що загострення хронічних пієлонефритів у вагітних супроводжується активацією пероксидації ліпідів, пригніченням антиоксидантної системи захисту, показників клінічного та гуморального імунітету, гормональним та цитокіновим дисбалансом, розвитком хронічної плацентарної недостатності за ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку плода. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження встановлено закономірності патогенетичного перебігу хронічного пієлонефриту, обгрунтовано методи комплексного лікування вагітних з використанням препаратів "Гінкто" та "Лівоміну", які підвищують ефективність лікування хворих і зменшують ускладнення перебігу вагітності, родів, післяродового періоду, стану внутрішньоутробного плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА320236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кісляков В.В. 
Клініко-морфологічна характеристика і лікування рецидивних пахвинних гриж: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Кісляков ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання етіопатогенезу, клінічного перебігу, діагностики, а також запропоновано підхід до лікування хворих на рецидивні (РПГ) та багаторазово-рецидивуючі пахвинні грижі (БРПГ) з розробкою раціонального застосування трансплантатів для пластики пахвинного каналу. Особливе місце приділено вивченню анатомо-морфологічних змін структур у пахвинній ділянці та каналі. Досліджено 182 хворих. Вивчено особливості хірургічної анатомії пахвинного каналу залежно від раніше застосовуваного методу герніопластики. Розглянуто питання вибору методу повторної операції залежно від ступеня морфологічних змін у пахвинній ділянці, наявності або відсутності елементів "дрімаючої інфекції". Крім суб'єктивних методів вивчення клініки РПГ і БРПГ використано додаткові методи діагностики з використанням розроблених методик ультразвукового дослідження та комп'ютерної томографії. Отримані результати досліджень дають змогу визначити характер раніше виконаної операції, вид грижі, дані про грижовий вміст, про розташування насінного канатика, а також робити вимірювання не тільки дефекту в задній стінці пахвинного каналу, але й вимірювати сам пахвинний проміжок. За результатами вивчення хірургічної анатомії пахвинного каналу у разі РПГ і БРПГ розроблено техніку операції, основою якої є принцип строгої етапної послідовності у ході операції з урахуванням об'єму грижі та топографоанатомічних змін. Експериментально розроблено та впроваджено до клінічної практики найбільш раціональний спосіб застосування трансплантатів для пластики грижових дефектів у разі РПГ і БРПГ у тих випадках, коли цілком зруйновано пупаратове зв'язування та відсутні ділянки поперечної фасції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3
Шифр НБУВ: РА317483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Іващук О.І. 
Лікування хворих похилого та старечого віку з виразкою дванадцятипалої кишки, ускладненою гострою кровотечею (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.І. Іващук ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Розроблено новий підхід щодо лікування, який грунтується на вікових особливостях етіопатогенезу та перебігу захворювання. Зазначено, що одержані результати вказують на різну патогенетичну роль кислотного фактору та H. pylori для застарілого та старечого типів виразки. Доведено, що зміни локальної фібринолітичної активності цибулини дванадцятипалої кишки відіграють роль у виникненні кровотечі та її рецидиву. Показано, що посиленню явищ ендотоксикозу сприяють зміни флори слизової оболонки тонкої кишки, а також розкриття та розширення судин усіх її оболонок. Досліджено, що даний магістральний тип галуження верхніх панкреатодуоденальних артерій несприятливо впливає на перебіг захворювання. Встановлено, що застосування даного комплексу заходів, який включає лікувальний алгоритм, ендоскопічне підведення інгібіторів фібринолізу, використання методів локального гемостазу у ході операцій на висоті кровотечі, активну хірургічну тактику "before", дозволяє суттєво покращати результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА323373

Рубрики:

      
11.

Лисенко Р.Б. 
Оптимізація хірургічного лікування післяопераційних вентральних гриж великих розмірів у хворих із ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03. / Р.Б. Лисенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням етіопатогенезу, особливостей клінічного перебігу післяопераційних вентральних гриж великих розмірів у хворих із ожирінням і розробці на цій основі найбільш раціональної тактики їх хірургічного лікування. Особлива увага приділяється передопераційній підготовці, що починається з амбулаторного режиму, включає комплекс дієтичного харчування, вправи з лікувально-фізичного комплексу. Запропоновано новий спосіб профілактики нагноєння рани в хворих із ожирінням. Впроваджено використання розширених оперативних розрізів, що передбачають абдомінопластику. У хворих із ожирінням 2-4 ст. герніопластика поєднується з видаленням основного депо жиру (висячого "фартуха" великого сальника). Розроблено модифікований спосіб вентропластики місцевими тканинами, новий спосіб аутодермальної пластики, що дозволяють ефективно укріплювати слабкі місця апоневроза в зоні пластики, зменшують навантаження на основний шов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

      
12.

Гінчицька Л.В. 
Особливості перебігу остеопорозу у жінок з фізіологічною менопаузою та після тотальної оваріоектомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Гінчицька ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено певні аспекти етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування остеопорозу у жінок з фізіологічною менопаузою та після тотальної оваріоектомії. Установлено, що дисбаланс статевих і гонадотропних гормонів під час менопаузи призводить до порушення ремоделювання кісткової тканини та фосфорно-кальцієвого обміну, що сприяє розвитку остеопорозу. За хірургічної менопаузи остеопороз розвивається значно швидше. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження установлено закономірності патогенетичного перебігу цієї хвороби в жінок з фізіологічною менопаузою та після тотальної оваріоектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3 + Р418.110.40-3 + Р418.110.40-3 + Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА358070

Рубрики:

      
13.

Голік О.Г. 
Порівняльна характеристика профілактичної та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчетвертинного амонію в профілактиці та лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Голік ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати бактеріологічного обстеження кореневих каналів зубів, уражених хронічним верхівковим періодонтитом (ХВП). Встановлено етіологічний зв'язок рецидентної мікрофлори порожнини рота з тою, що приймає участь у етіопатогенезі ХВП. Розроблено новий метод лікування ХВП за допомогою декаметоксину та проведено порівняльний аналіз лікувальної ефективності етонію та декаметоксину в разі періодонтиту. Запропоновано комбінований метод лікування даного періодонтиту з застосуванням антисептичної обробки порожнини рота за допомогою сублінгвальних таблеток, що містять декаметоксин. Зазначено, що високу лікувальну активність даного методу лікування ХВП підтверджено даними клінічного обстеження у наближені та віддалені строки спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА323516

Рубрики:

      
14.

Лисенко В.А. 
Прояви метаболічного синдрому та імунологічний фенотип лімфоцитів у хворих на ожиріння та цукровий діабет 2 типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.А. Лисенко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості метаболічного синдрому та імунологічного фенотипу лімфоцитів у хворих на ожиріння та цукровий діабет II типу. Обстежено 104 особи - 24 хворих на цукровий діабет та ожиріння, 18 пацієнтів з діабетом та нормальною вагою тіла, 31 особу з ожирінням, але без діабету, та 31 особу без діабету з нормальною вагою тіла. Розглянуто стан секреції інсуліну та проведено оцінку чутливості периферичних тканин до дії гормону. Виявлено залежність вмісту інсуліну та інсулінової чутливості тканин від присутності цукрового діабету та ваги тіла обстежених осіб. Знайдено особливості ліпідного обміну, які проявляються вірогідним підвищенням вмісту тригліцеридів крові у хворих на ожиріння, як у тих, що хворіють на цукровий діабет, та у осіб без діабету. Виявлено особливості імунологічного фенотипу лімфоцитів у хворих на цукровий діабет з різною вагою тіла. Знайдено суттєве підвищення кількості великих грануловмісних лімфоцитів у периферичній крові хворих на цукровий діабет з ожирінням, що супроводжувалося порушеннями ультраструктури цих клітин. За результатами дослідження поглиблено уявлення про етіопатогенез цукрового діабету II типу та висунуто припущення про роль імунологічних порушень у розвитку даного захворювання та метаболічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-3 + Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА313506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Вервега Б.М. 
Роль ендоскопічних методів у діагностиці та лікуванні гострого біліарного панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.М. Вервега ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати комплексного обстеження та лікування 207-ми хворих на гострий біліарний панкреатит. Визначено роль мікрохолелітіазу та змін великого дуоденального сосочка в етіопатогенезі захворювання. Розроблено діагностично-лікувальний алгоритм з застосуванням рентген-ендоскопічних методів. Встановлено доцільність проведення ендоскопічної ретроградної холангіографії та папілосфінктеротомії усім хворим на гострий біліарний панкреатит протягом 48-ми годин від початку захворювання. Доведено, що у терміни понад 48 годин проведення ендоскопічних втручань показане лише пацієнтам з наростаючими клініко-лабораторними та ультрасонографічними проявами біліарної гіпертензії, холангіту, а також з ознаками вклинення конкременту в папілі. У хворих на гострий біліарний панкреатит без виражених ознак біліарної гіпертензії та в тих пацієнтів, яким консервативна терапія дала позитивний результат, виконання ендоскопічної ретроградної холангіографії носить плановий характер після зникнення симптомів панкреатиту перед лапароскопічною холецистектомією. Показано, що застосування удосконаленого діагностично-лікувального підходу дозволило зменшити кількість ускладнень і тривалість лікування, а також знизити рівень летальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА346506

Рубрики:

      
16.

Галущак О.В. 
Структура та характеристика тривожно-депресивних розладів у хворих на алкогольну залежність та принципи їх терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Галущак ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані про індивідуальні та загальні закономірності й особливості мотиваційного відношення до вживання алкоголю. Досліджено вплив індивідуальних особливостей особи на мотиваційне рейтингове відношення до вживання алкоголю. Розкрито значення тривожно-депресивних розладів у процесі становлення алкогольної залежності. Досліджено патогенетичні механізми взаємообтяження алкогольної залежності й емоційних порушень, зокрема, тривожно-депресивних розладів. Вивчено ланку патогенезу виникнення змін мотиваційного відношення до алкоголю, визначено ступені ризику трансформації мотиваційних потреб в алкоголі від суто нейтрального до необхідного. Вперше одержно дані про закономірність взаємовпливу смисложиттєвої спрямованості на вживання алкоголю. Розкрито етіопатогенетичний вплив базальних емоцій (страху, гніву, радості, тривоги) на ступінь стресостійкості й агресивності особи, досліджено їх взаємозв'язок (або його відсутність) з вживанням алкоголю. Вперше введено до наукового обігу поняття біологічної тверезості та соціальної тверезості. Розроблено комплексну методику лікування та профіалктики пияцтва та синдрому алкогольної залежності. Виявлено патогенетичні механізми розвитку доклінічних змін, які можуть бути ранніми попередниками синдрому алкогольної залежності, уточнено наукові уявлення про його етіопатогенез і запропоновано засоби профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА368970

Рубрики:

      
17.

Почуєва Т. В. 
Сучасні підходи до діагностики та лікування хворих з отогенними внутрішньочерепними ускладненнями: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.19 / Т. В. Почуєва ; НАМН України, ДУ "Ін-т отоларингології ім. О.С. Коломійченка НАМН України". — К., 2011. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему надання медичної допомоги хворим з отогенними гнійними та негнійними внутрішньочерепними ускладненнями, особливо на тлі гострого середнього отиту. На підставі вивчення клінічних, томографічних, ультразвукових, отоневрологічних, аудіологічних, вестибулометричних, мікробіологічних і лабораторних ознак визначено нові тенденції в структурі, етіопатогенезі й особливостях перебігу цих захворювань. Обгрунтовано нові підходи до хірургічного та консервативного лікування з метою профілактики рецидивів і хронізації патологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.11
Шифр НБУВ: РА385041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мішиєв В.Д. 
Сучасні форми депресивних розладів: клініка, діагностика, принципи медичної та соціальної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед, наук: 14.01.16 / В.Д. Мішиєв ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 34 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного, імунологічного й електрофізіологічного дослідження 306 хворих на депресивні розлади виявлено закономірності їх формування та клінічних проявів за умов сучасного патоморфізму. Встановлено, що в етіопатогенезі сучасних депресивних розладів важлива роль належить соціально-психологічним чинникам. Доведено, що сучасні депресивні розлади характеризуються наявністю атипових форм (24 %), основними рисами яких є поліморфізм і ускладнення симптоматики. Визначено провідні ознаки депресивних розладів - домінування тривоги (82,3 %), коморбідність (53,3 %), зміна співвідношення періодичних і циркулярних типів депресії, переважання сомато-вегетативних складових (64,7 %). Вивчено суїцидальну поведінку хворих. Досліджено деякі патопсихологічні, імунологічні та нейрофізіологічні механізми формування різних типів депресій. Розроблено критерії ранньої діагностики сучасних форм депресивних розладів і методи виявлення суїцидальної готовності у хворих на депресію. Наведено принципи організації комплексної психіатричної допомоги даним хворим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324
Шифр НБУВ: РА316792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пилипчук І.С. 
Технологія допомоги при ідіопатичному недоношуванні вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.С. Пилипчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Удосконалено технологію допомоги у разі ідіопатичного недоношування вагітності (НВ) шляхом своєчасної діагностики та корекції розладів гестаційної трансформації кровоплину у функціональній підсистемі материнський організм - плацентарне ложе матки. Одержано нові дані про частоту наявності затримки гестаційної трансформації спіральних артерій у матково-плацентарні судини у разі ідіопатичного НВ. Розкрито роль розладів формування низькорезистентного преплацентарного кровоплину у виникненні загрози НВ у другому триместрі вагітності. Встановлено, що у разі ідіопатичного НВ у 28 % випадків спостерігаються розлади формування низькорезистентного кровоплину в басейні маткової артерії внаслідок затримки гестаційної перебудови спіральних артерій у матково-плацентарні судини. Виявлено, що у 25 - 28-тижневому терміні вагітності судини плацентарного ложа матки мають вузький просвіт, відрізняються збереженням м'язового й еластичного шарів. З'ясовано, що неповна інвазія трофобласту в спіральні артерії обумовлює наявність високого преплацентарного опору плину крові, недостатнє надходження оксигенованої крові у міжворсинчастий простір. Доведено, що розлади становлення адекватного матково-плацентарного кровоплину викликають ішемічні зміни у плацентарній тканині, затримку її розвитку (зокрема, у 26 - 27-тижневому терміні вагітності спостерігається перша фаза 0 ехографічної стадії зрілості дитячого місця), а також суттєво впливають на етіопатогенез НВ. Встановлено, що наявність високорезистентного кровоплину в басейні маткової артерії обумовлює розлади гомеостазу плода, розвиток хронічного фетального дистресу. Одержано нові дані про ефективність застосування активатора кисневого метаболізму судинних клітин солкосерилу і стимуляторів біосинтезу ендотеліальних факторів релаксації (простацикліну й оксиду азоту) дипіридамолу та глутаргіну з метою зниження опору плину крові в басейні маткової артерії. Доведено доцільність впровадження заходів, що сприяють гестаційній перебудові кровоплину в функціональній підсистемі материнський організм - плацентарне ложе матки у комплексі терапії загрози НВ. Розроблено, апробовано та впроваджено у практику акушерських стаціонарів технологію допомоги у разі ідіопатичного НВ, що підвищує ефективність токолізу в 2,7 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5 +
Шифр НБУВ: РА354927

Рубрики:

      
20.

Пономарьов В.І. 
Тютюнопаління у осіб молодого віку (клінічне та експериментально-фізіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / В.І. Пономарьов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Вивчено фактори, що сприяють формуванню тютюнопаління в осіб молодого віку. Установлено клініко-психопатологічні, психодіагностичні та психофізіологічні особливості формування тютюнопаління. Експериментально вивчено лімбіко-неокортикальні механізми виникнення залежності від тютюнового диму. З'ясовано визначальну роль емоціогенних механізмів мозку у формуванні цього патологічного бажання. Виявлено залежність особливостей цього формування від рівня мотивації до позитивних емоцій, а також від високої або низької функціональної активності механізмів негативних емоційних реакцій. Експериментально доведено роль успадкованої схильності у формуванні тютюнової залежності. Відзначено, що одержані результати клінічних та експериментальних досліджень дають змогу вивчити етіопатогенез тютюнопаління, його наслідки та сприяють розробці нових підходів до профілактики тютюнопаління та лікування даної залежності в осіб молодого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА334473

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського