Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (34)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (155)Реферативна база даних (2599)Книжкові видання та компакт-диски (824)Журнали та продовжувані видання (259)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЛОЧИННІСТЬ$<.>+<.>K=ЕКОЛОГІЧНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 297
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яцишин Н.П. 
Професійно-педагогічна підготовка вчителів у Великій Британії (90-і роки ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.П. Яцишин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджується сучасний стан розвитку і вдосконалення професійно-педагогічної підготовки британських вчителів, прослідковуються історичні традиції педагогічної освіти Великої Британії, розкрито зміст і основні напрямки державного регулювання процесу підготовки вчителів, проаналізовано діяльність освітніх закладів і установ по підготовці педагогічних кадрів, висвітлено основний зміст інноваційних форм британської освіти ("наукова", "медіа", екологічна, "піс", інтеркультурна). Також запропоновано ряд практичних рекомендацій щодо використання британського досвіду в практиці професійно-педагогічної піготовки і перепідготовки вчительських кадрів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4ВЕЛ)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Крупник Н.М. 
Обгрунтування профілактики карієсу зубів у дітей, які проживають у регіоні сірчаного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Крупник ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Узагальнюються результати даних про ураженість зубів карієсом та особливості його перебігу у дітей, які проживають у регіоні сірчаного виробництва. Наводяться результати біохімічного, морфологічного та імунологічного дослідження змішаної слини обстежених дітей. Встановлено, що екологічна ситуація у регіоні досліджень суттєво впливає на розвиток карієсу зубів у дітей. Запропоновано та впроваджено комплекс профілактичних заходів для дітей, які проживають у сірконосній геопровінції, який включає біогенні стимулятори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

      
3.

Мудрак О.В. 
Екологічна оцінка інноваційних процесів в АПК Поділля: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.В. Мудрак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 21 с. — Бібліогр.: с.19-20. — укp.

Розроблена класифікація екологічних інновацій в АПК Поділля, направлених на зменшення антропогенного навантаження в агроекосистемах та збільшення їх продуктивності; розроблена методика агроекологічного моніторингу агроландшафтів Поділля. Здійснено оцінку сучасного еколого-агрохімічного стану сільськогосподарських угідь Вінниччини за агроекологічним методом - вона становить 53 бали (за 100-бальною шкалою), побудовано серію (14) агроекологічних карт, які використані сільськогосподарськими і природоохоронними організаціями. Визначено пріоритетні інновації для поліпшення екологічного стану в агропромисловому виробництві Вінниччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П,9(4УКР-4ВІН),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Міхеєва О.К. 
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1921-1928): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.К. Міхеєва ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням кримінальної злочинності і боротьби з нею в Донбасі (1921-1928 рр.). Вперше відтворено картину кримінального світу регіону в період непу, виявлені специфічні риси злочинності перехідних історичних періодів. На основі недоступних раніше архівних матеріалів досліджено процес вирішення організаційного та кадрового питання в правоохоронних органах цього часу, розглянуті основні напрямки роботи цих органів та проаналізовано рівень результативності їх дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61 + Х2(4УКР55)611/612-628 + Х628.1г(2УК)

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Бортнік Л.М. 
Екологічна оцінка урболандшафтів за вмістом важких металів у системі грунт-рослина (на прикладі міста Харкова): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.М. Бортнік ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено вміст важких металів у грунтах та рослинах лісопаркової зони міста Харкова. Проведено екологічну оцінку забруднення поверхневого шару грунтового покриву. Складено картосхеми геохімічних ореолів розсіювання основних забруднювачів екосистеми. Проведено оцінку стану рослинного покриву методом біоіндикації. Виявлено види рослин, які толерантні до забруднення важкими металами. Проведено системний аналіз перерозподілу забруднення у системі "грунт - рослина". Отримані результати дозволили вивчити характер розподілу забруднень у ланках урбоекосистеми міста Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3-641.1(237УКР5-4ХАР),022

Рубрики:

      
6.

Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Барбашова Н.В. 
Правове забезпечення екологічної безпеки в процесі господарської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.В. Барбашова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена правовим проблемам зниження рівня екологічної небезпеки суб'єктів господарської діяльності. У роботі зроблено акцент на соціально-правовій компоненті стороні поняття екологічна безпека, запропонована семибальна шкала рівнів екологічної небезпеки, введене поняття внутрішньої і зовнішньої небезпеки, введене поняття внутрішньої і зовнішньої небезпеки, мотивовано доцільність удосконалення структури екологічного законодавства. У результаті аналізу законодавства в сфері регулювання екологічної безпеки і практики його застосування в діяльності підприємств енергетичної, гірничодобувної, металургійної промисловості, транспорту, а також природоохоронних і правоохоронних органів запропоновані заходи правового характеру для зниження рівня їх екологічної небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі 
Екологічна безпека як предмет політики міжнародного співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено екологічну безпеку як предмет політики міжнародного співробітництва та найважливіший засіб оптимізації природоперетворювальної діяльності людини та гармонізації її відносин з природою. З'ясовано сутність екологічної безпеки, визначено її авторське бачення. Проаналізовано концепції обмеженої та високої відповідальності людини за стан планетарних екосистем. Проілюстровано екологічні загрози міжнародній та національній безпеці, їх сутність, рівні, умови та шляхи запобігання. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки людства є важливою складовою діяльності політичних інститутів, яка безпосередньо залежить від політики взаємодії національних і міжнародних природоохоронних стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + Ф062
Шифр НБУВ: РА311636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Новосад В.О. 
Екологічна складова в ціноутворенні на підприємствах теплоенергетичної галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.О. Новосад ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм інтеграції зовнішніх ефектів природокористування та досліджено співвідношення зовнішніх (екстернальних) ефектів та екологічних витрат. Визначено еколого-економічну сутність категорії "тіньова ціна забруднення" стосовно теплоенергетичної галузі. Запропоновано механізм урахування повних екологічних витрат у собівартості продукції теплоенергетики. Оцінено рівень підвищення цін на теплову енергію за умов повного відшкодування нанесених довкіллю збитків. Сформульовано принципи побудови екологічно орієнтованої системи ціноутворення та тарифікації у теплоенергетиці. Обгрунтовано еколого-економічну сутність торгівлі енергетичними нормативами та розроблено методичні підходи щодо цінового регулювання на засадах цієї категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6-861
Шифр НБУВ: РА312295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Навроцький В.О. 
Теоретичні проблеми кримінально-правової кваліфікації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Навроцький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто кримінально-правову кваліфікацію як комплексний міждисциплінарний правовий інститут, перспективний напрямок наукових досліджень. З'ясовано родове поняття кримінально-правової кваліфікації, розкрито його зміст з позицій кримінального права та суміжних юридичних наук, співвідношення з відповідними видовими поняттями (кваліфікація злочинів, діянь вчинених за обставин, що усувають злочинність, суспільно-небезпечних посягань неосудних тощо). Охарактеризовано підстави кримінально-правової кваліфікації, сформульовано пропозиції щодо вдосконалення норм чинного законодавства, які стосуються фактичної та нормативної підстав кваліфікації. Наведено принципи кримінально-правової кваліфікації та розкрито зміст кожного з них. Запропоновано доктринальну модель глави кримінального кодексу, в якій регламентовано загальні положення кримінально-правової кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА310573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гірчак Г.В. 
Особливості клінічного перебігу, лікування та профілактики захворювань пародонта у дітей та підлітків, які проживають у регіоні видобування сірки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.В. Гірчак ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати імунологічного дослідження змішаної слини, функціональної активності клітин букального епітелію та складу мікрофлори клінічних ясенних кишень обстежених школярів. Встановлено, що екологічна ситуація у регіоні досліджень суттєво впливає на розвиток патологічного процесу в тканинах пародонта. Опрацьовано та апробовано комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання розвитку та подальше прогресування хвороб пародонта у дітей та підлітків із сірконосної геопровінції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА310653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Пшеничний І.В. 
Організована транснаціональна злочинність і роль правоохоронних органів у протидії їй: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.В. Пшеничний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного і практичного характеру щодо розробки заходів для боротьби з транснаціональною організованою злочинністю. Досліджено проблеми, що виникають в діяльності державних і правоохоронних органів, а також міжнародних організацій з даних питань. Розкрито поняття організованої, міжнародної та транснаціональної злочинності. Визначено причини та умови їх виникнення. Подано характеристики окремих напрямів протиправної діяльності даних злочинних організацій. Сформульовано висновки і пропозиції для поліпшення роботи у боротьбі з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х883.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА308000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Єфіменко Н.П. 
Особливості формування екологічної культури студентів вищих технічних закладів освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.П. Єфіменко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано сутність екологічної культури студентів вищих технічних закладів освіти, її структуру та основні компоненти. Розроблено модель екологічної культури. Розкрито поняття "екологічна культура", "екологічні знання". Встановлено й обгрунтовано особливості формування екологічної культури студентів вищих технічних закладів освіти. Визначено та експериментально апробовано методику, яка забезпечує ефективність реалізації особливостей формування екологічної культури студентів з урахуванням її особливостей у процесі вивчення курсів: "Основи екології", "Безпека життєдіяльності", "Охорона праці та навколишнього середовища".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1р(4УКР)3-36 + Ч481.352.27
Шифр НБУВ: РА311656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Яницька Н.В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Яницька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кишко К.М. 
Біоморфологія IGentiana Asclepiadea/I L. в Закарпатті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / К.М. Кишко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 тирлич
Шифр НБУВ: РА309082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Лісовець О.І. 
Біолого-екологічна характеристика асоціацій IPoa pratensis/I L. і IPoa angustifolia/I L. в умовах степового Придніпров`я (раціональне використання, охорона і відтворення): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Лісовець ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*80,022 + Е50*805.9-658.12-09(45УКР5-4дні),022
Шифр НБУВ: РА310844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дячук С.І. 
Юридична природа виконання наказу; кримінально-правова оцінка діяння особи, що віддала чи виконала протиправний наказ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.І. Дячук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено місце виконання обов'язкового наказу серед обставин, що виключають злочинність діяння. Розглянуто умови правомірності заподіяння шкоди цінностям, які охороняються кримінальним законом, у зв'язку з виконанням наказу, межі покори отриманому наказу в різних сферах суспільної діяльності. Розкрито поняття "наказ", "правомірний наказ", "протиправний наказ", "злочинний наказ" та "явно злочинний наказ". На підставі проведених досліджень у сфері розмежування правомірної та злочинної поведінки особи, яка заподіює шкоду цінностям, які охороняються кримінальним законом, стосовно виконання наказу, запропоновано доповнити Загальну частину Кримінального кодексу України нормою "Виконання обов'язкового наказу". Визначено загальні критерії кримінально-правової оцінки діяння осіб, що віддали чи виконали протиправний наказ, в основу яких покладено можливі варіанти психічного ставлення таких осіб до характеру вимог наказу та вчинених внаслідок його виконання дій, у разі необхідності - їх наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.3
Шифр НБУВ: РА308356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Лоза І.М. 
Еколого-біологічна характеристика осиково-березових кілків Придніпров'я, їх охорона та раціональне використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.М. Лоза ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено екологічну роль осики та берези у формуванні лісових екосистем степової України. Розглянуто закономірності розповсюдження зазначених деревних порід в основних типах ландшафту. Проаналізовано історію досліджень грунтів та складу деревної рослинності осиково-березових кілків. Значну увагу приділено особливостям заселення осикою лісових еродованих суглинків та рекомендовано створення штучних фітоценозів за участю осики з метою закріплення грунту. За умов заплав степових річок екологічна роль осики та берези полягає у піонерному заселенні заростаючих озер та боліт, на грунтах, непридатних для існування більш вимогливих деревних порід. Проаналізовано хімічний склад грунтів кілків та досліджено хімізм грунтових вод. Наведено характеристику екологічної ролі осики та берези у формуванні кілочних лісів за умов дюнно-улоговинного ландшафту піщаних терас. Визначено склад рослинності та хімічні характеристики грунтів, що відрізняються зволоженістю. Розглянуто процеси гумусонакопичення у піщаних грунтах під деревною рослинністю, а також запропоновано заходи щодо раціонального використання ресурсів осиково-березових кілків на пісках. На солонцевій терасі виявлено сукцесійну динаміку фітоценозів та едафотопів осикового кілка з прогнозуванням їх подальшої еволюції. Побудовано генетичний ряд зміни типів лісу в часі відповідно до зміни гідрологічного режиму. Проаналізовано склад органічної речовини. Встановлено, що методи математичної статистики дозволили виявити тенденції у розподілі хімічних компонентів на підставі грунтового профілю. Доведено необхідність охорони та раціонального використання осиково-березових кілків як унікальних природних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.12-043,022 + П342.92 осинові
Шифр НБУВ: РА309325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лемешко О.М. 
Кримінально-правова оцінка потурання вчиненню злочину: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Лемешко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове визначення понять "причетність до злочину", "потурання злочину". Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки службового потурання злочину, його види, підстави та межі відповідальності. Наведено визначення службового потурання. Проаналізовано обставини, що виключають суспільну злочинність і протиправність невиконання обов'язку припинення злочину. Розглянуто ознаки виправданого потурання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017.4
Шифр НБУВ: РА314497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Федусик В.В. 
Жіноча злочинність в Україні (кримінально-правові та кримінологічні проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Федусик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань, що стосуються проблем вивчення та запобігання жіночій злочинності в Україні. Внаслідок аналізу юридичної літератури визначено передумови криміналізації жіночої злочинності, описано форми реалізації кримінальних заборон у відношенні жінок, а також зроблено спробу визначити перспективи кримінальної та профілактичної політики у сфері контролю за жіночими злочинами. Уточнено зміст і характеристики процесу криміналізації жіночих злочинів, проаналізовано предмет і структуру даної кримінології, надано кримінологічну характеристику злочинності та віктимізації жінок, визначено перспективні напрямки профілактики жіночої злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)51 + Х881.9(4УКР)011
Шифр НБУВ: РА314866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського